Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) ramzess válasza MaCS_70 (#3350) üzenetére


ramzess
csendes tag

koszi a a valaszodat ,de azert a ventilatort ott hagyom most mertem perr pill.67-68 fok Celzius.es szivasra van beallitva.

[ Szerkesztve ]

(#3352) stigma válasza ramzess (#3349) üzenetére


stigma
addikt

Hali, nekem is annyi sőt nyáron melegebb ~80fok.

Cimborám cégénél 3d nyomtatóval tudtunk nyomtatni alá egy tartót, mely 4 lábú, egy 12-es ventillátor pont befért a közepe. Nekem az van alatta, melyhez 3pint to usb átalakítót kellett vennem max hozzá.

Most nekem ~70fokra sikerült lehűtenem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3353) ramzess válasza stigma (#3352) üzenetére


ramzess
csendes tag

Fiam is holnap megy csinalni ala 3d nyomtatoval tartokat, most stabil 67 fok es szivja el a levegot ,szerintem akkor igy lessz jo.

(#3354) Pistivi


Pistivi
tag

Én már 4 éve használom ilyen hőfokon, de én kivágtam a tetejét, és oda tettem a ventilátort, ami 5V-ról megy.

(#3355) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Kis segítség kellene ...

Vásároltunk egy újabb TV-t és ez tudja az 5GHz-es wifit és ac-t is ... a problémám most jött elő (eddig is létezett, csak nem tudtam róla), miszerint a TV nem látja a DLNA szervert ha az 5GHz-re csatlakozok ... kipróbáltam és a telefonommal is ez a helyzet 5GHz esetén ... eddig nem tűnt fel, mert a régi TV a 2,4 GHz-re csatlakozott és az látta a szervert ...

A DLNA szerver kábelen csatlakozik a routerhez ...

Mi lehet a probléma? Merre induljak el?

Válaszokat előre is köszi!

Jelenleg Merlin 387.7_2 FW van fent ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3356) Ano válasza Ano (#3355) üzenetére


Ano
őstag

fenébe, lejárt az időkorlát :)

Meglett a bibi... nem tudom miért zavart be, de a NAS-on (ami szolgáltatja a DLNA szervert) be volt kapcsolva a jumpo frame (a jó múltkor tesztelgettem hogy jobb vagy sem) és emiatt nem volt elérhető 5GHz-en ... szóval ezt most kikapcsoltam és most 5GHz-en is elérhető ...

Az okát nem ismerem ... esetleg ha valaki jobban hozzáértő tudja, akkor megírhatná, hogy miért akadt össze ez a beállítás az 5GHz-el ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3357) Kendek válasza Ano (#3356) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az 5 GHz-es Wi-Fi-t a vezetékes hálón keresztül belsőleg bekötött különálló Quantenna alrendszer biztosítja. Az ilyesmi problémákat eredendően ez okozza...

<-ƘƘ->

(#3358) Ano válasza Kendek (#3357) üzenetére


Ano
őstag

Van megoldás erre a problémára?

Mert sajnos továbbra is fennáll ... router reboot után ha minden szolgáltatás elindult a routerben (szinte semmi extrát nem használok) kb 2-5 percig látható a DLNA szerver 5GHz-en ... utána egyszerűen eltűnik és a TV-n nem látszik és a telefonal se igazán tudok rácsatlakozni ...

Próbáltam már, hogy AC helyett csak N legyen engedélyezve, tologattam a vezérlőcsatornákat, de csak annyit értem el, hogy a TV stabilabb jelet fog és a speedtest-je jobb értékeket produkál (kb 50-80/50-80-at hoz átlagban ha csak N-re van beállítva az 5G), így pl youtube-on az 4K/60fps HDR videók röccenés mentesen futnak ...

De a DLNA nem "fogahtó" be ...

Kis érdekesség, hogy van egy laptopom amiben csak N-es az 5GHz-es wifi és az valahogy jobban látja a DLNA-t ... nem tökéletes ott sem, de sokkal nagyobb eséllyel látja... ennek mi lehet az oka?

Ha beszereznék egy másik routert, ahol nincs így szétválasztva az 5Ghz, akkor az esetleg megoldaná a problémámat?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3359) Kendek válasza Ano (#3358) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A szokásos megoldással lehet próbálkozni, a LAN -> IPTV alatt engedélyezd az IGMP Proxy-t, a Vezeték nélküli -> Professzionális alatt meg az IGMP Snooping-et. Illetve megoldás lehet még ha médiaszerver helyett sima fájlmegosztást használsz.
Ebből a szempontból speciális ez a router, hagyományos felépítés esetén nincs ennyi probléma. Nálam is MiniDLNA fut de egy másik routeren, és bár ritkábban használom mert többnyire NFS megosztás megy helyette, de az 5 GHz-en keresztül csatlakozó TV mindig látja. Általában a 10 bites HDR tartalmakat nézem a TV belső lejátszójával.

<-ƘƘ->

(#3360) Ano válasza Kendek (#3359) üzenetére


Ano
őstag

Köszi a tippet, :R kipróbálom ezen beállításokat ... még 1 dolog esetleg, hogy a MU-MIMO engedélyezve van ... ez okozhat galibát? Ha szükséges, akkor kikapcsolhatom ...

A DLNA meg sajna szükséges, mert a TV csak ezt kezeli ....

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3361) Kendek válasza Ano (#3360) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A MU-MIMO nem tudom, hogy most mennyire ha egyáltalán működik, de régebben okozott az is galibákat. Ha nincsenek ilyen klienseid, akkor érdemes lehet kikapcsolni.
Ha nem Androidos a TV, akkor általában csak médiaszerver vagy esetleg appon keresztül Plex van. De én arra akartam célozni, hogy esetleg olcsóbb megoldás pl. egy RPI 3 rákötése mint egy jobbfajta router vásárlása. Nekem ez van és Full HD-ig mindent visz, még a jobbfajta HDR-es HEVC videókat is.

<-ƘƘ->

(#3362) Ano válasza Kendek (#3361) üzenetére


Ano
őstag

Nem szeretnék még 1 távirányítót ... így marad a TV lejátszója ... évekig el voltunk vele és most hogy sikerült végre jól beállítanom az 5GHz-es részt, így nem is vágyok se új routerre, se plusz 1 eszközre ...

Jelenleg a MU-MIMO be van kapcsolva + az AC-t is újra engedélyeztem és a tv-n így sikerült mérnem 150/70 Mbits sebességet, ami már bőven elegendő még a 4K@60Hz + HDR -re is a youtube-on ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3363) Ano válasza Ano (#3362) üzenetére


Ano
őstag

Ja, az lemaradt vagy lehet hogy nem volt egyértelmű, hogy az általad leírt beálításokkal úgy tűnik sikerült megoldani a problémát, így köszönöm szépen még1szer a segítséget! :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3364) Kendek válasza Ano (#3363) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Örülök, hogy sikerült, a többiek tapasztalatai szerint is ezekkel a beállításokkal működik. :)
Amúgy a tévére kötött okosítók HDMI CEC segítségével, a TV saját távirányítójával is kezelhetőek. Természetesen nálam is így van az RPI esetén, nincs szükség extra vezérlőre. Teljesen olyan mintha a tévé saját rendszere lenne a Kodi.

<-ƘƘ->

(#3365) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Újra van merlin támogatása a routernek: [link]
"Binary blobs for the RT-AC87U and RT-AC3200 were provided by Asus to allow supporting these two models in this release."
(ellenben az ac56u nem tért vissza)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3366) Pistivi válasza ArthurShelby (#3365) üzenetére


Pistivi
tag

Én kb 2 hete használom a 384.9-est teljesen jól működik . De már mostanában azon kezdek gondolkozni hogy fel kene rakni egy DD-wrt-t.

(#3367) ArthurShelby válasza Pistivi (#3366) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ddwrt szerintem halott, félkész, ráadásul ez a router nem támogatja rendesen. Ez csak az én véleményem, attól te még kipróbálhatod

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3368) the.odzsy válasza ArthurShelby (#3367) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Én HGG-t használok és működik rendesen Sőt még plusz opciók is állíthatók.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#3369) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Régebben írtam, hogy problémám volt a router-rel, meglehetősen gyakran újraindította magát, mikor a NAS-omról néztem róla filmeket a TV-n (a router-re van rákötve mindkettő lan kábellel), akkor azt javasoltátok, hogy a kábelt dugjam át másik helyre, ami ideiglenesen is, de rendbe rakta a dolgot, de mostanában megint elég gyakran előjön ez a hiba. :(((

Most gondoltam arra is, hogy gariztassam, de ugye akkor tudnak bármit csinálni vele, ha a szervizben teszt során is hibát produkál, amire nem igen látok esélyt, hogy kihozzák belőle.

Valami egyéb ötletetek esetleg?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#3370) Pistivi válasza la_cc (#3369) üzenetére


Pistivi
tag

Véletlenül nem melegszik nagyon, vagy nem próbálnak betörni hozzád?
Nekem a routeren keresztül megy egy DLNA és egy PLEX szolgáltatás, a Plex-el neten keresztül megy távoli elérés és és lejátszás, soha semmi probléma nem volt. és egyszerre megy minden.

(#3371) la_cc válasza Pistivi (#3370) üzenetére


la_cc
addikt

Hát melegnek mindig is meleg volt a cucc, nem tudom mi számít nagyon melegnek. Az, hogy be akarnak-e törni hozzám, szintén nem tudom, nem mondanám, hogy kifejezetten értek a router dolgaihoz, annó egy cimbi, beüzemelte és beconfig-olta és igazából ezt a kellemetlen jelenséget leszámítva, teszi a dolgát.

Viszont érdekesnek találom, hogy pont csak a tévével csinálja, eleve a NAS-t is ezért vettem, mert azt hittem, hogy a router nem bírja a filmek nyújtotta terhelést, ezért dobja el a "gép szíjat".

Ahogy írtam az előző hsz-ben, nagyon a gariztatásnak se vagyok híve, mert ezt a jelenséget reprodukálni tuti nem fogja tudni a szervíz, tehát bszhatom a garit. :)

Nincs más, jön a kalapács és szét kell, hogy verjem. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#3372) Kendek válasza la_cc (#3371) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha Androidos a tévé, akkor megpróbálhatod sima fájlmegosztáson keresztül is (pl. Kodi-val), hátha úgy stabilabb. Illetve ha egészen biztosan csak ennél az egy készüléknél fordul elő, akkor egy kis okosító is jó megoldás lehet, amit HDMI-n keresztül köthetsz rá (nem kell hozzá külön távirányító). Ezt egyébként is csak ajánlani tudom, a Kodi sokkal többet nyújt mint a TV egyszerű lejátszója.

<-ƘƘ->

(#3373) la_cc válasza Kendek (#3372) üzenetére


la_cc
addikt

Nincs 2 éves és LG a tv, saját webOS van rajta.

Nem a stabilitással van baj, hanem, hogy újraindul a router és elmegy a net, a wifi meg minden.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#3374) Kendek válasza la_cc (#3373) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pont azért van a stabilitással gondja a routernek, mert csak úgy magától újraindulgat. Csak kicsit fura, hogy egy bizonyos klienseszköz átmenő vezetékes hálózati forgalma akasztja meg.

<-ƘƘ->

(#3375) Pistivi válasza la_cc (#3373) üzenetére


Pistivi
tag

Akkor a tv-n van neked is plex én azzal használom. Nagyon jól működik, tesomek és szüleim másik városban laknak és tőlem nézik a filmeket amit a plex oszt meg .

(#3376) la_cc válasza Pistivi (#3375) üzenetére


la_cc
addikt

Azt hiszem próbáltam annó és nagyon gyenge volt a kép minősége.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#3377) Pistivi válasza la_cc (#3376) üzenetére


Pistivi
tag

Beállítás kérdése, én csak mobilon használom az átkódolás lehetőségét, TV-ken és PC-n nem kódol semmit, egy az egyben játssza le a filmeket, közvetlen adatfolyammal.

(#3378) Algernon


Algernon
újonc

Sziasztok,

megjelent a kliens listámon egy ASUS nevű eszkőz 169.254.39.93 ipvel és a mac-address csak az utolsó számban tér el routerétől. Kiváncsi lennék, hogy ez vmi új router szolgáltatás miatt van itt vagy vmi betolakodó?

köszi a segítséget.
alg

(#3379) Ano válasza Algernon (#3378) üzenetére


Ano
őstag

Tiltsad el azt az eszközt és nézd meg, hogy minden működik-e rendesen a hálózatban ... ha valami nem működik, akkor lehet hogy azt tiltottad le :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3380) Algernon válasza Ano (#3379) üzenetére


Algernon
újonc

a kliens listában nem tudom tiltani :( máshol nem látszik ez az eszköz, illetve ip alapon meg nem engedi mivel nem ezt a tartományt használom.

(#3381) tobias40


tobias40
veterán

VPN beállítást szeretnék.

Megcsináltam az ÖF szerint a speciális beállításokkal mint ahogyan a képen van.
Server1-ben.
Lefut a beállítás.
Letöltöm hozzá a file-t,bemásolom az open vpn megfelelő mappájába.
Kilépek az itthoni hálózatból és kapcsolódok a telefonomról megosztott mobil netre.
Indítom a feltelepített open vpn gui-t,beírom a fh. nevet és jelszót,kapcsolódik és zöld az ikon.

De,nem látom ezek után a saját hálózatomon levő NAS tartalmát pedig ez lenne az egyik cél.

Mit csinálok rosszul,vagy mit kellene csinálnom hogy jó legyen?

[ Szerkesztve ]

(#3382) Kendek válasza tobias40 (#3381) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A kép alapján ugye kell hozzá a Push LAN to clients opció (ha még így néz ki), illetve a kliensben is szükséges lehet a beállítása, pl. az OpenVPN for Android appban a VPN megkerülése helyi hálózatokhoznál ki kell venni a pipát.

<-ƘƘ->

(#3383) tobias40 válasza Kendek (#3382) üzenetére


tobias40
veterán

384.5 van fent a routeren.

Rosszul írtam mert csak az alap beállításon indult el a server és csatlakoztam,azután volt az amiket lent írtam.

Ha a speciális beállításokat csináltam akkor lefutott 100%-ig a beállítás de kiírta hogy nem indult el a server.

Az a megoldás amit írtál a speciálisra?

Wines laptopról próbálkozok..

"Push LAN to clients opció" nincs ilyen ...

[ Szerkesztve ]

(#3384) Kendek válasza tobias40 (#3383) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha tudsz akkor csinálj képernyőképet a beállításokról (és linkeld), és akkor meg tudom nézni. :)

<-ƘƘ->

(#3385) tobias40 válasza Kendek (#3384) üzenetére


tobias40
veterán

Most ilyen

(#3386) Kendek válasza tobias40 (#3385) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezen kép szerint a speciális beállításokban nincs már ilyen opció. Lehet azért mert ez alapértelmezett, vagy mert a nem speciális beállításokban levő beállítás a mérvadó. Igazából ez amúgy is kliensoldali beállítás, viszont szerveroldalon a tűzfalat azért szükséges konfigurálni hozzá.
A .ovpn fájl tartalmát csekkold, a

route 192.168.0.0 255.255.0.0 vpn_gateway

vagy a

redirect-gateway def1 bypass-dhcp

sorok azok amik meghatározhatják, hogy eléred a belső hálózatodat (is).

<-ƘƘ->

(#3387) MaCS_70 válasza tobias40 (#3385) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes...

HGG-n sokkal több beállítási lehetőség van, pl. a LAN tolása a kliensek felé is. :F

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3388) Kendek válasza MaCS_70 (#3387) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A HGG az régebbi verzióra épül, szóval ez lehet az egyik oka a különbségnek.

<-ƘƘ->

(#3389) tobias40 válasza Kendek (#3386) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem az ovpn file-ben nincsennek ilyen sorok.. :(
Vagy hol keressem?

Egyébként ez a server fülnél való beállítási kép...

[ Szerkesztve ]

(#3390) Kendek válasza tobias40 (#3389) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Changelogba belekukkantva (egyébként van már idei 384.9-es firmware is), ezt írja a 384.5-nél:

Removed "Push LAN" and "Redirect Gateway", replaced with new Client Access setting

Vagyis a nevezett Push LAN to clients opció kikerült, és most már van valami Client Access beállítás ahol ezt szabályozni lehet. Ezt kellene megkeresned, mert ezek szerint ott lehet beállítani. :)

<-ƘƘ->

(#3391) tobias40 válasza Kendek (#3390) üzenetére


tobias40
veterán

client
dev tun
proto udp
remote "külső ip-m" 1194
float
ncp-ciphers AES-128-GCM
auth SHA256
compress lz4
keepalive 15 60
auth-user-pass
remote-cert-tls server

Ezeket látom ha belenézek a file-be szerkesztővel.

(#3392) Kendek válasza tobias40 (#3391) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, ebből tényleg hiányzik, ezért kellene megkeresni ezt a Client Access menüpontot, hogy itt miket lehet állítani. Próbálj szétnézni a webes beállítófelületen a VPN alatt, elvileg ott kell lennie valahol.

<-ƘƘ->

(#3393) tobias40 válasza Kendek (#3392) üzenetére


tobias40
veterán

A képen is láthatod hogy nincs ilyen menü server alatt.
De nincs a Vpn client alatt sem.. :(

[ Szerkesztve ]

(#3394) Kendek válasza tobias40 (#3393) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A 384.5-ös firmware-ben debütált, ott kell lennie valahol. Sajnos ennél pontosabb infót nem tudok adni.

Added new Client Access setting to select between three types of access: LAN only, WAN only (will block access to the LAN, including the router itself) and LAN + WAN.

Itt válaszd ki a LAN only vagy a LAN + WAN opciót, majd töltsd le még egyszer a .ovpn fájlt.

<-ƘƘ->

(#3395) appel válasza tobias40 (#3393) üzenetére


appel
őstag

Rossz helyen keresed...

(#3396) tobias40 válasza appel (#3395) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,de ez a General-nal van ha átváltok Advenced Settings-re ott nincs!

Vagy akkor a General-ban kell megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#3397) Kendek válasza tobias40 (#3396) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A kettő ugyanarra az OpenVPN szerverre vonatkozik, csak az Advanced Settings-szel lenyitsz pár extra beállítható dolgot. Az alapvető beállítások a General alatt kapnak helyet, a többi inkább haladóbb felhasználóknak szól, ezért vannak alapból rejtve.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3398) appel válasza tobias40 (#3396) üzenetére


appel
őstag

Igen, már ide került át a beállítás, és ha több vpn szervert futtatsz, akkor példányonként lehet más-más beállítás is.

(#3399) tobias40 válasza Kendek (#3397) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát akkor jók a beállításaim csak át kell kapcsolnom a "Both"-ra ?

(#3400) Kendek válasza tobias40 (#3399) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha Internet only-n van, akkor értelemszerűen persze, át kell állítani valamelyik másikra, hogy hozzáférj a belső hálózatodhoz is. Plusz újra le kell tölteni a .ovpn fájlt (és azért csekkold a tartalmát is).
Pontosan mi a célod még vele? Ha internetezni is a VPN-en keresztül szeretnél, akkor a DNS hirdetés kliensek felé-t érdemes még Igenre állítani, különben a DNS-lekérések miatt nem lesz teljes a kliensoldali titkossága a dolognak (DNS Leak).

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.