Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Pocok256 válasza Bluerainbow (#2950) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor ott valami el van cseszve nálam gyári kliens mellett fentebb írt ipari mennyiségű torrenttel 50-80 körül van a CPU terhelés.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2952) Bluerainbow válasza Pocok256 (#2951) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Értem , utánanézek mit ronthattam el.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#2953) Bluerainbow válasza Bluerainbow (#2952) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Az új 19 órát futott merevlemez egyik percről a másikra meghibásodott. A melóban még csatlakoztam rá OpenVPN-el és másoltam rá , mire hazaértem piroson villogott a logó és azt tanácsolta nézzem át a lemezt windowson. Hdd sentinel azt mondja 100% teljesítmény , 37% kondició , 48 hibás szektor , hátralévő élettartam 99 nap. Természetesen megy vissza gariba. Viszont amíg az rendeződik gondoltam teszek rá másik merevlemezt. találtam otthon egy régebbi USB 2-es külső racket (talán valami d-link) , beletettem egy 100%-os 7200 rpm-es samsung 1tb-os hdd-t. Amíg teljesen üres semmi gond. Ahogy teszek rá valamit cpu mindkét mag 100%. Másolni alig tudok rá 250-500 kb/s al. Másolás közben gyakorlatilag lefagy a router. Viszont windowson tökéletesen megy a hdd 28-30 mb/s az irási sebesség (usb 2). Valamit nagyon elállithattam a routeren , vagy kifogtam volna egy hibásat , nem tudom. Az se világos , hogy a hdd a 4tb-os mitől lett bad szektoros :O

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#2954) Pocok256 válasza Bluerainbow (#2953) üzenetére


Pocok256
veterán

Én azt nem értem hogy a tökéletesen működő gyári rendszert miért kell legyalulni és feltenni mindenféle bugos cuccot?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2955) MaCS_70 válasza Pocok256 (#2954) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mire gondolsz?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2956) Bluerainbow válasza Pocok256 (#2954) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Nem igazán értelek ... milyen bugos rendszerre érted ? (a routeren a merlin fw van (amit csak azért tettem fel mert itt a ph-n az összefoglalóban ajánlották), a hdd-t meg azért cseréltem a noname rack-re mert elromlott a tiszta uj külső hdd) Amúgy megvan a hiba. A rack volt hibás ami itthon volt nekem. Pendrive-al és egy másik külső hdd-vel működik. Most visszaküldöm gariba az első elromlott külső hdd-t és majd ha kicserélik , meg lesz oldva elvileg a gond.

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#2957) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok ! Arról szeretnék itt most érdeklődni hogy - ha van egy VPN előfizetésem - mi értelme van azt a routeren beállítani ? Az rendben van hogy akkor az összes itthoni cuccom vpn-en keresztül éri el a netet , de én hogy érem el a az otthoni cuccaim távolról ? :F
Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2958) Kendek válasza Asztee (#2957) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pont ennyi az értelme, hogy akkor általános érvényű lesz, és minden forgalom keresztülmegy a VPN kapcsolaton. Viszont ha a routeren állítod be pl. az OpenVPN-t, akkor az erősen lekorlátozza az elérhető átviteli sebességet (gyenge hardver). Szóval adott esetben szerencsésebb ha PC-n lövöd be.

<-ƘƘ->

(#2959) Asztee válasza Kendek (#2958) üzenetére


Asztee
aktív tag

De van rá valamilyen lehetőség ,hogy távolról továbbra is elérjem a cuccaimat ? Pl. WD MyCloud. Kipróbáltam a NordVPN-t (3 days trial) néhány hete és sehogy sem sikerült hozzáférni az otthoni cuccokhoz.
Azt a routerre érted hogy gyenge hardver vagy a vpn szolgáltatóra ? Nem gondolom hogy egy ilyen drága routernek - ha már van benne ilyen funkció - gyenge láncszemnek kellene lennie. :N

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#2960) Kendek válasza Asztee (#2959) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De igen, pl. az OpenVPN egy szálon dolgozik, és a titkosításra meg az esetleges tömörítésre nincs hardveres gyorsítás a routerben. Olyan ~40 Mbps mondjuk még reális letöltésre, de ennél jóval többet ki lehet hozni egy lényegesen erősebb PC-ből.
Hogy VPN kliensként is beállítva a routert megoldható-e a távoli elérése mondjuk szerverként (OpenVPN), azt nem tudom megmondani mert sohasem próbáltam. Gondolom azon is múlik, hogy a router saját magát is a VPN mögé rakja-e, vagy csak a csatlakozott klienseket. Utóbbi esetben ugyanúgy működik a külső elérés mint egyébként.

<-ƘƘ->

(#2961) MaCS_70 válasza Kendek (#2960) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam folyamatosan megy egy OpenVPN kliens-szerver--szerver-kliens kapcsolat két távoli Asus router között.

Forgalomátirányítás esetén sem szakad meg a kapcsolat, ha elvész a VPN-kapcsolat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2962) MaCS_70 válasza Asztee (#2959) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Nem gondolom hogy egy ilyen drága routernek - ha már van benne ilyen funkció - gyenge láncszemnek kellene lennie."

Ez nem egy drága router -- ha azt a kört nézed, ahol a hálózati titkosítás fontos szempont.

Olyan ez, mint a NAS-funkció. Működik, sőt, egy csomó eszköznél jóval jobb teljesítményt hoz, de nem veheti fel a versenyt egy céleszközzel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2963) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Nem tudom hogy néz ki ez technikalikag de firmware frissítés formájában az elképzelhető hogy WPA3 titkosítást kapjon a ez a kis router? :U

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#2964) Kendek válasza Hardstyler01 (#2963) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amennyiben csak szoftveresen is lehetséges megoldani (nem igényel új hardvert mondjuk az újfajta titkosítás számolásának gyorsítása végett), akkor lehetséges, hiszen aktívan támogatott még ez a router.

<-ƘƘ->

(#2965) ramzess válasza Kendek (#2960) üzenetére


ramzess
csendes tag

Sziasztok segitseget szeretnek kerni toletek .van egy asus rt ac 87 u routerem amire ra szeretnek csatolni egy asus rt n16.mint ismetlot .valahogy osszehozta a fiam de nincsen meg a kello sebesseg.szerintem valahol a beallitasoknal kellene.nincsen valahol kepes bemutato hogy hogyan kell pontosan beallitani.valaszaitokat elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#2966) Gubek-Einste válasza ramzess (#2965) üzenetére

Milyen sebesség van most?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2967) ramzess válasza Gubek-Einste (#2966) üzenetére


ramzess
csendes tag

Hello wifi internetem van ,20 /2 mb.ket tegla fal van a ket router kozott , de ha behoztam a házba akkor csak a tavolsag kb 4m lehetett.ha kiviszem a teli kertbe akkor se tobb mint légtavolsagban 7m. 2.4 mérem mert a n16 nem kompatibilis az 5gh.

(#2968) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Ma kíváncsiságból benéztem az AIprotection menüpont alá (ami be van kapcsolva) a kétirányú ISP alatt ilyenekből van vagy 25.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#2969) Gubek-Einste válasza ramzess (#2967) üzenetére

Mennyi az annyi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2970) ramzess válasza Gubek-Einste (#2969) üzenetére


ramzess
csendes tag

Hello kb a felet merem ,de tobbnyire 8 mb korul szokott lenni.

(#2971) Gubek-Einste válasza ramzess (#2970) üzenetére

Linkelt programok közül mutass egy mérést az N16 mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2972) Manka76 válasza Bluerainbow (#2968) üzenetére


Manka76
senior tag

Szerintem ez mindenkinél így van. Volt olyan nap hogy 20 bejegyzés is volt.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2973) Multibit válasza Manka76 (#2972) üzenetére


Multibit
veterán

Botok kedvenc portjai nyitva vannak nálatok? UPnP aktív?

[ Szerkesztve ]

(#2974) Bluerainbow válasza Multibit (#2973) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

UPnP aktív volt , a bejegyzés után kikapcsoltam. Érdekes még a tv-t is támadásként "éli meg"

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#2975) Multibit válasza Bluerainbow (#2974) üzenetére


Multibit
veterán

Érdekes még a tv-t is támadásként "éli meg"
Akkor ott a Type-nál mi volt? Internal Attacks? :U

(#2976) Bluerainbow válasza Multibit (#2975) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ezt irta. Amúgy a tv-vel a csatolt merevlemezt akartam elérni de nem sikerült. Utólag sikerült Kodi-n keresztül elérnem a Samba-t (Android Tv)

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#2977) Manka76 válasza Multibit (#2973) üzenetére


Manka76
senior tag

Hogyan illetve hol kapcsolom ki a portokat?

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2978) Multibit válasza Manka76 (#2977) üzenetére


Multibit
veterán

Ha Te magad nyitottál "bot kedvenc" portot (21,22,23 stb), akkor ahol bejegyezted az Asus felületén (port forward), ott vedd ki a listából!
Ha nem nyitottál manuálisan portot, akkor tiltsd le a UPnP-t, mert az nyitogat úgy is, hogy Te nem tudsz róla!

(#2979) Manka76 válasza Multibit (#2978) üzenetére


Manka76
senior tag

Köszönöm.
Ezeket megcsináltam, csak a 2db. IP kamerának nyitottam portot.
Viszont abból az egyik nem tudom mit csinál mert ennyi portot nem kéne használnia ennyi címre. Csak az időképre küld képet az a 87 kezdetű IP cím, meg valamiért az Amazonra is mutat az egyik cím

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2980) Multibit válasza Manka76 (#2979) üzenetére


Multibit
veterán

Ennyire megváltozott az Asusok port forward képernyője? :F Biztos, hogy jó képernyőt tettél ide?

(#2981) kircsike válasza Multibit (#2980) üzenetére


kircsike
tag

Ez nem a port forwards.
Ez az aktív kapcsolatok.

(#2982) Manka76 válasza Multibit (#2980) üzenetére


Manka76
senior tag

A Port Forward rendben van már (Köszönet a segítségért).
Csak sokallom ezt a rengetek aktív kapcsolatot egy FTP kép feltöltéshez.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2983) kircsike válasza Manka76 (#2982) üzenetére


kircsike
tag

Ha jobban megnézed akkor látható hogy 2 aktív kapcsolatod volt a kép szerint. Egy https (443) és az ftp (21). ;-)

(#2984) ramzess


ramzess
csendes tag

Hello megoldodott a problemam, ket routert bekabeloztam es be lett allitva ap ra .tokeletesen megy .

[ Szerkesztve ]

(#2985) TomBond


TomBond
aktív tag

Tegnap este volt 2 áramszünet, aminek hatására nem ért el minden weboldalt a router. Visszaállítottam gyári alap beállításra, majd beállítottam a wifit, és a hálózatot újra. Viszont azóta olyan érdekes dolgokat produkál, hogy nem tudom beállítani a IPv6-ot, mert semmit nem fogad el. A szolgáltató (DIGI) eszközén meg tudom nézni, hogy elméletileg van IPv6-os cím, de a routerrel nem tudok csatlakozni rá. Van olyan beállítás, amikor még a wifit is kikapcsolja.
A DIGI esetében melyik IPv6-os beállítás lenne a helyes?
A DIGI-s 1000-es netnél ki milyen beállításokat javasol még?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#2986) Gubek-Einste válasza TomBond (#2985) üzenetére

A DIGI esetében melyik IPv6-os beállítás lenne a helyes?
A DIGI-s 1000-es netnél ki milyen beállításokat javasol még?

Beállítani így kellene.
Nézz be a Digi-s net topikba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2987) TomBond válasza Gubek-Einste (#2986) üzenetére


TomBond
aktív tag

Köszönöm a segítséget, de az én beállításaim nem ezek, és ennél a lehetőségnél, én nem kapok IPv6-os címet. Azaz, a routerben is látom a címet, meg a hálózati beállításoknál is, de ha felmegyek bármelyik teszt oldalra, akkor azok már nem látják.

[ Szerkesztve ]

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#2988) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Manuálisan szeretném az adott eszközök MAC címéhez rendelni az IP címet, de ez csak akkor működik, ha a DHCP szerver engedélyezése pipát is beteszem. Viszont ekkor meg kell adnom legalább egy IP címet tartalmazó IP cím tartományt, ahová bármilyen más gép is fel tud csatlakozni.

Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy csak azok a gépek tudjanak a wifire felcsatlakozni, amiket kézzel felveszek a manuális listára?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2989) Kendek válasza laktop (#2988) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ehhez a vezeték nélküli MAC-szűrőt kellene pluszban beizzítanod.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2990) Drenadar


Drenadar
veterán

sziasztok!

Nézem ezt a routert vásárlás miatt és érdeklődnék, hogy szerintetek még ma is jól megállja a helyét? általánosságban ha valaki nem akar nagyon vele foglalkozni, mennyire problémamentes?

(#2991) ArthurShelby válasza Drenadar (#2990) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem tudom mire akarod használni, de általánosságban nagyon jól megállja a helyét és probléma mentes.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2992) Multibit válasza Drenadar (#2990) üzenetére


Multibit
veterán

Ha csak nem vagy kitömve 4x4 MIMO-s AC-kliensekkel, egy AC66U B1 jobb választás ár/érték arányt tekintve.

(#2993) Drenadar válasza ArthurShelby (#2991) üzenetére


Drenadar
veterán

telefon + pc + tv internet kiszolgálása... ha lehet akkor valahogy megoldani hogy tvről lehessen megosztott tartalmakat lejátszani, ilyesmi.

Éppen az AC 88-ról beszélem le magam, hogy az nekem totál felesleges és drága is, ez még belefér a dolgokba...

(#2994) Kendek válasza Drenadar (#2993) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az 5 GHz-es rádió egy kicsit gyenge pontnak számít a 87U-ban, és ha pl. a MU-MIMO miatt is vennéd, akkor az nem működik. Mindenesetre persze kiszolgál, és ha kötsz rá egy USB-s vinyót, akkor megy a hálózati megosztás médiaszerverrel, samba-val, FTP-vel és akár NFS-en keresztül is (Merlin firmware).
Ugyanakkor kezd már korosodni is ez a router, ha találsz árban egy újabb modellt, akkor esetleg az jobb választás lehet.

<-ƘƘ->

(#2995) Pocok256 válasza Kendek (#2994) üzenetére


Pocok256
veterán

Miért ne működne a MU-MIMO ? Már ezer éve megkapta rá a frissítést, és a MU-MIMO képes eszközök használják is.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2996) MaCS_70 válasza Drenadar (#2993) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 86-ost nézted?

Egyébként szerintem is nagyon jó a 87-es, teljes megelégedettséggel használom már évek óta.

Apró trükk az 5 GHz stabilizálására, hogy az egyes LAN-lyukat nem haználod.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2997) Dr.FantastiK válasza MaCS_70 (#2996) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

en hasznalom az eggyes 'lyukat' , oszt megis stabil az 5 GHz ! :DD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2998) MaCS_70 válasza Dr.FantastiK (#2997) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, még szép, hogy működik, az a dolga! De a kihagyása egy kis erőforrás-felszabadítást eredményez, úgyhogy ha nem kell mind a négy LAN-port, akkor érdemes az egyest hagyni szabadon, illetve ide kötni a legkisebb forgalmú kapcsolatot.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2999) Kendek válasza Pocok256 (#2995) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor annak csak örülök, amikor nekem volt dolgom vele, még a letiltása volt az ajánlott, mert csak bekavart és nem is működött. Persze a MIMO az teljesen jó (4x4 frankón megy), és MU-MIMO kompatibilis kliensekből sincs még jellemzően túl sok a piacon. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3000) Dr.FantastiK válasza MaCS_70 (#2998) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

na majd megprobalom .! . . :U

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.