Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Íme egy nem túl régi vas - tulajok, érdeklődők ide írhatnak...
Szerintem hasonlít egy Lamborghini-re :)

Amit tudni érdemes:

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó

Ultragyors 802.11ac Wi-Fi útválasztó 2334 Mbps egyesített, kétsávos adatátviteli sebességgel a zökkenőmentes 4K/UHD videolejátszáshoz, a nagy fájlok ultragyors megosztásához, valamint az alacsony késleltetésű online játékhoz.
A világ első 4x4 MU-MIMO antennarendszere univerzális AiRadar hullámformálással a páratlan többkészülékes teljesítményhez és vezeték nélküli lefedettséghez (akár 465 m²)1
Beépített USB 2.0 és USB 3.0 csatlakozók az akár tízszer gyorsabb adatátvitelhez az USB-tárolóeszközökre2, valamint a nyomtatók megosztásához és a 3G/4G-modemek használatához.
ASUSWRT grafikus felhasználói felület az egyszerű, CD-t nem igénylő, 30 másodperc alatti beállításhoz és a hálózat kényelmes, mégis kifinomult vezérléséhez.
AiProtection Trend Micro-technológiákkal a tripla erősségű, teljes körű hálózati biztonság érdekében, robusztus szülői felügyeleti funkciókkal és a személyes adatok védelmével.
Az ASUS AiCloud 2.0 segít a fájlok szinkronizálásában, megosztásában és lejátszásában bárhol, bármilyen, az internetre csatlakozó eszközről

Hardver:

Power: 19 VDC, 2.37 A

CPU1: Broadcom BCM4709A0 (1 GHz, 2 cores)
CPU2: Quantenna QT3840BC (500 MHz, dual-core)
FLA1: 128 MiB (Spansion S34ML01G100TFI00)
FLA2: 64 KiB (Winbond W25X05CL)
RAM1: 256 MiB (ESMT DDR3)
RAM2: 128 MiB (ESMT DDR3)
Expansion IFs: USB 2.0, USB 3.0
USB ports: 2

WI1 chip1: Quantenna QT3840BC
WI1 chip2: Quantenna QT2518B
WI1 802dot11 protocols: an+ac
WI1 MIMO config: 4x4:4
WI1 antenna connector: U.FL, RP-SMA
WI2 chip1: Broadcom BCM4360
WI2 802dot11 protocols: bgn
WI2 MIMO config: 3x3:3
WI2 antenna connector: U.FL, RP-SMA

ETH chip1: Broadcom BCM4709A0
ETH chip2: Realtek RTL8367B
Switch: Broadcom BCM4709A0
LAN speed: 10/100/1000
LAN ports: 4
WAN ports: 1

Radio: abgn+ac

Stock bootloader: CFE 6.37 (U-Boot v36.5)
Stock FW OS: Linux 2.6.35
Flags: AiCloud support, Wave2 11ac

___________________

Már most van hozzá stabil Merlin firmware ;)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#2) funkboom válasza eric.cartman (#1) üzenetére


funkboom
csendes tag

Üdv!

Én pont egy hete vásároltam egy ilyen szépséget és csak jót tudok róla mondani. Ma elvégeztem egy gyorstesztet. A környezet:

- ASUS RT-AC87U
- MacMini (Core i5 3210M, Kingston V200+ 120 Gb SSD + 500 Gb Hitachi HDD)
- Desktop PC (Core i7, Samsung 840 EVO 512 Gb SSD)
- iPad Air 2 gold+space gray (WiFi AC, azt hiszem 2x2 MiMO)
- UPC 60/6

A másoláshoz használt teszfájl paraméterei:
méret: 8 GB, típus: mkv

LAN:
MacMini SSD --> Desktop PC SSD: ~117 MB/s
A LAN teszt hozta a tőle elvártat.

WLAN (5 Ghz):
Desktop PC SSD --> iPad Air 2: ~65-70 MB/s
Itt a 2x2 MiMO-s iPad sebességét teszteltem.

LAN + WLAN (1):
MacMini SSD --> Desktop PC SSD: ~110-115 MB/s
iPad Air 2 gold Speedtest app: ~35 Mbit/s
iPad Air 2 space g. Speedtest app: ~25 Mbit/s
Itt arra voltam kíváncsi, hogy a max. LAN sávszélhasználat befolyásolja-e a wifi működését, mint látható, meg sem kottyant neki, igaz a WiFi ennél jóval többre képes.

LAN + WLAN (2):
MacMini 2.5"-es Hitachi HDD-ről 3 különböző 1080p-s film stream-elése egyidőben:
- SMB-n keresztül Desktop PC-re (Kodi, LAN)
- Air Video Server-rel iPad(1)-re (WLAN)
- Air Video Server-rel iPad(2)-re (WLAN)
Itt a többfelhasználós stream-elést teszteltem, igazából a router-nek ez nem igazán okozott különösebb gondot, leginkább a 2.5"-es HDD terhelhetőségét teszteltem, gond nélkül futtatta a 3 filmet (AirVideoServer --> H.264 passthrough: ON).

A fenti tesz nem volt különösebben részletes, sem teljeskörű, csak egy gyors bepillantást nyújt a működésbe. A környezet ált. az alábbiak szerint működik:
- MacMini: filmlejátszás TV-re HDMI-n keresztül (Kodi), torrentek seed-elése, 2 db Minecraft szerver és TS3 szerver hosztolása
- Desktop PC: online gaming (legkritikusabb tényező: alacsony ping), néha film streamelés
- iPad-ek (játékok, filmek stream-elése a Mini-ről, stb...)

Korábban egy Linksys E900-as (100/10 LAN, 802.11n) router látta el a rendszert, és amellett hogy 2 hetente újra kellett indítani,
- egy-egy torrent letöltésekor (~ 7 MB/s) viszonylag érezhető volt a ping növekedése online COD:AW alatt,
- iPad-en Youtube 1080p video stream-elés folyamatosan megállt és bufferelt,
- egyes esetekben 1 db 1080p film iPad-re stream-elésénél a bitráta jelentősen lecsökkent (kockás kép)

Az új router (ac87u) menüjében az adaptív QoS-t ON-ra kapcsoltam és az online játékok kategóriára helyeztem elsődleges prioritást, aztán VoIP, stb... A lehető legtöbb biztonsági beállítást bekapcsoltam (DDos védelem, tűzfal,...) és néhány a fentiekhez szükséges portot kinyitottam.
3-4 torrent letöltésénél is akadásmentes online játékot tapasztalok. Ahogy a fenti tesztekben is látható volt, egyszerre több film stream-elése is lehetséges wifi-n keresztül, miközben egyéb jelentős forgalom is zajlik LAN-on. Így 1 hét használat után azt tudom mondani, fantasztikus a router hatalmas potenciállal.

[ Szerkesztve ]

(#3) eric.cartman válasza funkboom (#2) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszi a részletes tesztet és beszámolót!
Egy kérdés maradt csak bennem: Gyári vagy Merlin felé firmware-t használtál?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4) funkboom válasza eric.cartman (#3) üzenetére


funkboom
csendes tag

Nagyon szívesen. Egyelőre gyárit, picit utána kellene olvasnom a firmware-es témának, hogy belevághassak. :)

(#5) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Csatlakoztattam egy külső vinyót a router-hez (USB 2.0-n keresztül), amit helyi hálózatról rendben el is érek (samba share). Azt szeretném valahogy megoldani, hogy bárhonnan az internetről is elérjem a vinyót írási és olvasási joggal. Ezt valahogy nem sikerül megoldanom.
Végigtúrtam az opciókat, van itt mindenféle smart access meg smart sync, létrehoztam ftp-s megosztást is, de amikor böngészőn keresztül próbáltam megnyitni, miután beírtam a jelszót, nem történt semmi. Amikor direkt rosszat írtam, akkor kiírta, hogy nem jó a jelszó, jó esetén pedig csak nem töltött be semmit.
Próbáltam DDNS-t beállítani, hogy legyen állandó domain címem, de az úgy tűnik nem megoldható valamiféle dupla NAT-olás miatt (UPC-s modembe van dugva a router). Egyelőre annak is örülnék, ha IP-vel működne, gyanítom, hogy nem sokszor változik ez a UPC-s.
Valakinek van egy leírása, ami elmagyarázza lépésről lépésre, hogy mit hogyan kell beállítani, hogy távolról is elérjem a fájlokat a vinyón? (Nem kell nekem semmiféle webstorage meg sync, ha ez nem szükséges hozzá.)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#6) eric.cartman válasza CWorm (#5) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szia,
javaslom, hogy ez témát az N66U topikba is nyomd be, mivel a megoldás ugyanz volna , de az topik sokkal jobban látogatott.

Üdv,
cartman

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen routert gigabites Digi nethez. Csak a kötelező konfigurálásra volt időm, de egyelőre szépen müködik, iPhone 6-on mérve a wifi 250mbitet simán hoz.

Van aki használja az Asuswrt-Merlin firmware-t? Érdemes felrakni? Hoz lényeges plusz funkciókat a gyárihoz képest?

(#8) eric.cartman válasza Blaise (#7) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nekem amíg megvolt, addig a Merlin verzió volt rajta (stabilabb, jobb) -> javaslom :)
funkcionalitásban, megjelenésben ugyanaz mint a gyári

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#9) Blaise válasza eric.cartman (#8) üzenetére


Blaise
veterán

Hogyhogy eladtad? Mi volt vele a gond?

(#10) eric.cartman válasza Blaise (#9) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nekem elégnek bizonyult az AC68U

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#11) kalimist


kalimist
aktív tag

Nálam sajnos 5ghz-cen vannak problémák iPad Air 2-vel és kettő Macbook Pro-val. Konkrétan az Air 2 percenként szakad alvó állapotban a laptopoknál pedig sokszor van, hogy alvás után ugyan az látszik, hogy van kapcsolat de adatforgalom nincs és a megszokott 1170Mbit kapcsolat helyett leesik 130Mbit-re. Csak az újraindítás oldja meg. Sajnos ez a router még mindig beta több, mint egy évvel a megjelenés után. A probléma a Quantenna chipset/firmware és egyébként a mu-mimo nincs engedélyezve pedig a dobozra rá van írva.

(#12) eric.cartman válasza kalimist (#11) üzenetére


eric.cartman
senior tag

tessék megpróbálni Merlin FW-el (nálam teljesen hibátlan volt) ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#13) kalimist válasza eric.cartman (#12) üzenetére


kalimist
aktív tag

Próbáltam abból is szinte az összes fellelhető verziót illetve a smallnetbuilder fórumra postolt asus beta firmware-ket de nem hoztak javulást. Mások szerint is a Quantenna a lúdas, pontosabban a Quantenna firmware-ja. Most gondolkodom, hogy vagy AC68U vagy Linksys EA8500 bár tartok tőle, hogy ezt itthon (iPon) nehéz lesz gariztatni. Külföldön persze szó nélkül cserélik őket mert tudják, hogy megbízhatatlan a router. Egyébként android eszközökön jobban merül az akksi 5Ghz-cen mint 2.4-en. Ez is megjelenés óta fennálló probléma és továbbra sincs javítja. Szóval ennyi pénzért ez a beta router a nagy kalap ...

[ Szerkesztve ]

(#14) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok! Ide is bemásolom a hozzászólásomat egy másik topikból, mert ott valamiért off-ba tették. :( Üzembe helyeztem a ma megérkezett AC87U-t, s feltettem rá a legfrissebb gyári fw-t (3.0.0.4.378_9313). Nagyon komolynak néz ki, de már meg is van az első hiba... Az adminisztráció fülre kattintva, az időzóna kiválasztása esetén ott figyel a következő varázslatos üzenet: "* Megjegyzés: a rendszer-időzóna eltér a helyi időbeállítástól.". Befonom a hajam... Van valakinek ötlete esetleg a probléma megoldására?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#15) Pocok256 válasza Hókusz Pók (#14) üzenetére


Pocok256
veterán

Elvileg ha magyar NTP szervert állítasz be akkor meg kéne oldania nálam nem oldotta meg, de nem is foglalkozok vele igazából lényegtelen :D

Más engem jobban zavar az hogy 240 megás netem van a letöltés amire a router maximálisan képest az pedig ennek a töredéke.
Mármint torrent downlaod masterrel 20000 KBps a max kb amit képes kitolni magából pedig 40 MB/s el simán másol a külső usb -s rackre.

Másnak milyen értékeket produkál ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16) eric.cartman válasza Hókusz Pók (#14) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Két javaslatom is volna:

Próbáld meg nvram törléssel egy masik böngésző alatt is.
Én Merlin firmware-t használtam az enyémen, az kifogástalan volt.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#17) eric.cartman válasza Pocok256 (#15) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Jó ha tudod, hogy az a torrent letöltési érték több, mint szuper!
Egy alap, de márkás (Synology) NAS jó ha a felét tudja letoltesben ennek az erteknek - elég processzor terhelő dolog a torrentezes...

Amúgy pedig szerintem a 240Mbps, azaz 30MB/sec-hez képest a 20MB/s messze nem "töredék" - ahogy Te fogalmazol.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#18) Pocok256 válasza eric.cartman (#17) üzenetére


Pocok256
veterán

20MB/s a csúcs szokott lenni ritka ez a sebesség ami átlagos inkább a 5-11 közötti érték ami pedig már tényleg szomorú :( Én azt hittem többre képes egy ilyen eszköz ha már csak azt nézem, hogy a telefonom képes max sávszéllel letölteni gondoltam ez is képes lesz rá :(

Ettől függetlenül maximálisan elégedett vagyok az eszközzel :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19) kali


kali
legenda

sziasztok,

a hét elején beújítottam egy ilyen routerre, rt-ac56u volt előtte, az is tökéletesen kiszolgált, a cserére csak azért került sor, mert nem tudtam kihagyni adott akciós árú, egy jó kis asus hátizsákkal megspékelt csomagban.
az áprilisi második firmware verzió volt rajta, azonnal ment fel rá a novemberi - előtte és utána is gyári visszaállítással -, aztán bekonfiguráltam, azóta pedig szépen teszi a dolgát minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#20) Pocok256 válasza kali (#19) üzenetére


Pocok256
veterán

Szia ha véletlen torrentezel a download managerrel routeren és van elég savszeled min 150 megas net akkor meglesnéd nálad mit bír a router :-)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#21) Multibit válasza Pocok256 (#18) üzenetére


Multibit
veterán

5-11 közötti érték ami pedig már tényleg szomorú
Nem, nem szomorú. Elfelejted, hogy ez egy router! Routerként nagyon erős, de letöltőszervernek kevés. Nem elég erősek a nagy sebességű torrentezéshez a proceszorai és a RAM mennyisége is csak a SOHO routerek világában számít soknak. Arról nem is beszélve, hogy szegény kénytelen USB-n HDD-t kezelni SATA helyett!

telefonom képes max sávszéllel letölteni gondoltam ez is képes lesz rá
A telefonod 240 Mbps sebességgel torrentezik? Ne hasonlíts össze egy egyszerű letöltést (ami általában egyszálas) a p2p letöltésekkel, amelyek többszálon folynak és a háttértárat is keményen terhelik!

Az egyik legjobb SOHO routerrel rendelkezel, de irreális elvárásaid vannak/voltak vele kapcsolatban.
Építs egy NAS-t, azzal kiélheted a torrent szenvedélyedet! Mondhatnám azt is, hogy vegyél egy NAS-t, de 240 Mbps folyamatos torrent terheléshez azért már mélyen zsebbe kell nyúlni (jóval drágább egy ilyen eszköz, mint a routered).

[ Szerkesztve ]

(#22) kali válasza Pocok256 (#20) üzenetére


kali
legenda

egyik kitételnek sem felelek meg, egyáltalán nem torrentezek, illetve a netem is csak 100/100 (a gyakorlatban csak ~94/94 Mbps, mert a szolgáltató csak 100-as switch csatijára dugott).
ahogy előttem is írta Multibit, soho kategóriában ez az egyik legerősebb router (1 GHz kétmagos + 500 MHz kétmagos proci és 256 MB + 128 MB ram), amennyit ez tud bármilyen átviteli...stb. sebességben vagy terhelés szempontjából, az soho kategóriában nagyon jónak számít, de helyén kell kezelni másodlagos vagy harmadlagos feladatok tekintetében, hiszen ez egy router.

(#23) Pocok256 válasza Multibit (#21) üzenetére


Pocok256
veterán

csak poénból kipróbáltam utorrentet telomon, max sávszéllel robogot lefele az anyag igaz 100% on pörgött a cpu, de na :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#24) kali válasza Pocok256 (#23) üzenetére


kali
legenda

próbálj meg a több maggal rendelkező procis és sokszorosa ramos mobiltelefonnal annyi ellenoldalt kiszolgálni wifi útján, amennyire a router képes, nem fog menni.
más példákat is lehetne még írni, de értelme nem sok, helyén kell inkább kezelni a dolgokat, mert attól, hogy adott egy funkció/opció eltérő eszközökben, még - hardvertől függetlenül is - nagyon sok tényező befolyásolja azok prioritását és korlátait.

(#25) Multibit válasza Pocok256 (#23) üzenetére


Multibit
veterán

... és közben a telefon router feladatokat is ellátott? Pl. AP-ként működött, netán fájlkezelést végzett, stb - poénból ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) Pocok256


Pocok256
veterán

Jó nem kell lerágni a fejem csak szomorú, hogy nem lehet a piacon olyan routert kapni amibe egy normális cpu és ram páros lenne pedig nem hinném, hogy megdobná a költségeket mikor már egy 30k s kínai telefonba mérföldekkel erősebb cpu dolgozik :)

De, értem mit mondotok :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#27) kali válasza Pocok256 (#26) üzenetére


kali
legenda

senki sem rágja le a fejed! :N
soho kategóriában ebben nagyon is normális cpu, ram...stb. van, a legjobbak közé sorolható adott tekintetben, de a telefonokat nem szabad ehhez hasonlítani, hiszen eltérő célhardverek.
bizonyos feladatoknál - amit a router és a telefon is tud - meg a telefon korlátosabb vagy fekszik el hamarabb, hiába írod erősebb hardverűnek, mert ott meg az nem kapott nagyobb prioritást és több erőforrást.
a router esetén sosem lesz elsődleges szempont az, mit te elvársz, inkább csak tudja azt és annyival, amilyen prioritást és amennyi erőforrást kap, ezért úgy gondolom, hogy hiába fognak majd a későbbiekben erősebb és erősebb hardvert kapni a routerek, akkor is alig, illetve arányosan, csak kicsit fognak nőni az általad említett értékek, mert a későbbiekben sem az lesz az elsődleges szempont, hiszen nem ez a router fő feladata, sok más fontosabb teendője van.
komolyabb faladatokra és elvárásokhoz céleszköz kell - torrentezésre is van ilyen -, mert olyan sosem lesz, hogy ha egy eszköz nem pont arra a célra készült, hanem csak olyan funkciót is kapott, akkor minden másodlagos vagy sokadlagos dolgot is úgy fog tudni, mint a céleszközök, amik csak arra lettek kihegyezve.
részint könnyen beszélek, mert egyáltalán nem torrentezek, de ha tenném, akkor inkább külön specifikus eszközzel, nem pedig a router által.
más kérdés, hogy akik valamivel gyengébb hardverű routerrel nyomják, azoknak már ennek a routernek a torrentes képessége is jónak számít.

(#28) Pocok256 válasza kali (#27) üzenetére


Pocok256
veterán

Értem :R

Egyébként nem probléma mert a kis sori részemet letudom tölteni így is távolról szóval a boldogság megvan :D

Ami még rettentően nagyon hiányzik az a guest wifi sávszélesség korlátozása. Nem is értem miért nincs ilyen lehetőség. Oké kliensenként lehet korlátozni viszont mikor csinálok egy open gues networkot külön ssid vel és policy -vel, hogy aki erre jár és kellene neki net nyugodtan használja ezt, viszont jó lenne lekorlátozni, hogy pl csak 20 megát engedjen ezen az SSID n keresztül maximálisan. Szerintem ez logikus elvárás, de sajnos ilyenre nincs mód a routereben :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29) kali válasza Pocok256 (#28) üzenetére


kali
legenda

a klienslistában tudod csak külön beállítani.
volt olyan routerem, amit tudta külön vendéghálóra is, de ott meg az volt a kompromisszum, hogy csak egy 2.4 GHz és egy 5 GHz vendéghálót lehetett létrehozni, ráadásul a beállítható sebességkorlát mind a kettőre érvényesült egyszerre, ezzel viszont az a bajom, hogy nem minden vendéget egyformán szeretek - értem ezt a netezési szokásaira -, így nem használtam inkább.

(#30) Pocok256 válasza kali (#29) üzenetére


Pocok256
veterán

Esetleg info hogy a merlin Fw vel képes e erre ? :) Igazából tényleg csak azért kéne mert szeretnék adni a közelbe élőknek a netemből egy kis sávszelet ha vlakinek éppen szüksége lenne rá szóval annyira nem important viszont jó érzés lenne ha lenne :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#31) kali válasza Pocok256 (#30) üzenetére


kali
legenda

passz, de más, korábbi típusú asus routerek - amiknél sok tulaj moddol - témáiban hátha tudnak segíteni.

(#32) Blaise


Blaise
veterán

Érdemes egyébként felrakni a Merlint a gyári helyett?

(#33) Pocok256 válasza Blaise (#32) üzenetére


Pocok256
veterán

Akik használták és próbálták azt mondják igen mert teljesen ugyanaz mint a gyári csak még jobban bővített funkciókkal bír. Szóval akinek nem lenne elég a gyári firm tudása (létezik ilyen ember ? :D ) az nyugodtan rakja fel a merlinit.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#34) Blaise válasza Pocok256 (#33) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem 5ghz-vel voltak problémák, amit egy újraindítás megoldott, nem tudom, hogy ebben a tekintetben van-e változás a Merlinben.

Illetve Merlinről vissza lehet állni gyárira?

(#35) Pocok256 válasza Blaise (#34) üzenetére


Pocok256
veterán

Persze hogy vissza lehet. Nekem szerencsére gyárival sincs semmi problémám kopp kopp :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36) kali válasza Blaise (#34) üzenetére


kali
legenda

feltetted a novemberi firmware verziót?
a régebbiekkel nem volt az igazi az 5 GHz, de ezzel jobb lett.

(#37) Blaise válasza kali (#36) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, azóta nem is volt gond, előtte simán volt olyan, hogy eldobta a netet.

(#38) Hulioboy


Hulioboy
tag

Sziasztok!

Én is csatlakoztam a ASUS RT-AC87U routeresek táborához.
Vettem hozzá egy 3.0 külső winyót a fájloknak, de fogalmam nincs hogy kellene beállítani a routert, hogy fusson rajta torrent is és az itthoni hálózat is lássa a fájlokat (akár nem itthonról is). A winyót mire kell formázni? Vagy az mindegy? Sima NTFS?

hogy kezdjek neki?
Sajnos még nem csináltam ilyet úgyhogy annyira nem értek hozzá
Köszi előre is

(#39) Pocok256 válasza Hulioboy (#38) üzenetére


Pocok256
veterán

Elég jó leírás van a gyári oldalon tessék átnyálazni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#40) Hulioboy válasza Pocok256 (#39) üzenetére


Hulioboy
tag

A linket köszönöm, valóban hasznos, bár pont ezekről nem sokat írnak amit kérdeztem

(#41) Pocok256 válasza Hulioboy (#40) üzenetére


Pocok256
veterán

Végül sikerült vagy írjak valami segítséget ? :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#42) Hókusz Pók válasza Pocok256 (#41) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Szia! Mondjuk ez a téma nekem is nagy segítség lenne. Én egyelőre ott tartok, hogy egy WRT54GL (DD-WRT 14896) repeaterként összekötésre került vele, így az egész házban van WiFi. Van egy LG 47LA660S televízióm, azon csücsül egy 2TBos HDD. Szeretnék egy normális, kívülről is elérhető hálózatot kialakítani. Az RT-AC87Ura ültetném a 2TBos HDDt, aminek tartalmát, mind a TVn, mind interneten keresztül bármely eszközöm elérhet. Azt nem tudom, hogy esetleg egy kamera is kerülhet-e a routerre, amit szintén nyomon követhetnék házon kívülről? Szóval van sok-sok kérdés, mert sajnos annyira egyelőre nem vagyok otthon a témában.

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#43) Pocok256 válasza Hókusz Pók (#42) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen ez mind lehetséges mind be is van nálam állítva :) Kivéve a kamera :) A legszebb ebben, hogy mindent 1-2 kattintás megcsinálni :)

Először is szükséged lesz egy WAN - DDNS re. Ott én szerverként az asust választottam, megadod a nevet amit akarsz ahasználni onnatol pedig el fogod tudni érni neten keresztül bárhonnan a routered. nálam ez pocok256.asuscomm.com:8080 on érhető el. Megfelelő felhasználó plussz jelszó esetében. Ha ez meg van akkor usb alkalmazások között Ai Disket kell már cask konfigolnod m tényleg pofon egyszerű csak követni kell a leírásokat. Majd én még bekapcsoltam az AI cloudot is ott a Cloud disket.

Ha részletes útmutató kell összedobhatok egy képekkel kattintásokkal összetűzdelt útmutatót, de ahhoz kell egy kis idő.

De ha konkrétan valahol elakadtok és konkrét kérdésetek lenne nyugodtan mondjátok, írjátok :)
Ahogy tudok segítek.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#44) kali


kali
legenda

új gyári firmware verzió; 3.0.0.4.378.9383

(#45) Blaise válasza kali (#44) üzenetére


Blaise
veterán

Újabban nagyon belehúztak, havonta jön ki egy update, tetszik!

(#46) Pocok256 válasza kali (#44) üzenetére


Pocok256
veterán

Valahol lehet change logot találni ? :)

Megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47) kali válasza Blaise (#45) üzenetére


kali
legenda

javítgatnak szerencsére, ha van mit.

(#48) Pocok256 válasza kali (#47) üzenetére


Pocok256
veterán

Ahogy nézem nem csak javítgatnak hanem fejlesztenek is 3 frissítésnyivel le votlam maradva most feltettem és egy cosmo uj feature megjelent :C

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49) kali válasza Pocok256 (#48) üzenetére


kali
legenda

nekem ez az első igazi firmware frissítés, az előző már adott volt a router vásárlásakor, így azt akkor azonnal felhúztam rá és azzal vettem használatba, bár így is látok most is néhány újdonságot a korábban használt rt-ac56u-hoz képest.

(#50) Hulioboy válasza Pocok256 (#41) üzenetére


Hulioboy
tag

Igazából a hétfői napot szántam erre azaz a holnapit, még hozzá sem kezdtem...
De mindenképpen lesz még 10.000 kérdésem ezzel kapcsolatban :)
De ha esetleg összedobsz egy ilyen beállításról szóló kis szösszenetet azt biztos többen értékelni fogják mint gondolnád
Már ott elakadtam, hogy ahogy írták pár helyen a winyót nem ntfs-re kell formázni hanem valami meg nem értett formátumra (hogy mire azt nem tudom)
A lényeg, hogy kb ugyanezeket szeretném én is rajta futtatni, mint az előttem szóló
-torrent
-itthoni hálózatból elérhető legyen
-külső hálózatból elérhető legyen
-esetleg weblap
-a kamera jó ötlet, (de ezt majd később)

kb ennyi

Valóban érdemes lecserélni a gyári firmwarét, vagy annyival nem rosszabb?
Gondolom, ha igen akkor már azzal kellene kezdeni
Mi az amit nem tud gyári, és a másik igen?
köszönöm

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.