Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

PS4 Pro hálózati probléma.

Kettő router van működésben, ami Repeater módban működik az az Asus Rt- ac87U.
Na erre nem hajlandó felcsatlakozni a Ps4
Megtalálja az elérhető Wifi Kapcsolatok között, de valamiért nem kapcsolódik rá.

Az elsődleges router messzebb van, arra néha kapcsolódik néha nem, gyenge a jel, Tehát az nem játszik.
A másodlagos repeater módban működő Routert teljes jelerősséggel mutatja, csak éppen nem kapcsolódik rá.
(minden más eszköz, telefon laptop gond nélkül csatlakozik rá, csak a ps4 nem).

Mit tudok tenni hogy működjön vele?

(#3652) Kendek válasza MaCS_70 (#3650) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezzel szemben nekem mindig az jön ki, gyakorlatilag az alapbeállításokkal, hogy a kliens felől tökéletesen el tudom érni a szerver hálózatának eredeti címtartományát...

A router-re közvetlen csatlakozó klienseszközök 192.168.1.x IP-t kapnak (ez a címtartomány megváltoztatható), az OpenVPN-es kliensek pedig 10.8.0.x-et (ez a címtartomány is megváltoztatható). Ez azért is van így, mert két külön virtuális interfészre csatlakoznak. Ezek között van, illetve lehet átjárás, szóval a pl. 10.8.0.2 IP-vel rendelkező kliensről eléred a pl. 192.168.1.2-es másik klienst, és fordítva. Az OpenVPN kliensek pedig elérik, illetve elérhetik egymást a saját 10.8.0.x címeiken.

<-ƘƘ->

(#3653) MaCS_70 válasza Kendek (#3652) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor arra kéne rájönnünk, hogy nálam ezt miért nem így működik.

Nálam a 10.xxx.xxx.xxx (ami nálam speciel más, de ezt ajánlja fel az AsusWRT OpenVPN szervere, úgyhogy maradjunk az érthetőség kedvéért ennél) Virtual Address hatból hat működő OVPN-kapcsolatnál tök süket. Ezzel szemben kiválóan elérhető a kliens felől a szerveroldali LAN annak a saját címein.

Jelenleg a szülők vidéki házában ülök, és az otthoni hálózati hosztokat úgy érem el az otthoni 192.168.otthon.hoszt címeken, mintha otthon ülnék.

Az otthoni routeren az OVPN szerveren a LAN tolása és a DNS hirdetése be van kapcsolva, a Kliensek utasítása az internet-forgalom átirányítására pedig kikapcsolva.

Gyanúm, hogy a LAN tolása eredményezi azt, hogy én itt a 192.168.szülők.0 hálózatról vagyok bent a 192.168.otthon.0 hálózatban.

Átállítani most nem szeretném, mert fontos, hogy megmaradjon a kapcsolat, de ha indulunk haza, akkor majd teszek egy próbát a LAN tolása kikapcsolásával, hátha akkor a belső hálózati címek helyett a Virtual Address tartománya jelenik meg. (Bár arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy Virtual Address utolsó oktetjével ütköző LAN-cím mit fog csinálni. A virtuális hálózati ugyanis nyilván 0 utolsó oktettel fut, a kliens Virtual Addresse mégis 2-re végződik, ami viszont egy létező hoszt címének is a végződése.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3654) Kendek válasza MaCS_70 (#3653) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Többször is átolvastam már, de nem látom, hogy ami tapasztalatot leírtál, az miben más mint amit én írtam az OpenVPN működési elvéről. Mikor OpenVPN segítségével távolról csatlakozol, akkor kapsz egy 10.8.0.x címet (vagy ami tartományt használsz), és ha be van állítva, akkor eléred a router belső hálózatán levő eszközöket a 192.168.1.x címeiken.
Ha sima szerver-kliens VPN-t használsz, akkor nincs IP-tartomány ütközés. Szóval a kliens felől csak az egyik hálózatot éred el (a LAN tolása - ami értelmetlenül és hülyén hangzik - opcióval az otthonit), nincs szükség az otthon és a szülők megkülönböztetésére. Ez akkor lenne érdekes ha Site-to-Site típusú VPN kapcsolatot építenél fel.

<-ƘƘ->

(#3655) MC Pite válasza MC Pite (#3649) üzenetére


MC Pite
veterán

Erre valaki? :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3656) MaCS_70 válasza Kendek (#3654) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igazad van nem más, csak (mivel van némi homály a fejemben)

- egyrészt számomra nem tiszta, hogy ez a bizonyos, alapból 10.8.xxx.xxx Virtual Address, amit a kliens kap, pontosan milyen szerepet játszik és hogyan érhető el,

- másrészt nem tudjuk, hogy Legelek kolléga miért nem látja a szerverhálózatát annak a saját IP-címeivel.

Egyébként lehetséges két Asus router között site-to-site OpenVPN-kapcsolatot létesíteni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3657) Kendek válasza MaCS_70 (#3656) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A router beállítófelületén szerver és kliens lehetőség van, Site-to-Site beállításról nem tudok. Vagyis egyszerűen csak a kétcsatornás összeköttetés konfigurálható.

<-ƘƘ->

(#3658) MaCS_70 válasza Kendek (#3657) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is így tudtam, de én nem tudok túl sokat -- gondoltam, hátha van valami trükk, mondjuk CLI-n.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3659) Kendek válasza MaCS_70 (#3658) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az OpenVPN-t telepítheted és használhatod Entware környezetből is. Szóval ha utánanézel a beállításának, akkor megpróbálhatod bekonfigurálni. Én magam még nem próbáltam, eddig nem volt rá szükségem.

<-ƘƘ->

(#3660) MaCS_70 válasza Kendek (#3659) üzenetére


MaCS_70
félisten

Majd megpróbálkozom vele valami külső rendszeren, mondjuk egy RPI-n. A routernél nem szívesen kísérleteznék, és évek óta remekül működik a két párhuzamos menetirány.

Tényleg jó, kár, hogy a Tomatoba nem tették bele az .ovpn fájlkezelést. Kényelmesebb, mint a hitelesítő adatokkal zsonglőrködni.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3661) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#3656) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Néha nehezen értem a kérdéseidet, de az is igaz, hogy nálam elég bonyolult a hálózat.
Ugyanis van az alap alháló 192.168.1.0), és egy második (192.168.2.0), hogy elszigeteljem a chromecastot (az csak alhálón belül működik). A második routeren ki van kapcsolva a tűzfal, nat, és az első routerban meg van adva a route, hogy az 192.168.2.0 is értelmezhető legyen. Így már a 2. routerra kötött hdd is elérhető az első alhálózatból.
A nehézséget openvpn-nél az okozta, hogy nem értem el a 2. alhálót, de aztán kiderült, hogy csak át kell állítani a vpn-t lan only-ról internet+lan-ra. Ennek kapcsán vettem észre, hogy eltűnt push clients to lan kapcsoló a merlinből, innen indult a beszélgetés.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3662) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#3661) üzenetére


MaCS_70
félisten

A lényeg, hogy megoldódott!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3663) ODGx


ODGx
tag

Sziasztok,
Van aki használ a routeren adblockert? Van valami jó megoldás pl.: youtube reklámok ellen? Diversion van felrakva de az kb semmit sem fog. A pihole volt még de az állandóan random oldalakat fekete listára tett így nem élvezte a család a működését annyira...

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#3664) ArthurShelby válasza ODGx (#3663) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam se ért sokat a diversion, bár lehet csak jól kell beállitani.
Böngészőben én ublock origin-t használok, telefonon meg youtube vanced-t. ;)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3666) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Használja valaki a legújabb FW-t ? RT-AC87U_384.13_1.zip
2 napja tettem fel, de azóta szívok vele , mert az oldalak baromira lassan töltenek be illetve a hálózati másolás a NAS és gép között katasztrófa kábelen (~2mb/sec)
Régebben 10_2-es változatot hasznátlam asszem, csak gondoltam frissítem, mertegy ideje nem tettem, hát lehet rosszul gondoltam :DDD

Beállítások változatlanok, router,modem áramtalanítás is megvolt, illetve a powerline adapter-t is mát a konnektorból kiszedtem/bedugtam.
Letöltés sebességet (speedtest.net) és wifi sebességet telón tableten rendben van.
Hálózaton lévő másolás elég durván visszaesett (40-50mb-ról) ~2mb-ra...
Google DNS-t használok , pingre jó vagyok mert kb 10-12ms az oldalak válasideje (Google vagy nso.hu)
Powerline adapterem gigabites, másolás és netezési gondjaim nem voltak hónapok óta amióta megvan.

Ötlet mitől lehet ez?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3667) Pistivi válasza stigma (#3666) üzenetére


Pistivi
tag

Szia én azóta használom mióta meg jelent, nem tapasztaltam problémát, nekem inkább az előző verzió volt a bugos.

(#3668) TomBond válasza stigma (#3666) üzenetére


TomBond
aktív tag

Én rengeteget küzdök vele. Az egyik USB-be pendrive van dugva a másikba nyomtató. A pendrive hol látszik hol nem, a nyomtató jó ideje nem látható, és nem is tudok nyomtatni vele.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#3669) stigma válasza TomBond (#3668) üzenetére


stigma
addikt

(#3667) Pistivi : :R
(#3668) TomBond : Általában ami jól működik nem szoktam csesztetni, viszont most eléggé szar így a helyet. Szerintem várok vele 1-2 napot hátha megjavul, úgy sem lesz időm sokat netezni, viszont ha nem javulna meg jön vissza a régi FW.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3670) Tiszteletes válasza stigma (#3669) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Szia! Szerintem ne várj! Tedd vissza azt az FW-t ami stabil, és legközelebb akkor frissíts, ha lesz új főverzió!

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#3671) stigma válasza Tiszteletes (#3670) üzenetére


stigma
addikt

Hali, este visszaflashelem , mert tegnap este eléggé idegesítő volt netezni is.
:R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3672) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Gondolkodom egy RT-AC87U vételén.
Eddig 2Db RT-AC56U routert használtam, de szeretnék AIMesh hálózatot, így lecserélném őket. Az lenne a kérdésem, hogy ez a router a legfrisebb 384-es Merlin FW-el támogatja az AIMesh-et?
Ezt leszámítva stabil, megbízható router az utolsó fw-el?
Köszönöm.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3673) kali válasza envagyok (#3672) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem RT-AC86U típusút akarsz inkább venni?

(#3674) envagyok válasza kali (#3673) üzenetére


envagyok
veterán

Azt kellene?
Igazából RT-AC66U_B1-en és RT-AC68U-n gondolkodtam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3675) kali válasza envagyok (#3674) üzenetére


kali
legenda

Ha a hardver nézem (mindegyik típushoz volt szerencsém, így nem tudom csak azt, de azért fontos szempont lehet): RT-AC68U < RT-AC66U B1 < RT-AC87U < RT-AC86U (A fő modulokat írom csak: kétmagos 800 MHz CPU/256 MB RAM < kétmagos 1 GHz CPU/256 MB RAM < kétmagos 1 GHz CPU/256 MB RAM < kétmagos 1.8 GHz CPU/512 MB RAM)
Az általad utólag írt két típusban már nem gondolkodnék, pláne akkor, ha most RT-AC56U adott (abban is kétmagos 800 MHz CPU/256 MB RAM van) és jobb is képbe került.
Az RT-AC87U típusnál az 5 GHz-es Quantenna kicsit zsákbamacska az ellenoldali eszközök szempontjából - annak ellenére is, hogy a megjelenéskor sokkal több gond volt azzal és amennyit szoftveresen tudtak, javítottak a helyzeten.
Szerintem az RT-AC86U jobb, stabilabb, hosszabb távra tervezhetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#3676) envagyok válasza kali (#3675) üzenetére


envagyok
veterán

Az rt-ac56u-val is elégedett vagyok, 2db van, mert nagy a ház, egyedül sz aimesh helyett cserélném le őket, mert a wifi váltások nem hibátlanok. Meg már évek óta nem támogatott.
Sokszor ragad be a távolabbi router wifijébe a teló.
Nagy vagyont nem szeretnèk rájuk költeni, 30000/db körül lenne jó.
Így kizárásos alapon marad a 66 68 87 utóbbi 2 csak használtan vagy vmi extrém akcióban.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3677) appel válasza envagyok (#3676) üzenetére


appel
őstag

Miért nem veszel akkor Asus mesh rendszert v. bármi más márkájú mesh rendszert. Itt hardveraprón is lehet 3db-os háromsávos Lyra-t venni egészen baráti áron (amúgy boltban beton drága). Ha nem kell 3db és elég a kétsávos, akkor meg boltban a 2db-os Lyra mini 37k-ért.
Én csak az AC2200-as Lyra-ról tudok nyilatkozni, mert olyat vettem.

(#3678) Kendek válasza envagyok (#3672) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az RT-AC87U semelyik firmware-ben sem támogatja az AiMesh-t, szóval ilyen szándékkal ne ezt a routert vásárold.

<-ƘƘ->

(#3679) envagyok válasza appel (#3677) üzenetére


envagyok
veterán

Használtan 85k :D
Annyiból 3 új rt-ac66u_b1-et veszek, és még marad egy tízes, és az 1750-es
A lyra csak 1 árva lan csati. És csak 1200-as
Sajnos ahol jelenleg vannak a routerek, eleve van 4-4 vezetékes kliens.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3680) envagyok válasza Kendek (#3678) üzenetére


envagyok
veterán

2019-es merlin 384.13 changelog szerint megy az aimesh.
Vagy akkor mégse?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3681) Kendek válasza envagyok (#3680) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt olvasd el;

This also means that there are zero chances of adding support to unsupported models such as the RT-AC87U or RT-AC3200, or enhancing/implementing additional features specific to AiMesh.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3682) envagyok válasza Kendek (#3681) üzenetére


envagyok
veterán

Rt-ac87u utolsó merlin fw changelog:
"384.13_1 (12-Aug-2019)
- FIXED: RT-AC87U failing to boot when configuring in AP mode.

384.13 (31-July-2019)
- NEW: AiMesh Router and node support. Note that automatic live
update of Merlin-based nodes is not supported, you will have
to manually update any Merlin-based nodes when a new firmware
is available. Asus-based nodes (which is recommended) will be
able to make use of the automatic live update."

Elvileg mennie kell.
Tapasztalat?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3683) Kendek válasza envagyok (#3682) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez egy általános changelog, nem látom benne még az elvi lehetőségét sem, hogy 87U-n támogatott lenne az AiMesh. Olvasd el a hivatalos wiki-s oldalt amit linkeltem, le van írva.

<-ƘƘ->

(#3684) envagyok válasza Kendek (#3683) üzenetére


envagyok
veterán

Az a changelog az rt-ac87u-ra letöltött utolsó merlin fw mellé van írva.
Azért is kérdeztem rá itt.
Olyantól várnék választ, aki ezta fw-t használja.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3685) Kendek válasza envagyok (#3684) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hidd el, hogy nem működik, az AiMesh zárt forráskódú és az ASUS nem támogatja 87U-n. Ha belenézel abba a changelogba, akkor láthatod, hogy nem modellspecifikus, pl. ez is benne van:

- UPDATED: RT-AX88U to GPL 384_6210.

Ez pl. miben érinti az RT-AC87U-t, hogy bele kellene írni a csak rá vonatkozó changelogba?

A témát a magam részéről lezártnak tekintem, ezen a routeren nem megy az AiMesh.

<-ƘƘ->

(#3686) envagyok válasza Kendek (#3685) üzenetére


envagyok
veterán

Én is olvastam, amiről beszéltél, még tegnap, hogy az rt-ac87u nem fogja támogatni a mesh-t.
Viszont a fw changelogjában ott van.
Én se vagyok biztos benne, különben nem kérdezném.
640 kilobájt elég lesz mindenkinek- modta Bill Gates is, mégse igaz.
Mondjuk érdekes az asus hozzáállása, mert az rt-ac56u, és ez a router is simán tudná, hisz ha a az rt-ac68u tudja, akkor ezek is simán.
Lehet nem is asus-t kellene ezek után venni.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3687) ArthurShelby válasza envagyok (#3686) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hidd el, tuti hogy nem támogatja az aimesh-t, a smallnetbilderen volt már erről szó.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3688) envagyok válasza ArthurShelby (#3687) üzenetére


envagyok
veterán

Jó, elhiszem.
Csak azért voltam bizonytalan, mert nem egyszer előfordult már, hogy időközben változott valamilyen álláspont idővel.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3689) MaCS_70 válasza envagyok (#3686) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint a többiek is mondták, a 87-esen nem lesz AImesh, ráadásul Bill Gates nem mondott ilyen hülyeséget a 640 kilobyte-ról.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3690) envagyok válasza MaCS_70 (#3689) üzenetére


envagyok
veterán

Mondta, csak tagadja ;]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3691) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!
DiGi-s kapcsolattal használom a tárgyi routert. Imádom, teljes mértékben, viszont a mai nap folyamán kaptam egy új IP-t és a routerben benne lévő asuscomm.com ddns nem hajlandó frissülni, és a régi IP-m re mutat.
Próbáltam kikapcsolni a funkciót, meg vissza.. átírni más címre, de semmi..

Tapasztalt már valaki hasonló problémát?

(Újraindítottam már a routert is, meg a modemet is..)

(#3692) ArthurShelby válasza mZoleee (#3691) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Próbáld meg esetleg, hogy a ddns-t átírod valami másra, majd vissza az eredetire.

Nekem anno olyan volt, hogy az egyik asus routerben használt ddns-t akartam átírni a másikba, de nem engedte, mert foglaltat jelzett (az akkor már kihúzott routeremre). A megoldás végül az lett, hogy bedugtam a régit, és átírtam valami másra a ddns-t.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3693) mZoleee válasza ArthurShelby (#3692) üzenetére


mZoleee
senior tag

Próbáltam azt is, de nem változott semmi...
Aztán az volt a vicc hogy az előző címre frissített minden restartkor a router mint amit használt..
De most végre úgy tűnik jó lesz! :)

(#3694) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!
(bocsánat a dupla komment miatt, csak én szóltam hozzá utoljára..)

DDNS opciónál ugye van a LetsEncrypt lehetőség.
Régebben be is állítottam, működött is rendesen viszont mióta volt a feljebb említett problémám azóta az istenért sem akar frissíteni.

Ez van a LOG-ban:
Nov  2 10:15:40 rc_service: service 7396:notify_rc restart_letsencrypt
Nov  2 10:15:45 kernel: /usr/sbin/acme-client: SSL_read return 5: Success
Nov  2 10:15:45 kernel: /usr/sbin/acme-client: https://acme-v01.api.letsencrypt.org/acme/new-reg: bad comm
Nov  2 10:15:45 kernel: /usr/sbin/acme-client: transfer buffer: [{ "9tF_QB-mM0Y": "https://community.letsencrypt.org/t/adding-random-entries-to-the-directory/33417", "key-change": "https://acme-v01.api.letsencrypt.org/acme/key-change", "meta": { "caaIdentities": [ "letsencrypt.org" ], "terms-of-service": "https://letsencrypt.org/documents/LE-SA-v1.2-November-15-2017.pdf", "website": "https://letsencrypt.org" }, "new-authz": "https://acme-v01.api.letsencrypt.org/acme/new-authz", "new-cert": "https://acme

Ez meg a kép hozzá:

Valahol olvastam olyat, hogy állítólag a V1-es ACME már nem támogatott.. nem tudom mennyire igaz, viszont szeretnék valami megoldást találni erre :(

Előre is köszönöm!

(#3695) sonye


sonye
senior tag

Sziasztok!

Ismét DM problémám van.
Meghatározhatatlan időközönként előjön a dilije a Reuternek, hogy a DM elérhetetlenné válik.
Ilyenkor újraindítgatok, kikapcs, bekapcs, csak újraindít, de semmi.
Van mikor ezt a műveletet kb 10x eljátszom és hopp jó lesz.

Valaki, aki ért linuxul segítsen mi a baja a rendszernek.

Csatolom a képet a rendszernaplóból.

Ez az errno valami jellemzően megjelenik, de hogy mit tegyek, arra nem találtam google barátunkkal se semmit.

Kezdettől fogva ez a bajom ezzel a routerrel.
Annó haver jött, hogy tegyünk fel egy transmissiont mer milyen jó, hát nem sikerült.
A gyári DM meg ilyen instabil sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#3696) lacy86


lacy86
addikt

Hello,

felraktam ezt a merlin verziot: 384.13_1

viszont eltunt az 5GHz wifi sávom
le van tiltva.

ez mitol lehet?

(#3697) Kendek válasza sonye (#3695) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt tudom tanácsolni, hogy ne NTFS fájlrendszert használj a router-re kötött külső vinyón. A legoptimálisabb ha a router segítségével formázod le ext4-re. Ez nem csak kompatibilis, de sokkal jobb teljesítményt is nyújt Linux-alapú rendszereken.

<-ƘƘ->

(#3698) sonye válasza Kendek (#3697) üzenetére


sonye
senior tag

És tényleg, ez is lehet probléma.
Valószínűleg a HDD-vel sincs minden rendben.

Egy új HDD beszerzés egy ext4 remélem már orvosolja majd a hibát. :R

(#3699) Kendek válasza sonye (#3698) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha pedig már ext4-et használsz, akkor a torrentekhez fontolóra veheted az Entware-en keresztül telepíthető gyári Transmission-t is. A DM alatt is ez dolgozik, de egy régebbi verziója, és más a körítés.

<-ƘƘ->

(#3700) sonye válasza Kendek (#3699) üzenetére


sonye
senior tag

Ezzel próbálkoztam még a router pár napos korában. Merlin alá nem tudtam felvarázsolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.