Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) htoms válasza H.Z. (#300) üzenetére


htoms
tag

jóvanna. :D pedig szerintem fasza. Jó de komolyan... :D én is felkaptam a vizet az elején. De ez kb 20 perc volt amíg vadásztam egy nem gyári fw-t. De aminél csak lehet ezzel kezdtem és nem volt meglepő hogy szar lesz :D De már JÓ JÓ JÓ JÓ :DDD :C :DD :Y



[Szerkesztve]

(#302) seaky77 válasza H.Z. (#300) üzenetére


seaky77
tag

:U

[Szerkesztve]

(#303) reasonfan039 válasza seaky77 (#298) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

Szia,

an angolomat felajánlom (ha értem magyarul, miről van szó :)

(#304) reasonfan039 válasza reasonfan039 (#303) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

természetesen aZ angolomat ajánlom fel szívesen :)
Ezek szerint akár minden - ezzel a routerrel kapcsolatos - vágyam teljesülhet a végén? :D

Máris jó hír...izgatottan várom, lassan cserélnem kellene az amúgy hibátlanul teljesítő WRT54G-met...:)

(#305) -=Jam=- válasza seaky77 (#298) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Király vagy seaky77 :)
Sajnos segíteni nem tudok... :(

(#306) Fisha válasza seaky77 (#299) üzenetére


Fisha
őstag

Varom varom.

Port korlatozast, hogy kell beloni?
Eleg egy link vagy egy parancs is, onnan mar onallositom magam.

Elore is koszi,
Fisha

(#307) ekrisztian válasza -=Jam=- (#290) üzenetére


ekrisztian
senior tag

..no ott be van állitva...és nem megy... :(((

(#308) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

..és azt meg lehet-e csinálni, hogy ftp vagy http-ről a vinyóra(usb_hdd) tölteni, olyan oldalról ahol login van..mint ahogy flashgettel szoktuk...mert ez még érdekelne....ne a gépet kék járatni...

:R

(#309) H.Z. válasza seaky77 (#302) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Mit szedtél ki? Küldd el privátban plíz! ;)

Maximalista vagyok, elvárnám, hogy a pénzemért egy minden tekintetben korrekt darabot kapjak. Ezt eddig egyetlen router sem tudta produkálni.
Egyébként próbáltam volna felrakni a telnetd-t, de mióta nem hajlandó felismerni a CF olvasót, azóta reménytelennek tűnik a helyzet... :(

(#310) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Részleges sikerélmény: elindult a telnetd!
Van egy másik kártyaolvasóm is, azt 5-ből 1x felismeri, így kapva az alkalmon, gyorsan belehekkeltem a telnetd-t és elindítottam.
Az már csak apróság, hogy a végére nem tettem & jelet, így megfogta a böngészőmet is :)

(#311) micro válasza ekrisztian (#280) üzenetére


micro
addikt

A windowsos megosztásnál miket állítottál be?
Nekem nem akar működni. :O
(Gyári FW 1.9.6.7)

[Szerkesztve]

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#312) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Mondjátok! Létezik ember akinek működött már a Download manager nevű kis utility?
Az enyém még a dobozt se találja meg. Akkor sem, ha van rajta ''diszk'' egy CF kártya formájában és futnak az összes szolgáltatások a web-es felület szerint.

Más kérdés, hogy túl nagy szükségem nincs rá egyelőre, de bosszantó. Látom, hogy a 9999-es porton és -ra mennek broadcastok, de válasznak semmi nyoma, tehát a router felejt el reagálni. :(

(#313) ekrisztian válasza micro (#311) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Majd leírom...még ma..pár képpel..de addig up 1.9.7.2..re szerintem..

(#314) garak


garak
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja van nekem is egy ilyen kütyüm. Vissza olvastam a topikot, ebből világos lett számomra a fw csere szükségessége de nem tudom eldönteni melyiket válasszam: OpenWrt-t vagy az Oleg félét. Tulajdonképpen azért, mert nem is látom a különbséget közöttük. Szerintetek melyiket érdemes feltenni? Azt látom, hogy Oleg intenzíven foglalkozik a fejlesztéssel, talán ez mellette szól.

Üdv:
garak

(#315) htoms válasza garak (#314) üzenetére


htoms
tag

Igazából nagyon más a két dolog. Oleg -et ajánlom kezdésnek. Pláne, hogyha nem vagy otthon Linux téren cseppet sem. OpenWRT-vel nekem is csak kevés dolgom volt de vannak itt olyanok akik jobban vágják a témát. Szerintem ne azzal kezdj.

(#316) H.Z. válasza htoms (#315) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Ha lesz egy kis lelkierőm, akkor holnap beszámolok az OPEN-WRT-ről.
Ha nem, akkor lusta voltam és elmaradt. ;)

(#317) micro válasza ekrisztian (#313) üzenetére


micro
addikt

Alig várom.
Addig valaki segíthetne, hogy, hogyan kell firmware frissítést csinálni.
Melyik file-t kell megadni a webes upgrade-nél?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#318) htoms válasza micro (#317) üzenetére


htoms
tag

Szerintem azért előszőr olvass még egy kicsit mielőtt meglepődsz. Asszem az openwrt-nek nincs is webes management-je. Ezt figyelembe vetted?

Legalábbis amit én láttam ott parancssorosan volt managelve...

(#319) H.Z. válasza htoms (#318) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Az alapdolgokat be lehet állítani webes felületen.
Engem többek közt az is zavart a gyári szoftverben, hogy csak a webes kezelőfelület létezett alapban.
Az előbb némi kínlódás árán (nehezen tudtam rávenni, hogy elinduljon a TFTP szervere) pár másodperc alatt felkúszott az openwrt.
Mondjuk egyelőre csak a desktop gépem lóg rajta és nincs a WAN-ra kötve, de már ssh-n mentem bele! :)

Egyelőre ennyi. Folyt.köv. talán holnap, most nincs lelkierőm tisztességesen beállítgatni.
(mondjuk kicsit zavaró, hogy a wiki-n azt írják: az USB2.0-s modul ''broken''... :F )

[Szerkesztve]

(#320) micro válasza htoms (#318) üzenetére


micro
addikt

Csak frissebb gyári FW-t szeretnék feltenni, de nem tudom melyik fájlt kell feltölteni.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#321) micro válasza micro (#320) üzenetére


micro
addikt

:U

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#322) micro válasza micro (#321) üzenetére


micro
addikt

Ugye a linux.trx-et kell megadni a webes upgrade-nél? :F

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#323) H.Z. válasza H.Z. (#319) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Na jó, feladom. Openwrt-vel képtelen vagyok a WAN interface-t feléleszteni.
Próbáltam azt is, hogy fix IP, a wan-t összekötöttem a Zyxel egyik lan portjával, de már úgy sem tudtam pingelni a zyxelt. Ezután megpróbáltam pppoe-vel, az ADSL modemre dugva, de az eredmény változatlan.
Ennél a pontnál feladtam. Ez nem nekem való játék.
Ha valakit érdekel, a korábban említett huszasért átadom.
Jelenleg a gyári 1972-es fw van rajta.

(#324) seaky77 válasza garak (#314) üzenetére


seaky77
tag

Az alapvető különbség a két firmware közöt
- OpenWRT
A Linksys WRT család firmware-éből nőtte ki magát kezdetben, majd teljesen újraírták. Tulajdonképpen egy univerzális firmware ami számtalan router-t támogat (nem csak MIPS-et) Ezért van az, hogy pl: a hálózati interfész nevek is teljesen mások mint az Asus gyári fw-ben. Illetve ha működöképessé akarod tenni akkor pár dolgot át kell állítani az nvram-ban.

- Oleg
Asus firmwareből nőtte ki magát. Csak az Asus eszközein fut stabilan. Ezt csak felrakod és megy!

Én az Oleget ajánlom mindenféleképpen wl500gp-re és wl500gd-re is!

Ha valakinek WRT-je van akkor meg inkább OpenWRT v. DD-WRT-t!

üdv,
seaky


[Szerkesztve]

(#325) -=Jam=-


-=Jam=-
őstag

MySQL-t sikerült már valakinek felküzdeni valahogyan?
Nekem nem nagyon akar sikerültni :(

''[root@WL500GP init.d]$ ipkg install php-mysql_5.1.6-2_mipsel.ipk
Installing php-mysql (5.1.6-2) to root...
Installing mysql (4.1.20-1) to root...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/unslung/wl500g/mysql_4.1.20-1_mipsel.ipk
Installing readline (5.1-1) to root...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/unslung/wl500g/readline_5.1-1_mipsel.ipk
Installing libstdc++ (0.2.0-4) to root...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/unslung/wl500g/libstdc++_0.2.0-4_mipsel.ipk
Installing libuclibc++ (0.1.12-5) to root...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/unslung/wl500g/libuclibc++_0.1.12-5_mipsel.ipk
Configuring libstdc++
Configuring libuclibc++
Configuring mysql
Installing all prepared tables
Bad system call
xsystem: ERROR: Child process died due to signal 2: `//opt/lib/ipkg/info/mysql.postinst configure'
postinst script returned status -1
ERROR: mysql.postinst returned -1
Configuring php-mysql
Configuring readline
Successfully terminated.''

Ennyit csinál, aztán ha próbálom indítani, akkor egy sima ERROR üzivel nem indul el. :(

(#326) htoms


htoms
tag

Nah én is kicsit átugrottam oleg-ről DD-WRT -re. Igazán jó hogy azért maradt grafikus felület. USB kezeléshez le kell tölteni a modulokat, és a jffs-t be kell állítani meg kell egy script ami boot-kor behuzza. Ezen kívül megy minden szépen és van QoS is. Ha sok a kliens meg nagy a forgalom akkor tud segiteni egy kicsit a proci 300Mhz-en járatása. Nem overlock, ennyit tud ez a broadcom chip, ellenben itt már igen melegnek tűnik, hát kapott egy bordát.
Aztán van hotspot üzemmód is (bár lehet soha nem kell nekem) és a webes Lan/nat konfigurátora is igen kifinomult lett. Van DHCP forwarder lehetőség, VLAN. Le lehet tiltani a wlan-os konfigurációt, WMM, meg sok sok minden kacat. Összevetve jó jó, egyenlőre a mélyebb dolgokba már nem mászok bele, előtte kicsit alszom is.


[Szerkesztve]

(#327) seaky77 válasza htoms (#326) üzenetére


seaky77
tag

Csak egy jó tanács:
- DD-WRT-vel óvatosan!!!!
- wl500gP-ben lévő CPU (BCM4704) lehet, hogy a datasheet szerint 300Mhz-s de nem véletlenül járatják 266-on. Óvatosan.

Amúgy a firmware váltogatáskoról álltalánosságban, óvatosan!
Főleg az OpenWRT/DDWRT -> Oleg,ASUS stock firmware- közötti ugrálgatásokra gondolok. Amint előbbi post-omban is írtam a WRT firmwarek NEM az ASUS gyári firmwarre alapulnak igy az NVRAM beállításai néhol mások minta gyári fw-nek. Itt kiemelném a hálózati beállításokat. Így előfordulhat, hogy egy nem megfelelően végrehajtott upgrade-ből kifolyólag (amely akár a hozzáértő önhibáján kívül is előfordulhat) az NVRAM beállítások nem tőrlődnek (esetleg sérülnek). És ez a routerből való teljes kizáráshoz vezet. Gondoljatok bele DD-WRT hálózati beállításaival akarod elindítani pl: a gyári ASUS fw-t. Pukk...
Ezek után mehet a serial console v. a PIN9-reset.
De sajnos ez nem mindig vezet eredményre. Van nálam egy router ami már csak switchként jó ezért próbálom felhívni mindenki figyelmét arra hogy csak óvatosan.
Ha ajánlhatok bármit is ezen a fórumon én azt ajánlom válasszatok egy firmware-t (én az Oleg-re teszem a voksom) és utána már csak azt frissítgessétek.

üdv,
seaky

[Szerkesztve]

(#328) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Egyszer valaki felvilágosíthatna, hogy tegnap mit is keféltem el.
Nem hagyott nyugodni a dolog, visszaraktam az openwrt-t, most megy... :W

(#329) H.Z.


H.Z.
csendes tag

Help! OpenWRT - tud valahogy időt szinkronizálni internetes ntp szerverrel?
Vagy nagyon ügyetlen vagyok vagy nem ntp-t kell keresni, mert se a wiki-n se az ipkg search segítségével nem találok erre utaló nyomokat :(


storno: ntpclient a csomag neve, az ipkg search meg csak a már telepített csomagokban keres, ha jól értelmezem.

[Szerkesztve]

(#330) H.Z. válasza H.Z. (#328) üzenetére


H.Z.
csendes tag

Asszem, rájöttem: valószínűleg kimaradt egy nvram commit ...

(#331) htoms válasza seaky77 (#327) üzenetére


htoms
tag

Ohh köszi, bár már volt pin9 vagy 5. :D
Az első Oleg -> DD-WRT standard aztán DD-WRT mini után már kellett is :D
Nem igazán akadtam le rajta mert műszerész volnék azt mondták anno, de az 5. pin 9 a testre már igen idegesítő volt. Pici nyomógomb a felső hűtőfuratok jobb felső szélében beaplikálva. Valamit megint elkeféltem mert most 16MB -nak látja nem 32-nek az Oleg. :D De most már nem érdekel majd ha meglesz a másik router is mert néha használni is kéne. Meg ugyis ott a pendrive azon meg van neki 64MB swap, szóval úgyis elég.

[Szerkesztve]

(#332) htoms válasza htoms (#331) üzenetére


htoms
tag

amugy már 266Mhz-en igen forró a Broadcom chip, és nem is értem, hogy az árnyékoló lemezt miért nem használták hűtőfelőletnek legalább. Nem ártott volna. A VIA chip is forró de azok megszokták. A másik Broadcom ic BCM5325 annyira nem vészes mint a proci de azt is max 20mp -ig viseli el az ujjam.

(#333) bbaccsi válasza seaky77 (#327) üzenetére


bbaccsi
tag

Seaky most melyik oleg fw-t nyomod? Sajna a wl500g.info-n elég gyéren megy
a change management... :(
(ez alatt értve hogy nem egyértelmű melyik verzió miért jó)

[Szerkesztve]

(#334) htoms


htoms
tag

seaky77!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Mivel nem a routerem megy ki a netre hanem az egyik wan portján kapja a hálót, így nincs wan kapcsolat és ha ssh-n bejelentkezek rá akkor ugye nem megy az ipkg ki a netre mert nincs def. gw. meg a resolv.conf is üres. Ez nem gond mert ugye route add default gw 10.2.7.1 br0 és egy resolv.conf szerkesztés és még egy hosts szerkesztés is kell mert NFS megosztás van. Hogyan automatizáljam a legegyszerűbben ezt?

Előre is köszi.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#335) htoms válasza htoms (#334) üzenetére


htoms
tag

Közben rájöttem marha egyszerű.

nano /usr/local/sbin/post-boot

#Add default nameserver to /etc/resolv.conf
#and add default gateway to route table
echo ''nameserver 195.228.240.249'' >> /etc/resolv.conf
route add default gw 10.2.7.1 br0

(#336) -=Jam=-


-=Jam=-
őstag

WL500gp-1.9.2.7-7f-post2.trx erről tud valaki valamit?

[link]

(#337) H.Z.


H.Z.
csendes tag

már megint előbb kérdeztem, mint kellett volna... bocs.
kicsit kapkodós vagyok. :)

[Szerkesztve]

(#338) htoms válasza -=Jam=- (#336) üzenetére


htoms
tag

A legtöbben ezt használjuk.

(#339) -=Jam=- válasza htoms (#338) üzenetére


-=Jam=-
őstag

A post2-t? Merthogy sokan Oleg-et használunk az egy dolog, de a post2 most jött ki nov 11-én, és nincs semmi what's new róla azért kérdeztem, hogy valaki tudja-e mik az újdonságok, milyen hibákat javított benne Oleg...stb.

(#340) micro


micro
addikt

A Samba-t hogy kell felizgatni az Oleg fele verzioban?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#341) seaky77 válasza bbaccsi (#333) üzenetére


seaky77
tag

A pre verziók megszüntek. A wl500gP hivatalosan a támogatott routerek közé lépett az Oleg-fwben. [link] lásd. legalja ott van change list is.

üdv,
seaky

[Szerkesztve]

(#342) Oly válasza seaky77 (#324) üzenetére


Oly
senior tag

Hello!

Valami érthető magyar leírás létezik arról, hogyan kell felrakni az Oleg-et?
Csak azért, mert nekem a gyári frissítés sem sikerült! :B

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#343) htoms válasza -=Jam=- (#339) üzenetére


htoms
tag

bocs 1.9.2.7-nél megált a szemem.

(#344) micro válasza Oly (#342) üzenetére


micro
addikt

En az ASUS Firmware restorationnal tettem fel.

Procedura:
A routert aramtalitottam, majd nyomva terottam a restore gombot hatul. Kozben bedugtam a tapot.
Ilyenkor a powet LED villog, nem vilagit folyamatosan mint maskor.
A gepen ahonnan frissitettem beallitottam fix IP-t (192.168.1.2)
Elinditottam a Firmware restoration-t es megadtam a .trx elereset.
Utana mar csak meg kell varni, amig elkeszul es magatol ujtaindul a router. (Ha kesz akkor mar folyamatosan vilagit a power LED.)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#345) Oly válasza micro (#344) üzenetére


Oly
senior tag

2 kérdés merült fel bennem:

1. Kell a FIX ip??? (Ha igen, akkor MAC alapján adjam neki? Azzal nekem nem ment! Szakadt állandóan)
2. Melyik verziót rakjam fel? A 1.9.2.7-7f (2006-11-06)?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#346) htoms válasza Oly (#345) üzenetére


htoms
tag

Nem kell a fix ip, a restoration megtalálja.... Igen 1.9.2.7-7f a mostani stable ha jól tudom. Nekem hiba nélkül fut ismét.

(#347) -=Jam=- válasza seaky77 (#341) üzenetére


-=Jam=-
őstag

És a post2 verzió micsoda, erről tudsz valamit?

(#348) seaky77 válasza -=Jam=- (#347) üzenetére


seaky77
tag

Egy multicastos (igmp csomag) hibát javít ki pontosabban próbálnak vele kijavítani. Az orosz forumon van róla diskurzus de még nem olvastam végig.

[link]

üdv,
seaky

(#349) htoms


htoms
tag

seaky77:


rrdtool -t nem probaltad meg veletlenul?
Az istenert nem birom megrajzoltatni velel a grafikonokat.

(#350) htoms


htoms
tag

még egy kérdésem lenne. Nézegettem ezt a bandwith management-et. Ha LAN porton jön a routerbe a ''net'' egy másik routerből akkor nem működik. Namármost ha jól olvastam ezt csak wan porton kezeli. Kérdés, hogyha a wan portot lan-nak használnám működhet-e. A DD-WRT-ben láttam olyat, hogy Use wan for Lan vagy valami hasonló mert tuti nem így írta. Ez hogy működik? Hogyan van lehetőségem átkonfigurálni a wan portot lanra? Egyébként is jó lenne mert 1 kliens miatt van plusz egy 4 portos switch és megoldódna (lehet) a bandwith management is ami meg pláne jó lenne mert a wifi klienseket le kellene korlátozni, de sajnos nem mindegyiket, mert akkor a routert le lehetne venni 1MBit-re és kész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.