Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) shboti válasza adamsz82 (#3098) üzenetére


shboti
újonc

azt megköszönném!

üdv Boti

(#3102) adamsz82 válasza shboti (#3101) üzenetére


adamsz82
tag

Bocs, most van érkezésem beszámolni.
Másnap mikor jöttek a digisek, már nem dobott le, de látták a központból, hogy a jelerősség nem az igazi.
Új optikai csatit nyomtak az optika végére.
Tehát alapvetően központi hiba volt / van, nem tudom másnál is meggyógyult-e nálam azóta egyszer sem vágott le a kapcsolat.
Az új csati előtt a válaszidők 10ms körül voltak, új csatival 2ms környéki időket mérek.

(#3103) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok !
Nem lehet valahogy a portforwarding listát más úton-módon szerkeszteni ? Mondjuk SSH-n nano-val ? Ha igen ,akkor hol az a fájl és mi a neve ? Újra szeretném írni ,mert már kissé össze-vissza és áttekinthetetlen ,de a webes felületen olyan döcögős... (bár még mindig jobb mint sok másik vason. :K )
Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3104) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nálatok nem fordul elő, hogy az OpenVPN klienst önhatalmúlag lekapcsolja a rendszer?

Nálam eddig is elő-előfordulgatott, de, gondoltam, biztosan azért, mert nincs érdemi adatforgalom. Most viszont a családi eszközök között körszinkronizálást rendeztem, ami kb. 20 GB adat tologatását jelenti minden irányban. Azt tapasztaltam, hogy a szinkronizálás pár perc után hibával rendszeresen elakad, a kapcsolat megszakad. Az ok pedig az, hogy a routerben a használt OpenVPN kliens egyszerűen kikapcsolt állapotba került. Visszakapcsolom, pár száz MB megint átmegy, leszakad, OVPN-kliens visszakapcsol, folytat, sít...

380.65.6_HGG-FINAL

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3105) atideath


atideath
tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan problémával hogy pár naponta a core2-nek a terhelése beragad 100%-on? A Routert innentől kezdve csak hardveres újraindítással lehet visszabillenteni a helyes működésbe. Merlin FW van a routeren. Esetleg valakinek valami ötlete vagy megoldása erre a problémára van? Ilyenkor a Wifi kb megszűnik létezni. Nagyon idegesítő mert ha nem veszem észre szinte az egész hálózat elszáll.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#3106) ArthurShelby válasza atideath (#3105) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gyári beállítások visszaállítása volt?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3107) atideath válasza ArthurShelby (#3106) üzenetére


atideath
tag

Próbáltam igen.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#3108) Asztee


Asztee
aktív tag

Ez talán egy kicsit off... :U Szóval vettem egy ilyen "okos villanykörtét" ,amit ugye mobil app-pal lehet vezérelni. De !!! :Y Itt jön - számomra - az érdekesség : akkor is tudom vezérelni ha a telefonommal kijelentkezek a WiFi hálózatból. :Y Ez hogyan lehetséges ??? Egyáltalán már az is furcsa ,hogy hogy tud egy "villanykörte" bejelentkezni a routerem be , de az meg ,hogy kívülről is elérhető - mindenféle port forward-olás nélkül - az aztán már döbbenet számomra. Valaki el tudná magyarázni , hogy mi folyik itt ? :F
Köszi. :R

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3109) atideath válasza Asztee (#3108) üzenetére


atideath
tag

Valószínüleg Socket kapcsolattal egy központi szerverre kapcsolódik. Effektív nem a villanykörtét vezérled közvetlenül hanem egy szerveren keresztül történik a vezérlés. Ha a villanykörte "neten" van akkor kapcsolódik a szerverre és teljesen mindegy hogy te mobilnetről vagy belső wifiről vagy.

Sonoff-ok is így működnek.

[ Szerkesztve ]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#3110) Asztee válasza atideath (#3109) üzenetére


Asztee
aktív tag

Áááá , akkor most már majdnem értem... :K Szóval ez olyan ,mintha pl a "körte" futtatna egy böngészőt és figyelné ,hogy mi történik a túloldalon. ...de az még mindig nem világos ,hogy hogy tudott bejelentkezni a hálózatomba. Még a WPS-em sincs bekapcsolva.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3111) Varszegig válasza Asztee (#3110) üzenetére


Varszegig
veterán

Gondolom a mobilos app lekérte a telefonból. Nem azt mondom, hogy megnyugtató...

(#3112) atideath válasza Asztee (#3110) üzenetére


atideath
tag

Igen esélyesen a kolléga írta a megoldást. A villanykörte alkalmazása megosztotta a wifi jelszavadat a villanykörtével amibe eltárolásra került és csatlakozott a nethez. Igen valami hasonló. Kicsit másabb a kommunikáció mint a böngészők esetében (sőt nagyon) de így kell nagyjából elképzelni.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#3113) Varszegig válasza atideath (#3112) üzenetére


Varszegig
veterán

Egyébként pont az ilyen kütyük terjedése miatt lenne jó, ha működne normálisan a guest wifi. Ilyen eszközöket csak oda lenne szabad felengedni. De nekem mindig pár nap után behal, szóval feladtam a vele való próbálkozást.
(Igaz Merlin alatt még nem próbáltam...)

[ Szerkesztve ]

(#3114) Asztee válasza Varszegig (#3113) üzenetére


Asztee
aktív tag

Wow !!! Ez jó ötlet ! Átrakom guest-re (hátha nekem nem hal meg pár nap után) és a fő jelszót meg megváltoztatom ! Így akkor már a belső hálóm nagyobb biztonságban van tőle/tőlük ,igaz ?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3115) Varszegig válasza Asztee (#3114) üzenetére


Varszegig
veterán

Egyértelműen.

(#3116) toxin2 válasza Asztee (#3108) üzenetére


toxin2
tag

Szia.

IPV6 tűzfal lehet ludas?

"Az IPv6 cím például a következőképp nézhet ki: 2001:4C48:100:162:8C40:CCB:1FC0:1723

A 128 bites IPv6 címet 8 darab kettősponttal elválasztott, maximum 4 számjegyből álló hexadecimális szám formájában szokás megjeleníteni, ahol a tagok egyenként 16 bitet jelölnek.

Így minden egyes a hálózatra csatlakoztatott eszköz publikus, globálisan egyedi és az interneten továbbítható IPv6 címmel rendelkezhet, ami szükségtelenné teszi a mai IPv4 hálózatokban, a tűzfalak és routerek által használt kiegészítő címfordító szolgáltatását (NAT - Network Address Translation)"

Üdv: toxin2

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#3118) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok
régi routerem egy asus rt-ac51 u
amit vennék az egy rt-ac68u a aimash funkció müködhet a régi routerrel ??

(#3119) Gubek-Einste válasza fecke78 (#3118) üzenetére

Nem támogatott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3120) fecke78 válasza Gubek-Einste (#3119) üzenetére


fecke78
senior tag

köszönöm közben én is megtaláltam :(

(#3121) TomBond


TomBond
aktív tag

Ma újra raktam a w10-et, és azóta nem találom a hálózati meghajtómat. Mi a bánatot nem állítottam be? Eddig ment hibátlanul, és másik gépekről is megy.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#3122) MaCS_70 válasza TomBond (#3121) üzenetére


MaCS_70
félisten

SMB1 emgedélyezése?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3123) TomBond válasza MaCS_70 (#3122) üzenetére


TomBond
aktív tag

Köszönöm! Ez megoldotta .
:C :R

[ Szerkesztve ]

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#3124) Asztee


Asztee
aktív tag

Van új Merlin-es fw ! Valaki próbálta már ? Mi a tapasztalat vele?

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3125) appel válasza Asztee (#3124) üzenetére


appel
őstag

A beta3 és a final verziót is sikerült 1-1 alkalommal csontra kifagyasztani, sajnos nem jöttem rá miért, reprodukálni nem tudtam. Ezt leszámítva ok.

(#3126) MrTwister válasza appel (#3125) üzenetére


MrTwister
őstag

Jujj, akkor még várok a felrakással, hátha jönnek még tapasztalatok, az előző stable version kőstabil már hónapok óta fent van. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#3127) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

1. Érdemes váltani 380.70-ről --> 384.7-re? 2. van biztonsági frissítés is? 3. Belekerülhet a WPA3, 4. egyáltalán megoldható?? 5. milyen előnnyel járna váltani az új frimware-re? :B

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#3128) ArthurShelby válasza Hardstyler01 (#3127) üzenetére


ArthurShelby
addikt

3. Szerintem nem fog, de nincs is értelme. Jelenleg közel-távol (saját és ismeretségi körömben) nem tudok olyan eszközt (klienst), ami tudna wpa3-mat.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3129) TomBond válasza Asztee (#3124) üzenetére


TomBond
aktív tag

2 napja nálam stabil. Nincs vele semmi gondom.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#3130) Asztee válasza TomBond (#3129) üzenetére


Asztee
aktív tag

Köszi. :R Már nálam is fent van. :K Idáig jó ! :C

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3131) ODGx


ODGx
tag

Sziasztok,

Akadt egy kis problémám az új merlinnel... 384.7

Internet status:
Disconnected

Van kapcsolat viszont nincs VPN elérésem DDNS sem működik látszólag.

Csak simán frissítettem az előző verzióról és azóta nem működik. Újra telepítettem de továbbra is ugyanaz a hiba.

Valakinek van ötlete esetleg?

VPN

Status

Előre is köszönöm.

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#3132) Manka76 válasza ODGx (#3131) üzenetére


Manka76
senior tag

Sajnos nem tudok segíteni, csak kérdezni szeretném hogy jobbra fenn a WIFI ikon mellett balra az a média ikon mit jelent?

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3133) ODGx válasza Manka76 (#3132) üzenetére


ODGx
tag

Megoldottam. Eldobta a frissítésnèl a dns beállításokat... Illetve a dnssec is bekavart elvileg.

QoS be van kapcsolva és médiastream van prioritásba állítva.

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#3134) Dr.FantastiK válasza ODGx (#3131) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' az új merlinnel... 384.7 ''

>> nekem jool megy !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3135) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A switch-portokkal van némi problémám.

Próbálok valami VLAN-megoldást kiokoskodni, és HGG-n a robocfg showports a következőt írja:

Nem igazán értem, hogy mi a #7 és #4 port.

A LAN portok elvben az 5 3 2 1 számok alatt futnak, a 8-as pedig a SoC-hoz vezet. 7-es és 4-es számú portokról nem hallottam, csak látom őket. A 7-es ráadásul aktív 1000 FullDuplex, MAC alapján maga a router használja.
A 8-as viszont DOWN, holott ennek folyamatos használatban kellene lennie, nélküle tök süket lenne az egész eszköz.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3136) atees


atees
őstag

Sziasztok! A routeremet az asus garanciában hsír újra cserélte. Még fóliás, azon gondolkodom, hogy váltanom kellene, de ebben a kategóriában nem igen találok másik megoldást, sőt lejjebb is nézelődök mert sok mindent már egy ideje nem is használok.
Volt aki váltott erről a jó kis gépről?
Illetve fóliásan 3év garival mit érhet?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3137) MaCS_70 válasza atees (#3136) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha lejjebb is lehet jó, akkor az Asus RT-AC66uB1 mostanában a nyerő router.

A használt árak elég viccesen alakulnak. A Hardverapró pl. tele van a bolti ár felett kínált, szinte új, eszközökkel. :U

A "fóliás" mit jelent? A dobozon feszül még a gyári hártya?

Az én gyakorlatom és logikám szerint ez 5-10% engedményt kellene, hogy jelentsen a legjobb bolti árhoz képest,feltéve, hogy csak 1-2 hét telt el a jótállásból, de hülyéztek már le ezért.

A bolti ár most kb. 53e Ft-tól indul, tehát mondjuk 48e Ft-ot adnék érte, feltéve, hogy pontosan tudom, hogy ezt akarom, és nem hiányzik az elállási jog.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3138) atees válasza MaCS_70 (#3137) üzenetére


atees
őstag

Gyári zsugorfólia. 10.26tól indult a gari. Nem tudom mi legyen vele :W

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3139) Asztee


Asztee
aktív tag

Az miért van ill. hogy lehetséges ,hogy a router-em disconnected-et jelez és nem is tudok semmilyen oldalt megnyitni a böngészőben és a Youtube is csak "homokórázik" , de a böngészövel korábban indított párszáz-megabyte-os letöltés viszont végig megy és a torrent feltöltéseim is aktívak. :F
Amúgy álltalában naponta vagy 10-szer kapcsolom ki/be az az "Internet Connectiont"-t ,mert utánna pár percig (ritkán órákig) újra van net. Most a szolgáltatói router/modem "bridge mode"-ban van, de akkor sem volt jobb a helyzet amikor teljesen kivettem az Asus-t a renszerből. Nálam lehet valami rosszul beállítva ,vagy a szolgáltatóm ilyen sz@r !? Szerintem nem a beállításokkal van baj ,mert akkor a "gyári" modemmel legalább hasítana ,de azzal se jó igazán. :F Esetleg van itt valaki aki nagyon vágja ezeket a beállítások és segítene nekem átbogarászni ,hogy nálam minden okés-e ? :U
Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3140) Gubek-Einste válasza Asztee (#3139) üzenetére

Ha saját eszköz nélkül is gondok vannak akkor szolgáltatói oldalon kell keresni a hibát, írjál a szolgáltatód topikjába vagy ide.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3141) Asztee válasza Gubek-Einste (#3140) üzenetére


Asztee
aktív tag

Velük már beszéltem , azt mondták ,hogy náluk úgy látszik ,hogy minden rendben. :W
De azért az érdekes ,hogy a torrent és a download az meg megy közben. :F
Na mindegy, köszi. :R

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3142) Gubek-Einste válasza Asztee (#3141) üzenetére

Akkor állítsd át a DNS valamelyik ingyenes custom szerverre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3143) Kendek válasza Asztee (#3141) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha megy a letöltés közben, akkor lehet, hogy DNS hiba. Próbáld meg beállítani a 8.8.8.8-at vagy/és a 8.8.4.4-et, nálam is az előbbi van megadva másodlagosnak a szolgáltatói mellett.

<-ƘƘ->

(#3144) Asztee válasza Kendek (#3143) üzenetére


Asztee
aktív tag

Ez a kettő van beállítva már régóta. :K

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3145) Kendek válasza Asztee (#3144) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor próbáld meg a szolgáltatóit, hiszen egyébként az a leggyorsabb. Nálam az évek alatt egyszer mondta be az unalmast múltkor úgy egy fél napra, akkor állítottam be másodlagosra a Google-sat. De ha van internetkapcsolat csak nem jönnek be a böngészőben az oldalak, akkor az címfeloldási probléma lehet. :)

<-ƘƘ->

(#3146) godoj


godoj
újonc

Sziasztok!

ma vettem egy rt-ac87u rutert, deaz istennek nem találom, hogy hogyan tudom a torrentezést működtetni.
a plug int letöltöttem, de ha bemásolom a letöltendő torrentet mindig hibát ír ki.
mondjuk azt nem találtam meg, hogy hol tudom megadni az ncore bejelentkezési adatokat.. (talán ez nem ártana hozzá :DD )

szval esetleg vki tudna segíteni, h mit hol, hogyan kell beállítanom, h működjön?

előre is köszönöm!

(#3147) Kendek válasza godoj (#3146) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A gyári ASUS firmware-rel a Download Master-t tudod telepíteni, ami gyakorlatilag egy régebbi transmission-daemon egyedi webes felülettel. Az nCore-ról letöltött .torrent fájl tartalmazza a szükséges adatokat amelyekkel azonosít a szerver (szóval ide nem kell semmilyen felhasználónév és/vagy jelszó), csak be kell tallózni és indítani a letöltést.
Amennyiben Merlin firmware-t használsz, érdemesebb Entware környezetet telepíteni és az alá a gyári, friss Transmission-t. Ez hasonló a DM-hez, csak a gyári webes felületét a 192.168.1.1:9091-es címen tudod előhívni. Androidos appot pedig a Play áruházban találsz hozzá.

<-ƘƘ->

(#3149) godoj válasza Kendek (#3147) üzenetére


godoj
újonc

Köszönöm a gyors választ!
most már működik!

[ Szerkesztve ]

(#3150) Kendek válasza godoj (#3149) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint mikor írja ki ezt a waiting.. waiting.. aztán error... hibát? A torrent fájl betallózása sikeres, a feladat megjelenik a letöltési listában, csak nem indul el hanem errort dob? Ha rámész, akkor az információs résznél csak ír valamit amiből következtetni lehet a hiba okára.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.