Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) csabors


csabors
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne!
Csatlakoztattam egy usb hdd-t (fat32) helyi webes felületen elérem (ftp://192.168.3.1) itt látszódnak a mappák ftp_pub, ftp_pvt. Ezt a meghajtót hogyan érem el ''kintről'' ''webesen''? A win-ben hálózati helyként hozzáadtam, menteni lehet rá de hogyan kell hálózati meghajtóként csatlakoztatni? (Gyári firm-mel sikerült hálózati helyként csatlakoztatni
ill. total com.-ban csináltam egy ftp kapcsolatot ez hol fut, csináltam rá mappát, de az usb meghajtón nem látszik!
firm=oleg

Üdv:
remélem értitek!!!

Nikon

(#1202) LordX válasza tbs (#1199) üzenetére


LordX
veterán

Van egy nobody user az OpenWRT-ben alapból, és arra van beállítva a megosztás. Nincs jelszava.. szamba konfigban hol állítok jelszót?

Vagy máshogy. Samba2, milyen dolgokat lehet írni a smb.conf-ba, mert sehol nem találtam normális dokumentációját... (BTW ez az egész OpenWRT-ről elmondható..)

(#1203) csabors válasza csabors (#1201) üzenetére


csabors
tag

Sziasztok!

Nehezeket kérdeztem?

üdv:

Nikon

(#1204) FireLord válasza FireLord (#1200) üzenetére


FireLord
aktív tag

nekem is irhatnátok valami biztatót :(

(#1205) csabors válasza FireLord (#1204) üzenetére


csabors
tag

Szia!
Igen ezekre jó ez a router.Az első pár oldalon le van írva!! Egy kicsit olvass vissza!

Üdv

Nikon

(#1206) ZPapp23


ZPapp23
csendes tag

Sziasztok! Most vettem egy ilyen routert, de egyszerűen nem tudom működésre birni egyáltalán. Az EzSetup-os dolog ott nem működik hogy kiválasztom a hálókártyát, aztán elmegy 100%-ig és hibát ir avval, hogy nézzem meg hogy rendesen be van-e dugva a lan kábel. Manuálisan se megy, mert nem tudok belépni a setupjaba. Egyedül wifin keretsztül megy a net, a lanon nem találja egyszerűen. Tudnátok segiteni???

(#1207) ZPapp23 válasza ZPapp23 (#1206) üzenetére


ZPapp23
csendes tag

Nagyon hülye vok, megoldottam.:):)

(#1208) kukodajanos


kukodajanos
csendes tag

Nekem is van egy ASUS WL 500-am. Open wrt firmware-vel. VSFTPD-t futtatok rajta. Azt nem ertem, miert van, hogy ha nagy anyagot akar valaki feltolteni ftp-n keresztul, akkor lemountolodik a winchester. Eltunik a hivatkozas a MOUNT-bol is meg a DF-sem jelzi, hogy latna az eszkozt.

Volt mar masnak is ilyen?

J

(#1209) Addel válasza kukodajanos (#1208) üzenetére


Addel
senior tag

Nálam volt hasonló de Oleg féle firmware-el. Az okozta, hogy egy olcsó sz@r rack-ben volt a hdd-m és túlmelegedés miatt időnként kikapcsolt. Állt. nagy mennyiségü irás-olvasáskor jelentkezett csak.

(#1210) ZPapp23


ZPapp23
csendes tag

Sziasztok! Gyári firmwarenál megoldható hogy rendesen tudjak mondjuk flashfxpvel letölteni? Csak 26 kb/s-el jön. Ha igen hogyan?

(#1211) klambi


klambi
addikt

Szevasztok
éppen WIFI-s routert szeretnék venni és 1ik topikban javasolták ezt a routert és a Linksys WRT54GR-t
valaki eltudja mondani mi a különbség a kettő között és esetleg erről az asusról tudna a konfig felületéről képet küldeni?!
előre is köszönöm! :R :))


Linksysről [link]

[Szerkesztve]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1212) Addel


Addel
senior tag

Új firmware Olegtől :
Changes:

1. New Busybox applets (env, cmp, wc, md5sum sha-1)
2. IGMP proxy added (multicast routing [IPTV]) (IP Config | Route > Enable multicast routing?)
3. Added an option to specify 802.11 multicast rate (Wireless | Advanced > Multicast rate)
4. New kernel features (incl. advanced router, new iptables targets)
5. Fixed compile problems with newer Linux ditributions
6. Web interface should no longer show Cable Disconnected status
7. There is now an option to enable/disable DoS protection (Internet Firewall | Basic Config > Enable DoS protection?)
8. Built-in ftp server should now work fine in PASV mode
9. Updated Dropbear to 0.49
10. Updated WiFi to 3.90.38.00
11. Added support for the 128MB of onboard RAM
12. hiddev support
13. FPU emulator fixes
14. WL-HDD IDE fixes - SMART should work now
15. Onboard flash type diagnostic messages
16. Fixed flashfs to respect comment signs
17. flash command now has progress indicator
18. Station/Ethernet Brodge mode should now associate faster to AP after reboot
19. WL500g Deluxe/Premium/WL550gE now rescpect WAN port settings from the web
20. WL500g Premium/WL550gE now better handles OFDM transmitter power setting
21. Added support for /etc/fstab before automount
22. Fixed problems then upgradinf via WiFi using WPA/WPA-PSK
23. Disabled ''power off'' for all units except WL-HDD
24. Pressing EZ SETUP button for 3 seconds would cause /usr/local/sbin/ez-setup to be executed

WL500gp-1.9.2.7-7g -> [link]

[Szerkesztve]

(#1213) LordX


LordX
veterán

4. New kernel features (incl. advanced router, new iptables targets)

Ezt bővebben is kifejthette volna.. Van már rá rendes TC, akár L7-filterrel? Ha igen, már le is gyaktam az OpenWRT-t.

(#1214) sirk


sirk
csendes tag

Sziasztok!

Bocs, hogy bagatelnek tűnő kérdéssel zaklatlak benneteket :)
Egyszerű az én bajom, torrenteznék, de nem tudok seed-elni, mert nem tudnak hozzám kapcsolódni.
A felállás: ASUS WL-500G Premium, Firmware: Oleg 1.9.2.7-7f, de nincs rajta még vincsi.
Ubuntu 6.10 rendszert használok, amit imádok, de kezdő vagyok linuxban.
Deluge torrent klienst használok, de Azureus-al is próbáltam, ott sem ment kifelé adat.

Webes felületen a Virtual Server részben elvileg megnyitottam a szükséges portokat:
http://sirk.hu/other/virtual_server.jpg

A net rendesen megy, a torrent is lefele. De hibaüzenetként ki is írja hogy nem tudnak hozzám kapcsolódni, biztos tűzfal vagy router mögött vagyok, FW-oljam a portokat.

Jók a webes beállításaim? Ha azok igen, akkor feleslegesek, és az olegben csak telnettel tudom? Ha így van akkor pontosan hogyan tudom beírni?

Már sok helyen megpróbáltam utánanézni, itt is. Találtam is itt iptables beállítást, ami alapján telneten keresztül próbálkoztam:

iptables -A INPUT -p tcp --dport 65444 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 65444 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p tcp --dport 65444 -j DNAT --to-destination :65444
iptables -t nat -A PREROUTING -i -p udp --dport 65444 -j DNAT --to-destination :65444

De a 3. sornál elvérzett (lehet az is gond feltételezem hogy a post-firewall scriptbe kellene beírni, de erről többet nem tudok)

Köszönöm előre is!

(#1215) sirk


sirk
csendes tag

Jár még erre valaki, vagy csak az én kérdésem evidens? :)

(#1216) Addel válasza sirk (#1214) üzenetére


Addel
senior tag

Én is kezdő vagyok linuxból, és remélem nem mondok nagy hülyeséget, de szerintem az a hiba hogy meg kell adni azt is, hogy mit hova routoljon.
pl.:
iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p udp --dport 65444 -j DNAT --to-destination $4:65444

ahol:
$1 = WAN interface
$2 = WAN IP
$3 = LAN interface
$4 = LAN IP
$5 = DMZ interface
$6 = DMZ IP

(#1217) sirk válasza Addel (#1216) üzenetére


sirk
csendes tag

Ebben igazad van, és köszi is, Csak még mindig nem tudom, hogy szükség van-e rá? Azaz oleggel, a webes felületen nem is tudom megoldani?
Nemsokára teszek rá vincsit, és akkor úgyis SCTCS-t használok, de addig is érdekelne...

(#1218) Addel válasza sirk (#1217) üzenetére


Addel
senior tag

Ezt nem tudom, szerintem kéne hogy működjön webes felületről is.
Amugy szerintem local portot nem kell kitölteni ott, csak port range,local ip meg protocol.

(#1219) sirk válasza Addel (#1218) üzenetére


sirk
csendes tag

Megnézem úgy is akkor...

(#1220) come4


come4
csendes tag

Sziasztok!

Kérdezni szeretném hogy a ext2 file rendszer 2GB határát sctcs-vel nem lehet kijátszani?
Vagy más filerendszert kellene használnom?

Ti mit használtok?

[Szerkesztve]

http://antenna.shopcentrum.eu

(#1221) togusa válasza come4 (#1220) üzenetére


togusa
csendes tag

ext3. viszont ezt nem tudod windows alatt mountolni.
masreszrol, nem emlekszem, hogy 2gb-os fajlmeret limit lett volna ext2-n...

nekem viszont meg mindig kene egy halott router.

[Szerkesztve]

(#1222) reasonfan039 válasza togusa (#1221) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

Szia,

tudsz ext3-at mountolni xp alá: ext2ifs-0.3.zip erre keress rá. Simán indítod, és betűjelet adsz a drive-nak, aztán reboot. Most volt egy pár napig, hogy a samba nem ment, kénytelen voltam így átszedni a vinyóról a dolgokat, teljesen megbízható (de csak olvasni tudja az ext-et!)

(#1223) ZPapp23


ZPapp23
csendes tag

Sziasztok! Ti hogy használjátok a rákötött vinyót? Az lenne a kérdésem hogy nekem 2,5''-es van külső házba rajta, nem gáz a vinyónak ha folyamatosan rajta van? Bírják ezek? Csak azért mert még nem használtam így ilyet. Köszi előre is a segítséget.

(#1224) reasonfan039 válasza ZPapp23 (#1223) üzenetére


reasonfan039
csendes tag

szia,
én feltettem a routerre egy 4-es USB hubot is, azon van a 3,5''es 160GB-os vinyóm, meg egy nyomtató. Ez így elfoglal egy USB-t a routeren, a másikon van egy 1GB-os Flash két partícióra szedve, egyikre vannak a programok telepítve, a másik a swap.
Kb, 3 hete megy egyfolytában, nincs semmi gond (igaz, én egy Thermaltake vinyóházat vettem, van benne egy 10cm-es venti :)

(#1225) maci25


maci25
aktív tag

Udv mindenkinek!!

Van nekem is egy wl 500 gp:) /oleg van rajta/.
A kerdesem az ,hogy hasznal e valaki ilyen firmwaret? http://www.polarcloud.com/tomato

A kornyeken van egy kutyu amin ez fut./elg jonak tunik/
Aki hasznalja ezt a firmwaret az irlya le salyat tapasztalatat kerem!
Amennyit kivettem a leirasbol ez nem kezeli az USB./de ez engem nem is erdekel/

Varom a valaszokat!:)

[Szerkesztve]

(#1226) Munyi válasza maci25 (#1225) üzenetére


Munyi
csendes tag

Csak annyit, hogy ez a Tomato firm Linksys-es körökben a legjobbnak számít.
Olyan QoS van benne, hogy arról csak szuperlativuszokban lehet beszélni. :R Ha nem kellene mindenképpen az USB azonnal feltenném.
Nálam ugy néz ki a dolog, hogy a Linksys a förouterem (Tomatoval) a QoS miatt, erre van dugva a wl500gp (Oleggel) bridge módban és intézi az FTP-t meg a torrentet. Ritka jó párosítás, de ha tudná az Asus a tomatóval az USB-t is akkor csak ö lenne.

(#1227) LordX válasza Munyi (#1226) üzenetére


LordX
veterán

Most megnéztem, mi ez a QoS, amiről szuperlativuszokban lehet beszélni :)

OpenWRT-ben ez egy az egyben benne van. Ha az X-WRT összeállítását használod, annak webes felülete is van hozzá. És van hozzá USB. (Persze szívás, mert ennél kevésbé dokumentált rendszer a világon nincs)

(#1228) Munyi válasza LordX (#1227) üzenetére


Munyi
csendes tag

Hát, az OpenWRT-t speciel nem ismerem. :F
De ami a Tomatoban van QoS, nos ahhoz hasonlót még nem láttam egyetlen routerben (fimware-ben) sem.
Többnyire vagy port vagy ip alapján lehet állitani a sávszélt v. prioritást esetleg mindkettöt egyszerre is, máshol. Itt szintén lehet ezeket, plussz alkalmazás(L7) szerint, mac cim szerint. Mindezeket kombinálva persze. (pl. ip+alkalmazás v. port, mac+alkalmazás v. port, és még plussz nem csak prioritást hanem sávszélt is lehet megadni ezekhez (fel/le), az alap dolgokat most nem irom.)
És ezeket akár egyszerre egyidöben is. (pl. Józsika gépe fixen 512Kb/128Kb (mac v. IP szerint) bármit csinál, a többieknek meg a prioritás meg ilyesmi érvényes alkalmazás vagy port ect. anyámkinja szerint. Grafikus QoS müködés mutatás (finombeállitáshoz, oltárira elcseszett qos beállitások kiderítéséhez nagyon hasznos), sávszés-sebesség-adatforgalom naplózás.
Lehet, hogy ez a spanyolviasz feltalálásának klasszikus esete részemröl, de ezeket igy együtt máshol nem láttam.

(#1229) maci25


maci25
aktív tag

Na ismet udv mindenkinek!

Hat felraktam ezt a tomattot:)
Velemenyem szerint egesz erdekes,van benne par dolog ami nincs az olegben.
Egy probat biztosan meger!


Viszont van egy kerdesem is hozzatok.
Ha beleteszem egy dobozba szepen leszigetelve akkor szerintetek birni foglya a kulteri klimat?/nem e fog megsulni a napon:)/

(#1230) LordX válasza Munyi (#1228) üzenetére


LordX
veterán

Az a Tomatos QoS az standard Linux feature. Az OpenWRT meg majdnem egy standard Linux... (btw mindegyik az, csak az a kérdés, mit fordítanak bele a kernelbe)

Nézd meg az X-WRT-t. Ez nulladik megközelítésben egy jobb webes config felület OpenWRT-hez, de sok csomagot is beleszerkesztenek.. Mondjuk ennyire finoman nem tudod hangolni a QoS-t felületből, de a www.lartc.org-on leírt minden megy benne, max kell parancssorban gépelni egy picit...

(#1231) sirk


sirk
csendes tag

Sziasztok!

vettem USB házat is a vinyónak, így neki is álltam a magyar doksi által kijelölt ösvényen.
Ment is minden egy darabig. Ott akadtam el, amikor a felparticionált és formázott területeket moutolni kell.

Írom: mount /dev/discs/disc0/part1 /opt
(persze előtte reboot és umount is volt)

Ezt kapom:
mount: Mounting dev/discs/disc0/part1 on /opt failed: No such file or directory

Mit szúrok el?

(#1232) Scatty válasza sirk (#1231) üzenetére


Scatty
csendes tag

Ha kiadod a df parancsot, akkor látszik a Filesystem oszlopban a /dev/discs/disc0/part1 ?
A dev elől nem hagytad ki a / jelet?

(#1233) LordX válasza sirk (#1231) üzenetére


LordX
veterán

Előtte hozd létre a /opt könyvtárat :) mkdir /opt

(#1234) sirk válasza LordX (#1233) üzenetére


sirk
csendes tag

Köszönöm a segítséget, megoldódott :)
Én biztos vagyok benne hogy nem rontottam el semmit, de ettől függetlenül még lehet :) Reboot után újrakezdtem és minden ment.

De ma is bénázok valamit...
Samba beállítás.

nano /opt/etc/init.d/S97Samba:

#!/bin/sh
/usr/sbin/smbd -D -l /opt/var/log/smbd.log -s /opt/etc/samba/smb.conf
/usr/sbin/nmbd -D -n HOSTNAME -o -l /tmp -s /opt/etc/samba/smb.conf

HOSTNAME helyett myasus-t írok, ezt a host name a webes felület IP Config / WAN & LAN / LAN IP Setting-ben

reboot után ps |grep ''smb'' parancsra viszont sehogy sem azt látom, ami a wl500g_tiptrick.pdf-ben van.

mindössze ennyit:
[sirk@myasus root]$ ps |grep ''smb''
156 sirk 380 R grep smb
[sirk@myasus root]$

(#1235) sirk válasza sirk (#1234) üzenetére


sirk
csendes tag

Elkezdtem inkább előlről, és most kiszúrtam, hogy a 3. partíciót amit a samba share-nek tartunk fent, nem tudta befejezni rendesen. Megnéztem a logot, out of memory-val elszállt... 120G vinyó, 900M opt, 500m swap a maradék menne a part3-nak.
Rebootoltam, csatolódott a part1 és part2 (az előző próbálkozás miatt gondolom)

de így már volt swap rásegítés, és lement a formatálás. Lehet hogy ez volt a baj az előbb...?? Pedig ki ellett volna szúrnom akkor is...

(#1236) Honkydoo válasza sirk (#1235) üzenetére


Honkydoo
őstag

Üdv.
Jól gondolod, a hibát a swap hiánya okoazta.

H.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1237) Parkerov


Parkerov
csendes tag

Nagy nyúzáskor (2 gépen torrent), néha elkezdi dobálni a kapcsolatot a router. Megnéztem a system logot, ilyenekkel volt tele:

Apr 29 21:40:51 kernel: NET: 17 messages suppressed.
Apr 29 21:40:51 kernel: ip_conntrack: table full, dropping packet.

A fenti 17-es szám helyett persze a többi sorban más számok vannak.

A fw az Oleg 1.9.7.2g .

Jól sejtem hogy a tűzfalban túl sok kapcsolat volt ellenörzés alatt, és attól nyekkent meg? Van egy ''number of connections to track'' opció a tűzfal beállításoknál, ez jelenleg 4096-on áll. Ha ezt feljebb állítom megszűnik a hiba? Meddig érdemes ezt feljebb állítani?

Ha nagy hülyeséget kérdeztem, vagy mondtam, akkor szóljatok. :)

[Szerkesztve]

(#1238) atos30


atos30
aktív tag

Sziasztok!
Ha valakinek nem működne a DM (Device not found-meg hasonlók)akkor javaslok egy formatálást a külső vinyón és nem árt ujratelepíteni az utility-t is.Kiprobáltam a dolgot ujjabb verziójú DM-el ,de a software addig nem találta az eszközt amíg ujra nem formatáltam a vincsit.Általában akkor fordul elő amikor nagy nehezen sikerül letöltenie valamit.

Továbbá várom azok jelentkezését akik válalkoznának egy szájbarágós leírással az Az-X-en kívűl, hogy egy winfos-os felhasználó hogyan tudná oleg bácsi vívmányával egy ext2-3 asra formázott vinyón beüzemelni seaky mester csodás webes felületű torrent kliensét.(nekem valahogy már az Az-X -es leírás sem jön össze)

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#1239) GFss


GFss
csendes tag

Sziasztok!

Immár kb 36 órája sz*p*k vele, mindent úgy csináltam ahogy le van írva.
és még nem jutott el a végére, :W de lehet nem is fogok :O
Keresek egy vállalkozó szellemű fanatikust aki beállítaná, hogy tudnák torrentezni vele.
(a netmegosztás az megy) Azt hiszem most most jutottam el arra a pontra, ha tovább ülök a gép előtt akkor összetöröm ezt a berendezést. Lehet az álmosság beszél belőlem.
Végig olvastam a fórumot, betűről betűre csináltam mindent, de mégse.
(160-as vinyó, part1, part2, part3, oleg firmware.)

(#1240) lazydog válasza GFss (#1239) üzenetére


lazydog
addikt

Össze ne törd ezt a kis ékszerdobozt. :)
Én is vettem belőle egyet néhány nappal ezelőtt, de még eddig nem próbálkoztam a tuning-al. Szorítok neked, ha nem is teljesen önzetlenül. :) Számítok majd a tapasztalataidra, segítségedre.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1241) Addel válasza GFss (#1239) üzenetére


Addel
senior tag

Meddig jutottál/hol akadtál el ?

(#1242) GFss válasza Addel (#1241) üzenetére


GFss
csendes tag

Megcsináltam a particiókat leformáztam (ext3,swap,ext3) bemountoltam, telepítettem mindent.
Samba-t is, login passw megcsináltam (mindent leírás szerint), és nem tudtam csatlakozni. :( :F sctcs-t sem tudtam telepíteni. Most ott tartok, hogy 3-4 firmvaret is feltettem, utoljára az oleg xxxx.7g verzióját, reseteltem, Factory Default, vinyót újra formáztam.
És kezdem előről. :W Ha nem jutok vele dűlőre megy rá a dd-wrt.v23_asus_sp3.trx és beüzemelek eggy olcsó letöltő gépet.

OFF

Ezt láttátok már?
[link]

(#1243) simandr


simandr
csendes tag

Sziasztok!!
Vásároltam én is 1 ilyen csodának nem nevezhető WL500g Premiumot....
Toltam volna fel rá oleget! 30perc után ugyanazt irta a webes felület hogy várjak még... ekkor router táp kábel ki... Lehet ez volt a hiba....
Azóta router halott.... Power led villog... és 169.-el kezdödő ip-t kapok....Firmware restoration nem megy :( nem tud kapcsolódni a szerkezethez... :( Please segitsetek... Valami 5let? Invalid Ip-addres-t ir ki :(
Előre is thx a segitséget...

[Szerkesztve]

(#1244) simandr


simandr
csendes tag

No wireless device in recovery mode is found.. ez a pontos üzi..

(#1245) lazydog válasza simandr (#1243) üzenetére


lazydog
addikt

Ezzel próbálkoztál már? Bár számomra nem egészen világos a leírás: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1246) GFss


GFss
csendes tag

Bekapcsoláskor tartsd nyomva a restore (fekete sülyesztett nyomógombot) addig míg a power led el nem kezd villogni. Ezután indísd a Firmware Restoration programot. Ezzel fel tudod tölteni akármelyik firmware-t. Én is igy tettem már többször.

(#1247) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Használja-e valaki a wl-500gP-t Vista alatt?
Ugyanis az lenne a gondom, hogy XP-ről elfogadja a Samba-s belépési neve(ke)t és jelszó(ka)t, viszont Vista-ról nem fogadja el egyiket sem. Vistaról csak a dyndns-ről tudok belépni ftp-n (vsftpd), viszont így meg csak olvasni tudok a vinyóról. Talán rájött már valaki a titok nyitjára... :)

(#1248) simandr válasza GFss (#1246) üzenetére


simandr
csendes tag

Folyamatosan villog a power led... :( Ha benyomva tartom ha nem :( ÉS továbbra sem komonikál :( :(

(#1249) simandr válasza simandr (#1248) üzenetére


simandr
csendes tag

Valaki válalkozó szellemü emberke ? aki megcsinálná? Esetleg tudna segiteni ? msn: 06703317159@vodafone.hu előre is thx

(#1250) sirk


sirk
csendes tag

Sziasztok!

VSFTPD user kérdés.
Segítsetek plíz, több helyen utánanéztem, de belezavarodtam, van ahol komplett script-et ajánlottak megoldásként, de ez nem kell nekem.

Mindössze annyit szeretnék, hogy legyen egy user-em, hívjuk ftp_user-nek, aki csakis egyetlen meghatározott mappát lát, abba tud írni, olvasni. Ez lehet a samba/Saher/ftp_pub/

Az FTP-t most egyetlen user-rel érem el, de ez a routerem admin felhasználója, ami jelenleg mindent elér. Ezt szeretném is megőrizni, mindössze e mellé szeretnék egy limitált ftp user-t...

Nagyon köszönöm előre is!!

2. problem:
Samba teljesen jól funkcionál XP alól. Felcsatolódik meg minden. (bár volt már hogy nem volt OK, Router reboot után megint OK lett)
De ugyanazzal a user/passw-el (router root) Linux (Ubuntu) alól már nem érem el a megosztott samba mappát (látni látom, csak nem enged be). Itt mit kellene másképp?

3. problem:
Szeretnék Seaky SCTCS fórumára regisztrálni, de nem sikerül, a security képet sosem látom. Akinek sikerült hogyan csinálta?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.