Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Marhyas


Marhyas
csendes tag

Sziasztok!
Az természetes dolog, ha a mediacenter aktiválva van, akkor azt csak egyszerre egy eszköz érheti el?
Egyik TV-n nézek egy filmet, de ha egy másikon is szeretnék filmezni legyen az TV, vagy telefon, akkor az először elindított eszközön leáll a film lejátszása.

(#3452) Kendek válasza Marhyas (#3451) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A UPnP médiaszerverre gondolsz? A mögötte levő MiniDLNA-ban gyárilag nincs ilyesmi (ami így működik) korlátozásra lehetőség, vagyis ha a konfigurációs fájlban a max_connections értéke nem túl alacsony, akkor simán megy a több klienssel történő párhuzamos lejátszás.
Milyen firmware-t használsz, illetve lejátszáskor mit ír a médiaszerver állapotára? A böngészőben a http://192.168.1.1:8200 címen egyébként behozza a MiniDLNA status oldalát?
Ha Merlin-t használsz és van fent Entware, akkor amúgy biztosan van megoldás, legfeljebb csak onnan kell telepíteni és futtatni a MiniDLNA-t (nálam bevált).

<-ƘƘ->

(#3453) Marhyas válasza Kendek (#3452) üzenetére


Marhyas
csendes tag

Igen az UPnP-re.
Gyári firmwarem van 3.0.0.4.382_50702.
http://192.168.1.1:8200 nem jön be, bár router elérési útja http://192.168.1.20, de az utolsó karakter cseréjével (http://192.168.1.20:8200) sem jön be.

A médiaszerver állapota pedig: "Scanning.." 5 perc után is ezt írja, miközben megy a lejátszás.

(#3454) Marhyas válasza Marhyas (#3453) üzenetére


Marhyas
csendes tag

Nálam valamiért be volt kapcsolva az iTunes szerver.
Most kikapcsoltam és most minden eszközön tudok filmezni egyszerre.

(#3455) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#3450) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Hardveraprón 35e Ft-ot kérnek értük, ami szerintem is eltúlzott ár -- amint a kínálat nagy többsége...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3456) wong kok wah válasza MaCS_70 (#3455) üzenetére


wong kok wah
senior tag

35 ért adtam el 1,5 hónapja a jofogason (2 nap alatt). Annyit ér amennyiért el lehet adni.

(#3457) MaCS_70 válasza wong kok wah (#3456) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze. Rendszeresen megveszik a bolti ár fölött árult, használt cuccokat is. :((

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3458) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok! Kérlek, segítsetek nekem egy kicsit! "Nagyobb" internet csomagra váltok otthon, ami miatt modemet is cserélni kell majd, így az otthoni hálózatomba is bele szeretnék nyúlni.

A jelenlegi felállás:

1. Van a modem, amin egy Asus RT AC87U csücsül. A ház távolabb eső részeibe az AC87U WiFi jelét egy Linksys WRT54GL szórja tovább wireless acces pointként konfigurálva.
2. Jön az új modem, ami a ház egy részében biztosítani tudja majd a WiFit.

A kérdés:

Beállítható az Asus RTAC87U wireless access pointként a Linksys WRT54GL-hez hasonlóan?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#3459) Kendek válasza Hókusz Pók (#3458) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, Adminisztráció -> Üzemmód.

<-ƘƘ->

(#3460) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok !
Bocs ha egy kicsit off ,de lehet ,hogy router probléma amiröl szó van...
Vettünk nemrég egy LG tv-t és hálózati problémáim vannak vele. :O (azért írok ebbe a topikba :U) Nekem is AC87U-m van a legfrissebb Merlin fw-rel és nem tudom ,hogy mi lehet a baj. :F A routerben van valami nem jól beállítva vagy a szolgáltatónál lehet valami gebasz (az mondjuk nagyon s**r) vagy a netes szolgáltatásokkal van baj !? Konkrétan pl. a Netflix app az csak homokorázzik végtelenül , az LG app store-ja az néha elindul ,de az is legtöbször azt írja ,hogy ideiglenesen nem elérhető. Azután van még pl. egy Dolby Audio / Vision demo app ,ami elindul,de miután kiválasztok egy videót , megint csak végtelen homokóra következik. A Youtube és más egyéb appok viszont mennek. :F Pár napja kipróbáltam ,hogy a telefonomon bekapcsoltam a mobil hotspot-ot és azon keresztül kapcsolódtam a tv-vel a netre és - láss csodát - az LG store mindig elindult és a Dolby demo app is működött. A Netflix az még így sem akart indulni ,de a másik kettő az azért mégis arra utal ,hogy valami a vezetékes rendszerrel van. :W ...de mi !? :F

Köszi ,hogy "meghallgattatok" . :R

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3461) Kendek válasza Asztee (#3460) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha van rá lehetőség, akkor a routert kiiktatva, kösd rá a TV-t közvetlen a netre. Így egyből kiderül, hogy az internettel vagy a routerrel van-e a gond. De alapvetően amit tudok még javasolni, hogy a TV-n állítsd be próbaképp a Google DNS-kiszolgálójának a címét (8.8.8.8 és 8.8.4.4), illetve ha adott, akkor tiltsd le az IPv6-ot.

<-ƘƘ->

(#3462) Asztee válasza Kendek (#3461) üzenetére


Asztee
aktív tag

Kipróbáltam ,amit javasoltál és félsiker, a Dolby app és az app store az megy ha direktbe a modemre kötöm a tv-t ,de a Netflix az továbbra sem. (bár az nem ment mobil hotspottal sem. Val.szeg ott az app-pal van baj és majd egy frissítés megoldja.). A DNS átírása az nem oldotta mag a problémát és az IPv6-om az eddig is le volt tíltva. Akkor most az van ,hogy eddig mi okozhatta ezt a problémát ,mert ez a mostani állapot nem jó nekem ,mert a modem-et szeretném visszarakni Bridge mode-ba és a tv-t meg visszadugni a router-be. Nem tudom ,hogy van-e köze történethez ,de x****.com weboldal (sosem látogatom :U ) sem jön be a router-en keresztül csak VPN-nel ,most hogy "bontottam" a rendszert , a modemen WiFi-jén kersztül az említett oldal is bejött. :F (szigorúan tudományos céllal :B ) A routeren pedig már kiapcsoltam az AiProtection-t, Parental Controls-t sőt még a Firewall-t is és ezek sem segítettek. :W Szóval mi lehet a még mindig a gáz ??? :O

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3463) Kendek válasza Asztee (#3462) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez csak egy teszt volt, amiből kiderült, hogy tényleg a router okozza, hogy ezek a szolgáltatások és weboldalak nem jönnek be a klienseszközön. De másra én sem tudok gondolni mint pl. a Parental Control-ra, hiszen abban van lehetőség felnőtt és videotartalmak blokkolására.

<-ƘƘ->

(#3464) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok,

Kéz alól vettem egy RT-AC87U routert.
Néha vannak "furcsaságai". Kicsit instabilnak éreztem a wifit, ezért gondoltam felteszem a Merlin fw-t.
Most a legújabb Beta van fent rajta.

Melyik fw-vel a legstabilabb a cucc? Milyen beállításokra figyeljek?
AP-ként van üzemben egy telekomos hgw mellett úgy, hogy csak az ASUS-on van bekapcsolva a wifi.

(#3465) tobias40


tobias40
veterán

Ha ebbe a routerbe teszek egy 4G-s sim-et amin csak mobilnet van,hogyan szolgálná ki?
Tudja az LTE-et?
Természetesen,kábelen és wifin szórná a netet a lakásban.

Van aki esetleg így használja?

Gondolkodom egy ilyen nagy sebességű internet vásárlásán...

(#3466) MaCS_70 válasza tobias40 (#3465) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én használtam így, D-Link DWM222, Huawei e3372s és e3372h stickekkel is.
A beállítás szerint LTE volt a kapcsolat, de a mért sebesség gyanúsan a 3G plafonjánál tetőzött, 22 Mbps környékén.

Miután az N18u-nál pontosan ez történt, vélhetően nem a hardver ereje, hanem valami USB-környéki tényező a szűk keresztmetszet.

Végül két évnyi meddő próbálkozás után beszereztem egy Mikrotik LTE modemet, amivel 50 Mbps fölé tudtam menni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3467) tobias40 válasza MaCS_70 (#3466) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát kell még hozzá plusz stick is?
Azok mennyibe kerülnek hozzávetőlegesen?
Látom 15-20.000 között mozognak.. :(

Akkor a 150/50 elérhetetlen így beltéren?

szerk:most jöttem rá hogy e3372 huawei-em van itthon... ;]

[ Szerkesztve ]

(#3468) MaCS_70 válasza tobias40 (#3467) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, ha sticket akarsz használni, akkor kell a stick... :)

Én átálltam róla a külső modemre, ami több okból is jobb megoldás.

De ha van otthon sticked, akkor nyilván kipróbálod.

Hi-Link verzió (h), vagy modem/stick (s)?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3469) tobias40 válasza MaCS_70 (#3468) üzenetére


tobias40
veterán

Rájöttem hogy ez nem olyan stick csak kinézetre.... :W Hspd-+ tud talán..

Te írtad hogy stick-ekkel próbáltad,nekem nem kellene a routerhez?(gondolom kell)
Milyen külső modemet használsz,és mik az előnyei?

Jah látom csak a 3. a stick amiket felsoroltál..

[ Szerkesztve ]

(#3470) MaCS_70 válasza tobias40 (#3469) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Mikrotiknél ez úgy néz ki, hogy van két alap kültéri modem:

wAP LTE és SXT LTE.

A wAP egy alapvetően mobil használatra is tervezett egység, 2 dBi, kvázi körkörös antennával és akár 12 voltos betáppal, az SXT helyhez kötött használatra van kihegyezve, 9 dBi, irányított antennával. (Mindkettőhöz, pontosabban az r11e modulhoz csatlakoztatható külső antenna.)

Ezekbe illeszthető az r11e LTE egység, illetve vele kitben is kaphatóak. Ez a Mikrotik LTE vevője, ebbe kerül a SIM-kártya.

Ezek így együtt, kitben egy LTE modemet alkotnak, ami rendes Ethernet WAN porton táplálja nettel a routert, egyébként meg Mikrotik-módra atomjaira konfigurálható (akár routerként is). Amúgy wifi is van bennük.

Ennek a megoldásnak az előnyei:

1. Ezek kültéri egységek, tehát kiteheted a vételi szempontból optimális helyre. (A wAP LTE-hez asztali talp is van.)

2. Ezek dedikált, kompromisszumok nélküli LTE-egységek.

3. Akár routerként is használhatóak. (A wAP level 4, az SXT level 3 szinten konfigurálható.)

4. Miután Ethernet a kimenetük (a wifi mellett), ami a router WAN-portjába megy be, a saját routeredet pont úgy használhatod, mint vezetékes netnél.

5. Külön egységek révén külön cserélhetőek, elhelyezhetőek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3471) tobias40 válasza MaCS_70 (#3470) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi ez részletes volt.. :)

És kell minden amit te leírtál nekem is ahhoz hogy jó és stabil legyen a speed?
Nekem kicsit kínai amiket írtál de majd értelmezem.. ;]

Mennyibe kerül így mindenestől a cuccod?

(#3472) MaCS_70 válasza tobias40 (#3471) üzenetére


MaCS_70
félisten

SXT LTE kit: kb. 40e Ft
wAP LTE kit: kb. 36e Ft

A lényeg az, hogy ezek használhatóak routerként és a saját router előtt modemként is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3473) tobias40 válasza MaCS_70 (#3472) üzenetére


tobias40
veterán

Ennyit tuti nem fizetek érte... ;]

Most ha csak simán berakom a sim-et a routerbe,mekkora sebességgel fog dolgozni?

A 150/50 netre tuti nem kell ennyire profi cucc,remélem... :)
Mi kell hozzá minimum hogy ennyit sebességem meg legyen?

(#3474) MaCS_70 válasza tobias40 (#3473) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ebbe a routerbe ugye legfeljebb USB Stickben keresztül csatlakoztathatsz általa kezelt SIM-et (vagy mobiltelefonban).

Nekem 20-25 Mbps jött össze, de nagyon ritkán ment 22 Mbps fölé.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3475) tobias40 válasza MaCS_70 (#3474) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem mobil telefonnal vagy 4g-s stick-el összejön a 150/50 kb?
Tudom nehéz megmondani....

(#3476) MaCS_70 válasza tobias40 (#3475) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én két évig próbálkoztam. 25 Mbps volt a maximum, de csak elvétve jött össze.

Volt, akinek Tomatoval összejött az 50 Mbps fölötti sebesség (bár nem tudta megmondani, hogy hogyan), de annak én már csak azért sem tudtam a közelébe sem érni, mert a Tomatoban konkrétan nem tudtam LTE-módba tenni a rendszert, csak 3G-ben működött.

Tehát nem kizárt, hogy Neked összejön, de nekem és még sokaknak komoly erőfeszítések és milliónyi lehetőség lefuttatása árán sem jött ki igazán a 3G-n túlmutató érték.

Ezért vetettem én be a Mikrotik modemet. Drága, de legalább az 50 Mbps megvan vele, ami ott helyben jó értéknek számít.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3477) tobias40 válasza MaCS_70 (#3476) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem ha átlagban meglenne így a 150/50 Mega akkor elégedett lennék.
Most 18/8 Megáért fizetek szinte uanennyit.

Ha a 4g-s teló+routert választom első megoldásnak és kábelen kötöm össze a telót a router-el akkor sima usb kábel kell,vagy milyen?
Ilyenkor a router tölti a telót vagy hogyan történik ez?
Hotspotként elég gyenge lenne azt gondolom a Redmi 3S.

Köszi a segítséget,majd megírom a tapasztalatokat!

[ Szerkesztve ]

(#3478) MaCS_70 válasza tobias40 (#3477) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 150/50 Mbps a maximális érték. Csúcsértékként, még optimális környezetben is gyakorlatilag lehetetlen elérni.

Nekem a router USB-jén, telefonnal, illetve LTE stickkel stabilan olyan 15/5 Mbps-ot sikerült elérnem.

A telefonhoz normál USB-kábel kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3479) tobias40 válasza MaCS_70 (#3478) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm,akkor nem éri meg ,mert most is ilyen a net sebességem.
Tehát ha gyorsabb netet szeretnék 4G-s modem kell vagy router,ezzel a routerrel nem lesz több,igaz?

Vmint kell hogy a Telenor 4g-n szolgáltasson ahol használnám.

(#3480) MaCS_70 válasza tobias40 (#3479) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel a routerrel USB-n szerintem nem.

De ismétlem: a hírek szerint van, akinek sikerült.

Ami egy járható út lehet Számodra: netes rendeléssel veszel egy Mikrotik SXT LTE kitet. Drága, de lesz két heted arra, hogy kipróbáld.

Én próbáltam egyébként LTE-s D-Link és TP-Link routereket, de azok meg routerként voltak nagyon alapszintűek. A 87-eshez képest játékszerek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3481) tobias40 válasza MaCS_70 (#3480) üzenetére


tobias40
veterán

Kipróbálom majd mert veszteni valóm nincs.

Melyik LTE-s D-Link és TP-Link routereket próbáltad?
Ezek milyen sebességet hoztak és miben gyengébbek ennél?

Én a legtöbb funkcióját ki sem használom ennek a routernek csak annak idején nagyon olcsón tudtam megvenni és ezért lett ez.

(#3482) MaCS_70 válasza tobias40 (#3481) üzenetére


MaCS_70
félisten

A pontos típusokra már nem emlékszem, de a routeres topicba mintha megírtam volna a tapasztalataimat.

A TP-Linkeket csak másnál kipróbáltam, úgyhogy az LTE-teljesítményükre nem tudtam összehasonlító tesztet végezni. Ezek egyszerű alapszolgáltatásos routerek, nincs bennük pl. VPN, ami számomra létszükséglet.

A D-Link 921 viszont egy igazi tragédia volt, gyenge wifivel és lefagyó GUI-val.

A Zyxel 3301 állítólag jó, Neked akár meg is felelhet -- de több hasonló társához hasonlóan csak Fast Ethernet portjai vannak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3483) tobias40 válasza MaCS_70 (#3482) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

Már annyi helyen érdeklődtem hogy már nem tudom hol kövessem a válaszokat.. :W

(#3484) MaCS_70 válasza tobias40 (#3483) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha nincsenes speciális igényeid, akkor a sokak által nagy elégedettséggel használt Huawei B525 egy eszközként jó megoldás lehet.
Használtan 20-25e Ft-ért látom a HA-n.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3485) tobias40 válasza MaCS_70 (#3484) üzenetére


tobias40
veterán

Ilyet vettem: Huawei LTE CPE E5186s

Most 50/30-at hozott elsőre.
Lehet ezen növelni vmilyen beállítással vagy ennyi és kész?

Most hogyan kössem össze az Asus-ommal hogy megnézzem mit bír az egész ház eszközeivel?
30 eszköz,benne egy nas éjjel nappal torrent,így jönne ki az igazi tapasztalat.. :)

Wi-fin kössem össze vagy kábelen a két rotert szted?
És pontosan hogyan állítsam be egyiket és másikat?? :D

[ Szerkesztve ]

(#3486) tobias40


tobias40
veterán

Tehát a Huawei lenne a fő router az asus a 2.,az asusról osztanám dhcp-n az eszközöknek az ip-t mint eddig.
Asus-ban mac cím alapján minden eszközöm hozzá van rendelve a dhcp-ben egy ip-hez és ezt szeretném is megtartani!!

Gondolom az asust bridge módba kell kapcsolnom.
De mit és hogyan kell beállítani a Huawei-be hogy ne ő ossza az ip-csak engedje át a bejövő netet au sus felé.
Kábelen gondolom a Huawei LAN portjáról kellene majd az asus wan portjára kapcsolódnom kábellel,de nem tudom milyen lépésekkel ,sorrendben és beállításokkal hogy nehogy "kizárjam" magam vmelyik routerből...

És jó lenne hogy wifin így is elérjem mindkettő routert a beállítások után is,hogy ha vmit még álligatni kell,megtehessem.

Valaki szánjon meg egy szájba rágós beállítással,nagyon megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

(#3487) MaCS_70 válasza tobias40 (#3486) üzenetére


MaCS_70
félisten

Honnan gondolod, hogy a Huawei alkalmas arra, hogy letiltsd benne a DHCP-t?
Nem ismerem ezt az eszközt, de olyasmi rémlik, hogy ezekben konkrétan nem lehet a DHCP-t sem kikapcsolni, sem IP-foglalásokat állítani benne. Tartok tőle, hogy ez egy végtelenül leegyszerűsített eszköz, ami nem támogatja a felhasználói variálást.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3488) tobias40 válasza MaCS_70 (#3487) üzenetére


tobias40
veterán

Dhcp-t kilehet benne kapcsolni,van rá menü pont.
Ip foglalást nem lehet benne,ezért szeretném ha maradna az asus,és mindent Ő "csinálna" a Huawei csak a netet továbbítaná az asus felé.

Találtam egy ilyen leírást de nem tudom hogy megoldható-e így az én Asusommal is?
A leírásban vmi nexx szerepel amit nem ismerek és openwrt ami ugye nincs az Asuson.

Ez lenne az!

[ Szerkesztve ]

(#3489) the.odzsy válasza MaCS_70 (#3487) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Google a barátod, keress rá és láthatod. hogy a wlan és a dhcp is letiltható.
Mondjuk itt: https://mobilarena.hu/teszt/huawei_lte_cpe_e5186s_a_megoszto/beallitas_mukodes.html

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#3490) Hókusz Pók válasza Kendek (#3459) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Szia!

Holnap cserélik a modememet és megpróbálkozom a művelettel. Elbizonytalanodtam azonban ezt olvasva:

[link]

Ezek szerint mégsem működőképes a repeater mód? Lehet, nem fogalmaztam teljesen jól... Nálam a wireless access point wireless repeatert akart jelenteni...

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#3491) Kendek válasza Hókusz Pók (#3490) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Repeater mód sajnos tényleg nincs, vagyis csak kábeles összeköttetéssel lehetséges.

<-ƘƘ->

(#3492) Hókusz Pók válasza Kendek (#3491) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Ajaj... És ez a media bridge “dolog” sem oldhatja meg a dolgot?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#3493) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Illetve van ez a WDS mód... Bár azt pedig nem lehet titkosítani, ha jól bogarásztam ki... Vagy?

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#3494) Kendek válasza Hókusz Pók (#3492) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nézz rá erre a szemléltető képre (ezeket a router-en is mutatja), ha úgy látod, hogy neked a Media Bridge Mode kell, akkor jó. Illetve a WDS-t is használhatod, ha a korlátozásai (a router-en írja mi kell hozzá, WPA2 titkosítást nem támogat) nem jelentenek problémát.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3495) tobias40 válasza Kendek (#3494) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem ebben tudsz segíteni?

Köszi!

(#3496) Kendek válasza tobias40 (#3495) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Semmi különösebbet nem kell csinálnod, kettős NAT-olással (plusz egy szolgáltatói szintű) tudod ezt megoldani. A DHCP-t felesleges kikapcsolni, ha a HUAWEI router funkcionalitására nincs szükséged, akkor Bridge módba kellene kapcsolni. Ez sajnos nem magától értetődő egy ilyen eszköznél, de pl. itt beszélnek róla.

<-ƘƘ->

(#3497) tobias40 válasza Kendek (#3496) üzenetére


tobias40
veterán

Uhh,nekem nem megy az angol,leírnád nekem hogyan kell csinálnom?
Jöhet PÜ-ben is mert ez itt off,de nagyon megköszönném mert fontos lenne így használnom a routert a hálózatban ahogyan leírtam... :R
Nem akarom téglásítani a routert..

Ha az asus-om dhcp kiosztását akarom továbbra is használni akkor miért nem kell a Huawei-n kikapcsolni a dhcp-t? :U

Illetve ha ezt megtudodm csinálni úgy hogy wifin kapcsolódjon az asus a huaweire akkor nekem úgy is jó mert 1 méteren belül van a két router egymástól.

[ Szerkesztve ]

(#3498) Kendek válasza tobias40 (#3497) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ebben az esetben nem javaslom a Bridge módot, főleg ha a gyárilag rajta levő firmware nem tartalmazza a támogatást hozzá. Ezt csekkolhatod úgy, ahogy a linkelt oldalon írja, vagyis jelentkezz be, majd a baloldali menüben a Dial Up alatt kellene lennie ennek a Bridge mode almenünek vagy opciónak. De amúgy ott firmware frissítés szükségességéről beszélnek.
A HUAWEI kioszt egy IP-t DHCP-vel az ASUS-nak (annak WAN portjára bekötve), az pedig egy eltérő IP-tartományban kezeli a klienseket. A 87U érzékelni tudja az ütköző IP-tartományt, így ha a HUAWE 192.168.1.X címet ad neki WAN-ra, akkor automatikusan másik alhálózatra vált (pl. 192.168.2.1 lesz a webes beállítófelület címe). Magát a DHCP-t felesleges lenne kikapcsolni, azzal nem igazán nyernél semmit, hiszen attól még a kettős NAT megmaradna.
Wi-Fi-n szerintem nem tudod összekapcsolni őket úgy, hogy közben a 87U teljes funkcionalitása is megmaradjon.

<-ƘƘ->

(#3499) tobias40 válasza Kendek (#3498) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos nincs Bridge mode a menüben.

Igen láttam hogy fw frissítésről beszélgetnek de nem teljesen értem hogyan kell lépésről lépésre csinálni.
Meg ez nem tudom milyen fw,mókolt vagy gyári? Nem szeretném téglásítani a rotert.. :)

szerk: Úgy szeretném megcsinálni hogy az asus maradjon a 192.168.1.1 tartományba,úgy lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#3500) tobias40


tobias40
veterán

És mi lenne ha úgy csinálnám hogy a meglévő kábeles netem mellé erről a Huwei-ről kábelen becsatlakozok az asus-ba és a két net "összeadódna"?
Ha jól emlékszem ez is megoldható az asusban.

Ha igen ezt hogyan kell csinálni?

Igazából a végleges cél az lenne hogy a Huawei akkor van otthon amikor nem kell a nyaralóban és ilyenkor mellé tenném a mostani kábelesemnek.
Amikor meg elviszem a nyaralóba,minél egyszerűbben be tudjam üzemelni hogy ott önállóan üzemeljen routerkén és szórja wifin a jelet az egész házban.

Ezt azért nem írtam eddig mert azt gondoltam hogy teljesen kitudom váltani ezzel a mobilnet+router-el a kábeles netemet,de úgy látom hogy ez eléggé körülményes így.
Jelenleg is hasonló összeget fizetek a kábeles netemért mint ez a korlátlan mobil internet,de a mobil 2-3x gyorsabb mint a kábeles paraszt netem! :C

Talán így már érthető hogy miért "variálok" ennyit... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.