Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Itt i szerencsét próbálnék...

Az N18-as topicban nem volt reakció, hátha itt több szerencsém lesz:

VLAN-téma

Sokszor volt már szó róla, hogy az AsusWRT-alapú rendszerek tudnak-e VLAN-t kezelni, és a válasz emlékeim szerint az volt, hogy ehhez bizony Tomato kell.
Aztán valaki megemlítette, hogy az N18-asán szerinte VLAN-nak kell mennie, mert az egy fedél alatt lakó családoknak teljesen szeparált hálózatuk van, a rendszer pedig biztosan nem Tomato.

Kicsit keresgéltem, és arra jutottam, hogy Merlin, így pedig HGG alatt is van VLAN-kezelés, csak éppen nem GUI-s, hanem CLI-s.

PuTTY-van belépve be is pötyögtem a "robocfg show" parancsot, és nagyon úgy tűnt, mintha tényleg lenne VLAN-konfigurációs lehetőség.

Erről tudtok valami beállítási/kezelési információt? Az IOS-en még csak-csak be tudok állítani VLAN-okat, de ez az AsusWRT/Merlin/HGG-vonal teljesen ismeretlen számomra.

Lassan két éve szívok azzal, hogy mivel nem tudok Tomatot használni, egy buherált guest wifivel váltom ki a VLAN-t, de ha rendesen meg tudnám oldani rendesen vezetékes portra kivezetve, az nagyon sokat segítene.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2852) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#2851) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez engem is érdekelne.
Tényleg létezik, de hozzáértőnek kell lenni hozzá, hogy előhozd, beállítsd.
Viszont ennyire hozzáértő szerintem jelenleg nem használ asus routert (vagy én nem tudok róla). Anno kendek elég aktív volt, én őt láttam volna esélyesnek, de ő már synology-n van.

Egyébként ha megvan, ki lehetne hozni gui-ra is, merlinnek, vagy hgg-nek (mint pl a tools fül). Én abban bíztam, hogy Hugo nagyon rákapcsol, és rengeteg újítást hoz majd. Egyelőre viszont késik :O (a changelog-ban 7.-e volt, most 8, ma meg 9.-e van), de ne legyünk telhetetlenek.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2853) Poplacsek válasza ArthurShelby (#2852) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Kint van a HGG, lehet tesztelni! :K

(#2854) ArthurShelby válasza Poplacsek (#2853) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Pont ezt akartam írni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2855) Manka76 válasza Poplacsek (#2853) üzenetére


Manka76
senior tag

Egy linket kaphatnék hozzá akár privátban? Köszönöm

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2856) cyber86


cyber86
őstag

Valaki tesztelte már a HGG-t, hogy itt is csak 300-as letöltési sebességet lehet elérni?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2857) csucsreg


csucsreg
tag

Mi a különbség a két HGG fw között?

RT-AC87U - READY.
RT-AC87U_380.70_HGG-FINAL.trx (48.394KB)
RT-AC87U_380.70_HGG-FINAL_OLDQTN.trx (48.148KB)

(#2858) Kendek válasza csucsreg (#2857) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Múltkorában variált a Quantenna firmware-rel, és az OLDQTN változat a régi kódot tartalmazza. Nyugodtan használhatod a másikat.

<-ƘƘ->

(#2859) csucsreg válasza Kendek (#2858) üzenetére


csucsreg
tag

Köszi!
380.65.9 -es verzióról frissítve is kell NVRAm törlés és/vagy reset ?

[ Szerkesztve ]

(#2860) Kendek válasza csucsreg (#2859) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

HGG-nél ajánlottabb a reset, mert szokott variálni rendesen.

<-ƘƘ->

(#2861) cyber86 válasza csucsreg (#2859) üzenetére


cyber86
őstag

Megkérdezhetem, hogy milyen neted van?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2862) csucsreg válasza cyber86 (#2861) üzenetére


csucsreg
tag

Digi FTTH 1000 + T-s koax 250

[ Szerkesztve ]

(#2863) csucsreg válasza Kendek (#2860) üzenetére


csucsreg
tag

Hátsó RESET gomb?

(#2864) Kendek válasza csucsreg (#2863) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akár, de a WPS gomb is jó megoldás.

<-ƘƘ->

(#2865) cyber86 válasza csucsreg (#2862) üzenetére


cyber86
őstag

Milyen sebességet sikerült mérni?

szerk: A reset gomb itt is a recovery nem? A wps az nvram törlés.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2866) csucsreg válasza cyber86 (#2865) üzenetére


csucsreg
tag

Hát hullámzik a sebesség, de ez a digi sara. Van amikor felmegy 940ig, de van, hogy csak 5-600 Mbit/s.

(#2867) cyber86 válasza csucsreg (#2866) üzenetére


cyber86
őstag

Akkor idáig úgy tűnik csak az n18u-n van gond. Köszönöm.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2868) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Valaki használ új HGG-t, és overclockol?
Nálam az ac56u 1400MHz-en fut már 2 napja, ez alapján az ac87u is bírná (csak most lusta vagyok beüzemelni hozzá).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2869) Kendek válasza ArthurShelby (#2868) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1400-at bírt nekem is, sőt, olyannyira, hogy így is adtam el, CFE-ben módosítva. De olvastam, hogy nem mindenkinek stabil ekkora órajelen, viszont HGG-vel könnyű és biztonságos a tesztelése. :)

<-ƘƘ->

(#2870) ArthurShelby válasza Kendek (#2869) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezért mondtam, hogy fura, hogy a gyengébb eredetileg 800MHz-es bírja 1400-on, akkor valószínűleg az ac87u is fogja. Persze az overclock nem ilyen egyszerű, de valószínűleg bírja.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2871) csucsreg válasza ArthurShelby (#2868) üzenetére


csucsreg
tag

Az overclock parancs-al érhető el, vagy menüben?

(#2872) ArthurShelby válasza csucsreg (#2871) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Menüben [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2873) csucsreg válasza ArthurShelby (#2872) üzenetére


csucsreg
tag

Köszi! Beállítottam 1400-ra. Kíváncsi vagyok bírja-e stabilan.

(#2874) ArthurShelby válasza csucsreg (#2873) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ott is annyi a max (vagy van ott 1600 is)? Ott szerintem a DDR frequency is 800-ról indul.
Esetleg fel tudsz tenni egy screenshot-ot?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2875) csucsreg válasza ArthurShelby (#2874) üzenetére


csucsreg
tag

Ugyanaz:

(#2876) ArthurShelby válasza csucsreg (#2875) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi szépen! :R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2877) Manka76 válasza csucsreg (#2873) üzenetére


Manka76
senior tag

Már próbáltam felhúzni egyszer de semmi különbséget nem érztem a sebességben. Valaki esetleg megmondaná milyen előnyökkel jár ha feljebb viszem a sebességet?

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2878) Kendek válasza Manka76 (#2877) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A túlhajtás leginkább a NAS funkcióknál segít. Ha rendben működik a NAT-gyorsítás, akkor az internetes sebességet nem befolyásolja. Pl. Transmission-höz, OpenVPN-hez, USB-s fájlmásolgatáshoz jól jön egy kis extra löket, de persze csodát nem kell várni tőle.

<-ƘƘ->

(#2879) Manka76 válasza Kendek (#2878) üzenetére


Manka76
senior tag

Egy újabb próbát teszek vele.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2880) mZoleee


mZoleee
senior tag

Nekem 384_4_2 van fent jelenleg, érdemes lehet váltani a 380_7 -re vagy a 384_5_0 -ra??

(#2881) ArthurShelby válasza mZoleee (#2880) üzenetére


ArthurShelby
addikt

[link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2882) mZoleee válasza ArthurShelby (#2881) üzenetére


mZoleee
senior tag

köszönöm! :R

(#2883) Pimi65


Pimi65
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék kis segítséget kérni. Frissítést kért a router, de benéztem, és egy másik típust jelöltem ki. Persze ez kicsit bezavart,ezért visszaállítottam gyári beállításra, majd feltettem a legújabb firmware verziót. A gond, hogy nem tudom újra telepíteni a download mastert. "Távili szerver nem reagál hibaüzenet" Látja a router a vinyót, én is látom a fájlkezelőben a rajta lévő fájlokat. RT-AC87U. Ha valaki esetleg találkozott ilyen problémával, kérem segítsen.

(#2884) Kendek válasza Pimi65 (#2883) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az ASUS szerveréről húzza le hozzá a fájlokat, elképzelhető, hogy az átmenetileg nem elérhető. Mindenesetre érdemes rákeresni a problémára, mert páran találkoztak már vele.

<-ƘƘ->

(#2885) Pimi65 válasza Kendek (#2884) üzenetére


Pimi65
csendes tag

Köszönöm. Találtam a link alapján fórum témát. Az USB-lemezt leválasztottam, rácsatlakoztattam számítógépre, és letöröltem az asusware mappát, valamint az összes .txt fájlt. Ez követően feltelepítette a download mastert. Már megy is a letöltés :) Kösz még egyszer.

(#2886) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Írtam emailt Hugonak, fél napon belül válaszolt. :)

1. Támogatás:
Sohasem kért támogatást, sohasem osztott meg támogatói linket, de mivel sokan kérdezik, az email címe a papyal fiókja.
#MaCS_70

2. VLAN:
A vlan szerinte támogatott:
"LAN => IPTV (Advanced_IPTV_Content.asp) => Manual Setting"
Szerintem itt félre értjük egymást ő gondolom ezt érti alatta, én meg ezt.

3. 384, Aimesh:
A 384-es kód (gondolom kódbázis) problematikus, és nem túl megbízható pár modellnél, szóval marad 380.xx-en, amíg némi előrehaladás nem látható az új asus kódban.

380.70.1: (SOON)

- NEW: WEBUI Brute Force Protection (FTP) block time and hit count options.
- NEW: WEBUI FTP Brute Force Protection.
- NEW: WEBUI FTP Server allows to change service port.
- FIXED: BogoMIPS information on multi-core CPU.
- FIXED: Dual WAN funtionality.
- FIXED: Kernel backport missing code. (MIPS)
- FIXED: RT-AC87U 5G LED always ON after using wireless button. (ASUS bug)
- FIXED: RT-AC87U LACP configuration.
- FIXED: RT-N18U NTFS filesystem.
- FIXED: WAN DHCP when connection lost or cable removed.
- FIXED: WEBUI Brute Force Protection (SSH) hideport code.
- UPDATED: MiniUPnPd to 2.1.
- UPDATED: Nano to 2.9.7.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2887) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#2886) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Az Általad linkelt megoldás a VLAN, nemigen lehet mást érteni alatta. Konkrétan része a szabványnak, ezena néven.

A bosszantó az, hogy CLI-ből mennie kell, csak kincs kivezetve a GUI-ra, és nem találok hozzá leírást.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2888) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Szerintetek az "orrára " állításon kívül (mondjuk nekem a talpán van :U)
Van értelme foglalkozni a hőfokával a kis 87U nak vagy nem befolyásolja az élettartamát mondjuk a fotókon erős túlázok vannak de mondjuk a topick routere elég forrófejű a fotókon szereplőkhöz képest! :DDD

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#2889) Kendek válasza Hardstyler01 (#2888) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tényleg elég jól melegszik a 87U, de nincs értelme macerásan hűteni, mondjuk aktív hűtőpaddal. A chipek ezt még bírják, az ólommentes kötések pedig a nagymértékű hőingadozástól tudnak degradálódni és nem pusztán a melegtől.

<-ƘƘ->

(#2890) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#2852) üzenetére


MaCS_70
félisten

VLAN kihozása a GUI-ra:

Tán a SmallNetBuilderen kérdezték Merlint, hogy akár hosszabb távon nem tervezi-e a VLAN beállítások megjelenítését a GUI-en, amire a válasza ennyi volt: "NO". :(

Amúgy kísérletezem és próbálok okosodni.

A robocfg show parancsra az alábbit kapom:

Segítenétek ezt értelmezni? Előzőleg semmit nem állítottam be, tehát ez az alapbeállítás, általam definiált VLAN-ok nélkül.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2891) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#2890) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én múltkor visszakérdeztem Hugónál a nem iptv/nem wlan-os vlan-ra, arra már nem jött válasz.

robocfg show:
T=Tagged, U=Untagged
0=WAN port
[link]
Ez egy specifikus formula erre a routerre, más routereknek más a formula.

Számomra a legfontosabb infók, és miért bukó egyelőre:
"robocfg settings are not written to nvram. Committing nvram won't do anything. You have to put the command within a user script. See the Wiki for more info." (by rmerlin)

brt 828 kapcsán kérdezték a vlan suppor átemelést:
"Only if Asus implemented it in the baseline firmware code. That probably won't be the case for most of what you list (such as VLAN support) since this implementation is hardware-specific."

Vlannal kapcsolatban szerintem csak akkor lesz esély, ha egy új routernél az asus bevezeti általános a fw-ben (báziskódban), amit merlin át tud venni (reméljük ez eljön a 385-össel). Egyébként nem értem miért lehet bonyolult, hiszen tomatoban is van már régóta (és elvileg az asus fw-k tomato alapúak).

Viszont egy kis + info: [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2892) Kendek válasza ArthurShelby (#2891) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyébként nektek miért olyan fontos otthonra ez a VLAN? Mármint értem a lényegét, de akkor sem világos, hogy miért ilyen jelentős a számotokra.
Amúgy mi a probléma a /jffs/scripts könyvtárban tárolt szkriptekkel? Amit parancssorban kiadsz parancsokat, azt betolod ide és a router indításakor automatikusan lefut. Mivel a rendszer alapvetően egy csak olvasható képfájlból fut, más megoldás nem nagyon van.

<-ƘƘ->

(#2893) ArthurShelby válasza Kendek (#2892) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Most meg van osztva a belső hálózatom olyanokkal is, akikkel nem szeretném. Le van kódolva a nas, de pl a tv-t chromecaston keresztül már be tudják kapcsolni.
Belső hálóra meg az egyik ap miatt kerülnek, amit biztosítok nekik.

"Amúgy mi a probléma a /jffs/scripts könyvtárban tárolt szkriptekkel? Amit parancssorban kiadsz parancsokat, azt betolod ide és a router indításakor automatikusan lefut."
Ez egy jó megoldás, csak még ki kell kísérleteznem mindent, de közben használják a hálózatot, és én sem vagyok még túl képzett ehhez.
Ráadásul ezt akkor a fogadó ap-n is be kéne állítani.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2894) Ano válasza ArthurShelby (#2893) üzenetére


Ano
őstag

Elvileg tud az Asus vendég hálózatot csinálni amin a lan nem, de az internet elérhető ... az nem jó megoldás neked?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2895) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#2891) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Vlan helyzet szerintem egyáltalán nem olyan vészes.

Maga a vlan mint lehetőség adott és CLI-ből simán kezelhető -- csak jó lenne tudni a szintaxisát. Gyanítom, hogy a Tomato-ős szelleme dolgozik a motorháztető alatt, és a vlan konfigurálása egyáltalán nem egy nagy művészet még gépelve sem.

Köszönet a próbálkozásért!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2896) MaCS_70 válasza Kendek (#2892) üzenetére


MaCS_70
félisten

Időről-időre vendéghálózatot kell biztosítanom egy kültéri AP-tal, és elég biztosra vehető, hogy a "vendégek" között több kíváncsi szaki is akad, aki pillanatok alatt bejutna a hálózatomba.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2897) ArthurShelby válasza Ano (#2894) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az ap-n is van vendég hálózat, csak az nincs szeparálva. A fő routernek meg a wifi-je máshol van (és nem ér el odáig).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#2898) Kendek válasza ArthurShelby (#2897) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, így már kicsit bonyolultabb a dolog. Talán egyszerűbb lenne ha az AP egy második router lenne router módban, kettős NAT-olással. Akkor a fő routeren le lehetne fixálni a másik IP-jét, és tűzfalból tiltani lehetne a belső hálózathoz való hozzáférést. Mondjuk elismerem, hogy Syno-n ezt egy kicsit könnyebb összekattintgatni.

<-ƘƘ->

(#2899) Ano válasza ArthurShelby (#2897) üzenetére


Ano
őstag

És a "fő" router előtt nincs egy kábelmodem vagy valami ami routerként tudna működni? Mert akkor én a "fő" routert kihagynám és direktbe mehetne a kábelmodembe, így már nagyon kellene érteni a hekkeléshez hogy belekukkantsanak a hálózatodba ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#2900) ArthurShelby válasza Kendek (#2898) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jelenleg nálam így néz ki az otthoni hálózat.

A kettős nat-ot már próbáltam, csak attól még visszafele elértem a belső hálót, igaz a tűzfal beállításokat nem babráltam.

Szerk: annyival egészíteném még ki, hogy most ap1-en (1400MHz-en) megy a transmission.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.