Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Kendek válasza ArthurShelby (#2249) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Seed szempontjából darab mindegyik, a kicsit is vihetik ugyanúgy mint a nagyot. Persze nyilván a nagyságrendileg nagyobb adat jobban igénybe veszi a hardvert (pl. több helyet foglal), illetve potenciálisan többet tölthetsz fel belőle.
Hogy mitől állhat le a Download Master, abban nem vagyok biztos. A Transmission (a DM is ennek a daemon-ját használja) pl. akkor szokott crash-elni mikor elfogy a RAM (mert mondjuk a cache-size-mb-ra túl nagy szám van beállítva). Ha nincs, akkor próbaképp érdemes belőni egy SWAP fájlt hozzá.

<-ƘƘ->

(#2252) atees válasza Kendek (#2251) üzenetére


atees
őstag

Nálam is csinálja, szerintem RAM gond lesz, legtöbbször akkor áll amikor beterhelem 2-4 irányból letöltés, tv filmnézés, meg mondjuk fájl mozgatás. Akkor el is dobja magát, aztán ilyenkor megérem visszacsatolni

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2253) bigdigit válasza ArthurShelby (#2249) üzenetére


bigdigit
addikt

Ezzel a nem elérhető dologgal én is szenvedek egy ideje de érdekes mód korábban nem volt vele gondom.
A másik amikor ugyan elérem de nem indul el a torrent.
Ilyenkor ezt látom a rendszernaplóban:
Dec 13 09:19:10 transmission-daemon[15722]: Couldn't create socket: Too many open files (fdlimit.c:538)

(#2254) ODGx


ODGx
tag

Sziasztok,

VPN csatlakozás után valamiért nem kerül a kliens (android) a belső hálózatra. Csatoltam egy képet a konfigról. Van esetleg valami tipp, hogy ezt miért csinálja? Korábban működött emlékeim szerint... Tegnap újra telepítettem az egészet de továbbra sem működik. Lehet valami triviális hülyeség ismét....

config

Köszönöm előre is.

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#2255) Kendek válasza ODGx (#2254) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akárhogy nézem, a képeden nem látom a Push LAN to clients opciót. Pedig ennek az engedélyezése lenne elvileg a megoldás. Most vagy kikerült egy frissítéssel, vagy egy másik beállítás blokkolja.

<-ƘƘ->

(#2256) MaCS_70 válasza Kendek (#2255) üzenetére


MaCS_70
félisten

cSzerintem ott van az: Direct clients to redirect internet trafif -- vagy nem erre gondolsz? Ez ugye azt csinálja, hogy a kliens a szerverről kapja a netet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2257) Kendek válasza MaCS_70 (#2256) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, a kettő nem ugyanaz. Amit te mondasz az a teljes internetforgalmat irányítja át a szerveren, de ő meg a belső hálózatát nem éri el. Ezek külön állítható dolgok. Ha megnézed az összefoglalóban a képet, akkor ott mind a két opció szerepel.

<-ƘƘ->

(#2258) ODGx válasza Kendek (#2257) üzenetére


ODGx
tag

Az érdekes az, hogy "tun" módban működik a dolog és megjelenik a menü. Valamelyik frissítésnél kivették.... Csak nem világos, hogy miért. Pont az lenne a lényeg nekem, hogy a dhcp alapján ossza ki a kliensnek az ip címet és így legyen hozzáférése szolgáltatásokhoz és ez korábban működött is. pl.: a nast nem érem el távolról emiatt...

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#2259) MrZed001


MrZed001
tag

AC87U, frissítettem legújabb FW-re, utána max 350 Mbps volt a WAN sebessége.
Olvastam itt korábban, hogy új FW lesz a ludas, fel is tettem helyette legfrissebb Merlin-t (380.69), WAN sebessége rendbe is jött.
Viszont azóta 2,4 GHz-en a WIFI-vel vannak gondok. Mobilokról speedtest 1-3 Mbps-t mér (ugrálva).
5GHz-el nincs gond, az szépen megy.
Mivel kamerák csak 2.4-et használnak, így fontos lenne, hogy stabil és gyors legyen.
Próbáltam állítani 20-40-20/40, csatornák 1-8 (nem nagy wifi forgalmú környék), de semmi számottevő javulás.
Futott már bele valaki hasonlóba, mit ronthatok el ?

(#2260) Manka76 válasza MrZed001 (#2259) üzenetére


Manka76
senior tag

Nekem is megy rajta 2 db IP kamera de eddíg jól ment, bármelyik firmware ment rajta.
Most nekem is a friss Merlin van rajta és így illetve ezekkel a beállításokkal megy.


LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2261) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Felpattintottam a 380.69_0-t, a 380.68_4-re, reset nélkül, meglátjuk lesz-e gond. Remélem nem.

Teker szépen:

Mobil: 520-550 körül szokott lenni a max.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2262) MrZed001 válasza Manka76 (#2260) üzenetére


MrZed001
tag

Üdv!

Köszönöm! Kipróbáltam, lényegében ugyanazok voltak az én beállításaim is, de nem ment.
Majd átdugtam digi-ről a Tcom-os net-re, és ott meg ment rendesen. Vissza digi megint nem (de kábelen jött a full sávszél neki). Furi.

Visszaálltam utolsó előtti gyárira (7378), és működik wifi ahogy kell (minden ugyanúgy állítva). Digi giga net is megvan.
(utolsó gyári FW-el szerintem azért lassú WAN -350Mbps max-, mert már ekkora átvitelnél full 100% proci terhelést csinál routernek, míg utolsó előtti FW 900Mbps-nél 95%-ost)

Annyit bonyolítja a szitut, hogy 4 hálózati eszköz van:
1 - Digi üvegszál ZTE ZXA10 (kötve ASUS WAN port, pppoe)
2 - TCom koax router - D-Link DCM-704 (kötve lenne ASUS LAN4 auto IP ha menne dual, addig direktbe switchbe)
3 - Asus 87U (WAN-ba a Digi, LAN3-ba switch, majd ha megy duál-hoz LAN4-be TCom)
4 - egy 24 portos switch(gigás, Asus és TCom kötve)

Próbáltam dual WAN-t beállítani (fail safe) ASUS-on, hogy 1: WAN-digi, 2: LAN4-TCom (WAN2).
Amíg csak single WAN (digi-s), addig digi megy rendesen. Ahogy Dual-t bekapcsolom digi kapcsolat lehal, csak a Tcom-os megy.
Jól tippelek, kérnem kell Digi-t, hogy tegye át Bridge módba a ZTE-t, és akkor menni fog ?

És itt még nincs vége.
A képletet még tovább bonyolítja, hogy a TCom-os router adja az IP TV-t. Ha tehát dual-ba bekerül másodiknak, akkor hogy tudom átzavarni a WAN2-es Tcom-osból az IPTV-t, a LAN-ra ?

Vagy egyszerűen dugjak be egy másik kábelt a T-Com - switch közé ?
Tehát Tcom-ból egy az Asus WAN2-be, egy meg a switch-be, amibe amúgy az Asus LAN3 is be van kötve ?
Nemegyszerű :D

(#2263) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Tegnap megint leállt a DM (downloadmaster). Ugye ilyenkor azt szoktam, hogy csinálok egy lemezellenőrzést, mert az le-fel csatolja a lemezt. Most úgy voltam vele hogy nem várom végig az ellenőrzést, abort.
Na ettől meghülyült. Utána kihozta hogy a lemezzel gondok vannak, és nézzem meg esetleg számítógéphez csatlakoztatva. Ekkor újra csináltam ez ellenőrzést, csak itt már nem sikerült rendesen mountolnia (90%-on állt).
A DM működik, sőt, még aicloudon keresztül is el tudom érni a fájljaimat. Csak a samba megosztás nem működik. Bejelentkezik, és nem lát egy mappát sem. (megnéztem géppel, nem találtam semmi problémát, kitöröltem az ntfscheck mappákat, de nem segített).
Mi a következő lépés? Töröljek ki minden txt-t a root mappából, vagy az összes router fájlt?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2264) Multibit válasza ArthurShelby (#2263) üzenetére


Multibit
veterán

Mi a következő lépés?
NAS vásárlás ;] Bár az sem az igazi, mert utána unatkozni fogsz. Megszűnik a router napi tutujgatása ;)

(#2265) Kendek válasza ArthurShelby (#2263) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Először is próbáld meg újraindítani a routert, akkor valószínűleg helyre állnak a szolgáltatások. Ha gond van a fájlrendszerrel, akkor azt pl. egy Live Ubuntu alatt rendbe lehet hozni.

<-ƘƘ->

(#2266) atees válasza Multibit (#2264) üzenetére


atees
őstag

Az a baj szerintem a NAS-al, hogy annak aki csak mondjuk filmeket, meséket néz és tárol hálózaton, drága befektetés. Mert nas+hdd 50.000!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2267) ArthurShelby válasza Kendek (#2265) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Újraindítás már megvolt, semmi változás.

Jó lenne egy nas, csak elfelejtettem fölírni a karácsonyi kívánság listára, így Jézuska valószínűleg nem hoz. Nassolni egyébként sem egészséges. :D És atees-nak nagyon igaza van :(

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2268) Kendek válasza ArthurShelby (#2267) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha csak a Samba nem jó, akkor csekkold a beállításait a webes felületen. Hátha csak valami elállítódott és nincs jogosultságod a tartalom megtekintésére.

<-ƘƘ->

(#2269) ArthurShelby válasza Kendek (#2268) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt is próbáltam, ez sem használt.
Végül kitöröltem az összes txt-t manuálisan gépről, és az használt :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2270) Multibit válasza atees (#2266) üzenetére


Multibit
veterán

Mert nas+hdd 50.000!
Ez csúsztatás! Mi akadálya annak, hogy az a HDD, ami jelenleg a ruteren lóg, bekerüljön a NAS-ba?

(#2271) Multibit válasza ArthurShelby (#2267) üzenetére


Multibit
veterán

Nassolni egyébként sem egészséges.
Így igaz. Viszont NAS-olni annál egészségesebb ;]

[ Szerkesztve ]

(#2272) atees válasza Multibit (#2270) üzenetére


atees
őstag

Mondjuk nalam ami most a routeren van hdd mar nem 100%-os, igy a NAS-ba nem szivesen raknám bele. Ha már NAS akkor azon tárolnék olyan dolgokat is amiket minden eszköről eltudnék itthon érni(kep, doksi...)
, meg hát szerintem ez a NAS értelme.
De ha nem nézzük a hdd árát, akkor is min 30.000 Ft egy valamire valo NAS.
Persze ez saját vélemény, ezekkel próbálom lebeszélni magam mindig a vételéről😂😂

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2273) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Azt nem értem, hogy ha a download master is egy transmission, akkor annak miért jó az ntfs?

Ha jól értem az Entware csak az opkg miatt kell, hogy lehessen telepíteni a transmissiont. És gondolom az opkg csak ext-en fut. De ha a transmission is a fw-vel jönne, vagy le lehetne töltetni/telepíteni máshogy (mint a DM) akkor lehetne ntfst is használni?
(tudom a routeren linux fw van, ezért az ext-et jobban szereti mint az ntfs-t)

Transmission telepítése (ellenőrzést/kiigazítást/magyarázást kérek):
- SSH engedélyezése a router felültén (és putty telepítése a gépre)
- a lemez Ext2/Ext3-ra formázása
- entware-setup.sh (Entware telepítése)
- opkg install nano (nano telepítése)
- opkg install transmission-web transmission-daemon-openssl (transmission telepítése)
- mkdir /mnt/sda1/Torrent/
mkdir /mnt/sda1/Torrent/Incomplete
mkdir /mnt/sda1/Torrent/Watch
mkdir /mnt/sda1/Torrent/Completed
(transmission mappák létrehozása)
- /opt/etc/init.d/S88transmission stop
nano -w /opt/etc/transmission/settings.json
(transmission leállítása a következő műveletekhez)
- "download-dir": "/mnt/sda1/Torrent/Completed",
"watch-dir": "/mnt/sda1/Torrent/Watch",
"incomplete-dir": "/mnt/sda1/Torrent/Incomplete"
(mappák beállítása)
- "rpc-authentication-required": true,
"rpc-username": "admin",
"rpc-password": "yourpassword"
(transmission jelszó beállítása)
- nano -w /jffs/scripts/firewall-start (tűzfal beállítása)
- #!/bin/sh
iptables -I INPUT -p tcp --destination-port 51413 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p udp --destination-port 51413 -j ACCEPT
(port nyitása)
- chmod a+rx /jffs/scripts/firewall-start (alkalmazása a tűzfal szabályoknak)
- /jffs/scripts/firewall-start
/opt/etc/init.d/S88transmission start
(életbe léptetés) (újraindítás is jó helyette)
- dd if=/dev/zero of=/tmp/mnt/*/swapfile bs=1M count=512
chmod 0600 /tmp/mnt/*/swapfile
mkswap /tmp/mnt/*/swapfile
(512MB-os SWAP fájl létrehozása)
- #!/bin/sh
[ "$1" != "/tmp/mnt/<alkönyvtár>" ] || swapon /tmp/mnt/*/swapfile
(automatikus swap aktiválás)
- swapon /tmp/mnt/*/swapfile (életbe léptetés) (újraindítás is jó helyette)[/OFF

Ezt az alkönyvtáras dolgot nem értem. Csak akkor van rá szükség, ha automatikusba teszem a csatolást, ha munálisan írom be a "swapon /tmp/mnt/*/swapfile"-t akkor nem kell.
Az "Enable JFFS custom scripts and configs"-t valamikor be kell kapcsolni? (mert ezt sehol sem írták, a swap-nál volt róla szó)
Forrás:
Entware, Transmission, SWAP

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2274) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#2273) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy program szerintem az alatta futó operációs rendszeren keresztül látja a fájlrendszert, nem közvetlenül (bár ilyesmiről is hallottam már, bár éppen az oprendszerre vonatkozó elrettentő példaként). Így ha maga a router rendszere ismeri az NTFS-t, akkor ezt miért ne tudná megmutatni a Transmissionnak is?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2275) JaniS


JaniS
senior tag

Tegnap lett üzembe helyezve a router, a gyári firmware van rajta, az eggyel előző a hardver NAT hiba miatt. A Digi-s gigabites netet szépen viszi. Egy TL-WR1043ND V2-t váltott le. A routertől kb. 1,5 méterre van egy notebook, ac-s wifi-vel, most 2.4GHz-en csatlakozik. A problémám az, hogy az Asus-sal a feltöltési sebesség kb. a fele annak, amit a TP-Link-kel mutatott 2.4GHz-en, a letöltési sebesség kicsivel nagyobb. Mivel gondolom a wifi professional beállításai kellenének, ezért egy itteni kollégától lopnám a screenshotot, mert megegyezik az övével: [link]. Szóval a kérdésem, hogy mit nem állítottam be jól, vagy 2.4Ghz-en ennyit tudnak együtt? Igazából nem nagyon bosszant, mert így is bőven elég az a sávszél. Ha valami adat kellene még, akkor leírom. Köszi, előre is.

JaniS

(#2276) Kendek válasza ArthurShelby (#2273) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem megoldhatatlan az NTFS-ről történő futtatás, csak értelmetlen extra macera lenne. Az NTFS egy - Linux alatt korlátozott -, Windows fájlrendszer, amivel viszont semmi dolga a routerre kötött vinyónak. Az adatokat el lehet érni hálózati megosztással. Ha az életciklusának ~0,1%-ában közvetlen PC-re kötve is szükség lenne a tartalmára, akkor van hozzá driver, TC beépülő vagy Live Ubuntu is.
- SSH nyilván kell, de amúgy könytárak létrehozását és szöveges fájlok szerkesztését grafikus felületen is meg lehet oldani (bár ehhez inkább egy Linux-disztró kellene).
- Ext4 az optimális választás (mkfs.ext4), az ext2-ben még naplózás sincs...
- Transmission-höz nem feltétlen kell külön jelszó. Belső hálózatból vagy VPN-nen keresztül elérve szerintem totál felesleges.
- Az <alkönyvtár> azért kell a szkriptbe, mert a pontos csatolási pontra van szükség (az első argumentum van összevetve egy adott karakterlánccal). Ha nagyon zavar, akkor használhatod helyette az alábbit:

[[ "$1" != /tmp/mnt/* ]] || swapon /tmp/mnt/*/swapfile

- A JFFS szkriptek (Entware, SWAP és tűzfalbeállítás) futtatásához szükség van az Enable JFFS custom scripts and configs engedélyezésére, különben elmarad az automatikus futtatás.

<-ƘƘ->

(#2277) yimm válasza Kendek (#2001) üzenetére


yimm
aktív tag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni a hozzá értőktől.
Adott a fent is nevezett router. Van rá kötve egy Asustor Nas. Otthoni hálózatban szépen teszi a dolgát.
Szeretném elérni a melóhelyemen is a Nas tartalmát (film streamelést) .
Igazából nagyon amatőr vagyok a témában, ebben kérnék egy kis segítséget.
Digi 100-as net van itthon, melóhelyen meg Telenor hypernet.

(#2278) ArthurShelby válasza Kendek (#2276) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A TC beépülőt nem szeretem, már próbáltam (túl nyakatekert), és írási jog sincs. Akkor inkább már ezt a programot szeretem.

Így jó?

- SSH és JFFS szkriptek (Enable JFFS custom scripts and configs) engedélyezése a router felültén (és putty telepítése a gépre)
- mkfs.ext4 (a lemez Ext4-re formázása)
-....

- dd if=/dev/zero of=/tmp/mnt/*/swapfile bs=1M count=512
chmod 0600 /tmp/mnt/*/swapfile
mkswap /tmp/mnt/*/swapfile
(512MB-os SWAP fájl létrehozása)
- #!/bin/sh
[[ "$1" != /tmp/mnt/* ]] || swapon /tmp/mnt/*/swapfile
(automatikus swap aktiválás)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2279) ArthurShelby válasza Kendek (#2276) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerk:
"Transmission-höz nem feltétlen kell külön jelszó"
Ezt úgy érted, hogy van jelszó, csak a router sajátja (admin +a hozzátartozó jelszó), vagy belsőhálón fölösleges rá jelszót tenni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2280) ArthurShelby válasza yimm (#2277) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egyrészt van az asus aicloud szolgáltatása.
Másrészt (a másik lehetőség) van openvpn (ezzel biztonságosan is belsőhálóra tudsz kerülni távolról).
Ehhez a routeren be kell állítani az openvpn-t, és a kliens eszközön is (mobil, laptop...), így tudsz a nas-ról filmet nézni mobilnetről is.[link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2281) the.odzsy válasza ArthurShelby (#2280) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Beállítottam az általad leírt link alapján a routeren az open vpn-t. Telepítettem az open vpn klienst a laptoppomra, letöltve a hitelesítési kulcs. Kapcsolódásnál viszont connect failed, nem tudok távolról kapcsolódni. Mi lehet a probléma? Talán a digi-s neten tiltva van a port?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#2282) Kendek válasza yimm (#2277) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha közvetlen szeretnéd elérni a NAS-t, akkor porttovábbításra van szükség (WAN -> Virtuális szerver / Port továbbítás). Attól függően, hogy milyen szolgáltatásokat szeretnél kiengedni a netre, mindegyiket be kell állítani. Ekkor a publikus IP-d vagy a beállított DDNS címed, és ha szükséges akkor a portszámot megadva érheted el a NAS-t. Pl.

ssh -p 22 root@en-nas-om.asuscomm.com
ftp://en-nas-om.asuscomm.com:21

Ennél a megoldásnál biztonságosabb az OpenVPN kapcsolat. Ha azt belövöd és csatlakozol távolról, akkor mindent ugyanúgy elérsz mintha közvetlen a belső hálózatodon lennél. Tehát mindenhez tudod használni a NAS-nak kiosztott belső IP címet. Viszont egyik hátránya, hogy kliensprogramot kell telepíteni a csatlakozáshoz.

<-ƘƘ->

(#2283) Kendek válasza ArthurShelby (#2278) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A TC beépülőt, és mindegyik másikat is csak olvasásra ajánlanám, ha esetleg néhanapján el akarsz érni valamit közvetlen a PC-re dugva. Minden másra ott az FTP, Samba, SSH és esetleg NFS (ez inkább Linux alól).
- Ha PC-n létrehozod a partíciós táblát, a partíciót és esetleg a fájlrendszert, akkor SSH-n belépve le tudod formázni újra, ext4-re:

umount -l /tmp/mnt/*
mkfs.ext4 -L <címke> /dev/sdXN

Ahol a /dev/sdXN az a vinyón levő partíció, tipikusan /dev/sda1. De azért csekkold előtte:

fdisk -l /dev/sda

A címkét pedig érdemes megadni mert azt fogja csatolási pontban is használni (könnyebben azonosítod).
- Az összes csillagozás csak abban az esetben működik ha csak egyetlen külső adattároló van csatlakoztatva a routerhez, és az is csak egyetlen partícióval rendelkezik. Amint több csatolási pont képződik a /tmp/mnt könyvtár alatt, kétértelművé válik és hibás lesz a szkript. Mindaddig viszont biztonsággal használható ez a behelyettesítő karakter.

(#2279) legelek: Úgy értettem, hogy belső hálózaton (vagy biztonságos VPN kapcsolaton keresztül) szerintem felesleges, hogy jelszót kérjen még a Transmission webes felülete is. De persze ahogy érzed, ha egyfolytában írogatni szeretnéd, akkor az is egy megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2284) yimm


yimm
aktív tag

legelek , Kendek : Köszi a válaszokat, megpróbálkozom a leírtakkal :R

[ Szerkesztve ]

(#2285) ArthurShelby válasza Kendek (#2283) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Minden másra ott az FTP, Samba, SSH és esetleg NFS"
Igen, de a root mappa rendes tartalmát csak pc-re kötve lehet látni. És ugye pont nemrég kerültem ilyen helyzetbe, hogy a root-ban lévő txt-ket töröljem.

"- Ha PC-n létrehozod a partíciós táblát, a partíciót és esetleg a fájlrendszert, akkor SSH-n belépve le tudod formázni újra, ext4-re:"
Úgy gondoltam, hogy először kipróbálom egy üres vinyóval, és akkor már nem szenvednék, hogy ubuntuval ext4-re formázzam ntfs-ről, hanem a routerral.
Viszont egyre jobban bonyolódik a dolog és egyre kevesebbnek érzem magam hozzá. (azért is írok le mindent lépésről lépesre, mert félek, hogy valami banális dolgot elrontok).
(közben fölmerült bennem, hogy 2 merevlemezt dugok rá, és az egyik marad ntfs, a másik ext4 (és arról megy a transmission..., de hogy minden kezd egyre személyre szabottabb és nem általános lenni így kezd inamba szállni a bátorságom)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2286) Kendek válasza ArthurShelby (#2285) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

NFS-sel nem lenne gond a gyökérkönyvtár tartalma, de SSH-n belépve paranccsal vagy akár Midnight Commander segítségével is orvosolható a hiba. :)
Én a magam részéről szívesen felajánlok akár személyesebb segítséget is, ha rádugod a vinyót akkor SSH-n belépve meg tudom oldani a dolgot. Persze ez lehet akár TeamViewer-en keresztül is, hogy lásd, és, hogy közben írogathassunk is.
Amúgy kicsit feleslegesnek érzem a két vinyót, akkor már inkább legyen két partíció. Az Entware-nek önmagában alig kell hely, SWAP-pal együtt max pár GB bőven elég. Az adatoknak meg jó az NTFS ha annyira ragaszkodsz hozzá. :)

<-ƘƘ->

(#2287) RaiZka válasza the.odzsy (#2281) üzenetére


RaiZka
tag

Hivd fel a Digi ügyfélszolgálatot, hogy szedjék le a NAT-ot. Pár óra alatt megcsinálják. Előtte nekem sem ment a vpn, azóta viszont semmi gondom vele :)

(#2288) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Másnál nem szórakozik az 5GHz merlinnel? Tök véletlenszerűen, de ledobálja az eszközöket. 2.4-en minden ok.

Most hamarosan visszateszem a gyárit, a 7378-at, ha azzal is csinálja, akkor megy gariba. :( De ezzel a hibával kicsit nehéz lesz..

Véleményem szubjektív...

(#2289) yimm válasza hackeeeee (#2288) üzenetére


yimm
aktív tag

Nálam nincs gond, tegnap felraktam a legújabb Merlint, de előtte sem jelentkezett ilyen szakadozás.

Más: Előzőleg problémám volt a hálózat eléréssel kívülről. Valószínűleg nálam is az a probléma, hogy
más a routeremen a ip cím, és más amit a netről látok. ( Diginet )
Bekapcsoltam az openVpn-t a routeren de nem nagyon boldogulok vele.
A Digi miatt, vagy mert valamit nem jól állítottam be?
DDNS-t regisztráltam.

(#2290) Kendek válasza yimm (#2289) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nincs saját publikus IP-d (nem egyezik a WAN cím az itt mutatottal), akkor az meggátolja a VPN működését. Ilyenkor mást nem lehet tenni, mint az internetszolgáltató ügyfélszolgálatának jelezni a problémát, és kérni publikus IPv4 címet. A tapasztalat az, hogy nagyobb szolgáltatóknál ez nem szokott probléma lenni.

<-ƘƘ->

(#2291) yimm válasza Kendek (#2290) üzenetére


yimm
aktív tag

Nem egyezik sajnos. Már írtam is a Digi-nek, remélem tesznek valamit az ügy érdekében.
Ha ez így marad , akkor sehogy sem tudom elérni a Nas-t kívülről?

(#2292) Kendek válasza yimm (#2291) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Synology-nál pl. ott van a QuickConnect. Azt be lehet állítani úgy is, hogy ne kelljen hozzá portot nyitni, hanem a szervereiken keresztül megy a kapcsolat. De kár ebben gondolkodni, ragaszkodni kell a publikus IP-hez. Most gyakorlatilag nem teljes értékű internetkapcsolatot szolgáltatnak. Ami persze az átlagembernek böngészéshez jó, de azért mi többet szeretnénk ennél. :)

<-ƘƘ->

(#2293) Varszegig válasza yimm (#2291) üzenetére


Varszegig
veterán

A digi pár óra alatt megszünteti a natolást, ha kéred.

[ Szerkesztve ]

(#2294) db00


db00
újonc

Hali! Szeretnék segítséget kérni a szakértőktől. Sagem F@st3686 router/modemet kaptam a Telekomtól kábelnethez. Erre etherneten rákötöttem az Asus ac87u-t, ami a wifit szórja a Sagem helyett AP-módban. A gondom az, hogy a Sagem DHCP kiosztása vacakol, állandóan eldobja a fix IP-s címeket is, és ráoszt egy másikat. Azzal próbálnám megoldani, hogy kikapcsolom a Sagem DHCP lease-t, és az Asus osztana címeket. Mit kell ehhez beállítanom még a Sagemen vagy a szolgáltatónál? (most hiába próbálom az Asust router módba tenni, nem lát ki a netre, illetve nem hajlandó 192.168.1 tartományba tenni magát, hanem csak a 2-esre)

(#2295) Kendek válasza db00 (#2294) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a szolgáltatói eszköz router módban van, akkor ha az ASUS-t is abba teszed akkor kettős NAT-olás lesz. Ekkor a 87U-n a 192.168.2-es tartományt tudod használni (a webes felületet el tudod érni a 192.168.2.1-es címen), különben ütközés lenne. WAN IP-nek pedig kap egy 192.168.1.X IP-t, amit a Sagem-en futó DHCP szerver oszt ki neki.
Az optimális egyébként az lenne ha a kapott routert át lehetne állítani bridge módba. Ennek van valamilyen akadálya? Ahogy olvasom képes rá és át lehet állíttatni, csak az IPTV előfizetés gátolhatja meg.

<-ƘƘ->

(#2296) yimm


yimm
aktív tag

Nemrég kaptam emailt a Digitől, hogy levettek a NAT
mögül és publikus lett az IP-m. Este otthon jól ki is
próbálom.

(#2297) db00 válasza Kendek (#2295) üzenetére


db00
újonc

Köszönöm a gyors választ, már be is állíttattam a Telekommal a bridge-et.
Az nem tiszta nekem, hogy ha a Sagemnál le kell kapcsolnom a DHCP-t, akkor hogy tudna az Asus számára WAN címet osztani? Vagy mindkét eszköz oszthat címet, de a csatlakozó klienseknek 192.168.2-es tartományt adjak és a klienseknek az Asus 192.168.2.1-es címe legyen az átjáró?

(#2298) Kendek válasza db00 (#2297) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A modemben is van DHCP szerver, jó esetben a publikus IP-det kell WAN címként látnod. Bridge mód esetén nincs ütközés, az ASUS maradhat az alpértelmezett IP tartománynál. Mindent ugyanúgy használj mintha csak egy sima kábelmodemed lenne.

<-ƘƘ->

(#2299) ArthurShelby válasza Kendek (#2286) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egyelőre mióta töröltem a txt-ket hibátlanul muzsikál a DM, de ettől függetlenül lehet, hogy valamikor megkereslek privátban egy kis segítségért.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2300) db00 válasza Kendek (#2298) üzenetére


db00
újonc

Alakul már, köszönöm! :-) A wifire csatlakoztatott kliensek működnek szépen, de az ethernetesek még nem. Minden vezetékes kliens az Asus előtti Sagemre (illetve egy - Sagemre kötött - switchre) csatlakozik.
Kellene így is működniük, vagy minden vezetékes kapcsolat is az Asusról induljon? A vezetékesek a Sagem 192.168.1.1 címét és egymást is látják, de sem az Asust, sem a wifis klienseket nem és fordítva. (és a netre sem tudnak kimenni, hiába adom meg átjárónak az Asus címét)

Másik kérdés: az Asus egy korábbi beállításom miatt a .250 címen van, DHCP-t 10-től 254-ig oszt. Maradhat így vagy tegyem le vmi 10 alatti LAN címre?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.