Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) godoj válasza Kendek (#3150) üzenetére


godoj
újonc

közben már rájöttem, h én vok a h.lye.. :) (írtam, h nem vok expert.. :)) )
működök. (legalább is úgy néz ki)

kösöszönöm még 1x a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

(#3152) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Feltettem a legfrissebb 384.7_2 -t és újra kérte a DDNS beállításaimat.
DDNS-be beállítottam amit régen is használtam, egy *.asuscomm.com -os elérhetőséget, viszont az istennek sem akar menni a lookup.
Nem tudom sehonnan elérni, se kintről se bentről, akármire állítom a beállításoknál.. Ha Internal, ha External akkor sem.
Van valamekkora frissítési ideje?

Köszönöm!

MZ

(#3153) MaCS_70 válasza mZoleee (#3152) üzenetére


MaCS_70
félisten

Itt próbáltad megnézni? (Asus NSlookup)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3154) mZoleee válasza MaCS_70 (#3153) üzenetére


mZoleee
senior tag

Igen! Közben közel 2 óra elteltével jó lett... köszönöm! :)

(#3155) stigma válasza mZoleee (#3152) üzenetére


stigma
addikt

Hali nekem sajnos a 384.7_2-vel DDNS-el gondjaim nem voltak, csak eléggé durvák voltak a net oldalak elérése ( Google DNS-t ahsználok mindig =>8.8.8.8 , 8.8.4.4) ezért inkább visszatettem a 0-s végűt.

Azzal minden rendben volt nekem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3156) mZoleee válasza stigma (#3155) üzenetére


mZoleee
senior tag

Nekem UPC-vel egyelőre nincs gondom a 2-es végűvel.. szintén Google DNS-t használok.. már jó rég óta. :)

(#3157) stigma válasza mZoleee (#3156) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, egyszer még újra flashelem hétvégén, és tesztelem én is.

Egyenlőre nekem a 0-s végül van fenn, problémamentesen üzemel.

Köszi az infót. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3158) atees


atees
őstag

Sziasztok! Az mitol lehet bogy win alol nem erem el a routerre kotott hddt? Beirom a jelszot es nem fogadja el.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3159) Kendek válasza atees (#3158) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

SMBv1 engedélyezve van Windowson? Amúgy van vendéghozzáférési lehetőség is, akkor nem kér jelszót.

<-ƘƘ->

(#3160) atees válasza Kendek (#3159) üzenetére


atees
őstag

win 7 alatt hol tudom ellenőrizni, multkor elvileg beállítottma, egy darabig jó volt, elmenne a beállítás magától ?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3161) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni... mostanában elég rossz volt a netem, áttettem 5G-s kapcsolatra a wifit, de most mintha meg sokkal sűrűbben szakadna meg... a pc közli hogy nincs net, pár másodperc és helyre áll... azt honnan tudom kideríteni hogy a wifi dobálja el magát, vagy a digi szarakszik?

a logban (gyári fw van fent) ennyi szerepel:

Nov 17 23:44:11 miniupnpd[590]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer
Nov 18 00:14:10 miniupnpd[590]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer
Nov 18 00:14:17 miniupnpd[590]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer
Nov 18 00:40:38 miniupnpd[590]: upnp_event_process_notify: connect(192.168.1.215:2869): No route to host
Nov 18 07:52:58 miniupnpd[590]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer
Nov 18 07:53:02 miniupnpd[590]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer
Nov 18 08:28:28 miniupnpd[590]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer
Nov 18 08:34:29 miniupnpd[590]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer
Nov 18 08:58:30 miniupnpd[590]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer
Nov 18 10:02:42 miniupnpd[590]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer
Nov 18 10:03:33 miniupnpd[590]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer

előre is köszi a tippet

(#3162) Hulioboy


Hulioboy
tag

Sziasztok!
Imádom ezt a routert, de lenne pár kérdésem vele kapcsolatban...

Be lehet-e olyat állítani, hogy ha hazaérek akkor a telefonom felkapcsolódva a wifire, a fényképek mappában lévő fotókat egy általam kijelölt mappába töltse fel a routerhez kapcsolt winyóra? és persze ha újak készülnek azokat is. Olyasmi lenne mint egy felhő, csak az már állandóan tele van és nem férek el benne.
Valami beállítás, vagy a telefonra egy aplikáció, vagy nem tudom, hátha csinált hasonlót valaki már..
Köszi előre is

(#3163) Kendek válasza Hulioboy (#3162) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha saját felhőt szeretnél akkor ott az AiCloud. De biztos van olyan app is ami a háttérben képes figyelni egy adott hálózat elérhetőségét, és automatikusan szinkronizál pl. FTP-n.

<-ƘƘ->

(#3164) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

Üdv!
Elgondolkoztam a router lecserélésen (így a BF idején).
RT-AC88U -ra érdemes szerintetek, vagy ?

(#3165) Kendek válasza wong kok wah (#3164) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem nem. Ha ASUS-nál akarsz maradni, akkor a fiatalabb, Wave 2-es RT-AC86U jobb választás. De ajánlom a Synology RT2600ac-t is ebben az árkategóriában, nekem is ez van most már. :)

<-ƘƘ->

(#3166) wong kok wah válasza Kendek (#3165) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Köszönöm, nézem is a RT2600ac-t... :)

(#3167) wong kok wah válasza wong kok wah (#3166) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Az AC86u ra van most jó ár egyelőre...

https://www.foramax.hu/Asus-Asus-Router-AC2900Mbps-RTAC86U-AiMesh-3%E9v-garancia-p-12196.html

(#3168) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Csatlakoztattam egy HDD-t a routerhez. Meg is jelenik szépen a neve, de ha akár az FTP, akár az SMB lapon rákattintok, hogy megosztásh hozzak létre rajta, csak végtelen homokórázás kezdődik, de nem enged be a fájlrendszerbe.

USB2, USB3, NTFS, ext4 -- mindegy neki, egyikkel sem megy.

Mi lehet a megoldás?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3169) Hulioboy válasza Kendek (#3163) üzenetére


Hulioboy
tag

Köszönöm a válaszodat...
Egy picit konkrétabb választ reméltem, hátha valaki csinál ilyet, de azért megpróbálkozom a felhővel

(#3170) stigma válasza Hulioboy (#3169) üzenetére


stigma
addikt

Hi, Kendek kolléga amit tudott leírt, viszont hasonló cipőben vagyok benne, mint ami neked is szükséged van.

2-3 választási lehetőség van:

- NAS melyre telefonos app-al lehet menteni backup-ot. Elnézésed, de pontos nevet nem tudok mondani valami "Sync"nevű android-os app mellyel dokumentumokat + fényképeket tudsz beállítani, hogy egy fix helyre, ha wifi-t érsz akkort hetente/havonta/naponta mente le a telefonos képeket.
- Épített NAS/céleszköz (pl.: raspberry pi) : ebben az esetben van egy eszközöd, melyre lemented az adatokat, és reméled, hogy az adattároló sosem adja meg magát.
- Fizetős Cloud => drive vagy icloud

Én jelen esetben NAS-t építettem ( kb képzeld el hogy asztali gépet teszel össze), de oprendszerben egy openmediavault nevű oprendszer tettem fel.(ez egy Nas oprendszer, ami magyar nyelven is elérhető és nem kell izomgép hogy működjön)
Ehhez Android-os appa,l ha melóból hazaérek és fellépek rá, akkor telefonon szinkronizáltam a képeket és az általam megadott mappákat.
Hangsúlyozom ezt 1-2x csináltam, utána sajnos telót cseréltem és most már manuálisan csinálom hetenre, hogy másolgatom az adatokat vagy képeket.

Jelen helyzetedben és a kor technológiáját kihasználva én routerre fix USB-s HDD-t már nem dugnék, mert fejlődött annyit a technológia, hogy egy átlag felhasználó, ha időt szentel rá és ért is picit hozzá, akkor saját szervert csinál ,,aprópénzből".

Erre akár egy Raspberry pi 3-as vagy 3B+ (10-15k) + külső hdd (attól függ mekkora HDD-t teszel bele) kijön 30-40k-ból és a probléma megoldva).
Az már más kérdés, és bocs hogy az IT-s beszél belőlem, de ha nagyon fontos adatok vannak, melyeket tárolsz akkor RAID1-es tömböt használnék, ami annyit tesz hogy 2 db ugyanolya HDD kell, melyben ha az egyik HDD adatai lehalnak, akkor a másolról még átmenthetőek..ez 1 HDD esetén, ha meghibsodik akkor sajnos buktad.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3171) ArthurShelby válasza Hulioboy (#3169) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Lehet tévedek, de nem erre gondoltál: [link]?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3172) MCs88


MCs88
aktív tag

Sziasztok,

Van 2 darab AC87U-m az egyik wireless bridge módban 5Ghz-en kliensként és a képen látható anomáliát kezdte el a napokban. Mindkettőn a legújabb gyári FW van és fogalmam sincs, hogy mi változhatott. Illetve elég furcsa, hogy gyakorlatilag azonos időközönként esik be a sebesség 0 közelébe. (A kép egyébként egy 4K film nézése közben készült, elég vicces, amikor az akciójelenet közepén bufferel a lejátszó). Bármi ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#3173) ArthurShelby válasza MCs88 (#3172) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Anno csináltam már ilyet én is.
A 2. ac87u média bridge módban lefoglalja az összes antennát, a többi wifi kliens alig fér hozzá, ha igen, akkor is akad. Kábelezni kell sajnos, vagy kevesebb antennás média bridge szerintem.
Nálam nagyon durván belassult az egész wifi hálózat, mivel a media bridge mögött is nagy forgalom volt.
Az akadozás nálad szerintem akkor van, mikor egy másik kliens is "szóhoz jut" kicsit.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3174) MCs88 válasza ArthurShelby (#3173) üzenetére


MCs88
aktív tag

Az 5Ghz csak a bridge-é, a többi eszköz 2,4-en van.

(#3175) ArthurShelby válasza MCs88 (#3174) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De az antenna a lényeg, hogy eszközhöz kötődik x időre.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3176) MCs88 válasza ArthurShelby (#3175) üzenetére


MCs88
aktív tag

Úgy tűnik elhamarkodottan gyanusítottam a wifi kapcsolatot. A hiba oka egy széthullófélben lévő RAID-1 tömb a NASban. Iperf-el, illetve másik vinyóról tökéletes és stabil az adatmozgatás.

(#3177) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Otthonra AC66U helyett beszereztem egy AC87U routert, Digi-s 100/100-as netem van.
Kimérni ~80\ fix 50Mbit-et tudok. (ugyanennyit mértem asztali gépem, telón,másik laptopon is)

Lehet hogy ennyi az elméleti itteni maxuimum? (AC66U-val is ugyanezt tudtam)

Merlin van rajta (384.7), mert az új _2-es verzióval valamiért szaraxik nálam.

Annyit állítottam be, hogy PPPoe kapcsolat (felhasználónév+ jelszó) + Google DNS-t állítottam.

Ezenkívül kell bármi mást állítani?

Illetve másik kérdésem lenne, látom már régóta van IPv6.. Érdemes áttérni rá, mert eddig sima IPv4-et használtam csak. Beállítást ezek alapján csinálnám , ha azt mondjátok érdemes lenne áttérnem.

Segítséget előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3178) Manka76 válasza stigma (#3177) üzenetére


Manka76
senior tag

Csak annyit kell csinálnod hogy az IPV6 alatt a kapcsolat típusát NATIVE-ra állítod.
Ha minden jó az alkalmaz gomb megnyomása után akkor valami hasonlót kell látnod.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3179) stigma válasza Manka76 (#3178) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi, igen elsőre sikerült ha jól nézem köszi szépen.

Tesztelem, aztán ha valami nem jó, akkor visszaállok IPv4-re. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3180) MaCS_70 válasza stigma (#3177) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezeket a sebességeket milyen kapcsolaton méred?

Az IPv6-tól mit vársz, milyen szolgáltatást nyújtana Számodra, amit az IPv4 nem? Én belső hálózaton nem látom értelmét az IPv6-nak, hacsak nem saját IPv6 címmel akarsz kiengedni valamilyen eszközt a netre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3181) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
384.5 merlinről frissítenék a legújabbra de vmiért nem "veszi" be,már a RT-AC87U_384.7 sem ment fel pedig mindent úgy csinálom mint korábban a frissítésekkor.
Feltöm a file-t a .trx-et,látszólag fel is megy mert kiírja hogy 100% és utána mikor konfigurál egy darabig dolgozik (3-4 perc) aztán marad a régi firm!

Mi lehet a gond?

(#3182) ArthurShelby válasza tobias40 (#3181) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Húzd le a frissítés idejére a hdd-t.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3183) stigma válasza MaCS_70 (#3180) üzenetére


stigma
addikt

Hi, semmit, csak egy általános kérdés volt.

Annó régebben 1-2 cikket elolvastam IPv6 vs IPv4-ről, és sok különbség nincs , kitalálásnak legfőbb oka, hogy a Publikus IP címek elfogytak és így megoldható.

Mérésben kb ugyanazt tapasztaltam, de egyenlőre 20-30 perc után kikapcsoltam, mert ahogy mondod szerintem felesleges.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3184) Kendek válasza tobias40 (#3181) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha sehogy sem megy, akkor rakd fel helyreállítási módban TFTP-n keresztül. Az összefoglalóban le van írva a menete.

<-ƘƘ->

(#3185) tobias40 válasza ArthurShelby (#3182) üzenetére


tobias40
veterán

Nincs rajta hdd,Nas-ról töltöm fel a fil-et mint máskor de nem jó vmi..
Eddig jó volt és megmaradt minden beállításom ezért szerettem..

Kendek:ha így csinálom ,gondolom bukom a beállításokat..

Érdemes frissíteni egyáltalán vagy "csak" a szokásos biztonsági frissítések vannak benne?

Jut eszembe,usb pendrive van rajta,lehet ez is gond?(eddig nem volt gond)

[ Szerkesztve ]

(#3186) MaCS_70 válasza stigma (#3183) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan!

Az IPv6-tal annyira biztosra mentek a fiúk, hogy nem csak minden internethez közvetlenül kapcsolódó eszköznek, hanem ténylegesen minden egyes eszköznek, tehát a helyi hálózatokon belüli eszközöknek is saját IP-címe lehet. (A Szaharában minden homokeszem külön címet kaphatna.)

Erre jelenleg nem sűrűn van szükség, a saját otthoni hálózatodban is majdnem 17millió címet oszthatsz ki IPv4-en, ami a legtöbb felhasználónak általában elég.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3187) Kendek válasza tobias40 (#3185) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, a beállításaid így is megmaradnak, szóval nyugodtan csinálhatod ezzel a módszerrel is. :)

<-ƘƘ->

(#3188) tobias40 válasza Kendek (#3187) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor holnap próba mert látom vezetékkel kell kapcsolódni a routerhez,az meg fent van az emeleten,most nincs kedvem felmenni... ;]

Köszi!

(#3189) Kendek válasza tobias40 (#3188) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, egy kicsit macerásabb, habár igazából frissíteni mindig vezetékes összeköttetéssel javallott. Azért biztos ami biztos, tölts le egy beállításmentést. Akkor azt használni tudod akkor is ha véletlen visszaállna alapra a router. :)

<-ƘƘ->

(#3190) tobias40 válasza Kendek (#3189) üzenetére


tobias40
veterán

És "elvileg" minden frissítéskor kellene nyomni egy resetet?
Mert én sosem nyomtam mert attól féltem odalesznek a beállításaim.

Ha megmaradnak akkor egyszerűbb lenne így frissítenem,mint a vezetéken.. :U

Így is vezetéken frissítek mert a nas-ra töltöm le a file-t és onnan töltöm fel...

[ Szerkesztve ]

(#3191) Kendek válasza tobias40 (#3190) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell frissítéskor resetet is nyomni, csak ha nagyobb verziószámot ugrasz, illetve ha az külön javallott az adott verzió esetén, akkor érdemes. Elég kevés RAM-ja van a routernek, azért érdemes mindent lehúzni róla, mert akkor tuti (nem futnak extra szolgáltatások), hogy belefér a betallózott fájl.

<-ƘƘ->

(#3192) csucsreg


csucsreg
tag

HGG ismét leállt as fejlesztéssel? Van valakinek erről infója?

(#3193) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok?

A fórum összefoglalóban olvastam:
"HGG
Asuswrt-Merlinre épülő, teljesen zárt forráskódú firmware. Még több extra
funkciót és javításokat kínál, de használata kockázatos és jogsértő lehet."

Mit jelent az a kitétel hogy kockázatos?
Vírusos? egyáltalán lézenek erre vírusok, elég sok érzékeny adat megy rajta keresztül?
Valahol azt olvastam vészesen túlmelegszik HGG-vel, igaz -e?

Köszönöm

(#3194) Gubek-Einste válasza melbourne (#3193) üzenetére

A törvényben előírt 100 mW-os wifi teljesítményt meg lehet emelni bőven.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3195) Kendek válasza melbourne (#3193) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudunk arról, hogy kártékony programot tartalmazna a HGG firmware, de az ellenkezőjében sem lehetünk biztosak (nem adja ki a forráskódot sem). A router tényleg jobban melegedhet vele, hiszen a rádiót és a procit is túl lehet húzni. De amúgy milyen túlmelegedésről van szó, mi számít annak? Ugyanis ez a router alapesetben is eléggé melegszik.

<-ƘƘ->

(#3196) #42556672 válasza Gubek-Einste (#3194) üzenetére


#42556672
törölt tag

A 100mW 2,4GHz-re igaz! 5GHz-n 25mW-1000mW-ig a csatorna függvényében.

(#3197) MaCS_70 válasza #42556672 (#3196) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mármint mire gondolsz? A jogszabályi maximumra?

Ha arra, akkor tudnál egy forrást adni hozzá?

Köszönettel: MaCS

Na, közben ezt találtam. Meglehetősen érdekes... :F

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3198) #42556672 válasza MaCS_70 (#3197) üzenetére


#42556672
törölt tag

Általában az NMHH oldalán van minden: Link

Szerk: Gyorsabb voltál ! :-)

[ Szerkesztve ]

(#3199) MaCS_70 válasza #42556672 (#3198) üzenetére


MaCS_70
félisten

A webhely nem érhető el :(

De nem pont arra az oldalra utalsz, amit linkeltem?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3200) #42556672 válasza MaCS_70 (#3199) üzenetére


#42556672
törölt tag

Bénán linkeltem! Töröld a link elejéről a hülyeséget. Valószínűleg ugyanaz, ha Te is az NMHH-ról linkelted.

Tavaly láttam egy nagyon érdekes előadást ahol pl. Magyarország volt az egyik negatív példa ahol az időjárás ellenőrző radar hónapokon át állt szabálytalanul telepített és üzemeltetett WiFi miatt. Ha a hatóság elkezd ezekre rászállni jönnek majd a büntik is.

Nem lehet mindent a teljesítmény tekergetésével megoldani...

-szerintem!-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.