Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Fisha válasza garak (#600) üzenetére


Fisha
őstag

Kerdezek meg egyet:
honnan tudom, hogy aktiv modban vagyok a torrenteknel?
Erdekes modon a netes torrent oldal, amit hasznalok, sokkal tobb seedert/leechert mond minden torrentre, mint amennyit az enhanced-ctorrent lat. Itt fogtam gyanut. Kinyitogattam a portokat a post-firewall scriptben 2697-2706 kozott mind az udp, mind a tcp protokollon. De semmi valtozas. Biztosan nyitva vannak mert tavolrol be is tudok telnetelni rajuk. En vagyok hulye vagy a tukor gorbe?

Fisha

(#602) -=Jam=- válasza Fisha (#601) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Felmész a torrent oldalra, és a leecherek között elvileg kiírja, hogy aktív vagy passzív-e az adott illető.

(#603) Totis


Totis
aktív tag

Sziasztok!

Én ma megyek megvenni - remélem lesz is - a router-t.
Igazából az a +4-5eFt amivel többe kerü mint egy WRT54GL nekem megéri. Print-server; WLAN amire szükségem van. Ha későbbiekben sikerül bekonfigurálnom a pass-os FTP-t, Torrent-et, stb... akkor meg nagyon boldog leszek. Melesleg képek alapján tetszik a háza.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#604) Fisha válasza Totis (#603) üzenetére


Fisha
őstag

Sok szerencset hozza. Olvass forumot, irjal okossagokat, hadd okuljon mindenki. :)

ps.: torrentes dolog: sajna ez a torrent oldal nem mondja meg hogy aktiv vagy passziv vagyok-e. Melyik tudja ezt?

(#605) Totis válasza Fisha (#604) üzenetére


Totis
aktív tag

Írni fogok amint rájövök valamire.
Remélem azért jó szolgálatot fog tenni mielőtt még megőrülnék. :))

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#606) garak válasza Fisha (#601) üzenetére


garak
csendes tag

http://www.utorrent.com/testport.php?port=2706

[link]

Ez elvileg megmondja nyitva van-e a 2706-os, de átírhatod másik portra is.

Én simán a webes felületen próbáltam megnyitni, de nem megy a utorrent és a
bitcommet portja működik.

[kép]


Ez így miért nem megy? miért kell az iptables babrálni?

(#607) Fisha válasza garak (#606) üzenetére


Fisha
őstag

Koszi.

2706-tol lefele kinyitottam 10 portot az udp-n meg a tcp-n is. Telnetelni is tudok rajuk szoval azzal nem lehet gond. Csak azt nemertem, hogy akkor miert latok sokkal kevesebb seedert, mint, amit az oldal mond. Lehet, hogy ez mar nem wl500gp kerdes...

(#608) garak válasza Fisha (#607) üzenetére


garak
csendes tag

A webes dolgot nem megoldásként peszteltem be, inkább kérdésként, hogy így mi
a francért nem megy.Természetesen ha kinyitogattad ''kézzel'' a portokat, annak mennie kell. Egyébként UDP-t nem kell csak TCP-t.
A torrent kliensek nem csatlakoznak mindig minden peerhez. Amit az oldalon látsz az az összes peer, ezekből a kliens - számomra rejtéjes módon- kiválsztja azokat, amelyikre csatlakozik. Ezt más klienseknél is tapasztalom.

A portokat hogyan nyitogattad meg konkrétan? Lehet én is azt csinálom és nem töröm magam tovább a webessel.
A teszt nyitottnak mutatja aportjaidat?

(#609) micro


micro
addikt

Mostanáig tök jól ment a routerem, de jelenleg csak switchként üzemel.
Tegnep kicsit belassult a Samba, ezért kiadtam egy rebootot.
Azóta nincs a routernek IP-je sem.
A Firmware restoration-nal sem lehet firmware-t cserélni.
Ki tudok még valamit próbáni, vagy vihetem vissza gariba?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#610) micro válasza micro (#609) üzenetére


micro
addikt

:U

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#611) seaky77 válasza micro (#609) üzenetére


seaky77
tag

Power LED mit csinál?

(#612) micro válasza seaky77 (#611) üzenetére


micro
addikt

A power led folyamatosan vilagit, mint máskor.
FW resroration elött újraindítva (gombnyomással) meg villog.
Tehát itt úgy néz ki mintha minden szép és jó lenne.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#613) seaky77 válasza micro (#612) üzenetére


seaky77
tag

pingelni tudod?

(#614) micro válasza seaky77 (#613) üzenetére


micro
addikt

Ha beállítok fix IP-t a sz.gépen (Pl: 192.168.1.111), akkor sem tudom pingelni.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#615) micro válasza micro (#614) üzenetére


micro
addikt

Semmi tűzfal, több gépről is próbáltam elérni.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#616) micro


micro
addikt

A mostani hálózat: ADSL modem -> SMC router LAN portja -> ASUS router WAN portja
ASUS router LAN portjain 2 gép.

Eddig ez tökéletesen működött.
Most, ha a WAN portot kihúzom az ASUS-ből akkor nem kapnak a gépek IP-t.
Ha adok fix IP-t, akkor sem érem el az ASUS routert. (nem vélastol a ping 192.168.1.1 -re)
Ha be van dugva a WAN port az ASUS-on, akkor az SMC router tartományából kapnak IP-t a PC-k. (192.168.2.x)

Hogyan lehetne az ASUS-t rábírni, hogy legyen megint saját IP-je (192.168.1.1)?
És akkor mehetne már valamilyek konfigolás, mert így esélytelen.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#617) micro


micro
addikt

Ja, és az Oleg féle WL500gp-1.9.2.7-7f-post2.trx volt fenn.
Ott megy a recovery mode?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#618) micro


micro
addikt

TFTP azt írja, hogy időtúllépés történt. :O

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#619) micro


micro
addikt

Na, WLAN-on be tudtam lépni.
Most nyomtam egy restore-t, és kezdem a konfigot. :C

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#620) Leisle69 válasza micro (#619) üzenetére


Leisle69
csendes tag

1* én is jártam így.....
fél nap után...
utp kábel hiba :W

''Nem elrontottam, csak erőt vett rajtam a művészi szabadság!''

(#621) micro válasza Leisle69 (#620) üzenetére


micro
addikt

Nem kábel hiba, mert most már azon a kábelen kasználom.
Csak elhasalt a router LAN része, WLAN meg ment.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#622) come4


come4
csendes tag

A ctorrentet hogyan kell instalálni és használni ?

http://antenna.shopcentrum.eu

(#623) Totis


Totis
aktív tag

Pénteken megvettem én is a router-t.
Akinek esetleg nincs még ilyenje az 21120Ft-ért.
[link]

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#624) seaky77


seaky77
tag

Sziasztok,

A CTCS server-em (SCTCS) lassan beta állapotba kerül, kellene nekem 1-2 emberke a teszteléshez.
A következő skill-ek kellenének a teszteléshez:
- WL500gP legalább Oleg pre7 firmware-el. (Én ezen teszteltem)
- Linux tapasztalat (Ne kelljen mindent szájbarágnom)
- Aktiv torrentező legyen (Ki tudja próbálni több torrent file-al szimultán ergo legyen elég helye)
- Türelem (nem fog lebaszni ha egy nagyobb torrent a végén hal le)
- Minimum ''Tag'' minősítésű a PH!-n
- Megigéri nemkem, hogy amíg nincs kész, CSAK és kizárólag ő próbálja ki. NEM adj oda egy másik fórumozó kollégának inkább szól nekem hogy nincs ideje, NEM rakja fel a rapidshare-re etc etc (remélem megértitek nem akarom hogy egy hulladék terjedjen el)

Aki a fenti dologhoz érez valami indíttatást kérem jelezze nekem privátban.



[Szerkesztve]

(#625) garak válasza seaky77 (#624) üzenetére


garak
csendes tag



A következő skill-ek kellenének a teszteléshez:
- WL500gP legalább Oleg pre7 firmware-el. (Én ezen teszteltem)

Van
- Linux tapasztalat (Ne kelljen mindent szájbarágnom)
Némi van és egyre bővül :)
- Aktiv torrentező legyen (Ki tudja próbálni több torrent file-al szimultán ergo legyen elég helye)
havi kb 30 G forgalom
- Türelem (nem fog lebaszni ha egy nagyobb torrent a végén hal le)
rendben
- Minimum ''Tag'' minősítésű a PH!-n
Ez nincs meg :O
- Megigéri nemkem, hogy amíg nincs kész, CSAK és kizárólag ő próbálja ki. NEM adj oda egy másik fórumozó kollégának inkább szól nekem hogy nincs ideje, NEM rakja fel a rapidshare-re etc etc (remélem megértitek nem akarom hogy egy hulladék terjedjen el)
Ez természetes


Mindenben nem felelek meg a pályázat kiírásának, de ha nem talász jobbakat állok rendelkezésedre,
Hozzátenném: napi átlag kb 1/2 órát tudok rá szánni, hétvégén többet.

(#626) jojojo


jojojo
senior tag

Két napja van ilyen routerem, a gondom a következö vele: beállitom a wlant, megy minden gépen rendesen a hálózat,net stb.Majd kis idö múlva a gépek nem látják a wlant és visszacsatlakozni is nehéz, vagy nem is lehet.Majd a router resetelve megint müködik minden egy darabig majd a jelenség ismétlödik.
Ha a régi routert visszaállitom a hálózat hibátlan és le sem dobál.
Mi lehet a baj?

[Szerkesztve]

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#627) Fisha válasza Fisha (#607) üzenetére


Fisha
őstag

Siman betettem a post-firewall scriptbe ezeket:

iptables -A INPUT -p tcp --dport 2697 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2698 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2699 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2700 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2701 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2702 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2703 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2704 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2705 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2706 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2697 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2698 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2699 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2700 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2701 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2702 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2703 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2704 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2705 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2706 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 2697 -j DNAT --to-destination :2697
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 2698 -j DNAT --to-destination :2698
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 2699 -j DNAT --to-destination :2699
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 2700 -j DNAT --to-destination :2700
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 2701 -j DNAT --to-destination :2701
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 2702 -j DNAT --to-destination :2702
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 2703 -j DNAT --to-destination :2703
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 2704 -j DNAT --to-destination :2704
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 2705 -j DNAT --to-destination :2705
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 2706 -j DNAT --to-destination :2706
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 2697 -j DNAT --to-destination :2697
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 2698 -j DNAT --to-destination :2698
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 2699 -j DNAT --to-destination :2699
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 2700 -j DNAT --to-destination :2700
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 2701 -j DNAT --to-destination :2701
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 2702 -j DNAT --to-destination :2702
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 2703 -j DNAT --to-destination :2703
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 2704 -j DNAT --to-destination :2704
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 2705 -j DNAT --to-destination :2705
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 2706 -j DNAT --to-destination :2706

Ezutan:
flashfs save
flashfs commit
flashfs enable

(#628) Protoss


Protoss
senior tag

Hali

Ma megvettem. ;] és érdekelne, hogy valaki próbált már ventrit vagy teamspeak servert faragni belőle?

Webcam kompatibilitási gondokkal még mindig küzd?

Segítséget előre is kösz! :R

Üdv

[Szerkesztve]

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#629) -=Jam=- válasza seaky77 (#624) üzenetére


-=Jam=-
őstag

szerk...

Ja látom PM-be kérted :)



[Szerkesztve]

(#630) G123


G123
csendes tag

''Warning: Before unplugging the USB storage disk from WL-500gP, you must eject the disk...''

mi az hogy eject the disk, hogyan?

ASUS WL500-G PREMIUM R1.14 pmon_ver=CFE 3.91.23.0 firmver=1.9.7.2

(#631) G123


G123
csendes tag

gyári fw esetén külső usb tároló csatolásakor van valami script ami a külső tárolóról lefut? mivel lehet a gyári fw cramfs-ét módosítani? konkrétan a .trx előállítása érdekelne, vagy még jobb lenne csak a cramfs flashbe írása. ezzel kapcsolatban felmerült bennem a kérdés, hogy ezt hogyan csinálja meg menet közben a router, hiszen ha fájl olvasás van a cramfs flash írása közben akkor az hibához vezethet. nekem mondjuk még nem volt, de olvastam, hogy néhányotoknak nem volt hibátlan a webes frissítés, hát talán ezért? A firmware mod kit 0.49 -et próbáltam, a trx szétszedése még ment, de az összecsomagolás már nem.

./src/asustrx -p WL530g -v 1.9.4.6 -o BINARY/custom_image-wl530g.trx -b 32 FW/image_parts/segment1 -b 655360 FW/image_parts/cramfs-image-new
mjn3's trx replacement - v0.90, modified to pack ASUS compatible trx
offset too large

tehát, érdekelne a trx előállítása és csak a cramfs feltöltésének módszere gyári fw-rel.

ASUS WL500-G PREMIUM R1.14 pmon_ver=CFE 3.91.23.0 firmver=1.9.7.2

(#632) Leisle69 válasza G123 (#630) üzenetére


Leisle69
csendes tag

Van egy olyan gomb az USB Applicationsnál

''Nem elrontottam, csak erőt vett rajtam a művészi szabadság!''

(#633) attilav


attilav
tag

Szerintetek érdemes egy ilyen dögre beruházni? Ittvan ez a recovery mód, amivel kínlódni kell hogy a router ebbe induljon, mert csak így megy a frissítő program. A webes frissítés kaka. A drayteknél is lehet ugyan weben frissíteni, de én mindig a wines programjával csinálom és nem kell hozzá semmilyen hókusz pókusz, tftp-t indítani, meg recovery módot, hanem megadom a firmet, beírom a nevet meg a jelszót, a router címét és már be is flasheli.

Nehéz a ctorrentet parancsorból irányítani? Tehát ha azt akarom hogy egy előre meghatározott porton kommunikáljon, meg akarom határozni a letöltés helyét, (melyik könyvtár vinyón, hova mentse a torrent fileokat) ezekhez sok kapcsoló kell? A gyári fw-be levő ctorrent tudja e ezeket? Belehet e telnetelni a gyári fw-vel? Csak ilyen alap dolgokra használnám és egyszerre egy torrentet töltenék vele. Erre jó a gyári fw-is vagy mindenképp oleg kell? Igaz hogy a gyáriban levő ctorrent nem seedel tovább ha lejött a cucc? Nincs szükségem arra hogy sugározzon, ki akarom venni a minipci-t, behalhat ettől?

(#634) G123 válasza Leisle69 (#632) üzenetére


G123
csendes tag

1.9.7.2 nálam ilyen nincs. pontosan hol és milyen verzió?

ASUS WL500-G PREMIUM R1.14 pmon_ver=CFE 3.91.23.0 firmver=1.9.7.2

(#635) micro válasza G123 (#634) üzenetére


micro
addikt

Asszem ott status/USB-nel van.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#636) borob válasza jojojo (#626) üzenetére


borob
tag

ugyanez nekem is.... :B
csak sajnos otthon még nincs net, így nem nagyon tok hozzáférni infókhoz... gondoltam amjd új fw, de így ehh, kicsit leakadtam mikor megnéztem mit szedtem le.
a readme sem nyújtott túl sok (számomra is használható) információt...
tom, h pofátlanság, meg olvassak vissza, de vki írhatna egy quick guideot...
télleg szorri, de jelenleg igen ciklikusan férek hozzá a nethez.... egyelőre... :U :R :R :F

(#637) Fisha válasza attilav (#633) üzenetére


Fisha
őstag

1. Lehet firmware-t upgradelni siman a webwe feluletrol is, csak azt mondjak biztonsagosabb a recovery tool-lal. En webesen csinaltam, es nem volt belole gond.
2. enhanced ctorrentben meg lehet adni parancssorbol a portot, a letoltes helyet is aszem, bar en mindig onnan hivom, ahove le szeretnek tolteni.
3. ugy tudom a gyari fw-vel is van valami backdoor, amivel be lehet telnetelni. Seaky irt szerintem mar errol a forumban.

(#638) G123


G123
csendes tag

a csavarokat takaró tappancsok ragasztva vannak? hogy lehet szépen eltávolítani?

ASUS WL500-G PREMIUM R1.14 pmon_ver=CFE 3.91.23.0 firmver=1.9.7.2

(#639) jojojo válasza borob (#636) üzenetére


jojojo
senior tag

Sajnos még én is szenvedek vele :W

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#640) G123


G123
csendes tag

ha read only media-t teszek be usb-n nem mountolja fel automatikusan.

ASUS WL500-G PREMIUM R1.14 pmon_ver=CFE 3.91.23.0 firmver=1.9.7.2

(#641) seaky77 válasza G123 (#631) üzenetére


seaky77
tag

WL530g-vel próbálkozol?
Csak azért mert 1.9.7.2-es firmware-t irtál de a commandodban
./src/asustrx -p WL530g -v 1.9.4.6 -o BINARY/custom_image-wl530g.trx -b 32 FW/image_parts/segment1 -b 655360 FW/image_parts/cramfs-image-new
mjn3's trx replacement - v0.90, modified to pack ASUS compatible trx
offset too large
ez szerepel.

ui: Mennyi ideje birtoklod a routert? Mennyire ismered a hw/sw felépítését? Milyen tapasztalatod van custom firmware építésben? Az hogy CFE mond valamit?
Ezek érdekelnének mielött még válaszolok a kérdésedre.

(#642) seaky77 válasza jojojo (#626) üzenetére


seaky77
tag

A wlanra csatalakozó gépeken milyen wlan-chipset van?

(#643) seaky77 válasza G123 (#630) üzenetére


seaky77
tag

http://my.router/Advanced_USBStorage_Content.asp

(#644) seaky77 válasza G123 (#638) üzenetére


seaky77
tag

Öntapadós ragasztóval vannak felrakva, finoman alányúlsz egy lapos csavarhúzóval és gond nélkül lejön.

(#645) -=Jam=-


-=Jam=-
őstag

seaky77: vannak már teszterek a webes torrentedhez?

(#646) G123 válasza seaky77 (#641) üzenetére


G123
csendes tag

WL-500gP -vel próbálkozom és ezt a parancssort futtatja a firmware mod tools build_firmware scriptje. De a -p a kisérlet szempontjából lényegtelen. Viszont rájöttem a helyes parancsra.

./src/asustrx -m 0xf00000 -p WL500gp -v 1.9.7.2 -o BINARY/custom.trx FW/image_parts/segment1 FW/image_parts/cramfs-image-new

De ha van jobb cucc trx buildelésre, érdekel.

A routert szombaton vettem, de nem vagyok teljesen járatlan a beágyazott sw/hw-ek területén.

Még nem töltöttem fel ''saját'' hekket, egyelőre csak usb pendrive-ról nyomom, de az kapásból kiakasztott, hogy az usb pendrivenak írhatónak kell lennie különben nem mountolja fel automatikusan. Ekkor viszont létrehoz rajta swapet aminek nem örülök. Úgy vettem észre a fat32-t nem is kezelte rendesen, azaz a könyvtárakat látta, de benne a fájlokat már nem. Amikor meg kiírt rá összekuszálta a fájlrendszert. Nem tudom hdd-vel, hogy működik, de ezek alapján senkinek nem ajánlom, hogy egy adatokkal teli fat32 diszket rákössön.

Jól sejtem, hogy hiányzó vagy hibás nvram változók esetén (pl. sdram_init) a CFE sem képes elindulni? Ha így van akkor ez oltári nagy ciki, bár ahogy elnézem vannak itt egyéb szépség hibák is.

Szerintem nem az 1.9.7.2 néven letölthető forrásból készült a production firmware.

Először is nem világos, hogy az 1.9.6.8 -cal érkezett routeremben hogy lehet 3.91.23.0 CFE amikor az állítólagos 1.9.7.2 forrásban még csak 3.91.7.0 van. Ez akkor tünt fel amikor ki akartam nyomozni, hogy miért van nálam egy nvram tartalom a flashben 0x1000-en.

Aztán konfigurálni akartam a vlan portjait parancssorból, de nem találtam a vconfig parancs az ''add_port'' kapcsolóját, pedig a forrás szerint az rc is azzal állítja be ezeket.

Ha a restore-t lenyomva tartom powerup alatt akkor a CFE beadja a promptot? Vagy csak vár tftpre? Mi történik? Illetve rá kell menni tftp klienssel vagy ő kezdeményez tftp kapcsolatot szerverhez?

ASUS WL500-G PREMIUM R1.14 pmon_ver=CFE 3.91.23.0 firmver=1.9.7.2

(#647) borob válasza seaky77 (#642) üzenetére


borob
tag

nálam a hozzá ajánlott, wl-138 v2-ből 2 db + 1 macbook, amiben egy airport extreme van...

(#648) G123 válasza seaky77 (#644) üzenetére


G123
csendes tag

szétszedtem. az előlapon a fényvezetők felett van egy gumi, ami nagyon csúnyán van odahányva. a flasht takaró nagy ányékolás meg tele újjlenyomattal. azt olvastam valahol, hogy ebben az antenna mellett van egy második antenna, egy panelantenna. na ez nem igaz. az is nvram beállítás kérdése lenne, hogy adott esetben használja a második antennát is vagy ezt tudja automatikusan detektálni? tartok tőle, hogy mi van akkor ha valami szoftveres csoda folytán elkezdené használni a második antennát, úgy hogy az rá sincs kötve.

ASUS WL500-G PREMIUM R1.14 pmon_ver=CFE 3.91.23.0 firmver=1.9.7.2

(#649) seaky77 válasza G123 (#648) üzenetére


seaky77
tag

''egy második antenna, egy panelantenna.na ez nem igaz'' de igaz ám, nézd meg a
wl-120-as nyákot és ott figyel rajta a csatlakozója. (pici réz foglalat)

(#650) G123 válasza seaky77 (#649) üzenetére


G123
csendes tag

hát csatlakozó az van, de antenna nincs.

ASUS WL500-G PREMIUM R1.14 pmon_ver=CFE 3.91.23.0 firmver=1.9.7.2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.