Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok,

Nagyon lassú illetve instabil a 2,4GHz wi-fi.
Merlin fw-ben így van beállítva:

Én csinálok rosszul valamit, vagy engedjem el ezt a témát?
Amelyik eszköz nem tudja az 5GHz-t, azzal nagy szívás netezni, annyira lassú.
Tud valaki segíteni?

(#3752) tobias40 válasza vfeco (#3751) üzenetére


tobias40
veterán

Próbáltad másik wifi csatornán is?
Sok 2,4-es hálózat van a környezetedben?

(#3753) vfeco válasza tobias40 (#3752) üzenetére


vfeco
aktív tag

11-en volt előtte auto beállítás tette oda.
Jelenség ugyanez.
Próbáljak más csatornát?

(#3754) vfeco válasza tobias40 (#3752) üzenetére


vfeco
aktív tag

Sőt, most már ezt írja:

Nem tudom a megoldást... :S
5GHz-n semmi probléma. Villámgyors.

(#3755) tobias40 válasza vfeco (#3754) üzenetére


tobias40
veterán

Hátha jönnek majd a profik,sajnos én sem értek ennyire hozzá...
Legújabb fw van rajta?
Lehet hogy egy gyári visszaállítás is megoldaná a dolgot de akkor ugye reseteled a routert és mindent újra kell beállítani.

(#3756) tobias40


tobias40
veterán

Az upnp bekapcsolása valóban nagy veszély a biztonságra?
A "secure upnp" ez ad vmi védettséget vagy csak parasztvakítás?

Magyarul :kikapcsoljam ?,mert eddig be volt kapcsolva de nem vettem észre hogy baj lenne,most olvastam valahol hogy ezt midig ki kell kapcsolni!
.Hol látom pontosan hogy ha ebből eredő biztonsági probléma van?

(#3757) Kendek válasza tobias40 (#3756) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az UPnP lényege annyi, hogy a router-re csatlakozó kliensek saját maguknak tudnak portot nyitni, aminek következtében az internet felől elérhetővé válik az adott szerver. Értsd, pl. egy FTP szerver nem látszódik kívülről ha a portján nem éred el. IPv4 esetén ehhez kell egyszer egy portátirányítás, plusz ha aktív a router tűzfala, akkor egy megengedő tűzfalszabály.
Az UPnP azért veszélyes, mert nincs semmiféle szűrés, vagyis akár egy rosszindulatú program is nyithat magának portot. Ezzel pedig meg lehet kerülni a router védelmét, vagyis kívülről hozzáférhetővé válik a belső hálózatod. Ehhez pedig még csak adminisztrátori jogosultság sem kell.

Nálam amúgy Syno-n úgy van, hogy aktív az UPnP, de tiltva van, hogy az UPnP-kliensek a tűzfalat is kinyithassák. Vagyis pl. a PlayStation fix belső IP-címére engedem a szabad forgalmat, és ami portra szüksége van azt átirányíttatja magának. De ha egy rosszindulatú progi próbálkozna, akkor az lukra futna.

<-ƘƘ->

(#3758) tobias40 válasza Kendek (#3757) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
"hogy aktív az UPnP, de tiltva van, hogy az UPnP-kliensek a tűzfalat is kinyithassák"
Ezt az én routeremben hogyan tudom megtenni?
Esetleg ez a secure upnp is ezt a célt szolgálja?

(#3759) Kendek válasza tobias40 (#3758) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az ASUS-nál nincs rá lehetőség, az UPnP-t és a tűzfalat sem lehet ilyen részletesen szabályozni. A Secure UPnP csak azt gátolja meg, hogy a kliensek a sajátjuktól eltérő IP-re nyithassanak portot. Ez valamelyest növeli a biztonságot, de ha a klienseszközön nem fut saját tűzfal, akkor ugyanúgy kockázatos.
Az lenne az optimális ha meg lehetne határozni, hogy mely klienseszközökre engedett az UPnP, de sajnos erre nincs lehetőség (Syno-n sincs, csak ahogy írtam). Mivel csak globálisan lehet engedélyezni, így biztosabb ha tiltva van.

<-ƘƘ->

(#3760) tobias40 válasza Kendek (#3759) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát inkább tiltsam le az upnt-t mindkettő beállításban és ha utána vmi nem működik a belső hálón lévő gépeknél akkor azokat a portokat kell kinyitnom ami az adott programhoz való?
Hol látom ha esetleg már emiatt volt "betörés vagy illetéktelen használat" nálam?

(#3761) Kendek válasza tobias40 (#3760) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerver jellegű programoknál lehet szükség portnyitásra, pl. torrentkliens vagy VPN szerver. Alapvetően netezéshez nem kellenek nyitott portok, sőt, az internetszolgáltatók alapból NAT-olt netet adnak, aminél nem is lehet portot nyitni (az UPnP is hatástalan, illetve csak IPv6-ra működik).
A router-en nincsen behatolásindikátor, szóval ha csak a logokból ki nem szűröd, máshol nem jelzi az illetéktelen használatot. De az UPnP alapvetően nem is a router-t teszi ki a kockázatnak, hanem azokat a klienseszközöket amelyeken a kártékony program kaput nyitott.

<-ƘƘ->

(#3762) tobias40 válasza Kendek (#3761) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi ,akkor marad így mert így megy már vagy 3-4 éve és nem vettem észre semmit...
Mondjuk ez nem jelent semmit.... :R

(#3763) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Egy UPC-s Connect Boxnál ez az eszköz mennyivel lenne jobb választás főleg wifizésre (4-6 eszköz egyidejúleg, de csupán 1-2 nagyobb terheléssel) és főleg 5 GHz-en? Lakás, így a lefedettség nem kérdés.

Köszi!

(#3764) MaCS_70 válasza stevve (#3763) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam nagyságrendi ugrást jelentett a 87-es a ConnectBoxhoz képest.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3765) stevve válasza MaCS_70 (#3764) üzenetére


stevve
nagyúr

Szia MaCS! :)

Köszi szépen a választ! Lehet, hogy csatlakozom.

(#3766) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! Tx power növelésre, van valami megoldás rt-ac5300 ruterre? Merlin van rajta. A bootloaderes ssh-s átírás jó lehet rá?

(#3767) zetecR válasza Kendek (#3749) üzenetére


zetecR
addikt

Sziasztok,

és azt hogyan lehet beállítani, hogy a routerre dugott SSD ne csak hálózati eszközként látszódjon, hanem rendes meghajtóként?
Tehát Win10-es asztali gépről közvetlenül oda tudjak menteni?

:R

(#3768) Kendek válasza zetecR (#3767) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hálózati meghajtó csatlakoztatása, adsz neki egy meghajtóbetűjelet. Ennél rendesebb meghajtó nem lesz, tekintve, hogy a hálózaton keresztül érhető el.

<-ƘƘ->

(#3769) zetecR


zetecR
addikt

Ezt kerestem, köszönöm. :)

(#3770) Marhyas


Marhyas
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy a routeren lévő merevlemezt rátenném egy PC-re, viszont az semmit nem lát belőle.
Csak akkor ha bemegyek a Sajátgép/kezelés/lemezkezelés menübe.
De nem tudok meghajtó betűjelet hozzárendelni, és semmit.
Csak törölni tudnám a partíciót.

Van valami más megoldás, hogy törlés/formázás nélkül látható legyen a HDD a PC számára?

(#3771) Kendek válasza Marhyas (#3770) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a router-rel leformáztad ext4-re a vinyót (ami helyes, ez az optimális), akkor azt a fájlrendszert alapból nem kezeli a Windows. Keress rá, hogy miként lehet megoldani a dolgot.

<-ƘƘ->

(#3772) mengab


mengab
friss újonc

Sziasztok!

Openvpn-el kapcsolatban kérnék segítséget.
AC87U routert használok legfrissebb gyári fw-el.

Másik hálózatból az openvpn-re kapcsolódva az otthoni ip címemet kapom, de a helyi lan hálózatot nem látom.

Mi lehet a probléma? Akinél működik, tudna képernyőképet küldeni a helyes beállításról?
Előre is köszönet a segítségért!

(#3773) MaCS_70 válasza mengab (#3772) üzenetére


MaCS_70
félisten

Életszerűbb lenne, ha Te tennél be egy képernyőmentést a nem működő beállításokról.

Nálam egyébként ezzel működik:

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3774) mengab válasza MaCS_70 (#3773) üzenetére


mengab
friss újonc

Köszönöm a gyors válaszodat.
Nekem a VPN beállítások képernyő így néz ki:

Mit csinálhattam rosszul?

(#3775) Kendek válasza mengab (#3774) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A beállításod szerint úgy néz ki, hogy a kliensek hozzáférnek a belső hálózathoz, de az internetforgalom nincs átirányítva. De amúgy ez csak amolyan ajánlás a kliensek felé (mivel ezek alapvetően kliensoldali beállítások), vagyis a kliensprogi beállításain is múlik.

<-ƘƘ->

(#3776) mengab válasza Kendek (#3775) üzenetére


mengab
friss újonc

A kliensprogit letöltöttem a PC-re, telepítettem és az ovpn file-t importáltam.
Ezen kívül szükséges még valamit állítani? Hol? Mit?

(#3777) Kendek válasza mengab (#3776) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt hiszem a hivatalos windowsos kliensprogit nem lehet valami részletesen állítani. Viszont követi a szerver által push-olt beállításokat. A letöltött .ovpn fájlból derülne ki biztosan.

<-ƘƘ->

(#3778) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
1,5-2 éve vásárolt routeremben eltűnt a 2,4GHz-es wifi. Se az előlapi LED nem világít, se a készülékek nem érzékelik a jelet. 5GHz-es wifi, meg minden más látszólag jól működik. Van valami módszer, okosság amivel több infót lehetne kapni a hibáról, vagy egyből vigyem szervizbe?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#3779) Kendek válasza laktop (#3778) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor érdemes csak szervizeltetni ha garanciális még. De mielőtt leadnád, rakd vissza a gyári firmware-t és reset-eld. Ennyit tudsz tenni vele, és ha ezután sem jó, akkor valószínűleg hardveres problémája van. Javítani nem lehet, szóval kuka és csere.
Amúgy inkább az 5 GHz-es rész szokott kifeküdni, de nyilván a 2,4 GHz-es rádió is megadhatja magát. Viszont egyetlen alaplapból áll az egész, és nem szokás forrasztgatással javítani.

<-ƘƘ->

(#3780) mengab válasza Kendek (#3777) üzenetére


mengab
friss újonc

Keresgéltem neten és egy másik fórumon erre a problémára a következő megoldást javasolták:

kliens konfigba:
route 192.168.0.0 255.255.255.0

Kipróbálnám, de ahoz tudnom kéne, hogy nekem is a server.ovpn ide push-olja e?
Esetleg ezt tudod, hol lehetne megnézni?

(#3781) czegee


czegee
csendes tag

Sziasztok kicsit összetettebb problémám van de hátha tud valaki segíteni.
Adott egy Sagemcom 565v2 modem/router, aminek elég szar volt a wifije ezért gondoltam beruházok egy időtálló megoldásba. Nagy családiház révén, egy Asus AX6100as dupla packra esett a választásom, rengeteg pénzbe kerül de gondoltam ha időtálló lesz és jól működik minden akkor nem bánom.
A probléma ott kezdődött hogy az Aimeshbe rakott második ax6100asnak nem lehet állítani semmilyen beállítását....sőt hiába állítom be előre az AImeshbe rakás egyik feltéltele hogy reseteli a beállításokat.
Ez azért okozott problémát, mert szerettem volna IPTV kompatibilisre beállítani.
Gondoltam rendben, akkor nem meshben használom hanem külön-külön, de így sem volt szerencsém, egyszerűen nem tudtam úgy beállítani a routert hogy az iptv ne akadjon meg....
Találtam itt a fórumon egy asusos tippet hogy hogy kellene beállítani viszont úgy nem engedi.

Ez a felület van. ISP profil Telekomos nincs, none-ra állítottam. Kiválasztom a lan portot amelyikre iptv lesz kötve eddig ok minden, viszont az Enable multicast routingot ezután már nem engedi enabled-re állítani a következő üzenettel:
due to hardware limitation igmp proxy cannot coexist with iptv function
Ha valaki tud segítsen, mert ha nem sikerül beállítani akkor vissza kell küldenem az eszközt ameddig tudom...
Tehát röviden összefoglalva:
Sagemcom eszközre - 1db Ax6100 --> ez össze kötve ethernettel egy másik ax6100assal amire IPTV-t kötnék, mindezek mellett pedig a teljes házban szuper wifit szeretnék elérni, ezért mindkét asus ax6100as szórna wifi jelet, rosszabb esetben külön-külön SSIDvel, jobb esetben meshbe kötve.
Köszi a helpet előre is és bocsi a wall of text-ért
És bocsi hogy ide írtam de enne a routernek nem találtam fórum topikot.

(#3782) Kendek válasza mengab (#3780) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincsen olyan, hogy server.ovpn, hanem server.conf van. A push-olt beállítások ide kerülnek (ezek változtathatóak a szerver oldaláról), de a kliens .ovpn fájljába is bekerülhet a beállítás (viszont ez utólag nem változtatható meg a szerver oldalán). Amikor a router kezelőfelületén átállítod, akkor a push-olt beállítást írja át. Nálam Syno-n úgy van, hogy beírtam a .ovpn fájlba:
Csak a belső hálózat átirányítása:

route 192.168.0.0 255.255.0.0 vpn_gateway
route 10.0.0.0 255.0.0.0 vpn_gateway

Az összes forgalom átirányítása:

redirect-gateway def1 bypass-dhcp

<-ƘƘ->

(#3783) Kendek válasza czegee (#3781) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mesh esetén van egy fő router amibe a netet is dugod, a többi amit szétszórsz nem lesz teljes értékű egység.
Hardveres limitációval nem tudsz mit kezdeni, azt nem lehet megkerülni. Nekem sajnos nincs tapasztalatom vele, nem tudom, hogy van-e olyan lehetséges konfiguráció amivel nem akad a lejátszás.
Amit még szoktak, hogy a szolgáltatói eszközbe dugod a tévét, és minden más mehet az ASUS-ra kötve. Szóval ha most bridge módban van a Sagemcom, akkor át kell állítani/állíttatni. Ilyenkor vagy kettős NAT-olás lesz (és megmarad az ASUS teljes funkcionalitása), vagy az AX6100-ast nem router, hanem AP üzemmódban használod (korlátozott funkcionalitással).

<-ƘƘ->

(#3784) czegee válasza Kendek (#3783) üzenetére


czegee
csendes tag

köszi a tippet. a Gond csak annyi hogy egy vezeték van elhúzva minden helységbe, amit ugye azért csináltam direkt hogy ha kell akkor egy eszközt beiktatok oda és akkor elég az egy kábel is, így viszont akkor kellene oda egy második is, ami már nem férne el a csőben :(

(#3785) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

Üdv! FW downgrade csak az FW restoration tool-al lehetséges? (AX88u, de az a topik nem nagyon pörög...)

(#3786) ArthurShelby válasza wong kok wah (#3785) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gui-ból ezek szerint már próbáltad?
Akkor helyreállítási (recovery) mód a javasolt (összefoglaló)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3787) wong kok wah válasza ArthurShelby (#3786) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Felment GUI-ból is... Érdekes. Majdnem biztosra vettem, hogy nem fogja engedni...

(#3788) Kendek válasza wong kok wah (#3787) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Recovery mód akkor kell ha nem indul el a router, illetve ha nem a gyári, vagy annak a formátumával megegyező firmware-t szeretnél felrakni. Múltkor volt belső formátumváltása a gyári firmware-nek, ha frissítettél, akkor utána már nem engedte felrakni a régebbiket. Vagyis csak a helyreállítási módos módszerrel. Ezért van az, hogy a HGG is csak így megy fel, mert az még a régebbi formátumot használja.

<-ƘƘ->

(#3789) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok, csak nekem nem frissük megint az asus ddns valamiért?

Feltettem most egy legújabb firmwaret, de nem segített. :(

384.13_5

http://totesz.myminicity.com/

(#3790) MaCS_70 válasza Kronk (#3789) üzenetére


MaCS_70
félisten

Digis hálózaton vagy? Csak mert a Digi DNS-e nem szereti mostanában feloldani az asuscomm.com-ot.

Ha ez van, állj át másik DNS-re (pl.: 8.8.8.8, 1.1.1.1, vagy ami tetszik).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3791) Kronk válasza MaCS_70 (#3790) üzenetére


Kronk
őstag

nyert digis vagyok, de alapból a 8.8.8.8 és a 8.8.4.4 van beállítva

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#3792) Kronk


Kronk
őstag

Nincs ötlet, mi lehet a gond, a router, a szolgáltató, vagy az asuscomm?

http://totesz.myminicity.com/

(#3793) Pistivi válasza Kronk (#3792) üzenetére


Pistivi
tag

Nekem is egyszer ment egyszer még nem , ezért kezdtem használni a noip-t

(#3794) MaCS_70 válasza Kronk (#3791) üzenetére


MaCS_70
félisten

Esetleg Merlint használsz?

Mert abban a legfrissebb verzió javította a következő hibát:

DNS server was unreachable when connecting to an OpenVPN server with Advertise DNS enabled, due to firewall rules.

Ez persze nem DDNS, de lehet összefüggésben vele.

A következő kérdés, hogy a DNS hol van beállítva.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3795) Kronk válasza MaCS_70 (#3794) üzenetére


Kronk
őstag

Igen azt, es amikor irtam a hibat, pont akkor tettem fel az altalad is emlitett verziot, sajnos hiaba.

A DNS a LAN/DHCP-ben van megadva a DNS es WINS szekcional.

http://totesz.myminicity.com/

(#3796) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

UPC netre csatlokzik az AC87U.
Merlint tettem rá.
A DHCP szerver 192.168.1.3-192.168.1.199-ig van, mert a 192.168.1.2 címet a 2-es portra csatlakozatott, az emeleten lévő TP-LINK kapja, ami ott szórja a WiFi-t 192.168.1.200-től 254-ig.
Namost a probléma az, hogy ha klienseknek nem adok manuális IP címet, akkor minden zokszó nélkül kioszt 200 felettieket, és így persze nincs net azokon a készülékeken.

Hol lehet a gebasz?

(#3797) Kendek válasza zetecR (#3796) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyrészt el tudom képzelni, hogy ami eszköz még nagyobb IP-t kapott a tartomány szűkítése előtt, az egyszerűen megtartja azt. A másik meg, hogy lehet ez egy bug is.
Amúgy miért jobb így? Nem lenne egyszerűbb az ami alapértelmezett, vagyis, hogy egy olyan alhálózatra teszed a TP-Link-et amivel tutira nincs átfedés? Az ASUS is ezt csinálja automatikusan ha kettős NAT esetén ütközés lenne.

<-ƘƘ->

(#3798) zetecR válasza Kendek (#3797) üzenetére


zetecR
addikt

Az eszközt újraindítottam, és ugyanúgy 209-as IP-t kap.

Tehát a TP-LINK router legyen mondjuk 192.168.2.x alhálózaton?

(#3799) Kendek válasza zetecR (#3798) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha előtte az volt neki kiosztva, akkor valószínűleg azért kapja továbbra is azt. De gondolom ha egy vadi új eszközt csatlakoztatnál, akkor az nem menne a meghatározott tartomány fölé.
Igen, ha pl. a 192.168.2-re rakod a TP-Link-et, akkor biztosan nem lesz IP-ütközés.

<-ƘƘ->

(#3800) zetecR válasza Kendek (#3799) üzenetére


zetecR
addikt

Viszont így a TP-LINK USB portjára csatlakoztatott nyomtatót a 192.168.1.x-en lévő gépekről nem fogom tudni elérni, ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.