Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Boldog ttulaja lettem én is a gépnek :)

A kérdésem, hogy normális h időnként nem látja a mobilom az 5G hálózatot? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3052) Kendek válasza Elar (#3051) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Üdv a klubban! :)

Ennyi információból nehéz válaszolni, de adott esetben normális lehet, igen. Tudni kell az 5 GHz-es tartományról, hogy a világon nem minden régióban használhatóak ugyanazok a csatornák. Ez szigorúan szabályozva van, és ha a router olyan csatornán sugároz amely a telefon régióján kívül esik, akkor az egyszerűen nem látja a hálózatot.

<-ƘƘ->

(#3053) Elar válasza Kendek (#3052) üzenetére


Elar
senior tag

Szia
3 napja üzemeltem be. Ülök pl a dolgozószobában és 2 napig hol láttam, hol nem láttam a felkínált hálózatok között.
Frissitettem firmwaret.
Ma reggel óta látom. Mindenesetre furcs és zavaró ez a "van nincs 5G hálózat"
Ehhez kapcsolódik az, hogy miért a 2,4G hálózathoz kapcsolódik elsődlegesen? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3054) Gubek-Einste válasza Elar (#3053) üzenetére

Ehhez kapcsolódik az, hogy miért a 2,4G hálózathoz kapcsolódik elsődlegesen?
Kliens eszközben kell beállítani a prioritásokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3055) MrTwister válasza Manka76 (#3050) üzenetére


MrTwister
őstag

A 384.7-es Merlin? Hol?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#3056) Elar válasza Gubek-Einste (#3054) üzenetére


Elar
senior tag

Mármint a telefonban?
Nem találtam ilyen opciót :(

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3057) Gubek-Einste válasza Elar (#3056) üzenetére

Nem minden eszközben van erre lehetőség, az adott kliens eszköz topikjában kellene ennek utána kérdezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3058) Kendek válasza Elar (#3056) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én úgy védekeztem ez ellen, hogy a két hálózatnak külön nevet adtam, és csak az 5 GHz-esre csatlakoztam a telóval. Amúgy nem csak a kliensen múlhat, hiszen ott van a Smart Connect, vagy pl. nálam Syno-n az Intelligens csatlakozás. De nem preferálom ezeket a megoldásokat.

<-ƘƘ->

(#3059) ArthurShelby válasza Kendek (#3058) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem ebben nincs smart connect.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3060) Manka76 válasza MrTwister (#3055) üzenetére


Manka76
senior tag

Itt: Innen

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3061) MrTwister válasza Manka76 (#3060) üzenetére


MrTwister
őstag

Köszi, ezt a forrást nem ismertem? Látom még nagyon alfa, te fel merted tenni, használható? Miben nyújt többet mint a 384.5?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#3062) Marhyas


Marhyas
csendes tag

Sziasztok!
Pár hete nekem is van egy ilyen eszközöm.
Szeretnék hozzá kötni egy mobilracket, távoli elérés és torrentezés céljából.

Egy ilyen típusú rackkel nem nyúlok mellé?

(#3063) MaCS_70 válasza Marhyas (#3062) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elvben jónak kell lennie. Én most rágugtam az én routeremre egy hasonló eszközt, és simán látta a beledugott HDD-t -- de ez nem jelent persze garanciát arra, hogy ez is pont jó lesz Nálad.

Az elállási jog a barátod...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3064) Manka76 válasza MrTwister (#3061) üzenetére


Manka76
senior tag

Én mindig felrakom a legutolsót. Ha nem megy rendesen akkor marad ha hiba van benne akkor vissza az előző. Nagy újítás nincs benne csak javítások .

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3065) Marhyas


Marhyas
csendes tag

Sziasztok!
Download Mastert használ valaki?

Minden letöltésnél be kell lépni a router admin felületére, vagy lehat azt is, hogy a megfelelő mappába lemented a torrent fájlt és a letöltés elindul automatikusan?

(#3066) Kendek válasza Marhyas (#3065) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Download Master-nek külön webes felülete van, de a beállításainál én nem látok könyvtárfigyelés lehetőséget. Ettől függetlenül lehet, hogy meg lehet oldani, hiszen egyébként transmission-daemon-t használ, egy kis Optware környezetet telepít a vinyóra. Ugyanígy, Entware-n keresztül telepíthető a normál, gyári Transmission is, annál is a settings.json fájlban állítható a watch-dir.

<-ƘƘ->

(#3067) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Boldog tulaja vagyok az Asus RT--AC87U-nak, merlin FW-vel ahsználom, viszont most egy érdekességet észrevettem.
Mivel költöztem , most sokkal egyszerűbb lett az életem, mert nem kell dupla Natozni és DDNS is mőködik pöccre, viszont wifivel gondjaim vannak AC szinten.

Verzióban ez van nekem fenn merlinből: RT-AC87U_384.5_0

2-4es wifinél titkosítás + csatornát beállítottam, tökéletes
5GHz-s wifinél Auto módon van a típus (N-es, AC eszközök is csatlakozzanak rá), csatorna vagy auto vagy 40-en van, most pontosan nem tudom mert nem vagyok otthon. Professional fülön az AC szabvány Engedélyezésre van téve.

Hiba az alábbi:
-Telóm Oneplus 5, ac-vel szerelt. Ha wifire lépek nem látom a kliensek között vagy csak egy pillanatra.
Jelerősség a wifi-n jó, oldalak bejönnek, de olyan mintha csak sima N-es szabványon lennék, mert a pillanatra megjelenő ikonnál nem a 433 vagy 867-es AC szabvány van írva hanem kisebb.

-Hasonló a szitú az asztali gépemen is. AC-s USB-t használok (Archer T4U) AC1200-as stick. Gyári programját feltettem, oldalak tökéletesen bejönnek, netem sávszélességét kimérem. Ha a gyári Tp-link app-ját nézem meg akkor viszont a főoldalon azt írja kiváló a jelerősség, AC-s, viszont ha a közelben lévő NAS-ról máslok(kb 2 méter 1 20-30cm-es fal van közötte) a max átvitelem 4-5 MB ami szerintem kevés, mert többnek kellene lenni.

Van valami ötletetek mit állítsak az 5Ghz-s wifin hogy jöjjön az AC-s szabvány?

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3068) stigma válasza stigma (#3067) üzenetére


stigma
addikt

Re, találtam 3 oldalt amiből kiindulhatok...

Tuning and optimizing for low latency? : Itt azt a 10 + 2 pontot megnézem nálam miként van állítva.
Tuning The Asus Wireless Router To Best Performance
7 Tips to Wi-Fi Performance Optimization

Bővebben természetesen ma/holnap utánaolvasok a dolgoknak, de az tény, amiket nem használok, érdemesebb kikapcsolni vagy tiltani

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3069) Manka76 válasza stigma (#3067) üzenetére


Manka76
senior tag

Annyiban tudok neked segíteni hogy esetleg elhozod és megnézem neked hátha megoldjuk. Az enyémmel össze tudjuk hasonlítani.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3070) stigma válasza Manka76 (#3069) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a kedvességed. :R

Egyenlőre megpróbálom beállítani + átolvasom ezeket a hozászolásokat/blogokat, mert lehet nálam van user error.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3071) Marhyas válasza stigma (#3067) üzenetére


Marhyas
csendes tag

Ma jött meg a merevlemez, majd rárepülök.
A gyári firmware jó lesz nekem, ahhoz nem kell nyúlni?

(#3072) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. Eddig 2db AC68U routerem volt otthon,(router, és jelerősítő modban)
Most sikerült szereznem egy AC88U-t. Elvileg elég hasonló az 87-eshez, csak a 88-asnak valamiért nincs topikja.
Szóval beüzemeltem, és lassabb lett a rendszer, az 5Ghz csatornát érősítem.
Kérdésem az lenne ki mit állít be a csatornán?

Ja és mind a két eszközön a legujabb Merlin Firmware van.

[ Szerkesztve ]

(#3073) Dikri válasza Dikri (#3072) üzenetére


Dikri
tag

Egyébként a probléma ez lesz (ez a jelerősítő csak 887 Mbps-en csatlakozik a routerhez):

Szülő AP állapot :
Csatlakoztatva
Sáv: 5GHz
Link rate: 866.7 Mbps
RSSI: -44 dBm

Ez amikor az RT-AC86U volt 1300Mbps volt. Mit kéne átállítanom?

(#3074) Manka76 válasza Dikri (#3073) üzenetére


Manka76
senior tag

A MU-MIMO bekapcsoltsága is befolyásolhatja ezt a sebességet.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3075) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nem érem el a router adminfelületét.

Működik, megy rajta a NAT, a DHCP, a wifi, meg úgy általában minden, csak éppen a böngészőbe beírva az IP-címét nem találni semmit...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3076) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#3075) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A router.asus.com-on sem éred el?
Újraindítás már volt?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3077) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#3076) üzenetére


MaCS_70
félisten

Még nem tudom újraindítani, de majd este.

A router.asus.com megoldást nem ismerem.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3078) Kendek válasza MaCS_70 (#3077) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha azonnal hibát ad, hogy nem található az oldal, akkor valószínűleg csak leállt alatta a szerver. Ezt a router újraindítása megoldja, ha nem vagy otthon, akkor SSH-n keresztül reboot parancs.

<-ƘƘ->

(#3079) MaCS_70 válasza Kendek (#3078) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Egy ideig még kell a folyamatos üzem, de amint kész a feladat, indítom is újra!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3080) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#3079) üzenetére


MaCS_70
félisten

Újraindítottam a bekapcsológombbal és azóta ismét minden rendben van.

Egy kissé azért meglepett ez az elérhetetlenség -- elő szokott ez fordulni Nálatok is?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3081) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#3080) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam anno volt rá példa, de nem jellemző.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3082) Ano válasza ArthurShelby (#3081) üzenetére


Ano
őstag

Nálam még sose volt, pedig volt már sokszor10 napos uptime-om is ... igaz én még mindig egy régebbi Merin-nel használom ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3083) ArthurShelby válasza Ano (#3082) üzenetére


ArthurShelby
addikt

10 napos uptime azért nem egy nagy was ist das. A havinál kezdődik a valami, de intruder25-nek sikerült már 365nap+ is (szünetmentes táppal, másik routerrel).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3084) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#3083) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem is azóta ment a router folyamatosan, hogy felkerült rá a 380.65.6 HGG-Final. Az sem tegnap volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3085) Ano válasza ArthurShelby (#3083) üzenetére


Ano
őstag

mondom sokszor 10 nap ... azaz 6-8(+)x10 = 60-80+ nap ... de volt már 150 körül is ... nekem is van rajta szünetmentes és csak azért nincs hosszabb uptime, mert rebootolni kellett vmiért a routert ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#3086) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mitől van az, hogy mindig sokkal kevesebb szabad helyet ír ki a transmission/windows explorer, mint amit a router?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3087) Kendek válasza ArthurShelby (#3086) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha extN típusú fájlrendszer, akkor SSH-n keresztül add ki a

tune2fs -m 0 /dev/sdXN

parancsot, ahol az sdXN az a vinyón levő fájlrendszer. Ez felszabadítja a root számára fenntartott 5%-ot, ami kb. pont a hiányzó rész.

<-ƘƘ->

(#3088) ArthurShelby válasza Kendek (#3087) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, ext4.
Ez a maradék 5% miért nem szabad alapból?
Az ext4, vagy az entware miatt van?

Az sdxn a label (címke), vagy sda1, sdb... féle?
Vagy a fájl rendszer típusa is kell: sdaext4?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3089) Kendek válasza ArthurShelby (#3088) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Régi időkre nyúlik ez vissza, a lényeg, hogy alapértelmezetten 5%-nyi helyet tart fent az ext4 fájlrendszer, amihez csak a root felhasználó fér hozzá (pl. a router rendszere). Akkor érdekes ha egyébként normál felhasználóként betelik a hely. Csakhogy ma már több TB-os fájlrendszerekről is beszélhetünk, ezeknél ez a százalékos beállítás már nagyon elavult.
/dev/sda1, ilyen formában kell megadni, ez egy speciális fájl elérési útvonala. A /dev/sda az az eszközt szimbolizálja, az sda1 pedig az első partíció, amin található a fájlrendszer is.
A tune2fs -m kapcsolójával állítható át a fenntartott blokkok százalékos aránya, csak meg kell azt is mondani neki, hogy melyik fájlrendszeren szeretnéd átállítani. Root jogosultság kell hozzá.
Tehát pl.:

tune2fs -m 0 /dev/sda1

Kárt nem lehet okozni vele, szóval emiatt nem kell aggódnod. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3090) shboti


shboti
újonc

sziasztok!

egy asus rt ac87u boldog tulajdonosa vagyok / voltam 37 hónapig mikor is a valamiért mindig leválasztja a wlan portot és bontja az internetkapcsolatot, maga a router mint helyi hálózat működik tovább rendesen, csak kifelé nem működik... mi lehet a baj? :))

ha esetleg valakinek már volt ilyen legyen olyan kedves és segítsen nekem.

előre is köszi!
boti

(#3091) ArthurShelby válasza Kendek (#3089) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm! :R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3092) atees


atees
őstag

Sziasztok! Hogy tudom total nullara visszaàllítani a routert? Vissza kell küldenem, mert eldobàlja a netet 🤦‍♂️
Gondolom a hàtuljàn kell a gombot nyomni, de meddig?
Köszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3093) the.odzsy válasza atees (#3092) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kb 30 mp.-ig. De nem csak úgy, a routerba belépve- Adminisztráció-Beállítás visszaállítása/mentése/feltöltése-Gyári alapbeállítás -visszaállítás gomb. Ennyi kb 2 perc és visszaáll alapba

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#3094) atees válasza the.odzsy (#3093) üzenetére


atees
őstag

Köszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3095) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Tudok külső IP cimet bannolni a routerben, tehát, hogy minden port zárva maradjon?
És elsődlegesen nem kifelé lenne lényeges, hanem befelé.

(#3096) Gubek-Einste válasza Dikri (#3095) üzenetére

Pontosan mit szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3097) Dikri válasza Gubek-Einste (#3096) üzenetére


Dikri
tag

Hogy kinvülről adott IP-ről semmilyen módon ne lehessen a routerhez csatlakozni, illetve a routeren keresztül a kliensekhez. Azaz bannolni az adott IP címet.

(#3098) adamsz82 válasza shboti (#3090) üzenetére


adamsz82
tag

Hi!

Ha digi-s vagy, pár napja országos gebaszuk van és többeknél (nálam is ez a jelenség). (legalábbis a régi, fekete, wifi router nélküli melegedős ZTE szirszarral)
Az ONT eszköz kikapcsol - áramtalanít vissza és ismét működik pár órát fél napot mikor hogy..
Holnap jönnek a szakik hozzám, majd beszámolok..

(#3099) MrZed001 válasza adamsz82 (#3098) üzenetére


MrZed001
tag

Itt is ez a felállás.
Ma teljesen összeizélte magát a net.
Sokáig piros volt az Asus WAN portja (minden kihúz, újraindít, semmi)
Most már megy, de most meg telef..ssa a rendszernaplót ilyenekkel:
Sep 17 18:53:21 kernel: DROP IN=ppp0 OUT= MAC= SRC=84.1.173.22 DST=78.131.2.21 LEN=48 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=120 ID=6338 PROTO=UDP SPT=40206 DPT=2225 LEN=28
Sep 17 18:53:21 kernel: DROP IN=ppp0 OUT= MAC= SRC=84.1.173.22 DST=78.131.2.21 LEN=52 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=120 ID=6339 DF PROTO=TCP SPT=60675 DPT=2225 SEQ=1486358671 ACK=0 WINDOW=64240 RES=0x00 SYN URGP=0 OPT (020405AC0103030801010402)
Sep 17 18:53:21 kernel: DROP IN=ppp0 OUT= MAC= SRC=78.92.151.12 DST=78.131.2.21 LEN=131 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=118 ID=7353 PROTO=UDP SPT=63118 DPT=2225 LEN=111
Csak úgy 20-30 db/mp ... nem sok ám :D
Lassabb is tőle Asus rendesen, CPU 1 is 60-70%-on állandóan.

(#3100) MrZed001 válasza MrZed001 (#3099) üzenetére


MrZed001
tag

Uff, bekapcsoltam DOS védelmet ASUS-ban (log Dropped) ... ping-ek felmentek 2000-3000 ms-ra (8-20-ról).
Volt vagy 10 perc mire ki tudtam kapcsolni, annyira lassan töltötte be a saját lapját is router.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.