Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez standard DIGI ISP-nél letiltható, jól gondolom?

Ez Nekem újdonság, de ha jól gondolom ez pedig alapon jó:

Véleményem szubjektív...

(#2052) Lewes


Lewes
csendes tag

Sziasztok,

Az a fura helyzet állt elő, hogy a router-em belépő felhasználóneve és/vagy jelszava megváltozott, amíg 2 hétig külföldön voltam :) Előtte be tudtam lépni, utána már nem. A Merlin legutóbbi verzióját használom.
Előfordulhat, hogy a firmware hibája? Esetleg valaki kívülről meghackelte?
Bármi más ötlet feloldásra, mint a full reset?

(#2053) Kendek válasza Lewes (#2052) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez több mint valószínű, hogy behatolás eredménye. Folyamatos üzemben a Merlin csak úgy magától nem változtat jelszót. Szerintem nincs is értelme egyéb megoldást keresni, érdemesebb egyből resetelni a routert. Ha a jelszó megváltozott, akkor ki tudja, hogy még mi kártékony kódot helyeztek el. Még a sima NVRAM törlés sem feltétlen jelenti azt, hogy teljesen visszaáll a gyári állapot.

(#2051) hackeeeee: Sajnos ebben nem vagyok jártas, de az a magyar fordítás enyhén hiányosnak tűnik. :DDD

<-ƘƘ->

(#2054) hackeeeee válasza Kendek (#2053) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Merlin.. :) De hiába nyomok rá a menüpontra, nem történik semmi. Csak ott a kérdőjel, de nem jön be a súgó.

Ha jól sejtem az a menüpont arra kellene, ha vpn kliensként menne a router wan oldalról.. Vagy rosszul gondolom?

Véleményem szubjektív...

(#2055) Kendek válasza hackeeeee (#2054) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha minden oké így is, akkor én nem piszkálnám. Maga a router egyébként lehet VPN szerver és kliens is.

<-ƘƘ->

(#2056) hackeeeee válasza Kendek (#2055) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az tiszta sor, megy is Nekem benne VPN szerver. Csak az kavart meg, hogy ez a WAN beállításoknál szerepel. Mint a PPP Echo is.

Véleményem szubjektív...

(#2057) Kendek válasza hackeeeee (#2056) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy az internetszolgáltatónak milyen VPN-kapcsolat követelménye lehet. De ebben a kontextusban nem biztos, hogy a router és a külső eszközök közötti kapcsolatot értik.
A súgó ennyit írna:
Itt eldöntheti, hogy aktiválja-e a VPN- és DHCP-kapcsolatot.
Ez pedig nem mond valami túl sokat.
Max tiltsd le és nézd meg, hogy változott-e valami. :)

<-ƘƘ->

(#2058) hackeeeee válasza Kendek (#2057) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okaj, kipróbálom. :)

A kérdés csak azért merült fel, hogy ne menjen feleslegesen olyan szolgáltatás, amire nincs szükség. Jó persze ezen kívül valszeg marad még más is.

Véleményem szubjektív...

(#2059) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok !

Amennyiben fel szeretném tenni a Merlin firmware-t, akkor a gyári firmware-el készített router mentést vissza tudom rakni miután feltettem a Merlin-t ?

Köszi

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#2060) Manka76 válasza Brain75 (#2059) üzenetére


Manka76
senior tag

Szerintem az a biztosabb hogyha minden újra beállítasz.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2061) Kendek válasza Brain75 (#2059) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Merlin ugyan a gyárira épül, de egyes beállításai némileg eltérnek, illetve vannak extrák is. Jobban jársz ha nem erőlteted a dolgot és előröl kezdve újra beállítasz mindent. Tudom, hogy ilyen téren nem a legszerencsésebb a felület (nem lehet elmenteni a változtatásokat, csak érvényesíteni), de ez a biztosabb módja neki.

<-ƘƘ->

(#2062) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Korábban ugye volt egy kis gondom a forward-dal, és az IPV6-tal, most, hogy van UPNP, megy az xbox live is minden gond nélkül, ipv6-tal is.

Véleményem szubjektív...

(#2063) atees


atees
őstag

Sziaszttok!
Win 10 lett a gépemen és azóta ( persze lehet nem ettől) a routerre kötött hdd csak utána látszik a hálózatba, ha pct bekapcsolom. Eddig ilyen nem volt. Lehet a win 10 a gond okozója?
Próbáltam azt is, hogy a routert újraindítom, de akkor sem látszik a hdd.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2064) atees válasza atees (#2063) üzenetére


atees
őstag

Rájöttem mi a gond, a hdd tok kikapcsol, mert nem megy egy darab torrent sem, hogy tudnám rábirni a routert, hogy bekapcsolja a hdd-t?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2065) appel válasza atees (#2064) üzenetére


appel
őstag

Merlinben: Tools/Other Settings: Exclude the following drives from spinning down
ott kiválasztod a hdd-t, amit nem akarsz idle módba engedni.

(#2066) atees válasza appel (#2065) üzenetére


atees
őstag

Gyari fw-n vagyok.
Ez csak merlinen fog mukodni?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2067) Kendek válasza atees (#2066) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet paranccsal is állítani (hdparm vagy smartctl), amit esetleg be lehet írni egy NVRAM bejegyzésbe, hogy automatikusan lefusson. De ez a megoldás sem minden esetben működik, mert van, hogy a SATA-USB átalakító firmware-jében is van rá időzítő ami figyelmen kívül hagyja ezt a beállítást. Szerencsés esetben be lehet állítani a HDD-ben és az átalakítóban is, hogy ne parkoljon és kapcsoljon le, de nem olyan egyszerű.

<-ƘƘ->

(#2068) atees válasza Kendek (#2067) üzenetére


atees
őstag

Most beraktam egy torrentet és meglátjuk meddig tartja az életben.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2069) Kendek válasza atees (#2068) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet olyat szkriptet is csinálni, hogy mondjuk percenként piszkálja meg. De igazából ezekhez inkább a Merlin passzolna, mert abban lehet ilyen alapvető dolgokat állítani.

<-ƘƘ->

(#2070) TomBond


TomBond
aktív tag

Tudok valahogy betűkelet adni az USB 3-on lévő HDD-nek? Gyári firmware.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#2071) Kendek válasza TomBond (#2070) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pontosan mi lenne az a betűkelet? Én még nem hallottam róla. :F

<-ƘƘ->

(#2072) TomBond válasza Kendek (#2071) üzenetére


TomBond
aktív tag

Oké! Szívd a vérem! Te még biztos nem írtál el semmit! Betűjelet szeretnék adni a routerre kötött HDD-nek, hogy windows alól egyszerűbb legyen az elérés.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#2073) Kendek válasza TomBond (#2072) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hirtelen nem esett le, bocsi (nem használok Windows-t). :B
Linux alapú rendszereknél nincs semmiféle meghajtó betűjel. Általában az automatikus csatolások a fájlrendszer címkéjén alapulnak, a routeren a partíció a /tmp/mnt/<címke> könyvtár alá kerül.
De ha jól gondolom, akkor te Windows alatt szeretnéd a megosztást fixre állítani egy betűjellel. A hálózati meghajtó csatlakoztatását kell előhívnod, az alap fájlkezelőben megtalálod.

<-ƘƘ->

(#2074) atees válasza TomBond (#2072) üzenetére


atees
őstag

Hat azt a winben adod neki! Sajatgep halozati meghajto hozzaadasa es ott kivalasztod a betujelet

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2075) TomBond válasza Kendek (#2073) üzenetére


TomBond
aktív tag

Ez az! Köszönöm!

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#2076) TomBond


TomBond
aktív tag

Bocsánat, hogy megint én zavargok, de nem tudom normálisan beállítani a nyomtató szerver részt. Hiába van feltelepítve mindkét gépre a nyomtató, és futtatom a printer.exe-t, az én gépemen elérhető a nyomtató a másikról nem. Ha újra indítom a routert akkor jó egy darabig, de aztán megint nem. A printer.exe olyan hibát ad, hogy nem talál nyomtatószerverre való routert. Ezt a Merlin megoldja, vagy én rontok el valamit?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#2077) ArthurShelby válasza TomBond (#2076) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez anno nálam is így volt (igaz másik asus routernél). Tökéletes sosem lett, nem tudtam használni ezen funkciót. Ráadásul így a scanner funkció ki fog esni. (Én végül vettem egy wifis nyomtatót, úgy is kellett a kétoldalas nyomtatás)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2078) sirály69 válasza TomBond (#2076) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem is ez volt a problémám. Én is wifi-s multira váltottam....

Szerver Hosting Debrecenben

(#2079) Flatt


Flatt
újonc

Hallo Mindenki.
A problémám hogy uhd stream közben állandóan megakad a film(45-50 GB), a kisebb (15 -20 GB) filmeknél semmi probléma, Lehetséges hogy a Ram kevés neki? Usb 3 külső vinyóról. Esetleg valaki tudna rá megoldást?

(#2080) Kendek válasza Flatt (#2079) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mit jelent az a stream? Média szerver, Samba, NFS vagy FTP? Vezetékkel vagy anélkül próbálod? Utóbbi esetben 2,4 vagy 5 GHz a kapcsolat? Itt már ~10 MiB/s sebességű adatfolyamról beszélünk, szóval nem mindegy az összeköttetés.

<-ƘƘ->

(#2081) TomBond válasza TomBond (#2076) üzenetére


TomBond
aktív tag

Köszönöm a nyomtatóval kapcsolatos hozzászólásokat! Tegnap találtam egy leírást a neten amivel sikerült beállítanom, és azóta is működik. A lényeg, hogy a Windowsban kell beállítani a nyomtatószervert.

[itt a leírás]

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#2082) Gubek-Einste válasza Flatt (#2079) üzenetére

Nem méret számít, hanem a bitráta.

Wifi esetén:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2083) hackeeeee válasza TomBond (#2081) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én egy ismerősömnél próbáltam ezt, nem működött. Vagyis 1 gépen ment a nyomtató, a többin nem. Bár, már tegnap hívtak, hogy azon a gépen sem megy, amin eddig igen. Amin működött, azon sem ezzel a módszerrel.. Ott érdekes volt, mert lefutott az EZ Printer, és ment.

És, igaz, samsung nyomtató volt. De, hiába csináltam bármit, nem volt hajlandó menni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2084) Flatt válasza Kendek (#2080) üzenetére


Flatt
újonc

Kábelen keresztül megy,sony uhd okostévé android van rajta és kodi-t használok.Ja és Samba

[ Szerkesztve ]

(#2085) Kendek válasza Flatt (#2084) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha Merlin-t használsz akkor próbáld meg NFS segítségével is a megosztást, ha nem, akkor pedig FTP-vel.
A Kodi-ban Videók -> Fájlok -> Videó hozzáadása... -> Tallózás -> Hálózati hely hozzáadása...:
Protokoll: FTP kiszolgáló
Kiszolgáló címe: 192.168.1.1
Ha engedélyezve van a routeren a névtelen kapcsolódás, akkor felhasználónév és jelszó nem szükséges.
NFS-nél a Tallózás után válaszd a Hálózati hely (NFS) lehetőséget.

<-ƘƘ->

(#2086) Flatt válasza Kendek (#2085) üzenetére


Flatt
újonc

NFS segítségével tökéletesen fut :R . Köszönöm szépen!
Ha már itt tartunk visszább olvastam a topikban hogy lehetőség van a transmission felrakására + RAM hozzáadására! ha még ebben tudna nekem segíteni valaki azt nagyon megköszönném,mivel a gyári kliens sajna semmit nem seed-el vissza + sok RAM-ot eszik.

(#2087) Kendek válasza Flatt (#2086) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az ASUS-os is Transmission, csak egy korábbi verzió. Ha a gyári transmission-daemon-t szeretnéd használni, akkor először telepíteni kell az Entware-t. Vagyis SSH-n keresztül ki kell adni az entware-setup.sh parancsot, és végig kell menni rajta. Utána pedig telepíthető a Transmission. Vagyis ki kell adni az

opkg install transmission-daemon-openssl transmission-web

utasítást. Megállított daemon-nál pedig szerkeszthető a settings.json fájl.
Ne felejtsd el beállítani a használt portot a firewall-start fájlban ahogy írja, mert különben tényleg nem fog menni a seed.
A SWAP beállítását pl. itt már leírtam.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2088) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kíváncsiságból Merlin helyett visszatettem az utolsó előtti stabil stock firmware-t, és van oldalon hozott 100-150Mbit-et.

Ezek alapján levontam a következtetést, hogy Merlin-ben sincs toppon a NAT. Legalábbis szerintem.

Sőt, Origin-en Merlin-nel ~35-40MB/s volt a max, ehhez képest, most gyári firmware-rel:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2089) Flatt válasza Kendek (#2087) üzenetére


Flatt
újonc

Mégegyszer köszönöm! Fut minden rendesen, már csak azt szeretném kérdezni milyen módon tudom ellenőrízni a portot hogy a tűzfalon nyitva van-e? Mivel még most sem tölt fel.

(#2090) Kendek válasza Flatt (#2089) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez igazán jó hír, örülök, hogy sikerült. Sokan már a leírást látván is viszolyognak, pedig nem olyan bonyolult. :)
A Transmission webes felületén és egy port checker oldalon is ellenőrizheted, hogy nyitva van-e a beállított port.
Ha véletlen azt mutatná, hogy zárva, de amúgy stimmel a beállítás, akkor szó lehet még arról is, hogy carrier-grade NAT alatt vagy. Mert ilyen esetben te nem tudsz portot nyitni.

<-ƘƘ->

(#2091) Manka76 válasza hackeeeee (#2088) üzenetére


Manka76
senior tag

A sebesség tesztet az arra való oldalon próbáld. A képen elvileg 80 MegaByte a letöltési sebesség ami jóval az általad írt 150 Mbps felett van.
Nálam a stock és a Merlin is 930 Mbps közelében van, tehát a NAT rendben van nálam legalábbis.

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2092) hackeeeee válasza Manka76 (#2091) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, passz..

Letöltés sem ment ~40MB/s fölé merlinnel, Origin-en, Steam-en, gyári firmware-rel ~80MB/s.

Semmi sem változott, csak annyi, hogy visszaraktam a gyári fw-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2093) Flatt válasza Kendek (#2090) üzenetére


Flatt
újonc

A beállítás stimmel, ilyenkor mi a tehendő ? Fontos lenne seedelnem.

(#2094) Kendek válasza Flatt (#2093) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nyitva a port, akkor minden oké. A seed több dologtól is függ. Ha sok a seeder de kevés a leecher, akkor nem fogsz tudni sok adatot feltölteni. Pláne hazai zárt trackeren, mert sokaknak van gigabites netük, pikk-pakk lejön minden. Próbaképp szedj le egy külföldi nyílt trackerről pl. egy friss és népszerű sorozatrészt. Szerintem annál nem fog jelentkezni a probléma.

<-ƘƘ->

(#2095) ArthurShelby válasza Flatt (#2086) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az NFS miért jobb mint a samba?
Kevésbé fekteti meg a routert, kisebb sávszél kell neki?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2096) Kendek válasza ArthurShelby (#2095) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az NFS az natív, hatékonyabb és kompatibilisebb kernelszintű megoldás. Olyan mint mikor az ext4-et hasonlítjuk az NTFS-hez. De teljesítményre az FTP is jobb mint a Samba, mert lényegesen egyszerűbb, kisebb az overhead.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2097) Flatt válasza Kendek (#2094) üzenetére


Flatt
újonc

De azt írja hogy a port zárva. Pedig mindent a leírás alapján csináltam, ilyenkor mi a tehendő?

(#2098) Kendek válasza Flatt (#2097) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ma a Carrier-grade NAT napja van a számomra, javaslom, hogy ellenőrizd te is, hogy nem-e ez a probléma forrása. Csekkold a routered WAN címét, vesd össze azzal amit itt ír ki. Ha nem egyezik (elvileg akkor 100-zal kezdődik), akkor nincs saját, egyedi publikus IPv4 címed. Ez azt jelenti, hogy a szolgáltató NAT alá rakott, mintha egy extra router mögött lennél.

<-ƘƘ->

(#2099) ArthurShelby válasza Kendek (#2096) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha felteszem a az entware-t és aztán a transmissiont, attól még a downloadmaster megmarad (backup-nak, magyarán nem felülírja)?
Szerk: csak ext2|ext3|ext4 partícókra lehet feltenni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2100) Kendek válasza ArthurShelby (#2099) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Download Mastert azt el kell előtte távolítani, mert az meg Optware-t konfigurál magának.
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy az NTFS megfelelő lenne-e az Entware környezetnek. De elméletileg egy olyan fájlrendszerre van szükség ami kezeli a Linuxos jogosultságokat, az pedig nem az.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.