Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Amit még mindig gyengén oldott meg az Asus, az a 2 proci mag kezelése, az első mag kb 10% jobban van hajtva, mondjuk ez a régebbi verzióknál is így volt, ha az emlékezetem nem csal, az is lehet, hogy ez maga az optimalizálás hiánya lehet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1152) zsolt501 válasza zsolt501 (#1150) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

QoS kikapcsolása megoldott 2 érdekes problémát, vagyis még tökéletlen ez a funkció, szépen lecsökkent a prociterhelés is egy normális szintre és a RAM fogyasztás is beállt egy normális szintre, szóval a probléma ezekben a funkciókban leledzik, ha ezt megoldják akkor számomra tökéletes lesz, de ezeket a funkciókat az asusnak kell rendbe tenni, mert ezt Merlin nem tudja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1153) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma is megjelent egy új Merlin

378.52_2 (5-Apr-2015)
- CHANGED: Updated AiCloud prebuilt binaries for MIPS models
- CHANGED: Applied kernel patch for MIPS kernel ported from 376_3861,
related to CTF support
- FIXED: AiCloud would fail to start unless you had HTTPS enabled for
the webui (causing the key/cert to be missing)
- FIXED: DDNS hostname would become corrupted after backing up
your router configuration (Asus bug)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1154) Halo


Halo
senior tag

nézegettem a fórumot, de okosabb nem lettem...
amióta megvan a kicsike, bukom az arányomat rendesen... 20 KB/s-nél nem ment feljebb... pedig 10/10-es a netem, korábbi TPlinkes jószágról egész szép kis arányt hoztam össze, de most... állnak a torrentek... szinte semmit élet. Még letöltés közben csak-csak visszatölt, és ennyi...

alap minden - min kellene változtatnom?

(újraindítás - újratelepítés - ilyesmin már túl vagyok.)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#1155) Intruder2k5 válasza Halo (#1154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen firmware, milyen kliens?

(#1156) zsolt501 válasza Halo (#1154) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Milyen szoftver van a routeren?

DHCP szerver oszt IP-t a gépnek fixen, vagy a gépen kézzel állítottál be valamit, illetve WAN - Virtuális szerver / Port továbbítás be van állítva rendesen?
Sok a kérdés, de ott valami nagyon nem stimmel, szerintem valamit nem állítottál be rendesen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1157) Hyena


Hyena
senior tag

Uj hivatalos firmware:

ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.378.4850
Release note:
- Add DDNS support method and tutorials on web interface when DDNS is not able to use in some areas.

Letoltes a szokott helyrol.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1158) Intruder2k5 válasza Hyena (#1157) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És egy új összefoglaló is. :)

(#1159) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok.
Jobb oldalon van a processzor? Úgy értem, hogy a jobb oldalon a nagyobb.

(#1160) Intruder2k5 válasza sziku69 (#1159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1161) sziku69 válasza Intruder2k5 (#1160) üzenetére


sziku69
senior tag

Most tettem a hátuljára egy ventit. Jelenleg 61 fokos.

(#1162) Intruder2k5 válasza sziku69 (#1161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Túl van húzva?

(#1163) sziku69 válasza Intruder2k5 (#1162) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem. De padlófűtés van, és 90 fok körül volt az átlag.

(#1164) Intruder2k5 válasza sziku69 (#1163) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kibírja...

(#1165) sziku69 válasza Intruder2k5 (#1164) üzenetére


sziku69
senior tag

Kicsit maximalista vagyok. :) Úgy tudom 130 fokig van hitelesítve. De a hűtés jótékonyan hat az élettartamra.

(#1166) Intruder2k5 válasza sziku69 (#1165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez biztosan így van! De az is, hogy én tuti nem viselnék el egy aktív hűtéses routert. No de, ez már legyen az én bajom. :)

(#1167) AtHoS válasza Hyena (#1157) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak hogy pontosak legyünk: Beta Version 3.0.0.4.378.4850

Tehát óvatosan, mivel nem stabil verzió jelent meg

read-only mode on the forum

(#1168) sziku69 válasza Intruder2k5 (#1166) üzenetére


sziku69
senior tag

Csendesen duruzsol a venti, és nem is látszik. :)

(#1169) Intruder2k5 válasza sziku69 (#1168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nahát, pedig olyan jó megoldások vannak a neten... :)

(#1170) sziku69 válasza Intruder2k5 (#1169) üzenetére


sziku69
senior tag

Bakker, ez elég gáz! :D :Y :Y :W

(#1171) gyilkos répa válasza Intruder2k5 (#1169) üzenetére


gyilkos répa
tag

hahahaha :))

[ Szerkesztve ]

(#1172) sziku69


sziku69
senior tag

Ma filmet néztünk a routerre kötött winyóról. Valamiért egy idő után megszakadt a kapcsolat. Kb 20 perc után.
Utána már megtudtuk nézni végig a filmet. Valami beállítási gond lehet?

(#1173) AtHoS válasza sziku69 (#1172) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sok filmet még nem néztem, inkább zenét hallgattam. Zenével nem volt eddig gond és azzal a pár filmmel sem, amit sikerült onnan játszani.

Más

Beüzemeltem a 378.52_2 Merlin-t. Simán webes felületről egyből lehetett rakni a korábbi felépítésűre, nem problémázott.

A régebbi FW esetén volt lehetőség az FTP részen írási/olvasási jogok beállítására a mappákon a létrehozott felhasználók számára. Most viszont automatán megoszt minden mappát a routerre kötött winyókról és nem jelenik meg ebben a menüben egyetlen eszköz sem. Nyomtam már egy gyári értékre való visszaállítást, ami szétvágta a telepített entware-t, így azt rakhattam újra (szerencsére a mapparendszer megmaradt és a már bekonfigurált rtorrent+rutorrent hamar visszaállítható volt), de eszköz ezt követően sem jelent meg sem itt, sem a Samba megosztási részen :F

Ja igen. Entware telepítése kb 2 perc (de lehet annyi sincs), az rtorrent+rutorrent+lighttpd telepítéssel szintén hasonló időt kell eltölteni. A rutorrent pluginek több időt vesznek igénybe letöltögetni őket.

A régi traffic adatokat is szépen megette az új FW, megérte lementeni

Szóval pikk-pakk ment az entware beüzemelése. Mintha kicsit pörgősebb, gördülékenyebb lenne debian után.
Viszont rutorrent a státuszsorban egy órával korábbi időt mutat, mint pl. a router rendszernapló részén olvasható. Ezt még ki kell deríteni mi a fenéért.

read-only mode on the forum

(#1174) zsolt501 válasza AtHoS (#1173) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kérlek a hibákat te is és a többiek is jelezzétek Merlin felé, mert csak így lehet javítani őket.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1175) *H* válasza AtHoS (#1173) üzenetére


*H*
aktív tag

Melyik FW-ről frissítettél? Működik az 52_2-nél is a jogosultságok beállítása és látszik a csatlakoztatott eszköz is.
A Samba-nál R/W - R - No, az FTP-nél R/W - W - R - No lehetőségek vannak. A rendszergazdai fióknak mindenhez teljes hozzáférése van alapesetben, új felhasználó létrehozása esetén pedig alapból No beállítás lesz, tehát nem oszt meg semmit.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1176) Klara_


Klara_
őstag

AC56U athelyezes miatt mar nem muzsikal fenyesen WiFi teren. Oldara kellen szorni a jelet, de O leginkabb elore fele szereti, amivel szivok mert a mostani helyen allandoan forgatni kellene.
Ha valtanek 68-ra es beforgatnam a ket oldalra a 2 szelso antennat az javitana a helyzeten? Xiaomi Note 4G-t es egy Intel Centrino Advanced-N 6205ANHMW-t kellene kiszolgalnia neha egyszerre, a ket kulonbozo vegen a lakasnak. A router kozottuk van.

(#1177) zsolt501 válasza Klara_ (#1176) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen, és ezt felejtik el nagyon sokan, hogy a beépített antennának pont az a hátránya, hogy nem lehet a wifi jelét irányítani finoman, illetve ezek jobbára 1 irányba szórják a jelet.
Mondjuk azért csodákat ne várj, mert a wifi jel terjedését nem csak a kialakítás, hanem a falak, és a környező tárgyak is befolyásolják, mivel nem tudjuk, hogy nálad pontosan mik a körülmények ezért 100%-os biztosra nem szabad venni semmit.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1178) AtHoS válasza *H* (#1175) üzenetére


AtHoS
nagyúr

3.0.0.4_376.49_5 verzióról frissítettem, de nem problémázott, gond nélkül megette a 378.52_2-t

Nálam a felhasználók melletti jobb oldalon nem él a gomb és nincs egy választható elem sem (sem a samba sem az ftp részen, dlna-nál viszont minden rendben). A hozzá tartozó + gomb is deactív. Most nem tudok távolról belépni, mert nem kapcsoltam be a távkezelést hozzá, így képet nem tudok lőni. De sajnos nincs ott az aminek lennie kellene.

Mit tudnék tenni? Rakjak el egy friss gyári FW-t és arra ismét a Merlint?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1179) Klara_ válasza zsolt501 (#1177) üzenetére


Klara_
őstag

Terjedesre a mostani is jo lenne, de mivel falon van rossz fele sugaroz. Ha leveszem es forgatom semmi gond. De 2 fele forgatni egyszerre igy sem tudom... Az elkepzeles az, hogy a 68ason a 2 iranyba kilokom a ket szelso antennat, a kozepsot pedig felfele, igy minden iranyban normal lefedettseg keletkezik, nem csak a router elott.

(#1180) Intruder2k5 válasza AtHoS (#1178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reset, vagy nvram törlés nem segít?

(#1181) AtHoS válasza Intruder2k5 (#1180) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gyári beállítást nyomtam a belső felületről (ahol a FW frissítés is végezhető). Ekkor a már telepített entware el is szállt (újra kellett telepíteni), illetőleg teljesen újra kellett konfigolni a routert.

nvram-ot merre, hogyan tudom törölni? Lehet az lesz a ludas

read-only mode on the forum

(#1182) zsolt501 válasza Klara_ (#1179) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ezzel javulhat a dolog, de itt sem javasolt a falra szerelni, igaz nem is tudnád, mert ez csak polcra helyezhető falra nem, mert nincs rajta rögzítési pont, illetve a kábelek is a fal felé vannak elvezetve, illetve a hátulján a bekapcsoló és a led vezérlő kapcsoló is a hátulján van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1183) Intruder2k5 válasza AtHoS (#1181) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos a kettő egy, és ugyanaz, tehát nem segített...

(#1184) Klara_ válasza zsolt501 (#1182) üzenetére


Klara_
őstag

56U is polcon van, ami a falon van, ugy van a falon. Csak szuk a polc kb 7cm igy forgatni nehezkes.
Lattam a kialakitasat, nagyon hasonlo mint a 68U.

(#1185) zsolt501 válasza Klara_ (#1184) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az tényleg elég szűk polc

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1186) AtHoS válasza *H* (#1175) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na, itt egy kép, ahol látható, hogy nem jelenik meg semmi miközben 2 winyó is rá van kötve a routerre

FTP menüben ugyanez a helyzet.

Most mentek egyet, majd felrakok egy gyári FW-t ebből a szériából és arra az 52_2-es Merlint, hátha megjelennek a szükséges dolgok

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1187) AtHoS válasza AtHoS (#1186) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajna a 3.0.0.4.378_4585 verzióval is pontosan ugyanez a helyzet

read-only mode on the forum

(#1188) AtHoS válasza AtHoS (#1187) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Végiglépkedtem az aidisk varázslón és megjelent utána a winyó a megfelelő helyen. Most rakom ismét a Merlin-t....

Szerk.

Királyság van, Merlin-nel is előkerült a hiányzó rész :))

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1189) Halo válasza zsolt501 (#1156) üzenetére


Halo
senior tag

hajjajj...

úgy látom, van baj bőven :)

kérlek, magyarázd már el akkor beállításról beállításra, hogy mit / miket kell tennem!
(ha időd, kedved engedi. :) )

a tp-linkesre csak rádugtam mindent és kész, nem kellett semmit "okoskodni". itt meg... alapvető dolgokat (se) tudok... :F

alap fw, legutolsó gyárival, win7-es és androidos eszközök "lógnak" a hálón - meg egy wifis nyomtató.

(pl. olyan "bugom" is van, hogy nagyon sokszor megjelenik az "oldal nem jeleníthető meg" üzenet egy-egy új weboldalnál, aztán "újratölt" és bedobja az oldalt. csak zavaró - és tuti ez is valami beállításelbarmolás eredménye... :) )

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#1190) zsolt501 válasza Halo (#1189) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Baj az nincs, max a hozzáértés nem olyan szintű ami elégséges lehet ehhez a művelethez :)

Nem olyan vészes ezt beállítani, és felsőfokú végzettség sem kell hozzá, maximum idő és türelem, mert rossz esetben is max 10-15 perc alatt beállítható minden ami kellhet.

Ha segítség kell a beállításokhoz keress meg privátban, hogy ne legyen szét offolva a fórum ide nem tartozó dolgokkal.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1191) AtHoS válasza Halo (#1154) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szia!

Kicsit beleokoskodnék a dolgodba, természetesen csakis segítő szándékkal :B

Mivel nagyon kevés információt adtál meg és csak következtetni lehet a nálad lévő kialakításra, így ahogy zsolt501 is jelezte: "Sok a kérdés"

Első lépésben jó lenne tisztázni hogyan is megy nálad végbe a torrentezés, mint művelet, mivel a router önmaga tud torrentet kezelni, így
- routeren futtatott torrent klienssel
avagy
- routerre csatlakoztatott számítógépen futó klienssel van-e problémád

Feltételezem, hogy az utóbbi eset van nálad, így ahhoz írnék 1-2 dolgot, bár ennek nagyon kis részben van csak köze a routerhez, mivel ez általános hálózati beállítást igényel. Az adott routerhez annyiban kapcsolódik, hogy az igényelt beállításokat (minden routernél ugyanazt kell megoldani) hol lehet megtalálni a router menüjében

A legegyszerűbb, ha bekapcsolod a routeren az UPNP használatot (a korábbi TPlink-en valószínűleg alapértelmezetten aktív volt ezért volt az, hogy "csak rádugtam mindent és kész"). Természetesen ez a legkényelmesebb, de biztonságilag nem ajánlott megoldás.

Most nem mennék bele a hálózati kommunikáció rejtelmeibe, mivel nem is vagyok szakavatott a témában.
Viszont, ami biztonságilag ajánlható:

a.) nyitni kell a routeren egy portot a torrent kliens számára a kommunikációhoz
b.) meg kellene oldani, hogy a kívánt eszköz számára a port mindig nyitott legyen
c.) ezt a portot kell beállítani a torrent kliensben is

a.) műveletet port forwarding néven lehet megtalálni a routerek menüjében valamerre. Itt melóban mondjuk csak egyszerűen Forwarding a menüpont neve egy tplink routeren és ezen belül port triggering részen kell matatni. Be kell állítani a port számát (pl. 54397) illetőleg azt, hogy milyen belső hálózati IP címre/címről legyen továbbítva az erre a portra érkező adat.

b.) ezt úgy lehet megvalósítani, hogy a routeren fixálni kell az adott eszköz IP címét, melyhez ismerni kell a gép csatlakoztatásához használt hálókártya MAC címét. Itt melóban a tplink routeren ez a DHCP -> Adress reservation részén lehet megtenni

c.) Az a.) pontban megnyitott port számértékét a torrent kliens beállításaiban is be kell állítani használatra

Innentől a torrent kliensnek rendben működőképesnek kellene lennie.

A torrent részhez ennyit kell tudni és beállítani. Az "oldal nem jeleníthető meg" részhez nem igazán tudok mit írni, mivel ilyennel én személy szerint nemigen akadtam össze. Itt lehet beállítási probléma, tehát egy gyári alapbeállítással ilyennek nem kellene jelentkeznie

read-only mode on the forum

(#1192) Halo válasza AtHoS (#1191) üzenetére


Halo
senior tag

Üdv!

bele fogok mélyedni - köszönöm az eddigieket is!

nálam alap gyári szoftver van a routeren - nem bolygattam még, mert ugye ha még ehhez se értek, minek tovább bonyolítanom az életemet? :)

a routerre rá van dugva egy külső tápos vinyó - 1 TB-os Black WD - NTFS-re formázva. (érdekesség, hogy hiába 3.0-ás a "ház", nem látta a vinyót csak a 2.0-ás USB-ben... még nem volt érkezésem utánanézni a problémának: de lehet, hogy a 3.0-ásként vásárolt külső ház "csak" 2.0-ás...?)
win7-es laptop wifin - win7-es PC - wifis nyomtató - androidos eszközök - ezek használják a routert / netet.
(a "lap nem elérhető" hibaüzenettel is gyakorta találkozok böngészés közben - de magától újratöltődik adott oldal... tehát tuti még ez is User Error-os... :U )

a torrenteket a download masterrel "etetem" meg - a letöltés ok, működik rendesen.

a visszatöltés az, ami nem megy...
DM master port 8081 - és akkor ezt kellene valahol "megetetni" még a rendszerrel...?

igen - az alapokkal se vagyok tisztában, ezt már belátom, de tanulékony szörnyeteg vagyok és emellett még bízom is a segítő szándékúakban, hiszen ma én kapok, holnap én adok :)

(privátban a többit, hogy ne kelljen tényleg szétoffolni a topikot, ahogy Zsolt említette - meg legalább nem látszik, mekkkkkooraa... ász? ;] is vagyok... :) )

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#1193) AtHoS válasza Halo (#1192) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Így más a leányzó fekvése és inkább maradjunk itt, mivel az infók erősen kapcsolódnak a router-hez (tehát nem off a téma), amit mások is fel tudnak esetleg használni a későbbiek folyamán.

Az alap gyári szoftot mindenképpen frissítsd a legújabb kialakításra, mivel alapjaiban hozott változásokat.

A külső winyó USB3 vs. USB2 kialakítása nem kellene, hogy problémát okozzon, mivel a USB3 visszafelé kompatibilis, így a USB2-nek is látszódnia kellene.

Itt ami gáz az inkább a winyón használt NTFS fájlrendszer. Már ez hozhatja magával a furcsaságok sokaságát. Ha folyamatosan a routeren kívánod használni, akkor első lépésben EXT3 vagy EXT4 fájlrendszert kellene rá varázsolni.

Download masterre nem is írnék semmit - mikor megláttam inkább hátraarcot csináltam -, de bizonyára jönnek majd olyanok, akik azt használják, de az NTFS miatt itt is jöhet extra probléma, ezt jó lesz szem előtt tartanod.

Szerk.

Én személy szerint az új, friss FW-nek köszönhetően telepítettem az entware szoftverkezelő csomagot (~2 perc a művelet, ETX3/4 fájlrendszer kötelező a winyóra), amely segítségével használható a már korábban jól megszokott rtorrent/rutorrent kliens/webes kezelőfelület páros (~2 perc a művelet, alap beállításokkal együtt), ami a rutorrent pluginonal való bővíthetőségének köszönhetően keresztbe lenyeli a beépített download mastert. A telepítésre használt winyónak FIX-en a routerre kötve kell maradnia!

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1194) karika011


karika011
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy reggelre teljesen lefagyott a router 2 ki-be kapcsolás és az 5. reset után tudtam
bele újra életet lehelni .Ilyen kép fogadott , mikor lan-on akartam újra konfigurálni.

Valami ötlet rá hogy mitől lehetett?Valakinek sikerült feltörni , bár mind a belépés , mind a wifi hálózatok elég erős jelszóval voltak védve.

[ Szerkesztve ]

(#1195) AtHoS válasza karika011 (#1194) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem valószínű, hogy feltörték.

Ilyen oldal a router újraindulása közben, amíg nem indul be rendesen szokott előferdülni.

Mitől indult újra és állt fel lassan nálad - hogy nem győzted kivárni és reset-elgetted, amivel lassítottad a folyamatot - viszont jó kérdés.

read-only mode on the forum

(#1196) karika011 válasza AtHoS (#1195) üzenetére


karika011
tag

Köszönöm a választ ! Gyakorlatilag este működött ,reggelre viszont ez a kép fogadott miután a tableten
tapasztaltam hogy nincs wifi a lakásban . Ránéztem a routerre és valóban nem világított se a 2,4GHz és sem az 5GHz ledje sem. Ekkor indítottam újra ki-be kapcsolással utána resettel . Lehet ez ilyen X-aktás doog lesz már mert azóta viszont újra megy rendesen.

(#1197) AtHoS válasza karika011 (#1196) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Legújabb gyári FW van rajta? Ha nem, akkor érdemes lehet frissíteni, mivel nagy változásokat eszközöltek

read-only mode on the forum

(#1198) karika011 válasza AtHoS (#1197) üzenetére


karika011
tag

Most tettem rá , de kb . egy hónappal ezelőtt frissítettem.Minden simán ment nem volt gond a frissítéssel.
A hőmérséklet adatokat csak custom FW esetén lehet megnézni?

(#1199) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

Sziasztok, az új Merlin fw-t érdemes már feltenni, vagy még mindig várjak későbbi verziókra?

(#1200) AtHoS válasza karika011 (#1198) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nemigen használtam huzamosabb ideig gyári FW-el, így nem tudok érdemben nyilatkozni, de Merlin alatt Adminisztráció - Performance tuning részen lehet megnézni

gyilkos répa

Én a minap szántam rá magam, hogy váltsak 376-ról 378-os Merlinre. Eddig szépen stabilan működik, bár Samba és FTP részen aidisk varázsló futtatása után jelentek csak meg a csatlakoztatott meghajtók. Ezen kívül nem akadtam még problémás részre. Mondjuk zsolt501 által leírt tapasztalatokat figyelembe vettem a váltás előtt [link] Mivel nem használom a QoS-t, így ez a probléma engem jelenleg nem érint.

Az új FW-el viszont elérhetővé válik az entware szoftverkezelő és így már elég szépen személyre szabható lesz az új programverziókkal az AC68

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.