Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Hyena


Hyena
senior tag

Jelentem 2 nap hasznalat utan 27% a memoria hasznalat az uj gyari firmware eseteben es eddig semmi anomalia...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#4002) zsolt501 válasza Hyena (#4001) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az jónak tűnik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4003) Locutus


Locutus
veterán

Felraktam én is tegnap az új firmwaret. Gond eddig nincs semmi, működik szépen.
Ráadásul előtte nap lett 1000-res optikai netem t-home-tól, amin addig csak 700/150-et mértem maximum, a router firmware frissítés után viszont 850/190-ig felment már. Nem tudom van e összefüggés, de ki tudja. Igazából még mindig nem megy annyival, mint az elméleti maximum, de ezt a fene se tudja mi okozza. A router amúgy jelenleg simán dhcp módban intézi a wifiket, a T sagemcomja meg a pppoe bejelentkezést. A régi hujavej modemnél még át tudtam rakni a pppoe bejelentkezést az asusra, ennél már az istennek se...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4004) Gubek-Einste válasza Locutus (#4003) üzenetére

T-nél kell kérni az átrakást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4005) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Próbáltam a keresővel találni olyan témát itt ebben a topicban, hogy a youtube oldalt hogyan tudnám blokkolni, de nem találtam! Van erre valami mód? Esetleg megadott időben való tiltás lenne a legjobb!

(#4006) AtHoS válasza Digger (#4005) üzenetére


AtHoS
nagyúr

pl. Tűzfal -> URL-szűrő, de egyéb általános védelmet találsz az AiProtection szülői felügyelet részen is

szerk. bár ahogy látom elég gyermeteg a megoldás és sok oldalt pl. https nem is képes a tűzfal megfogni :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4007) Digger válasza AtHoS (#4006) üzenetére


Digger
senior tag

Pont ez a bajom! IP-re kell szűrjek?

(#4008) SztiviVander válasza Digger (#4007) üzenetére


SztiviVander
őstag

arra nem nagyon lehet mert cloudba van a jutub is. sok ipje van. szuloi felugyeletbe streaming tiltas.

(#4009) Digger válasza SztiviVander (#4008) üzenetére


Digger
senior tag

Csak az a baj, hogy több PC-ről, több telefonról, és több tabletről van szó!
Egyszerre kellett volna valami ki-be kapcs. és csak a youtube-ra.

(#4010) glehel válasza Digger (#4009) üzenetére


glehel
senior tag

Aiprotection streaming media nem jó?

(#4011) glehel válasza Digger (#4009) üzenetére


glehel
senior tag

Vagy nem tudom mennyire vagy benne a router configban de az új dnscrypt proxyval meg lehet oldani.

(#4012) -Maujuri-

Megint egy új firmware??? Asus belehúzott

Verzió 3.0.0.4.384.20308
2018/02/0142.5 MBytes
ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.384.20308
Bug fix
- Fixed GUI error on firmware update page.
The progress bar may always appear on firmware upgrade page after installed 3.0.0.4.384.20287.
If your router had this issue, you can manually reboot the router to solve this issue and enter the firmware upgrade page to install the latest firmware. Riden of NCC Group)

(#4013) SztiviVander válasza -Maujuri- (#4012) üzenetére


SztiviVander
őstag

ja, szegeny merlin erik meg nem birja kovetni. 1 honap alatt 3(?) fw, azert ez se normalis. adtak volna ki akkor ha mar viszonylag bugmentes. ez a samsungnal volt eddig divat hogy a vasarlokkal teszteltetik a fw-t, de ugylatszik az asus is rajott hogy ez igy ingyen van...

(#4014) Gubek-Einste válasza SztiviVander (#4013) üzenetére

Ez még mindig jobb mintha hónapokig semmi sem lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4015) Krinyo válasza -Maujuri- (#4012) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ahogy írja a leírás is, ez csak egy gui bugfix...

(#4016) Klara_ válasza Hyena (#3914) üzenetére


Klara_
őstag

Gyulik a logban a lldpd[283]: unable to send packet on real device for eth2: No buffer space available lldpd[283]: unable to send packet on real device for eth1: No buffer space available sorok tomege nekem is.
Nyomtam resetet, WPS gombos resetet, putty alol parancssoros NVRAM torlest, mindig ide lyukadok ki ismet. Az Asus Firmware Restoration Tool 2.0.0.0-val is probaltam, itt nekem nem volt Clear NVRAM opcio. Melyik verziot hasznaltad, vagy hogyan erted el, hogy lett ilyen lehetoseg a programon belul?

(#4017) Hyena válasza Klara_ (#4016) üzenetére


Hyena
senior tag

Ha gyulik neked a logban ez a hiba akkor valoszinuleg neked is ki van kapcsolva a wife (a 2.4es vagy az 5os) .
Amint fentebb irtam volt ha bekapcsolod nem lesz ilyen.A clear nvram opcio a recovery modeba kapcsolt router ipjere bejelentkezve jelenik meg bongeszobol lasd lent.

https://itcafe.hu/dl/upc/2012-11/21/194655_vlvafsj4umuvfmiz_miniweb.jpg

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#4018) Klara_ válasza Hyena (#4017) üzenetére


Klara_
őstag

Ok, koszonom.
A hiba nalad is maradt, az uj FW-vel is 3.0.0.4.384_20308?

(#4019) Paoloo


Paoloo
tag

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy amióta ráengedtem a legújabb firmware-t a routerre,azóta nem tűnik el a sárga felkiáltójel,folyamatosan frissíteni akarja magát. Úgy tűnik végig megy a frissítés,a verziószám is a legújabb,de mégis villog a sárga felkiáltójel. Többször végig futtattam már,de nem tűnik el a sárga felkiáltó jel....

Vagy ez nem is a legújabb firmware?

[ Szerkesztve ]

(#4020) Locutus válasza Paoloo (#4019) üzenetére


Locutus
veterán

Lásd néhány hozzászólással feletted...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4021) -Maujuri- válasza Paoloo (#4019) üzenetére

Szie.
futtasd le.... Ez a legújabb: Firmware verzió:3.0.0.4.384_20308
Szevasz

(#4022) Paoloo válasza -Maujuri- (#4021) üzenetére


Paoloo
tag

Köszi!
Próbálnám,de ahogy rákattintok vagy a verziószámra,vagy a sárga felkiáltójelre,azonnal elkezd frissíteni,viszont amint végez nem változik a verziószám,marad a régi....

(#4023) Paoloo válasza Paoloo (#4022) üzenetére


Paoloo
tag

Na,végül egy újraindítás után,manuálisan tudtam frissíteni.....
Viszont még mindig nem értem hogy automatikusan miért nem volt képes rá?
Eddig csak ráböktem hogy frissítsen,és azt meg is csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#4024) AtHoS válasza Paoloo (#4023) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pont ezt a hibát javították, amihez kézi újraindítás szükséges és utána rendben megy a frissítés a javított verzióra. Be is lett szúrva a hibajavítás szövege, ami írja is, hogy ha nálad jelentkezik a frissítési hiba, akkor indítsd kézzel újra a routert...csak el kellett volna olvasni ;)

read-only mode on the forum

(#4025) Hyena válasza Klara_ (#4018) üzenetére


Hyena
senior tag

Ez a logolos hulyeseg igen maradt kikapcsolt 2.4 wifinel, ambar az asus ugyfelszolgalata szerint ez nem hiba es nem kell foglalkozni vele.... (erdekes azert)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#4026) Klara_ válasza Hyena (#4025) üzenetére


Klara_
őstag

Igen, ezt en is olvastam a linkelt forumban. Merlin alatt is ez van, csak ott ha atallitom a logot debugrol csondben marad, viszont korokkel le van mar maradva gyaritol. Azt hiszem marad most ezt, majd torolgtem ha eszembe jut a logot.

(#4027) Paoloo válasza AtHoS (#4024) üzenetére


Paoloo
tag

Valóban,igazad van,viszont először automatikusan próbáltam,úgy ahogy régebben is.
Most már mindegy,megoldódott.
Köszi!

(#4028) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sziasztok,

Help plíííz! Kukáztam a DIGI-től kapott iszonyat gyér ZTE modemet végre és behúztam egy 68U-t. Fel is dobtam ár a legújabb Merlin FW-t és igazából minden megy szépen és jól KIVÉVE egy dolgot - van egy Zyxel NAS-om (gigabites csati, természetesen kábelen csatlakozik a router-hez a gépemmel együtt) ami jóval lassabb lett. A ZTE-n a NAS-ról másolás simán 90-100 megával ment, na ez most 50 megánál mintha limitálva lenne, istennek se megy gyorsabban... Van valami beállítás amit én nézek be esetleg? Minden más téren minden frankó és gyors. De ez nem járja hogy egy 8 rongyos kis gagyi ZTE-vel tudjak 100 megával másolnia NAS és a PC között, ezzel az ASUS-al meg nem...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4029) Klara_ válasza Agyzuzo (#4028) üzenetére


Klara_
őstag

Merlin a hevtegen valtott betara, probald meg az uj gyarit, valoszinu avval jobban jarsz.

(#4030) Agyzuzo válasza Klara_ (#4029) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Rátoltam a friss gyárit, de semmi változás, ugyanúgy 50 mega körül van a teteje. :(

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4031) SztiviVander


SztiviVander
őstag

Na rájöttem mitől csesződött el nekem minden újabb (382/384) merlinben az AC sebesség. Az IGMP snooping ha engedélyezett (és nekem mindig is az volt streaming miatt) akkor a normál 433 helyett csak 86Mbit-es kapcsolat van. És ez nem csak látszat, az átvitel is 40-50Mbit a normál 220-240 helyett. Ja és 384.3 beta1 van fent, töküresre törölt nvram, és csak a wifi manuális bekonfigurálásával is már előjön ez a hiba. Majd ha lesz kis időm kipróbálom a stock asus fw-ekkel is, mert szerintem ez valami asus bug és talán a legutolsóban már javították. De max 1-2 hónap és a Merlin srác is utoléri az asus-t aztán akkor talán ez is megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#4032) Gáben81


Gáben81
senior tag

Üdv.Nekem ma érkezett meg,egy N66u-t vált,ami majdnem 4 évig nas volt hellyel közzel :D viszont olyan régen csináltam konfigolást,hogy már arra sem emlékszem milyen fájlrendszer kell a külső hdd-nek...exfat-nél nem nagyon akar jó lenni...illetve mivel lehet mondjuk ext4-be pl.

[ Szerkesztve ]

(#4033) Gáben81 válasza Gáben81 (#4032) üzenetére


Gáben81
senior tag

Közben sikerült :))

(#4034) SztiviVander válasza Gáben81 (#4032) üzenetére


SztiviVander
őstag

fat16,fat32,ext2/3/4 és ntfs támogatott, az exfat pont nem.
ext-eket a routeren ssh-val (webes felületen ha jól emlékszem csak fat/ntfs választható), fdisk-el particionálva utána "mke2fs -t ext4" -el formázva, vagy win alatt az ingyenes minitool partition wizard -al pár kattintás.
-
szerk: közben megírtam :P

[ Szerkesztve ]

(#4035) Gáben81 válasza SztiviVander (#4034) üzenetére


Gáben81
senior tag

Nagyon szépen köszönöm ,közben fele eszembe jutott,másik felét megtaláltam a neten 😃 igazából nekem a torrent volt a lenyeg ,had menjen éjjel nappal....viszont szépen műkodik a a gyári szoftverrel is+transmission.Érdemes amúgy frissíteni a firmware-t?

[ Szerkesztve ]

(#4036) SztiviVander válasza Gáben81 (#4035) üzenetére


SztiviVander
őstag

én szeretem a legfrissebbet tudni rajta, még ha az esetleges új funkciókat nem is használom (pl most ez az aimesh). mert azért csak javítgatják a biztonsági sérülékenységeket is meg a beépített szolgáltatásokat (samba, ftp, openvpn, stb) is frissítik az újabbakra. persze néha belekerül néhány olyan hiba is ami korábban nem volt, kérdés hogy az érint-e és zavar-e vagy sem. de a mostani legújabb gyáriban már nagyjából minden olyan hibát javított az asus ami sokaknál előjött.

[ Szerkesztve ]

(#4037) Gáben81 válasza SztiviVander (#4036) üzenetére


Gáben81
senior tag

Köszi,akkor frissítem :)

(#4038) Gáben81


Gáben81
senior tag

Na frissítettem én is...most ez a ram-használat rendben van?Van mikor majdnem 100% ,eddig a réginél max 50% volt ugyanezekkel a beállítasokkal (proci is jobban van terhelve)
és azóta van egy csomó ilyen is :)

[ Szerkesztve ]

(#4039) zsolt501 válasza Gáben81 (#4038) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Hát ez még nincs rendben. :(

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4040) *H* válasza Gáben81 (#4038) üzenetére


*H*
aktív tag

A RAM és CPU használatot később nézd majd meg, ne reboot után közvetlenül.
A logban szereplő sorok csak debug üzenetek, semmilyen hatással nincsenek a használatra. Későbbi verziókban javítva lesz.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#4041) Hyena


Hyena
senior tag

Nekem 8 nap 19 óra 42 perc 51 másodpderc utan a memoriahasznalat 27% es teljesen stabil a rendszer.
A logba nekem is jonnek az alabbi uzenetek a kikapcsolt 2.4 ghz-s wifi miatt, (ha bekapcsolom akkor nem jonnek) de ennek semmi jelentosege nincs.
Velemenyem szerint ez a legutobbi 3.0.0.4.384_20308 firmware tokeletesen gond nelkul hasznalhato.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#4042) Gáben81 válasza *H* (#4040) üzenetére


Gáben81
senior tag

Oks,várok,igazából ha nincs gond gyakorlatban ,akkor nem érdekel...😃
Hyena: igen nekem is kivan lőve a 2,4 rádió ☝️😌

(#4043) SztiviVander válasza Gáben81 (#4042) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nincs vele gond gyakorlatban, csak hiányolja a wifit az aimesh. A ram használat meg gondolom azért ennyi mert fut a torrent.

(#4044) maximuss

Tegnap kijött a 384.3.0 (stable) Merlintől:
https://sourceforge.net/projects/asuswrt-merlin/files/RT-AC68U/Release/

384.3 (14-Feb-2018)
- NOTE: AiMesh is currently not supported. Feasability of
supporting it is still under evaluation.
- NEW: Merged with GPL 384_10007
- NEW: Added support for RT-AC3200 (merged
SDK 7.x-main + binary blobs from 382_19466).
- NEW: nano can now be configured through /jffs/configs/nanorc
- CHANGED: Allow up to 5 OpenVPN clients on RT-AC3200.
- CHANGED: Updated nano to 2.9.3.
- FIXED: Some routers coming from 380.xx would incorrectly
report a new firmware available at boot time.
- FIXED: Some broken clients (like Samsung TVs) try to use
reserved hostnames - ignore these. (theMIRon)
- FIXED: Added missing IPv6 local hostnames (theMIRon)
- FIXED: Issues withh DNS & broadcast relay for pptp
clients (theMIRon)
- FIXED: Fixed CVE-2018-5721 in httpd (Merlin & theMIROn)
- FIXED: helper.js wasn't properly handling parentheses
(John9527)
- FIXED: NAT acceleration of PPPoE for some models (fix
backported from 382_50010)
- FIXED: Networkmap-related issues on some models (missing
tx/rx rate and such).
- FIXED: ipset could cause the router to crash on the HND
platform (john9527)
- FIXED: Network Service Filter wasn't working when in
Blacklist mode.
- FIXED: Repeater mode (backport from 384_20287)

(#4045) Klara_ válasza maximuss (#4044) üzenetére


Klara_
őstag

Innen elobb le tudod szedni, ha Merlint szeretnel.

(#4046) maximuss válasza Klara_ (#4045) üzenetére

:R

(#4047) deci46


deci46
csendes tag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem.
Gondolkozom ez az RT-AC68U-n. Aki a masina download master nevü programjával torrentezik tudna adni egy kis segítséget, hogy sebességben mit tud?

(#4048) zsolt501 válasza deci46 (#4047) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Szerintem jobban jársz ha elfelejted, mert szerintem jópofa dolog routerrel letölteni de a DM nem túl jó erre a célra.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4049) AtHoS válasza deci46 (#4047) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam Merlin FW + telepített entware + Transmission (álá download master, csak ez nincs kiherélve) végzi már jó ideje a torrentes feladatokat. 7 MB/s környékén láttam már letöltés közben, de nem szoktam figyelni a sebességet, mert 8 MB/s korlát van hozzá beállítva. Lehet bírna többet is, de nem próbálkoztam vele

500+ torrent meg sem kottyant neki (bár ekkora mennyiségű torrentet egyszerre hozzáadva azért elszöszmötöl vele, így pár percig nem lehet ilyen esetben kapcsolódni a transmission-höz)

Letöltési sorra 10 a korlát, de feltöltésre viszont nincs korlátozás megadva nálam

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4050) VGYke


VGYke
addikt

Gyári legújabb firmware rendelkezem, + a routerre van kötve egy HDD. A Download Masterel:

letöltöttem valamit (mint ahogyan már sokszor), majd ki akartam a Download Master felületen törölni a letöltést, de nem engedte. Fogtam és uninstalláltam a Download Mastert, letöröltem a hátrahagyott könyvtárakat, fájlokat a Download könyvtárból, majd újratelepítettem a Download Mastert. Innentől az alkalmazás elérhetetlen, ezt írja a böngésző:

Megcsináltam a teljes router törlést (WPS+bekapcsolás), újra beállítgattam a routert, csatlakoztattam a HDD-t, telepítettem rá a Download Mastert, de a hiba nem szűnt meg.
Próbáltam elérni több PC-ről melyeken más-más a védelem, Edge, Firefox böngészőből, Android telefonról, az eredmény ugyan az, nem nyitja meg a 192.168.1.1:8081 címet.
Egy dolgot nem próbáltam: a HDD-t újra formázni, mert az kicsit macerás (kb. 1TB filmek, zenék + EXT3 fájlrendszer).
Van ötletetek mi lehet a baj, hogyan javíthatnám?
Elképzelhető hogy hardveresen megnyekkent a szerkezet?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.