Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) atees válasza Kendek (#3950) üzenetére


atees
őstag

aha nem látta semmi, a multi user mimmo-t bekapcsoltam úgy jó lett.
Te milyet használsz?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3952) Kendek válasza atees (#3951) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pedig az csak opcionális, és nem is működik valami jól.
Nekem AX-58U router-em van jelenleg.

<-ƘƘ->

(#3953) Kendek válasza atees (#3951) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy miután átállítottad az 5 GHz beállításait, megvártad amíg újraindítja a rádiót? Mert pár percig nincsen addig jel, és nem látja semelyik kliens. A MU-MIMO kikapcsolása tutira nem okoz olyat, hogy a hiánya miatt nem látja valami.

<-ƘƘ->

(#3954) atees válasza Kendek (#3953) üzenetére


atees
őstag

persze újraindítás után vártam.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3955) Pocok256 válasza atees (#3940) üzenetére


Pocok256
veterán

Nálam olyan 500-600Mbps körül tetőzik az 5ghz es max sávszélesség.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3956) Karkarosz


Karkarosz
csendes tag

Sziasztok!

Egy 2020 januári installáció eredményeként van Merlin az AC87U-on. Akkor megcsinálgattam mindent hozzá amit akartam, transmissionön keresztül ment a torrent is, eltudtam érni a böngészőből. Nagyjából szeptemberig így futott a dolog Digin keresztül, aztán mostanáig egy dobozban állt az Archer költözések miatt. Most újra összeraktam egy T-Home-os interneten. A router látja a winyót, laptopról a fileokat el is érem, viszont a böngészőben nem tudom megnyitni a transmissiont (http://router.asus.com:9091/transmission). Van ötletetek hogy ennek mi lehet az oka? :/

(#3957) Kendek válasza Karkarosz (#3956) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt így kicsit nehéz megmondani, hogy mi a gond. Ha telepítve van az Entware és alá a Transmission, akkor elvileg automatikusan elindul. Alapértelmezetten a 192.168.1.1:9091-es címen éred el a webes felületét. Ha nem oké, akkor nézz rá a fájlokra, hogy a helyén van-e minden. Vagy töröld az entware könyvtárat a vinyóról, és rakd újra.

<-ƘƘ->

(#3958) Karkarosz válasza Kendek (#3957) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

Valami érdekes gond lehet, a Putty "network error, connection refused"-el kilép, nem tudok csatlakozni...

(#3959) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

így, hogy a Merlin-féle FW már jó ideje nincs frissítve, viszont a gyári folyamatosan; jelent tényleges kockázatot a Merlint használni?

Totál stabilan, az igényeimet tökéletesen kielégítve fut a AC87U, nem látom egyelőre értelmét lecserélni.

(#3960) Kendek válasza zetecR (#3959) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Merlinből már nem fog érkezni frissítés, viszont azóta jó pár biztonsági hibát javítottak, köztük komolyabbakat is. Ha különösebben nem használod ki az extra funkciókat, akkor érdemes lehet áttérni a gyári firmware-re.

<-ƘƘ->

(#3961) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok! :)

miután bebizonyosodott, hogy kábelen megy a ~900/300 gondoltam átjövök ide a DIGI topicból :)

van e tippetek, hogy miért (szerintem) nagyon lassú a Wifi kapcsolatom?
Tudom tudom, környezeti hatások, meg falak száma... Adott egy huszonvalahány négyzetméteres szoba, az átló egyik végén a router, a másik végén fogadó antennának egy ASUS USB-AC68, állítólag ez is bírja a kiképzést. Bitdefenderben kikapcsoltam a tűzfalat, meg amit tudtam....

speedtest cli erre azt mondja, hogy 220/300 mbps.
A laptopom gyengébb szerkezet, ő gigabites wifi nélkül azt mondja nagy átlagban hogy 420/300...
ha átdugom az usb antennát a laptopba akkor detto megvan a 400mbps... de nem több.
Lehet ez az USB cucc nem kompatibilis a routerrel? :D jó ez hülyeség...

megnéztem a csatornán állítólag egyedül vagyok, 5ghz.

Routeren a legfrissebb gyári van, alapbeállításokkal fut most, mert csináltam tegnap egy visszaállítást is az fw update után.

mit lenne érdemes kipróbálnom, hogy kiderüljön hogy ez az usbs antenna a rossz, vagy ez a párosítás ennyit tud egyszerűen?
(méréskor egyik gép sem akadt ki cpu ügyileg, a pc alig 25%on ment, a laptop 50%on kb)

megköszönném, ha valaki tudna segíteni valami tippel, tudom eretnekség, de szeretném megúszni a szoba körbe kábelezését.

Jah és nem azt várom, hogy menjen 900-al a wifi (mert ugyan az eszközök állítólag bőven tudnák....) de azért a 200-300mbps -nál sztem többet illene.... vagy nem? :)

(#3962) Kendek válasza Drenadar (#3961) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az USB-AC68 ugye 3 x 433 Mbps-ot tud, ami egy bruttó érték, és a valós átviteli sebesség meg sem közelíti ezt. Gigabites tempót én nem várnék tőle a gyakorlatban, de az igaz, hogy egy 7-800 Mbps-ot azért csak összehozhatna. Viszont a 87U 5 GHz-es sávja nem a legjobb, a Quantenna miatt. A Wi-Fi beállítások hogyan néznek ki nálad? A csatorna sávszélesség 80 MHz legyen, a védett kezelési keretek tiltva, valamint a Multi-User MIMO és az univerzális sugáralakítás se legyen engedélyezve. Nagyjából ezek azok amik befolyásolni tudják a sebességet és a stabilitást. Plusz a NAT-gyorsítás, de ha vezetéken oké, akkor az aktív.

<-ƘƘ->

(#3963) Drenadar válasza Kendek (#3962) üzenetére


Drenadar
veterán

[kép] [kép]
hát nem tudom jól értelmezem e , de szerintem ezek be vannak állítva.

és vééégre, köszönöm, köszönöm végre érti valaki és nem azzal esik nekem, hogy úúúúgyse lesz gigabit wifin, hanem megérti hogy a 2-300mbps sebességet keveslem :D

ha nem tudom megoldani, nem hiszem hogy új routert veszek, akármennyire is nem szeretném, olcsóbb megoldás lenne a LAN :(((

(#3964) Kendek válasza Drenadar (#3963) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Simán meg lehet a gigabites sebesség WiFi-n is, én ezeket mértem AX58U és AX200 párossal. Vagyis 2x2 160 MHz már elég hozzá, AC-vel is. Ezt a gyakorlatban is szépen hozza, persze egyszerre egy irányban.
A gond ott van, hogy a 87U ezt nem tudja, és nálam is anno a 2x2 80 MHz az 400 Mbps-nál tetőzött. De ez már nem olyan rossz, főleg ha van egy NAS-od is vezetéken, és akkor nyilván azzal töltögetsz.

<-ƘƘ->

(#3965) Drenadar válasza Kendek (#3964) üzenetére


Drenadar
veterán

Jó köszi akkor végül is elengedem a témát ennyit bír. Fura mód én azt hittem hogy az usb stick a gyenge láncszem.

(#3966) Kendek válasza Drenadar (#3965) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az USB-AC68 sem tud 160 MHz-es csatornaszélességet, illetve AX-et sem, szóval az is limitált és nem várható tőle a gyakorlatban gigabites sebesség. De itt most ennyit tud ez a páros, a komolyabb előrelépéshez valószínűleg mindkettő eszközt le kellene cserélni.
Viszont ha ki szeretnéd intenzíven használni az internetes sávszélességedet, akkor amúgy is a vezetékes összeköttetés a javasolt. Nálam a gyors Wi-Fi arra jó, hogy a NAS-ról át tudom húzni értelmes sebességgel a cuccokat.

<-ƘƘ->

(#3967) Drenadar válasza Kendek (#3966) üzenetére


Drenadar
veterán

tudom, hogy a sima lan lenne a legjobb megoldás :)
a szoba elrendezés miatt nagyon macera a vezetékes összeköttetés, szoba felujításakor még nem volt tervben ilyesmi és senki sem szereti a szabadon látszó kábeleket :(

(#3968) lionshamlet válasza Drenadar (#3967) üzenetére


lionshamlet
senior tag

"sem szereti a szabadon látszó kábeleket :("

El tudod ám rejteni a kábeleket, csak egyszer kell megcsinalni es gond letudva.
[link]

Persze wifin egyszerűbb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#3969) BB9000


BB9000
senior tag

Itt olvashatjátok a tegnapi mérési eredményeimet. Mindazoknak szól akik a "Milyen routert?" topikot nem követik. :)

(#3970) Kendek válasza BB9000 (#3969) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az jó, én ezeket mértem AX58U-val. :)

<-ƘƘ->

(#3971) gyula38


gyula38
tag

Üdv a szakértőknek! :B Olyan kérdésem lenne hozzátok, miként tudnám megőrizni router váltás esetén a ddns beállításokat, jelszó, stb. A jómúltkor, amikor a 87-est beüzemeltem, az előző, asuscomm névvel nem engedett belépni, ezért újat kellett szerkesztenem... :F Most éppen egy AX82-re váltanék. :K

[ Szerkesztve ]

(#3972) Kendek válasza gyula38 (#3971) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A 87U-n írd át valami másra, és akkor leválasztja róla a jelenlegit. Utána pedig már fogod tudni használni az új router-rel.

<-ƘƘ->

(#3973) gyula38 válasza Kendek (#3972) üzenetére


gyula38
tag

Köszönöm! :R

(#3974) ddmb


ddmb
aktív tag

Ezekben az ASUS routerokban hol tudom beállítani, hogy a default gateway egy másik router címe legyen? Tehát van egy routerom amibe bejön az internet (legyen 192.168.1.1) és legyen ez egy másik (192.168.2.1), amelyiknek a WAN portja össze van kötve az előző router valamelyik LAN portjával. Hol állítom be a második routeron amit be kell?

(#3975) MaCS_70 válasza ddmb (#3974) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy rosszul értem a feladatot, de nekem úgy tűnik, hogy a WAN oldalon kell IP-t kérned.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3976) ddmb válasza MaCS_70 (#3975) üzenetére


ddmb
aktív tag

tehát azt akarom hogy az 192.168.2.1 az csak egy kliens legyen az 192.168.1.1 szempontjából, ergo az 192.168.2.1-nek az internetet az 192.168.1.1 fogja jelenteni. De hol kell ezt beállítani? Vagy ha össze vannak dugdosva a routerek, akkor az 192.168.2.1 felkonfigjánál ezeket felkínálja a varázsló?

[ Szerkesztve ]

(#3977) Kendek válasza ddmb (#3976) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A 87U router üzemmódjában, egyszerű automatikus konfigurálással ez simán működik. Még azt is érzékeli, hogy IP-cím ütközés van, ezért másik tartományt állít be magának. Nincs szükség semmi extra beállításra.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3978) ddmb válasza Kendek (#3977) üzenetére


ddmb
aktív tag

köszi, pont erre gondoltam, hogy elég intelligens eszközök ezek, de a sajátomban kerestem (AC86U) és sehol nem találtam a beállítások között, hol kéne átállítanom bármit, hogy működjön.

(#3979) Kendek válasza ddmb (#3978) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A 86U szempontjából a 87U egy egyszerű klienseszköz lesz. Vagyis kioszt neki egy IP-címet, ami lesz majd a WAN címe is. Most hogyan van beállítva, és mi nem működik?

<-ƘƘ->

(#3980) ddmb válasza Kendek (#3979) üzenetére


ddmb
aktív tag

Az AC86U az az én saját routerom. Viszont szerdán elvileg egy barátomnak jön egy AX55 és már van neki egy AC68VG DSL routerje. A dsl routert szeretné kábellal összekötni az AX55 routerrel, mert az alagsorban is kéne neki wifi térerő. És én a saját routerom beállításait böngésztem, hogy majd ha odamegyek beállítani neki, akkor ne érjen váratlanul az új helyzet.

(#3981) Kendek válasza ddmb (#3980) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy nem muszáj feltétlen router üzemmódban kötni rá, mert az kettős NAT-olást jelent. Hanem helyette be lehet állítani hozzáférési pontként is.

<-ƘƘ->

(#3982) ddmb válasza Kendek (#3981) üzenetére


ddmb
aktív tag

valamilyen funkcionalitástól elesek, ha a másodikat Access Pointként használom?

[ Szerkesztve ]

(#3983) Kendek válasza ddmb (#3982) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Olyan szempontból igen, hogy egyes funkciókat a mögöttes fő router vesz át. A teljes funkcionalitáshoz router üzemmód szükséges.

<-ƘƘ->

(#3984) ddmb válasza Kendek (#3983) üzenetére


ddmb
aktív tag

köszi, akkor maradok a 2 routernél, az a tuti

(#3985) naga


naga
senior tag

Sziasztok! Van egy ilyen routerem, a legutolsó gyári fw van rajta.
Az a gond vele, hogy a legkisebb áramszünetre is teljesen eldobja a konfigját, mintha resetelném.
Ezt leszámítva hibátlanul megy, most rákötöttem szünetmentesre. :)
Lehet ezzel valamit kezdeni? Köszi! :R

(#3986) Kendek válasza naga (#3985) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem szabadna reset-elődnie egy sima áramtalanítástól, sőt, úgy van tervezve, hogy kifejezetten jól kellene bírnia a váratlan áramszüneteket. Amíg áram alatt van, addig simán be lehet állítani, és újraindítás után is megjegyzi? Ha viszont kézzel ki-bekapcsolod a hátsó gomb segítségével, akkor úgy elszáll a konfigja?

<-ƘƘ->

(#3987) naga válasza Kendek (#3986) üzenetére


naga
senior tag

Újraindítást bírja, amíg van áram nincs gond. Ha egy pillanatra elmegy az áram, rögtön dob mindent. Kibekapcsot nem próbáltam, de szerintem akkor is, mert ugye nem kap áramot.

(#3988) Kendek válasza naga (#3987) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nagyon más magyarázatot nem tudok rá, talán az adattároló NAND chip az ami elhasználódott benne. Bár ha így van, akkor szerencse, hogy egyáltalán még használható ilyen szinten.

<-ƘƘ->

(#3989) naga válasza Kendek (#3988) üzenetére


naga
senior tag

Igen, valami ilyesmi lehet, elfáradt az NVRAM, legalábbis AC66U-ra találtam a neten hasonló problémát. Marad a szünetmentesen. :) Ha lecserélem, akkor egy AC65P jó lehet helyette?Teljesen alap otthoni célokra, kevés eszköz lóg csak rajta.

(#3990) Kendek válasza naga (#3989) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem teljesen egy kategória a kettő, de alap dolgokra gondolom elég az is. De nincs tapasztalatom vele, ráadásul az AC65P az MediaTek. Ha azt kérdezed, hogy leváltó router-nek ajánlott-e, akkor nem. Úgy inkább az RT-AX58U-t tudom javasolni, én azt vettem.

<-ƘƘ->

(#3991) MaCS_70 válasza Kendek (#3990) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

Történetesen nálam is egy AX58 lépett az AC87 helyébe. Kicsit fájt a leváltása, hiszen a 87-es kézbe véve mégiscsak egy sokkal komolyabb eszköz benyomását kelti. :)

De közben mégiscsak lepörgött egy generáció. Az, hogy az 58-as erősebb, nem kérdés. Ami izgalmas, különösen a 87-eshez képest, az a wifi. Nálam a helyszín, ahol a 87-es utoljára szolgált, és ahol most az 58-as megy, egy 2×50 nm-es téglaház. A házon belül lefedettségi deficit nincs, a sebesség értelemszerűen jelentősen javult. Amiben visszalépés van, az a házon kívüli hatókör. Ez most pár tíz méterre csökkent -- aminek megvan a maga nagyon is kézzelfogható, visszafordíthatatlan oka.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3992) Kendek válasza MaCS_70 (#3991) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gyári, hatóságilag szabályzott állapotában úgy tapasztaltam, hogy az 58U egészen jó lefedettséget tud. Előtte egy Synology RT2600ac volt nálam üzemben, de annál a szomszédos épületben már nem volt jel. Ennél viszont simán lehet ott is még internetezni, egészen jól használható, és így egyáltalán nem kell mobilnetre váltanom otthon. Viszont ami tény, hogy trükközni azt már nem lehet vele, vagyis a rádiós jelerősség az nem tornázható fel. Az megmarad a régebbi router-ek, így a 87U kiváltságának.

<-ƘƘ->

(#3993) MaCS_70 válasza Kendek (#3992) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én mániákus összehasonlító vagyok, és ezen belül igyekszem lehetőleg azonos paraméterek mellett vizsgálódni.

Az AC87 100 mW-nál (legalábbis gyári beállítások szerint) is jobb volt lefedettségben, mint az AX92-es, ami meg jobb, mint az AX58. (Ami meg sokkal jobb, mint az istenített AC65P.)

Ez annak kényében teljesen reális is, hogy az AC87 eleve egy verhetetlen wifijű eszközként jelent meg, amióta csak romlott a referenciaszint, meg aztán az AX92-őt maga az Asus is magasabb kategóriába sorolja lefedettség szempontjából, mint az AX58-ast.

Az AX58 ettől függetlenül kiváló eszköz, wifi szempontjából is. Arról nem is beszélve, hogy AX-es kliensekkel vélhetően sokat javul a lefedettsége is -- amit én még ugye nem tudtam kipróbálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3994) wong kok wah válasza MaCS_70 (#3993) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Igen, az AC87 lefedettségben verhetetlen (főleg egy kis módosítással) az ASUS-ok közt. Mikor pár éve lecseréltem AX88-ra néhány nap múlva inkább vettem újból egy AC87-et azóta is a WiFit szinte csak arról használom. Az AX88 ról csak a közelében lévő kliensek mennek...

(#3995) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,

Az asuswrt-merlinbe (ac87u) letölthető download masteren kívül van esetleg valami olyan alkalmazás, vagy ezt fel lehet okosítani hogy kicsivel jobban lehessen használni? Egy berakott torrent esetén ne csak a hozzáadás pillanatában lehessen kiválasztani hogy mit töltesz le egy torrent fájlból, ne csak az előre definiált mappába tudjon letölteni, stb.?
Picit transmission féle kliens program nincs véletlen hozzá?

(#3996) Kendek válasza zakoss (#3995) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Konkrétan a Transmission van amit kézileg telepíteni lehet. [link] [link]

<-ƘƘ->

(#3997) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok !
Van valami ismert elméleti vagy tényleges határa annak ,hogy egyszerre mennyi WiFi-s eszköz csatlakozhat hozzá ? Merlin 384.13_2-vel használom már régóta és kb. 40 WiFi-s eszköz van hozzá csatlakoztatva ( 80%-a nagyon kis sávszélességű) + 10 vezetékes.
A problémám az ,hogy - nem tudom ,hogy ez normális-e - idöről-időre eldobálja az eszközöket és - jó esetben - később újracsatlakoztatja. A routerre nincs telepítve semmi extra cucc és gyári extrák többségét is kikapcsoltam már ,de csak nem akar megoldódni
Köszönöm.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#3998) MaCS_70 válasza Asztee (#3997) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 40 szerintem egyértelműen sok egy felhasználói eszköznek. Itt már nagyon komoly matek és fizika kell a működtetéshez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3999) Asztee válasza MaCS_70 (#3998) üzenetére


Asztee
aktív tag

Nem sebesség problémám van ,hanem hogy időnként teljesen elmegy a térerő(?). pl.:
[kép]
A kék a 2.4GHz, a piros meg az 5GHz.
Amúgy a proc. terhelésem álltalában 20% körül van (néha 40) a memória meg 30% körül ,szóval biztos nem az a "gyenge láncszem". Az egységeim többsége tényleg kis sávszélességű, relé, konnektor, kapcsoló ,stb. Ezeknek szinte nincs is adatforgalmuk csak beköszönnek a routernek ,hogy még itt vannak.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#4000) MaCS_70 válasza Asztee (#3999) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, ez nem jól néz ki. Smart Connect hiányában pedig ötletem sincs rá. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.