Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) sonye válasza Kendek (#2650) üzenetére


sonye
senior tag

Igen, ez így van.
De a rendszer felülete kezelhető, és alapból gyors.
OK a HDD felcsatolás eltartott 5 percig, de nem kell formázgatni se a HDD-t. És ez nagy előrelépés.
Ugyanakkor a boot és a restart idő tényleg nem olyan gyors. Meg is lepett, mikor kb 5 perc után se volt LAN, csak wifi... Miután meg lesz a teljes konfig, már úgysem kell újraindítgatni szerencsére.

(#2652) sonye


sonye
senior tag

Tegnapi állítgatás eredménye:

Merlin leszed, transmission leítás meg egy régebbi volt, meg egy másik.
Felraktuk, futott, letöltés tesz, és az okos transmission a HDD helyett a router RAM-ját töltötte tele.

jöhetett a memória ürítés, reset.
Na sebaj, akkor a download mester jó lesz. Na ja, csak a merlinene nem indult el rendesen a felület.

Ok, akkor legyen a gyári FW vissza.
Minden szép lenne, DE!

Hol tudom beállítani, hogy külső hálón is elérjem a routert, és a dowenload mester androidos letöltője is működjön?
Hol és milyen pipát kell tenni? Beállítani?
Nagyon jó lenne ez a megoldás, ha működne, mert látnám a letöltött dolgokat is. A transmission meg nem képes erre.

Köszönöm előre is!

(#2653) csucsreg


csucsreg
tag

Próbaképp felraktam a HGG féle fw-t.
Van valakinek tapasztalata, hogy az adásteljesítményt meddig érdemes húzni 2,4 illetve 5ghz alatt?
Alapból valami ilyesmi van:

(#2654) MaCS_70 válasza csucsreg (#2653) üzenetére


MaCS_70
félisten

2,4 GHz-en 70% fölött már interferenciákat okoz az elektronikában.

Az 5 GHz működése, egyáltalán a működés ténye számomra elég bizonytalannak tűnik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2655) Pocok256 válasza sonye (#2652) üzenetére


Pocok256
veterán

androidos downloadmaster app egy kuka simán használd a netes felületét sokkal jobb és gyorsabb.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2656) Kendek válasza MaCS_70 (#2654) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az 5 GHz-nél is működnie kell a csúszkának (amikor megoldotta Hugo akkor nagyban teszteltem neki), de ott sokkal kevésbé érezhető a hatása. Sajnos ezt már sokkal jobban csillapítja a környezet (pl. a levegő páratartalma), így a hatótáv nem igazán növekszik.

<-ƘƘ->

(#2657) MaCS_70 válasza Kendek (#2656) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, emlékszem is rá!

Amikor ténylegesen működni kezdett, méricskéltem egy kicsit, de nem igazán jött ki a matek. Kétségtelenül befolyásolja a csúszka az 5 GHz-es rádió teljesítményét, de valahogy gyengén és furcsán.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2658) sonye válasza Pocok256 (#2655) üzenetére


sonye
senior tag

Hát azt észrevettem 😃
De a neteset hogy érem el távolról?

(#2659) sonye


sonye
senior tag

Sajnos nem értem miért nem látom a letöltött tartalmat külső hálózaton, na meg a download mester pc-s utitlty is elég furcsa.

nincs valami jó leírás az aicloud beállításhoz?
DDNS-t kreáltam, de még azzal se jó.

(#2660) Pocok256 válasza sonye (#2658) üzenetére


Pocok256
veterán

Este lesz időm segítek.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2661) sonye válasza Pocok256 (#2660) üzenetére


sonye
senior tag

Köszi!
Várom segítséged!

És ami nagyon furcsa, hogy nincs facebookom, de nem tudom miért!
Se telefonon, se gépen nem érem el. De 4G-n mobilon igen.

(#2662) sonye


sonye
senior tag

Komolyan mondom bakker megőrjít ez a router. :W :W :W :W :W
Amióta a gyári FW frissítést kért, azóta jöttek a gondok.

Miért nincs facebookom?
full reset, merlin felrak, csak wifi és a net megadva, többihez nem nyúltam. És nincs facebook se telefonon se gépen... Miért pont az nincs? Mit kéne állítani? Vagy hibás a router és küldhetem vissza?

[ Szerkesztve ]

(#2663) Hardstyler01 válasza sonye (#2662) üzenetére


Hardstyler01
tag

Csak egy ötlet szolgáltató részről is lehet gond nekem volt olyan hogy csak az ipv6 os kapcsoltat mód tünt el és csak bizonyos 1-2 oldal nem jött be... csak tipp :B

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#2664) Manka76 válasza sonye (#2662) üzenetére


Manka76
senior tag

Próbálj meg csinálni egy ping-et és egy tracert lefuttatni azokon az oldalakon amik nem jönnek be.
Ha bevan akkor próbáld meg az IPv6-ot kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2665) Manka76 válasza sonye (#2651) üzenetére


Manka76
senior tag

Amit itt írtál azok egyike sem hangzik jól, szinte mind hibának hangzik. Ha pesti vagy akkor szivessen segítek személyesen a beállításban. Ha áthozod akkor megtudjuk nézni, összehasonlítani az enyémmel.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2666) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Közben kijött a 384.4_2-es merlin fw:

384.4_2 (24-Mar-2018)
- CHANGED: Added visual warning when manually enabling webui
access on WAN. Doing so carries serious potential
security risks, as Asuswrt's web server code should
not be considered hardened enough for this.
- FIXED: Security issue in httpd (CVE-2018-8879).
- FIXED: Potential security issue in httpd related to QiS.
- FIXED: Minor webui issue in the QoS overhead menu.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2667) appel válasza ArthurShelby (#2666) üzenetére


appel
őstag

Meg vagyok egyelőre elégedve az új 384.x-el. Pár hét alatt egyszer sem sikerült még kiakasztani. (korábban azért az aiprotection, parental control, DNS filtering, guest network azért rendezett váratlan újraindulásokat)

[ Szerkesztve ]

(#2668) ArthurShelby válasza appel (#2667) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tényleg, itt a guest network már megoldott normálisan 5GHz-n is?

Nekem eddig sem volt komolyabb fw problémám, pedig azért fut rajta transmission, openvpn, rá van kötve 2 hdd, 20-25 kliens van rajta, és fw updatekor még nem csináltam hw resetet.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2669) sonye válasza ArthurShelby (#2668) üzenetére


sonye
senior tag

Neked megy a Transmission?
Sajna nem sikerült felraknom rá rendesen. Illetve elindult, csak a HDD csatolás nem sikerült. Mert ugye az a normál NTFS-t fel sem ismeri...

Van tm telepítés leírásod? Lehet majd nek futok egyszer újra. Bár a gyári FW letöltő mestere már működik szépen.

(#2670) ArthurShelby válasza sonye (#2669) üzenetére


ArthurShelby
addikt

2 hdd van rajta eltérő címkékkel (maxtor, WD), hogy ne keverje össze. A WD-n (320GB) van a transmission, ami ext4, és a Maxtoron (2TB) vannak az adatok, ami ntfs.

Igen, van egy leírásom, de nem tökéletes, a swap-nál. Itt a címke sda1 (pl: mkdir /mnt/sda1/Torrent/)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2671) appel válasza ArthurShelby (#2668) üzenetére


appel
őstag

Nos, attól függ mit nézzek meg rajta.
Eddig kétszer lőttem be guest-et, de mindkettő 2.4GHz volt. Az egyik 2 óra időtartamra időzítve, a másik kikapcsolásig (másfél nap). Hibátlanul működtek. Arra nem emlékszem, hogy eddig hogy volt, de most a guestnél már nem csak a sima intranet hozzáférést tiltja, hanem magát a routert sem lehet elérni guestből :)

(#2672) ArthurShelby válasza appel (#2671) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mikor megvettem a routert csináltam egy új wifi-t, a régit meg betettem guest-nek (ha jönnek hozzánk örüljenek, hogy van wifi, és higgyék azt, hogy meg vannak becsülve, hogy nem a guest-en vannak :D ). Van még egy guest wifi, aminek asus guest a neve :) . De ezeket csak 2.4GHz-n használom, sosem volt gond velük, de elvileg 5GHz-n a quantenna miatt az intranet letiltás nem volt tökéletes anno (de akkor másoknak sincs erről információja)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2673) ArthurShelby válasza Kendek (#2640) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Már "transmission 2.93-4"-nél van nem?

Release Notes:

Fix CVE-2018-5702 (#468)
Fix crash on handshake if establishing DH shared secret fails (#27)
Fix crash when switching to next tracker during announcement (#297)
Fix potential issue during password salt extraction in OOM situation (#141)
Workaround glib_DEFUN- and glib_REQUIRE-related configuration issue (#215)
Fix building against OpenSSL 1.1.0+ (#24)

Itt most nem tudom, milyen sebezhetőséget javítottak, mert nem értek belőle semmit (bár lehet hogy ennek semmi köze az entware-es verzióhoz)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2674) Kendek válasza ArthurShelby (#2673) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó, hogy ezt most linkelted, mert akkor ezek szerint én még a régi Entware tárolót használom. Abban januári az utolsó Transmission frissítés.
Merlin alatt automatikus volt a váltás? Ha kiadod az

opkg update
opkg list | grep transmission-daemon-openssl

parancsokat, akkor már a 2.93-as verziót mutatja?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2675) ArthurShelby válasza Kendek (#2674) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem:
opkg update
Downloading http://pkg.entware.net/binaries/armv7/Packages.gz
Updated list of available packages in /opt/var/opkg-lists/packages

Ha jól értem, itt nekem "entware (at WD)/var/opkg-lists/packages" kéne nem? Vagy az más?

opkg list | grep transmission-daemon-openssl
transmission-daemon-openssl - 2.92+git-5 - Transmission is a simple BitTorrent c lient. It features a very simple, intuitive interface on top on an efficient, cr oss-platform back-end. This package contains the daemon itself.
transmission-daemon-openssl - 2.92+git-4

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2676) Kendek válasza ArthurShelby (#2675) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most frissítettem a Syno-s telepítőszkriptemet is, a váltás teljes Entware újratelepítést igényel. Úgy nézem, hogy a Merlin kódjában is megtörtént a csere, így gondolom a legújabb verzióban már oké a telepítője. Csak akkor újra kell rakni.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2677) ArthurShelby válasza Kendek (#2676) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Akkor ez a router már ap lesz (így egy gyári visszaállítás után újra fölteszem rá), az aimesh miatt ac68u lesz a fő router.
Most nézem, hogy mi a DDNS-nél a titkosítás? Baj ha ki van kapcsolva, mennyivel jobb a "Let's Encryp" ingyenes verziója, és mennyire bonyolítja az életet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2678) Kendek válasza ArthurShelby (#2677) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Let's Encrypt https-hez ad egyszerre 90 nap érvényességű tanúsítványt. A segítségével titkosított kapcsolaton keresztül érheted el a routert. Ha engem kérdezel, akkor az OpenVPN még mindig ajánlottabb megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2679) sonye válasza ArthurShelby (#2670) üzenetére


sonye
senior tag

Köszi az infókat, meg a leírást!

Ott hasaltam el, hogy sda1 beállításnál a router ramját nyomta tele, nem a HDD-t sajnos :(

(#2680) islanderIT


islanderIT
újonc

Sziasztok!

Visszaolvastam, de nem találtam hasonló problémát...

Mióta Merlin 382.xx firmware "fut" cca 24 óra után nem érem el a routert. LAN -ban nem válaszol WIFI nem kap IP-t. Ami érdekes, hogy egy-két eszköz a neten marad (IP kamera, NAS) Úraindítás után egy napig megint müx. 380.xx alatt ilyen gond nem volt, állítani nem állítottam csak fw csere, reset, beállítás visszatöltés.

Valakinek valami jó ötlete, vagy rakjam vissza az utolsó 380.x_x?

Előre is köszönöm!

Zs

Nem kutyám van, Vizslám!

(#2681) Kendek válasza islanderIT (#2680) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Firmware csere után az NVRAM törlése (reset) semmit sem ér (felesleges) ha utána meg visszairatod vele ugyanazt a tartalmat. Ilyenkor előről kezdve, manuálisan állíts be mindent. Így most csak a memóriacellák koptak. :)

<-ƘƘ->

(#2682) islanderIT válasza Kendek (#2681) üzenetére


islanderIT
újonc

KÖszönöm, :R Akkor bepötyögöm az NVRAM reset után.

Nem kutyám van, Vizslám!

(#2683) Kendek válasza islanderIT (#2682) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze nem biztos, hogy itt a hiba, szóval az sem tuti, hogy ezzel megoldódik a probléma. Ha van rákötve valami vinyó a routeredre, mert mondjuk az egyéb funkcióit is kihasználod, akkor érdemes lehet egy SWAP fájlt beállítani rajta.

<-ƘƘ->

(#2684) Asztee


Asztee
aktív tag

Hi !
Néhány napja a telefonomon lévő biztonsági szoftver ezt az üzenetet dobja :

A telefonom S7-es ,és Norton a bizt. szoftver. Nem hinném hogy ez igaz lehet. A device list-ben nincs idegen device, a titkosítás van, WPS -off. Mi lehet ez !? Csak a Norton akarna rávenni ,hogy regisztráljak a wifi privacy-ra !? Vagy a DNS filterre hiszi azt ,hogy harmadik fél kémkedik !?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2685) ArthurShelby válasza Asztee (#2684) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez mi?
Mi alapján mondja, hogy feltörték a routered? Lehet a dns filter miatt óbégat.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2686) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mennyi idő, mire a saját asus-os DDNS címem újra használni tudom egy másik eszközzel?
Már 2 napja azt mondja, hogy foglalt, itt valószínűleg még a régi upc-s ip címem mutatja.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2687) Asztee válasza ArthurShelby (#2685) üzenetére


Asztee
aktív tag

Kipróbáltam most annélkül is és akkor is ez van. :W Azután megnéztem ,amit ajánl : Wifi privacy kipróbálása és hát ez bizony egy fizetős mobil vpn-re akar engem rábeszélni, szóval valszeg azért reklamál itt nekem. Bár furcsa mert kb. 2 hónapja raktam fel a mobilomra és eddig nem volt ilyen baja,ez meg most kb egybeesik az fw (Merlin 384.4.2) frissítéssel bár nem hinném hogy az az oka. :( :F

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2688) Kendek válasza ArthurShelby (#2686) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy várakozással mennyi idő után szabadul fel a cím, de azonnal ha az eredeti routeren beállítasz egy eltérőt.

<-ƘƘ->

(#2689) ArthurShelby válasza Kendek (#2688) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hát nem volt egyszerű.
Először csak kikapcsoltam a régi eszközön a ddns-t, de ez nem segített. Aztán regisztráltam egy másik címet a régin, és rányomtam az új eszközön az alkalmaz gombra (mert előtte már be volt állítva, csak nem tudta regisztrálni, mivel használt), de ekkor sem lett még jó. Az új eszközön is regisztrálni kellett egy új címet, és aztán vissza az eredeti címre, és akkor már sikerült regisztrálnia.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2690) islanderIT válasza Kendek (#2683) üzenetére


islanderIT
újonc

Köszönöm, a kézi munka megtette a hatását. :DD Azóta tökéletesen müx. Nagyon köszönöm!

Nem kutyám van, Vizslám!

(#2691) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok !
Van egy WD MyCloud-om és azon egy transmission. Azt hogy tudom/-nám lecsekkolni ,hogy a MyCloud-om - és azonbelül főleg a transmission - a routeren beállított VPN-en keresztül kommunikál a nagyvilággal ? :F
Köszi ! ;)

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2692) Kendek válasza Asztee (#2691) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

SSH-n keresztül add ki a

wget -qO- v4.ifconfig.co

parancsot. Ha VPN mögött van a router, akkor annak az IP címét kell megkapnod. Ha nem vagy benne biztos, akkor csekkold a földrajzi helyzetét.

<-ƘƘ->

(#2693) Asztee válasza Kendek (#2692) üzenetére


Asztee
aktív tag

Kiadtam az általad javasolt parancsot a routernek is és a MyCloud-nak is és mind a kettő a wan ip-jét adta vissza eredményül. :F Viszont a router VPN status menüjében connected a státusz és ha mobilom böngészőjéből rámegyek valamelyik whatismyip oldalra ,akkor az a "VPN status" menü "public IP"--jét adja eredményül. :F
szerk.:
Közben eszembe jutott és kipróbáltam a parancsodat az RPi-men is és ott meg a VPN-es ip cím volt a válasz. :Y

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2694) Kendek válasza Asztee (#2693) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez ugyanaz mint a whatismyip, a kívülről látható IP-t adja vissza, csak parancssorból működik. Ha azon az eszközön melyen a Transmission daemon fut kiadod és nem a VPN-est adja vissza, akkor a torrentes kommunikáció nem megy át rajta. Amúgy a VPN-től valószínűleg drasztikusan visszaesik a letöltési sebesség, ha nem tapasztalod ezt, akkor is gyanús.

<-ƘƘ->

(#2695) Asztee válasza Kendek (#2694) üzenetére


Asztee
aktív tag

És ez hogy lehet hogy a telefonom, a laptop és az RPi is a VPN-en keresztül kommunikál ,de a WD az meg nem ? :F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2696) MaCS_70 válasza Asztee (#2695) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre én is kíváncsi lennék!

Nálam szinte tökéletes az OVPN-kapcsolat, egyedül a Gigaset VoIP-készüléket nem érem el rajta keresztül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2697) Kendek válasza Asztee (#2695) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az még érthető, hogy a router saját rendszere nincs a VPN mögött (pl. a QoS és az adatszámlálás sem működik). A WD My Cloud hogyan van bekötve, melyik LAN portba? Az RPi vezetékkel van összekötve, vagy Wi-Fi? Ami elsőre eszembe jut, hogy talán a Quantennás LAN csati a probléma forrása. Ha az 1-es számú portba van dugva, akkor próbáld meg másikkal is.

<-ƘƘ->

(#2698) Asztee válasza Kendek (#2697) üzenetére


Asztee
aktív tag

A WD a 2-esbe- ,az RPi az egy switch-en keresztül a 4-esbe van dugva. A routeren annyira én se csodálkoztam ,mert - szerintem - azért mégis csak kommunikál a netszolgáltatóval is, nem !?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2699) Asztee


Asztee
aktív tag

Na , ma sikerült odáig eljutnom hogy minden device vpn-en keresztül kommunikál (még a router is vpn-es ip címet adott válaszul), bár nem ez volt a cél , sőt nem is jó így igazán ,mert most meg kívülről nem tudok hozzáférni semmihez. :( Se a Port Forward se az OpenVPN nem működik.
Eredetileg a "Redirect Internet traffic" "Policy Rules"-ra volt állítva és hozzá volt adva néhány device. (Természetesen a WD is) ,de úgy a WD mégis azt válaszolta ,hogy nem VPN-en kommunikál.
Azután a "Redirect Internet traffic"-ot átállítottam "no"-ra és úgy meg már minden VPN-en kommunikál csak így meg kívülről nem férek hozzá. :(
A "Policy Rules"-os beállítás vajon miért nem működött rendesen !?
...és egyébként ott "Destination IP"-nek mit kellene beírni ,mert alapból ott 0.0.0.0 van ?
Köszi. :R

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2700) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ettől mennyire kell megijedni (aiprotection, kétirányú ips)? Nem tudom mennyire van összefüggés, de bekapcsolva hagytam a wan felöli elérést (valószínűleg az asus router app miatt kapcsolódhatott be), már kikapcsoltam.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.