Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) lionshamlet válasza sonye (#3600) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Köszi, már megoldódott.

A probléma ott volt, hogy a telefonra tölttöttem le az Asus ip Kereső Appját, ami fals ip-t dobott.
Egy Youtube video alapján letöltöttem Pc-re is, és így már minden stimmel.
Sokkal erősebb lett a Wifi jel, ahol eddig nullás jel volt, most ott is simán elérhető a wifi, szóval eddig minden rendben vele.

Firmware-t érdemes frissíteni?
Ez fut most a gépen, de gondom nincs vele
Firmware verzió:3.0.0.4.376_2769

(#3602) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

A repeater (jelerősítő üzemmód) most támogatott vagy nem?
Mert nálam elérhető volt a gyári firmen, egészen idáig.
Most nem akar bejönni választható üzemmódként.

(#3603) lionshamlet válasza lionshamlet (#3602) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Esetleg merlin fw mukodik a repeater mód?
Aki használja, ossza mar meg a tapasztalatait.

(#3604) MaCS_70 válasza lionshamlet (#3602) üzenetére


MaCS_70
félisten

Biztos, hogy volt ilyen? Én sosem láttam, pedig volt, hogy kifejezetten kerestem gyári FW, Merlin és HGG alatt is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3605) lionshamlet válasza MaCS_70 (#3604) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Igen, látod a foton is hogy repeater üzemmódban van.

[link]
De olvastam en is hogy ezen a tipuson nem kellene működnie / a quantenna miatt...

Ennek ellenere nalam megis volt, de az történt hogy a 2.4ghz nem volt net, az 5ghz pedig továbbra is igen
Gondoltam resetelem a routert es ujra beallitok mindent.
Na azota nincs repeater uzemmod.
A fw frissites ezek szerint nem hozna valtozast, ugyhogy egyelőre nem frissitek.
Van itt downgradre lehetőség, ha vissza akarok rakni egy régebbi fw?
Es ezek szerint merlinen sincs repeater?

Amire csak most jottem ra, hogy a beállításaid el lehet menteni, talán a legutolso működő beallitast el kellet volna mentenem, repeteairestol egyutt.

[ Szerkesztve ]

(#3606) lionshamlet válasza lionshamlet (#3605) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Sikerült újra a Repeater módban kapcsolódnom, már csak az ip kiosztással szopok.
azok a címek, amik eddig működtek most beadták az unalmast.

ezek vannak alapértelmezetten kiosztva:
[link]

ha az átjárót módosítom pl, 1.1.1.1 vagy 192.168.1.1-re semmi nem történik.
Legutóbb pedig elég volt a 1.1.1.1 és volt net, most már ez sem elég.
A legutobbi ip cím 10.0.0.6 volt megadva, most az sem jó.

szóval nem értem mit kellene csinálnom.

(#3607) MaCS_70 válasza lionshamlet (#3606) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyan sikerült előhozni a jelismétlő-üzemmódot?

A beállításokról: vigyázz, ne keverd az átjáró címét a DNS-szerverével!

Az átjáró az általános esetben maga a routered, aki a hálózatod középpontjában működik. Ez könnyen lehet a 192.168.1.1 cím büszke tulajdonosa, és be kell állítani!
Te ezt a címet adtad meg magának a repeaternek, ami a fentiek miatt ugye nem fog működni. Ha itt akarsz IP-címet adni neki, az lehetőleg ne essen bele a DHCP IP-poolba, de én eleve jobban szeretem, ha ezt automatikusra teszed, és a routerben foglalsz neki címet.

Az 1.1.1.1 egy nagy DNS-szerver. Ez a LAN szervezéséből kimarad, de a LAN-on folyó adatforgalomhoz értelemszerűen van némi köze.
A mellékelt ábra szerint itt semmi sem szerepel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3608) lionshamlet válasza MaCS_70 (#3607) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Többször kattintottam (2-3×) a sárgával jelölt opciora, majd csak bejött.
[link]
Előfordulhat hogy az ablak nem jelenik meg 100% méretben, ezért nem látod választható üzemmódként, ekkor kicsinyítsd a méretet (ctrl+egér görgő) es lathatóvá válik a repeater mode.

Nálam igy sikerült működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

(#3609) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Másnál is elérhető a Repeater mode?
Vagy csak nálam?

(#3610) akhatalom


akhatalom
csendes tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni ezzel a routerrel kapcsolatban. Tegnap vásároltam, setupoltam és több problémám van vele.
1. a hálózatra utp-vel kötött NAS-t nem is látja csatlakozott eszközként. Ha DHCP-n próbálok fix ip-t kiosztani neki a MAC alapján, úgy sem sikerül láthatóvá tennem.
2. az itthoni ipcam ddns-en keresztül eddig működött (TP Link WDR4300-al) kívülről 8080-as porton, DHCP, fix IP-vel, forwardinggal. Ezzel addig jutottam, hogy a 81-es portra állítottam át mindent az új routerben, mert a GUI szerint a 80-ast használja. Így sikerült a kamera UI bejelentkező screent hiányosan betöltenie. Onnan viszont account+jelszóval már nem lép be.
3. 5GHz wifi androidos készülékkel (LG G7, Qualcomm), csatlakozik, de 2 másodpercenként eldobja és csatlakozik újra. Ezzel gyakorlatilag használhatatlan. Erről olvastam, hogy próbálkozzak a Merlin fw-vel, megtörtént, ugynaz. (Iphone-nal megy rendesen egyébként.)

Ma úgy döntöttem visszaviszem, elsősorban az 5GHz miatt, a másik kettő probléma lehet, hogy csak a tapasztalatlanságom okán nem megy.

A kérdésem az lenne, hogy ti is tapasztaltatok-e hasonlót, ha igen, akkor váltott-e valaki más routerre kb ebben a kategóriában és mire?

Az itthoni hálózat fizikai struktúrája miatt (router a rack szekrényben) hasonló wifi jel adottságokkal keresek routert.
A Digi 1000-es net egy rack szekrénybe érkezik, ott viszont a PPPoE csatlakozás szükségessége miatt csak azt a megoldást találtam, hogy a routert a szekrényben helyezem el, csatlakozom account+jelszóval a netre és azzal osztom el a szobákra a vezetékes hálózatot.
Sajnos a rack szekrény nekem teljesen új, ha van jobb javaslatotok, arra is nyitott lennék. Gondolom ideális esetben valamelyik szobában kellene, hogy legyen a router, csak akkor a többiben nincs net, max LAN.

Köszi előre is.

(#3611) jeni válasza akhatalom (#3610) üzenetére


jeni
félisten

Ha hibás akkor vidd vissza
ez most olcsó lenne és azonos árban van az Asussal
nem tudom mennyire válna be neked?
amúgy ha jól tudom akiknek Asus AC87U routere volt akkor jó páran erre Synology RT2600AC Router váltottak utána.

(#3612) Kendek válasza akhatalom (#3610) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha már úgy döntöttél, hogy visszaviszed, akkor nincs értelme foglalkozni a felsorolt problémákkal. A Synology RT2600ac-t én is tudom javasolni helyette, de árban kicsit magasabb kategória. WiFi-s jelerősségre a mai router-ek eléggé egyformák, régió szerint mindegyik le van szabályozva.

<-ƘƘ->

(#3613) MaCS_70 válasza akhatalom (#3610) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól értem, hogy a router a rackszekrényben működik, és onnan próbál wifit szórni?

Ha igen, akkor ez eleve igen jó ok a wifi gyengeségére. A rackszekrény baromi hatékony wifigyilkos, egy access pointnak semmi keresnivalója nincs benne.

Anno az 1900-as Synology-val tudtam elég alaposan összehasonlítani a 87-est, és azért választottam ez utóbbit, mert wifiben jelentősen erősebb volt a Synology-nál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3614) Kendek válasza MaCS_70 (#3613) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annak idején a 87U-n még szabadabban feljebb lehetett tornázni a jelerősséget, ma már csak trükközve. A Synology EU-ba szánt router-ein viszont korlátozás nélkül átállítható az ország, és így ha szükséges, akkor ezzel sokat lehet nyerni a 2,4 GHz-es rádió esetén.

<-ƘƘ->

(#3615) MaCS_70 válasza Kendek (#3614) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem.

De mi történt, hogy már nem lehet feljebb tekerni a wifit?

Anno a 87-est és az 1900-ast is 100 mW-on teszteltem, eszembe sem jutott, hogy nagyobb teljesítmény mellett hasonlítsam őket össze.

Nálam mondjuk a 87-es 100 mW-on (2,4 GHz) is röhögve kiszolgálja a 2×100 nm-es házat és annak kb. 50 méteres sugarú környékét (vissza is vettem belőle), amikor meg HGG-vel kíváncsiságból feltekertem 400 mW-ra, akkor volt, hogy még a 130 méterre levő utcáról is tudtam csatlakozni.

A vételi érzékenységre meg jellemző, hogy a szomszédos lakótelepről most is 20 fölötti wifit lát, köztük olyat is, ami kb. 40 méterre van. Nyilván beltérben.

Szóval wifiben azért elég erős ez a router, bár egy rackszekrénnyel aligha fog megbírkózni. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3616) Kendek válasza MaCS_70 (#3615) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De mi történt, hogy már nem lehet feljebb tekerni a wifit?

A WiFi-s jelsugárzás kapcsán szigorú jogszabályi előírások vannak, egy termék nem kerülhet kereskedelmi forgalomba ha nem felel meg ezeknek. Pl. írtam, hogy a Synology eszközein szabadon állítható az ország. Amelyik ki van választva, annak a régiónak a szabályai szerint viselkedik a router (ergo költözésnél viheted magaddal és a használatával nem kell törvényt szegned). De mindenhol még ez sem elégséges, mert pl. az USA-ban ez a fajta átállítási lehetőség is tiltott, szóval az ott árult router-ekből hiányzik ez a funkció. Ergo Amerikából rendelt router-t idehaza elvileg nem használhatsz.

<-ƘƘ->

(#3617) MaCS_70 válasza Kendek (#3616) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bár elvileg a szakmámba tartozik, nem igazán követem a hírközlési technikai szabályok változását. De szerintem amióta megjelent az AC87, nem szigorodtak a wifire vonatkozó teljesítményparaméterek.

A HGG viszont működik, még ha van is ezzel két alapvető gond:

1. Régi;
2. Nem feltétlenül mindenki tudja megfelelően, felelősséggel használni a megemelt teljesítményszinteket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3618) Kendek válasza MaCS_70 (#3617) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet félreértettük egymást. A 87U-n most is lehet trükközve növelni a rádiós teljesítményt, ez nem változott, lásd pl. ezt a hozzászólást. Újabb ASUS router-eken már ez a módszer sem működik. Egyszerűen bezárta az ASUS is ezeket a lehetőségeket. Feltört és módosított firmware persze még mindig opció lehet, ha valaki megcsinálja, mint Hugo a HGG-t. Az USA-ban viszont törvény kötelezi a gyártókat, hogy zárják le a router-eiket.

<-ƘƘ->

(#3619) tobias40 válasza Kendek (#3618) üzenetére


tobias40
veterán

Ezeket a változtatásokat Merlin alatt is meg lehet csinálni?
Az első parancs-al lementi a CFE.bin-t,tehát ha nem sikerül vmi akkor visszaírható és így"veszélytelen" a változtatás?

(#3620) Kendek válasza tobias40 (#3619) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, de csak addig lehet visszacsinálni amíg elindul a router rendszere és be tudsz rá SSH-zni. Viszont a leírt dolgokat teszteltem anno, ha pontosan ugyanazt csinálod, akkor nem lehet gond belőle. :)
Ennél veszélyesebb a proci órajelének növelése, mert ha túltolod a CFE-ben, akkor tényleg nem indul el a router. Szóval ezt érdemesebb előtte HGG-ben kitesztelni.

<-ƘƘ->

(#3621) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Sziasztok!

A legutóbbi Downloadmaster vagy Merlin update óta a letöltésvezérlő webes kliens beállításainál a letöltési mappa már csak a csatlakoztatott merevlemez két partíciójának gyökerére adható meg. (Tallózással egyszerűen nem bontja alá a mappákat) Találtam egy "settings.json" config filet a csatlakoztatott meghajtón itt:(BACKUP/Download2/config/) de az itt kézzel átírt elérési útra fittyet se hány a router. Gondolom ennek is van egy párja a belső memóriában, és az abban elmentett paraméterek szerint működik a kliens.

"download-dir": "/tmp/mnt/BACKUP/Download", Elvileg ezt a sort kéne átvésni, csak gőzöm sincs, hogyan?

Tud valaki segíteni abban, hogy telneten/SSH-n belépve pontosan mit és hol kell átírnom, hogy a befejezett letöltések helye a korábbi "tmp/mnt/BACKUP/Download" legyen a mostani "tmp/mnt/BACKUP helyett?

Előre is köszönném!

Üdv,
D.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#3622) tobias40 válasza Kendek (#3620) üzenetére


tobias40
veterán

A proci órajele nálam a Merlin-ben alapból a legmagasabban van,nem tudom tovább emelni de nem is akarom.. :)

(#3623) akhatalom válasza MaCS_70 (#3613) üzenetére


akhatalom
csendes tag

Köszi a javaslatokat.

Igen, a rackszekrényben van a router. A wifi egészen elfogadható a WDR4300-al is, az Asus-szal jobb volt.
Azért van így, mert nem tudom, mit kellene vennem a rackszekrénybe, amivel létre is tudom hozni a PPPoE kapcsolatot már ott.
Próbáltam böngészni kezdő rackszekrénnyel kapcs. fórumokat, de azok nem ennyire belépő szintű beszélgetések voltak. :)

Létezik olyan switch, ami képes betárcsázni a szekrényben és azt továbbosztani onnan, kvázi mint egy vezeték nélküli router? Vagy vennem kell emiatt a setup miatt egy vezeték nélküli routert és azt betenni?

(#3624) Kendek válasza tobias40 (#3622) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, de tudtommal a Merlinben nem lehet átállítani a proci alapértelmezett órajelét, illetve nincs hatása neki. Tök mindegy, hogy mi van az NVRAM-ban definiálva, a CFE-ben rögzített érvényesül. A HGG-ben ez is meg van oldva, Hugo kiütötte belőle ezt. :)

<-ƘƘ->

(#3625) tobias40 válasza Kendek (#3624) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor megmerjem csinálni ezeket a beállításokat? ;]

(#3626) Kendek válasza tobias40 (#3625) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint írtam, a procit előtte ki kell tesztelni. De nálam ilyen beállításokkal ment anno a router, és így is adtam el: :)

nvram set asuscfeclkfreq=1400,800
nvram set asuscfe0:ccode=#a
nvram set asuscfe0:regrev=0
nvram unset asuscfeterritory_code
nvram set asuscfecommit=1

Persze azért megtartottam az eredeti CFE képet is, meg a kinyert CFE változókat:

clkfreq=1000,800
0:ccode=EU
0:regrev=13
territory_code=WE/01

a biztonság kedvéért, de azóta sem jelezték, hogy gond lenne a router-rel.

<-ƘƘ->

(#3627) MaCS_70 válasza akhatalom (#3623) üzenetére


MaCS_70
félisten

A poén a rackszekrényben a szabvány ipari eszközök könnyű, egységes elhelyezése, szerelhetősége. (Emellett persze egy jó minőségű tárolóegység is...)
Ahol rackszekrényt használnak, ott szinte mindig az a helyzet, hogy az AP-ok szétszórva a távolban működnek, a szekrényben működő router meg csak router. Szépen, a keretbe szerelve...

Megértem, hogy bejön a rackszekrény használata, amiben jó kompromisszum lehet az AP-os router feltétele a tetejére.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3628) tobias40 válasza Kendek (#3626) üzenetére


tobias40
veterán

És a procit hogyan teszteljem ki? :U

(#3629) Kendek válasza tobias40 (#3628) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint írtam, csakis HGG-vel lehet, mert ott működik a webes felületen keresztüli beállítás. Szóval ott ki lehet tesztelni, hogy mi az amit még stabilan bír, és azt már be lehet írni a CFE-be is biztonsággal. Utána pedig ezen a magasabb órajelen fog üzemelni az összes firmware-rel.

<-ƘƘ->

(#3630) tobias40 válasza Kendek (#3629) üzenetére


tobias40
veterán

De ha te már kitesztelted a tiden,elvileg annyit nekem is bírnia kell,nem?

Nem akarok másik firm-et feltenni ezért...

[ Szerkesztve ]

(#3631) Kendek válasza tobias40 (#3630) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, ekkora túlhajtást nem mindegyik bír, ezen processzoroknál is van gyártási szórás. Nem véletlenül 1 GHz-re van meghatározva az órajel, ez az amivel megfelelő kihozatalt értek el, a többi paramétert is figyelembe véve. Vagyis van amelyiket nem nagyon lehet húzni, de olyan is ami jól bírja. Segít ha minél későbbi gyátású, akkor jobbak az esélyek.
Ha nem akarod vagy tudod biztonsággal kitesztelni, akkor nem javasolnám a CFE vaktában történő módosítását, mert könnyen egy drága nehezék válhat a router-edből.

<-ƘƘ->

(#3632) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Openvpn-nél a legújabb merlinnél a push clients to lan nálatok is eltűnt?
Azért kérdezem, mert távolról vpnnel így nem tudom elérni a routerem webui-át, mert ugye csak megadott ipvel lehet, mert így állítottam be (eddig ment).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3633) Kendek válasza ArthurShelby (#3632) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez alapvetően kliensoldali beállítás, szóval ha a szerver nem, vagy nem jól push-olja, akkor is be tudod konfigurálni a .ovpn fájlban. A VPN kliensben pedig beállítható, hogy hagyja figyelmen kívül a push-olt útvonalakat.

Az összes forgalom átirányítása:

redirect-gateway def1 bypass-dhcp

Csak a belső hálózati forgalom átirányítása:

route 192.168.0.0 255.255.0.0 vpn_gateway
route 10.0.0.0 255.0.0.0 vpn_gateway

<-ƘƘ->

(#3634) mZoleee


mZoleee
senior tag

Ali-ról megjött a csodálatos 2db ventilátoros 1200rpm-es hűtés a router alá..
A hangja, az teljesen elenyésző.. persze nekem olyan helyen van, ahol semmit nem hallani belőle.
Azt kell hogy mondjam, hogy teljes mértékben megérte! :)

előtte:

utána:

(#3635) MaCS_70 válasza Kendek (#3633) üzenetére


MaCS_70
félisten

Biztos, hogy ugyanarról beszéltek?

Csak mert a LN tolása és a netforgalom átirányítása két különböző dolognak tűnik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3636) Kendek válasza MaCS_70 (#3635) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ha utánanézel az OpenVPN működésének. A szerver oldalán a tűzfal segítségével lehet szabályozni a hozzáférést, de ha az adott, akkor végeredményben a kliens oldalán dől el, hogy a forgalom keresztülmegy-e a VPN kapcsolaton.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3637) MaCS_70 válasza Kendek (#3636) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez sajnos nem tiszta számomra.

Ha a netforgalom átirányítását akár az OVPN szerver, akár kliensoldalán engedélyezem, akkor a szerver WAN-IP-címe jelenik meg a kliensnél is -- függetlenül, hogy a LAN tolása mire van állítva.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3638) Kendek válasza MaCS_70 (#3637) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a két dolog függetlenül is állítható, van is ilyen opció pl. az Androidos OpenVPN for Android kliens beállításai között, VPN megkerülése helyi hálózatokhoz néven fut. Ha ez aktív, akkor figyelmen kívül hagyja, hogy mit push-ol a szerver, és, hogy mi van a .ovpn fájlban.

<-ƘƘ->

(#3639) MaCS_70 válasza Kendek (#3638) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, de ez melyik opció a kettő közül?

Ez a LAN tolása pontosan mit jelent? (Eddig volt róla egy homályos elképzelésem, de élnék a lehetőséggel, hogy pontosan megtudjam! :) )

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3640) Kendek válasza MaCS_70 (#3639) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Magyarul kicsit rosszul van fordítva, nem egyértelmű. A szerver oldaláról lehet push-olni bizonyos beállításokat a kliensek felé, vagyis nem muszáj a .ovpn fájlban mindent előre definiálni. Ennyi, és ezzel az opcióval azt lehet szabályozni, hogy a router helyi hálózatát hozza-e be a kliens mikor pl. rámész a 192.168.1.1-re, vagy a kliens sajátját.

<-ƘƘ->

(#3641) MaCS_70 válasza Kendek (#3640) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Eljátszogatok vele...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3642) ArthurShelby válasza Kendek (#3633) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt hova kell beírni?
Ha ezt beírom, akkor az eredeti openvpn fájlt szerkesztem (nem az alkalmazásban a beálításokat, amivel "futtatom"?
Azt valahogy el tudom érni, hogy ha bejelentkezek távolról mac cím alapján megkapjam az eredeti fix ip-met?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3643) Kendek válasza ArthurShelby (#3642) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amit letöltesz .ovpn fájlt, abba lehet beleírni, utána pedig beadagolod a kliensnek. Ezt tudom mutatni példának amit Syno-n használok telepítőszkriptet, keress rá a client.ovpn szóra.

Az eredeti fix IP-den mit értesz? Mármint minek az IP-címére lenne szükséged?

<-ƘƘ->

(#3644) ArthurShelby válasza Kendek (#3643) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mikor az otthoni wifin vagyok minden eszköznek van fix ip-je. Viszont mikor openvpnnel távolról bejelentkezek másik alhálóba tesz, full más ipvel.

A scriptet még nézegetem

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3645) Kendek válasza ArthurShelby (#3644) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az OpenVPN másik alhálózatot használ, ez elkerülhetetlen.

<-ƘƘ->

(#3646) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#3644) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez fejtsd ki, kérlek, egy kicsit részletesebben!

Eleve mit értesz fix IP-cím alatt -- sokan a routerben foglalt IP-címet is annak mondják.

Mit jelent a full más IP-cím? Az utolsó oktet is megváltozik?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3647) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#3646) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Lan-ba (alap beállítás 192.168.1.0) csomó eszköznek fix ip-t adok (összepárosítja az ip-t a mac címmel). Viszont mikor openvpn-nel mész be lan-ba, akkor másik alhálózatra tesz (alapbeállítás 10.8.0.0), így az eredetileg párosított mac-ip páros ebben az esetben nem játszik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3648) Kendek válasza MaCS_70 (#3646) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A LAN -> DHCP szerver alatt beállítható manuális IP-hozzárendelésről ír. Ez nem érvényesül az OpenVPN-es eszközök esetén, hiszen azok egy különálló, TUN/TAP interfészen keresztül, a 10.8.0.0/24-es alhálózatból csatlakoznak. Ergo a kliensek 10.8.0. kezdetű, és 1-254 között végződő IP-t kapnak. Ezen keresztül is érhetőek el a router oldaláról és egymás felől.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3649) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, úgy néz ki valami megnyekken a routeremben.
Többféle recovery módba kapcsolást is próbáltam (WPS és reset gombbal is) de nem akar abba kapcsolni.
Csak a 3-as lan port világít a poweren túl (meg a wan ha be van dugva); a négyes nem is jó egyébként (van ahol 2-3-4, van ahol fix 4-et írnak recoveryhez). Wifi ledből egyik sem villan fel, a bekapcsolás után ledfelvillantásnál sem.
Másik táppal megnézném, de sajnos nincs ehhez való, csak az ssd-t tudtam így lehúzni róla az nem segít.
Van tippetek mit/hogy nézzek meg vele? :F
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3650) MaCS_70 válasza Kendek (#3648) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek szerint mégsem fix IP-címről, hanem címfoglalásról van szó, ami talán egy szinttel könnyebben felülírható címosztás.

Érteni ugyan nem értek az OpenVPN-hez, de elég sokat állítottam be és nézegetek időnként, tehát tipikusan a belepofázó kibic vagyok -- de nálam valahogy nagyon máshogy működik ez a dolog.

Nálam az összes OVPN-kapcsolat így működik:
A vitruális címen (amire az Asus router a 10.xxx.xxx.xxx címet ajánlja fel) és soha semmit nem értem el. Látom a kapcsolatinfóban, de használni nem tudom.
Ezzel szemben nekem mindig az jön ki, gyakorlatilag az alapbeállításokkal, hogy a kliens felől tökéletesen el tudom érni a szerver hálózatának eredeti címtartományát, a mindenkori kiosztott címekkel, pont úgy mintha az adott hálózat egyik gépe előtt ülnék -- amint az a VPN egyik alaptulajdonsága.

Kérdés tehát, hogy legelek kolléga mit állított át, hogy nála ez nem így működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.