Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) ArthurShelby válasza sonye (#2450) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A download master, ami a gyári torrent kliens nem a legjobb (egy régebbi transmission asus-os felülettel), viszont fel lehet rá tenni a legújabb transmissiont is, és azzal tökéletes (nálam is úgy van).

Nálunk kb 140nm-t fed le, ha jobban el lenne helyezve, akkor tökéletesen (így néha néha vannak gondok).
(mikor a crt tv tetején volt, tökéletes volt mindenhol a jel, az új lapos tv viszont már iszonyúan árnyékol)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2452) myleo válasza ArthurShelby (#2451) üzenetére


myleo
csendes újonc

frissítsd a dowload mastert már a legújabb tranmission van benne

(#2453) Pocok256 válasza ArthurShelby (#2451) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát nálam közel 4 tera adat van a gyári transmission letöltőbe ami 120+ torrent fájlt eredményez és köszöni szépen jól van. Egyedül azt kell megemlíteni,hogy 10 Mega körül van a max sávszél amivel tud uppolni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2454) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok !
Segítség kellene ! Elég gyakran (naponta töbször is) elmegy a netem. Mi lehet a gond ? A router beállításaival van valami probléma vagy a szolgáltatóm ilyen ... !? :F Hogy tudnám kideríten mivel van probléma ? A router kezelőfelületén olyankor is connected az internet status ,de ha ott rámegyek az internen off-ra majd on-ra utána újból jó szokott lenni. A fw az a Merlin féle 380.63.2-es. A rendszer tartalma : WD MyCloud+transmission, RPi3+Kodi , PC ,TV ,3 mobil.
Köszönöm.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2455) ArthurShelby válasza Asztee (#2454) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Milyen szolgáltató (t, digi, upc), milyen típusú net (réz érpár, koax, optika)?

A wan fülön a "DHCP lekérdezési frekvencia" agresszívon van (azt hiszem ez az alap beállítás)?
Egyébként azóta jött jó pár merlin, nem jelez neked sárga felkiáltójellel hogy frissíts?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2456) Asztee válasza ArthurShelby (#2455) üzenetére


Asztee
aktív tag

A szolgáltató az a Talk-Talk (uk) . Réz érpáron jön az infó. A "DHCP lekérdezési frekvencia" agresszívon van. Nincs sárga felkiáltó jel :N ,de azt hiszem hamarosan felteszek egyett. :K Az elméleti maximum speed (amit a szolgáltató mond) 38 Mb/s ,de a speedtest.net szerint sosem volt több 14-nél. (Tudom hogy az csak az elméleti max ,amit a szolgáltató ígér, csak gondoltam hátha segít ez az infó valamit... :U )

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2457) Gubek-Einste válasza Asztee (#2456) üzenetére

Milyen szolgáltatói eszköz van a sajátod előtt? Sima modem vagy HGW?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2458) Asztee válasza Gubek-Einste (#2457) üzenetére


Asztee
aktív tag

Huawei HG633 [link] . Ilyenem van.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2459) Gubek-Einste válasza Asztee (#2458) üzenetére

Milyen módban van a szolgáltatói eszköz? Router vagy PPPoE Passthrough/Modem?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2460) Asztee válasza Gubek-Einste (#2459) üzenetére


Asztee
aktív tag

Passthrough módban van.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2461) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hogy választja el az asus fw a vendég hálózatot, mikor a vendég kliensek is ugyanabba az alhálózatba kapnak ip-t?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2462) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#2461) üzenetére

VLAN-ozással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2463) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#2462) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt szeretném lemásolni tomato-val, csak ott nem hagyja, hogy a br0 és a br1 ugyanaz az alhálózat legyen. Így később a vlan-nál sem tudom megmondani, hogy mihez rendelje hozzá (lan br0, lan br1, wan).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2464) Asztee


Asztee
aktív tag

Szombaton felraktam a legfrissebb Merlines fw-t (380.69.2) és azóta - láss csodát - van folyamatos net. :C
(lehet hogy már hamarabb kellett volna... :F :W ) Azóta a system log-ba is alig kerül bejegyzés ,előtte meg teleirkálta mindenfélével. :D

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2465) Manka76


Manka76
senior tag

Megjelent ma egy ilyen a Merlin oldalán: RT-AC87U_384.4_alpha1-gc4fc92d

Valaki tesztelje hogy nála is nem kimondottan müködik jól.
Például az üzemmódnál mit ír ki? Nekem UNKNOWN volt.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2466) Kendek válasza Manka76 (#2465) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tesztelni nem tudom, de van aki úgy nyilatkozik róla, hogy nála frankón megy. Mindenesetre ez egy kifejezetten tesztjellegű összeállítás, a hibák valószínűsége igen magas.

<-ƘƘ->

(#2467) ArthurShelby válasza Kendek (#2466) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ennek nagyon örülök? Akkor lesz 384-es fw (aimesh)? :C
Ha jól látom ac56u-ra is lesz. :C :))

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2468) Kendek válasza ArthurShelby (#2467) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezek szerint lesz, igen. Többek örömére. :)

<-ƘƘ->

(#2469) ArthurShelby válasza Kendek (#2468) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam így akkor elég komoly hálózat lesz: Ac87u+2db ac68u (az egyik épp úton van felém, kedden érkezik)+ ac56u. Majd jelentek hogy muzsikál az aimesh :)

Ez a hír most nagyon földobta a napomat :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2470) tobias40 válasza ArthurShelby (#2467) üzenetére


tobias40
veterán

És ebben mi lesz aminek annyira örülhetünk?
Vagy ez csak annak jó a "mókolja" a routert,nem csak használja? :U

(#2471) appel válasza tobias40 (#2470) üzenetére


appel
őstag

Legalább beírtad volna a Google keresőbe, hogy mi az Asus aimesh és akkor fel sem tetted volna ezt a kérdést.
Szerintem minden új funkciónak és további termék támogatásnak örülünk.
Ezt a funkciót egy eszköz esetén nem tudod használni, de ha már kettő van, akkor tök jó dolog. (ha megbízhatóan működik)

(#2472) tobias40 válasza appel (#2471) üzenetére


tobias40
veterán

Miért gond hogy megkérdeztem??Ez egy fórum ahol kérdeznek a tudatlanok,az okosak meg válaszolnak.
Ennyi erővel mindig beírhatnám a google-ba ha vmi érdekel és akkor minek a fórum? :U
Gondolom nem vagyok egyedül aki nem tudta mi ez az új funkció,ha csak egyedül vagyok tudatlan akkor többé nem kérdezek semmit csak olvasgatok...
Én is örülök minden új funkciónak de nem tudok angolul és nem vagyok router szaki.. :O

És akkor továbbra is megkérdezem hogy mikor jön jól az új funkció,milyen több eszköz kell hozzá hogy kihasználhassam stb...(gondolom Asus eszköz)

Köszi előre is...

(#2473) Gubek-Einste válasza tobias40 (#2472) üzenetére

Minden használt eszköznek támogatnia kell.
Egységes hálózat kezelés van így automatikusan, szakadás mentesen történik meg a váltás az egyik eszközről a másikra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2474) appel válasza tobias40 (#2472) üzenetére


appel
őstag

Ok ;-)
Igazából egyszerűen úgy tudnám elmagyarázni, hogy több (támogatott) asus routert lehet összekapcsolni, ami segít nagyobb területen a vezeték nélküli elérés/lefedettség könnyebb kiterjesztésére. Mindig ahhoz az eszközhöz kapcsolódik, amelyik jobb elérést biztosít. Nem kell manuálisan váltogatni a hálózatok között.

(#2475) Gubek-Einste válasza tobias40 (#2472) üzenetére

AiMesh

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2476) tobias40 válasza Gubek-Einste (#2473) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

Tehát ha az AC87U-alá bekötök egy olyan router ami támogatja ezt akkor nem kell váltani a két wifi hálózat között hanem amelyik az erősebb arra átvált automatikusan,pl. a telefonom?
Ez jól jöhetne nekem is mert az udvaron mát nem túl erős a AC87U wifi jele és gondolkoztam rajta hogy kábelen lehozok az emeletről egy linksys wrtg54-et(ddwrt-vel vagy másik firm-el) és azzal szórnám az udvarban és hátul a wifi jelet.
Gondolom a wrtg már nem támogatja ezt tehát vmi újabb eszköz kell hozzá.

Gubek-Einste és appel köszi,közben látom már leírtátok amit gondoltam... :R

Van erről lista melyik router támogatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#2477) Gubek-Einste válasza tobias40 (#2476) üzenetére

A hivatalos oldalon fent van a támogatottsági lista.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2478) tobias40 válasza Gubek-Einste (#2477) üzenetére


tobias40
veterán

Kár hogy csak ezt a 4 eszközt támogat(egyelőre reméljük..)így a többi márkájú routert nem lehet így "felfűzni".
Az jó dolog hogy wi-fin keresztül megy a kapcsolat és így nem kell hozzá kábelezni!
Ahogyan én írtam a linksys-el valpó megoldás is jó lehet így,igaz?
Kb 15-20 méter utp kábel kell hozzá és megvan az udvaron is a jó wifi,igaz így különböző hálózatok lesznek és kézzel kell átkapcsolni közöttük.

(#2479) MaCS_70 válasza tobias40 (#2476) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pont a 87-est nem látom a listán... :(

Így múlik el a világ dicsősége -- már nem számít menő modellnek.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2480) Kendek válasza MaCS_70 (#2479) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az elmélet az, hogy a 384-es kódbázissal együtt jönni fog az AiMesh támogatás is. A legújabb hivatalos firmware az még a 382-n alapul, de Merlin-ből készül a 384 is (ennek a pre-beta tesztváltozata érhető már el).

<-ƘƘ->

(#2481) tobias40 válasza MaCS_70 (#2479) üzenetére


tobias40
veterán

Azt írták hogy a következőben benne leszünk! :C

Kendek már válaszolt...

[ Szerkesztve ]

(#2482) MaCS_70 válasza Kendek (#2480) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kendek, Tobias!

Köszönöm, ez jó hír!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2483) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#2479) üzenetére

A Global oldalon több típus van megemlítve, AC87U nincs köztük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2484) ArthurShelby válasza Kendek (#2480) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sajnos megdőlt az elmélet, miszerint minden 384-es fw-s router megkapja az aimesh támogatást.
Ilyen az ac68u, ami megkapta: [kép], [kép]
És ilyen az ac56u ami nem kapta meg (384-es fw): [kép], [kép]
Túl szép volt, hogy igaz legyen. Az ac87u-t nem tudom letesztelni, mert azt most használom 0-24-ben, remélem ott azért lesz aimesh (bár ki tudja...).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2485) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#2484) üzenetére

Nem is fogja minden eszköz megkapni a támogatás.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2486) appel válasza ArthurShelby (#2484) üzenetére


appel
őstag

Ezzel még semmi sem dőlt meg, mivel az egyik gyári firmware, a másik merlin. Merlinben még nincs benne:
- NOTE: AiMesh is currently not supported. Feasability of supporting it is still under evaluation.

(#2487) Kendek válasza ArthurShelby (#2484) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én abban sem vagyok biztos, hogy gyáriból tervben van-e a 384 a 87U-ra (de legalábbis nem prioritás). Azt nem is gondolom, hogy hivatalos AiMesh támogatást kapna (vagy csak jóval később), de pont az ilyesmi funkciók azok amelyek a Merlin segítségével mégis megvalósulhatnak (ha sikerül kiismernie és bekapcsolnia). :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2488) MaCS_70 válasza Kendek (#2487) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lássuk be, hogy az Asusnak nagyon nem érdeke a drágább, konkurensnek tekinthető modelljét kannibalizálnia a kifutó, olcsóbbal. Az AImesh elég jól csengő, vevőcsalogató szolgáltatás ahhoz, hogy azt tudják mondani, hogy miatta érdemes legyen megvenni az újat. A 87-es elég régi modell ahhoz, hogy egy fél generációval lejjebb csússzon. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2489) jeni válasza Gubek-Einste (#2485) üzenetére


jeni
félisten

Fizikai korlátozás miatt vagy pusztán üzleti megfontolásból nem kapja meg a 87-s router az Aimesh-t?

(#2490) Kendek válasza jeni (#2489) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Előfordulhat, hogy technikai korlátai is vannak az AiMesh implementálásnak, hiszen eleve speciális megvalósítással dolgozik a 87U. De szerintem ezt csak akkor fogjuk megtudni, ha ilyesmi indokkal a Merlin-ből is kimarad. Bár még az is lehet, hogy a Merlin-ben egyáltalán nem lesz támogatva ez a szolgáltatás.

<-ƘƘ->

(#2491) ArthurShelby válasza jeni (#2489) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem ez csak szoftveres szolgáltatás, nincs semmi hardveres feltétel.
Egyébként valószínűleg nehéz megírni az ac87u-nál a quantenna miatt.

Én a merlinnél mint extra szolgáltatást a vlan-t várnám még.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2492) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok Network Mágusok ! :U
Arra van-e valamilyen megoldás ,hogy pl. a mobilommal kiadjak egy olyan másolási parancsot két, a routerre kötött WD MyCloud közöt ,de úgy hogy nem a mobilon keresztül történik a másolás hanem valahogy "direktben" ? :F Van a mobilomon TC és azon LAN kapcsolaton keresztül látom mindkét vinyót ,de ha így próbálok másolni egyikről a másikra az nagyon lassú. :(((
Köszönöm. :R

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2493) Kendek válasza Asztee (#2492) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

SSH-n keresztül belépsz, majd cp paranccsal másolsz. Ha felrakod az Entware-t, akkor használhatod az mc-t (Midnight Commander) is.

<-ƘƘ->

(#2494) Asztee válasza Kendek (#2493) üzenetére


Asztee
aktív tag

Köszi a válaszod.
Sejtettem ,hogy ilyen begépelős megoldás lesz... :O Az túl sok gépelgetés lenne (hosszú az elérési út :U ) az MC-től meg az Enware miatt ment el kedvem. Annyira már nem szeretnék beletúrkálni a rendszerbe. :Y
Marad a hagyományos megoldás... :K
Azért mégegyszer köszi, szépen részletesen be lett linkelve minden ,hogy ne csak a profik értsék. :K :R

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2495) Kendek válasza Asztee (#2494) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A linkelt Terminus appban van Tab (tabulátor) gomb, azt nyomkodva automatikusan kiegészíti a begépelt szöveget. Csak annyit kell beírni, hogy egyértelművé váljon a többi része. Ez alapvető működése a Linuxos terminál emulátoroknak. Kevesebb gépelés és kevesebb hiba. :)

<-ƘƘ->

(#2496) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Egy E1-es hw verziójú ac68u (1000Mhz, és gondolom ez is 2 magos) milyen hátrányt jelent egy ac87u-val szemben?
Én azt látom így helyből, hogy csak 3 antennája van (nem 4). Egyébként minden másban (asus szolgáltatások, hw erősség) ugyanaz? (csak mert ugye annak van aimesh támogatása már)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2497) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#2496) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 87-es nagy poénja a sokat emlegetett Quantenna alrendszer, ami az AC-s wifit szolgálja ki. Ez pedig annyit jelent, hogy ezzel nem a központi egység foglalkozik, több ideje jut a többi teendővel foglalkozni.

Mindkét típust kipróbált barátom szerint torrentezés mellett erősen érezhető a 87-es előnye.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2498) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#2497) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hm, ez érdekes (és logikus).
Mondjuk pont a quantenna miatt van még csomó + szívás a routerrel (mivel egy külön alrendszer). Így pl az 1-es port nem a legjobb, és a quatennának zárt driverei vannak így merlinen kívül minden más kizárva.
Szerintem ez a bonyolultság is lehet az oka, hogy nem jön túl gyakran szoftver frissítés.

Egyébként érdekes, hogy a stabil merlin 384-es kint van már az ac56u-ra, de a gyári még nincs.
(és ugye minden merlinnél: "AiMesh is currently not supported. Feasability of supporting it is still under evaluation")

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2499) MCs88


MCs88
aktív tag

Sziasztok!

Hátha érdekel valakit:
Sikerült beújítanom még egy ilyen készüléket, a másodikat media bridge mode-ban használom, stabilan 65-70MB/s-el másolok így samban. Gyári legújabb FW. A 2 eszköz között 1 emelet van (beton födém), légvonalban kb 7m.
Valószínűleg menne több is, mert a fő router egy LCD TV mögött van félig, ami biztosan árnyékol rendesen.

Elégedett vagyok, jó kis cucc ez.

(#2500) ArthurShelby válasza MCs88 (#2499) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én már csináltam olyat, hogy egy ac68u-t betettem media bridge módba, amin rengeteg net zabáló eszköz lógott, de ez teljesen megölte a többi wifi kliens internet elérését, valószínűleg túl sok antennát foglalt le / vett el.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.