Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) L_Zsolt


L_Zsolt
csendes tag

Hello!

A gyári Asus firmware hol tárolja, hogy az usb-re kötött tárakon mekkora swapfile-t kell létrehoznia csatlakoztatáskor?

(#902) Honkydoo válasza bbaccsi (#900) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hűha, engem érdekelne, ez a progi
Én nem igazán találtam meg, úgyhogy kérlek oszd meg velünk hol találtad :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#903) seaky77 válasza bbaccsi (#900) üzenetére


seaky77
tag

A samba elvileg saját logot ír ami talán az /opt/var/samba alatt van de nembiztos:)
Illetve ha a swap is ua. a driveon van ha lapozni kell vagy csak lapkarbantartás van akkor az ismét bezavarhat. Leginkább erre a 2-re gyanakszom. Kapcsold ki a teszt erejéig mindkettőt és nézd meg ugy

[Szerkesztve]

(#904) seaky77 válasza L_Zsolt (#901) üzenetére


seaky77
tag

A services_ex.c fileban a következő sorban
sprintf(test_path, ''dd if=/dev/zero of=%s bs=4k count=8192'', tmpstr);

Naaa jóóó tudom ez nem segített :C szóval csak arra akartam rávilágítani hogy bele van fordítva az sbin/rc fileba és mindig 32MB-t hoz létre!





[Szerkesztve]

(#905) bbaccsi válasza Honkydoo (#902) üzenetére


bbaccsi
tag

http://wl500g.info/showthread.php?t=7836

valamiért eltűnt ez a thread a wl500g oldalról, oleg sem tudja, miért
de most visszatették

(#906) bbaccsi válasza seaky77 (#903) üzenetére


bbaccsi
tag

rájöttem pár dologra

1., hülye voltam, mert - mivel sok torrent futott és a sambát is rendesen használták
- nem akartam újraindítani a gépet, így nem tutorial szerint tettem fel a progit. ez hagyján,
de pont azt a részt hagytam ki (az újraindítástól való hirtelen - de alaptalan - félelmbemben,
hogy logikusan ne a vinyóra telepítsük a progit és a scriptjét, mert akkor onnan fut és
oda is logol :)
persze nemtom, hogy a cache miatt később kellett volna-e fizikailag írnia vagy nem.
amúgy a fickónak - Xander aki írta a cuccost - is csak párezer secre állt le, lásd
http://wl500g.info/showthread.php?t=8208

2., mint írtam, anélkül teszteltem (távolról), hogy először megnéztem volna,
tényleg leállítja-e a vinyót. később megnéztem, nem állítja le, az enyémmel nem működik :(
pedig ott már lenyomtam a samba-t is.
vagy csak valamit megint rosszul csináltam :)

(#907) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Sikerült aktiválnom az ftp hozzáférést netről is a Premium-ra. Végülis nekiálltam keresni (mivel sejtettem, hogy innen segítséget valószínűleg nem kapok) és találtam vsftpd-t telepítési segédlettel. Kiválóan működik a dyndns-sel.
Viszont arra nem találtam semmit sem, hogy hogyan lehet beállítani azt, hogy az egyes felhasználónevekkel milyen jogosultságok legyenek (elérés/írás/olvasás). Ebben tudna valaki segíteni? Mert szükségem volna arra, hogy egyeseknek csak olvasási joguk legyen, ne tudjanak pl. törölni.

Érdekelne még az, hogy lehet-e webszervert alkotni a Premiumra. Azaz webről pl. a dyndns-ről lehessen a megalkotott weboldalt megnyitni ugyanúgy, mint más weboldalakat. Mert most ugye a router webes felülete jelenik meg.

Előre is köszönöm a segítségeket. :R

(#908) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Még egy kérdés: hogyan lehet egyszerre több torrent fájlt megadni az enhanced-ctorrentnek?

(#909) pepe33 válasza Sharp. (#907) üzenetére


pepe33
tag

Én ugyan még nem probáltam a webszerver dolgot, de ha router elérési cimét bálitod monjuk 8080-aa portra akkor nem az fog bejönni alapból a net felöl.
Akkor a 80-as portot állithatod hogy a weboldalara mutasson.
Elvileg igy kellen mennie valahogy.
Vagy lehet ha az FTP-t átteszed a 80-as protra és a gyökérben létrehozod az index.htm-et akkor a weboldalad fog bejönni ??

Hmm meg kén probálni ...

ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

(#910) Sharp. válasza pepe33 (#909) üzenetére


Sharp.
csendes tag

A tűzfalbeállítások között van a Port of Web Access from WAN: 8080. Enable Web Access from WAN-t Yes-re állítottam. WAN to LAN Filter-nél ip címeket és portot üresen hagyva beállítottam a 80-as portot.
Ezek után ugyanúgy bejön a router Webes felülete. Egyébként meg biztosan a gyökérbe kell rakni az index.html-t?

(#911) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Íme a megoldás:

http://www.macsat.com/php_web.php#boot-firewall

:C

(#912) Sharp.


Sharp.
csendes tag

Viszont a felhasználónevek jogosultságának beállításáról még mindig nem találtam semmit sem... (pl. hogy valaki nem tudjon írni, hanem csak olvasni). :(

(#913) lac12345


lac12345
csendes tag

Hello

Sikerult valakinek torrentezni wl500g premium routerral gep nelkul? Mert most venenk routert es ha ez mukdone akkro biztos ilyet veszek. :D

(#914) Sharp. válasza Sharp. (#912) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Van itt még valaki ezen a fórumon?
Senki sem tud segíteni samba illetve ftp hozzáférés jogosultságok ügyében? :(

Van még egy problémám. Megtaláltam a macsat féle leírást a php-thttpd webserverhez (http://www.macsat.com/php_web.php) végig is csináltam, minden rendben megy egy darabig. Ugyanis valamennyi idő elteltével nem jelenik meg a weblap. Nálam ''xyz''.dyndns.org:81 a weblap címe. Ha újraindítom a webservert a /opt/etc/init.d/S80thttpd restart -tal, akkor megint minden rendben. Valamiért leáll. Vagy kifagy? De csak ez, mert az ftp illetve samba közben jól megy folyamatosan. Erre csak azt tudtam kitalálni, hogy cron-nal óránként végrehajtatom a /opt/etc/init.d/S80thttpd restart -ot.

Valakinek valami ötlete esetleg tapasztalata webserver ügyileg?

(#915) Sharp. válasza lac12345 (#913) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Hali!

Nekem eddig annyit sikerült összehoznom, hogy 1 darab torrent fájlt beállítottam seedelni az enhanced-ctorrent-tel, mert nem jöttem még rá, hogyan lehet többet is megadni neki.
Kértem itt segítséget pár hozzászólással ezelőtt, de senki sem reagált még rá... :(

(#916) seaky77 válasza Sharp. (#908) üzenetére


seaky77
tag

Sehogy. Az enhanced-ctorrent egyszerre 1 torrent file-t tölt le és seedel. Indíts ujabb processt.

(#917) seaky77 válasza lac12345 (#913) üzenetére


seaky77
tag

A gyári firmware-el nem megbízhatóan működik. (Olvass vissza). Az Oleg-es custom firmwarrel megoldható csak kicsit körülményes. Ezért készítettem egy web-es klienst az enhanced-ctorrenthez ami nemsokára végső állapotába jut. Páran a fórumról már bőszen tesztelik....

(#918) lac12345 válasza seaky77 (#917) üzenetére


lac12345
csendes tag

Halli

Te csinaéltal egy firmwaret a WL500G hez vagy mi???????
Erdekelne enmgem is a dolog mert pont most keszulok venni egy premium os wl500g pont a usb torrentes letoltes miatt .

(#919) Sharp. válasza seaky77 (#916) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok a béna...

És újabb process-t hogy kell indítani?


Meg akkor már megkérdezem tőled, hogyan lehet különböző felhasználónevenek különböző jogosultsága a samba-n illetve ftp-n?

(#920) Munyi válasza Sharp. (#919) üzenetére


Munyi
csendes tag

A legegyszerübben ugy tudsz uj procest indítani, hogy megint elindítod az enhanced-ctorrentet. Természetesem már az a másik torrent adataival. :C

(#921) Sharp. válasza Munyi (#920) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Oké, oké. Csak az a bajom, hogy amint elindítok egyet, akkor folyamatosan kiírja annak állapotát a konzolba és így nem tudok begépelni semmit sem, mert nem látom, mivel felülírja azt. Pedig az & jelet is odarakom a végére.

(#922) taby válasza Sharp. (#921) üzenetére


taby
csendes tag

Javaslom ismerkedj egy kicsit a linuxal és rájösz a megoldásra (nohup vagy screen kulcsszavak sokat segithetnek)

(#923) nzmark


nzmark
csendes tag

sziasztok!

smc wireless routerem volt, amivel rengeteg problémám adódott. nagyobb csomagforgalomnál egszerűen meghalt. pl ha futott torrent, msn, vpn akkor a vpn pár perc után ledobott. mivel itt is olvastam az smc topicban ugyanilyen hibát ezért kértem az eszköz cseréjét, és a cég ezt az asust (500g premium) javasolta. a kérdésem az lenne, hogy ennél a routernél ugye nincs ilyen hiba? ezt nem dögleszti meg a sok kapcsolat?

(#924) Sharp. válasza taby (#922) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Ismerkedek én folyamatosan, viszont sajnos nem mindenre találok elsőre és sokadjára sem leírást, sem pedig segítséget. Na ilyenkor kérdezek itt. Ha visszaolvasol, láthatod, hogy eddig miket tudtam összeszedni magam és miket nem.
A screen telepítéssel pl. találkoztam már, de nem igazán tudtam kihalászni belöle, hogy mire is jó az....
Végülis a webserver is jól működik már és ezt is magam találtam meg és magam telepítettem illetve állítottam be, hogy rendesen is működjön. Nem mondhatod, hogy sokat kérdezek itt...
Akkor utána nézek jobban a nohup-nak és a screen-nek is.
Viszont még mindig nem találtam használható leírást a jogosultságok beállítására.... :(

(#925) atos30


atos30
aktív tag

seaky77! Légyszives, ha van rá időd, akkor készíts a honlapodra egy kis rövid tutorialt az xp felhasználoknak.Ext2-es filerendszerre nem tudom hogy kell formázni a usb-s vinyót. Az xp még a fat32-őt sem ajánlja fel csak a ntsf-et.Tudom hogy ez nem ide vág, de szerintem elég sokan elakadunk már a legelején.És ha leszedek egy filmet ext2-es filerendszerre azt hogy fogom én megnézni xp-n?Az-x -et olvastam, de ott is elakadtam a ext2-esnél.A gépem látja a vinyot de csak olvasni enged-írni már nem(gondolom mert ntsf-es)
A linuxosoknak mondanám, hogy mielött feltettem ezt a kérdésemet elolvastam az összes hozzászólást és meglátogattam pár linuxal foglalkozó oldalt.
Egyenlőre visszaraktam a gyári fw-t és azzal kisérletezgetek ,mert oleg fw nem akarta felismerni az ntsf-es vinyót.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#926) Sharp. válasza atos30 (#925) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Seaky honlapján (http://wl500g.seaky.hu/) ha már jártál, akkor láthattad, hogy van ott wl500g_tiptrick.pdf
Ebben majdnem minden benne van. Az ext2-re formázás tuti. Én is ebből kezdtem el beállítani a routerre a vinyót. :)

(#927) atos30 válasza Sharp. (#926) üzenetére


atos30
aktív tag

nekem erre a tipptrick-re hibát ír ki az adobe.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#928) taby válasza Sharp. (#924) üzenetére


taby
csendes tag

screen kulcsszóra a google első pár találatából a hasznosak:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Screen
http://www.gnu.org/software/screen/

szóval a gugli a te barátod :)

[Szerkesztve]

(#929) bbaccsi válasza atos30 (#925) üzenetére


bbaccsi
tag

1. particionáld be jól
2. formázd le először CSAK a swap partíciót
3. swap on
4. amikor már MŰKÖDIK a swap, akkor ess neki a nagyobb partíciók formázásának,
mert memória hiányában kötekedni fog
5. xp-n ext3 vagy ext2 'mountolása' iszonyat egyszerűen megoldható pl. az ext2ifs alkalmazással

(#930) atos30 válasza bbaccsi (#929) üzenetére


atos30
aktív tag

leszedtem a Partitional Magic-et és azzal tudtam ext2-esre formázni.Namármost: Ha rákötöm így a gépre akkor az xp nem látja- felrakom a ext2ifs progit és az sem látja.Egyedül a Partition M.-el tudok benne böngészni. A total com.-hez is leszedtem egy plugint, de az se látja.Asszem még mókolok vele egy kicsit. Ha már tudom az xp-vel kezelni akkor nekifekszek a routeres beállításoknak.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#931) maci25


maci25
aktív tag

Nekem az a poblemam ,hogy a leiras szerint nem megy vegig a formazas./neha igen/
Ha vegig is megy akkor sem ugy ahogyan az a leirasban van/a parancsokra nem azokat irja amit a kepeken lehet latni/.
Amikor vegigmegy a formazas ugy ahogy ,olyankor viszont altalaban az tortenik,hogy onnastol kezdve a partition magic nem tud vele semmit sem kezdeni./valami hibauzenetet dob mar az elejen a hdd-re.
MAR 3 DB vincsim jart igy.es a mostani az egy uj 250gb satta 2 es volt:(((
Ja es mar usb hazat is csereltem.
Mi lehet a problema??

(#932) atos30 válasza maci25 (#931) üzenetére


atos30
aktív tag

Szia! Én nekem is volt most hasonló.Ugy oldottam meg, hogy jobbklikk a sajátgépre, majd-kezelés-baloldalt lemezkezelés és kiválasztottam az usb-s vinyómat, majd leformatáltam ntfs-re.Ezekután a partitionban előlről kezdve meg tudtam csinálni mindent.
Érdekes ez a partition magic.Ha valami félbeszakad, onnanstól kezdve problémás a dolog.
Remélem érthető voltam(én is csak most ugrottam bele a mélyvízbe)
Amúgy fat32-re formatáltam a sajátomat.Igaz hogy az ext2-ő jobb lett volna, de így legalább mobilizálhatóm a dolgot és együtműködik minden op rendszerrel.Sajnos a download mastert még nem tudtam életre lehelni.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#933) meone


meone
tag

Sziasztok
Lehet hogy nagyon hűlyekérdésem.
Azt hallotam hogy ez a router tudja emulálni a MAC címet és statikus IP-t egyszerre.
Nekem úgy kéne hogy egyszerrre mac-oljon és a statikus ip-t mutasson a szolgáltató felé.
Tudom hogy ezek alapfunkciók. :DDD
De nekem egyszerre kéne olyan legyen mintha a sajátgép menne kifelé.
Amúgy mennyibe kerűl?
Köszi szépen.
Bocsi hogy fárasztottalak beneteket.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#934) Sharp. válasza atos30 (#927) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Jobb egérgomb és mentés másként. Voálá! :D

(#935) Sharp. válasza taby (#928) üzenetére


Sharp.
csendes tag

Király! Mint a normál linuxban...
Nem kerestem még rá a gugliban erre, mivel nem is tudtam, hogy ez jó lesz nekem valamire... Erre nem gondoltam megoldásként, hogy egyszerre több torrent fájl indítsak.
Egyébként én is a guglit használom mindenre.
Köszi a segítséget! :DD

(#936) Honkydoo válasza bbaccsi (#906) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hy.
Nálam egy érdekes probléma van. A progi mükszik ahogy elindítom, szépen le is áll a vinyó :D , a script viszont nem megy :F hiába indítom el, vagy vmi hibát ír ki vagy nem csinál semmit, logot viszont egyáltlán nem ír...

Ha valakinek van valami 5lete kérem írjon

:R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#937) landroo


landroo
csendes tag

Sziasztok
A következőket tapasztaltam. Oleg fw-vel formázás utáni reboot után -71-es hibaüzenetel éledt újra a router és nem látta az USB vinyót. Ezen néha segített a webes felületről történő svave&restart, de néha csak az USB vinyó ki/be kapcsolása segített. Szal így elég nehézkes a konfigurálgatás :). Találkozott valaki hasonló probélmával? A gugliban vannak hasonó kérdések de válaszok nincsenek.

landroo

(#938) atos30 válasza Sharp. (#934) üzenetére


atos30
aktív tag

Ez már annyira általános, hogy eszembe se jutott.Köszönöm.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#939) koko88


koko88
senior tag

egy hülye kérdés!!!ha nekem nincs wlan kártya a gépembe de a ruter rá van kötve a gépre akkor valahogy a ruteren keresztül nem lehet rácsatlakozni egy másik ruterre?egyszóval ruteremmel rá lehet-e csatlakoznom egy másik ruterre?

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#940) DLDKox válasza koko88 (#939) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Igen meg lehet csinállni. Igaz eddig nekem csak DD-WRT vel sikerült összehoznom de az tud wireless cliens módot.

(#941) koko88 válasza DLDKox (#940) üzenetére


koko88
senior tag

és mivel és ,hogy lehet megcsinálni írja le please valaki!!

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#942) landroo válasza landroo (#937) üzenetére


landroo
csendes tag

Az is érdekes, hogy hiába van benne a post-boot sctiptben hogy a part1et az optba mountolja, az újrindítás után csakazértis a tempbe mountolja. :F

landroo

(#943) TheCif


TheCif
tag

Sziasztok!

Ftp szervert szeretnék üzemeltetni egy ilyen típusú routerrel. Megoldható ez? ÉS ha igen akkor melyik fw-el?
usb-s ntfs-es vinyót dugnék rá, pont jó hogy az ntfs-t nem tudja írni így remélem törölni sem tudnak róla az anonymous userek.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.

(#944) landroo válasza TheCif (#943) üzenetére


landroo
csendes tag

FTP szerver van a gyári fw-ben is, az Olegben a stupid-ftpd. Mindkettő jól mőködik, bár én eddig csak a belső hálózat felől próbáltam.

landroo

(#945) DLDKox válasza koko88 (#941) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Fel kell rakni a DD-WRT firmwaret hozzá és akkor a wireless menüben tudsz wireless mode clientet választani. Majd ha jól rémlik status oldalon (de este megnézem ha hazaérek) van olyan hogy site survey ide kattintva látod az aktív hálókat és join-al tudsz is csatlakozni hozzá(persze ha kódok meg titkosítás megfelelően van hozzá belőve).

(#946) koko88 válasza DLDKox (#945) üzenetére


koko88
senior tag

okok
ha lesz időd akkor majd írd le hol van pontosan elöre is thx :R

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#947) TheCif válasza landroo (#944) üzenetére


TheCif
tag

Oké,köszi!

Esetleg van olyan aki próbálta kívülről is?

Üdv.

(#948) DLDKox válasza koko88 (#946) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Megnéztem Status/Wireless fülnél van Site Survey :)

(#949) DLDKox válasza TheCif (#947) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Természetesen megy kívülről is.

(#950) koko88 válasza DLDKox (#948) üzenetére


koko88
senior tag

ezt a 192.168.1.1 alatt keressem vagy amit adtak a ruteremhez progit abba keressem?

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.