Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#1350) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor mióta nem használok ilyen netet voltak változások, viszont akkor a HW-NAT kavarhat be, ezt már hallottam pár fórumon, de hogy mi okozhatja ezt a hibát benne erre nem jöttem rá.

Szerencsére nekem már kicsit jobb net jutott :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1352) r0by válasza Intruder2k5 (#1350) üzenetére


r0by
addikt

Csináltam egy tesztet. Invitel vdsl 60/5. Semmi korlátozás (QOS sem), routeren megy a torrent természetesen, asszem épp nem seedel és nem is töltök le semmit. A modem egy ZTE H168N.

Alaphelyzet:

Elkezdtem ftp-n feltölteni egy nagy fájlt, full sebességgel. Közben pedig (nyilván a feltöltés most nem érdekes):

Szóval böngészésnél észre sem lehet venni a feltöltést. Viszont a letöltés sem esik vissza annyira, hogy használhatatlan legyen az egész.

[ Szerkesztve ]

(#1353) r0by válasza r0by (#1352) üzenetére


r0by
addikt

Most nézem, hogy elírtam. Nem 60/5, hanem 30/5. De mondjuk ez a speedtest eredményekből látszik is.

(#1354) a347


a347
aktív tag

A UPC modemén keresztül a speedtest 240/20 értéket jelenít meg.
Viszont, a routeren, amit összekötöttem a UPC egységével csak 170/18-as érték mérhető.
Mi lehet ennek az oka?

(#1355) Intruder2k5 válasza a347 (#1354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- QoS nincs bekapcsolva?
- Milyen fw van rajta?
- Reset-elni próbáltad?

(#1356) a347 válasza Intruder2k5 (#1355) üzenetére


a347
aktív tag

QoS ennyire befolyásolná?
Egyébként reset volt és ment rá a legfrissebb gyári fw.

(#1357) Intruder2k5 válasza a347 (#1356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint ki/be kapcsolod, kiderül... Nagyobb adatmennyiség letöltését eléggé le tudja szabályozni. Persze mindez beállításfüggő
.

[ Szerkesztve ]

(#1358) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Valami nem stimmelhetett a gyári utolsó szoftverrel mert visszavonták, és csak japán béták vannak kint.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1359) H0ndafan


H0ndafan
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mivel elég kezdő vagyok a témában.Mostanában kaptam egy Asus Rt-AC68 U routert,upc-s netem van 120 mb/s. A problémám,hogy csak 2-3 mb/s a sebességem.Ha a modemet dugom be a laptopba akkor megvan a 120 mb/s.De ha a modem a routerbe van bedugva és így csatlakozom a laptoppal akkor csak a fentebb leírt sebességet tudja!Mit lehetne tenni?

(#1360) zsolt501 válasza H0ndafan (#1359) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha picit vissza olvasol akkor a megoldás is ott lehet a problémádra, pont a napokban volt hasonló eset.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1361) H0ndafan válasza zsolt501 (#1360) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

Természetesen elolvastam a hozzászólásokat de sajnos nekem nem segített az Adaptív Qos bekapcsolása. :F

(#1362) Intruder2k5 válasza H0ndafan (#1359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs másik UTP kábeled kéznél? Próbáld meg kicserélni a HGW és a router közti kábelt...

(#1363) H0ndafan válasza Intruder2k5 (#1362) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

Kicseréltem a kábelt de ugyanolyan lassú

(#1364) zsolt501 válasza H0ndafan (#1363) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Milyen szoftver van rajta? Verzió is kellene.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1365) H0ndafan válasza zsolt501 (#1364) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

Gyári szoftver van rajta és ez a Firmware verzió:3.0.0.4.378_6975

(#1366) zsolt501 válasza H0ndafan (#1365) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Rakj vissza egy régebbit, mert lehet hogy pont ez a hiba is benne volt, mert az Asus oldalán sincs már fent ez a verzió, leszedték hibás volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1367) H0ndafan válasza zsolt501 (#1366) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

A régebbi volt fent azt frissítettem erre hátha így jó lesz de sajna nem.

(#1368) H0ndafan válasza H0ndafan (#1367) üzenetére


H0ndafan
csendes tag

Ez egy nagyon amatőr kérdés tudom de,hogy tudom resetelni?

(#1369) taki1111 válasza zsolt501 (#1021) üzenetére


taki1111
csendes tag

akkor most lehet valahogy korlátozni a sebességet?

(#1370) zsolt501 válasza taki1111 (#1369) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Most a legutolsó merlinnel még nem próbáltam ezt a részt még, nem volt rá még időm, de kipróbálhatod te is, és várom tapasztalataidat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1371) taki1111 válasza zsolt501 (#1370) üzenetére


taki1111
csendes tag

csak azért kérdezem mert nálam nem mukodott jol. vagy valamit rosszul allitottam be

(#1372) devil-k


devil-k
nagyúr

Jó estét Urak!

A következő idegesítő jelenségre keresek megoldást.

Letöltök, megy a torrent, de nem full sávszélen, aztán olykor a router eldobja az egész netkapcsolatot... Mind a PC-n, mind a telefonon (wifi) stb. Mitől lehet ez? Ilyen jelenség eddig nem igazán volt. Csináltam egy teljes resetet és újra beállítottam mindent... Nem értem... Megoldás? Tipp? Ötlet? Köszönöm előre is!

- mozi bolondéria -

(#1373) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Tavaly nyáron vettem a céghez egy RT-AC68U routert, eddig ment is nagyjából minden jól az USB-s mobil internetet kínszevedés volt rajta behozni de már megtudtam oldani az akkori Merlin firmware-rel(3.0.0.4.376.47_0). Nem régen volt egy két hetes leállásunk mialatt festették az irodát, ezért mindent széthuzigáltam, nyilván nem volt áram alatt a router. Miután vége lett a leállásnak furcsa problémák jelent meg internetezés közben. Akármilyen fájlt akárhonnan töltök le körülbelül 10-20mb letöltés után ledobnak a böngészők (IE, Firefox, Chrome) Network failed-el. Maga a böngészés NEM lassú, nem szakad meg, speedtestel ugyanolyan gyors mint eddig de letöltés megszakad 10-20mb letöltés után. A jelenség az összes gépre érvényes ez több mint 10 munkaállomást jelent (Win 7 Pro, Win 8.1 Pro) és a mobil sticknek nincs baja, mert ha rácsatlakoztatom egy mobil munkaállomásra akkor nem szakad meg a letöltés, csak akkor ha a routerbe van dugva a stick. Ilyenkor mi van? :D Nem állítottam a hiba fellépése előtt semmin, ráadásul próbáltam mindkét USB portba ugyanúgy megszakad. Nyomtam rebootot, áramtalanítottam pár órára márcsak egy új merlin firmware oldhatja meg a problémát, ha jól látom akkor most 378.55 (17-July-2015) ez a legújabb. Ötletek???

Üdv.

(#1374) zsolt501 válasza ToxLee (#1373) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Reset, vagy gyári alapbeállítás (visszaállítás) talán az segít, ha az sem akkor ott egy frissítés kellhet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1375) krealon válasza ToxLee (#1373) üzenetére


krealon
veterán

"Nem régen volt egy két hetes leállásunk mialatt festették az irodát, ezért mindent széthuzigáltam, nyilván nem volt áram alatt a router. Miután vége lett a leállásnak furcsa problémák jelent meg internetezés közben. Akármilyen fájlt akárhonnan töltök le körülbelül 10-20mb letöltés után ledobnak a böngészők (IE, Firefox, Chrome) Network failed-el. Maga a böngészés NEM lassú, nem szakad meg, speedtestel ugyanolyan gyors mint eddig de letöltés megszakad 10-20mb letöltés után."

Szamomra ez tapellatasi problemanak tunik.
Biztosan a router sajat dugasz-tapja van hasznalva?
Klimatizalt helysegben mukodott az eszkoz? (Hoseg miatt eloregedett tap)

(#1376) kezo0 válasza ToxLee (#1373) üzenetére


kezo0
addikt

Elsőre én is azt mondanám, hogy ki kéne próbálni egy másik táppal is. Hosszú ideig ment folyamatosan, aztán egy-két hétig nem, ilyenkor gyakran megesik, hogy az újbóli áram alá helyezéskor megadja magát.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1377) ToxLee


ToxLee
őstag

Saját tápja van benne, de azért lecsekkolom holnap. Sokszor forró a műanyag ház CPU hőnek gyakran ír 87 fokot a merlin build, hiába a klimatizált helyiség.
Másik tápot honnan szerezzek? :F

Ui.: Azt nem egészen értem, hogy ennek mi köze a router seggébe dugott USB mobilnet letöltéséhez. Hiszen használunk céges Dropboxot, ott meg szinkronizálja a fájlokat. Akkor van kínja ha egy nagy fájlt töltök le. Ha feltöltünk egy 100 megás modellt ami 36 alkatrészből áll ergo 36 fájlból akkor nincs baja.

[ Szerkesztve ]

(#1378) devil-k


devil-k
nagyúr

Erre valaki? :U

- mozi bolondéria -

(#1379) r0by válasza ToxLee (#1377) üzenetére


r0by
addikt

Szerintem bele kellene nézni a rendszernaplóba az admin felületen, hogy a kérdéses időpontokban van-e ott valami érdekes.

(#1380) zsolt501 válasza devil-k (#1372) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Mekkora sávszélességet szeretnél, illetve mennyi torrent fut, mennyi kapcsolattal?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1381) devil-k válasza zsolt501 (#1380) üzenetére


devil-k
nagyúr

A sávszélességgel semmi bajom nincs (UPC 240), 4 db torrentnél dobta el az egész netet random szerűen.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#1382) zsolt501 válasza devil-k (#1381) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Gyári torrent kliens?
Melyik szoftver van a routeren?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1383) devil-k válasza zsolt501 (#1382) üzenetére


devil-k
nagyúr

Deluge.

Ez az... a gyári... Érdemes-e lecserélni? Ha igen, hogy kell hozzáfogni? :D Garanciavesztéssel jár-e?

- mozi bolondéria -

(#1384) zsolt501 válasza devil-k (#1383) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Jól értem, te Deluge klienst használsz a routeren?
De az a gyanúm, hogy nem, és a Deluge neked egy gépen fut, és ott van a gond, igaz?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1385) devil-k válasza zsolt501 (#1384) üzenetére


devil-k
nagyúr

Routeren nem torrentezek, szerintem nem arra való. :)

PC-n fut a Deluge.

- mozi bolondéria -

(#1386) zsolt501 válasza devil-k (#1385) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor most pontosan milyen szoftver is van most a routeren verzió szám érdekelne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1387) devil-k válasza zsolt501 (#1386) üzenetére


devil-k
nagyúr

Firmware verzió: 3.0.0.4.378_4585

- mozi bolondéria -

(#1388) zsolt501 válasza devil-k (#1387) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Három lehetőség lehetőség van, vagy csinálsz először egy resetet (alapbeállításra álljon vissza a router, vagy lecseréled Merlin-re, ha ezek után is előjön a probléma, akkor a UPC is lehet problémás, főleg ha modemes az internet, mert az is kiakadhat, és olyankor azt nem biztos hogy jól tolerálja a router.

Mindenesetre kipróbálnám azt is mit csinál, ha router nélkül használod.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1389) devil-k válasza zsolt501 (#1388) üzenetére


devil-k
nagyúr

1. Ez az opció megvolt már.
2. Merlin- Ezt nem ismerem, erről mit kell tudni?
3. Talált süllyedt, modemes a UPC.

- mozi bolondéria -

(#1390) zsolt501 válasza devil-k (#1389) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A merlin a gyári szoftveren alapszik, abból építkezik, és azt javítja ki, és bővíti ki tudásban, felületében is olyan mint a gyári, és működik benne a HW-NAT.
Én legalábbis merlint használok, ebben is lehetnek hibák, de a javítás általában sokkal hamarabb érkezik, ha csak nem az asus a zárt részében van a hiba, mert ahhoz merlin nem fér hozzá, ott meg kell várni, amíg ki nem javítja a hibát az asus.
Ugyan úgy kell feltenni mint a gyárit, illetve előtte és utána is érdemes resetelni a rutert felrakás előtt és után is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1391) devil-k válasza zsolt501 (#1390) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez jár-e garanciavesztéssel? Egyébként szimpatikus ez a megoldás!

- mozi bolondéria -

(#1392) zsolt501 válasza devil-k (#1391) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Mivel a gyárit gond és nyom nélkül vissza lehet tenni, ezért azt mondanám, hogy nem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1393) devil-k válasza zsolt501 (#1392) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm az infót! Akkor megnézem ma-holnap, hogy mi a helyzet. Angolul érhető el a kezelőfelület vagy itt is van magyar is? Nem létfontosságú egyébként. :R

- mozi bolondéria -

(#1394) zsolt501 válasza devil-k (#1393) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez is tud magyarul.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1395) ToxLee


ToxLee
őstag

Nem találtam semmit a Log-ba, "waiting for PADO packets" ír, a saját tápját használja a router. Firmware-rel próbálkozzak? :F

(#1396) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Akinek gigás digije van, tudna mérni sebesség a routerrel? :)

(#1397) ToxLee


ToxLee
őstag

Új firmware-rel ugyanúgy rossz. Nem enged letölteni nagy fájlokat... Bár csak felraktam az új firmware-t nem volt NVRAM törlés és factory default-ra se nyomtam.

(#1398) devil-k válasza zsolt501 (#1394) üzenetére


devil-k
nagyúr

Helyzetjelentés:

Eddig stabil minden. :)

- mozi bolondéria -

(#1399) LSL1337 válasza Mate (#1396) üzenetére


LSL1337
őstag

nekem 87R a 800Mbit-et szokta hozni simán
mindenre elég

(#1400) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

bár nekem RT-AC87U-m van, de ebben a részében biztosan nincs nagy különbség. A médiaszerverről lenne szó, jelenleg friss gyári FW-n.
Szóval rádugtam egy USB3-as vinyót a routerre, első hiba, hogy hiába vagyok 866Mbps AC-n csatlakozva csak 12MB/s körül másol.
A második, nagyobb gond, hogy a smarttv bekapcsolása után nem jelenik meg azonnal a DLNA server. Ha csak várok, akkor kb 4 perc után ugrik fel. Ha a router felületén a médiaszerver manuális útvonalánál nem csinálok semmit, csak az alkalmazásra nyomva "frissítek", akkor egyből látom a tv-n.
Elsiklottam valamilyen beállítás felett, vagy váltsak 3rd party FW-re?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.