Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Manka76


Manka76
senior tag

Van sejtése valakinek miért van ennyi IPv6 címe a gépemnek?

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3202) Kendek válasza Manka76 (#3201) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#3203) Manka76 válasza Kendek (#3202) üzenetére


Manka76
senior tag

Köszi kipróbálom holnap. Most ki meg bekapcsoltam a DHCP-PD-t megint csak egy címem van.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3204) tobias40


tobias40
veterán

A LAN /iptv fül alatti beállítások mire jók?
Ha iptv-t nézek kell vmit beállítanom? :U

Illetve mikor kell ezeket állítani?(ha kell)

[ Szerkesztve ]

(#3205) Kendek válasza tobias40 (#3204) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyilván ha IPTV-t akar az ember nézni a routeren keresztül, akkor érdemes az ottani beállításokat szemügyre venni. Nekem ugyan nincs ilyesmi előfizetésem, de úgy tudom, hogy a hazai szolgáltatók adnak hozzá külön eszközt (modem+router), vagyis nem szükséges bevonni a 87U-t.

<-ƘƘ->

(#3206) tobias40 válasza Kendek (#3205) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,de azt sem tudom hogy melyik beállítás mire való?
Most van egy iptv hozzáférésem m3u file-ból,droidos boxon nézem.
Lehetne ezt a routerről is osztani(3-4 tv-re,boxra),mert ez csak egy eszközhöz van?!(a hozzáférésem)
És ez nem hazai hozzáférés.. ;]

Emiatt is kérdezem,eddig észre sem vettem hogy van ilyen menü a routerben,és most sem tudom még hogy mire való!

Segíts kérlek ha tudsz!

[ Szerkesztve ]

(#3207) Kendek válasza tobias40 (#3206) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igazából fogalmam sincs, a kézikönyv ennyit ír:

Az IPTV- és VoIP-szolgáltatások lehetővé teszik, hogy a ... Router eszközről csatlakozzon egy beltéri egységhez vagy VoIP-telefonhoz, és így használja az internetszolgáltató (ISP) multimédiás szolgáltatásait, illetve telefonhívásokat bonyolítson. A szolgáltatások használatához szüksége lesz az internetszolgáltató (ISP) által a beállításhoz rendelkezésre bocsátott VLAN-azonosítóra (VLAN ID-ra).

Nálam Syno-n nagyjából pont ugyanazokat lehet állítani mint az ASUS-on, viszont kifejezetten az internetszolgáltatói beállítások alá tartozik. Szóval gondolom, hogy csak úgy m3u fájlból nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3208) ArthurShelby válasza tobias40 (#3204) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az egy másik vlan, a vid-et (vlan id) kell beállítani.
A telekomnál nem lehet iptv-t használni az ő routerük nélkül, de ha mögötte van az asus, akkor ilyenkor engedélyezni kell az igmp snooping-ot.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3209) tobias40 válasza ArthurShelby (#3208) üzenetére


tobias40
veterán

Huh ezt most nem értem amit írtál.
Mit és hol és hogyan kell beállítani és miben fog változni az iptv adás vétele?
Most is jönnek az adók szépen,csak megláttam a routerben ezt a fület és emiatt értetlenkedek,hogy mire való és kell-e nekem:! :R

(#3210) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Nincs valami ötletetek, hogy a router-em miért dobálhatja el a netet mikor okos TV-ről nézek róla filmet? Semmilyen más esetben nem dobálja csak mikor így használom. Kb. 30-45 percenként, konkrétan még a wifi is megszűnik és kell neki vagy 5-10 perc mire helyre áll és folytatni tudom a filmezést. :(( Nem igazán értek hozzá, olyan mintha ez a fajta terhelés betenne neki.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#3211) ArthurShelby válasza tobias40 (#3209) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mobilról írtam, azért nem volt túl összeszedett.
Szóval ez az iptv nehéz téma, mert a szolgáltatók nem nagyon adják ki az adatokat, mint pl a telekom sem.
Nálad mi a fölállás? Telekom hgw, asus router, settopbox

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3212) ArthurShelby válasza la_cc (#3210) üzenetére


ArthurShelby
addikt

DLNA-t használsz?
Laptopnál smb-nél nincs ilyen?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3213) Kendek válasza la_cc (#3210) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogyan csatlakozik a TV, és miről megy a film (mármint ráaggatott vinyó és mondjuk médiaszerver)? Ez amúgy úgy hangzik, mintha konkrétan újraindulna a router. Nem villognak a LED-ek, illetve a naplóban nem úgy látszik utána, mintha most indult volna el a router?

<-ƘƘ->

(#3214) la_cc válasza ArthurShelby (#3212) üzenetére


la_cc
addikt

+ (#3213) Kendek

Így néz ki a belső hálozatom:

UPC router modem módban, erről megy a net router-be. Az osztja le a NAS-nak, PC-mnek és TV-nek lanon a netet.

Laptop wifin csatlakozik, ott semmilyen ilyen jellegű problémát nem észleltem, csak a TV-s használatkor. Ott viszont már fixen megjelenő problémáról van szó.

Megnéztem, igen újra indult a router. Ez vajon mit jelenthet? Nem vagyok szaki, sorry. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#3215) Kendek válasza la_cc (#3214) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valami úgy megakasztja a routert, hogy újraindítja magát. Ennyiből nehéz megmondani az okát. Még mindig nem világos teljesen a szitu. Most akkor a routerről megy a lejátszás mert arra van kötve a vinyó és médiaszerver, vagy csak átmegy rajta és a NAS a forrás?

<-ƘƘ->

(#3216) la_cc válasza Kendek (#3215) üzenetére


la_cc
addikt

NAS a forrás, igen.

Esetleg másoljam be logot ide? Az segítene?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#3217) tobias40 válasza ArthurShelby (#3211) üzenetére


tobias40
veterán

PÜ ment! ;]

(#3218) Kendek válasza la_cc (#3216) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tehát ha jól értem, akkor a router szerepe itt annyi, hogy vezetékkel összeköti a TV-t és a NAS-t? Ha valamelyik a kettő közül az 1-es számú LAN portba van dugva, akkor próbáld meg másikba áttenni. Érdemes ezt az egy csatit üresen hagyni, vagy tartalékban, mert átmegy a Quantenna alrendszeren. Esetleg előfordulhat, hogy ez okozza az instabilitást.

<-ƘƘ->

(#3219) la_cc válasza Kendek (#3218) üzenetére


la_cc
addikt

Megnézem mi hol van és kipróbálom, köszi.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#3220) tobias40


tobias40
veterán

Merlin Firmware verzió:384.5!

VPN-re volna pár kérdésem:

Mit és hogyan állítsak be ha az a cél hogy egy droidos média lejátszó "forgalmát" szeretném titkosítani hogy senki ne lássa hogy honnan és mit nézek rajta.A boxon is kell vmit állítanom vagy csak a routeren?
Ha igen mit és hogyan?
Ennek van jelentősége hogy droidos box vagy ez mindegy hogy melyik eszközön szeretném ezt megcsinálni ami a belső hálózatomon van?
Azt is meglehet oldani hogy minden belső eszköz vpn-n kommunikáljon kifelé,ha igen ennek van vmilyen hátránya?
Azt olvastam hogy a vpn nagyon lelassítja az internet sebességét.

Tehát nekem nem az az elsődleges hogy kívülről biztonságosan érjem el a router mögötti eszközeimet hanem az hogy ne tudják monitorozni a box és a neten levő másik eszköz közötti forgalmat!

Ha megoldható amit elsőnek írtam vki leírná nekem magyar! nyelven hogy mit és hogyan kell beállítani a routeren és a droidos boxon?

Nem tudom érthetően írtam-e le mit szeretnék...

Utána kipróbálnám a céges laptopot is így ha ven értelme...:)

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3221) Kendek válasza tobias40 (#3220) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy VPN (ami a virtuális magánhálózat rövidítése) kapcsolat esetén van egy szerver és egy kliens, és a kettejük közötti kommunikáció az ami titkosított. Ha a router a szerver, akkor kívülről egy klienseszköz segítségével kapcsolódva elérheted a belső hálózatodat. Vagy pl. ha a céges notit hazaviszed, akkor VPN segítségével kapcsolódsz a munkahelyi szerverre.
Arra is szokták még használni a VPN-t, hogy elrejtsék, illetve megváltoztassák az IP-cím szerinti földrajzi helyzetet. Ugyanis ilyenkor kívülről csak a VPN szerver helyzete látszódik, és a távolról kapcsolódó kliens az rejtve marad.
Ezen információk birtokában kérlek pontosítsd a kérdésedet, mit szeretnél elérni a médialejátszód kapcsán a VPN-nel?

<-ƘƘ->

(#3222) la_cc válasza Kendek (#3218) üzenetére


la_cc
addikt

Átvariáltam a lan portokat és most lement 2 film probléma nélkül... Ilyen nem igen volt egy jó ideje. :)

Valami hardveres gáz lehet a régi lan porttal vagy mi okozhatja ezt?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#3223) Kendek válasza la_cc (#3222) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az a Quantennán keresztül van bekötve, ami ugye az 5 GHz-es hálózatot biztosítja. Sajnos ez egy kicsit gyenge pontja ennek a routernek.

<-ƘƘ->

(#3224) la_cc válasza Kendek (#3223) üzenetére


la_cc
addikt

Mindenesetre köszi szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#3225) tobias40


tobias40
veterán

Ha van egy 8 portos gigabites switch a router után kötve,akkor érdemes minden eszközt a switchbe kötni hogy a rouetert tehermentesítsük vagy erre nincs szükség?
Gondolom a switch is uanolyan sebességgel és stabilan kiszolgálja a vezetéken lévő eszközöket.
Az OK. hogy az 1-es portot szabadon hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#3226) Gubek-Einste válasza tobias40 (#3225) üzenetére

Ha egymás között jelentős az adatforgalom akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3227) MaCS_70 válasza tobias40 (#3225) üzenetére


MaCS_70
félisten

A "tehermentesítésnek" én nem sok értelmét látom, mivel maga a switch funkció nem igazán erőforrásigényes.

Azt, hogy mit hová dugsz, a hálózati topológia alapján döntsd el! Nagy forgalmú, rendszeres útvonalak esetén (pl. médialejátszó - NAS) érdemes közvetlen kapcsolatot létesíteni, tehát lehetőleg egy switchre kapcsolódjanak, ami lehet a routeré és a külső egység is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3228) tobias40 válasza Gubek-Einste (#3226) üzenetére


tobias40
veterán

Normál használat,Nas-ról full hd filmek nézése és kb 25 eszköz van a routeren ezért gondoltam lehet jobb ha a switch dolgozik a vezetéken levő eszközökkel nem a router.

Vagy ez nem jelentős ha az a 3 port használva van a wifi mellé?
Gondolom a wifi a megterhelőbb a routernek...

MaCS_70: 2 switch van ,egyik az emeleten a router után a másik meg lent a nappaliban ahol vannak a tv,médialejátszók kábelen!

[ Szerkesztve ]

(#3229) Gubek-Einste válasza tobias40 (#3228) üzenetére

Természetesen a wifi a megterhelő a router számára.
Próbálgasd az eszközöket, hogy milyen felállásban ideális.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3230) Kendek válasza tobias40 (#3228) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A routertől messze levő switchnél nyilván nem kérdés, hogy mindegyik eszközt abba dugod (kábelezés miatt). Közel viszont nem szükséges switch akkor, ha elegendőek a router szabad portjai. Ha több eszköz van, akkor persze dugdosd őket a switch-be. Annyit vegyél figyelembe, hogy a switch kliensei osztóznak a router felé a gigabites kapcsolaton.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3231) Gubek-Einste válasza Kendek (#3230) üzenetére

Gigabitesre gondoltál :)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3232) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#3231) üzenetére


MaCS_70
félisten

Esetleg peta...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3233) Kendek válasza Gubek-Einste (#3231) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, köszi, hogy szóltál, de azt is írtam. :) :P
Már múltkor amúgy egyszer belefutottam. :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3234) tobias40 válasza Kendek (#3230) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,köszi!

(#3235) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Üdv

Szeretném elérni a címben említett routerhez csatolt fájlokat amit ugye az előlapi usb 3-mas
helyre csatlakoztatok majd
Az lenne a kérdésem hogy érdemes e magasabb írási\olvasási sebbeséggel ellátott pendrivot venni?
Ha igen mekkora méretű és sebességű az amit még kamatoztathatok is Diginet FTTH1000-es netem van
:R

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#3236) Kendek válasza Hardstyler01 (#3235) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pendrive eleve nem a legjobb választás, de ha mégis abban gondolkodsz, akkor minél jobb képességű legyen. Érdemes venni hozzá egy nagyon rövid (pár tíz centis) 3.0-ás USB toldókábel is, mert közvetlen bedugva a router eléggé felmelegíti.
Ha torrentezésben is gondolkodsz, akkor javaslom, hogy inkább egy 2,5" vinyót vagy SSD-t aggass rá. Nekem pl. ilyen kábelem van hozzá.

<-ƘƘ->

(#3237) Hardstyler01 válasza Kendek (#3236) üzenetére


Hardstyler01
tag

Végül ERRE a Pendráv-ra esett a választás nem torrentre kell hanem irodai munkához pár office fájl bárhonann elérhető legyen vagy modósítható stb...

Mért nem a legjobb választás? Eredeti kérdésemről a sebbeség menyire számít?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#3238) Kendek válasza Hardstyler01 (#3237) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pont a sebességre gondoltam, nagy I/O igénybevételre nem olyan jó egy pendrive. Persze ha nem torrentre kell, meg semmi extra, csak ilyen felhő szerű fájlmegosztás, akkor arra tökéletes a linkelt darab. Az USB port kb. a felét tudja sebességre az 1000-es DIGI-nek (kintről feltöltési irány), szóval ha úgy van akkor már az is szűk keresztmetszet lehet.

<-ƘƘ->

(#3239) Hardstyler01 válasza Kendek (#3238) üzenetére


Hardstyler01
tag

Értem és szerinted ez a hőmérséklet dolog akár károsíthatja is a pendrivot mindenképpen szerezzek toldó kábelt?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#3240) Kendek válasza Hardstyler01 (#3239) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem érdemes, azért is javasoltam. Én anno bedugtam egy fémházas modellt, és szépen felforrósította. Ami hosszútávon nem biztos, hogy jót tesz neki. Kábellel már nincs ezzel gond, bár nekem nem kellett valami túl sokáig használnom, mert siralmas volt amit a pendrive nyújtott (HDD és SSD viszont már oké).

<-ƘƘ->

(#3241) Hardstyler01 válasza Kendek (#3240) üzenetére


Hardstyler01
tag

Hát mostmár kipróbálom az számít esetleg hogy van formázva a pendrive?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#3242) Kendek válasza Hardstyler01 (#3241) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Le tudod formázni a router webes felületén, ha nem akarsz 4 GB-nál nagyobb fájlokkal dolgozni, akkor sima FAT32 az elég. Ez azért is optimális, mert PC-re dugva is minden rendszer kezeli.

<-ƘƘ->

(#3243) mosy4


mosy4
újonc

Sziasztok!

Kb 1 hete vettem egy ilyen routert, kértem a szolgáltatót (Digi), hogy állítsa az övét bridge-be. Minden jól ment néhány napig, de tegnap előtt óta azt írja, hogy internet állapota: A hálózati kábel nincs csatlakoztatva. és a router wan led pirosan világít. Próbáltam már mindent: újraindítások, gyári visszaállítás, szolgáltatót felhívtam, hazai és külföldi fórumokat olvasgattam, de semmi. Tudnátok segíteni mi lehet a probléma? Lehet a router ment tönkre?
Előre is köszi!

(#3244) Flatt


Flatt
újonc

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni!
A problémám a következő : Most leptem meg magam 1 DSL-AC68VG rúterrel (Bocs az off-ért)
Minden hasít rajta csak a letöltéssel van egy kis problémám. Miután elindítom a torrentet kb 5 sec múlva ledobja a kliens (Download Master) úgy hogy el sem indítja.
Itt egy videó
[link]

Valaki találkozott már hasonlóval?

(#3245) Gubek-Einste válasza mosy4 (#3243) üzenetére

Kábel csere?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3246) mosy4 válasza Gubek-Einste (#3245) üzenetére


mosy4
újonc

Szia!

Próbáltam, de nem segített...

(#3247) the.odzsy válasza mosy4 (#3246) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Nem lehet hogy eddig router módban volt a digi eszköze, és ő végezte a pppoe betárcsázát, most pedig átrakták bridzs módba? Akkor pedig a dinamikus ip beállítás helyett a pppoe-t kell az Asusban beállítani.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#3248) mosy4 válasza the.odzsy (#3247) üzenetére


mosy4
újonc

Az elejétől kezdve bridge módban volt a digi-s router és pppoe-s az asus-om.

(#3249) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Segítsetek kérlek a címben említett router az egyik napról a másikra a wifin lévő eszközök eltűntek!
Mondjuk a listán az Iphone és az AVR wifin csatlakoznak de valamiért kábelesnek tünteti fel és azokat is dobálja!

A Többi wifis készüléknél még a jelet sem látom és hiába csinálok táp el, táp vissza valamint a telefonokat újraindítva nem történik változás! (a képen is látszik a frimware verzió)

Kábelen minden rendben működik!

Mi lehet a gond? :F

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#3250) ArthurShelby válasza Hardstyler01 (#3249) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Van esetleg ap (access point) a hálózatban?
Nálam akkor tudja rosszul kijelezni, ha azon keresztül csatlakozik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.