Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Kendek válasza tobias40 (#999) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az összefoglalóban van róla leírás, a router helyreállítási módját kell hozzá használni, és az NVRAM törlést is természetesen. Utána pedig célszerű újra beállogatni mindent, lehetőleg vezetékes összeköttetéssel (úgy gyorsabb).

<-ƘƘ->

(#1002) tobias40 válasza Manka76 (#1000) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát a telepítés előtt csináljak gyári állapot visszaállítását vagy felesleges?
Nincs Merlin mentésem ,de nem is tennék vissza mentést egyenlőre,majd ha lesz egy jól belakott stabil állapotom arról csinálok... :C

Vagy ti sosem raktok vissza beállítás mentéseket? :U

Kendek:én azt úgy értelmeztem hogy akkor kell használni ha vmi gond van a router-el...

[ Szerkesztve ]

(#1003) Kendek válasza tobias40 (#1002) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem előtte kell csinálni, hanem utána. Felrakod helyreállítási módban, aztán vagy a RESET gombot, vagy a WPS-t használod (lásd összefoglaló).
NVRAM mentést akkor lehet használni ha az adott firmware teljesen kompatibilis vele. Különböző firmware-ek beállításait viszont nem szabad keverni. Egyazon firmware főbb verziói között is célszerűbb a kézi újrakonfigurálás (illetve amikor a fejlesztő ezt jelzi a firmware melletti kis doksiban).

Szerk.: A helyreállító mód alapvetően helyreállításra van, persze. De harmadik féltől származó firmware-eket is így lehet felrakni, hiszen a gyári logikusan megtagadja ezek alkalmazását...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1004) appel válasza Kendek (#1003) üzenetére


appel
őstag

Én simán gyári firmware felületen tallóztam be Merlin fw-t, aztán flash, majd factory reset. Semmi baja nem lett.

(#1005) tobias40 válasza Kendek (#1003) üzenetére


tobias40
veterán

OK,holnap megcsinálom akkor lesz időm majd állítgatni és tesztelni a Merlint.. :R

NAS-ra mentettem a firm-eket onnan mehet a telepítés ha vezetéken kapcsolódik,igaz?
Az "irányítást" wifin csinálom laptopról de ez nem gond sztem..

A flash után lesz wifi,vagy vezetéken kell kapcsolódnom és bekapcsolni vagy a wifi gomb-al bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#1006) Kendek válasza appel (#1004) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az is jó ha nem utasítja vissza. De valószínűleg azért fogadja el, mert Merlin szinte azonnal adaptálódott az új firmware formátumhoz. De a legtöbb harmadik féltől származó firmware-t tényleg nem lehet így felrakni. Igaz itt nincs olyan sok választási lehetőség (de HGG és DD-WRT tutira nem menne).
Amúgy olvasgatva a Merlin fórumát, sokan Merlinről Merlinre sem tudnak frissíteni. Mert mondjuk ha elfogy a RAM, akkor nincs hová teljesen feltölteni a firmware fájlt. Ezért szokták beírni, hogy USB kihúz majd reboot. Aztán lehet újrapróbálni. Én mondjuk csak egy
/opt/etc/init.d/S88transmission stop
parancsot szoktam futtatni előtte.

(#1005) tobias40: Először akkor megpróbálhatod simán a gyári beállítófelületén beadni neki (appel-nek működött). Ha nem jó, akkor szükséges a helyreállítási mód. A firmware-nek olyan helyen kell lennie, hogy be lehessen tallózni.
Wi-Fi az lesz, ASUS névvel, jelszó nélkül. A beállítás viszont hosszabb ideig fog tartani ha többször is újra kell indulnia a routernek, illetve a Wi-Fi-nek.
Egyébként ez az amit nem szeretek benne, DD-WRT-ben volt mentés gomb és ráértem a beállítgatások végeztével újraindítani...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1007) atees válasza Kendek (#996) üzenetére


atees
őstag

Elvileg működik 4gről elérem a routert :) Köszi
Másik torrentet csak úgy tudok hozzáadni, hogy leöltöm és betallózom a gyári alkalmazásba?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1008) Kendek válasza atees (#1007) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, használhatsz nyugodtan magnet (mágneses) linkeket is. Illetve a Transmission-nek beállítható egy watchdir is, ahonnan automatikusan be tudja tölteni a torrent fájlokat.
Amúgy ha csakis torrentezni szeretnél, akkor érdemes lehet belőni a tiszta Transmission-t entware-ből (az kicsit újabb verziójú).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1009) tobias40 válasza Kendek (#1006) üzenetére


tobias40
veterán

A vezetéken kapcsolódó azonos hálózatban levő NAS az tallózható lesz?
Vagy csinálhatom a wifin is a flash-t és akkor a laptopon levő firm-et tallózom be?

Nyilván van pc a router mellett is de lusta vagyok felmenni az emeletre de ha muszály.... :R

Jah és a .trx kiterjesztés kell természetesen,igaz?(nem a becsomagolt)

[ Szerkesztve ]

(#1010) Kendek válasza tobias40 (#1009) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

.trx fájl kell, persze. Hálózati meghajtó az tallózható ha csatolva van. A router beállítófelületén ráböksz a Fájl kiválasztása gombra, majd betallózod neki. Ez mehet Wi-Fi-n keresztül is. Az ASUS TFTP-s helyreállító programjában szintén csak egy egyszerű fájlkiválasztásról van szó.

<-ƘƘ->

(#1011) jeni


jeni
félisten

nézem sok a panasz erre a routerre és mennek az aprón az eladások,vagy vissza küldése

(#1012) Pocok256 válasza atees (#995) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha külső hálóbol akarok nézni filmet akkor én aicloudot használok szépen belgoolok kérek egy share linket a filmhez majd azt megetetem a vlc vel az meg szépen lejátsza :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1013) Kendek válasza jeni (#1011) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tény, hogy nem a legszuperebb, de őszintén szólva ebben az árkategóriában nincsen sokkal jobb választás. Elvileg ez egy MU-MIMO képes router, vagyis funkcionálisan is ott van a szeren. Csak éppen sajnos bugos kicsit. A 88U már nyilván életképesebb lenne azoknál akik csalódtak, de lényegesen drágább is. Még a PH! szerint sikerre pályázó Linksys is húzósabb.

<-ƘƘ->

(#1014) jeni válasza Kendek (#1013) üzenetére


jeni
félisten

az nagyon kajak majd 2x erősebb is.
amúgy van aki már 75e.Ft eladja a 88U-t.

(#1015) tobias40 válasza jeni (#1014) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem egy Dlink 890L volt ezelőtt de ez nekem jobban teszik! :Y
Pedig az sem egy gyenge router.. :P

(#1016) Kronk válasza Kendek (#1013) üzenetére


Kronk
őstag

És pl ez a TP-Link?

http://totesz.myminicity.com/

(#1017) Kendek válasza tobias40 (#1015) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk ebben az 1 GHz-es proci mellett van egy szintén kétmagos 500 MHz-es is (QTN). Illetve az előbbi nálam vígan elketyeg 1400 MHz-en is. Én nem is ezt érzem gyenge pontnak, hanem a RAM az ami lehetne egy kétszer annyi benne. Az lényegesen többször megtelik, minthogy a CPU legyen hozzá kevés.

(#1016) Kronk: Azt annyira nem ismerem, amikor én terveztem a vásárlást, akkor az még nem volt elérhető. Ugyanakkor a TP-Link-ről olvastam tapasztalatokat melyekben kompatibilitási problémákra panaszkodtak (mondjuk ez nem tudom, hogy mennyire állja meg ennél a típusnál a helyét), illetve általában előnynek szokták felhozni az ASUS kezelőfelületét (vagyis sokan ezért is választják e márkát inkább). Ugyanakkor RAM-ban ez sem bővelkedik, amit én kis gyenge pontnak vélek. A linkelt Linksys mondjuk nekem is tetszik, habár formára és színvilágra annyira már nem (bár legalább jól szellőzik).

<-ƘƘ->

(#1018) atees


atees
őstag

Még egy utolsó kérdés!
Letöltöttem a transmission-t, hogy tudom összehozni a routerrel? Gyári fw van rajta.
Köszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1019) Kendek válasza atees (#1018) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Transmissiont entware-ből lehet telepíteni, rádugott külső adathordozóra. Az entware az egyfajta szoftvertároló, ami a Linux alapú rendszereknél megszokott.
Ha gyári firmware-t használsz, akkor nem érdemes foglalkozni vele, Merlinen viszont könnyen beállítható. Utána a következő paranccsal tudod feltenni:
opkg install transmission-daemon-openssl transmission-web
További infókért olvasd el ezt.

<-ƘƘ->

(#1020) tobias40


tobias40
veterán

Hol látom egyben hogy milyen eszközök és milyen ip-n vannak dhcp bérleten és statikusan kapcsolva a routerhez?
A dhcp-nél csak a csatlakoztatottat mutatja ip-val,ami offline ott csak a megadott nevét írja ki.
Azért szeretném látni egyben hogy lássam melyik ip-t nem osztottam még a megadott tartományon belül!
Tudom hogy kilehetne írogatni kézzel is de hátha nem kell körmölnöm...(100-118-ig van most beállítva a tartomány..)

(#1021) atees válasza Kendek (#1019) üzenetére


atees
őstag

Koszi! Akkor lehet hagyom, mert gyari fwel jol megy a router!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1022) tobias40


tobias40
veterán

Felraktam a legújabb Merlint de maradt minden beállítás mert nem nem csináltam resetet!
Tudom hogy írtátok hogy kell de ez így normális hogy nem "nullázódik" a beállítás?
Még a webes belépésem is maradt a régi...

Milyen plusz menüket kellene látnom ebben ami nem volt a gyáriban a Merlinben meg van?
Meg fogom csinálni a resetet csak kíváncsi vagyok hogyan működik így a router. ;]

A vezeték nélküli résznél már látom a prof fül alatti változásokat, de pl az adóteljesítmény itt is legmagasabban van mint a gyárinál.(lehet azért mert maradtak a beállítások?)

Látom már van itt bőven változás,majd nézegetem és írok véleményt..(van egy "tools" fül is stb..)

[ Szerkesztve ]

(#1023) MaCS_70 válasza tobias40 (#1020) üzenetére


MaCS_70
félisten

LAN -> DHCP szerver

Az oldal alján sorolja fel az Általad kiosztani rendelt címeket, amiket tetszőleges paraméter alapján rendezhetsz sorrendbe.

Az aktuális DHCP-helyzet meg ugye a Hálózati Térkép az Általános oszlop tetején.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1024) tobias40 válasza MaCS_70 (#1023) üzenetére


tobias40
veterán

Hát ez az hogy ott nem sorol fel mindent ,ami offline-ban azok közül hagy ki de nem értem milyen elv alapján mert nem látok összefüggést.
Tehát ha lenyitom az offline lehetőséget akkor ott szerepel olyan eszköz ami nincs alul az oldalon ahol a többi,pedig osztottam neki dhcp bérletet... :U

Az általános rész az tiszta de ott ugye nem mutat mindent.. :K

[ Szerkesztve ]

(#1025) Kendek válasza tobias40 (#1024) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A System Log -> DHCP leases alatt látod az összes eszközt aminek aktuálisan van kiosztva IP a DHCP által. Ebben benne vannak az offline eszközök is.

(#1022) tobias40: A Merlin az alapvetően az AsusWRT-re épül (ezért is az a neve, hogy Asuswrt-Merlin). Ezért látod azt, hogy jobbára kompatibilis a beállításaival.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1026) tobias40 válasza Kendek (#1025) üzenetére


tobias40
veterán

Én ott csak 10 eszközt látok pedig 17 db.-nak osztottam dhcp-n bérletet :(

Igen ezt látom,eddig nem vettem észre semmi problémát ami miatt resetelni kellene! :Y
Tudom hogy az a "tiszta" telepítés ...

A Merlinben a plusz lehetőségek mindenkinél angolul jelennek meg? :U

Jah és ebben hol lehet emelni a proci és a térerő sebességét?
Úgy emlékszem korábban írtátok hogy ebben lehet könnyebben mint a gyári szoftban..

[ Szerkesztve ]

(#1027) Kendek válasza tobias40 (#1026) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Két dolog lehetséges:
- Aminek manuálisan lett osztva IP, az ott nem jelenik meg, mert soha sem jár le az ideje.
- Az utolsó újraindítás óta nem kapcsolódott mind a 17 eszköz, illetve lejárt a bérleti idejük.

Merlinben nem lehet a CPU és a RAM órajelét emelni, és a TX Power növelésére sincs lehetőség. Ezt összekevered a HGG firmware-el, abban van lehetőség ezek tényleges állítására.
Illetve akár gyáriban is lehet ezeket állítani, de CFE (bootloader) módosítására van szükség hozzá, ami eléggé rizikós (bár egyszerű).

<-ƘƘ->

(#1028) MaCS_70


MaCS_70
félisten

1-2 hetente újra kell telepítenem a Download Mastert, mert egyszerűen eltűnik.

A torrentforgalmam minimális, napi pár MB le és fel, de fontos lenne a folyamatosság.

62-es HGG megy.

Nálatok nincs ilyen jelenség?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1029) Kendek válasza MaCS_70 (#1028) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Download Master teljes mértékben külső adathordozóra van telepítve. Annak eltávolítása (vagy hibája) a szolgáltatás leállását vonja maga után. Ha a rádugott eszközön használt fájlrendszer (ext2/3/4) leválasztódik valamilyen oknál fogva, akkor az újbóli csatolódása után szükség van a router újraindítására, hogy ismét elinduljanak a folyamatok.
Én magam ugyan többet használtam már tiszta Transmissiont entware-ből telepítve (ami nagyon hasonló ahhoz amit a Download Master is létrehoz magának), de sosem volt olyan problémám, hogy az SSD-ről egyszer csak eltűntek volna fájlok...

<-ƘƘ->

(#1030) MaCS_70 válasza Kendek (#1029) üzenetére


MaCS_70
félisten

Semmi (más) nem utal hibára, a HDD tartalma sértetlen, a kapcsolat megvan vele, csak a DM tűnik el időről időre.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1031) Kendek válasza MaCS_70 (#1030) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, de a router újraindítása nem hozza helyre? Mindenképpen szükség van a Download Master újratelepítésére? Vagyis újraindítás után is csak az Install opció jelenik meg az USB Application -> Download Master alatt?

<-ƘƘ->

(#1032) MaCS_70 válasza Kendek (#1031) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, újraindítás után is az Install-opció jelenik meg, nem áll helyre magától.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1033) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

FW frissítés (gyári) után is folyamatosan eldobálja a hálozatot. Valamikor napi egyszer de van úgy, hogy egy óra alatt 3x is. Nagyon megbántam ezt a routert, a régi N18U -t meg pedig elajándékoztam, nincs pofám visszakérni.. :(

(#1034) tobias40 válasza wong kok wah (#1033) üzenetére


tobias40
veterán

Érdekes ez az eldobálás!
A fiam állandóan panaszkodik hogy az Ő Sony okostelóját állandóan ledobja és újra kell kézzel kapcsolódnia pedig be van állítva az automatikus újra csatlakozás!Mondjuk neki a dlink 890L routerrel is ilyen gondjai voltak csak sokkal kevesebbszer csinálta azzal!
A hálózaton még van wi-fin kb 10-12 eszköz ami folyamatosan fent van és tökéletesen végzi a dolgát a router sosem bont!
Nekem egyik laptopomat és telefonomat se dobálja pedig ezekkel folyamatosan dolgozok wi-fin!

Lehet hogy vannak olyan chipsetek amiket nem szeret a router? :U

[ Szerkesztve ]

(#1035) wong kok wah válasza tobias40 (#1034) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nálam is számos kliens (15) van. Kamera, TV-k, laptopok, Telefonok.
Az előbb egy filmet nézett a kisfiam (wifin keresztül) mikor a TV elvesztette a hálozatot.. és újra kellett csatlakoznom a routerhez. A kamera is folyton újracsatlakozik..... Ugyanezeket az eszközöket használtam a másik routerrel is ott soha nem volt semmi problémám.

[ Szerkesztve ]

(#1036) tobias40 válasza wong kok wah (#1035) üzenetére


tobias40
veterán

És a többi eszközöd is szakadozik vagy csak a tv és a kamera?
A kamera nekem is szakadozott a dlinken,ezen meg még be sem tudtam üzemelni mert nem látja a router és most nincs kedvem az udvarban szerelgetni,vezetékkel rákapcsolódni stb..Neked simán ment az átállás egyik routerről a másikra,mert nekem a router csere óta nem látja a kamerát wifin,a többi eszközt mindet megtalálta!?
Értem miről beszélsz nekem volt/van egy linksys wrtg routerem az őskorból és azzal semmi gond nem volt/van! :Y
Mai napig megvan 2. routernek használom hogy jobb legyen a térerő az udvaron is a lakás egyes pontjain,de ezt a linksys-t beállítottam és teszi a dolgát,nem kell nézegetni,restartolni, stb. MŰKÖDIK!
Ezek a mostani "csoda" routerek meg tele vannak buggal,ezzel együtt kell élni,én is ezt teszem már nem veszek másikat egyenlőre marad ez!

Igazából a wrtg még mindig elég lenne az én igényeimnek de beleléptem az újításba és ez van! :W

Nekem ennek ellenére is tetszik a router kezelőfelülete stabilitása is de nekem még csak egy hete van meg és ez elég rövid idő a tesztelésre.
Lehet ma felteszem a HGG firm-et mert ráérek és kíváncsi vagyok annak is a felületére,kezelésére és plusz beállítási lehetőségeire! :C

[ Szerkesztve ]

(#1037) Kendek válasza wong kok wah (#1035) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Érdemes lenne meglesni a Wi-Fi beállításait (professional fület is), esetleg igazítani rajta a jobb kompatibilitás és a stabilabb működés érdekében/reményében. A csatorna sem mindegy ha körülötte amúgy sok más router is található (társas ház).
Bár látom, hogy te nem szeretnél harmadik féltől származó firmware-t, de érdemes lehet kipróbálni a HGG-t is. Saját tapasztalatból mondhatom, hogy Hugo sokat javított a vezeték nélküli részen, és egyes helyzetekben érezhetően jobban szuperál.

<-ƘƘ->

(#1038) tobias40 válasza Kendek (#1037) üzenetére


tobias40
veterán

Ott miket érdemes nézni/állítani mert én is nézegettem de nem tudtam mit variáljak rajta és maradt minden az alapon.. :U

(#1039) Kendek válasza tobias40 (#1038) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt olvasgattam anno én is, esetleg érdemes lehet átnézni. :)

<-ƘƘ->

(#1040) wong kok wah válasza tobias40 (#1036) üzenetére


wong kok wah
senior tag

A többi eszköz is.

Kendek. Most pár dolgot megváltoztattam a beállításokban. Kiváncsi leszek. Ha nem segít akkor felteszem a HGG-t.
Thx.

[ Szerkesztve ]

(#1041) tobias40 válasza wong kok wah (#1040) üzenetére


tobias40
veterán

Megkérdezhetem miket állítottál? ;]

A HGG is tud magyar nyelvet? :U

[ Szerkesztve ]

(#1042) Kendek válasza tobias40 (#1041) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A HGG is az AsusWRT-n, illetve a Merlinen alapszik, ugyanaz a beállítófelülete is. Nem csak, hogy tud magyarul, de a Vezeték nélküli -> Általános alatt a Band helytelen Zenekar fordítása is jóval előbb lett javítva benne. Merlinben úgy nézem, hogy most Sáv lett, HGG-ben pedig Frekvencia.

<-ƘƘ->

(#1043) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Cs 1.6 rajongó vagyok, de akadt az online játék a upc-s 500-as neten, ezzel a csoda routerrel, és egy ac7260 wifi kártyával. A szobámban a net ilyen volt, de szaggatott.
Aztán odamentem, megnéztem a routert, tűz forró volt (a tv alatt tartjuk, volt neki fölül/oldalt hely szellőzni). Kicsit pihentettem, kihűlt, átpakoltam máshova, most jónak tűnik. Van valami extra tipp hűtéshez? (újraindítani tudom, de pihentetni nem automatikusan)
A másik érdekes, hűtés után 2.4ghz-n kezdtem el játszani. Jól ment, de kiakartam próbálni 5ghz-n is (ált azon szoktam). Átmentem az 5ghz-re, de ott arra az 1 szerverre nem tudott fölmenni, amin az előbb játszottam (vissza mentem 2.4-re, ott megint jó). Újra indítottam a gépem, uúgy nem jó. Újraindítom a routert (a 5ghz mindig egy perccel később áll fel), jó. Ez számomra elég furcsa jelenség. A külső ip nyilván nem változott, a belső meg fix.
Másik. Most (és mostanában) sok a vendég nálunk, akinek megadjuk a wifi kódot (nyilván a vendég wifijét). Hogy tudom megnézni, hogy melyik kliens melyik wifin van? (gyári fw)
(nektek milyen frappáns wifi, illetve vendég wifi nevetek van?)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1044) tobias40 válasza ArthurShelby (#1043) üzenetére


tobias40
veterán

A router hűtésre laptop hűtőt tudnám elképzelni,vki használ is itt a fórumon ilyen megoldást...

Nekem a vendég wifi nem működött jelszóval nem tudom miért,aztán hagytam annyiban. :O
Másik tartományba nem lehet tenni mint a mienk,így nem foglalkoztam vele akinek kellett odaadtam a mi tartományunk jelszavát... :U

A többire majd jönnek a guruk! ;]

(#1045) Kendek válasza ArthurShelby (#1043) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos ez a router eléggé melegszik (az átlagnál több benne a chip, és azok is melegedősebb fajták), és mellette még nagyon kevés/kicsit rajta a szellőzőrés. Nem szabad sehova sem betenni, a helyiségben lehetőleg legyen teljesen nyitott helyen, távol a fűtőtesttől, illetve a nyári erős napsugárzástól (a fekete borítás miatt).
Pihentetni nem szükséges ha megfelelő helyen van, egyébként is hamar vissza tud melegedni (szóval pl. 24 óránként fél óra szünet nem jelent semmit).
A Wi-Fi kapcsolatokat a System Log -> Wireless Log alatt látod (Rendszernapló -> Vezeték nélküli napló). A vendégeknél a Flags alatt G (G=Guest) betű is szerepel (pl. AUG).

<-ƘƘ->

(#1046) jeni válasza ArthurShelby (#1043) üzenetére


jeni
félisten

Én is egy jobbfajta noti cool pad hűtő- t amit tudnék javasolni. Ez egyszerűbb lenne mint,hogy a routert megbontani és a chipekre bordákat tenni de ugye ez gari megvonással jár. Az egyik hirdetésben van is ilyen.
Coolermaster NotePal U3. Tiszta fem a tartója es a ventiket oda rakod ahova akarod. Pontosabban 3 kicsi ventit lehet ide-oda rendezni az alján.

(#1047) Kendek válasza jeni (#1046) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A chipeken van borda (illetve chipek -> hővezető lapka -> fémlemez -> hővezető lapka -> borda). A probléma inkább az, hogy elég vastag műanyaggal van leszigetelve az egész (nehezen távozik a meleg), csak kétoldalt van egy kevés szellőzőnyílás. Más routerek tele vannak lyuggatva, ez viszont nagyon zárt.

<-ƘƘ->

(#1048) tobias40 válasza Kendek (#1047) üzenetére


tobias40
veterán

Nem néztem az alját a mienknek de ha nagyon zárt akkor nem sok értelme van a laptop hűtőnek sem... :F

(#1049) Kendek válasza tobias40 (#1048) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hűtés szempontjából azért lenne némi értelme. Más kérdés, hogy többet érne mondjuk a burkolat eltávolítása, hogy szabadon szellőzhessenek a hűtőbordák. Mindazonáltal normál körülmények között nem lehet szükség extra hűtésre, csak speciális esetekben.

<-ƘƘ->

(#1050) ArthurShelby válasza Kendek (#1045) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én csak ezt találtam ott, ahol mondtad:

Másik. A routerre kötött vinyó meghalt (és persze hogy voltak rajta családi képek) (pedig direkt áthelyeztem a mélynyomó mellől a dvd lejátszóra). Elsőre a routeren használatos hibakereső funkció megoldotta a problémát.
Most már viszont úgy meghalt, hogy csak lemezkezelőben látom, win file explorerben nem.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.