Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) bumbuc válasza Intruder2k5 (#1500) üzenetére


bumbuc
csendes tag

Az nem jó mert a https-t nem tiltja.

(#1502) Intruder2k5 válasza bumbuc (#1501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt sajnos valóban nem. Régen megoldotta a 111-es buildben Shibby, de aztán visszaállt a korábbi megoldásra, így azóta ismét nem működik.

Changelog részletek

111-es build
- ACCESS RESTRICTION: use string module instead web module (https is blocked now – facebook for example)

120-as build
- Access Restriction: return to old „web module” style. „String” module is still in image, well user can you it in his own iptables rules

Vagyis 111 és 117 közt működik adott menüben a https blokkolás, egyébként meg marad az iptables alapú megoldás, talán így valahogy, de sosem próbáltam.

iptables -t nat -I PREROUTING -m tcp -p tcp -d www.google.com --dport 443 -j DROP

(#1503) bumbuc válasza Intruder2k5 (#1502) üzenetére


bumbuc
csendes tag

Ez minden felcsatlakozott ezközre vonatkozi vagy csak a telomra?

(#1504) Intruder2k5 válasza bumbuc (#1503) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így mindenre. Ha hozzáadsz még egy source opciót is az IP címmel, akkor csak arra fog vonatkozni.

iptables -t nat -I PREROUTING -m tcp -p tcp -s 192.168.1.48 -d www.google.com --dport 443 -j DROP

Feltéve persze, hogy egyébként működik az adott sor, mert próbálni nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1505) bumbuc válasza Intruder2k5 (#1504) üzenetére


bumbuc
csendes tag

És ezt hová kell beírni?

(#1506) Intruder2k5 válasza bumbuc (#1505) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Administration -> Scripts -> Firewall

(#1507) bumbuc válasza Intruder2k5 (#1506) üzenetére


bumbuc
csendes tag

Akkor jól gondoltam.
Köszönöm a választ.

(#1508) daam válasza Simi121 (#1492) üzenetére


daam
tag

Gondoltam leírom, hogy végül is sikerült, meglett az az átkozott xls ami csak ott volt meg, nagy kő esett le a szívemről, és főként így nagyon gazdaságos változatban sikerült ezt megoldani. Az EASEUS Data Recovery Wizard v9.0 Technician Edition-nal kerestem. A dokkolóból, meg szépen kiszedtem azt az átkozott copy gombot, nem is értem, hogy hogy lehet ilyen hülye helyre rakni egy olyan gombot ami ezt okozhatja, egy kemény fedelű könyvel is simán be lehetett volna nyomni, legalább tettek volna rá egy véletlen benyomás elleni védelmet.

Köszi mindenki válaszát.

[ Szerkesztve ]

(#1509) zsolt501 válasza daam (#1508) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Szerintem ebből az esetből sokat tanultál, és nem csak a copy gomb miatt, hanem abban is hogy fontos dolgot nem 1 helyen tárolunk :)

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1510) bumbuc válasza zsolt501 (#1509) üzenetére


bumbuc
csendes tag

Sajna nem müködik a dolog. :((

(#1511) elninhoo


elninhoo
csendes tag

Sziasztok!

Milyen megoldást javasoltok, ha adott 2db USB3.0-ás winyó, (a tipusa: WD Caviar Green WD20EZRX 2TB 6Gb/s merevlemez / winchester. Egy ilyen házzal: LC-Power LC-35U3-Acrux USB3.0 külső merevlemez ház)
és mindegyiket rá szeretném kötni a router 3.0-ás kimenetére. Vettem egy 3.0-ás USB elosztót, de sajna nem ismeri fel.
Természetesen a 2.0-ás kimenet szintén foglalt és arra rá se szeretném kötni.

(#1512) AtHoS válasza elninhoo (#1511) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom mit értesz vagy hogy néz ki a vásárolt "USB elosztó", de én inkább saját tápos USB HUB-bal próbálkoznék

read-only mode on the forum

(#1513) elninhoo válasza AtHoS (#1512) üzenetére


elninhoo
csendes tag

A vásárolt USB elosztó: Speedlink SL 7440. Igaz a csomagolásban nem adnak hozzá tápot, de lehet hozzá használni és már be is szereztem egyet. A logikáját egyenlőre nem értem, hogy miért nem adnak hozzá, de ez van. Viszont a 2.0-ás winyó megy róla.
Van valaki, aki hasonló cipőben jár és tudna ajánlani egy olyan típust, amivel működne?

(#1514) ddmb


ddmb
aktív tag

sziasztok, nekem a DSL-es verzió van (DSL-AC68U), és a Download Manager-t csak lokális hálózaton keresztül érem el. A 8081-es porton van. Mit kell csinálnom, hogy külső hálózatból is elérjem?

(#1515) fantest1 válasza ddmb (#1514) üzenetére


fantest1
csendes tag

Alapvetően két megoldás létezik a problémára: 1. Statikus IP, 2. DDNS.
Az ISP-k nem nagyon szoktak osztani statikus IP-t, vagy ha mégis azt felárral. Így inkább a második alternatíva jöhet szóba.
Vagyis: kell egy olyan URL neked, ami mindig megtalálja a routered (IP címét), és így mindig a megfelelő helyre irányít. Ezért a szolgáltatást többnyire fizetned kell, viszont az Asus ingyen biztosítja ezt eszközeihez. Google: Asus DDNS.

[ Szerkesztve ]

(#1516) ddmb válasza fantest1 (#1515) üzenetére


ddmb
aktív tag

DDNS-t már beüzemeltem: sajatdomain.ddns.net:8080 címen elérem a routert külső hálózatból, csak ugyanez már nem működik a 8081 porttal

[ Szerkesztve ]

(#1517) fantest1 válasza ddmb (#1516) üzenetére


fantest1
csendes tag

Portokat kinyitottad?

(#1518) ddmb válasza fantest1 (#1517) üzenetére


ddmb
aktív tag

az Administration menüben a Enable Web Access from WAN részt bepöttyöztem. De ugyanezt már nem találom a 8081 porthoz. Most port forwardingot kell csinálnom? Nekem nem világos, hogy most az USB-s HDD-n futtatott Download Manager az egy kliensnek számít? Mert IP címe nincs

[ Szerkesztve ]

(#1519) AtHoS válasza elninhoo (#1513) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk ahogy nézem saját tápos a USB3-as LC-Power ház, szóval elvileg mennie kellene a USB HUB-bal annak "tápolása" nélkül is.

Ha közvetlen a routerre dugod az egyik USB3-as külső házas winyót - tehát nem a HUB-on keresztül csatlakoztatod - akkor rendben felismeri és működik?

Lehet nem is HUB-bal van a gond, hanem a USB3-as házzal

read-only mode on the forum

(#1520) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Új stabil verzió sok hibajavítással.

378.56_2 (2-Nov-2015)
- CHANGED: Reverted the memory buffering optimization
for ARM devices, as people keep panicking
over the lower amount of free RAM. You can
manually re-enable the optimization by setting
"drop_caches=0" in nvram.
- CHANGED: Allow using a port < 1024 for http(s) webui
interface.
- FIXED: EMF wasn't working on AC56/AC68/AC87.
- FIXED: Couldn't connect to ISPs using VLANs (RT-AC87U)
- FIXED: Editing Port Forward entry with ellipsis in
the description or the port range would
still edit the shortened version instead
of the full content.
- FIXED: Debug log from mDNSNetMonitor could gradually
fill up RAM - disabled it.
- FIXED: Router crash if pasting SSH key > 2047
characters.
- FIXED: Editing an entry on the networkmap would
clear the hostname if entry existed in
the DHCP static list.
- FIXED: OpenVPN server in secret key mode
would fail to start.
- FIXED: Couldn't add entries to the MAC Filter list
of Guest Networks (reverted our previous
implementation which conflicted with
Asus's new one).
- FIXED: NTP failing to refresh for some cases.
Implemented temporary workaround.
- FIXED: Some services not properly starting at
boot time (like Parental Control or Tor)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1521) *H* válasza ddmb (#1518) üzenetére


*H*
aktív tag

A Download Master elérését WAN-on keresztül nem az adminisztrációs menüben tudod engedélyezni. Ott csak a router admin felületének elérését kapcsolod be.
Indítsd el a Download Master-t és azon belül a Beállítások - Általános - WAN-hálózat kapcsolót tedd ON állásba (WAN kapcsolat engedélyezése/letiltása). Nem kell semmi egyéb átirányítás csinálnod.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1522) szarkazsolt


szarkazsolt
csendes tag

Sziasztok!
Nekem ugyan AC66U routerem van, de nem találtam ilyen fórumot.
Tudna nekem valaki segíteni, hogy a rádugott winyó miért pörög állandóan, ha nem használja senki órák óta?
Lehet ezen valahogy segíteni ?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1523) ddmb válasza *H* (#1521) üzenetére


ddmb
aktív tag

Nagyon szepen koszonom. Megtalaltam, mukodik :)

(#1524) Gausz válasza szarkazsolt (#1522) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nem igazán. Nálam reggelre szokta lekapcsolni... Szóval türelem :)

(#1525) kezo0 válasza szarkazsolt (#1522) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, nekem egy WD MyBook külső HDD van az AC68U USB 3.0-ás portjára dugva, és az kb. 10-15 percnyi tétlenség után szokott leállni. Nem tudom, hogy ez vinyó-, router- és/vagy portfüggő-e.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1526) szarkazsolt


szarkazsolt
csendes tag

Köszönöm. Időközben annyit mondott a support, hogy nincs ilyen energiagazdálkodási funkció.
Közben akadt egy másik problémám is, miszerint a CPU 100%-on pörgött és belassult minden. Hosszas állítgatás után rájöttem, hogy a DLNA kikapcsolásával megszűnnek a gondjaim, mind a folyamatos winyó pörgés mind pedig a 100%-os CPU. Csak gondoltam megosztom.
Még egyszer köszönöm mindenki válaszát.

(#1527) szarkazsolt


szarkazsolt
csendes tag

Még egy kérdés:
Ha torrentezni akarok a Download Master-rel, akkor kell valamit is állítani pluszban a router menüben ? (n.core)

(#1528) elninhoo válasza AtHoS (#1519) üzenetére


elninhoo
csendes tag

AtHos igen, ha közvetlenül a routerre van dugva, akkor működik. Viszont 2db winyó van (már) 3.0-ás. A routeren viszont csak egy kimenet. Ezért szeretnék egy elosztót használni, hogy mind a kettő működjön a router 3.0-ás kimenetéről. Ez azóta se sikerül sajnos... :N

(#1529) zsolt501 válasza elninhoo (#1528) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

keress rá külföldi oldalakon is, hogy van e ilyen tapasztalata másnak is vagy van e olyan USB HUB amivel megy ez a trükk, nekem még nem volt rá szükségem, hogy HDD-t tegyek rá főleg többet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1530) Gausz válasza szarkazsolt (#1526) üzenetére


Gausz
aktív tag

Azért megy a CPU 100% és pörög a HDD, mert a mediaserver éppen a átvizsgálja és indexeli a meghajtót. Pár perc alatt végeznie kell vele a HDD csatlakoztatása vagy a router újraindítása után, ha nincs 1000000 állomány a meghajtón. Nálam pl nem a teljes HDD-t olvassa be, csak egy általam megadott mappát.
Download mastert nem használom, de szerintem ott sincs semmi extra, max a letöltés helyét kell megadni.

(#1531) ddmb


ddmb
aktív tag

ha umountolom az USB-s merevlemezt, akkor vissza lehet mountolni anélkül, hogy kihúznám és visszadugnám a kábelt, vagy rebootolnám a routert?.... tehát valahogy tisztán szoftveresen :)

[ Szerkesztve ]

(#1532) AtHoS válasza elninhoo (#1528) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ebben az esetben ahogy zsolt501 is írja a HUB környékén kell keresni a probléma forrásárt vagy pedig alapból nincs felkészítve a router egy porton több eszköz kezelésére.

A több eszköz egy porton részhez sajnos nincs saját tapasztalatom, de ha hétvégén lesz egy kis időm, akkor megnézem, hátha okosabbak leszünk ezen a téren

Szerk.

A DLNA nálam FW frissítést követően azért elszöszmötöl jó pár percig, mire végez a szkenneléssel (Audio részen igencsak sok fájlocska van a megosztásba berakva)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1533) daam válasza elninhoo (#1528) üzenetére


daam
tag

Szia

Én ilyet használok, és ezzel működik, csak a copy gombra kell figyelni mert nekem múltkor kicsit bekavart, de ahogy nézem most már szintbe rakták a házzal, mert ha éppen nem megy a router a copy gomb megnyomásával, egymásra másolja a vinyókat. :)
[icy box]

De most, hogy nézem lehet ez jobb mert nincs rajta ilyen funkció.
[icy box 2]

Remélem tudtam segíteni

(#1534) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Tervezek egy ilyen routert venni. A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet fel flashelni erre a modelre a Shibby Tomatot?
Itt is csak recovery módba kell lépni, mint a RT-N10U-nál?
Köszönöm! :)

(#1535) zsolt501 válasza Tav-Csoves (#1534) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen itt is a recovery mód kell először, hogy fel lehessen rakni, utána már nem, és a gyári vissza tétele is ugyan így recovery módban történik , és az nvram-ot is törölni kell telepítés előtt és után is. mind két esetben, mert különben problémák lehetnek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1536) Tav-Csoves válasza zsolt501 (#1535) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Nagyon szépen köszönöm!

(#1537) Hyena


Hyena
senior tag

Uj gyari firmware jelent meg

ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.378.9313
Security Improvement
- Fixed User-Agent buffer overflow. Special thanks for Hubert's contribution.
- Fixed null ptr dereference in https issue. Special thanks for Anthony's contribution
- Fixed buffer overflow issues.
- Modified brute-force protection mechanism in router login page.
- Fixed malicious site block related issues.

New Feature
Support ASUS router app which make it very easy to monitor and manage route status and client devices and more.
Search ASUS Router in google play or go the following URL
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.aihome
iOS app coming soon.

Bug Fixes
- Fixed httpd crash issue. Special thanks for Merlin's contribution.
- Fixed blank web page when clients number over 100.
- Fixed Network map client list related issues.
- Fixed firmware login issue when connect to router by OpenVPN.
- Add reboot scheduler in Administration --> System
- Fixed warning page showing issue when only enable the HTTPS authentication.
- Fixed the slow UI issue when enabled Bandwidth limiter.
- Fixed repeated mDNSNetMonitor message in system log when there is a Apple TV in LAN.
- Fixed IPv6 firewall UI issue.
- Fixed UI issue when enable monopoly mode in printer setting.

3rd party app supported
Added Cloudcheck router software agent. Cloudcheck agent enables intelligent wifi diagnostics that provides complete visibility into home network performance and offers actionable recommendations for improvements.

To use this new functionality,
1) Download Cloudcheck app from Apple or Google App stores,
2) Make sure ASUS router is connected to Internet,
3) Launch the Cloudcheck app, go to “Smartifi” option in the main menu.
The app will automatically detect the router and activate the service after getting your consent

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1538) Hyena


Hyena
senior tag

Ezzel egyuttal jeleznem az eddigi tapasztalataimat az uj firmwarevel kapcsolatban.
A ddns valamiert nem mukodik vele, holott az elozo verzioban meg jo volt.
A masik problemam az , hogy a router ipcimere bejelentkezve a login es pass megadasa utan ures feher kepernyo fogad.
Reset utan tobbnyire az elso belepes meg megy, de ha kilepek es lepnek vissza mar nem mukodik.
Ez a hiba a 3.0.0.4.378.9135 ban is megvolt, ezert a 3.0.0.4.378.8258-t hasznaltam.
Kulfoldi forumokat olvasva lattam masnak is volt ilyen baja de nem mindenkinel jelentkezett a dolog.
Probaltam hard resetet is, de nem segitett.
Esetleg valami otlet a megoldasra , masnak is volt ilyen problemaja?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1539) zsolt501 válasza Hyena (#1538) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én a helyedben az NVRAM-ot törölném lehet ez segít a problémák egy részét megoldani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1540) Hyena válasza zsolt501 (#1539) üzenetére


Hyena
senior tag

Nvram torlest a wps gomb nyomvatartasaval vagy a recovery feluletrol, vagy mindegy?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1541) zsolt501 válasza Hyena (#1540) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én a recovery felületet támogatom, abban még nem csalódtam :)
Majd jelezd mire jutottál.

A héten jártam úgy az ismerős routerével (RT-N18U), hogy csak recovery módban akart csak felmenni a frissítés, egyébként mindig elakadt.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1542) Hyena válasza zsolt501 (#1541) üzenetére


Hyena
senior tag

Csinaltam hard resetet, a recovery feluletrol toroltem az nvramot, ugyanonnan ujratelepitettem a legfrissebb firmwaret, szamtalanszor ujrainditottam...
Azt hiszem kimeritettem a lehetosegeket de a problema meg mindig fennall.
Tobbnyire az elso login sikeres es belepek a mukodo gui-ra, de ha eltoltok ott nemi idot a menupontotk nezegetesevel, vagy kilepek es megprobalok visszalepni a sign in kepernyon az adatok megadasa utan homokorazas es ures feher kepernyo fogad.
Mindekozben a router mukodik rendesen van internet, es az alabbi aplikacioval is ellenorizheto a mukodese, kiveve, hogy semmilyen eszkozrol nem lehet rendesen belepni az ipcimere.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.aihome

Valami mas otlet?

Az aktualis merlin firmware-el nincs ez a hiba es a 2vel ezelotti gyarival sem.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1543) zsolt501 válasza Hyena (#1542) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az a helyzet, hogy én is Merlint használok, mióta meg van a router, ezért ebben nem nagyon tudom mi lehet a megoldás, még annyit kipróbálnák, hogy másik böngészőben mit csinál, én 64-bites Chrome böngészőt használok, és soha ilyen gond nem volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1544) Hyena válasza zsolt501 (#1543) üzenetére


Hyena
senior tag

probaltam mar chrome-al, internet explorerral, edge-el, androidos tabletrol chrome-al es meg sorolhatnam, de amikor megbolondul nem mukodik semmivel

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1545) ddmb


ddmb
aktív tag

A routerom dobozán egyetlen MAC cím szerepel: AC:9E:17:6B:F7:10

Ha beírom az 192.168.1.1-et, akkor a menüben a 2.4GHz fülön ez van:
LAN MAC address
AC:9E:17:6B:F7:10
Wireless 2.4GHz MAC address
AC:9E:17:6B:F7:10

Az 5GHz fülön meg ez van:
LAN MAC address
AC:9E:17:6B:F7:10
Wireless 5GHz MAC address
AC:9E:17:6B:F7:14

Amikor a router azt mutatja, hogy a gépem 5GHz-en csatlakozik a routerre, akkor az arp -a parancs még ekkor is AC:9E:17:6B:F7:10 MAC címet mutatja. Valaki elmagyarázná? Én eddig azt hittem, hogy minden interface-nek egyedi MAC címe kell hogy legyen. Tehát a routeromnak minimum 3 különböző MAC címe kéne hogy legyen, ehelyett jóformán 1 db van. A AC:9E:17:6B:F7:10 címet miért nem mutatja az arp parancs?

[ Szerkesztve ]

(#1546) zsolt501 válasza ddmb (#1545) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Jó kérdés, de szerintem ne ezen őrlődj, mert ha jól működik akkor mi a gond?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1547) ddmb válasza zsolt501 (#1546) üzenetére


ddmb
aktív tag

nincs gond, csak nem vagyok túl jó IPből... szeretném már jobban érteni mi hogyan történik... a hozzászólásom végén elírtam a MAC címet, természetesen a AC:9E:17:6B:F7:14 címről van szó, hogy az arp miért nem mutatja...

[ Szerkesztve ]

(#1548) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!

Másfél hónapja van meg az Asus AC68u routerem, egy TP Link WDR-3600at váltottam le vele. A gondom az, hogy a TV-m nem tud az otthoni hálózatra csatlakozni, nem látja a tárolt cuccokat, csak ha a routert újraindítom. Ilyenkor kb 1 napig rendben, aztán megint nem találja a megosztott dolgokat, meg úgy a hálózatot egyáltalán a TV.
A régi routerrel nem volt ilyen gondom az mindig 'látta ' a hálózatot.. A routeren most Merlin firmware van, ma raktam fel a legfrissebbet. Szerintetek mitől lehet?

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#1549) zsolt501 válasza Gabe81 (#1548) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A Tv szoftvere mennyire friss?
A router memóriája mennyire van ilyenkor tele, mikor a tv nem látja?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1550) Gabe81 válasza zsolt501 (#1549) üzenetére


Gabe81
tag

A TV szoftvere az a legutolsó amit lehetett rátölteni. Bár már egy jó ideje nincs frissítés hozzá...
A router memóriáját hol tudom megnézni, hogy mennyire van tele?

A legszebb sport a kétszáz női mell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.