Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Kendek válasza tobias40 (#3499) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha gyárilag nincs benne ez a lehetőség (és a legfrissebb szoftver van rajta), akkor gondolom valamilyen módosított firmware lehet.
A 87U akkor maradhat a 192.168.1.0/24 alatt ha az előtte levő router nincs ott (hogy ne észleljen ütközést). Vagyis ennek az alapfeltétele, hogy a HUAWEI-en át lehessen állítani a tartományt. Előzetesen átkonfigurálod, majd utána kötöd vezetékkel az ASUS-t.

(#3500) tobias40: Be lehet állítani a Dual WAN-t, és a terheléselosztás is támogatott.

<-ƘƘ->

(#3502) tobias40 válasza Kendek (#3501) üzenetére


tobias40
veterán

Így csináltam és nem működik:

Lehet úgy is hogy a Huawei ip-je pl. 192.168.1.3 az asus-é ami osztja a dhcp-t meg 192.168.1.1?(192.168.1.2 ip már foglalt a belső hálózatomban jelenleg)

Tehát:
Vezetéken rákapcsolódok a Huawei-re,kikapcsolom a dhcp-t.
Utána az asus-on beállítom a Default gateway-t a 192.168.1.3-ra amit beállítok a huaweiben.
Tehát magyar nyeven,ide kell beírnom a 192.168.1.3-at : "Alapértelmezett átjáró"

És még WAN-kapcsolat típusa: itt is kell vmit állítani,nem?

Ezután összekapcsolom a két routert a LAN portokon keresztül és működik az internet mint azelőtt a vezetékes szolgáltatómnál,igaz?
Jól értelmezem?

Ha a huawei-n nem kapcsolom ki a wifit akkor össze ütközhet a két wifi vagy az teljesen független egymástól és maradhat?

Köszi a segítséget! :R

(#3503) tobias40 válasza Kendek (#3501) üzenetére


tobias40
veterán

Ha a dual want csinálom akkor a nekem a LAN-t kell választanom mivel azzal csatlakozok a Huawei-ről az asus-ra ,igaz?
A 2 szolgáltatás sebessége összeadódik vagy csak megoszlik ha Terheléselosztás mód-t választom?

(#3504) Kendek válasza tobias40 (#3502) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A DHCP-t ha nem kapcsolod ki, akkor minden működik automatán és semmit sem kell kézzel állítani. Ez a lényege, és nem veszítesz vele semmit (egyáltalán nem is értem miért akarod kilőni). A WAN típusa: Automatikus IP.
A HUAWEI lehet 192.168.2 alatt ha át tudod állítani (és 192.168.2.1 a webes beállítófelület), a 192.168.1.0/24-es tartomány meg az ASUS-é. A 192.168.1.3 nem jó, mert az ütközik.
A 87U-ba akkor WAN porton vagy LAN-on keresztül kötöd be, és utóbbi esetben beállítod a Dual WAN-t.
A Wi-Fi akkor problémás ha közel vannak egymáshoz a használt csatornák. A két routeren a két-két ellenkező végleteket állítsd be (pl. 1-es az egyiken és 11-es a másikon, és hasonlóan az 5 GHz esetén). Illetve a legjobb ha teljesen ki is kapcsolod a HUAWEI Wi-Fi rádióját.

(#3503) tobias40: Kiválasztod a LAN portot ahová bekötötted a HUAWEI-t, a sebesség pedig arányosan nő, attól függően is ahogyan bekonfigurálod a terheléselosztást.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3505) tobias40 válasza Kendek (#3504) üzenetére


tobias40
veterán

Azt gondoltam hogy mindkettő dhcp engedélyezve van akkor "összevesznek" illetve nem maradnak meg a belső hálón beállított mac alapú dhcp-ip-k.
Nem maradhat az asus a 192.168.1.1-es tartományba?
Már csak azért mert a belső hálón is így vannak megadva az elérések hogy az az átjáró!
Megpróbálom így ahogy leírtad..

192.168.1.2-at azért nem adtam a huawei-nek mert az már foglalt a hálózatban,az asus mögött van még egy router beállítva erre az ip-re mert az osztja a földszinten a netet hogy jobb legyen a lefedettség a lakásban.
Akkor most hogy osszam ki így az ip-kez?
Vagy ennyi router nem lehet egymás mögött bekötve így? :U

Csak azért akartam meghagyni a huawei wifijét hogyha "baj" van akkor laptopról könnyen elérjem ha konfigolni kell vmit,vagy kapcsoljam ki inkább?

[ Szerkesztve ]

(#3506) tobias40


tobias40
veterán

Kicsit bekavartam itt az ip tartományokkal ,most látom.
Próbálom értelmezni.. :R

" A WAN típusa: Automatikus IP." ezt az asusban kell beállítani,igaz?

[ Szerkesztve ]

(#3507) tobias40 válasza Kendek (#3504) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,most már működik beállítva úgy ahogyan leírtad! :R
De!
Lehet hogy a szolgáltató tiltja a torrentet vmilyen módon?

Uanis a fentieknek megfelelően beállítva a wines gépemen mértem 60/30-at de a torrent el sem indul vmiért...
A nas fix ip-n van mint eddig,semmit nem változtattam...
Most a belső hálón levő gépeknek megmaradt a hozzárendelt ip-jük igaz?
Tehát az ip-k a 192.168.1.es tartományból kapják ip-t az Asus-omtól?

Mi lehet a gond

torrentel semmi gond,wines gépen szépen jön,NAS beállítással lehet vmi gond,nem tudom még mi!

[ Szerkesztve ]

(#3508) Kendek válasza tobias40 (#3507) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most a belső hálón levő gépeknek megmaradt a hozzárendelt ip-jük igaz?
Tehát az ip-k a 192.168.1.es tartományból kapják ip-t az Asus-omtól?

Nem írtad le, hogy akkor most pontosan melyik router hogyan van beállítva, szóval nem tudom megmondani, hogy mi van. :)

Ha a HUAWEI Wi-Fi-je is kell, akkor ne kapcsold ki, ha pedig nincs rá szükség, akkor viszont célszerűbb.

Mobilnetről nem lesz olyan jó a torrent (természetesen a szolgáltató is szűri ahogy tudja), de alapvetően az a baj, hogy passzív módban van a torrentkliens. Nem is tudsz portot nyitni, mert a szolgáltató NAT-olt netet ad. Zárt porttal pedig nehézkesen megy csak a feltöltés, habár a letöltéssel nem lehet akkora gond. Azt nem tudom, hogy Dual WAN esetén ezt miként kezeli le. Mármint ha a vezetékesen viszont kapsz saját publikus IPv4-es címet.

<-ƘƘ->

(#3509) tobias40 válasza Kendek (#3508) üzenetére


tobias40
veterán

Úgy csináltam a beállításokat ahogyan te írtad!
Dhcp-t mindkettőn bekapcsolva hagytam.

Torrent:vmi más lehet mert a NAS-ra el sem kezdi a letöltést csak ott van,wines gépemen meg hasított lefele 80/100-al! :C

Vmi elállítódott a nas-on?
Elérem a belső hálón másik gépről,vezetéken és wifin is de nem értem mi lehet a gond.. :(

(#3510) tobias40


tobias40
veterán

Az asus WAN IP: 192.168.2.102 lett.
Nem úgy volt hogy ez megmarad 192.168.1.1?

Vagy nem értem :(

(#3511) Kendek válasza tobias40 (#3510) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most az ASUS router WAN IP-je az amit a HUAWEI DHCP szervere kioszt neki. De amúgy sosem volt 192.168.1.1 a WAN cím, szerintem ezt kevered mással.

<-ƘƘ->

(#3512) tobias40 válasza Kendek (#3511) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,már értem,az az volt amit a szolgáltató adott.

Most nekem mi az átjáró,az asus,ip-je vagy a huawei-é?
Sztem ez a gond a nas-nál hogy annak a beállítása megváltozott.

De lehet rosszul gondolom... :B

(#3513) tobias40


tobias40
veterán

A DDNS -sel sem érem el a NAS-t,lehet hogy NAT-olva van ez a fajta internet a szolgáltató felől vagy azért nem érem el mert az átjáró ip-je megváltozott?
Routeren kellene port-t nyitni vagy mi lehet a megoldás?

Eddig ment a DDNS-is és a t*rrent is amíg nem változtattam meg az adatokat....

(#3514) Kendek válasza tobias40 (#3513) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szolgáltató szintű NAT mellett nem megy a DDNS, mert nincs publikus IP-d amin elérhetnéd a belső hálózatodat. Gyakorlatilag az internetszolgáltató is egy router-ről adja a netet ilyenkor, méghozzá egyszerre sok előfizetőnek, és nem lehet portot nyitni egyetlen szolgáltatásnak sem.

<-ƘƘ->

(#3515) tobias40 válasza Kendek (#3514) üzenetére


tobias40
veterán

Így akkor buktam a DDNS-T és a t*rrent-et is? :U

(#3516) Kendek válasza tobias40 (#3515) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a mobilnet, többek között ilyen hátrányokkal is jár. Egy normális vezetékes internet sokkal stabilabb és biztosan kérhetsz rá valamilyen módon publikus IPv4-es címet. Ugyanakkor hallottam már róla, hogy volt aki mobilnetre is valahogyan megdumálta a publikus IP-t, szóval elvileg nincs kizárva, érdemes lehet rákérdezni az ügyfélszolgálatra. A torrentnek valamennyire azért mennie kellene, főleg a letöltésnek. Passzívként tudsz letölteni aktív megosztókról, viszont rád nem tudnak csatlakozni, hogy normálisan fel is tudj tölteni.

<-ƘƘ->

(#3517) tobias40 válasza Kendek (#3516) üzenetére


tobias40
veterán

Hát igen majd próbálok ügyfél szolgálaton vmit elérni.

Azért sem értem mert csak a NAS-al nem tudtam letölteni a t*rrentetwines gépem simán lehúzta 70-90 megával és utána beállt a seedbe is és töltött vissza.
Csak a nas nem akarja,igaz mindegyik t*rrentem seedben van tehát aktívnak mutatja csak éppen nem tölt se le se fel.. :(

Ezért kérdeztem hogy nem-e vmi belső beállítást kellene megnéznem....

(#3518) Kendek válasza tobias40 (#3517) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha terheléselosztást használsz, akkor könnyen lehet, hogy úgy működik, hogy az egyik netről megy az egyik kliens, a másikról meg a másik. A Dual WAN beállításainál is meghatározhatod kézzel, hogy melyik kliens melyik WAN-t használja internetelérésre. Vagyis lehet, hogy a NAS a mobilneten van és azért nem megy, a gép pedig a vezetékesen.

<-ƘƘ->

(#3519) tobias40 válasza Kendek (#3518) üzenetére


tobias40
veterán

Most még CSAK a mobil netes megy a vezetékest kihúztam! :)
Direkt így akarom tesztelni pár napig hogy mit tud magában...

(#3520) borcsikj


borcsikj
újonc

Érdeklődni szeretnék hogy az rt-ac 87u -ra létezik szoftver hogy képes legyen aimesh opciora,?

(#3521) MaCS_70 válasza borcsikj (#3520) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt én is szeretném tudni! Elég sokat keresgéltem, de sajnos én nem találtam ilyen lehetőséget.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3522) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Érdekes dolog ez az egész Wi-Fi katyvasz... Hogyan lehetséges az, hogy amíg a 200/20Mbps sávszélességű internetből 2,4GHz-en csak 100Mbps realizálódik a router után, addig 5GHz-en gyakorlatilag megvan a teljes sebesség?

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#3523) Kendek válasza Hókusz Pók (#3522) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

5 GHz 1x1 433 Mbps esetén is éppen csak meg van a valós 200-250 Mbps (25-30 MiB/s), 150-200 Mbps linksebességnél a 100 Mbps (12,5 MiB/s) az teljesen normális.

<-ƘƘ->

(#3524) ArthurShelby válasza borcsikj (#3520) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nincs.
Az aimesh a 384-es gyári fw-vel jött meg, az ac87u meg csak a 382-t kapta meg (kettesével nő valamiért a fw szám).
Létezik egy alternatív fw (merlin), ott megkapta a 384-es fw-t, viszont egyik merlin fw-be sincs benne az aimesh (annál a routernél sem, ahol gyárilag támogatott).
Összefoglalva a gyári 384-es fw tudja az aimesh-t, a merlin nem (mivel ehhez nem kapta meg a forráskódot).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3525) MaCS_70 válasza Hókusz Pók (#3522) üzenetére


MaCS_70
félisten

Több oka is lehet, a routeren kívül is. Például az, hogy valami Nálad nem tiszta a 2,4 GHz-es hullámsáv környékén.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3526) farkas-j


farkas-j
őstag

Sziasztok! Használ ezen a routeren valaki VPN szervert? Ha igen mik a tapasztalatai sebességben megbízhatóságban?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3527) Kendek válasza farkas-j (#3526) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az OpenVPN az eléggé biztonságos és megbízható, sebességre olyan 40 Mbps (5 MiB/s) érhető el vele.

<-ƘƘ->

(#3528) MaCS_70 válasza farkas-j (#3526) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, vagy négy éve openvpn-ezek. Beállítani könnyű, a stabilitásával nincs gond.

A sebességére nem tudok nyilatkozni, mivel a másik oldalon egy N18-as van, ami nyilván szűkebb keresztmetszet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3529) farkas-j válasza Kendek (#3527) üzenetére


farkas-j
őstag

Neked és MaCS_70-nek is köszönöm a válaszokat!
Jelenleg egy TP-Link Archer C5 v1.2-őt használok nagy megelégedéssel. Most viszont szükségem lenne VPN képes routerre 30-35eFt értékhatárig. Sokat keresgéltem és úgy tűnt meg lesz a befutó mégpedig a Cisco RV130W router "személyében". A WiFi miatt ugyan nagy kompromisszum lett volna, de a C5-öt beállítottam volna AP-nak. Ahogy körbekérdeztem a VPN fórumon kiderült, hogy nem túl conbos eszköz arra a feladatra amire nekem kell. Pillanatnyilag 150/10-es kábel net (de ez most fog emelkedni), okos otthon eszközök kezelése, biztonsági kamerák, Torrent (nem a router futtatná), videó stream, és egyebek. Szükségem van gigabites hálózatra, stabil és jó hatótávolságú 2,4 és 5GHz-es WiFi-re, hardveres NAT-ra és nagy megbízhatóságra, stabilításra. Az ASUS háza táján is nézelődtem a VPN miatt, de itt meg a szóba jöhető ASUS RT-AC66U B1-nél azt olvastam, hogy nincs benne hardveres NAT, emiatt sok kapcsolódásnál (pl. Torrent) belassulhat. Emiatt állítólag a Broadcom procisok kerülendők. Az AC87U-ban viszont úgy olvastam, hogy újabb Broadcom proci van amiben van hardveres NAT, ezért jelenleg ez irányba hajlok, ráadásul még a megfizethetőség határán van. Jó irányban mentem el?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3530) Kendek válasza farkas-j (#3529) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A 87U-ban valóban van a CTF mellett egy kezdetleges, még korlátozottabb kompatibilitású hardveres NAT-gyorsító megoldás, a Flow Accelerator. Ezt sajnos csak alapfunkciók mellett és csak kábelnettel lehet használni, mert egyébként kikapcsol és marad a CTF. De ezenfelül is kicsit bug-os, szóval inkább kerülendő a használata.

Jó hardveres NAT-hoz én inkább Qualcomm alapú router-t javasolnék. Pl. az IPQ8065-ben van külön 800 MHz-es hálózati gyorsító alrendszer, ami olyan layer 4 és 7 hardveres gyorsítómotor, ami mindenfélével kompatibilis. Viszont sajnos ezek a router-ek drágábbak, és amúgy a VPN sebességét nem igazán befolyásolja a NAT-gyorsítás. Nekem van egy Synology RT2600ac-m, azzal a WireGuard tud valós körülmények között, internetet is közbeiktatva max 15 MiB/s sebességet (az OpenVPN meg jó ha a felét). Ennél jobb eredményhez erősebb proci vagy a titkosítás számolásának a hardveres gyorsítása kellene.

<-ƘƘ->

(#3531) farkas-j válasza Kendek (#3530) üzenetére


farkas-j
őstag

Nagyon köszönöm a válaszodat! Ez most egy kicsit hideg-zuhanyként ért. Azt hittem megvan az ideális jelölt. Akkor sajnos ejtem ezt a vonalat is :((( Azt már látom, hogy a keretet emelnem kell, csak az ideális eszközt nem találom még.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3532) farkas-j válasza Kendek (#3530) üzenetére


farkas-j
őstag

Tudom, hogy szentségtörés itt megkérdezni, de a saját fóruma kissé behallt. Az említett feladatokra és követelményekre a RT-AC58U megfelelhet (hardveres NAT, VPN, torrent stb.)? Ebben egy 4 magos Qualcomm IPQ4018 teszi a dolgát.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3533) Kendek válasza farkas-j (#3532) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem szentségtörés, csak nincs vele semmi tapasztalatom. :)
Elvileg valóban van HW-gyorsított NAT, de, hogy ez mennyire működik ebben a router-ben azt nem tudom. Az tuti, hogy a gyenge CPU miatt elégge lassú lesz az OpenVPN, mert az csak egyetlen szálon fut.

<-ƘƘ->

(#3534) farkas-j válasza Kendek (#3533) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm szépen! :(((

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3535) lacy86


lacy86
addikt

Hello,

szeretnek egy kulso hdd -t csatlakoztatni a routerhez.
esetleg van valakinek tapasztala valamelyik tipussal?
kepeket , videokat tarolnek majd rajta.

neztem maxtor es wd tipusokat.

elore is koszonom.

(#3536) Kendek válasza lacy86 (#3535) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Általánosságban nincs gond velük, habár célszerűbb olyan vezérlővel (ami végzi a SATA-USB átalakítást) rendelkezőt vásárolni amit jól támogat a Linux alapú rendszer ami a router-en fut. De ez sem kritérium, csak jó ha ki lehet olvasni a S.M.A.R.T. értékeket, és lehet állítani az energiatakarékossági beállításokat (parkoltatás, pörgés leállítgatása).
2,5" vinyókat meg tud hajtani maga az USB 3.0-s port is (normál méretben és fogyasztásig, vagyis 2 TB-ig), célszerűbb lehet inkább ilyet nézni hozzá. Akár egy átalakító kábel is megfelel, pl. egy ilyen optimális hozzá (én ilyet használok), ha olyan helyen van a router, ahol nem sérülhet a vinyó (később meg SSD-hez még jobb is mint egy ház, bár oda optimálisabb egy TRIM-et is támogató kábel).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3537) MaCS_70 válasza Kendek (#3536) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek a kábelek miért ilyen drágák? Én 2-3 dollár kürül vettem jónéhányat, és kifogástalanul teszik a dolgukat SMART-tal, TRIM-mel, nem ritkán sok adat mozgatásával.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3538) Kendek válasza MaCS_70 (#3537) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igazából nem a kábelen van a hangsúly, hanem a vezérlőn ami ezekben dolgozik. Nem muszáj pont olyat venni mint amiket linkeltem, de ezekről pontosan tudni, hogy mi van bennük, a noname darabokról meg általában nincs semmi adat. Az olcsóbbak javarészt valamilyen olcsóbb vezérlőt tartalmaznak ami butább és esélyesen inkompatibilisebb (ilyenjeim is vannak azért, a célnak mondjuk megfelelnek de nincs UAS és TRIM, viszont ez nem is kell a router-hez).

<-ƘƘ->

(#3539) MaCS_70 válasza Kendek (#3538) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem, köszönöm.

Valamiért azt hittem, hogy ez nagyjából egységes.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3540) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Mindig van agymenésem sajnos, és 1-2 év használat után szoktam hardvert/eszközöket cserélni.
AC87U-val vagyok egy ideje , Merlinnel, egy 12-es ventillátort használok USB átalakítóval hogy jó hűvös legyen.

Elég sok eszközöm van otthon (2 teló, tablet, NAS, asztali gép...) viszont most körbenéztem és ár/érték arányban van más olyan router a piacon amire megéri lecserélni?

TP-Link Archer AC3200- lenne most aprón ami megérné. Ezenkívül kintről lenne Netgear Nighthawk X8(AC3200 ) ~ 100euro-s áron.

Ezekre megérné lecserélni?

Bocs hogy nem a routeres topciba kérdezem, de sok mindenki vett már jobbat, de visszacserélt erre a routerre, persze nemhiába.

Segítséget köszi előre is. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3541) Kendek válasza stigma (#3540) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Páran váltottunk Synology RT2600ac-re (van neki topikja is), a magam részéről erről tudok csak nyilatkozni. Nekem összességében pozitív tapasztalataim vannak vele, habár mostanában be-be csusszan egy-egy kisebb bug, még mindig lényegesen jobb a helyzet mint az ASUS esetén (nem beszélve a support-ról). Ami funkció hiányzott azt pótoltam, és így számomra kielégítően ellátja a NAS funkciókat is (gyári Transmission, natív WireGuard, NFS KODI-hoz és stabil MiniDLNA, hogy a TV játssza a 4K és HDR anyagokat, ezek fontosak). Melegedés abszolúte nem jellemzi, nincs szüksége semmilyen plusz hűtésre. Rengeteg csatlakozó klienseszközt elbír, és Mesh hálózat is kialakítható az MR2200ac-vel párosítva.

<-ƘƘ->

(#3542) farkas-j válasza Kendek (#3541) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez nagyon tetszik, csak nekem az ára...

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3543) Kendek válasza farkas-j (#3542) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Véleményem szerint sima router feladatokra nem is éri meg (oda pl. egy RT-AC57U is tökéletes lehet töredék áron), de ha alapvető NAS funkciókra is kell valami, akkor kettő az egyben már nem olyan vészes az ára. Én most jutok el oda, hogy vettem egy Intel 9260-ast (ezt amúgy elég olcsón adják) a leendő notimba, és akkor majd reményeim szerin a 2x2 160 MHz kapcsolattal meg fogja közelíteni illetve elérni a vezeték nélküli átvitel sebessége a gigabites vezetékesét (80-as szélességgel a fele van meg).

<-ƘƘ->

(#3544) stigma válasza Kendek (#3541) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát meglátjuk, mert egyszer ki szeretnék próbálni egy Synology routert mert nagyon tetszik + a funkciók is pazarok.

~70k-ért most van fenn egy igaz inkább újat vennék, de 70k-s áron majdnem sikerült a múltkor megcsípnem egy Asus ROG Rapture GT-AC5300-at amivel azért jó sokáig ellettem volna.

Nekem NAS funckiók nem kellenek mert van épített NAS-om viszont így ezzel a srciptrel nagyon durva hogy azt is ki lehet váltani. :R

köszi kedvességed és bocs még egyszer hogy ide írtam. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3545) efegyke


efegyke
tag

Sziasztok!

Asus AC87U routerem van és az a gondom vele hogy a 2.4Ghz wifi nem működik.Bármit állítok az eszközeim nem látják. 1 hete még teljesen jó volt, nem is piszkáltam. legújabb gyári és Merlin firmware-el is rossz. a beállításokban látszólag minden ok. Mi lehet gond?

(#3546) Kendek válasza efegyke (#3545) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha azalatt az egy hét alatt szoftveresen nem állítottál semmit, és most sem tudod sehogy sem beizzítani, akkor esélyes, hogy valamilyen hardveres gond lesz. A 2,4 GHz-es csatornák esetén idehaza majd' mindegyiket látják a klienseszközök, szóval csekély az esélye, hogy itt lenne a hiba.

<-ƘƘ->

(#3547) efegyke válasza Kendek (#3546) üzenetére


efegyke
tag

Olvastam hogy külön chip felel a 2.4Ghzért és az 5Ghzért is. leválhatott volna a chip az alaplapról? néha feldobja a 2.4est de nagyon ritkán.

(#3548) Kendek válasza efegyke (#3547) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Így van, az 5 GHz-es részt egy külön alrendszer működteti, vagyis csak a 2,4-es rádió tönkre tud menni benne. De, hogy pontosan mi baja lehet azt sajnos nem tudom. De a leírásod alapján szerintem ez inkább hardveres jellegű meghibásodás lehet.

<-ƘƘ->

(#3549) TomBond


TomBond
aktív tag

Feltettem a legújabb Merlin firmware-t (384.12). Azóta egy gépről sem tudom elérni az USB meghajtót ami a routerbe van dugva.
Én bénáztam el valamit, vagy megváltoztattak benne?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#3550) TomBond válasza TomBond (#3549) üzenetére


TomBond
aktív tag

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.