Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Az-X


Az-X
őstag

Sajnos még mindíg nem jó a routerem :( Pár napja felflasheltem szépen, nem is volt vele gond, mászkáltam a menüben... minden jónak tűnt, ki is kapcsoltam és eltettem a polcra. Ma elővettem, lett volna egy kis időm bekonfigolni, de megint eltűnt róla minden. Még csak pingelni sem tudtam. Reset, felflashelés rendben... kikapcs bekapcs után megint elfelejti :F Ez mitől lehet? Vagy mit lehet ilyenkor tenni?

:)

(#1552) micro


micro
addikt

Sziasztok,
Olyat lehet-e ezzel a routerrel csinálni, hogy WLAN-on kapja a netet és azt osztja tobább LAN-ra?
Ha igen, hogyan?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#1553) Latzee


Latzee
csendes tag

Sziasztok!

Erdeklodni szeretnek, hogy valaki megprobalta-e mar felrakni a kismet, es a streamripper nevu csomagot?
A kismet csomagnal hivatkozik a "libpcap" komponensre amit nem tudok letolteni sehonnan sem, a streamrippernel pedig a "libmad.so.0" fajlt hianyolja... :F

Valaki segitsen, hogy mukodesre tudjam birni a progikat.

Elore is koszonom !

(#1554) csaboca66 válasza Latzee (#1553) üzenetére


csaboca66
csendes tag

A libmad.so.0 a libmad nevu csomagban van. Valoszinuleg a streamripper csomagoloja elfelejtette betenni a dependecy listaba. Installald kezzel, utana mukodni fog.

A kismet erdekes, libpcap csomagot sehol sem talalok, viszont magat a kismet programokat nezve nem latok benne olyan informaciot, hogy kellene neki libpcap, ugy tunik, mintha statikusan lenne linkelve. Ha ez igaz, akkor a -force-depends fel fogja tenni, nekem is feltette, csak nekem segfaulttal elszall a kismet szerver, ha inditani akarom :F. De libpcap-ot nem hianyol.

(#1555) csaboca66 válasza csaboca66 (#1550) üzenetére


csaboca66
csendes tag

"a switches tapasztalatokat meg hétfőn megírom"

A helyzet az, hogy egesz hetvegen problema nelkul ment az osszeallitas. Ma reggel megneztem, hogy valtozott-e valami, es a routert visszakotottem kozvetlenul a modem moge. Ket percen belul ketszer szakadt meg a kapcsolat :((( , ugyhogy visszatettem a switchet a modem es a router koze. Azota ujbol rendben megy minden :R .

Mivel tudnam megnezni, hogy mi tortenik a drotokon? Szeretnem, ha nem kellene a router elete vegeig a switchet is hasznalni. Kozben megprobalok majd egy masik tipusu modemet kolcsonkerni valahonnan, hogy azzal is szakad-e a kapcsolat?

Barmilyen otletet vagy segitseget koszonok.

Csaboca.

(#1556) CharlieBrown


CharlieBrown
tag

sziasztok!

2 nap alatt sikeresen végignyálaztam a fórumot :D

Feltettem az új oleg fw-t, és telnettel most már bent vagyok, de az ssh bekapcsolásának a módját nem igazán sikerült még kitalálnom.

ha jól látom webes felületen is be lehet kapcsolni, de ezzel sem jártam sikerrel.

segítene valaki?

előre is köszi!

charlie

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#1557) csaboca66 válasza CharlieBrown (#1556) üzenetére


csaboca66
csendes tag

"telnettel most már bent vagyok, de az ssh bekapcsolásának a módját nem igazán sikerült még kitalálnom."

Ha megy a telnet, az jo, itt le van irva, hogy kell az ssh-t beinditani: [link]
En ezt kovettem, es megy rendesen.

(#1558) CharlieBrown válasza csaboca66 (#1557) üzenetére


CharlieBrown
tag

Nagyon köszönöm, siker koronázta tettemet :D

:R

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#1559) CharlieBrown


CharlieBrown
tag

Na jönnek a gondjaim...

Próbáltam seaky doksija alapján létrehozni a csomagkezelőt, de rögtön ott elakadt, hogy:

[CharlieBrown@(none) root]$ mkdir /opt/tmp
mkdir: Cannot create directory `/opt/tmp': Read-only file system

Csomagkezelőt csak úgy tudok telepíteni, hogy az USB portok valamelyikén lóg egy vinyó vagy flash memória?

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#1560) Latzee válasza CharlieBrown (#1559) üzenetére


Latzee
csendes tag

szia!

Tobb helyen is azt olvastam, hogy csak akkor tudsz csomagkezelot/csomagokat telepiteni ha van valamilyen taroloeszkozt csatlakoztatsz a routerre.

(#1561) Latzee válasza csaboca66 (#1554) üzenetére


Latzee
csendes tag

jol irtad... :K
A streamripperhez elso korben tenyleg a libmad csomag kellett... aztan meg fel kellett rakni a gconv-modules, es libiconv csomagot is :)
Ezek utan mar tenyleg jol fut a streamripper.

A kismet -et meg nem tudtam kiprobalni, de ha jutok vele valamire akkor majd irok.

Koszonom a segitseged!

(#1562) Latzee


Latzee
csendes tag

Most hogy mar megy a streamripper, mar csak az hianyzik hogy ne kelljen belepve lennem a routeren. Tudna valaki tippet adni hogy lehetne hatterben (daemonkent) futtatni a streamrippert (vagy egyeb masik programot)???

(#1563) xabolcs válasza Latzee (#1562) üzenetére


xabolcs
őstag

hat, ha mas nem, akkor teszel fol egy screent :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1564) Klupido


Klupido
tag

Sziasztok!

Nekem is a z lenne a problémám,hogy elég sűrűn megszakad a kapcsolatom.
Már több modemmel,és fw-el kipróbáltam,de mindig ua.

Oct 16 13:35:50 pppd[87]: No response to 6 echo-requests
Oct 16 13:35:50 pppd[87]: Serial link appears to be disconnected.
Oct 16 13:35:50 PPPoE: Disconnected
Oct 16 13:35:56 pppd[87]: Connection terminated.
Oct 16 13:35:56 pppd[87]: Connect time 62.5 minutes.
Oct 16 13:35:56 pppd[87]: Sent 5100542 bytes, received 86161320 bytes.
Oct 16 13:36:26 pppd[87]: PPP session is 31218
Oct 16 13:36:26 pppd[87]: Using interface ppp0

Ezt elég sűrűn csinálja egy nap!
Ha valaki tud rá megoldást előre is köszönöm! (És nem a modemmel van gond az biztos)

(#1565) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, én is vettem egy ilyen okosságot. még végigolvasom a fórumot (valahol az első harmad környékén járok :D), aztán belövöm, ha elakadok, kérdezek. bár ha linux lesz rajta, ahoz úgy érzem, értek valamennyire, a linksys routeremen is az van (meg mindkét itthoni gépemen is).

(#1566) Latzee válasza csaboca66 (#1554) üzenetére


Latzee
csendes tag

kiprobaltam a kismetet...

Ezt irta ki:

[Router@Router /]$ kismet
Server options: none
Client options: none
Starting server...
Waiting for server to start before starting UI...
Suid priv-dropping disabled. This may not be secure.
No specific sources given to be enabled, all will be enabled.
Enabling channel hopping.
Enabling channel splitting.
Source 0 (wireless): Enabling monitor mode for wrt54g source interface eth1 channel 0...
sh: /usr/sbin/iwpriv: not found
Source 0 (wireless): Opening wrt54g source interface eth1...
FATAL: SIOCGIFHWADDR: No such device
[1] + Done(1) ${BIN}/kismet_server --silent ${server}

Most mi is van? :F

Semmit sem allitottam be, ugyhogy abbol is lehet problema, de gondolom van valami alapbeallitas....

(#1567) ngabor2 válasza Latzee (#1566) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Source 0 (wireless): Opening wrt54g source interface eth1...

csak nekem gyanús ez a sor, és benne a kiemelt szó?

sh: /usr/sbin/iwpriv: not found

bár valószínűbb, hogy ez a hiba. már csak azt kellene kideríteni, hogy ez melyik csomagban van benne.

(#1568) csaboca66 válasza Latzee (#1562) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Az egyik megoldas a screen csomag, amit xabolcs emlitett, de en azt nem szeretem.
Masik megoldas: nohup program <a program argumentumai> &
Az & a vegen azt mondja meg, hogy hatterben fusson, a nohup pedig fuggetleniti a programot a terminaltol (linuxon a terminalon nohup nelkul inditott program a terminal processz gyerekprocessze lesz, es ha megszunik a parentprocessz, automatikusan leallitja a gyerekprocesszeit is). Ilyenkor a program kimenete egy nohup.out nevu fajlba kerul. Ha sokat beszel a program, akkor figyelj arra, hogy legyen eleg hely az aktualis konyvtarban.

(#1569) csaboca66 válasza Klupido (#1564) üzenetére


csaboca66
csendes tag

"Már több modemmel,és fw-el kipróbáltam,de mindig ua."

Ez a tobb modem mit jelent? Tobb, ugyanolyan tipusu, vagy tobb tipussal is probaltad? Milyen tipusokkal probaltad?

Egy mukodo, bar nem igazan szep megoldast irtam nehany nappal korabban, nekem ugy megy, hogy a modem utan tettem egy olcso swicthet (surecom ep-808), a swicthre van kotve router WAN portja, a router LAN oldalan, illetve wifin pedig lognak a PC-k. Ez igy mar pentek ota szakadas nelkul megy, a switch nelkul 2-3 percenkent leszakad.

(#1570) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!

A lefagyást okozhatja a net szakadása,vagy más oka van?Hogy tudom ezt ellenőrizni,hogy mitől van?

(#1571) ngabor2 válasza csaboca66 (#1568) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pedig a screen az jó dolog, nohup esetén ha valamit elindítassz, onnantól kezdve külső szemlélő vagy. screen esetén pedig vissza tudsz lépni. monnyuk egy parancssoros, nem interkatív cuccnál ez nem probléma.

még nem próbáltam ki a cuccost, de hátha valakinek van tapasztalata: az rtorrentet fel lehet varázsolni? ncurses-t használ, de az mc is, úgyhogy ez nem lehet akadály. ehez van webes interface is (thx to cyla), ami egyre használhatóbb, és wtfpl alatt másolható :D

(#1572) Klupido


Klupido
tag

Eddig D-Link dsl360r dsl380T és Huawei modemekkel próbáltam.
Valószínű a switch-es megoldás jó,de ha már az ember kiad enyit ezért a routerért
elvárná,hogy működjön nem :-D mármint legalább a funkcióját ellássa.

(#1573) Rotburg


Rotburg
csendes tag

Szeretném kérni a segítségeteket, mert elakadtam.
A router működik, de a webes felületre nem tudok belépni.
Nem tudom milyen firmware van rajta. Gondolom frissíteni kellene, de az itt
leírt módon nem sikerül.

1. Kikapcs
2. Reset nyomva
3. Bekapcs
4. Reset elengedve
5. Villog a power gomb.
6. A firmware restoration nem talál routert
(előtte a gép IP címe beállítva)

Mit, és hogyan tegyek ?

u.i. Vista van, amihez nem találtam utility-t, de a legutolsó látszólag működik.
Az EZsetupjával sikerült a PPOE beállítása.

[ Szerkesztve ]

(#1574) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valszeg én vagyok a vak... de hogy kell feltenni az oleg fw-t? a topikot végiogolvastam, nagyjából átnéztem a macsat.com-ot, leszedtem a fw-t, de akárhogy túrom az oldalakat, csak a beállítást és a használatot találom, a cserét nem. pontosabban pár helyen olvastam nagyvonalakban, hogy win alól hogy lehet feltenni... de nekem csak linuxom van, win a közelben sincs.

(#1575) csaboca66 válasza ngabor2 (#1574) üzenetére


csaboca66
csendes tag

En ugy emlekszem, hogy ugyanugy kell, mint a gyari fw-ket. A router admin oldalan a System Setup - Firmware Upgrade oldalon. Szerintem ennek mennie kell linux alol is.

(#1576) csaboca66 válasza Klupido (#1572) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Nekem Dialcom 1600 van, es azon is csinalja. Azt nem gondolnam, hogy mindegyik router pont ugyanugy erzekeny a routerre, akkor mar inkabb a telefonkozpontra tippelnek (de nem ertek hozza :) ). Te T-Com teruleten vagy?

Az meg erdekes, hogy nekem majdnem egy evig semmi bajom nem volt, nem szakadt le, csak ip cim valtaskor. Szeptemberben tortent valami, mert akkor kezdte a mokat, es azota is csinalja, csak azt nem tudom, mi tortenhett.
Egyelore azt tervezem, hogy a switch helyere beteszek egy PC routert, es azon megprobalom megnezni a mindket oldali halozati forgalmat. Hatha okosabbak leszunk tole :-/

"de ha már az ember kiad enyit ezért a routerért elvárná,hogy működjön nem :-D"
Vegulis mukodik :)

(#1577) Klupido


Klupido
tag

Perzse,végül is működik :-D

Azért remélem kiderül mi okozza a turpisságot.Amúgy és is
T-Com -os területen használom.

(#1578) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Added support for the 128MB of onboard RAM

ööö... ez azt jelenti, hogy a 2x16mb helyett ha tudok szerezni megfelelő 2x64mb-os modult, akkor csere után 128mb-ot fog látni?

minnyán megkérdezem gúgli barátomat erről a témáról, meg hogy milyen chipek kellenek rá... aztán indul a vadászat :D bár a wrt54gl-be se találtam megfelelő chipet :(

mod: egy utalást találtam eddig a hávéesvén...
By the way. Nincsen valakinél elfekvőben egy oldalas, négy chipes PC133-as SD ramja? 128 v. 256 megás érdekelne. Esetleg ha valakinek forrólevegős forrasztóállomása is lenne kéznél, az még jobb lenne.

tehát 133-as sd ram van benne.

[ Szerkesztve ]

(#1579) csaboca66 válasza ngabor2 (#1578) üzenetére


csaboca66
csendes tag

A PCLandban van 128MB 133 SDRAM ~2500-ert. Lehet, hogy meg kell oket latogatnom? :D

(#1580) csaboca66 válasza Rotburg (#1573) üzenetére


csaboca66
csendes tag

"A router működik, de a webes felületre nem tudok belépni.
Nem tudom milyen firmware van rajta. Gondolom frissíteni kellene, de az itt
leírt módon nem sikerül."

Ha a router mukodik, akkor elvileg a webes feluletnek is kellene. Bongeszobe mit irtal? Alaphelyzetben a belso halo cime 192.168.1. elvileg a http://192.168.1.1 oldalon kellene bejonnie a routernek, persze bejelentkezest ker.
Nem kaptal hozza Quickstart Guide-ot? Abban eleg jol le vannak irva az alapok. Ha nem kaptal, nezd meg ezt: [internet settings] vagy ezt: [QuickStart Guide]
Ehhez nem szukseges frissiteni a firmware-t. Azt, hogy milyen fw van rajta, a webes feluleten a System Setupban tudod megnezni a Firmware Upgrade oldalon kiirja az aktualist.

(#1581) ngabor2 válasza csaboca66 (#1579) üzenetére


ngabor2
nagyúr

idesüss :C megyek ramra vadászni... szerintem noti sdramban könnyebb 4-chipeset találni. bár ddr-ben is vadásztam... ott nem sikerült (linksys routerbe kellett volna).

ha találok, szólok. ha találsz, szólj, testvériesen megosztozunk rajta :D

mod: húdegyorsvagyok :DDD 1500 pízért már szereztem is 128MB-os jáccást, ilyen chipekkel felszerelve. (november 17-én jössz a ph-talira? ott személyesen oda tudnám adni)

más: feltettem az oleg fw-t a cuccra. egyelőre nem igazán konfigoltam be, mert túl sokminden megy a jelenlegi routeren, és nincs időm mindent átvinni. nomeg az a router is a jó öreg 192.168.1.1 ip-t használja, úgyhogy lehet, hogy hálón kicsit összevesznének. no, majd hétvégén, úgyis jó hosszú lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1582) Zebu válasza ngabor2 (#1574) üzenetére


Zebu
addikt

Szevasz!

A firmware upgrade a restoration tool-lal az igazi, én azzal csináltam :)

(#1583) ngabor2 válasza Zebu (#1582) üzenetére


ngabor2
nagyúr

van linuxos verziója? mert ha nincs, akkor az számomra kiesett. de simán a router firmware upgrade pontjával úgy tűnik, összejött.

(#1584) Zebu válasza ngabor2 (#1583) üzenetére


Zebu
addikt

jah bocs, ez elkerülte a figyelmem. Linux alatt nem hinném.

Igazából a webes felületről nem nagyon mertem megpróbálni, mert páran panaszkodtak rá, hogy nem elég megbízható.

Inkább átbillentettem szervíz módba a routert és megerőszakoltam windows alól az új firmware-rel! :D

Ez a wondershaper még gondokat okoz nekem. Ha valaki kitalálja mit-hogyan pontosan, megoszthatná a tapasztalatait!

(#1585) Rotburg válasza csaboca66 (#1580) üzenetére


Rotburg
csendes tag

No igen, igy kéne mennie, de nem megy. A router üzemel, ott van ahol kell lennie, tudom pingelni, de a webes felület helyett csak egy üres lap és azt mondja kész.
:((

(#1586) csaboca66 válasza ngabor2 (#1581) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Megneztem a RAM cseret, ez nekem szerintem nem fog menni :O . Reg volt, mikor meg rendszeresen forrasztottam, jelenleg normalis pakam sincs, csak egy pillanatforrasztom, azzal meg ilyen finom munkat nem vallalok. A masik, hogy egy veletlen mozdulat miatt nem szivesen dobnam a kukaba a gepet, nagyon megszerettem :) , es a csaladi koltsegvetes sem birna el egy uj routert :( .

Viszont ugye, ezekkel a csipekkel 64 MB RAM-od lesz, de ha tudnal szerezni 256 MB SDRAM-ot, abbol lehetne 128MB-os routert csinalni, nem? Az mar nagy kiralysag lenne :D . Ugy mar esetleg nekem is megerne a kockazatot, ha valakitol tudnek kolcsonkerni egy normalis forrasztoallomast vagy pakat :) .
Egyebkent a hardver kepes kezelni a 128MB-ot?

A ph-talirol en nem is tudtam, meg csak 4 napja regisztraltam... De amugy is necces, mert 3 pici/kicsi gyerekkel nem szivesen hagyom egyedul anyat estere, anyos meg nem mindig tud jonni segiteni :( . De addig meg sokminden tortenhet.

(#1587) ngabor2 válasza csaboca66 (#1586) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen az új fw-vel 128mb-ot is támogat. de 256mb-os, 4 chipes cuccost szerezni valahol az esélytelen kategóriája körül mozog. 128-ast még csak-csak. és hogy őszinte legyek, valszeg 32-ről 64-re lépve lényegesen nagyobb a változás, mint 64-ről 128-ra. a linux 64M-val már szépen tud gazdálkodni.

az enyémet se én fogom forrasztani, hanem odaadom olyannak, aki ért hozzá, és van hozzá felszerelése.

(#1588) Klupido


Klupido
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy valaki el tudta azt érni,hogy router mögül el lehessen érni a modem kezelőfelületét!
nekem D-link dsl380T modemem van.(192.168.1.1) Rotert 192.168.1.2-re álítottam át,de sajnos nem tudom sehogy megoldani,hogy a modemet is el tudjam érni webes felületen keresztül.Ha valaki esteg tud rá megoldást,azt nagyon szívesen megköszönném.

(#1589) ngabor2 válasza Klupido (#1588) üzenetére


ngabor2
nagyúr

port forward?

(#1590) Klupido


Klupido
tag

és melyik portot?gondolom az én ip-re!

(#1591) csika válasza csika (#1541) üzenetére


csika
tag

Na ma szenvedtem pár órát ezzel a szörnyeteggel.
Nem tudtam elérni a weben a routert. Oleg FW volt rajt. Hátha segít valakinek a megoldás:
Vissza egy gyári FW, betölteni a "factory defaultot" és mehet rá vissza az OLEG ... a gyári értékek visszatöltése nélkül nekem nem ment.
Jelenleg OLEG 1.9.2.7-7g FW van rajt. Sajnos CS-ben átlag 500-as pingem van. ezen hogy lehetne segíteni? Virtual DMZ-be már beírtam annak a gépnek az (fix) IP címét ahonnan futna a CS. Ezenkívül még mit kellene beállítani?
Az asztali gép mellett még egy notebook menne vezeték nélkül.

Köszi a segítséget,
csika

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#1592) ngabor2 válasza Klupido (#1590) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pl. a modem weboldalának portját (192.168.1.1:80?) a router tetszőleges portjára, tcp és udp is. utána már csak ezt a portot kell elérned.

[ Szerkesztve ]

(#1593) bono.hu válasza seaky77 (#90) üzenetére


bono.hu
csendes tag

hello!

először is KÖSZÖNET Seakynek a rengeteg munkájáért, az ő leírásai/fórumbejegyzései alapján csináltam meg a wl500gp-met. ;-)

rögtön egy kis kiegészítés: ha azt szeretnéd, hogy vista alatt is menjen a samba, akkor menj végig ezen:
http://wl500g.info/showthread.php?t=10761
... egy éjszakám ment rá a kísérletezésre az smb.conf-al, mielőtt rászántam magam... :-)

szóval, ott tartok, hogy már csak a torrent beállítása hiányzik.

illetve az FTP visszaizzítása, ami ugye elveszett a samba-hoz való partíciós bűvészkedéskor. tényleg, szerintetek melyik a jobb: amit itt olvastam Batkamanótól (#1299), vagy ez a megoldás:
http://www.freeweb.hu/seaky77/sctcs/forum/viewtopic.php?t=193
?
talán a Gyuri féle azért jobb, mert ott szélesebbek a konfigurációs lehetőségek?

vagy tegyem fel inkább a vsftp-t? az miért jó? hogy kell feltenni? van ipkg csomag, vagy?...

jól értem, hogy ahhoz, hogy Seaky féle CTCS működjön, előbb telepíteni kell a ctorrent-et?
amit ipkg-ból feltett, az az 1.3.4-2. ehhez képest ami Seaky wl500g oldalán van, az milyen verzió? és miben más? azért majd 800 k (az ipkg-s 100 k-hoz képest), mert static-lib, vagyis bele van fordítva ami kell hozzá (gondolom, ez a gyári fw miatt kell)?

és akkor az utolsó kérdés: wl500g_tiptrick.pdf -ben olvastam, hogy kell kiengedni az SSH-t a router 22-es portyán, de ha nem a 22-esen akarom, akkor hogy?
próbáltam értelemszerűen átírni, de nem működött! :-(

echo "#!/bin/sh" >> /usr/local/sbin/post-firewall
echo "iptables -D INPUT -j DROP" >> /usr/local/sbin/post-firewall
echo "iptables -A INPUT -p tcp --dport 6322 -j ACCEPT" >> /usr/local/sbin/post-firewall
echo "iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 22 -j DNAT --to-destination $4:6322 " >>
/usr/local/sbin/post-firewall
echo "iptables -A INPUT -j DROP" >> /usr/local/sbin/post-firewall

jelen például a 6322-n kéne kommunikálnia, elvileg, de nem ment! :-(
esetleg a router webes felületén a NAT/Virtual Server résznél (is) nyissam meg a 6322-t a router local IP-jére?

utolsó utáni kérdés: ipkg-s csomagtelepítgetések után ugye nem kell flashfs meg reboot, hanem csak ha a /opt-on kívül változik valami? ;-)

utolsó utáni utáni kérdés: ha jelszót akarok cserélni, akkor a webes felületen, vagy passwd parancs, vagy tökmindegy? :-)

(#1594) bono.hu válasza seaky77 (#774) üzenetére


bono.hu
csendes tag

ááá, szóval ez a csomagneve! ;-)

akkor előző hozzászólásomban ctorrent rész aktualitását vesztette.

$ ipkg remove ctorrent
Removing package ctorrent from /opt/...
Successfully terminated.
$ ipkg install enhanced-ctorrent
Installing enhanced-ctorrent (dnh3.2-9) to /opt/...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/enhanced-ctorrent_dnh3.2-9_mipsel.ipk
Configuring enhanced-ctorrent
Successfully terminated.

kicsit sokáig töltötte, de zsear... ;-)

(#1595) Latzee


Latzee
csendes tag

Sziasztok!

A streamrippert vegul is sikerult megoldani ugy, hogy beraktam az inditaskor indulo fajlok koze( :DD ) (/opt/etc/init.d/...)
Fapados megoldas, de mukodik, azert kiprobalom ugy ahogy Ti irtatok.

Felmerult egy masik problemam is.
A Seaky fele torrentmanagerrel van egy kis problema.
Felraktam, bekonfigoltam, elinditottam.
Mukodni mukodik is odaig, hogy berakom a torrent fajlt, de valami oknal fogva nem tolt le semmit se.
Alldogal, es keres.... :F

Benyomatok ide egy par sort a "view log"-bol, hatha kiderul valami:

Back
META INFO
Announce: http://tracker.digitaldistractions.org:6969/announce
Created On: Fri Aug 19 18:18:36 2005
Piece length: 393216

FILES INFO
<1> Japan's Atomic Bomb [digitaldistractions].avi [365733888]
Total: 348 MB
Listening on 0.0.0.0:2706
Press 'h' or '?' for help (display/control client options).
Checking completed.

FILES INFO
<1> Japan's Atomic Bomb [digitaldistractions].avi [365733888] 0/931 (0%)
Total: 348 MB
- 0/0/1 [0/931/0] 0MB,0MB | 0,0K/s | 0,0K E:0,0 Connecting
\ 0/0/1 [0/931/0] 0MB,0MB | 0,0K/s | 0,0K E:1,0

Ezek utan az utolso ket sor ismetlodik.
Megneztem winfos alatt futo torrentletoltovel, es ott toltotte rendesen.

Talan ezzel van a baj ??? > "Listening on 0.0.0.0:2706"

[ Szerkesztve ]

(#1596) bono.hu válasza bono.hu (#1593) üzenetére


bono.hu
csendes tag

na, közben rájöttem, hogy az FTP nagyjából ugyanaz volt.
végülis kiszedtem a custom mountolásokat, akkor létrejött a /tmp/stupid-ftpd.conf és a többi beállító fájl, ezeket kimásoltam a homeomba, majd vissza az eredeti post-boot, confok a /opt/etc/stupid -ba, az indítás meg a /opt/etc/init.d -be, Seaky fórumjában olvasottak szerint.
másra nem volt szükségem, nekem nem szokta magától felmountolni a /tmp/harddisk-et meg elindítani ötletszerűen a stupidot.

viszont lett közben egy új probléma. a semmiből.
merthogy korábban még ment a nano, sőt, screent is tettem fel, és az is elindult.
ellenben most:
$ screen
/opt/var/run/utmp: Is a directory
Cannot find termcap entry for 'xterm'.
$ nano
Error opening terminal: xterm.

fent van az ncurses, a termcap... mi kellhet még?

$ pwd
/opt/share/terminfo/x
$ ls -la | grep xterm
-rw-r--r-- 1 bono root 2522 Sep 12 19:42 xterm
-rw-r--r-- 1 bono root 1053 Sep 12 19:42 xterm+256color
-rw-r--r-- 1 bono root 1051 Sep 12 19:42 xterm+88color
-rw-r--r-- 1 bono root 247 Sep 12 19:42 xterm+pcc0
-rw-r--r-- 1 bono root 208 Sep 12 19:42 xterm+pcc1
-rw-r--r-- 1 bono root 228 Sep 12 19:42 xterm+pcc2
-rw-r--r-- 1 bono root 238 Sep 12 19:42 xterm+pcc3
-rw-r--r-- 1 bono root 1011 Sep 12 19:42 xterm+pcf0
-rw-r--r-- 1 bono root 1011 Sep 12 19:42 xterm+pcf2
-rw-r--r-- 1 bono root 1219 Sep 12 19:42 xterm+pcfkeys
-rw-r--r-- 1 bono root 2532 Sep 12 19:42 xterm+sl
-rw-r--r-- 1 bono root 2560 Sep 12 19:42 xterm+sl-twm
-rw-r--r-- 1 bono root 2533 Sep 12 19:42 xterm-1002
-rw-r--r-- 1 bono root 2533 Sep 12 19:42 xterm-1003
-rw-r--r-- 1 bono root 2666 Sep 12 19:42 xterm-16color
-rw-r--r-- 1 bono root 2538 Sep 12 19:42 xterm-24
-rw-r--r-- 1 bono root 2586 Sep 12 19:42 xterm-256color
-rw-r--r-- 1 bono root 2584 Sep 12 19:42 xterm-88color
-rw-r--r-- 1 bono root 1903 Sep 12 19:42 xterm-8bit
-rw-r--r-- 1 bono root 1803 Sep 12 19:42 xterm-basic
-rw-r--r-- 1 bono root 2548 Sep 12 19:42 xterm-bold
-rw-r--r-- 1 bono root 1551 Sep 12 19:42 xterm-color
-rw-r--r-- 1 bono root 1845 Sep 12 19:42 xterm-hp
-rw-r--r-- 1 bono root 2516 Sep 12 19:42 xterm-new
-rw-r--r-- 1 bono root 2532 Sep 12 19:42 xterm-nic
-rw-r--r-- 1 bono root 2496 Sep 12 19:42 xterm-noapp
lrwxrwxrwx 1 bono root 8 Oct 16 22:59 xterm-old -> xterm-r6
-rw-r--r-- 1 bono root 2588 Sep 12 19:42 xterm-pcolor
-rw-r--r-- 1 bono root 1301 Sep 12 19:42 xterm-r5
-rw-r--r-- 1 bono root 1501 Sep 12 19:42 xterm-r6
-rw-r--r-- 1 bono root 2021 Sep 12 19:42 xterm-sco
-rw-r--r-- 1 bono root 2105 Sep 12 19:42 xterm-sun
-rw-r--r-- 1 bono root 1983 Sep 12 19:42 xterm-vt220
-rw-r--r-- 1 bono root 484 Sep 12 19:42 xterm-vt52
-rw-r--r-- 1 bono root 2001 Sep 12 19:42 xterm-xf86-v32
-rw-r--r-- 1 bono root 1991 Sep 12 19:42 xterm-xf86-v33
-rw-r--r-- 1 bono root 2001 Sep 12 19:42 xterm-xf86-v333
-rw-r--r-- 1 bono root 2207 Sep 12 19:42 xterm-xf86-v40
-rw-r--r-- 1 bono root 2221 Sep 12 19:42 xterm-xf86-v43
-rw-r--r-- 1 bono root 2255 Sep 12 19:42 xterm-xf86-v44
-rw-r--r-- 1 bono root 2522 Sep 12 19:42 xterm-xfree86
-rw-r--r-- 1 bono root 1981 Sep 12 19:42 xterm-xi
-rw-r--r-- 1 bono root 2524 Sep 12 19:42 xterm1
-rw-r--r-- 1 bono root 1607 Sep 12 19:42 xtermc
-rw-r--r-- 1 bono root 1440 Sep 12 19:42 xtermm
lrwxrwxrwx 1 bono root 8 Oct 16 22:59 xterms -> xterm-24
-rw-r--r-- 1 bono root 2121 Sep 12 19:42 xterms-sun

ötlet?

(#1597) csaboca66 válasza ngabor2 (#1587) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Szia, aktualis meg az SDRAM ajanlat? Atgondoltam, es megis benne lennek, ha nem igerted meg el valaki masnak. A talakozot addig valahogy megoldom.
Talaltam egy ismerost, aki meg tudja csinalni :) .

Es a memoriameretben igazad van, sokaig dolgoztam en is egy P133/64MB konfiguracion linuxszal, es eleg sokmindenre eleg volt.

[ Szerkesztve ]

(#1598) bono.hu válasza bono.hu (#1596) üzenetére


bono.hu
csendes tag

na, ha ebben van logika...
sikerült megcsinálnom.
ipkg remove...
asszem az ncurses veszett össze a termcap csomaggal. vagy nem tudom.
mindenesetre az ncurses dependent volt a nano-nak és a joe-nak, a termcap a screen-nek és a joe-nak. vagy fordítva. :-) szép sorban leszedtem őket, (nano, joe, screen), majd az ncursest és a termcapot, aztán ipkg install nano, az feltette magának az ncursest, és elkezdett működni. :-) majd ipkg install screen, az feltette a termcapot, és elkezdett működni. és még a nano is működő maradt. :-) ezután feltettem a joe-t is, és még mindig mindegyik működött. fene se érti ezeket. :-P :-) biztonság kedvéért azért nyomtam egy flashfselést, reboot, és utána is műkszenek.

remélem segít, ha valaki ilyenbe botlana.

(#1599) csaboca66 válasza Latzee (#1595) üzenetére


csaboca66
csendes tag

Talan ezzel van a baj ??? > "Listening on 0.0.0.0:2706"

Nem, ezzel biztos nincs baj, nekem az osszes torrentemnel ez van, es jonnek rendesen.

Az enhanced-ctorrentnek van egy olyan hianyossaga, hogy csak arrol a trackerrol akar tolteni, aki az original tracker. Ha az nem mukodik, akkor az ectorrent nem csinal semmit. A windowson futo kliensek (pl. azureus) pedig kepesek a torrentfajlban szereplo tobbi trackert is megkerdezni.
A te torrentedben a tracker.digitaldistractions.org az original tracker, de ez eppen nem mukodik. Viszont az isohunt szerint a torrentbox tracker mukodik ehhez a torrenthez, akkor azt kellene a torrentben az original helyere tenni.
En azt szoktam ilyen esetben csinalni, hogy az azureussal xml-be exportalom a torrentfajlt, azt kezzel atszerkesztem, hogy a original helyere olyan tracker keruljon, ami mukodik, majd ebbol keszitek torrentfajlt, es ezzel mar mukodni szokott az ectorrent.

[ Szerkesztve ]

(#1600) Seci


Seci
tag

Sziasztok!

WL500GP-n Oleg 1.9.2.7-7g firmwre van rajta.
Hogyan lehetne alapállapotba hozni a router, mert a jelszó elveszett.
Elsősorban olyan megoldás érdekelne, ahol nem kell szétszedni a routert!
Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.