Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) tobias40 válasza MrTwister (#3850) üzenetére


tobias40
veterán

Az AiPortection mennyire "valósan véd"?
Mert ez nekem be van kapcsolva és nem tudok róla hogy betörtek volna hozzá,ettől még lehet.
Mert ha jól végzi a dolgát akkor nem kapcsolom ki és inkább bukom a hardveres valós natot...

(#3852) tobias40 válasza tobias40 (#3851) üzenetére


tobias40
veterán

Most ahogy nézem elég sok rosszindulatú oldalt fog meg,1500 at látok(nem tudom valóban azok-e) és a kétirányú IPS-nél is van közel 200 találat.
Ezeket közel 2 év alatt szedte össze. :U

(#3853) tobias40


tobias40
veterán

Ha elállítottam véletlenül a webes felületen való belépéshez az adatokat akkor hogyan érem el hogy ne kelljen resetelnem a routert?(nem értem hogyan,5g csatornát váltottam és megkérdezte a böngésző hogy elmentem-e az adatokat,én meg elmentettem,ezóta nem tudok belépni a régi SZINTÉN ELMENTETT adatokkal! )
Ha resetelem gondolom minden beállítás elveszik benne és ezt nem akarnám újra állítgatni.

(#3854) MrTwister válasza tobias40 (#3851) üzenetére


MrTwister
őstag

Mennyire valósan? Nem tudom, sosem használtam! :N

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#3855) Kendek válasza tobias40 (#3853) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Wi-Fi jelszavát mentette el, de azzal nyilván nem tudsz bejelentkezni a router webes felületére. Szóval egyszerű a megoldás, kézzel írd be a helyes jelszót.

<-ƘƘ->

(#3856) tobias40 válasza Kendek (#3855) üzenetére


tobias40
veterán

Igazad van,nem figyeltem mi volt beállítva,ez van ha el van mentve a jelszó és nem használod mert automatán belépsz.. :W

Köszi,csak rájöttem hogy mi lehet a jó adat.. :R

(#3857) tobias40


tobias40
veterán

Az létezik hogy az 5 gigás wifin korábban láttam a 112-es csatorna felett is csatornákat vagy rosszul emlékszem?
Nekem az rémlik hogy még 150-160-as csatornákat is láttam korábban de amióta elállította egy 100 alattira azóta nem látom csak max 112-ig.
Most visszaraktam a 112-re/80-ra de továbbra sem látom az efeletti csatikat.

Rosszul emlékszem vagy vmit elállítottam hogy nem látom őket?
Ha jól emlékszem akkor hogyan hozhatóak vissza?

(#3858) Kendek válasza tobias40 (#3857) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az a magas tartomány idehaza tiltott, 112-ig lehet állítani. A kliensek sem látják, szóval nem érdemes foglalkozni vele.

<-ƘƘ->

(#3859) tobias40 válasza Kendek (#3858) üzenetére


tobias40
veterán

De lehet hogy láttam korábban vagy rosszul emlékszem? :U

Jobbak/gyorsabbak ezek a magas tartományok mint pl a 100 alattiak?

[ Szerkesztve ]

(#3860) Kendek válasza tobias40 (#3859) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Különböző szabályok érvényesek az egyes csatornákra. 36-48-ig nincs DFS/TPC, elvileg minden kliens támogatja, megy a 160 MHz csatornaszélesség (Syno-n 100 fölött nem engedi), viszont némileg alacsonyabb a TX Power mert csak beltérben engedett a használata.

<-ƘƘ->

(#3861) tobias40 válasza Kendek (#3860) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
Valóban ezek a legjobb/ajánlott beállítások wifire?

"másrészt ne autó módra állítsd
2,4GHz mindig így legyen
N-only, fix 20MHz
1-13 között keresel telefonos wifi analyzer alkalmazással egy viszonylag kevésbé zavart csatornát
WPA2-AES titkosítás

5GHz-en
N/AC mixed mód
fix 80MHz
36-os vagy 52-es vagy 100-as csatornát végig próbálod mivel több 80MHz blokk nincs EU-ban
(legtöbb AC router 36-os csatornán lesz mert sokban nem lehet DFS csatornát beállítani)
szintén WPA2-AES titkosítás"

(#3862) Kendek válasza tobias40 (#3861) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

2,4 GHz-nél attól függ, családi házban inkább a 40 MHz csatornaszélesség az optimális, mert senkit sem zavar, de jóval nagyobb a sebesség. N only azért is, mert régebbi eszközök már nem nagyon vannak. A 13-as csatornát nem javaslom, mert nem mindegyik kliens támogatja.
5 GHz-nél is jó lehet az AC only, mert ritka a csak N-es eszköz, de ha van, akkor jó a mixed is. A 100-as csatorna jó, de csak ha minden eszköz látja.

<-ƘƘ->

(#3863) tobias40 válasza Kendek (#3862) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
AC only nekem nincs 5 gigán,az miért van?
Csak az auto és a N only lehetőségem van . :U

(#3864) tobias40 válasza tobias40 (#3863) üzenetére


tobias40
veterán

És ha N only-ra rakom 5 gigán akkor csak a 36-48-as csatornákat engedi választani,a többit nem is látom...

(#3865) Kendek válasza tobias40 (#3863) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem lehet csak AC módra állítani, akkor értelemszerűen marad az Auto. N only-ra nem célszerű rakni, mert akkor nem csak a csatornákat limitálja (feltételezem a DFS miatt), hanem jóval lassabb is lesz a kapcsolat.

<-ƘƘ->

(#3866) tobias40 válasza Kendek (#3865) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor hagyom auto módban és 80 MHz-en és a 112-es csatornán,így jónak kell lenni-e igaz?
Teszteltem így az 5 gigát most,teraszon kb. 8-10 méterre a routertől az előtető alatt hozott 20-30%-al többet mint 2,4-n.
De amikor kimentem a szabadba az udvaron ott már szépen kijött az 5 giga előnye.
Kb15-20 méterre is még 80/60-at hozott ahol a 2,4 már "csak" 40/30-at.
Néztem laptoppal is a Xiaomi A2 telefon mellett.
Az jött ki hogy a laptop kb dupláját hozza 5 gigán mint a telefon a nagy távolságoknál,az előtető alatt is kb 30-40%-al volt gyorsabb mint a telefon.Kb hasonló volt 2,4-en is a tapasztalat.
Megvagyok vele elégedve,esetleg állítsak még vmit vagy így jól van ahogyan van?

(#3867) Kendek válasza tobias40 (#3866) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha működik minden és elégedett is vagy vele, akkor gondolom jó ahogyan van. :)
Amúgy utánaolvashatsz, hogy mely opció mire való (pl. itt egy írás), és az alapján nagyjából el tudod dönteni, hogy nálad miként érdemes beállítani.

<-ƘƘ->

(#3868) tobias40 válasza Kendek (#3867) üzenetére


tobias40
veterán

Hát én ennyire nem vágom a dolgokat hogy ezeket merjem piszkálni,inkább megkérdezlek bennetek ha valamit nem tudok! ;]
Fordító nem egyértelmű sokszor és nem is értem soxor mire vonatkozik a beállítás...

(#3869) zetecR válasza Kendek (#3867) üzenetére


zetecR
addikt

És tényleg érdemes a 2.4 és az 5GHz csatornát is ugyanarra az SSID-ra állítani?
A leírás alapján igen. :)

(#3870) Kendek válasza zetecR (#3869) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az csak akkor ha nem érdekel, hogy melyik eszköz éppen hova csatlakozik (Smart Connect és Roaming assistant).

<-ƘƘ->

(#3871) borcsikj


borcsikj
újonc

lesz valaha aimesh frissítés? ;]

(#3872) Gubek-Einste válasza borcsikj (#3871) üzenetére

A Quantenna miatt nem valószínű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3873) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#3872) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meg aztán amúgy is nagyok kifele áll már a szekere rúdja... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3874) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Srácok, csak nálam működik a jelerősítő üzemmód?
Érdekelne van e még más is akinél működik.

(#3875) Kendek válasza lionshamlet (#3874) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem teljesen értem a kérdést. Ha nálad működik a jelerősítő üzemmód, akkor miért feltételezed, hogy másnál viszont nem? Mármint miből vontad le ezt a következtetést? :F

<-ƘƘ->

(#3876) MaCS_70 válasza Kendek (#3875) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem kimaradt egy "nem". Tehát az a kérdés, hogy másnál működik-e.

Szerintem.

Én még sosem próbáltam.

Amúgy meg sajnos nem jelERŐSÍTŐ, hanem jelISMÉTLŐ. Ennél fogva felezi az átmenő adat sebességét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3877) lionshamlet válasza Kendek (#3875) üzenetére


lionshamlet
senior tag

A 2 legutóbbi hozzászólónál működik?

(#3878) MaCS_70 válasza lionshamlet (#3877) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mint mondtam, sosem próbáltam, és nincs is rá módom, mivel ez az egyetlen és aktív router itt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3879) Kendek válasza lionshamlet (#3877) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem sem volt rá még szükségem. De a logika azt diktálja, hogy ha nálad jó, akkor valószínűleg másoknál is, és nem az ellenkezője. Ezért furcsállom a kérdést.

<-ƘƘ->

(#3880) lionshamlet válasza Kendek (#3879) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Tehát a legegyszerűbb az lenne ha megnéznéd nálad elérhető e a funkció-
Ugyanígy a többiek is, akiknek ez nem jelent gondot.

(a lényeg az korábban már volt róla szó, elvileg ennek a Routernek ezt a funkciót nem is lenne szabad tudnia. Ezért érdekel az itt jelenlévők közül kiknél aktív ez a funkció).

[ Szerkesztve ]

(#3881) Kendek válasza lionshamlet (#3880) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én sajnos nem tudom megnézni, de tesztelni se tudnám. A Quantenna miatt tényleg problémás a Repeater üzemmód. De technikailag nem lehetetlen, elképzelhető, hogy az Asus megoldotta. Habár a firmware frissítések changelog-jában nincs említve. Te milyen firmware-rel nézed amivel a gyakorlatban is működik?

<-ƘƘ->

(#3882) MaCS_70 válasza lionshamlet (#3880) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most akkor mi a kérdés: hogy menüben előfordul-e, vagy hogy rendesen működik is?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3883) lionshamlet válasza Kendek (#3881) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Egy régi Fw-en sikerült működésre bírni a Jelerősítő Üzemmódot.
3.0.0.4.376.2769
Ezt a Jelerősítő setupot lementettem, a későbbiekben már nem tudtam sehogy sem előhozni újra ezt az opciót, csak a lementett fw ujrabetöltésével.
(Alapból a jelerősító módban indult ujra a router)

Frissítettem a legújabb Fw-re, természetesen így sem volt elérhető a Repeater mód.
A régi setup betöltésével Viszont újra abban a módban indult újra a Router és maradt a friss Fw.

Szóval sok mindent nem értek, és jó lenne tudni hogyan lehet a lementett setup kihagyásával elérhetővé tenni ezt a funkciót.

Egy kép a mostani setupról, mint látod múködik a jelerősítő üzemmód, de van egy gyanúm hogy senki másnál ez nem működik.
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#3884) Kendek válasza lionshamlet (#3883) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A kétféle üzemmódnál lementett NVRAM tartalmát kellene összehasonlítani, akkor kiderülni. Aztán be lehetne állítani kézzel is, attól függetlenül, hogy a webes felületen hiányzik ez az opció. De tartok tőle, hogy valami probléma lehet vele ha egyszer kivették ezt a funkciót.

<-ƘƘ->

(#3885) lionshamlet válasza Kendek (#3884) üzenetére


lionshamlet
senior tag

"A kétféle üzemmódnál lementett NVRAM tartalmát kellene összehasonlítani"

Igen, ez már meghaladja a képességeimet :DD

(#3886) Kendek válasza lionshamlet (#3885) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mindenesetre a kérdésedre megleltük a választ, vagyis ez a funkció nem érhető el. Igazából nálad sem, csak így trükközve. A hibamentes és teljes értékű működése pedig nem garantált.

<-ƘƘ->

(#3887) KovA


KovA
tag

Sziasztok,

Itthon (családi ház, 3 szint) és a szüleimnél is (szinten családi ház, 2 szint) 87u-t használunk.
Szeretnék előbb itthon aztán majd talán a szüleimnél is Aimesh rendszerre váltani.
A kérdésem az lenne (lehet hogy hülye kérdés és evidens is ;) ) , hogy mivel a 87U nem támogatja az Aimesh-t, akkor ezek szerint még Node-ként sem lehet beintegrálni egy fő router mellé ?

Üdv..
KovA

https://kova.hu/konfig

(#3888) MaCS_70 válasza KovA (#3887) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van. Az AImeshben a node-oknak tudniuk kell egymással a mesh szabályai szerint kommunikálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3889) KovA válasza MaCS_70 (#3888) üzenetére


KovA
tag

Kösz :) , sajnos sejtettem , hogy így van, de reméltem hátha nem.

https://kova.hu/konfig

(#3890) tobias40 válasza KovA (#3889) üzenetére


tobias40
veterán

Beteszed kábelen majd a fő router (AP-nek)alá és wifin majd szórja a jelet,én is így csinálom majd ha egyszer lecserélem ezt.
El nem adom mert a wifije sztem még mindig az egyik legjobb ebben a kategóriában! :C
Igaz nem az a hálózat lesz mint a fő router-é de ettől még lehet vele élni... ;]

[ Szerkesztve ]

(#3891) KovA válasza tobias40 (#3890) üzenetére


KovA
tag

Nem tervezem eladni egyiket sem, akkor sem ha meglesz az Aimesh rendszer .. meglesz neki a helye :)

https://kova.hu/konfig

(#3892) ArthurShelby válasza KovA (#3887) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem van 3 aimesh képes routerem, de inkább megszüntettem az aimesh, mert nem jól működött, szóval nekem nem jók a tapasztalataim.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3893) tobias40 válasza ArthurShelby (#3892) üzenetére


tobias40
veterán

Miben volt gyenge?
Akkor inkább pl. a telekom saját mesh rendszere?
2 eszköz hűséggel 11-ért tudnám elhozni,gondolkodom rajta.. ;]

(#3894) ArthurShelby válasza tobias40 (#3893) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A telekom mesh-ét nem ismerem. 2db ac68u és egy ac66u b1 (szóval lényegében 3db ac68u) routerem van. De a node váltás után csomószor elment a net a kliensről, és csak egy wifi le-fel csatlakozással jött helyre (közben anyázás). Lehet, hogy placebo, de mintha a legelején jobban működött volna, lehet csak az újabb frissítések rosszak. A lényeg, hogy próbáltam a legújabb merlin, gyárit, de minddel előjött ugyanez az idegesítő hiba és mikor jött teams/skype/zoom időszak nem kockáztattam, kiszedtem a node-okat.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3895) tobias40 válasza ArthurShelby (#3894) üzenetére


tobias40
veterán

TELEKOM WIFI EXTRA DUO (STRONG) ezt dicsérik nagyon..

(#3896) tobias40


tobias40
veterán

Ide is beírom:
"AC87U merlinben hol találom azt hogy ki mikor mennyi ideig volt a rákapcsolódva a routerre?
Azt látom hogy pillanatnyilag ki van online,az előzmény érdekelne,ha van rá mód..."

(#3897) MaCS_70 válasza tobias40 (#3896) üzenetére


MaCS_70
félisten

Létezik egyáltalán ilyen adatmegjelenítés?

Ha igen, akkor nagyon elkerülte a figyelmemet!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3898) tobias40 válasza MaCS_70 (#3897) üzenetére


tobias40
veterán

Nem tudom,ezért kérdezem.. ;]
Lehet hogy nincs csak jó lenne ha lehetne látni...

(#3899) Musaka


Musaka
senior tag

Sziasztok.
Hogy tudnám a routerben letiltani hogy a hálózatról ne lehessen Fortnite ozni?

(#3900) Kronk


Kronk
őstag

Szép estét,

Eddig volt beállítva egy Openvpn szerver saját használatra, ami elérte a netet és a belső hálózatot is, emellé próbálnék beállítani egy másikak, ami csak a netet osztja meg, de hibára fut, tudtok ebben segíteni?

Az OpenVPN szerver daemon nem indult el.
Kérjük, ellenőrizze az ezköz környezetét, vagy az Speciális beállítások oldal tartalmát.

Már meg is van, másik szerver port kellett hozzá

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.