Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Kendek válasza sonye (#3700) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha szólsz, akkor szívesen segítek benne. :)

<-ƘƘ->

(#3702) sonye válasza Kendek (#3701) üzenetére


sonye
senior tag

Szerintem mindenképp összehozzuk!
Megveszem majd a HDD-t decemberben, aztán kicsit rendbe tesszük a transmissiont. :R :R :R

(#3703) Flatt


Flatt
újonc

Sziasztok! Lehetséges AP módban a DM klienst valahogy rábírni a visszatöltésre?
Mivel van előtte egy Speedport Telekomos rúter.

(#3704) Kendek válasza Flatt (#3703) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Általános probléma manapság, hogy az internetszolgáltatók alapból NAT-olt IPv4-es netet adnak. Ez azzal jár, hogy kliensoldalon nem lehet portot nyitni, és ezáltal passzív módban fut a torrent.
Először is ellenőrizd, hogy NAT-olt vagy-e, vagyis a router WAN címét hasonlítsd össze azzal amit itt mutat. Ha a kettő nem egyezik, akkor jelezd a szolgáltatód felé, hogy szeretnél saját publikus IP-t, mert kívülről nem éred el a belső hálózatodat (pl. IP kamerát).

<-ƘƘ->

(#3705) ArthurShelby válasza Kendek (#3704) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól emlékszem a speedport-os eszközök adsl/wdsl-es helyen vannak, ahol az iptv is bezavar. Igazából inkább azt kéne megnézni, hogy a speedportban van e pppoe passthrough, vagy ott kéne portot nyitni.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3706) mZoleee válasza mZoleee (#3694) üzenetére


mZoleee
senior tag

erre esetleg valakinek ötlet? (vagy csak nekem van ilyen problémám?

(#3707) ArthurShelby válasza mZoleee (#3706) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én úgy tudom, hogy ez a szolgáltatás megszűnt, csak az asus még nem vette ki a fw-ből.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3708) mZoleee


mZoleee
senior tag

A Let's Encrypt-re gondolsz, vagy az asus féle DDNS-re?

(#3709) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Most, fekete pénteken vettem egy ilyen routert.
gyári+merlin kombóval használnám.
A kérdésem, hogy mennyire stabil így? Vannak e ismert hibák?
A beépített bittorrent kliens milyen gyors?

köszi! :)

(#3710) lionshamlet válasza Tav-Csoves (#3709) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Mennyibe sikerült megvenni?

(#3711) Tav-Csoves válasza lionshamlet (#3710) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

39000+posta

(#3712) MaCS_70 válasza Tav-Csoves (#3709) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ismert gyengeség az, hogy a Qantenna alrendszer az #1 LAN porton működik, így érdemes lehetőleg a többi LAN portot használni, illetve az #1-esre tenni a legkisebb terhelést jelentő kapcsolatot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3713) lucifer15 válasza Tav-Csoves (#3709) üzenetére


lucifer15
tag

Szia. Én is vettem ugyan ekkor. Beüzemelted már?

(#3714) Tav-Csoves válasza lucifer15 (#3713) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Még nem szállították ki, számlát kaptam már róla. A napokban várható érkezése.
Te? Milyen? Elégedett vagy vele?
Nekem 350m2-t kellene lefednie... :D

[ Szerkesztve ]

(#3715) tobias40


tobias40
veterán

LAN/IPTV fül alatt miket lehet beállítani,vagyis mire való ez a lehetőség?

Ha van vkinek iptv elérése esetleg innen letudja osztani a belső háló kliensei felé?

Valami hasonló jó lenne ha megoldható lenne... ;]

(#3716) lucifer15 válasza Tav-Csoves (#3714) üzenetére


lucifer15
tag

Jó reggelt. 26.án kedden már meg is kaptam. Még nem üzemeltem be.
Jelenleg egy N18 as van.
Kétszintes kertes házba, plusz tetőtér ahol az N18 már nehezen birkózott meg a távolsággal,de teljesen üzembiztoson működik kb 3 éve. A router a földszinten van.

(#3717) Karkarosz


Karkarosz
csendes tag

Sziasztok,
Most lettem gazdája ennek a szuper routernek. Nagyjából a kezdeti lépések zökkenőmentesek voltak, a torrent résznél azonban elakadtam.
A router 3.0-ás portjára csatlakoztattam egy 500GB-os SSD-t. Feltelepítettem a gyári BitTorrentet, sikerült is elkezdeni a letöltést. Két gondom van:
1) Nagyon lassú volt a letöltés, kb 5000kbps
2) Se a letöltés alatt, se azután nem indul el a seed. Jelzi a kis ikon, hogy ő biza seedel, illetve a torrent oldal is látja, hogy leech-en vagyok, de a sebesség nem mozdul 0-ról (és az oldal szerint se töltöttem fel semmit, míly meglepő).
Digis net, gigabites, a router előtt a digitől kapott modem van csak (laptopról megy a torrent ki-be).

Köszi a segíséget előre is!

(#3718) Tav-Csoves válasza lucifer15 (#3716) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

A Telekom gigabites nettől behidalt... Mintha nem lenne hardveres nat... Van egyáltalán ezen a vason? Hol lehet megnézni?
Végig 80-90% felett a cpu, és újraindulgat időközönként, random...
Tiszta csalódás nekem... Oké, hogy megy a torrent mint az állat, és a gigabites net kb 40%a a p2p, de könyörgöm, ennyit, ennyiért, azért már... Ildomos lenne eme remekelésnek nem remekelő Eleknek tudnia...
Az Asus rt ac56u-m 1000x stabilabb volt ennél... Holnap vissza is rakom azt... Eme lehengerelt rettenet mehet háttérnek... Tuti nem etetem PPPoE-vel tovább... Az agyam megáll(t)... :W :U

[ Szerkesztve ]

(#3719) chaosmonger válasza Tav-Csoves (#3718) üzenetére


chaosmonger
tag

Hehe, én is most vettem, Telekom gigabit van és Asus RT-N56U-t cseréltem vele. Nekem ilyen problémám nincs, stabil a router a CPU-k 1-3 % között mozognak. AP módban használom.
Sajnos azomban a cseréhez fűzött reményeimet nekem sem váltotta be, nem lett nagyobb a wifi lefedettség a házban. Valószínű hogy ez nem a router hibája, hanem a házé ezek után, az emeleten és az étkezőben ugyanúgy nem tudom az 5G-t használni ezzel a 4 nagy antennával sem, mint az 56U-val, amin nem is volt külső antenna. Igazából pont ugyanott vannak a határok. A wifi sebesség persze megnőtt, kis túlzással mondhatom, hogy 40000 Ft-ért elértem hogy a mobilalkalmazások ne 2, hanem 0,5 mp alatt töltődjenek le :)

Elég lassan bootol be egyébként, az nálam csak azért baj, mert sajnos sűrűn van nálunk áramszünet.

Ami furcsaságot láttam: az első nap amikor beüzemeltem, a rákötött hdd-t már beszkennelte, de a médiacenter beállításnál nem tudtam könyvtárakat hozzáadni, mert üres volt a könyvtárlista. Aztán ez másnapra megoldódott, mintha csak dolgozott volna még rajta.

A másik, hogy amikor kipróbáltam a torrent klienst, a letöltött film nem jelent meg a médiatartalmak között a tv-n, akkor sem ha ott frissítgettem, csak a router újraindítás után. Az 56U-nál nem volt ilyen gond. De lehet hogy ez is megoldódott már mert beállított/leindexelt mindent már rendesen, azóta nem próbáltam.

(#3720) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

A nagyobb Wifi lefedettséghez módosítsd a CFE-t. Így fel tudod tolni maximumra a TX powert.
Nekem az AX88u mellé, vissza kellett tennem az AC87u-t mert az AX88u wifije katasztrofális.
(a képen a 2 router között félúton mérem... a méter becslés mögötte fake..)

[ Szerkesztve ]

(#3721) wong kok wah válasza chaosmonger (#3719) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Az áramszünetre ott a szünetmentes táp. Az utoljára letöltött filmek pedig a "Recently added" mappába jelennek meg nálam..

(#3722) Kendek válasza Tav-Csoves (#3718) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Van tényleges hardveres NAT (Flow Accelerator), de erősen limitált a működőképessége (max sima kábelnet, PPPoE-vel felejtős) és bug-os is. Helyette inkább a CTF (Cut-Through Forwarding) dolgozik, ami lényegesen kompatibilisebb. Elvileg elég a majd' gigabites tempóhoz is.

(#3719) chaosmonger: Hivatalosan semelyik router sem lesz jobb, mert szigorúan meg van határozva a maximális sugárzási teljesítmény amit ezek az eszközök kibocsájthatnak. A CTF módosításával feloldható ez a korlátozás a 2,4 GHz esetén, a Quantenna miatt viszont az 5 GHz maximum csak HGG-vel állítható (de az a firmware nincs valami jól karbantartva). De azért ehhez is tudni kell, hogy egy bizonyos távolság felett hiába jó a router jelszintje, ha a kliens nincs ugyanígy okosítva, akkor vissza már nem nagyon tud kommunikálni.

<-ƘƘ->

(#3723) Tav-Csoves válasza Kendek (#3722) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Szia, köszönöm szépen a válaszod!
Amit chaosmongernek írtál, megcsinálnám, hogy legalább AP módban jobb legyen nálam a lefedettség, ugyanis elsődleges amiatt vettem.
Kérdés, hogyha felteszem a Merlint, akkor könnyebben be lehet ezt állítani? - pl a gui-ban?
Továbbá, ha felteszem a Merlint, hogy tudom későbbiek során garanciáztatásnál a gyári állapotot - Merlin-mentes - újra megteremteni?
Köszönöm a segítséget!

(#3724) Kendek válasza Tav-Csoves (#3723) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A CFE-s megoldás az teljesen firmware független, csak SSH kell hozzá amíg beállítod. A Merlin-ben nem lehet határérték fölé emelni a sugárzási teljesítményt.
A gyári firmware visszaállításának a menete le van írva az összefoglalóban. Lényegében a router TFTP-s helyreállító módját tudod hozzá használni. Ez viszont nem állítja vissza a CFE módosítását, szóval ha - saját felelősségedre - azt is megbabrálod, akkor a cfe.bin fájlt azt biztos helyre mentsd le. Ez a /dev/mtd0 képe, és a gyári állapot visszaállításához vissza kell írni rá.

<-ƘƘ->

(#3725) Karkarosz válasza Karkarosz (#3717) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

Nekem esetleg tud valaki segíteni? :R

(#3726) chaosmonger


chaosmonger
tag

Köszi srácok a magyarázatokat, ezt nem tudtam, laikusként tényleg azt gondoltam hogy ezekkel az antennákkal a Mir űrállomáson is fogják majd a wifimet. Nem fogom berhelni, végül is meg van oldva egy D-Link extenderrel a lefedettség, csak abban reménykedtem hogy azt meg tudom szüntetni.

Karkarosz: sajnos segíteni nem tudok, de kipróbáltam, nálam sem megy a feltöltés a DL managerben, pedig azt jelzi hogy seedel.Megnéztem, nincs letiltva.

(#3727) Karkarosz válasza chaosmonger (#3726) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

Néztem a neten, vannak akik írják, hogy milyen jól seedel, csak a megoldásra nem találok semmit.. Ezért is reménykedek, hogy Kendek kisegít valami tippel.. :((

(#3728) Kendek válasza Karkarosz (#3727) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Általános dolgokat tudok csak írni. Az SSD-n használj ext4 fájlrendszert, a router kezelőfelületén formázd le. Ez jócskán csökkenti a procihasználatot és gyorsabb lesz a fájlkezelés. Használj Merlin firmware-t, és a DM helyett Entware alá telepítsd a gyári Transmission-t. A settings.json fájlt célszerű optimálisan beállítani, nálam így van.
Ami viszont a seed-hez a legfontosabb, hogy ne legyél passzív. Ha NAT-olt netet kapsz, akkor kérj saját külső IPv4 címet, és ha szükséges akkor nyiss portot a kliensnek. Ha nem tudnak rád csatlakozni, akkor senki sem fog húzni rólad.

<-ƘƘ->

(#3729) Karkarosz válasza Kendek (#3728) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

Ha jól olvasok a sorok között, akkor ebben a sorrendben is kell a lépéseket elvégeznem, ugye? Tehát először lecserélem a gyári firmwire-t Merlin-re, utána felrakom az amtm-t (ezt pendrive-ról telepítem?), az amtm-ből telepítem az Entware-t és az alá telepítem a "torrent programot"? Ezt követően pedig az entware-ben már át tudom írni a settings.json filet?
Nem vagyok informatikai analfabéta, csak ez a terület még erősen sötét nálam. Gondolom a linkelt angol leíráson túl nincs egy "még hülyébbeknek leírás".. :F

Ha nagyon elbaltázom a dolgokat, akkor gyári visszaállítással vissza tudom hozni a router-t, nem marad örökre hurka, ugye? (mármint ha csak szimplán elcseszem valahol és nem jutok 1-ről a 2-re, nem pedig ha pl áramszünetet kap frissítést közben)

(#3730) Kendek válasza Karkarosz (#3729) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Legelőször a Merlin-t fel kell rakni (és nyilván be is kell állítgatni), igen, aztán dugd rá és formázd le az SSD-t ext4-re. Utána mehet az entware-setup.sh parancs. Azzal egyszerűen telepítheted rá az Entware környezetet. Majd ahogy írja is, az opkg segítségével installálható a Transmission (a kapcsolódó csomagokkal egyetemben), és leállított állapotában szerkeszthető a settings.json fájl.
Ha minden kész, akkor a böngészőben eléred a Transmission kezelőfelületét (asztali gépnél és notinál tökéletes), illetve vannak hozzá különféle appok is (telóra célszerű).

A gyári firmware visszaállításához találsz leírást az összefoglalóban. Amíg nem a CFE szintjén van probléma, addig a TFTP-s módszerrel helyreállítható a router.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3731) Karkarosz válasza Kendek (#3730) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

Ehhez a részhez "entware-setup.sh parancs", ide kell putty, vagy valami egyéb, vagy a futtatáshoz tudok parancsot megadni a Merlin-ben?
Bocsi a sok kérdésért, de inkább most, mint net nélkül.. :DD
Ha minden jól megy, a hétvégén neki esek.

(#3732) Kendek válasza Karkarosz (#3731) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Parancsokat SSH-n keresztül tudsz kiadni. PuTTY vagy egy sima Linux terminál emulátor is jó.

<-ƘƘ->

(#3733) Karkarosz válasza Kendek (#3732) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

Bocsi a kései válaszért:
Hétvégén megküzdöttem a router-rel, leszámítva némi bénázást (alig 2 órámba telt rájönni mit írtam el :W ) egyébként nagyjából zökkenőmentesen sikerült a leírások alapján megcsinálni. Működik is minden, bár a sebességet nemnagyon sikerült tesztelni feltöltésnél, letöltésnél kb 5mbps-t tud ami kicsit vékony de attól tartok sokkal jobb nem lesz...
Ott akadtam el, hogy mivel tudnám a te settings.json-odat felvinni a router-be, mert a Putty nem ismeri a ctrl+v parancsot. Esetleg javaslat? :)
Köszi!

(#3734) tobias40 válasza Karkarosz (#3733) üzenetére


tobias40
veterán

Putty-van a "crt v" az a jobb egér!

(#3735) MaCS_70 válasza tobias40 (#3734) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vagy Shift+Insert

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3736) ArthurShelby válasza Karkarosz (#3733) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Windows10 cmd már tud ssh-t, meg ctrl+v-t is ;)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3737) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#3736) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem erre a CMD/PS SSH-ra nem áll rá a kezem. Valahogy sokkal használhatóbb egy PuTTY/KiTTY.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3738) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#3737) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én egyelőre csak kipróbáltam, hogy tényleg működik e (és működik). De miben más jobb/használhatóbb a putty?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3739) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#3738) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van neki szép, keretbe foglaló kezelőfelülete, amiben szépen ott vannak egymás után az SSH-kapcsolataim, amelyeket kattintásra elérek.

Onnantól, hogy bent vagyok, már nyilván nem látok különbséget.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3740) Karkarosz


Karkarosz
csendes tag

Köszi mindenki! :DD

(#3741) mZoleee


mZoleee
senior tag

Noh, kijött egy update (merlin).. végre megoldódott a cert és az ip update problémám.. :DD

(#3742) tobias40


tobias40
veterán

Mostanában többször használnám az AC-s wifi-t a routeren,de néha teljesen megszakad és eltűnik a hálózatból.Aztán random visszajön.
Merlin fw van rajta de ez gondolom nem tényező ebben az esetben.
Írtátok korábban hogy bizonytalan az 5GHz-es sáv,mire kell figyelni(beállítások) hogy stabilabban működjön?
A 2.4-es teljesen stabil és jó!

(#3743) Karkarosz


Karkarosz
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy adott ez a csodás router, Merlin fut rajta (legfrissebb) és megy a transmission is. Az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetőségem a routerbe dugott vinyón lévő fileokat elérni a laptopomról vezeték nélkül? (Hogy miért? Mert a router és a vinyó a szekrény tetején van és macera mindig leszedegetni)
Jelen esetben pl egy leszedett torrenthez szeretném felpakolászni a hozzá való feliratokat anélkül, hogy szét kéne rántgatnom a rendszert. A hálózatban látom a routert, de hálózati infrastruktúra alatt és médiaeszköz alatt a router lapját nyitja meg a böngészőben, számítógépként is ott van, de arra nem tud a windows csatlakozni.
Ötlet? :)

(#3744) MaCS_70 válasza Karkarosz (#3743) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, ez teljesen triviális szolgáltatás. Az USB - Servers Centerben becslésem szerint négyféle kiszolgálót is beállíthatsz: iTunes, DLNA, SMB, FTP.

Annak, hogy vezetéken vagy wifin csatlakozol-e, semmi jelentősége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3745) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#3744) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ja, az NFS kiment a fejemből. Az is van, összesen tehát ötféle szervert érhetsz el a routeren belül LAN-oldalról.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3746) Karkarosz válasza MaCS_70 (#3745) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

Hiába állítgatom, továbbra is ugyan azt produkálja (illetve nem) a gépem, nem érem el a vinyót..

(#3747) Kendek válasza Karkarosz (#3746) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az NFS Linux oprendszerhez ideális, ha Windowst használsz, akkor inkább a Samba megosztással próbálkozz. A fájlkezelőben \\192.168.1.1 címmel éred el a router-t, és akár állandóra is csatlakoztathatod.

<-ƘƘ->

(#3748) Karkarosz válasza Kendek (#3747) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

"A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni" Egyszerűen nem jutok tovább.. Filekezelőben ha kiválasztom "Ez a gép"-et akkor ott látom a "Hálózati helyek"-nél, de ha arról lépek fel, ott nem enged adatot felvinni/levenni..
Ha az elérési úthoz írom be, hogy 192.168.1.1 akkor meg megnyitja a böngészőben a routert..
\\192.168.1.1-el meg szintén nem tud kapcsolatot létesíteni.. Samba engedélyezve, vendég is, elvileg van engedélye R/W

[ Szerkesztve ]

(#3749) Kendek válasza Karkarosz (#3748) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A router-en engedélyezd az SMB2-t, vagy pedig a Windowsban az SMB1-et.

<-ƘƘ->

(#3750) Karkarosz válasza Kendek (#3749) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

Yes, így már végre működik (windows-ban bekapcsolni kellett az SMB1-t és a routerben is átállítottam arra). Köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.