Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Intruder2k5 válasza sixtybi (#15000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

De a lighttpd-nek is van autentikációja, a 443-as porton.

(#15002) vargalex válasza Intruder2k5 (#15001) üzenetére


vargalex
félisten

A https és az authentikáció egymástól független dolog.

Alex

(#15003) sixtybi


sixtybi
tag

igaz. akkor lehet tényleg ez volt az oka.

(#15004) Intruder2k5 válasza vargalex (#15002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt tudom, de többnyire aki https-t heggeszt a lighttpd alá, az használ autentikációt is. Sőt, többnyire csak ott használják, az alap 8081-es porton meg nem, mivel így vannak a tutorialok.

(#15005) r0by válasza Balage85 (#14994) üzenetére


r0by
addikt

Nézd meg, hogy honnan tölti be a php.ini-t, illetve hol keresi.
Ez a legelső táblázatban lesz benne.
Nekem ez most így fest:
Configuration File (php.ini) Path /opt/etc
Loaded Configuration File /opt/etc/php.ini
Scan this dir for additional .ini files /opt/etc/php.d
additional .ini files parsed /opt/etc/php.d/gd.ini, /opt/etc/php.d/mbstring.ini, /opt/etc/php.d/mysql.ini

(#15006) Balage85 válasza r0by (#15005) üzenetére


Balage85
tag

Nekem is ilyen, benne van:
Configuration File (php.ini) Path /opt/etc
Loaded Configuration File /opt/etc/php.ini
Scan this dir for additional .ini files /opt/etc/php.d
additional .ini files parsed /opt/etc/php.d/mbstring.ini, /opt/etc/php.d/mysql.ini

A php.ini-ben így vannak, betettem ide is a mysql-t:
extension=mysql.so
extension=mysqli.so
extension=bcmath.so
extension=bz2.so
extension=calendar.so
extension=dba.so
extension=dom.so
extension=exif.so
extension=ftp.so
extension=openssl.so
extension=shmop.so
extension=sockets.so
extension=sysvmsg.so
extension=sysvsem.so
extension=sysvshm.so
extension=xml.so
extension=xsl.so
extension=zlib.so

Csak hogy példát említsek a phpinfo-ból, a zlib, bz2 se szerepel sehol.

(#15007) cementelek


cementelek
csendes tag

Sziasztok!

Most tettem fel a V1 wl500gp-m re a http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/brcm47xx/openwrt-brcm47xx-squashfs.trx backfire firmware-t, viszont nem hajtja meg a wifit, csak 2 villan a wifi led bootoláskor, de nem működik a wifi. Valaki, tudna segíteni, hogy mi lehet a hiba? Esetleg nem megfelelő firmware-t tettem fel a vasra? (backfire- ből melyik a jó verzió a V1-es routerre?)

Köszönettel: CE

(#15008) vargalex válasza cementelek (#15007) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Jó verziót tettél fel. De alapból szerintem ki van kapcsolva a WiFi. LuCi-ban, vagy a config file-ban engedélyezd!

Alex

(#15009) tibismart


tibismart
csendes tag

Sziasztok!
Van egy wl500gpv2-es routerem oleg firmware-el (1.9.2.7-d-r1825). A DSL kapcsolatom 16Mb letöltést tud, viszont az rtorrent még a 10Mb-ot sem éri el. PC-ről utorrentel simán megy 15-16-al.
Lehetséges, hogy ez a maximum ezen a hardveren?
:F

(#15010) cementelek válasza tibismart (#15009) üzenetére


cementelek
csendes tag

Természetesen engedélyeztem a wifit, de így sem működik. Pedig már arra gondoltam, hogy rossz firmware-t tettem fel. Vkinek vmi ötlete, hogy mi lehet a baj?

Üdv.: CE

(#15011) Intruder2k5 válasza tibismart (#15009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, ez a maximum! 8-10 mbit/sec, az annyi mint ~1MB/sec, plusz PPPoE kapcsolat, és mindezt egy 240MHz-es CPU-val, ez ennyi, ne várj többet! :)

(#15012) tibismart válasza Intruder2k5 (#15011) üzenetére


tibismart
csendes tag

sejtettem, de gondoltam hátha ;]
köszi a gyors választ :R

(#15013) DeusHun


DeusHun
őstag

Üdv!

Volna még egy kérdés.
Kaptam kölcsön egy vinyót amin NTFS volt a fájlrendszer, ezt rákötöttem a router-ra és kb 1017 kbyte/sec sebességgel tudtam írni viszont a processzort 68%-ban terhelte.
Olvastam, hogy ext3-ra gyorsabban ír meg kevésbé terheli a rendszert így áttettem ext3-asra a teljes vinyót. Felmountoltam, beállítottam, ftp is szépen megy csakhogy:
102 1 root RWN 0 0% 88% [jffs2_gcd_mtd4]

88% terheltség? Meg mellé csak 5 kbyte/sec írási sebesség. Ez mitől lehet? Másoknak simán megy 2-3 Mbitet, nekem meg csak 5 kbyte/sec? Az ntfs nem épp linuxos fájlrendszer de még arra is gyorsabban másolt és kevésbé fogta a rendszert.

Rainforest Alliance Certified signature

(#15014) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv, adott a következő Qos diagram. Ugye jól gondolom, hogy a felső a BEJÖVŐ , tehát a szolgáltatótól kapott csomagokat, míg az alsó helyi hálózaton lévő forgalmat méri?

(#15015) ArchElf


ArchElf
addikt

T-Mobile web'n'walk usb modemet tudja valaki, hogy kell beüzemelni?
Sem közvetlenül (usb hosszabbító kábellel), sem usb-hub-on keresztül nem tudok csatlakozni (oleg fw, friss).
lsusb ezt mondja róla:
Bus 002 Device 006: ID 0af0:6971 Option
dmesg vége:
hub.c: new USB device 00:03.1-1.2, assigned address 5
scsi1 : SCSI emulation for USB Mass Storage devices
Vendor: ZCOPTION Model: HSDPA Modem Rev: 3.00
Type: CD-ROM ANSI SCSI revision: 02
WARNING: USB Mass Storage data integrity not assured
USB Mass Storage device found at 5. Host: 1
USB device disconnected from the SCSI subsystem
usbdevfs: process 151 (usb_modeswitch) did not claim interface 0 before use
usb.c: USB disconnect on device 00:03.1-1.2 address 5
hub.c: new USB device 00:03.1-1.2, assigned address 6
usb.c: USB device 6 (vend/prod 0xaf0/0x6971) is not claimed by any active driver.
usb.c: registered new driver acm
acm.c: v0.23:USB Abstract Control Model driver for USB modems and ISDN adapters (patched)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15016) Intruder2k5 válasza Oczu (#15014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem jól gondolod... :)
Mind a kettő a kimenő (WAN Out) forgalmat mutatja, a felső a kapcsolatok száménak eloszlását, az alsó pedig a sávszélesség eloszlását mutatja. Tehát 168 darab kapcsolaton keresztül 29 kbyte/sec sebességgel töltöttél fel.

[ Szerkesztve ]

(#15017) Oczu válasza Intruder2k5 (#15016) üzenetére


Oczu
senior tag

Oh, köszönöm, sajna megint rettentően hullámzik a net, de még most sem tudom, mi az oka, létezik olyan menü, ahol látom a bejövő net sebességét? A szolgáltató azt állítja, náluk minden rendben van

(#15018) Intruder2k5 válasza DeusHun (#15013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem Coolink házban van? Mert azzal szoktak lenni problémák... Amúgy jól működik (pl. PC-n), a kábele ép, sértetlen? Neked ugye Tomato van fent?

102 1 root RWN 0 0% 88% [jffs2_gcd_mtd4]

Ezt a sort igazából nem értem, mi köze a HDD-nek a jffs2-höz?

(#15019) cementelek válasza Intruder2k5 (#15018) üzenetére


cementelek
csendes tag

Kedves Intruder2k5!

Korábbi hozzászólásodban olvastam, hogy tervezed kipróbálni a backfire-t 2.6-os kernellel. Neked működött rajta a wifi, mert olvastam, hogy v1 és a 2.6-os kernel nem szereti egymást. Hogyan tudnám megoldani, hogy menjen rajta a wifi, szeretnék a backfire-nél maradni.

Köszönöm a válaszod. Üdv.: CE

(#15020) Intruder2k5 válasza Oczu (#15017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Létezik... A Bandwidth menö, Real Time és Last 24 Hours alpontjai mutatják. Előbbi valós időben az utolsó 10 percet 2 mp-es felbontásban, utóbbi pedig az utolsó 24 órát 2 perces felbontásban. Természetesen arra figyelj, hogy a WAN fület nézd!

[ Szerkesztve ]

(#15021) szicsu


szicsu
őstag

Sziasztok!

Egy Asus wl700gE -re raktam fel az alábbi os -t: [link] . Minden nagyon jól megy rajta, de ma volt egy áramszünet, és nem akart újraindulni rajta a feltelepített os hanem csak az alap rendszer. Csak úgy sikerült életre keltenem, hogy újrainstalláltam mindent.

Van valami módja hogy a következőre el tudja indítani rendesen a rendszert, vagy valami automatizmust beállítani?

Köszi:
szicsu

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#15022) DeusHun válasza Intruder2k5 (#15018) üzenetére


DeusHun
őstag

Spire házban van eygy 3,5"-os 200 gigás.
Jól működik, pc-re kötve meg simán 20 MBit-et is.
Nem, openWRT van fenn.
Azt láttam mikor ftp-n próbáltam rá adatot másolni. A pureftpd futott 5% procterheltséggel az meg 88%-on.
50 kbyte/sec-ről indul amúgy és szépen visszacsorog 5-ig...

Rainforest Alliance Certified signature

(#15023) Intruder2k5 válasza cementelek (#15019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A válaszomat nagyon szívesen, de sajnos nem igazán tudok segíteni. Lehetséges, hogy valamikor terveztem, és írtam ilyet, de végül nem lett belőle semmi. Egy-két alkalommal próbáltam OpenWrt-t, de akkor is csak 2.4-es kernellel, és attól is gyorsan megszabadultam. Nem lett a szívem csücske az OpenWrt :) Napközben már váltottál pár hsz-t vargalex topiktárssal, szerintem továbbra is vele értekezz ez ügyben. Ha Ő nem tud segíteni OpenWrt-ben, akkor senki! :)

(#15024) cementelek válasza Intruder2k5 (#15023) üzenetére


cementelek
csendes tag

Rendben, köszi a gyors választ! :)

(#15025) Intruder2k5 válasza DeusHun (#15022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Spire-el nincs gond, nekem is az van. Igaz, hogy 2.5"-os, de ez csak apróság. :)
Sajnos nem tudom, hogy mi lehet a baj... És más adathordozót nem próbáltál? Pendrive?

(#15026) DeusHun válasza Intruder2k5 (#15025) üzenetére


DeusHun
őstag

Amíg ntfs-en volt is tudott ugyanez többet. Akkor kb 1 megával ment.
A pendrive fat-os, arról is stabilan meg az 1 mega.
Lehet az a gond, hogy az Acronis által kreált partíciót nem szereti? Mert így jelenik meg:
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part2 2 24321 195350400 5 Extended
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part5 2 24321 195350368+ 83 Linux

Míg anno linux alatt egy eszköz jelent meg /dev/sdX alatt (itt meg kettő ugyan arra).

Rainforest Alliance Certified signature

(#15027) Intruder2k5 válasza DeusHun (#15026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem két eszköz, hanem két partició. Illetve egy kitarjesztett partició, és azon belül egy logikai meghajtó. Szerintem...! :)

szerk.:
De ez most legyen részletkérdés, itt más baj is van, ugyanis még az 1MB/sec is nagyon kevés. A 2,5-nek illene mindenképpen meglennie, de lehet akár 3-3,5 MB/sec is.

[ Szerkesztve ]

(#15028) DeusHun válasza Intruder2k5 (#15027) üzenetére


DeusHun
őstag

De akkor sem értem, hogy miért így hozta létre mikor én csak egy ext3-as partíciót akartam csinálni. Lehet az lesz megcsinálom openwrt alatt :D :D

Fat meg ntfs sosem volt túl gyors, mindkettőt max 1 mb-vel írta nekem. Ezért is akartam ext3-ra váltani.

Rainforest Alliance Certified signature

(#15029) Intruder2k5 válasza DeusHun (#15028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elsődleges particiót csinálj, ne kiterjesztettet, akkor 1-nek fog látszani!

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# fdisk -l

Disk /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc: 320.0 GB, 320072933376 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 38913 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1 1 131 1052226 83 Linux
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part2 132 197 530145 82 Linux swap
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part3 198 38913 310986270 83 Linux

3 partició, 3 sor... :)

(#15030) nothin válasza Intruder2k5 (#15029) üzenetére


nothin
tag

Tényleg újraindulgat még a routered? Nekem is az 50 es van fent kb mióta megjelent és még nem bootolt eddig.

(#15031) DeusHun válasza Intruder2k5 (#15029) üzenetére


DeusHun
őstag

Közben megtettem és most azzal fut.
Az eredmény:

PID PPID USER STAT VSZ %MEM %CPU COMMAND
801 751 root R 1752 6% 99% pure-ftpd (UPLOAD)

Még mindig csak 5 kbyte/sec :S
Van valami prog amivel a router-en lehet mérni az írás sebességét? Ftp-nél lehet a program a hibás.

Rainforest Alliance Certified signature

(#15032) Intruder2k5 válasza nothin (#15030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Amióta visszatettem a 48-as build-et, azóta megy.

Ezt az új web monitor izét bekapcsoltad? Nekem az is ment... Lehet, hogy abban van a bug?

(#15033) Intruder2k5 válasza DeusHun (#15031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én csak erről tudok...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# /opt/sbin/hdparm -tT /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc

/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc:
Timing buffer-cache reads: 46 MB in 0.51 seconds = 92098 kB/s
Timing buffered disk reads: 22 MB in 3.05 seconds = 7386 kB/s
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

(#15034) DeusHun válasza Intruder2k5 (#15033) üzenetére


DeusHun
őstag

Úgy tűnik a pure-FTP nem szereti az ext3-at.
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part2:
Timing cached reads: 94 MB in 2.03 seconds = 46.31 MB/sec
Timing buffered disk reads: 38 MB in 3.07 seconds = 12.38 MB/sec

Lehet áttérek valami másikra.

Rainforest Alliance Certified signature

(#15035) DeusHun válasza DeusHun (#15034) üzenetére


DeusHun
őstag

Óóó te ég, megvan a hiba.
Az asztal és a pc között volt, nem a vasban.
Hogy ftp-re tudjak írni root-ként kell bejelentkezni. Az meg a /root-ba van promptolva amit jól elfelejtettem... Úgyhogy a /root-ba próbáltam írni.
Rendesen működik, igaz csak 1 MB/s-kel (de ez lehet azért mert egy Thomson router-en keresztül megyek a WL500-ba).

Rainforest Alliance Certified signature

(#15036) Intruder2k5 válasza DeusHun (#15035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elég érdekes lehet az a Thomson router, ha 1MB/sec-re korlátozza az átviteli sebességet... Legyen igazad, de szerintem a hiba máshol lesz.

(#15037) PistiSan válasza DeusHun (#15035) üzenetére


PistiSan
addikt

Heló, nekem is lassú a másolás a routeremről (1mb/s), én ntfs partíciót használok mert az legalább win7 alatt közvetlen a gépre dugva másol 20-25mb-al, és inkább átdugom az a kábelt mint sem az 1mb-al másolgassak több gigabájtot.

(#15038) vargalex válasza DeusHun (#15035) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A mount opciókat módosítottad? Mert OpenWrt esetén ez defaultban rw,sync. Ezt érdemes megváltoztatni rw,noatime -ra.

Alex

(#15039) DeusHun válasza Intruder2k5 (#15036) üzenetére


DeusHun
őstag

Hát az is. PPoA modem+router és a tv is ezen keresztül megy.
Most direktbe a router-ra csatlakoztam és így 2 MB-vel "süvít" az ftp feltöltésem tehát sztem tényleg a Thomson a ludas.

PistiSan: lehet azt kéne tényleg. Csak most próbálgatom, hogy mit tud és ha lesz saját vinyó akkor már élesben mehet. Ott meg nem az a lényeg, hogy én naponta több gigát tegyek rá hanem az, hogy a többiek is el tudják érni amit megosztok.

Rainforest Alliance Certified signature

(#15040) DeusHun válasza vargalex (#15038) üzenetére


DeusHun
őstag

Hali!
Nem, még nem tettem meg de köszi a javaslatot, módosítom az fstabot :)

Rainforest Alliance Certified signature

(#15041) ArchElf válasza ArchElf (#15015) üzenetére


ArchElf
addikt

erre valaki?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15042) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv,

Ping tesztnél elég rendszeres az elveszett csomag

Packets: 5 transmitted, 3 received, 40% lost....

Néha ez 60% is lehet......jelen pillanatban, a ping nem rossz 15ms körüli, viszont a netem rohadt lassú, van összefüggés? Kicsit láma vagyok

(#15043) nothin válasza Intruder2k5 (#15032) üzenetére


nothin
tag

Lehet a web monitorban van a bug, mert én azt kb 5 percig próbáltam aztán kikapcsoltam.

(#15044) cementelek


cementelek
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Cserélt már valaki a V1-ben mini-pci-os Wifi kártyát, ha igen ,akkor mi a tapasztalat, mire érdemes figyelni a kiválasztásnál?

Üdv.: CE

(#15045) Intruder2k5 válasza Oczu (#15042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már, hogyne lenne összefüggés.... Például nálunk a cégnél mikor 15-20% volt a csomagveszteség a bérelt vonalon, már gyakorlatilag használhatatlan volt a kapcsolat, mert semmilyen alkalmazás nem volt működőképes.

Próbáld meg a routerről is pingelni a célállomást, ha onnan sem jó, akkor traceroute-al nézd meg, hogy mi az első hop (állomás) a routered után, és próbáld azt pingelni, hogy ott is van-e veszteség?! Esetleg a biztonság kedvéért próbáld meg router nélkül is. Ha ezek is rossz eredményt adnak, akkor már mehetsz borítani az asztalt a szolgáltatóhoz! :)

[ Szerkesztve ]

(#15046) Intruder2k5 válasza nothin (#15043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, lehet, hogy majd visszateszem ha lesz kedvem, és kipróbálom én is anélkül...

(#15047) Oczu válasza Intruder2k5 (#15045) üzenetére


Oczu
senior tag

pont routerről pingeltem. Van egy másik routerem is, avval ugyanez volt a helyzet, mert elöször az Asus hibájára gyanakodtam.
Most reseteltem a modemet, megnéztem, 20% veszteség van, a net használható. Traceroute szerinti első címig 0% a veszteség, viszont a másodiknál már ott a 20%.

Mindig tanulok valamit :R

Szerk:

AEGA-ra nincs véletlen egy script valakinek? :U

[ Szerkesztve ]

(#15048) Intruder2k5 válasza Oczu (#15047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint a szolgáltató kimenő vonalával lesz valami probléma, minden valószínűség szerint... Mehetsz sorba az állomásokon a pinggel, és akkor ki tudod deríteni, hogy melyik IP címnél lép fel a hiba, aztán egy ipwhois oldal segítségével 2 perc alatt kiderítheted, hogy azt ki üzemelteti.

AEGA-ra milyen scriptet szeretnél?

szerk.:
Figyelmetlen voltam, most látom, hogy már meg van a "bűnös"! A 2. állomás...

[ Szerkesztve ]

(#15049) Oczu válasza Intruder2k5 (#15048) üzenetére


Oczu
senior tag

Amivel fel tudnám rakni, néha jó lenne, ha lenne. Az 1.csomagodban benne van, de már az új szerint pakoltam fel a dolgokat, így az AEGA kimaradt.

Épp derítgetem, kié a 2. szerver, sajna eddig konkrét infóm nincs, csak az, hogy Szolnok közelében van, de gyanítom, Rubicom bérelt vonal lehet

(#15050) Intruder2k5 válasza Oczu (#15049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az AEGA-t nem kell telepíteni, csak simán másolni... Ha az én leírásom alapján tetted fel a rendszert, akkor az /mmc/www alá csinálsz egy mappát, mondjuk aega néven. Így tehát lesz egy /mmc/www/aega/ útvonalad, ahova kicsomagolhatod a letöltött aega-t. Ezután már csak írd be a böngészőbe, hogy https://192.168.1.1/aega/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.