Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) kferkó


kferkó
csendes tag

sziasztok!
segítséget kérnék.
nekem is van egy ilyen routerem és nem sikerült rájönnöm, hogy lehet csak 1 szálon letölteni ftp-ről. az a bajom, hogy ha beteszek 10-15 file-t akkor 3-mat akar elinditani egyszerre és mivel 1 szálon tudok tölteni a többit szép lassan ki error-ozza.
a download master
előre is köszi

[Szerkesztve]

(#102) kferkó válasza Qrtee (#100) üzenetére


kferkó
csendes tag

hali
a router nem mindegyik mobil rackkel működik.
a másik lényeges dolog, hogy nem szabad a vinyót lekapcsolni róla.

(#103) Honkydoo válasza kferkó (#102) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia
Megtudnád mondani, hogy a router melyik mobil rackkel működik, és melyikkel nem?

Én is készülök egy efféle ''vasat'' venni mostanában. :)

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#104) Honkydoo válasza ekrisztian (#95) üzenetére


Honkydoo
őstag

Uhh, ez tényleg így van?
Anyám laptopot készül venni, még egy dolog amire figyelhetek...
Nem tudja valaki, hogy ez a hiba milyen eredetű, szóval egy fw frissítéssel (akár gyári, akár nem) megoldható e?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#105) sssent válasza Honkydoo (#104) üzenetére


sssent
senior tag

Kommunikál az inteles kártyákkal is, csak valamivel gyengébb a jelerősség. De hogy kicsit kötözködjek is, centrino chipsetes laptop nincs :P

(#106) Honkydoo válasza sssent (#105) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hát jó, legyen neked igazad :B
Utána néztem, a centrino az valmi új mobiltechnológia neve, amit az intel alkalmaz.
Mondjuk annak örülök, hogy megy az efféle laptopokkal is, kicsit bosszús lennék ha egy ilyen apró bibi rontaná el az otthoni örömöket.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#107) sssent válasza Honkydoo (#106) üzenetére


sssent
senior tag

Centrino = megfelelő chipset + cpu + wlan cucc így együtt. Marketing maszlag, nem konkrét alkatrészt azonosít.

De a lényeg, hogy IBM T42 IPW2200BG-vel ~15m-t simán átvisz pár tégla/gipszkarton falon keresztül (mondjuk divx filmek windows hálón keresztül streamelve simán mennek). Egy emelettel lejjebb (vasbeton födém) már nagyon lecsökken a jelerősség 5-6m távolságban is. Netezni még többnyire lehet, de azt is csak olyan 512Kbit szintjén. A kertben (1db 40cm téglafal, 1 db gipszkarton fal, ~30m) netezni még lehet, a filmek már igencsak szaggatnak ;]
Valami picimacis belkin kártyával fele ekkora jelerősség sincs. A routerrel egy szinten még elmegy, de a födémen keresztül teljesen esélytelen - még netre is.
HP nc4010 inteles wlannal valamivel gyengébb jelerősséget produkált, mint a T42, de nem sokkal.
Sajnos nem inteles kártyával eddig (a nyomorult belkinen kívül) nem volt módom kipróbálni, de több fórumban panaszkodnak rá, hogy az intellel gyengébb a jelerősség. Valami kompatibilitási probléma a broadcommal.

[Szerkesztve]

(#108) ekrisztian válasza Honkydoo (#104) üzenetére


ekrisztian
senior tag

[link]



nem én találtam ki... :)

:R

(#109) Honkydoo válasza ekrisztian (#108) üzenetére


Honkydoo
őstag

okés, azt látom :)

Ezt úgy bírom, mikor a fórum, és egy weblap help része ellent mond egymásnak. :F
Szerintem azért holnap vétel lessz belőle...

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#110) gaga0915


gaga0915
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy (broadband adsl router with wireless ez van rajta ''nem márka név'') és az a bajom vele hogy nem tudok belépni.
KÉRDÉSEM: ezt a routert lehet-e valahogy feltörni szofverrel vagy firmware frissítéssel:
a routert próbáltam resetelni de semmi :O

Amit tudok róla van benne pcmcia kártya amiben prism chipset van benne
2 antenna
1 telefon csatlakozó
console (úgy néz ki mint a com1 port)
1db lan csati
táp csati 5volt
márkanevet nem tudom mert semmi felirat nincs rajta :F

Ha tudtok segíteni kérlek benneteket hogy a feltörő progihoz adjatok linket hogy letöltsem. És hogy hogyan kell használni, ja és van-e hozzá valamilyen alternatív firmware progi, és weben keresztűl szerném konfigolni. Windows Xp-t használok :R

[Szerkesztve]

(#111) sbazsi válasza gaga0915 (#110) üzenetére


sbazsi
veterán

foto? hátha valaki felismeri
a login oldalig el tudsz jutni, vagyis hogy kérje a jelszót?

(#112) gaga0915 válasza sbazsi (#111) üzenetére


gaga0915
csendes tag

igen eltudok jutni odáig 192.168.1.1
azt még nem írtam le hogy az AP SSID-je: PowerNet ta lán számít valamit
és a google-val keresgéltem képeket csak egy zsák utcába jutottam, de lehet hogy ez a márkája:Lectron
fehér szinű, jobb oldalon a tetején 6 led (1 piros, 5 zöld) és egy felirat: broadband adsl router with wireless, enyhén mitha a közepétől kezdve le vágtak volna mind a 4 sarkábol alul-feűl lejt. A tetején jobb felén egy görbe egyenes a müanyagban benne, a vonlatol balra pedig sok-sok lyuk amin kersztűl látszik ahogy működik benne a pcmcia káryta ledje

kép: meg próbálok keresni

[Szerkesztve]

(#113) Loha


Loha
veterán

Én is pont ugyan úgy jártam mint predy_ :(
Kb. a 3. flashelésnél teljesen behalt a cucc... :O

(#114) seaky77 válasza Loha (#113) üzenetére


seaky77
tag

unbrick-et próbáltad?

(#115) Loha válasza seaky77 (#114) üzenetére


Loha
veterán

Próbáltam nem segített... :(

(#116) seaky77 válasza Loha (#115) üzenetére


seaky77
tag

Szia,
predy ma hozza el a router-ét, megnézem tudok e valami kezdeni vele. Ha igen megosztom veled is. De van egy rossz előérzetem, hogy meghalt benne a CFE és azt viszont csak visionICE-al lehetne felprogramozni amim nincs. Vagy a tsop chip kiforrasztásával és felprogramozásával mihez nincs aparátom:(

üdv,
s

[Szerkesztve]

(#117) Loha válasza seaky77 (#116) üzenetére


Loha
veterán

Mi az a CFE? :) Ma visszaviszem gariba a cuccot, remélem nem lesz probléma... :U

(#118) Zol77


Zol77
aktív tag

Üdv!

Valakinek működik rendesen a sávszélesség korlátozás?
Már akárhogy próbáltam, mindig az a vége, hogy ugyanúgy teljes sebességgel tölt a másik gép is, mintha semmit se állítottam be volna. Asus 1.9.6.9 fw-t használok, a második gépnek amit korlátozni akarok, adok egy fix ip-t, majd ezt az ip-t hozzáadom a download policy list-hez, meg engedélyezem a korlátozást , restart , majd ugyanott vagyok ahol voltam, nem történik sose semmi. A portot üresen hagyom,mert valahol mintha azt olvastam volna, ha nem írok oda semmit, akkor mindent lekorlátoz a második gépen,ami csak használná a sávszélességet. Vagy esetleg nem jól tudom? , lehet pont ez a baj? Szóval a lényeg az lenne, hogy akinek adni akarok netet, be szeretném állítani, hogy 50kb-al tudjon letölteni. Valaki tud ebben segíteni? vagy valakinek működik valahogy ez a funkció?

(#119) bbaccsi


bbaccsi
tag

Seaky, az oldaladon a wget1.10.2_uclibc.zip mit tud?
Jelszókezelést, valódi folyamatos letöltést, ilyeneket?

(#120) Loha válasza Zol77 (#118) üzenetére


Loha
veterán

Nekem ment a dolog a legújabb firmware-el, igaz csak a letöltést tudta korlátozni.
QoS-t sztem a kliens gépeken is be kell kapcsolni ha nincsen. Portot nem kell megadni, akkor a teljes IP-re korlátoz.

(#121) fan of rythm


fan of rythm
csendes tag

Sziasztok!

Naív kérdés, de a wl-500g premiumot kábelnethez is lehet használni?

(#122) Loha válasza fan of rythm (#121) üzenetére


Loha
veterán

Igen lehet, de még nem találkoztam olyan routerrel amit ne lehetett volna :)

(#123) fan of rythm válasza Loha (#122) üzenetére


fan of rythm
csendes tag

Kösz a választ.
Még nem találkoztam routerrel személyesen. Majd most. :)

(#124) Zol77 válasza Loha (#120) üzenetére


Zol77
aktív tag

Üdv!

Na feltettem a legutolsó asus fw-t én is, de változatlanul nem működik. Amit írtál az QoS-s, az mit takar? , ugyanis nem vagyok egy nagy pcguru :) , szóval a második gépen,ami wifin csatlakozik,ott akarok korlátozni, ha megnézem az ip-jét az ipconfig parancsal, akkor az ott kapott ip-t hozzáadom a listához, port üresen marad,sebesség beállít,korlátozás engedélyez ,majd restart router , és ugyanúgy maxigázon tölt mintha mi se történt volna,és az ip pedig már ott szerepel a korlátozási listában, ha belépek újra a routerba.

(#125) Loha válasza Zol77 (#124) üzenetére


Loha
veterán

Én csak vezetékes hálón próbáltam, fix IP-vel, DHCP nélkül.
Az nem lehet, hogy DHCP-vel kapja a wireless csávó az IP-t, így minden újraindítás után mást oszt ki neki a router?

(#126) Zol77 válasza Loha (#125) üzenetére


Zol77
aktív tag

Már próbáltam mindenféleképpen. dhcp-vel, és fix ip-vel, de semmi. Ugyanúgy maxon tölt a másik gép is. De úgy láttam, hogy ha dhcp-vel is van a másik gép, mindig azt az ip-t kapja, de ez esetemben lényegtelen, mert nem korlátoz sose semmit. Viszont találtam egy jó kis progit, ami nagyon jól korlátoz, kemény 800kb az egész, ezzel meg tudtam oldani. Viszont ezt a routert többek között ezért is választottam, mert ez a korlátozó funkciója is kellett volna nekem, de hát pont ez nem megy ,na meg ez a torrentezés se sikerült valami fényesre . :W

(#127) seaky77 válasza bbaccsi (#119) üzenetére


seaky77
tag

Ez a wget legutolsó teljes verziója (megszakadt letöltések ujrapróbálkozása stb egy barátomnak fordítottam le mert a beépített nem támogatta a full verzó funkcióit)

ui:
Van vele egy kis probléma nekem oleg-pre7-nél letöltés után segmentation fault-ot ir ki de ez semmi problémát nem okoz csak egyszerűen zavaró. Egyik barátomtól el fogom kérni az uclibc nála futó verzióját mert neki nem csinálja és letesztelem azzal is.

MEgnézhetnéd te is ha van időd hogy találsz e valami problémát benne. Mert akkor csinálok belőle egy ipk-t.

Köszi

(#128) seaky77 válasza fan of rythm (#121) üzenetére


seaky77
tag

Természetesen lehet sőőőt :)

(#129) seaky77 válasza Loha (#120) üzenetére


seaky77
tag

A QoS-t kliens gépen nem kell bekapcsolni, mert a QoS lényege az, hogy a kernelbe épített tc modulok monitorozzák a forgalmat és a felépített korlátozás/szürés/egyéb szabájokat alkalmazzák az IP csomagokra

Port-ot télleg nem kell megadni amúgy a működése megtekinthető a
GNU...src\wl500gp-GNU\src\router\rc\qos.c forrásában és itt látszik hogy simán csak tc szabájokat épít fel akár csak a wshaper

(#130) seaky77 válasza Zol77 (#126) üzenetére


seaky77
tag

Elvileg a sebességet kbit-ben kell megadni (forrás alapján) próbáld ki ugy. Bár egyes kollégák esküsznek hogy kbyte-ban kell megadni.

[Szerkesztve]

(#131) seaky77 válasza Loha (#117) üzenetére


seaky77
tag

Mi az a CFE?

A router a flashram első szegmensében tartalmazza az úgynevezett CFE-t (Common Firmware Enviroment) ez felelős a hw elemek alapvető inicializálásáért/serial interface vezérlésért. Ezután találhato a PMON ami az nvram CRC ellenőrzését végzi és ha szükséges tftp-t indít. Majd ezután a KERNEL és a ROOTFS.


Kiváncsi lennék az ASUS szervizben a tagok arcára... Vagy azt hiszik, hogy ez egy rohadt szériahibás darab vagy nagyon jól tudják már hová kell nyúlni :DD Szerintem 10 vásárlóból kb 1-2 visszaviszi :W

(#132) seaky77


seaky77
tag

Egy jó tanács az újoncoknak:

Predy kollégával a saját router-e felélesztésén dolgozunk és itt derült fény arra a tényre hogy a DD-WRT hálózati beállítása eltérők a gyári fw-hez képest ami ugyebár az nvram-ban tárolódik. Tehát

-= DD-WRT után ne rakjatok fel gyári vagy arra épülő fw-t (pl: Oleg) mert tönkreteheti a router-t! -=



[Szerkesztve]

(#133) bbaccsi válasza seaky77 (#127) üzenetére


bbaccsi
tag

Seaky, frankón megy a szakadás utáni folytatás, a user/pass kezelése. opcióként benne van, gondolom a rekurzív könyvtárleszedős cuccot is tudja (most így reggel csak az irdatlan bácsi leszedése közbeni tesztelésre volt időm :) ).
ez a három, ami nekem nagyon-nagyon hiányzott...
segmentation fault nálam is, de persze lejátssza jól.
mehetne az ipkg-sítés! :)
köszi!

(#134) Loha válasza seaky77 (#129) üzenetére


Loha
veterán

Közben erre én is rájöttem :B
Mondjuk azt még mindig nem tudom, hogy akkor mire jó a windows-os QoS a kliens gépeken...

(#135) Loha válasza seaky77 (#131) üzenetére


Loha
veterán

Én is kiváncsi leszek az arcukra, amikor meglátják, hogy szét volt szedve :DDD :B

4. Run Asus Firmware Restoration (can be found on asus website or included cd)
5. Choose wl500g-clear-nvram.trx file and upload it to the router. Wait 2-3 minutes after.
6. Unplug power and again enter Restore mode (steps 2 and 3)
7. Choose wl500g-recover.trx file and also upload it to your router. Wait 2-3 minutes
8. Unplug power and again enter Restore mode (steps 2 and 3)
9. Choose the firmware you wish to flash and upload. Wait 2-3 minutes. Reboot


elvileg ezzel a 2 fájlal teljesen ki lehet üríteni nvramot, és utána elvileg nem lesz gond ha visszarakjuk a gyári firmware-t.

Én amit javasolni tudok, hogy ha behal a router, senki ne próbálkozzon a router kinyitásával, és az érintkezők összekötésével, mert sztem az eredményesség eléggé kétséges, a garancia viszont könyen ugorhat... :U

[Szerkesztve]

(#136) Zol77 válasza seaky77 (#130) üzenetére


Zol77
aktív tag

Kíváncsiságból kipróbáltam ma kbyte-al is, mert eddig kbit-ben adtam meg, de ez oda is van írva , hogy úgy kell megadni. Az eredményt azt hiszem tudjátok :) ha kbyte , ha kilobit ugyanúgy maxon tölt. Asszem ezt fel is adom mostmár, hogy a router korlátozzon, úgy is megoldottam már szoftveresen.

[Szerkesztve]

(#137) Loha válasza Zol77 (#136) üzenetére


Loha
veterán

Egyébként a router közvetlenül kapcsolódik a wan portján a nethez? Mert csak a wan porton korlátoz...

(#138) zsigal54


zsigal54
csendes tag

:R Helo

Segítsen valaki ha lehet !

A download masterrel próbálok letölteni de nem sok sikerrel.Egy 300 Gb-os vinyot kötöttem rá amit tudok irni is és olvasni.WL500gP ét használok gyári 1970-es fw-vel XP oprendszer alatt.


[Szerkesztve]

(#139) Zol77 válasza Loha (#137) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ez most zavaros kicsit nekem. Fibernetes kábelmodemem van , ez van rákötve a wan portra , én a lan1-en vagyok kábelen , és a másik gép amit korlátozni akartam , az wifin csatlakozik a routerhez. ez a felállás nálam. egyébként próbáltam már az én gépemet is korlátozni, az se ment,de ez nem is volt cél.

(#140) bbaccsi válasza seaky77 (#127) üzenetére


bbaccsi
tag

Seaky, gyorsan pontosítanék is
a wget -c -r -nH -np --user=x --password=x http://x.x/x/x -et használva a
könyvtárak alatt lévő rarokat nem akarta leszedni, csak mindenféle csipcsupp
html-es cuccokat. más opciókkal a teljes alatta lévő könyvtárrendszert szedte,
de rar-t nem. level-t próbálgatva egy rar-t leszedett, a többit nem.
gentoo-rol meg fenti ápsönökkel frankón megy :(

(#141) seaky77 válasza bbaccsi (#140) üzenetére


seaky77
tag

Ez már wget probléma majd nézem, hátha adnak ki ujabb verziót.

Amúgy ha esetleg valami kell ami nincs meg wl500-ra. Ird meg és megpróbálom lefordítani.

Az a baj hogy ez a cross-compile sem olyan trivial mint amilyennek első hallásra tűnik. A wget-nél is át kellett írni a timer forrását mert az uclibc-ben jó pár function nincs meg... :W


Köszi a tesztet!

[Szerkesztve]

(#142) Lufifi


Lufifi
csendes tag

Hello
Vettem a napokban egy 500gp routert.
Nem értek egyáltalán a linux-hoz.
Csak arra szeretném használni hogy torrentezzek vele és letöltsem a winyójáról a saját gépemre az anyagokat.
Mi az a legminimálisabb installálás amit el kell végeznem ahhoz hogy ez menjen.
A routert csak AP ként használom még a netet sem ő osztja meg hanem egy másik router. A gyári torrent nagyon összavissza működik.
Sok leírást olvasgattam már de szerintem nekem a felére se lenne szükségem.
Előre is köszönöm a segítséget

(#143) zsigal54 válasza bbaccsi (#87) üzenetére


zsigal54
csendes tag

Hali bbácsi

Sokat szenvedtek ezzel a download masterrel.
Egy 300 Gb-os vinyot kötöttem rá amit tudok irni is és olvasni.WL500gP ét használok gyári 1970-es fw-vel XP oprendszer alatt.A http-és letöltés félig működik csak,beteszek néhány letöltést kettö elindul a többit leállitja error jelzéssel, a torrent egyáltalán nem megy, az ftp-ét még nem próbáltam.

kérlek ird le, kezdőnek is érthetően az alábbi hozzászólásodat.#87

(#144) bbaccsi válasza zsigal54 (#143) üzenetére


bbaccsi
tag

hi
csak annyit irtam, hogy a hivatalos fw helyett a most már stabil oleg fw-vel sokkal
jobban lehet boldogulni ha olyan dolgokat akarsz csinálni amiket leírtál.
Van vele egy pár órás szenvedés amíg az útmutatás alapján végigcsinálod,
aztán linux-os parancssorból tudod indítani a http letöltéseidet, a torrentjeidet,
stb.
Ha nem szereztél gyakorlatot még linuxban akkor ez nehéz döntés/lépés lehet,
de a több előnye közül az egyik legnagyobb az, hogy bárhonnan, bármikor
el tudod érni a gépedet és tudod machinálni a letöltéseidet, vagy bármit.

(#145) Joe_Sakic


Joe_Sakic
csendes tag

Sziasztok!

Valaki segítsen!! Már megy eredeti fw-el a http és a torrent, de ftp nem jön össze.Ha valami adna egy konkrét beállítást, hogy hogy kell kitőlteni a mezőket annak nagy respekt :R :R

(#146) Conmet


Conmet
tag

Kedves Userek!

A szakirodalomban olvastam erről a szerkezetről, és gondoltam vennék 1et, de végigolvasva ezt a topicot azonban elbizonytalanodtam. Én nem vagyok az a linux-firmware berhelő tipus, csak arra szeretném használni, hogy a nagygép helyett letöltse a szokásos letöltenivalóimat.
Van egy ViPower 2.5''-os külső házam, benne egy 40 GB-os Samsung winchivel, azt szeretném összekötni vele. Persze ezen kívül el kellene látnia a szokásos routeri teendőket is, az ADSL kapcsolatomat osztaná meg szigorúan vezetékes módban a gépeim között.

Szóval eddig csak azt olvastam, hogy milyen sz@r a Download Manager, de nem láttam, hogy valaki részletezte volna, hogy az eredeti ASUS firm.-mel milyen hibákat produkál. :(

Kérlek mesélje már el valaki, hogy miért nem fogom tudni az aktuális heti Helyszínelők torrenteket letölteni! :F

Előre is ezer köszönet! :R

Bye: C.

(#147) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Van-e olyan akinek sikerült már webcamerát működésre bírnia gyári ASUS firmware-el? És ha igen, akkor honnan szerezte a kamerát?

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#148) Lufifi


Lufifi
csendes tag

Hali
Most rakom fel az oleg firmware-t.
(már másodszor)
Nem akar menni az umount /tmp/harddisk
A umount /tmp/harddisk/part1 már volt.
A wl500g_tiptrick.pdf leíása után csinálom.
Van valakinek valami ötlete?

(#149) Lufifi válasza Conmet (#146) üzenetére


Lufifi
csendes tag

Hali
Én csak torrentre használtam.
Hol ment hol meg nem.
Nem lehetett megjósolni hogy mennyi idő múlva fog lejönni a dolog.
A gépem pedig ugyanazt mindig töltötte teljes sávszéllel.Az is eltartott egy ideig mig elkezdte látni a winyómat is.

(#150) zsigal54 válasza bbaccsi (#144) üzenetére


zsigal54
csendes tag

Köszönöm a választ bbacsi.

Linux-ot még nem láttam, ezért talán lemondok erröl a dologról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.