Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Asztee válasza MaCS_70 (#4000) üzenetére


Asztee
aktív tag

Miféle Smart Connect ? :F
Ez a router tud második lenni egy rendszerben ?
Ha mondjuk vennék egy ax88u-t és azt kibővíthetném a mostani 87-esemmel ? ... és akkor osztozkodnának az eszközökön (~20, ~20) vagy a 88-as látna 40-et és esetleg ugyanígy besokalna ? (Bár gondolom az már egy kicsit erősebb.)

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#4002) MaCS_70 válasza Asztee (#4001) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Smart Connect a 2,4 és az 5 GHz közti, a router belső AP-jére kiterjedő roaming. Ez rejtélyes módon tud ilyen leszakadásokat produkálni.

De, amint írtam, a 87-esen még nincs ilyen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4003) atees válasza wong kok wah (#3994) üzenetére


atees
őstag

Csak sebességbe vannak vele gondok wifin… vagyis engem szivat lehet csak. 400nál nem jön ki több wifin.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4004) MaCS_70 válasza atees (#4003) üzenetére


MaCS_70
félisten

400 minél? Hogyan, mivel?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4005) atees válasza MaCS_70 (#4004) üzenetére


atees
őstag

Gondolom azért értetted…
De 400Mb/s sebességnél több wifin macbook air m1re nem jön át.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#4006) MaCS_70 válasza atees (#4005) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így értem, mivel így együtt vannak a paraméterek.

Sajnos viszont nem tudom, hogy a Macbook milyen wifis egységgel rendelkezik, amelyen keresztül ez a 400 Mbps teljesül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4007) Pocok256


Pocok256
veterán

Pont tegnap találkoztam ezzel. Mióta megvettem kb 6 éve nem volt resetelve de foylamat frissítve volt és utolsó frissítéssel már csak max 250mbit jött ki. Meguntam és reseteltem azóta az 500 as net csont nélkül kijön wifin szóval én magam részéről megvagyok elégedve vele még mindig.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4008) Marhyas


Marhyas
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan gondom van, hogy az eszközeim nem látják az 5GHz-s csatornát.
Csináltam újraindítást, de semmi változás.
A menüben semmi hibát nem látok.
Próbáltam egy automatikus firmware (gyári van rajta) frissítést csinálni, de azt írja, hogy nem tud kapcsolódni a szerverhez, csináljam meg manuálisan.
Manuálisan meg ezt a típust nem találom a gyártó oldalán.
Jelenlegi verzióm: 3.0.0.4.382_51640-g679a7e3

Komolyan, ilyet még nem b*szaott Európa...

(#4009) Kendek válasza Marhyas (#4008) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Innen tudod letölteni a legfrissebb gyári firmware-t: 3.0.0.4.382.52545
Az 5 GHz-es csatornák azok régiófüggők. A legjobb ha 36-48 között valahol lefixálod, azt látja minden.

<-ƘƘ->

(#4010) Marhyas válasza Kendek (#4009) üzenetére


Marhyas
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
Este megcsinálom a frissítést, mert a család most használja a netet.
Gyorsan átszaladtam a beállításokat, de ezt a 36-48-as értéket hol tudom beállítani?

Szerk: talán a vezérlőcsatorna lesz az.
AUTO-n volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#4011) MaCS_70 válasza Marhyas (#4008) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az 5 GHz-es sáv keresése során logikus lépés tenni egy próbát úgy, hogy a LAN#1 lyukba nincs eszköz dugva. Az ugyanis össze vagyon kötve a Quantenna 5 GHz-es wifivel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4012) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

az utóbbi pár napban 2x is újraindult indokolatlanul a router.
Kb 2 hete áthelyeztem, de nem gondolnám melegedés problémának (50-64-83C); vajon a tápja kezdi megadni magát?

(#4013) MaCS_70 válasza zetecR (#4012) üzenetére


MaCS_70
félisten

Könnyen lehet. Erről egy egyszerű keresztpróba útján meggyőződhetsz, különösen, ha így viszonylag sűrűn fordul elő az újraindulás.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4014) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Utóbbi időben (ha jobban belegondolok talán az új firmware óta) vannak szakadások a netben.
A szolgáltató azt mondta, h náluk minden ok.
Akkor valószínűleg a Router.
Most csináltam a modemen, switchen és routeren egy 5 perces áramtalanítást - ha jól sejtem ez nem feltétlenül fog megoldás lenni.
Hol tudom nyomonkövetni, hogy mikor mennyi időre szakad meg a hálózati kapcsolat? akár pl a win10-ben?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#4015) BB9000 válasza Elar (#4014) üzenetére


BB9000
senior tag

Ahhoz, hogy nyomon tudd követni a net folyamatos rendelkezésre állását ahhoz szükség van egy programra, ami figyeli azt. Választhatsz egyet a legnépszerűbbek közül pl. itt: Link

(#4016) esox2


esox2
tag

Sziasztok! A napokban váltottam erre a routerre egy RT-N18U-ról, azonban folyamatosan küzdök egy olyan problémával, hogy a WAN port egy idő után visszavált 100 Mbps-re. Az előfizetés 250Mbps-t nyújt, ami a szolgáltató által adott modemen el is érhető, azonban a sebesség a két router között valahol eltűnik (a kábeleket már cseréltem). Okozhat ilyen problémát, ha szolgáltató modeme nem bridge módban van? A router csatlakozás állapotánál többször kapom ezt a hibaüzenetet: az isp dhcp funkciója nem működik megfelelően
Egyébként az utolsó HGG-t tettem rá, ami az előző routernél rendben működött.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#4017) Kendek válasza esox2 (#4016) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem valószínű, hogy az okozza, hogy a modem nem bridge módban van. Inkább gondolnék érintkezési hibára. Nézz rá mind a kettő portra, hogy nem látsz-e valami problémát. Plusz kábelcsere, de azt már írtad, hogy az meg volt.
A HGG firmware-t azt nem javasolnám, hanem helyette inkább a legfrissebb gyárit érdemes, mert azóta már javítottak számos dolgot.

<-ƘƘ->

(#4018) esox2 válasza Kendek (#4017) üzenetére


esox2
tag

Köszi a javaslatokat. Visszatettem az RT-N18U routert, a kábelezés azonos és HGG-val is stabilan mutatja a wan porton az 1 Gbps csatlakozást. Ebből számomra az következik, hogy a szolgáltató által adott modem rendben, a kábel rendben, tehát a gond az AC87U táján keresendő. A csatlakozó aljzatban nem látok problémát, marad a firmware csere.

(#4019) esox2 válasza esox2 (#4018) üzenetére


esox2
tag

A legújabb gyári firmware sem hozott változást, 100 Mbps-on csatlakozik a wan port. Van esetleg még valami amit kipróbálhatok, vagy mehet a kukába a router?

(#4020) MaCS_70 válasza esox2 (#4019) üzenetére


MaCS_70
félisten

Próbáld meg valahogy más környezetben is tesztelni a routert, mert a 100 Mbps-ra korlátozódás, ha nem is kizárt, de viszonylag valószínűtlen hiba a router részéről. Ez jellemzően a nyolc ér valamelyikének a kiesésére, bizonytalanságára utal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4021) SANYA28


SANYA28
csendes tag

Sziasztok!
RT-AC87u routerem van. Összefoglalóban olvastam ezt:
-A 2,4 GHz-es rádió sugárzási teljesítménye növelhető a HGG firmware-ben, illetve némi trükközéssel a gyáriban is.
Ebben kérnék segítséget, hogyan lehetne kicsit növelni a jelerősséget?
Gyári firmware van rajta.

(#4022) Kendek válasza SANYA28 (#4021) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ebben a hozzászólásban írtam le a menetét, illetve a szükséges parancsokat.

<-ƘƘ->

(#4023) SANYA28 válasza Kendek (#4022) üzenetére


SANYA28
csendes tag

Köszönöm szépen :)

(#4024) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy kifejezetten rossz, durva sérülékenységről szóló hír az Asus-router-topicból.

Mivel EoL, az AsusWRT vonalon, internetre kiengedett routerként itt van vége a dalnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4025) Poplacsek válasza MaCS_70 (#4024) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hát ez nem jó hír.. :((( Nagyon nem szeretném lecserélni az AC87U-t mert semmi bajom vele és jó a WiFi ereje. Egyébként milyen ajánlható kiváltó típusok vannak hasonló erős WiFi-vel?

- Hogy tudja megfertőzni egy malware a routert, fel kell törje hozzá a router jelszavát, vagy anélkül is megy?
- Hogy lehet ellenőrizni, hogy fertőzött-e a router vagy nem?
- Hogy lehet a firmware firssítések hiányában is biztonságossá tenni a routert? VPN (nemtom mi az)? vagy elég egy jó erős jelszó? Vagy ezek is csak részmegoldások?

(#4026) Kendek válasza Poplacsek (#4025) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

RT-AX58U-t használok, tudom javasolni is a 87U kiváltására. Persze ezeknél az újabb router-eknél már nem lehet feljebb szabályozni a Wi-Fi jelerősséget, viszont én úgy tapasztalom, hogy ahhoz képest elég jó a lefedettség.
Hogy az internet felől egy sebezhetőségen keresztül feltörik a router-t, az azt jelenti, hogy egy sebezhetőséget kihasználva simán bejutnak a router rendszerébe, és ott root jogosultságokkal bármit megtehetnek. Ez ellen nem lehet védekezni semmilyen jelszóval, hanem az ASUS-nak kellene kiadni egy frissítést, ami befoltozza a biztonsági rést.
Amit max tudsz tenni az az, hogy a 87U elé kötsz egy biztonságosabb router-t, hogy kívülről ne lehessen elérni.

<-ƘƘ->

(#4027) Poplacsek válasza Kendek (#4026) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Nálam az AC87U előtt a Tarr Kft. Technicolor TC7230 "home gateway" eszköze van, abba megy be a koax és abból megy az UTP kábel az AC87U input portjába. Ez jelent valamit a biztonság szempontjából, vagy inkább csak rosszabb a helyzet a két sebezhető eszköz miatt??

[ Szerkesztve ]

(#4028) Kendek válasza Poplacsek (#4027) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A lényeg, hogy ne legyen közvetlen a netre kiengedve a 87U, hanem ha NAT és tűzfal mögött van, akkor úgy már biztonságos. Amúgy az is elég lehet ha az internetszolgáltató NAT-ol.

<-ƘƘ->

(#4029) MaCS_70 válasza Poplacsek (#4025) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kendek +1

Az AC87-et wifiben (a nem buherált teljesítményűt sem), nyers erőben már nem nagyon fogják überelni.

A jó hír viszont az, hogy a Wifi6 (AX) erő helyett ésszel javít a helyzeten, így tehát a Kendek által ajánlott AX58 (pedig egy szinttel lejjebb pozicionált eszköz) is nagyon jó lefedettséget biztosít.

Az AC87-nek mostanában tán az AX92U és az AX86S felel meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4030) Poplacsek válasza MaCS_70 (#4029) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat! :R :K

[ Szerkesztve ]

(#4031) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Mit szóltok [ehez] a sebezhetőséghez?

Aki merlint használ váltson inkább gyárira?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#4032) Kendek válasza Hardstyler01 (#4031) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint láthatod a listában, a 87U az már EOL, szóval a gyári firmware-ben sem lesz javítva ez a probléma. Ergo emiatt nem szükséges átváltani rá, az sem nyújt védelmet ellene, nem csak a Merlin a problémás.

<-ƘƘ->

(#4033) Hardstyler01 válasza Kendek (#4032) üzenetére


Hardstyler01
tag

Remélem ezután kiadnak rá :Y :F :(

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#4034) MaCS_70 válasza Hardstyler01 (#4033) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mármint frissítést?

Nagyon meglepne ha lenne frissítés egy ilyen régi típusra, bármennyire is népszerű és relatíve prémium volt.

Kizártnak tartom... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4035) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#4024) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azonnal álljatok le az AC87 netes használatával!

Tegnap óta az ismeretségi körömben elkezdtek sorra elesni a régi rendszerrel futó Asus routerek!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4036) zetecR válasza MaCS_70 (#4035) üzenetére


zetecR
addikt

Ez mit jelent?
Pl a UPC/Voda modem mögé sem tehetem routernek?

(#4037) Hardstyler01 válasza MaCS_70 (#4035) üzenetére


Hardstyler01
tag

mi az hogy elesni? dobjam a kukába? Ha gyári ha merlin-es OFF?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#4038) MaCS_70 válasza zetecR (#4036) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha egy másik router mögött van, akkor a netről érkező kísérleteket értelemszerűen az a másik router fogja kezelni (ha ő rendben van), tehát az AC87 nem lesz kitéve a támadásoknak.

MaCS--

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4039) MaCS_70 válasza Hardstyler01 (#4037) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elesni azt jelenti, hogy meghekkelték.

A legfrissebb Merlin emlékeim szerint régebbi, mint az utolsó gyári -- tehát már csak ezért sem segít.

Kukába dobni kár lenne, mert AC-s AP-nak például egészen kiváló, de a netre már nem szabad kiengedni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4040) TomBond válasza MaCS_70 (#4039) üzenetére


TomBond
aktív tag

És az miben nyilvánul meg, hogy "meghekkelték"? Honnan veszem észre? stb
Pl- nekem DIGI-s router után van. Mire számíthatok?
Bocsánat a tudatlanságomért!

[ Szerkesztve ]

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#4041) MaCS_70 válasza TomBond (#4040) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerencsére én sem ismerem a pontos árulkodó jeleket, és mivel a cél az, hogy egy botnethez csatlakoztassa a felhasználó hálózatát, nagyon valószínű, hogy a hekkelés próbál titokban maradni.

Ha a szolgáltatói eszközöd routermódban van, akkor nincs gond, mivel magáig az AC87-ig nem ér el a támadás.

Ha viszont bridge/modem üzemmódban -- na, akkor azonnal húzd ki, és ebben a felállásban ne használd tovább.

Amint többet tudok, szólok -- csak éppen sajnos van mivel küzdenem nekem is éppen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4042) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

OpenVPN-t szeretném beállítani, de nem generálja le a config file-t. (igaz AX88u a router, de ez most szerintem nem lényeg)... Irja, hogy néhány percet vesz igénybe, de soha nem készül el... Régebben használtam.

(#4043) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#4041) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annyit tudtam meg, hogy a PC-ken futó vírusirtó panaszkodott .js fájlok fertőzöttségére, egyik esetben konkrétan a Firefox pref.js-re.

Tehát nem a routeren észlelték a fertőzést, hanem csak már annak a következményeit a hálózati gépeken.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4044) Musaka


Musaka
senior tag

Sziasztok.

Lecserélném a fenti okok miatt az eszközt. Az alábbi kettő közül melyik az ajánlottabb?

ASUS TUF Gaming AX5400

ASUS RT-AX58U AX3000

Az első elvileg gyorsabb 5Ghz en és mellesleg olcsóbb is most a MM-ben.

(#4045) Kendek válasza Musaka (#4044) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a két router hardveresen tökre ugyanaz, de az 58U (AX3000) esetén szoftveresen le van korlátozva az 5 GHz-es rádió. Szóval ha olcsóbban meg tudod vásárolni az AX82U-t (AX5400), akkor technikailag az nyilván jobb választás.

<-ƘƘ->

(#4046) Musaka válasza Kendek (#4045) üzenetére


Musaka
senior tag

Köszi a választ.
Akkor rendelem az AX5400 est. Pluszba még a MM nél is találtam olcsóbb helyett. Remélem tényleg oda adja a KV 45.000 ért.

(#4049) MaCS_70 válasza Hardstyler01 (#4037) üzenetére


MaCS_70
félisten

Úgy tűnik, lesz gyári patch a sebezhetőségre!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4050) Hardstyler01 válasza MaCS_70 (#4049) üzenetére


Hardstyler01
tag

Egyre szimpatikusabb nekem ez az ASUS :R

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.