Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) bbaccsi válasza zsozsoka (#50) üzenetére


bbaccsi
tag

hi
amíg pcről csatlakoztam adslre napjában elég soxor szakadt,
a router (premium) logjában viszont csak a napi egy menetrendszerinti szakadást látom.
a 24h-s üzemmódot nagyon jól bírja az új oleg firmwareval, azt meg neked
kell eldöntened hogy akarsz-e rákötni HD-t vagy egyéb cuccot, ha jól tudom
520-as ezt nem tudja.

(#52) Deadexpert


Deadexpert
tag

Hali!

Kb 1 hónapos wl500gp routeremtől megválnék. Valakit érdekel?
Amiért vettem, arra nem használható. :((

(#53) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Új ASUS firmware premiumra (1.9.7.0): [link]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#54) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Valakinek sikerült már beizgatnia ezt a download master dolgot?

Nekem eddig egyik firmware-el sem működött. Folyamaatosan ezt a hibaüzenetet kapom:
''Device not found. No Device was found. Please check your network connection and try again.''

Ez a 2. ilyen routerem. 2 különböző USB házban próbáltam.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#55) Deadexpert válasza AlBundy (#54) üzenetére


Deadexpert
tag

Sikerülni sikerült, csak sok hasznát nem vettem.
Csak letöltésre alkalmas, fel nem tölt. :O

(#56) bbaccsi válasza Deadexpert (#55) üzenetére


bbaccsi
tag

hi

és tudtál jelszóval védett http-s területről is letölteni? engem most hirtelen ez érdekelne...
eddig scp meg wget ment, de ez a wget sajna eléggé lebutított, usert, passt nem tud.
ha hazaérek én is kénytelen kelletlen kipróbálom a download mastert :)

előző kolléga megsegítésére: neked hogyan sikerült? normál asus fw-vel, vagy egyébbel
úgy, hogy fel is mountoltad a driveot? amúgy úgy tudom hogy restartnál magától
mountol valahova de én ezeket már régen overridoltam...

(#57) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Vmi bug van a rendszeremben. Párom gépéről megy a download master, az enyémről nem.Pedig mindkér gépen ugyanazok a beállítások vannak.
Viszont a Transfer menü alatt nem látok semmit. Pedig megy a letöltés, mert ha vmi kész akkor átrakja az InComplete könyvtárból a cuccot a Complete könyvtárba.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#58) bbaccsi


bbaccsi
tag

tudja vki hogy ez miért lehet és mi a megoldás? fdiskben a 3.particio 155gigás, df-ben már csak 57. 'formatáláshoz' a standard mke2fs -j /dev/discs/disc0/part3 parancsot használtam

[admin@bbaccsi root]$ fdisk -l

Disk /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc: 160.0 GB, 160041885696 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 19457 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1 1 62 497983+ 83 Linux
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part2 63 75 104422+ 82 Linux swap
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part3 76 19457 155685915 83 Linux
[admin@bbaccsi root]$ df
Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/root 2944 2944 0 100% /
/dev/discs/disc0/part1 482214 15584 441731 3% /opt
/dev/discs/disc0/part3 57685564 5808944 48946364 11% /opt/etc/samba/Share
[admin@bbaccsi root]$

umount, adatok elmentése és újraformatálás más opciókkal?

(#59) bbaccsi válasza bbaccsi (#58) üzenetére


bbaccsi
tag

a dologhoz hozzátartozik hogy először a nagyobb partíció formázása előtt elfelejtettem
bekapcsolni a swapot és csináltam egy 60 és egy ~80 megás particiót.
a 60-ast próbálgattam formázni de természetesen terminated-re futott többször is.
miután rájöttem a hibára letöröltem a 3-as particiót és csináltam ezt a 155gigást.
utána formatáltam és annyira örültem hogy nem is néztem hány gigás lett.
fenti fdisk szerint pedig az összes szektort elfoglalja így a három együtt.
szóval? :)

(#60) Deadexpert válasza bbaccsi (#56) üzenetére


Deadexpert
tag

Normál asus fw-vel sikerült, de segíteni már nem nagyon tudok. Amikor megvettem, megcsináltam, aztán nem foglalkoztam vele. Sorry

(#61) BeYond7807 válasza seaky77 (#44) üzenetére


BeYond7807
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket, az általatok leírt módszer bevált és most ismét műxik a router.

Wireless netem van és egy sima wlan pci kártya van a gépbe ezzel csatlakozik a netre, az ap a MAC-et figyeli és az alapján enged fel. Ezt szeretném valahogy megosztani a router-el.

Van még egy-két dolog ami nem világos számomra:

- hogyan lehet a wifi mac address-ét átírni,
- hogy tudnám úgy átkonfigolni a routert, hogy a wifi csatlakozzon egy ap-re, mac alapú
azonosítást használva és a lan portokra ossza le a netet

(#62) bbaccsi válasza BeYond7807 (#61) üzenetére


bbaccsi
tag

huhh, bocsesz de nem egészen értem hogy mit akarsz.
mit akarsz pontosan megosztani meg átírni?

(#63) BeYond7807 válasza bbaccsi (#62) üzenetére


BeYond7807
csendes tag

Wireless netem van, azt akarom megosztani a router-el.

Router csatlakozik az ap-re, a lan portjain+ leosztja a netet.

(#64) predy_


predy_
csendes tag

Sikerült kinyiffantanom flasheléssel WL500gP routeremet, és nem akar sikerülni a leírások alapján (pin 9) életet lehelni bele, restore mód nincs, csak simán switch-ként üzemel. Anyagi támogatás fejében valaki meg tudná próbálni routerem újraélesztését?

(#65) BeYond7807 válasza predy_ (#64) üzenetére


BeYond7807
csendes tag

A wl-500gp-ben s29gl064m90tfir7 flash van, ez 48pines tokban, nekem úgy sikerült +csinálni, hogy a 11-es pin tettem le gnd-re. Ennek hatására beállt restore módba és fel lehet rá tölteni az fw-t.

11-es pin #WE: write enable.

(#66) predy_ válasza BeYond7807 (#65) üzenetére


predy_
csendes tag

Próbáltam 9-es 10-es 11-es pineket, semmi, de lehet én vagyok béna. Bekapcoslom felvillan a négy lan port ledje azátn kialszik és csak az AIR led világít halványan. Most vettem ezt a routert meg már sikerült is elrontanom, JTAG meg nincs rajt ... Bíztam magamban hogy meg tudom csinálni, vissza kellett volna inkább küldenem garba. GND az a tápcsati külső fém burka, ugye?

(#67) predy_ válasza BeYond7807 (#65) üzenetére


predy_
csendes tag

9-es pin a WE azon az adatlapon amit én találtam, 11-es az ACC

... ja látom az a másik tokozás

[Szerkesztve]

(#68) Dufresne válasza Deadexpert (#55) üzenetére


Dufresne
addikt

Emaitt énis bosszús vagyok :W , remélem azért a feltöltés ügyében lesz valami fejlődés, ha nem is hivatalos forrásból.

(#69) predy_


predy_
csendes tag

Vettem volna WRT54GL-t azon legalább JTAG csatlakozó van legvégső megoldásnak. Erre a vacakra meg kifizettem 24ezret és halott. Rohadt idegesítő.

(#70) seaky77 válasza Deadexpert (#55) üzenetére


seaky77
tag

Ha feltöltésnél a torrent seed-re gondoltál akkor elvileg a ctorrent simán tud seedelni és nekem most az Oleg-pre7-el gyönyörűen seedel is. Tapasztalataim alapján a gyári fw-vel csak ugy tudtam normálisan használni, hogy build-eltem magamnak egy olyan ctorrent-et ami nem igényli a az uClibc.so-t mivel az nincs a gyári fw /lib jéhez adva. Szóval ha fw csere nélkül szeretnéd használni én tudok adni egy olyan ctorrent verziót ami elvileg müködik. A gyári fw-ben /apps/bin alatt lévő ctorrent is jó lenne de az az eredetinek igen erősen moddolt változata. Amúgy elég sok programot bulideltem annak idején a gyári fw-hez, hogy ne kelljen custom fw-t felraknom. Szóval ha kell valami irjatok.

Az Oleg-Pre7-el semmi gondom nincs (eddig) és fura módon azt vettem észre mintha a net is gyorsabb lenne (bár ez lehet hogy csak pszihés megerősíthetne benne valaki aki szintén Oleg-es)

Üdv,
s

(#71) seaky77 válasza predy_ (#66) üzenetére


seaky77
tag

Csak nyugi. Elöször is a JTAG csatlakozóval nem biztos hogy előrébb lennél tudod mennyi egy normális JTAG flasher? Bár meg lehet csinálni max232-ből meg egyébb cuccokból de nagy szívásokról meg végleg megdöglött routerekről olvastam. Amúgy ezt is tudod serial-on flash-elni csak ahoz forrasztani kell.

Kezdjük elölről:
- ha bekapcsolod a routert mi történik. (power led érdekel igazán)?
- recovery tool látja e?
- tftp-t próbáltad e?
- pingelni tudod e?
- PIN9-et hova földeled?
- ugyen még véletlenül sem zártad rövidre a 9-10-es lábat? Honnan kötötted földre lábról vagy a fölötte lévő smd ón ''göb''-ből

üdv,
s

[Szerkesztve]

(#72) predy_ válasza seaky77 (#71) üzenetére


predy_
csendes tag

Linksys routerhez olvastam megoldásokat JTAG kábellel.

Ha bekapcsolom a routert egy pillanatra felvillan az 5 ethernet port ledje és ki is alszanak, csak az AIR led marad halványan világítva, power led fel se villan. Nem lehet se pingelni, se tftp, se recovery tool, bár gondolom ha pingelni se tudom akkor ez nem csoda.

Próbáltam az ón gömböt is földelni, utána direkt a 9es pin-t is, abban csak bízni tudok, hogy 9-10 lábakat nem zártam rövidre :) Próbálkozási procedúráim előtt is ugyanígy indult a router, most is ugyanúgy, fizikai sérülés biztosan nincs rajt. PIN9-et a táp csatlakozó külső ''köpenyéhez'' kötöttem. Lehetséges hogy csak a pontosságom volt gond, nemtudom.

Sajnos megfelelő eszközeim nincsenek arra, hogy a soros portot ráoperáljam, néztem az erről írt fórumot is, meg időm sincs szórakozni vele, ezért is kértem itt segítséget, hátha valamelyik kedves fórumtárs meg tudja nekem oldani egy kisebb összegért cserébe.

Köszi: predy

(#73) seaky77 válasza predy_ (#72) üzenetére


seaky77
tag

Linksys routerhez olvastam megoldásokat JTAG kábellel. - ja csak egy JTAG kábel 20e-nél kezdődik:) (na jó meg lehet csinálni kb 3e-ből is :C )

Itt találsz egy unbrick guide-ot (az összes guide közül szerintem ez a legjobb)
[link]

Szépen le van írva lépésről épésre mit kell csinálni és a forum legalján van egy kép hogy pontosan hova kell kötni a 9-es lábat! (pontosabban 2 lehetséges megvalósítás)

A SPANSION S29GL064M-R7-es flash memoria 64Mbit(8MB)-es szó (word) szervezésű memoria. Aminek 9-es lába (PIN#9) a legmagasabb címbit így ha a memórián a legmagasabb címbitet földre húzod aza állandó alacsony szint. Akkor CRC ellenőrzéskor az nvram hibát fog jelezni igy a router át áll recovery módba.
A PIN11-es NEM ajánlom. BeYond7807 kollégának nagy szerencséje volt hogy a #WE lábbal életre kelt. Ugyanis az a láb indikálja a flash irását, igy valószínüleg a cimbiteken lévő szeméttel megcímezett tartományba írta, az adatbiteken lévő szemetet. Mivel az írási folyamatoknál rendkívül összetett (bár nvramnál az egyik leg egyszerübb) sok dologra kell figyelni s akár az IC is sérülhet.

üdv,
seaky

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#74) predy_ válasza seaky77 (#73) üzenetére


predy_
csendes tag

Ez az a leírás ami alapján csináltam :)

(#75) Deadexpert válasza seaky77 (#70) üzenetére


Deadexpert
tag

Hálás lennék, ha leírnád, miként lehet seedelésre bírni. :R

(#76) Szaszabond válasza seaky77 (#70) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, engem minden érdekelne ami a gyári (jelenleg 1.9.7.0) firmware-el együtt tudna működni progi, leginkább a ctorrent illetve a download master funkciok kihasználásához szükséges prgikra gondolok, persze fogalmam sincs milyen más programok kellhetnének nekem, mert lehet sokkal többet tud ez a vas (premium) mint azt gondolnám... egyszóval minden érdekelne amit javasolsz....illetve lennél szíves megosztani velem (vagy itt mindenkivel)
Előre is köszönöm.... ( ha know how tudásbázist vagy pár soros leirast is mellékelsz hozzá akkor azért külön köszönet)

(#77) seaky77 válasza Deadexpert (#75) üzenetére


seaky77
tag

Gyári fw-vel én úgy oldottam meg, hogy fordítottam egy enhanced-ctorrent verziót olyat ami a gyári fw-vel együtt tud futni (kb400K) (majd megkeresem és felrakom az oldalamra). felraktam az usb drive-ra (ext3) adni kell kb 64MB swap-et és had szóljon...

Elvileg van hozzá ctcs (Control Script) ami web-es feluletet ad de ahhoz a httpd-ből is kéne fordítani egy szükséges verziót amivel nem volt kedvem tökölni.

ha lesz egy kis időm megírom pontosan mit hogyan...



[Szerkesztve]

(#78) seaky77 válasza Szaszabond (#76) üzenetére


seaky77
tag

Összeszedem őket. A Download Master-t felejtsd el az egy asus szörnyszülött... Nem müködik csúnya logikátlan stb... Nem is értem miért kellett platform függő clienst csinálni hozzá ahelyett, hogy indítottak volna mégegy httpd egy másik porton és 2-3 admin oldalt csináltak volna hozzá :( (kevesebb helyet foglalna és ...) Az ötlet rohadt jó lenne kár, hogy a megvalósítás ilyen amatőr...

(#79) Szaszabond válasza seaky77 (#78) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

hmm ok elfelejtem, viszont van e valami alternatíva? szeretnék rádugni egy winyót a routerre amire tölthetnék lefelé gép nélkül... ilyesmire van e megoldás gyári fw 1.9.7.0 mellett?

(#80) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!


...én is vért izzadtam mire vissza tettem a gyári fw Oleg után.. :) (flash közben 220V kihúz..módszer) :W
..de műxik 3 órás szenvedés után...
..szétszedni nem kellett, szerencsére, estére ismét neki ugrom a finom hangolásnak ami eddig nem jött össze még 100%ig..

Jó, hogy ráleltem erre topicra, sokat tanultam... :)

(#81) sbazsi


sbazsi
veterán

''Download Master: ftp, http és BT (BitTorrent) letöltések kezelése''

Ez mit takar?
rádugok egy vinyót, és csinálhatok http servert, vagy hogy értsem?

(#82) AlBundy válasza sbazsi (#81) üzenetére


AlBundy
aktív tag

A Download Master nevű proginak adod meg a letöltendő File elérési útvonalát (FTP vagy HTTP) Vagy a torrent file-t adod hozzá a programhoz, és intézi a letöltést.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#83) sbazsi válasza AlBundy (#82) üzenetére


sbazsi
veterán

és http servert tud a cucc?

mondjuk a vinyón lévő (egyik előre definiált) könyvtár a root, és az index.html a kezdőlap?
vagy ez nem müxik?

milyen felülete van a DL masternek?
adminon belül egy fül?

(#84) AlBundy válasza sbazsi (#83) üzenetére


AlBundy
aktív tag

A gyári ASUS firm-el nem tud http servert-t. Oleg vagy Openwrt-vel biztosan.

Downloadmaster egy windows-os progi. Sajnos :(((

[Szerkesztve]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#85) sbazsi válasza AlBundy (#84) üzenetére


sbazsi
veterán

windowsos? és ez küldi el a teendőket a routernek?

(#86) AlBundy válasza sbazsi (#85) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Bizony. De maga a program kezelőfelületre, design-ra, testreszabhatóságra egy kalap sz@r.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#87) bbaccsi


bbaccsi
tag

de sokat szenvedtek ezzel a download masterrel.
csak ránéztem de az én vinyómat sem találta meg pedig be is volt mountolva.
egyszerű:
oleg fel, ekkor egyből megy az ftp és http letöltés (wget, ftp, scp - ha valamelyik
nem elég jó akkor openssh fel - az is van wl500g csomagban ipkgcuccossal)
akinek meg nagyon kell, ctorrent fel és onnan a torrent is megy.
miért kell ennyire ragaszkodni az asus fwhoz? :F mert keveset tud?

[Szerkesztve]

(#88) seaky77 válasza bbaccsi (#87) üzenetére


seaky77
tag

A srácok elvárják, hogy amit vettek az a papírforma szerint müködjön.(Hozzáteszem amúgy valamilyen szintem müködik is csak ugyebár a részletek az apróbetűs részekben vannak /note,warning/ ) S meg kell védenem az ASUS-t annak ellenére hogy mindenki szidja őket a dokumentációban leírtakhoz képest ők nem hazudtak azt mind tudja. Az már más kérdés, hogy az eladók illetve a vevők ebből mit olvasnak ki illetve olvasnak hozzá... etc
A hardware szerintem a mai piacon (ebben a kategóriában) a legjobb ''vas''. bbaccsi kollégával abban teljesen egyetértek az Oleg fw mára már teljesen stabillá vált és szinte mindent meg lehet vele csinálni! Nekem is ez van fenn (pre7) valahogy gyorsabbnak tűnik még a network is bár ez csak lehet, hogy pszihés (mérni kellet volna).
A visszaállás problémája is megoldódott mostmár nem kell crc error-ozgatni mert a reset gomb GPIO mappingje javítva lett stb...stb...stb...stb...




(#89) seaky77 válasza sbazsi (#83) üzenetére


seaky77
tag

- http servert az ''out-of-the-box'' router nem tud. De kis hack-eléssel akár a gyári fw-n is indíthatsz saját web servert egy álltalad dedikált könyvtárra akár cgi scripttel és password authentication-el is.
- DL masternek CSAK windows-os kliense van. Felejtsd el...

(#90) seaky77


seaky77
tag

wl500g.seaky.hu -ra felraktam
- a busybox (v1.00-pre3)
- a ctorrent
- a telnetd
static-lib verzióját (fut gyári fw-n is)

[link]


ui:
1. Gyári fw-n az umount-ot ne használjátok.
2. A ctorrent-nek min 32MB swap kell az optimális müködéshez. Ha restartolja a routert használd a -C 0 opciót ami a cache méretét 0 ra csökkenti.



sok sikert hozzá,
üdv,
seaky

[Szerkesztve]

(#91) seaky77 válasza predy_ (#74) üzenetére


seaky77
tag

Sikerült életet lehelni bele?

(#92) gaga0915


gaga0915
csendes tag

Üdv!
Segítsetek, kérlek.
Van egy asus wl500gP 1.9.6.7. fw-el
ezzel szeretnék csatlakozni egy adóponthoz,hogy ezen keresztül internetezzek, de idáig még nem sikerült. Egyáltalán lehetséges-e vele és hogyan?

Van még egy másik probléma, itt olvastam, hogy az a download master ''selejt'' és nem lehet vele feltölteni. E helyett mit lehet használni?
Windows Xp-m van :O

(#93) predy_ válasza seaky77 (#91) üzenetére


predy_
csendes tag

Nem sajnos, még mindig várom vállalkozó kedvű emberek jelentkezését, akik megpróbálnák nekem, időm se volt nézni, vettem egy WRT54GL-t, ASUS-t meg félretettem. Amíg nem jön az ösztöndíj meg kihúzom száraz kenyéren :D. Elég rendesen Így Jártam :(

(#94) gaga0915 válasza gaga0915 (#92) üzenetére


gaga0915
csendes tag

javítok
1.9.6.9 firmware van rajta
Bocs

(#95) ekrisztian válasza gaga0915 (#92) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

Van már 1970-es fw is, ha már gyárit használunk.

És sztem így kell össze hozni, igaz ez két asusról szól, de műxik külömböző ruoterekkel is.

2db WL500g router összekapcsolása:

Beállítások mindkét eszköznél:

WIRELESS menü:

-interface:
Az SSID-t és a chanelt mind a két routeren ugyanarra kell állítani!

-bridge:

Ap mode-t wds only-ra kell állítani mind a két eszköznél. A connect to Ap in remote bridge list legyen yes, és az alul lévő mezőben bele kell írni a másik eszköz alján lévő mac adresst, majd megnyomni az add gombot.

-Access control:
Mac access modot engedélyezni kell, és utána a másik mac addressét be kell írni majd add gomb.

IP CONFIG menü:

-WAN & LAN

LAN IP settingnél az IP addresst az egyik routerben 192.168.1.1-re kell állítani a másiknál 192.168.1.2-re.

save & restart és a két eszköz között létrejön a wireless kapcsolat.


*megjegyzés*
az asus wl500g nem komunikál centrinó chipsetes laptoppal illetve wireless hálókártyával

(#96) ekrisztian válasza predy_ (#93) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Én +próbálom szivesen! :)

Áttudom érezni milyen mikor agyhalott a gép, én is voltam így vele.



üdv.K

(#97) predy_ válasza ekrisztian (#96) üzenetére


predy_
csendes tag

Köszi, seaky77 már jelezte hogy megnézné :)

Tényleg nem kommunikál Centrinos vezérlőkkel wl500g? Még jó hogy Atheros-ra kicseréltem az ipw2100-et :)

[Szerkesztve]

(#98) gaga0915


gaga0915
csendes tag

köszönöm a válaszodat.

Valakinek esetleg van még hasonló tapasztalata, hogyan kell Asus wl-500gP routerrel egy internet adóponthoz csatlakozni? :F


És még valami, windows xp alá mit használjak a download master helyett? ugyanis azt írtátok, hogy nem lehet felfelé tölteni ezzel a progival, de ha még is hogyan kell? :W

Köszönön a segítségeteket

(#99) Nap Pali válasza seaky77 (#89) üzenetére


Nap Pali
csendes tag

Szia,
hogy kell gyári-t hackelni?mert én is http-t szeretnék. Ezeknek a firmware-nek ami legfelül is irtal van webes felületük alapban? és ugyanolyan mint a gyári? vagy még jobb?
Thx.

(#100) Qrtee


Qrtee
csendes tag

Hy Szakik.Tulajdonosa vok egy WL500GP-nek.Mint írták, nekem is az USB-s cuccokkal van problémám.Látja router,írja az adatait a logban.De ez a gagyi D.Master nem csatlakozik.Olvastam már sok véleményt,segítséget.Most kérnék egy magát hozzáértőnek nevező személyt,SEGÍTSEN.Fontos,és sürgős lenne a porbléma megoldása.Van USB-s tárolóm stb.FTP-t szeretnék használni, 3mbites netem van.De keveset vok itthon.Ezért beállítanám a routert és töltene.Ha vki tud segíteni,kérem írja le,1xűen szájbarágósan.Köszönöm.Nagyon hálás lennék.ÜDV Qrtee :R

Áhhh a pénz nem számít, abból van a legkevesebb!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.