Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Kronk


Kronk
őstag

Illetve mire érdemes jelenleg cserélni a routert, ha lenne egy Asus router, csupa 2.5 ne adj isten 10Gbites portokkal nem kérdés, de évek óta csak a wifivel foglalkoznak.
Az egyetlen ami jelenleg szóba jöhetne az a AX86U :Y

http://totesz.myminicity.com/

(#3902) Hulioboy


Hulioboy
tag

Sziasztok!
kb 5-6 éve használom a routert és szeretem, minden rendben van vele. Most vettem egy új TV-t (Samsung QE65Q60T ) konkrétam picit átverve érzerm magam, mert azt írták, hogy avi-t is jejátszik, persze ezt nem teszi, a régi samsunggal ellentétben. De gondoltam letöltök egy 4-k-s filmet, hogy megnézzem mit tud.. 50GB MKV, de az meg akad, laggol, minden baja van. Szóval a router nem bírja, vagy mi lehet a probléma, hogy nem játssza le akadásmentesen?

(#3903) Kendek válasza Hulioboy (#3902) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az 50 GB-os fájlméret az már egy kicsit túlzás, mert az másfél órás filmnél is ~10 MB/s. Plusz a tévé lejátszójának is sok lehet már. Nálam is akadozik egy-két HDR-es UHD felbontású HEVC a tévén, miközben egy RPi4 meg vígan viszi.
Ha a készülék lejátszója nem elég okos, akkor valamilyen tévéokosítót lehet érdemes lenne szerezni hozzá. Amúgy azért is jobb lehet egy ilyen ketyere, mert pl. egy Kodi nagyon kényelmes tud lenni a puritán lejátszóhoz képest.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3904) MrZed001 válasza Hulioboy (#3902) üzenetére


MrZed001
tag

TV-kbe gyakran (LG-be még nem láttam amibe nem) 100 Mbps-es hálókártyát tesznek (igen, nem vicc, spórolnak kb $2 azon hogy nem gigabites).
Mivel nem konstans bitráta, így UHD lejátszás meg tud akadni (50GB film ha 2 óra akkor átlag 7,1MBps ami 57 Mbsp ... átlag, de nagy a szórás).
Én routerrel Wifi-n át 5Ghz-en játszom le ezért TV-nek (és nem vezetéken).
Az még sose akadt meg (200+ Mbps)
Meg persze ahonnan lejátszod is minden más stop, kell az a 70-120 Mbps olvasási sávszél neki wincsi oldalon is.

(#3905) ArthurShelby válasza MrZed001 (#3904) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Még nem láttam/hallottam olyan tv-t/-ről, amin gigabites csatlakozó lett volna... :(((
(még a legdrágább új milliós tv-ken is csak 100-as port van)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3906) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Szerintieket várható még új Merlin RT-AC87U 384.13.10 után is?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#3907) Kendek válasza Hardstyler01 (#3906) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ilyen _x hibajavítás az még esélyes. A többivel már nehéz dolga van, mert az ASUS-nál is legacy státuszba került már egy ideje ez a router, és főleg csak biztonsági és hibajavításokat kap.

<-ƘƘ->

(#3908) Hardstyler01 válasza Kendek (#3907) üzenetére


Hardstyler01
tag

Igen a biztonság miatt kérdezem! Hogy érdemes e elgondolkodni a cseréjén vagy még azért kapni fog biztonsági frissítéseket..

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#3909) Kendek válasza Hardstyler01 (#3908) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az ASUS még egyelőre rendszeresen frissítgeti, szóval csak emiatt nem érdemes cserélni.

<-ƘƘ->

(#3910) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Próbáltam frissíteni a routert, de utána nem indult el, illetve elindult de kb. 30 mp múlva a power led elalszik, net nincs.
Próbáltam a gyári restoration programmal, de nem látja a routert.
Reset meg volt (nyomtam vagy 30 mp-ig a reset gombot), de nincs változás..
Ötlet valakinek?
Vagy menjek vegyek egyet mert ez kuka lett??
Köszi!!

Élj úgy, hogy.......

(#3911) MaCS_70 válasza dmad (#3910) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudod úgy félrefrissíteni, hogy a gyári toollal ne tudj hozzá kapcsolódni.

Amikor ezzel próbálkozol, a futtató gépen az IP-címet átírod, ugye, és a routeren bootloaderbe lépsz be?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3912) Kendek válasza dmad (#3910) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mivel és hogyan próbáltad frissíteni?
Egy normál firmware a router bootloaderére (CFE) nincs hatással, és azzal lehet indítani egy TFTP szervert, amivel pedig javítható az elbaltázott frissítés. Az összefoglalóban le van írva a helyreállítás menete, és innen tudod letölteni a legfrissebb gyári firmware-t: 3.0.0.4.382.52288 (ki kell csomagolni, a .trx kiterjesztésű fájlra lesz szükség). Utána végezz majd egy RESET-elést is, és ha rendben elindul a router, akkor be tudod állítani.

<-ƘƘ->

(#3913) dmad válasza MaCS_70 (#3911) üzenetére


dmad
aktív tag

A saját webes felületén próbáltam frissíteni, de nem akarta, újraindítottam és már nem indult el.Akkor letöltöttem a programot az Asustól, átírtam a címet (192.168.1.10), a routert helyreállítási módba raktam és elindítottam a frissítést a programmal.
30 mp. után kiírja, hogy nincs frissítendő eszköz.
Ha resetelem akkor 1 perc után kialszik a power led de más nem történik...Ugyanúgy nem látja a gép, sem a helyreállító program.
@Kendek.
A legutolsó gyárival próbáltam, illetve a HGG-t is leszedtem, de el sem kezdi a frissítést...

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#3914) MaCS_70 válasza dmad (#3913) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ugye a PC-hez a router egyik LAN-portjára csatlakozol?

A router a villogása szerint bootloader módba indul?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3915) Kendek válasza MaCS_70 (#3914) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Úgy kell csinálni, ahogyan az összefoglalóban is le van írva. Vagyis vezetékkel a 4-es számú LAN portba, plusz PC-n kézileg 192.168.1.2 az IP, és 255.255.255.0 a maszk.
Ha ezután nem látja, akkor vagy el lett rontva az előkészület, vagy megsérült a CFE.

<-ƘƘ->

(#3916) dmad válasza MaCS_70 (#3914) üzenetére


dmad
aktív tag

Igen, már végigpróbáltam mind a 4-et.
Kipróbáltam az ip címnek amit az Asus ír ( a vége 10) illetve amit itt írtak (a vége 2), de nem találja meg..
Elvileg a resettel indítom a routert, addig nyomom míg lassan nem villog..
A full resettet is megcsináltam (WPS hosszan) elvileg megcsinálta, mert akkor meg gyorsan kezdett villogni...

Élj úgy, hogy.......

(#3917) dmad válasza Kendek (#3915) üzenetére


dmad
aktív tag

Úgy csináltam mindent, annyi történik, hogy a power lassan villog, és a 4-es lan is néha villan.
Az előzőnél lejárt a szerk..

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#3918) Kendek válasza dmad (#3917) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, a power LED-nek kell villognia, közepesen lassú sebességgel. A 4-es LAN port pedig azért villoghat mert azon keresztül megy a kommunikáció és a feltöltés.
Ha nem látja, akkor lehet van valamilyen hiba a beállításban, vagy pedig tönkrement a router (de ez a LED-ek viselkedése miatt valószínűtlen). Én azért nem dobnám még el, minimum kipróbálnám a helyreállítást Ubuntu alól is. Amit letöltés után pendrive-ra ki lehet írni, és onnan Live rendszerként futtatva is megoldható a tftp-s javítás. Az összefoglalóban ennek a menete is le van írva (az IP-cím pedig a rendszer beállításainál megadható).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3919) dmad válasza Kendek (#3918) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm a segítséget, sajnos az már nekem nem menne..
Ami arra utal, hogy behalt, az az, hogy az előlapi vezérlőgombok nem működnek (nem kapcsolja le a ledeket, wifi-t sem tudom be-kikapcsolni).
Valamint, ha rendesen indítom, akkor kb. 1 perc múlva kialszik a power led, amit eddig nem csinált. :(
Lehet szerencsétlen véletlen és most halt meg pont....
Amúgy próbáltam asztaliról, laptopról, másik kábellel, de semmi változás.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#3920) MaCS_70 válasza dmad (#3916) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elvben akkor minden jó.

Az upgrade firmware tftp2-t esetleg próbáltad?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3921) Kendek válasza dmad (#3919) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy félig végbement firmware frissítés még nem jelenti azt, hogy meghalt a router, viszont megmagyarázza azokat a jelenségeket amiket leírtál. A CFE ettől függetlenül működik, és teljesen valószínűtlen, hogy megsérült. De persze te tudod, ha úgy gondolod, hogy nem éri meg a vesződséget, akkor vásárolj egy új router-t. :)

<-ƘƘ->

(#3922) dmad válasza MaCS_70 (#3920) üzenetére


dmad
aktív tag

"Az upgrade firmware tftp2-t esetleg próbáltad?"
Ne haragudj, de ennyire sajnos nem értek hozzá. :)

@Kendek
Nem értek a programnyelvekhez, sajnos kimerül a tudásom azokban amiket megpróbáltam.
Nem a vesződséget nem érné meg, hanem nem tudom hogyan kell megcsinálni.

Élj úgy, hogy.......

(#3923) Kendek válasza dmad (#3922) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, bár azért megjegyzem, hogy semmilyen programozási képességet sem igényel ez a tftp-s firmware felírás. Csak azért ajánlottam az Ubuntu-t is (ami egy sima asztali oprendszer), mert lehet, hogy a Windows vagy a beállítása a ludas. De azért ha ismersz valakit a közeledben aki kicsit jobban ért hozzá, akkor érdemes lehet megkérni, hogy segítsen benne. :)

<-ƘƘ->

(#3924) MaCS_70 válasza dmad (#3922) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozom Kendekhez. Nagyon-nagyon valószínűtlen, hogy elrontottad volna a routert.

A kábel rendben van? Ha csatlakoztatod a PC-hez a routert, a portfények reagálnak?

Ha nem bootloaderben csatlakoztaod a routert a PC-hez, megjelenik valahol hálózati eszközként? Fények?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3925) dmad válasza Kendek (#3923) üzenetére


dmad
aktív tag

Még megpróbálom ezt a tftp programot, hátha.. :)
Ha nem megy, akkor keresek valakit..

@MaCS_70
A fények mennek, de kb. 1 perc után a power elalszik. nem látom sehol eszközként akármit csinálok...
Update. a tftp sem csinálja meg...egy darabig próbálkozik, aztán kidobja, hogy nincs válasz. :(

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#3926) Pocok256 válasza Kendek (#3903) üzenetére


Pocok256
veterán

4k UHD Fire tv stickem van azt is megfekteti egy iylen állomány szóval :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3927) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Érdekességképp leírom, hogy mi lett dmad hibás routere történetének a vége. :)
Ugyanis végül felajánlottam neki, hogy ha nem boldogul vele, akkor amennyiben eljuttatja hozzám, akkor megpróbálom megjavítani. Ami így is lett, ma kézhez kaptam a csomagot...
De nem volt egyszerű a dolog, mert a tftp-s firmware felírás az bizony nálam sem működött. Hanem szétszedés után soros kommunikációval sikerült csak életet lehelnem bele, amiről itt egy kép. Most pedig már a legfrissebb gyári firmware fut rajta. :C
Ha valaki kíváncsi rá, akkor a normál indításnak itt a soros kommunikációval kiolvasott terminálos kimenete.
Holnap pedig megy is vissza a gazdájának, és használhatja tovább a régi-új 87U-ját. :)

<-ƘƘ->

(#3928) dmad válasza Kendek (#3927) üzenetére


dmad
aktív tag

:R
Köszönöm a kitartást!!
:C

Élj úgy, hogy.......

(#3929) Pocok256 válasza Kendek (#3927) üzenetére


Pocok256
veterán

Na szép :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3930) zonusz


zonusz
tag

A routergondok topikban már kérdeztem, de a spéci topikban hátha tudtok segíteni. Ott azt mondták, hogy lehalt a két lan csatlakozó, lényegében kuka. És a kérdés:
Előre bocsájtom, hogy nem értek a routerek világához, régen bekapcsoltam, alapszinten bekonfiguráltam és megy. A gondom, hogy a 3-as, 4-es lan csatlakozóba hiába dugok be bármit -nyomtató, médialejátszó - A router nem sorolja fel a kliensek között, ugyanakkor a led világít, a médialejátszó kijelzőjén látszik, ha a kábelt kihúzom, de nem csatlakozik. A router hálózati térképen látom, ha csatlakoztatva van, tehát az aljzat úgy tűnik rendben van. Most az 1-es lanban van a számítógép, a 2-be egy switchet tettem, azon keresztül megy a nyomtató és a médialejátszó. A Wi-Fi része hibátlanul működik mind a 2,4, mind az 5 GHz. A router egy Asus RT-AC87U. Mi lehet a gond? Kérem segítsetek egy amatőrnek. Köszönöm.

(#3931) Kendek válasza zonusz (#3930) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az, hogy a router a kliensek között nem sorolja fel ezeket az eszközöket, még önmagában nem jelenti azt, hogy lehaltak a portok. Csak ennyi a probléma, vagy ha pl. a számítógépet rádugod akkor nincs is internetkapcsolat rajta?
A 4-es port működését tesztelheted a router helyreállító módjával is, ezt pont a napokban tárgyaltuk ki (és az összefoglalóban is megtalálod a leírást).
Amit javasolni tudok, hogy az 1-es számú portba olyan eszközöket dugj amik a legkisebb hálózati forgalmat generálják. Mivel az a csatlakozó osztózkodik az Quantenna alrendszer 5 GHz-es WiFi-jével.

<-ƘƘ->

(#3932) zonusz válasza Kendek (#3931) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm vissza fogok olvasni, és kipróbálom. Az, hogy a 1. lanról áttettem a 2-re a számítógépet azt jelentette, hogy 746 Mbit/s-re ment felaz 500 valamennyi sebesség egy pillanat alatt. Én botor meg azt hittem az 1. a leggyorsabb. Már ezt is köszönöm :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#3933) Pocok256 válasza Kendek (#3931) üzenetére


Pocok256
veterán

hmm ez wifire is kihatással van mert valamiért csak ilyen 400 mbiteket mérek meg max 500 at wifin pedig elvileg többre is képes lenne lehet azért mert rossz lyukba van kötbe a modem ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3934) Kendek válasza Pocok256 (#3933) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Természetesen, mivel az 5 GHz az osztozik az 1-es LAN porton. Ezért ha vezetékes kapcsolattal fullra le van terhelve, akkor az belassítja a WiFi sebességét. De ha ide nincs beledugva semmi, akkor nem emiatt lassabb a letöltés a vártnál. Viszont amúgy az 500 Mbps 2x2 80 MHz-en azért már elég jó érték.

<-ƘƘ->

(#3935) zonusz válasza Kendek (#3934) üzenetére


zonusz
tag

Minden routernél az 1-es LAN porton osztoznak, vagy csak az Asusnál, vagy csak ennél a típusnál?

(#3936) MaCS_70 válasza zonusz (#3935) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy típusspecifikus megoldás a 87-esnél.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3937) csucsreg


csucsreg
tag

Sziasztok!

Mi a legfrissebb hgg-s firmware erre a routerre? Nekem még a 380.70 van fenn.

Köszi :R

(#3938) Kendek válasza csucsreg (#3937) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha jól látom, akkor az a legutóbbi stabil verza, illetve van még egy 380.70.1_HGG-RC2 is, de az egy tesztverzió. Úgy tűnik, hogy 2018 óta nem adott ki frissítést.

<-ƘƘ->

(#3939) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Más is találkozott olyan problémával, hogy az 5Ghz-n a sebeesség leesik 80-70Mbit körülire és csak egy újraindítás után normalizálódik? (Nekem telefonon a normál 400 mbit szokott lenni)

(#3940) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Gyári fw-vel mi a max ami 5Ghzen kijön a routerrel (persze ha minden bolygó állása megfelelő :C )?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3941) Kendek válasza atees (#3940) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez függ a klienstől is, de elviekben a 2x2 80 MHz az a gyakorlatban akár 75-80 MB/s is lehet. Ennél a router-nél inkább 55-65 MB/s sebességre lehet számítani. A 4x4 már feszegetheti a gigabites vezetékes sebességét, de ilyen kliens az nagyon ritka (elterjedtebb a 2x2 160 MHz, ami ugyanazt tudja).

<-ƘƘ->

(#3942) atees válasza Kendek (#3941) üzenetére


atees
őstag

milyen beállításokkal tudom kihozni a maxot ? új m1-es macbook air az alany, 400 Mb sebességnél többet nem akar.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3943) Kendek válasza atees (#3942) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Apple eszközeiről tudom, hogy háklisak a WiFi-re, és sokszor lép fel belassulás és egyéb kompatibilitási probléma. De általánosságban, a csatorna 36-os, 80 MHz (20/40/80) szélességgel, AC módban. A Professional alatt pedig nagyjából jó a gyári alapértelmezett. A Multi-User MIMO és a Universal Beamforming legyen inaktív, a 802.11ac (explicit) Beamforming az aktív lehet. Nagyjából ezek azok amik okán kompatibilitási problémák léphetnek fel. Esetleg ha leírod vagy megmutatod, hogy most hogyan van beállítva, akkor az is segíthet.

Ami biztos, hogy a legjobb sebesség eléréséhez egy újabb, AX (Wi-Fi 6) router-re lenne szükséged. De amúgy egy ilyen régitől, 80 MHz-es csatornaszélességgel az 50 MB/s (400 Mbps) sem olyan rossz érték. Ha azt viszonylag stabilan tartja is. Egy AX-58U lenne a minimum amivel érdemben többet is ki lehetne hozni. Az ugye tudja a 160 MHz-et és az AX-et is. Optimális esetben kb. kétszer ekkora, vagyis 100 MB/s-et tud, illetve hangyányit felette (de azt nem ígérem, hogy egy Apple klienssel is, AX200-as kártyával viszont simán patent).

<-ƘƘ->

(#3944) atees válasza Kendek (#3943) üzenetére


atees
őstag


vezetéknélküli módnál csak auto és n only van.
Neten nézegettem beállításokat ott sokkal több opció van. Lehet, hogy be kellene valamit kapcsolnom ??

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3945) Kendek válasza atees (#3944) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Professzionális fül alatt van a többi beállítás... :)

<-ƘƘ->

(#3946) atees válasza Kendek (#3945) üzenetére


atees
őstag

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3947) Kendek válasza atees (#3946) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az IGMP Snooping az adott esetben jól jöhet, általában engedélyezve van, de a legjobb sebességet az adja ha le van tiltva (habár ezeknél a kicsit is modernebb router-eknél már nem jelent szinte semmit).
A Multi-User MIMO nem a legjobb ezzel a router-rel, érdemesebb inkább letiltani, az adja a jobb teljesítményt. Illetve az Univerzális sugáralakítást is tiltsd le, mert különböző problémákat okozhat (váratlan szakadozás, rossz sebesség...).
Nagyjából ennyi, túl sok egyéb opció az nincs.

<-ƘƘ->

(#3948) atees válasza Kendek (#3947) üzenetére


atees
őstag

Köszi, átállítottam, nem sok változás.
Sajnos le kell cserélnem a routert, mert át álltam itthon teljesen vezetékmentesre, így azért ki is akarnám használni a sebességet, ha már van.
Mennyit érhet ez a router? Kb 2 éve gariba cserélték zsír újra.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3949) atees válasza Kendek (#3947) üzenetére


atees
őstag

Ezekkel a beállításokkal elment az 5ghz :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3950) Kendek válasza atees (#3949) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom mennyit érhet, nekem már régóta nincs meg.
Mit jelent az, hogy elment az 5 GHz? Ha nem látja, akkor a csatornát kell lefixálni. Ilyen szempontból pl. a 36-os egy jó választás.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.