Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) fantest1 válasza fantest1 (#943) üzenetére


fantest1
csendes tag

Nos sikerült beállítani a torrentszervert ez alapján az útmutató alapján és szerencsére van benne watchdir, szóval egy kis beállítgatás után működött is. A formázás során viszont akadtak gondok: A MiniTool Partition formázta Ext3-at nem szerette a router, úgyhogy végül GParteddel formáztam meg veze ajánlása alapján.

Jelenlegi problémám, hogyha a Transmission fut, de minden feladatát elvégezte nem kapcsolja ki a külső HDD-t :( (ha kikapcsolom a Transmission-t akkor faszán leáll). Egyelőre nincs ötletem ezzel kapcsolatban, hogy mi lehet... Valaki?

Most következik majd a DDNS-es távoli elérés beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#952) krealon válasza fantest1 (#951) üzenetére


krealon
veterán

"Jelenlegi problémám, hogyha a Transmission fut, de minden feladatát elvégezte nem kapcsolja ki a külső HDD-t :( "

Ezek szerint nem erted mi az a bittorrent.
Ha "a Transmission fut", akkor nincs olyan, hogy "minden feladatát elvégezte".
Amig a fut a program, addig kommunikal az interneten es olvassa a fajlokat a HDD-rol, igy teljesen termeszetes, hogy nem all le a winyo.

"(ha kikapcsolom a Transmission-t akkor faszán leáll). Egyelőre nincs ötletem ezzel kapcsolatban, hogy mi lehet..."

Ez igy termeszetes.

(#953) fantest1 válasza krealon (#952) üzenetére


fantest1
csendes tag

Miért ne lenne olyan, hogy minden feladatát elvégezte? Ha letöltött egy torrentet, ill. a seed rációt elérte, akkor a torrent megáll. Nem tölt, nem seedel, nem keres peerek után. Erre értem, hogy feladatát elvégezte. Ha ilyenkor nem kéne leállnia, akkor tényleg nem tartom logikusnak a bittorentet/transmissiont...

(#954) zsolt501 válasza fantest1 (#953) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez inkább a transmission hiba, vagy inkább hiányosság, mert ilyen lehetőség az utorrentben van, csak emitt szerintem kimaradt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#955) krealon válasza fantest1 (#953) üzenetére


krealon
veterán

Akkor irj (vagy irass valakivel) egy script-et, ami figyeli, hogy a transmission nem csinal semmit, es akkor lelovi.
Problem solved. :B

(#956) Simi121 válasza fantest1 (#953) üzenetére


Simi121
aktív tag

Szerintem itt beállítható, vagy az arány vagy a seed idő alapján leállítja. Nekem pont ez volt a gondom, hogy leállt a feltöltés.

Simi

(#957) elninhoo


elninhoo
csendes tag

Hali.

Ma bekötötték az új netet UPC 240Mbit/s. Egyből speedtest próba. A letöltésnél nem változott semmi az előző (120Mbit/s) csomaghoz képest, 94Mbit/s körül maradt. A routert megkerülve viszont az érték felkúszott 180Mbit/s-ra. A Kérdésem, hogy milyen beállítást kell alkalmazni a routeren, hogy elérjem az új csomag kínálta értékeket. A feltöltési sebességgel minden rendben, a routerrel is, és anélkül is, megduplázódott az előző csomaghoz képest.
Jelenlegi fw: 3.0.0.4.376.3626.
Aki ezután a verzió után frissített már, az legyen szíves írjon, hogy melyik az ennél újabb, ami magyar nyelvű, mert szívesen lefrissíteném, csak az ez után következőnél pedig (3.0.0.4.376.3715) oda van írva, hogy JP ONLY és a későbbieknél már nem részletezi, hogy nyelvi téren mi a helyzet.

Tudom, hogy ez már lehetett itt téma, de hosszas böngészés után se találtam meg...

(#958) zsolt501 válasza elninhoo (#957) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Fura, mert nálam az 500-as Digis netet gond nélkül viszi, de amíg teszt jelleggel megkaptam az 1000-es netet azt is bírta, még a fordítottját is, mármint mikor 1 napra a feltöltésem volt gigabites.

Szóval elég fura a probléma, viszont ami a leírásodból nem derül ki,hogy mivel tesztelted, és hogy, mert ez is befolyásolja a végeredményt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#959) elninhoo


elninhoo
csendes tag

Ezek az eredmények kábelen lettek tesztelve, (UTP CAT 5E) először a szolgáltató által hozott új modem-router-pc (94Mbit/s). A másik teszt (180Mbit/s) is kábellel, csak modem-pc, router kihagyásával. A routerrel wifin is próbáltam persze, (ipad air 2-vel) de ott minden rendben volt. (231Mbit/s)
Ahogy kiveszem a szavaidból, azt akarod mondani, hogy mindenféle beállítás nélkül mennie kellene pl. az 1000Mbit/s-nak? Gyári fw.-d van?

(#960) zsolt501 válasza elninhoo (#959) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Pontosan jól érted, hogy mire céloztam.
Arról a gépről tudnál írni, amin ezt az alacsony értéket hozta, az ilyen mértékű lassulást egy hibás tűzfal vagy vírus irtó is okozhat, illetve bármilyen más szoftver is, de az biztos, hogy ez nem router hiba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#961) elninhoo


elninhoo
csendes tag

Pontosan mit írjak le a gépről? Azért nem tudom, mert ha a routert megkerülöm, akkor lényegesen megnő a letöltési sebesség. Ha nem, akkor marad minden a "régi". Ha konkrétan megírod, hogy mire vagy kíváncsi, akkor mindent leírok.
Bocsi, de mondhatni, hogy még kezdő vagyok és így nem tudom mire gondolsz.

(#962) zsolt501 válasza elninhoo (#961) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Írtam privátot, hogy ne legyen szét offolva itt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#963) dbius válasza zsolt501 (#962) üzenetére


dbius
veterán

Nyugodtan írhatjátok itt is, engem is érint a dolog.

Nekem a feltöltésem nincs meg a jelenlegi windows rendszer alatt (4 Mb helyett csak 1Mb). Korábban már jeleztem itt, de csak arra jutottam több napi tesztelés után, hogy valamelyik windowsra telepített szoftver okozza, de hogy melyik, arra nem jöttem rá és nem fogok most emiatt nulláról telepíteni mindent. Ami biztos, hogy esetemben tűzfal és vírusírtó biztosan nem okozza, mert azokat ellenőriztem, illetve lan drivert frissítettem.

Egyébként nálam is csak egyetlen gépet érint a probléma, amelyik kábelen csatlakozik a routerre (jogtiszta win7 sp1 x64 ultimate hun, rendszeres frissítésekkel). Ugyanezen a gépen Linux alatt minden rendben van, csak windows alatt van valami gubanc.

Nálam a routeren egyébként a Merlin xxxxx.47-es verziója van fent.

[ Szerkesztve ]

(#964) zsolt501 válasza dbius (#963) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Sajnos driver szokott még ilyen problémát okozni, vagyis a LAN csatoló szoftvere, érdemes más driverrel is próbálkozni.

Jó régi merlint használsz, érdemes néha frissíteni is, főleg a most megjelenő verziót lesz érdemes feltenni, a béta verzió már fenn van, de a végleges verziót majd érdemes lesz feltenni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#965) r0by


r0by
addikt

Valaki használja a wifi időzítőt merlin (vagy gyári)alatt?
Addig tökéletesen működik, amíg meg nem nyomom a wifi ki-be gombot. Onnantól kezdve elfelejti, hogy az valaha is időzítve volt... :W
Nem gond, mert írok cront..

(#966) zsolt501 válasza r0by (#965) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha én beidőzítem nap szakra, hogy mikor kapcsoljon be, majd ki akkor ebbe miért avatkozzak be manuálisan?
Én merlin alatt használom, de ott én kézzel nem piszkálom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#967) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert például beállítod, hogy délelőtt kikapcsoljon, úgysincs otthon senki, de ma szarul érzed magad, és nem mentél melózni, így bekapcsolod a wifi-t...

[ Szerkesztve ]

(#968) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#967) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Van benne igazság :R

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#969) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak úgy ötleteltem, én egyébként nem használok időzítést, nálam non-stop be van kapcsolva a wifi, mert fiamnál se tudni mikor jön haza korábban a suliból, aztán inkább menjen mindig, mint, hogy elkezdje nyomkodni rajta a gombokat, aztán reset legyen a vége! :)

(#970) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#969) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Wifin én használom egyedül, estére mindig lelövöm a wifit, legalább ez nem fogyaszt este. :) nem mintha túl sokat fogyasztana, de legalább sugárzás sincs addig amíg alszom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#971) dbius válasza zsolt501 (#964) üzenetére


dbius
veterán

Ezért is próbáltam drivert frissíteni, de az sem segített nekem. Kíváncsi vagyok a kollégánál kiderül-e, hogy mi fogja vissza. Remélem igen! :K

(#972) zsolt501 válasza dbius (#971) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Régebbi driver-t próbáltál, nem mindig a friss a jó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#973) dbius válasza zsolt501 (#972) üzenetére


dbius
veterán

Nem, még az jutott eszembe, hogy megnézem a windows alap driverével (feltéve, hogy felismeri), nem a gyártó sajátjával! Köszi a javaslatot!

(#974) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Lenne itt egy eretnek off kérdésem: Szerintetek mennyiért lehetne kínálni / eladni a jelenlegi Asus RT-N66U routeremet?
Ennek függvénye, hogy bele tudok-e vágni a RT-AC68U vásárlásba.
Más: Hol találok konkrét információkat az N66, AC68U, AC87U belső felépítésével, elsősorban CPU, RAM, stb. összehasonlításával kapcsolatban?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#975) zsolt501 válasza VGYke (#974) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Túl sokat ne remélj, mivel N-es, és ugye amit a boltból kihoz az ember az egyből veszít az értékéből...
De olyan 20e körül kaphatsz érte, mivel most az új ára olyan 30-35e körül mozog.

A routerekkel kapcsolatban a hardverrel kapcsolatban [link] itt találsz infókat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#976) VGYke


VGYke
addikt

Köszönöm! És most tanácsot szeretnék kérni megéri / nem éri meg a váltás kérdésben.
Lakásomban nincs kiépítve UTP, mined eszköz WiFi-n kapja a delejt.
Eszközeim: PC ami X79 Deluxe alaplapon 2T2R Dual-Band antánnával AC "vevővel" rendelkezik, Dell Inspiron 7537 laptop fene tudja milyen wifi AC eszközzel, Samsung HU8200 TV kideríthetetlen N vagy AC belső adapterrel, Samsung TV külső N-es, de 5GHZ-t tudó adapterrel, és stb. amik nem számítanak.
Jelenlegi routeremmel nincs különösebb probléma, a belső hálózaton router-TV DLNA kapcsolaton simán mennek az FHD 1080p filmek.
100/50-es net előfizetésem van, amit emelni kellene, de nem merek a jelenlegi RT-N66U router miatt:
2,4Ghz-en, 5Ghz-en méréseim miatt. Ok, nem ellenőriztem le milyen CAT kábel jön kívülről a routerig mert az már a Digikabel tulajdona és nem is látom a jelölést. De tételezzük fel hogy CAT5E,6,vagy7 és bejön az a sávszélesség ami kell. (Méréseket a PC AC adapterrel végeztem, 2,4 majd 5-re csatlakozva)
Elképzelhető az AC68U esetén, hogy ezek a sebességek növekednek?

USB3-as 2TB HDD van most a jelenlegi RT-N66U routeren. Másolok a routerre csatlakoztatott HDD-ról (ami USB3, de ezen csak USB2 van) a PC-re 5Ghz csatlakozásnál:
Ennyi a TC szerinti sebességem:

Ennyi a feladatkezelő szerinti sebesség:

Szerintetek a fentiekhez képest sokkal jobb sebességeket érhetnék el az RT-AC68U routerrel?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#977) fantest1 válasza VGYke (#976) üzenetére


fantest1
csendes tag

Üdv!

A te tesztjeid nem feltétlen mutatják jól a routered teljesítményét: az egyik az internet sebességet méri "jól", másik meg az usb sebességét. Azt ajánlom próbálj két SSD-vel felszerelt gép között nagyméretű fájlokat mozgatni, talán ez a legpontosabb mérés.

Másrészről: az N66U egy elég jó router. Ezt a 100/50-et ahogy látom viszonylag jól ki is szolgálja. Nem tudom pontosan mire használod a netet, de egy átlag felhasználónak ez már bőven elég: pillanatok alatt betöltődnek a weboldalak, stb. Ha viszont a torrent (vagy más nagy sávszélességet igénylő funkciók) fontosak neked akkor az megint más kérdés.

De még összetettebbé válik azzal a kérdés, hogy sok már ac-t tudó eszközzel rendelkezel, ezeket pedig nyilván csak egy AC-s routerrel lehet teljesen kihasználni.

Az Usb-s sebességekről: az ac68u elleni egyik legnagyobb érv az, hogy az usb 3.0 sebessége viszonylatban lassú. De még így is gyorsabb (sokkal) mint a te jelenlegi 4,8 MB/s-es routered. (Konkrét értékekről írtunk korábban a topikban)
Végezetül: én azt mondom, hogy az ac68u egy jó választás lehet. De kérdés, hogy neked megéri-e (fenti témafelvetéseim talán segítenek), ismerve az új router árát. A döntés a Tied, esetleg érdemes lehet kihasználni a webshopoknál jellemző 14 napos visszatérítési garanciát és ez idő alatt jól kipróbálni, hogy megéri-e.

Remélem tudtam egy picit segíteni. :))

U.i.: én pont most keresek n-es routert :D

[ Szerkesztve ]

(#978) jeni válasza VGYke (#976) üzenetére


jeni
félisten

helyedben az RT-AC56U routert venném.

(#979) skh


skh
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Amire szükségem lenne: multiPVC/VLAN (az IPTV-hez) és ARP binding (NAS WOL).
Úgy láttam az IPTV megoldható, azonban az ARP binding-ra vonatkozóan nem találtam semmit.

Van valakinek használható ötlete/tapasztalata/javaslata?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#980) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Kijött Merlinből a 378.50_0 [link]

Én még várok vele 2-3 alverziót, mielőtt átszabom vele a routert. Elég nagyok a változások ahhoz, hogy problémás legyen még

Közvetlen link a letöltéshez: [link]

378.50 (7-Feb-2015)
- IMPORTANT: You must do a factory default reset, and manually
reconfigure your setting if coming from a version
older than 378.50. Failure to do so can
lead to various issues with wifi, OpenVPN,
and the new AC68U bootloader.

- IMPORTANT: Please read this changelog, especially the changes
related to jffs, user scripts/config and OpenVPN in
the previous 378.50 betas.

- NEW: Merged with Asus GPL 378_4129 code.
- CHANGED: Reverted back to vsftpd 2.x, as 3.0.2 doesn't work properly
on MIPS architectures (and possibly other particular
scenarios as well).
- CHANGED: Added warning to the DDNS page if you set the type
to Custom and either JFFS or custom script support isn't
enabled
- FIXED: A few unescaped quotes in the French dict breaking VPN pages
- FIXED: MAC list would get corrupted when removing and re-adding
entries on the MAC filter list
- FIXED: AC68U CFE update wasn't written to flash due to permission
issues
- FIXED: Static Key field wasn't visible when using HMAC authentication
- FIXED: syslogd was always enforcing the -S switch
- FIXED: When setting a static DHCP from the networkmap, the user-entered
name wouldn't be used. Now it gets used, and we rely on the rc
daemon to properly handle it if it's not a valid hostname (it will
simply not provide it to dnsmasq's static name list).

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#981) zsolt501 válasza AtHoS (#980) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én feltettem, de találtam hibákat már most igaz így is működik a rendszer, de észrevehető.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#982) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Közben rájöttem mi a gond, de azért még így sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#983) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Egy dolgot nagyon nem értek, mégpedig mitől lehet az, hogy a CPU esetén ami ugye kettő maggal rendelkezik, az egyik magot 30% körül hajtja, míg a másikat 0%-on nekem kissé fura, ennyire mintha nem lett volna különbség a magok kihasználásában.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#984) fantest1 válasza zsolt501 (#983) üzenetére


fantest1
csendes tag

Többnyire az egy magra (~rosszul) fejlesztett alkalmazások miatt van ez...

(#985) AtHoS válasza zsolt501 (#982) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A hibák, észrevételek jöhetnek konkrét infókkal ide a fórumba, hátha vannak, akik hasonló jelenséggel szembesülnek avagy mások esetleg elkerülhetik ezeket egy későbbi frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#986) zsolt501 válasza AtHoS (#985) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nos oda jutottam, hogy az adaptív qos összecsinálta magát, lényeg hogy az okra is rájöttem.

Mielőtt felteszitek az új szoftvert akár gyári akár merlin előtte resetelni, és az NVRAM-ot is törölni, mert különben nem fog rendesen működni, és úgy jártok mint én, vagyis nem fog stabilan menni a router.

Ja és ellenőrizzétek, azt is mielőtt felteszitek az új szoftvert, hogy biztos törlődött e minden, mert nekem 3x kellett neki esnem a resetelésnek mire tényleg törlődött, illetve az első körben az NVRAM sem akart törlődni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#987) zsolt501 válasza zsolt501 (#986) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nos adaptív qos továbbra is gyenge, felesleges bekapcsolni jelen formájában, mert pár óra használat után megfekszik, viszont amíg működött addig szépen tette a dolgát, de pár óra elteltével nem monitorozza megfelelően a sávszélességet.
Az is biztos, hogy nem memória vagy proci gond miatt esik szét, mert azok nem akadnak ki, hanem maga az a programrész esik valami miatt szét.

Amúgy maga a router az új szoftverrel sokat gyorsult, jellemzően egyéb problémát nem találtam még, max annyi, hogy ha egyszer elindul a Web Histroy azt nem lehet leállítani, folyamatosan megjegyzi a router merre is jártatok az interneten, szóval erre érdemes figyelni, mert akár kellemetlen is lehet :DDD

Illetve a DHCP kezelésben is van egy hiba, mégpedig a régi stabillal még jó volt a DHCP bérlés kezelés itt valami ok miatt megkeveredik, olyan mint ha nem a routertól bérelnék az IP címeket az eszközök, hanem kézileg lennének az eszközökbe beállítgatva, holott ez nem igaz, mert minden eszköz a routertől kapja az ip címet. Szóval ez még okozhat problémát a hálózat stabilitására.

Valaki jelezhetné ezeket a hibákat Merlin felé, mert az én Angol tudásom elég gyatra , és jó lenne ha ezek a hibák javításra kerülnének főleg a DHCP kezelés.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#988) daam


daam
tag

Megjelent a 125-ös tomato, sajnos a forgalmat még mindig nem loggolja :-(

(#989) AtHoS válasza zsolt501 (#987) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Már a 378.51 alfa verzióját tesztelgetik, szóval megy a munka a háttérben

read-only mode on the forum

(#990) zsolt501 válasza AtHoS (#989) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Annak örülök, lehet e tudni valamit, hogy mik változnak benne, mert az Adaptiv QoS katasztrófa de leginkább a sávszélesség monitorozása na az az igazi BUG halmaz, de DHCP szerver sem túl tökéletes, mióta módosították.
Ja és a WiFi esetén egy elég fura fordítás is van benne, a frekvenciát Zenekarnak fordították, mikor ezt megláttam jót röhögtem :D

De ez is szépen van fordítva "Dátum rádió engedélyezésére (week days)" :C

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#991) AtHoS válasza zsolt501 (#990) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ennyit találtam egyelőre:

- NEW: Added support for the RT-AC3200
- NEW: ARM support for Entware, using Zyxmon's Qnapware repository.
- FIXED: When enabling WAN access to webui, the router would always
forward both http and https ports regardless of if either of
these were disabled.
- CHANGED: Reverted our handling of WAN down situations back to
Asus's code in an attempt to resolve the random issues
experienced by Beeline customers.

Ebből azért az Entware rész eléggé megindítja a fantáziám. Kíváncsi vagyok mennyire lesznek már most működőképesek ARM esetén az Entware csomagok. Lehet nem kell "bohóckodni" Debian Wheezy-vel?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#992) zsolt501 válasza AtHoS (#991) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ahogy nézem a Qos hibát nem javítják még, lehet várják az Asus javítását, mert álítólag a QoS rész zárt program...

Az Entware mit takar, hallottam már róla, de nem igazán ismerem, mire jó, és mik az előnyei?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#993) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Most néztem a gyáriból is jelent meg egy frissítés, igaz Japán régióra, valószínű pár napon belül jön egy nagyobb frissítés is a gyáriból.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#994) AtHoS válasza zsolt501 (#992) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az Optware lényegében egy csomagmenedzser. A korábban használatos telepítendő csomagok ezen alapultak, viszont ezek már nagyon régi fejlesztésűek.

Az Entware újabb fejlesztésű csomagokkal rendelkezik, de eddig ARM alapon nem voltak elérhetőek.
"The Entware. A modern Optware replacement"

Mondjuk majd jönnek a linux guru-k és szebben, érthetőbben megfogalmazzák :B

read-only mode on the forum

(#995) Intruder2k5 válasza AtHoS (#991) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Működőképesek, és frissek is...

http://qnapware.zyxmon.org/binaries-armv7/

(#996) AtHoS válasza Intruder2k5 (#995) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na, ez jó hír akkor. Várom az új merlin-t, mert a mostanit nem raktam föl, gondoltam van pár probléma vele, de az .51-es az Entware miatt tényleg nagyon szimpatikus. Lehet átkonfigurálni majd a routert Debian-ról.

Gondolom itt annyi elég lesz, hogy kiszedem a Debian alól indító szkripteket és telepítem az Entware alapú csomagokat. Bár ugye Optware kell a Debian-hoz, szóval előbb azt is el kell majd tüntetni és csak ezután jöhet az Entware

read-only mode on the forum

(#997) zsolt501 válasza AtHoS (#996) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Javaslom várd meg az Asus gyári frissítés után kijövő Merlint, mert jelenleg bizony torka véres még az új szoftver, főleg amik nemrég belekerültek, több mint valószínű új boot loader is lesz, mert ha minden igaz abban is vannak hibák, és ha minden igaz ezen dolgozik gőzerővel az Asus.
Amúgy WiFi jelerősség probléma is van az új szoftverben, műszeres mérést végeztem vevő oldalon, és ahol eddig -35dBm volt a jelerősség ott most -45 és -48dBm 5GHz-n ami azért kicsit fájó tud lenni, főleg ha van egy két fal is a router és a készülék közt. először én sem vettem észre ezt a csökkenést, csak mikor olvasgattam a fórumot, no ott derült ki, hogy variáltam a wifi teljesítményével, mert volt akinek már ez a csökkenés zavaró lett, mert szakadozott az elérése.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#998) AtHoS válasza zsolt501 (#997) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi az infót, akkor egyelőre várakozás lesz :R

read-only mode on the forum

(#999) zsolt501 válasza AtHoS (#998) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nincs mit, én sem örülök ennek az egésznek, ha vissza olvasol, elég rendesen szívtam is az új szoftverrel, de végül kikapcsoltam a QoS-t, pedig jó lenne ha működne a dolog, mert nagyon ígéretes, a WiFi meg külön szívás ott ahol fontos a nagy jelerősség.
A DHCP hiba meg külön zavaró, mikor nem úgy ad IP-t ahogy az elvárható lenne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1000) AtHoS válasza AtHoS (#998) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na, beadta a kulcsot a Scythe Kama Connect 2 Adapter tápegysége. Szóval első körben ezt kell helyrehozzam :( 12V/3000mA

megyek aludni, mert 4 kor kelés, aztán délután szétszedem, hátha csak újra kell kondizni....

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.