Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Intruder2k5 válasza Peci (#300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen igen, amennyiben reprodukálható a dolog, úgy garis ügy!

(#302) Peci válasza Intruder2k5 (#301) üzenetére


Peci
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!
Sajnos igen. Reggel megdolgoztam még a cuccot. A hibát következetesen produkálta, és csak bekapcsolt másodlagos wan esetében volt hajlandó routolni, még a gyári beállítások visszaállítása után is.
Várhatóan egy jó hétig lesz szervizben, aztán meglátjuk...

(#303) Hyena


Hyena
senior tag

Az alabbi utilityt probalta valaki?
Van ertelme, az iden vasaroltakhoz is kell?
Valami tapasztalat esetleg?

ASUS RT-AC68U DDR Configuration Upgrade Tool version 1.0.0.7
OS Support: Windows XP/7/8

This tool can upgrade the RT-AC68U DDR clock rate from 533MHz to 666MHz.
This upgrade is optional.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#304) zsolt501 válasza Hyena (#303) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én lefuttattam, problémát nem tapasztaltam utána vele, igaz előtte sem.
Konkrétan nem tudom miket kellene tapasztalnom, de nekem stabil és gyors.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#305) Hyena válasza zsolt501 (#304) üzenetére


Hyena
senior tag

Es te megresetelted a routert az update elott, vagy mehet nelkule is?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#306) zsolt501 válasza Hyena (#305) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én úgy csináltam, ahogy a leírásában, a videóban volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#307) Hyena válasza zsolt501 (#306) üzenetére


Hyena
senior tag

A kerdes eldolt betelneteltem a rooterba es az enyem gyarilag 800/666 frekvencian uzemel.
Lehet, hogy minden ujabb peldanynal igy van.
Aki meg akarja nezni esetleg , az telneteles utan a nvram get clkfreq parancsal teheti meg...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#308) zsolt501 válasza Hyena (#307) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Lehet benne valami igazság, mert furcsán gyorsan végzett nálam is, lényegesen gyorsabban lefutott mint a videóban volt.

Most én is megnéztem telneten és nálam is 800/666-ot ír. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#309) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Tegnap jött ki új verzió a Merlinből.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#310) Hyena válasza zsolt501 (#309) üzenetére


Hyena
senior tag

Te Merlin-t hasznalsz?
Mi az amiben jobb, miert erdemes?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#311) zsolt501 válasza Hyena (#310) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen azt használok.

Sokkal informatívabb, és sokkal testre szabhatóbb, több mindent be lehet állítani, és még gyorsabb is mint a gyári.

Ezt most mértem a Merlinnel, a gyárival kicsit instabilabb volt a sebesség, pedig ennek is a gyári az alapja, és ebben is megy a HW-NAT.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#312) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma nagyon szomorú lettem a routeren megdöglött a világítás kikapcsoló gomb...
Vihetem vissza...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#313) zsolt501 válasza zsolt501 (#312) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Jövőhéten vihetem vissza...olyan szépen megragadt a hátulján a led kapcsoló...
Azért ilyen hibát nem vártam volna egy ilyen árú router esetén...

Megpróbálom a magyar asust felhívni a hibával kapcsolatban, de túl sok reményt nem fűzök hozzá, ezt mindenképpen cserélni kell, mert ez hardveres hiba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#314) Hyena válasza zsolt501 (#313) üzenetére


Hyena
senior tag

Heheh eddig nem is tudtam, hogy van rajta ilyen kapcsolo :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#315) zsolt501 válasza Hyena (#314) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Még jó hogy garanciás, azért gáz, hogy egy ilyen filléres dolog tönkremegy egy ilyen árú routeren...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#316) Hyena válasza zsolt501 (#315) üzenetére


Hyena
senior tag

Mert biztos nyomogattad, az enyemen biztos nem fog tonkremenni ha nem hasznalom...:)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#317) DLDKox válasza zsolt501 (#315) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Biztos hogy a gomb döglött meg? Próbáld meg gyári firmware-val is. Tomato alatt sem működik a gomb. Mondjuk Merlin gyári alapokon nyugszik de egy próbát megér.

(#318) zsolt501 válasza DLDKox (#317) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Biztos a gomb a rossz, mert beragadt, ki sem jön, vagyis nem lehet kapcsolni vele.
Merlinben szoftveresen is le lehet kapcsolni a ledet, de azért ha már van rajta a kapcsoló csak működnie kellene, és eddig működött is a kapcsoló.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#319) Chrys_ válasza DLDKox (#283) üzenetére


Chrys_
addikt

Volt 66U-d? Miért cserélted 68U-ra?

(#320) DLDKox válasza Chrys_ (#319) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Meg van még a 66U-is. Igazából semmi gondom nem volt vele, csak jött egy lehetőség és mivel tetszik ez az álló design nem bírtam ellenállni neki :-)

(#321) Chrys_ válasza DLDKox (#320) üzenetére


Chrys_
addikt

Az elméleti sebességkülönbségen kívül van valami előnye a 68U-nak (fizikai paramétereket leszámítva :) )?

(#322) DLDKox válasza Chrys_ (#321) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Igazából azon kívül hogy a processzora gyorsabb más előnye nem igazán van 66U-hoz képest.

(#323) Chrys_ válasza DLDKox (#322) üzenetére


Chrys_
addikt

Akkor nálam is maradnak a 66U-k.

(#324) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

[link] Ez a teszt elég szépen kivesézi a routert mint gyengeség mint erősség szempontjából, és egész sok tesztet lefuttattak rajta, még a hőmérsékletével is foglalkoztak.

Viszont sehol nem találtam leírást arról, hogy hogyan lehet szétszedni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#325) Peci


Peci
csendes tag

Sziasztok!

Bizonyára emlékeztek, nekem volt egy hete kb. egy olyan AC68U routerem, amely elkezdett csak dual módban működni a Wan portján... Gariban visszavittem a beszezési helyre és ott 1-2 hetet jósoltak a vizsgálatára. (Nem kiskerben vásárolok, így csere és pacsi, csá nálam nem játszik.)

Nos megszületett az eredmény, az eszköz cserés lett.
Az "új" eszköz, bár megszólalásig ugyanaz mégis más egy kicsit. A különbség leginkább a melegedésben érhető tetten. A beteg routerre nem mondom azt, hogy nem lehetett megfogni, de pl. a 2G és 5G wifi együttes üzeme esetében azért nem volt épp hűvös...
Amin a régi beüzemelésekor csodálkoztam az az egy darab MAC lista mindkét üzemmódra. Nos az új esetében azt látom, hogy 2 napja full üzemben megy, mégsem meleg, illetve az 5 és a 2G-s wifi is külön külön ellátható MAC listával.
Ami még feltűnő, az a ledek ki/be gombja. Szóba jött itt is már a gyengélkedő gomb. A lecseréltnél nálam is be tudott ragadni és elég kalandos volt utána újra működésre bírni. Ezzel szemben az új eszköz gombja korrekten működik. Ebben biztosan szerepe van a kisebb hőterhelésnek is.

Mindkét eszköz esetében még 0 km-es állapotban firmware upgrade volt a legfrissebb gyárira. (jelenleg: 3.0.0.4.376_1663)
Ami még szembeötlő volt, az a mobilnetes rész. A Svéd esetében tartalmazza a Telenort, míg az előző esetében nem találkoztam ezzel...

E firmware tartalmaz amolyan Ram és Proci terhelés mérő/közlő miafenét is. Érdekes, hogy a jelenlegi vas esetében a procik 0-15% között, a Ram pedig 22% körüli terheléssel ketyeg, legalább is a saját bevallása szerint. A beteg router esetén ezek olyan: 70+ és 80%-os terheléssel mentek. Vélhetően ennek is lehetett oka a melegedés...

Érdekes bár szubjektív: az új gyorsabban is bootol, illetve ha valami módosítást kell eszközölni, azt is gyorsan megcsinálja, fennakadás és tápfesz ki/be kapcsolgatás nélkül is. A beteg esetében ez nem volt így, sőt több dolog nagyjából egyidejű módosítása esetén volt amit egyszerűen kifelejtett, vagy a külső restartig nem vett róla tudomást.

Nos nagy vonalakban ezek a tapasztalatok néhány héten belül 2 efféle eszközzel. Úgy vélem ez a második már rendben lesz, de egyelőre megy a teljes nagyüzem rajta, ha valami gyenge rajta jöjjön ki most, vagy hallgasson örökre... :-)

(#326) gyilkos répa válasza Peci (#325) üzenetére


gyilkos répa
tag

Szia! A matricáján nincs semmi arra utaló jel, hogy ez egy "v2" modell lenne?
GyE

(#327) Peci válasza gyilkos répa (#326) üzenetére


Peci
csendes tag

Szia!

Nem, nincs semmi efféle rajta. Ez még A1-es verzió. :-)

(#328) a8l


a8l
aktív tag

Sziasztok
Ma megérkezett az Asus ac68u routerem, és elkadtam a beüzemelésnél, mert nem találom hol lehet azt a tetves thome-os ZTE ZXDSL 931VII routert bridge módba kapcsolni.
Nem tudja valaki véletlenül hogyan tudnám a bridge módot aktiválni ezen a vackon?

(#329) Intruder2k5 válasza a8l (#328) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sajnos a Thome manapság minden eszközében letiltja ezt a funkciót! De kérdezz rá a Telekom topikban, itt biztosan tudja valaki a tuti választ!

(#330) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#329) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem tiltja le!

Nem akartam fogalmatlankodni, de ahova bírod a ZTE felületén a felhasználó nevet és a jelszót az internet hozzáféréshez, ott van egy kipipálható rublika, na azt kell bepipálni és utána továbbítja a felh. név jelszó párost az Asus számára.

Nekem is így van megcsinálva otthon, de most nem ott vagyok így nem tudom pontosabban leírni! :D

[ Szerkesztve ]

(#331) a8l válasza HeavyToys (#330) üzenetére


a8l
aktív tag

Az idáig is be volt pipálva.
Most ott tartok hogy egyáltalán nincs adsl. Már a zte-ről se jön a net, nyomtam egy resetet azóta nem működik, hiába írom be a felh nevet és jelszót, nem csatlakozik. Holnap jönnek ki a T-től.
Már anyáztam velük, mert 2e ft-ért akarta beállítani, én vagyok a hibás szerinte mert nyomtam egy resetet(akkor le kell ragasztani a gombot hogy ne lehessen megnyomni)
De a végén nem tudta kintről elérni a zte-t egyáltalán, ezért holnap jönnek ki hibaelhárítani, addig mobilnetezehetek.

Tehát az alap akkor hogy az asus menüjében pppoe-t kell kiválasztani és ott beírni a felh név és jelszó párost amivel ő tárcsázza az adsl-t, vagy a felsőt kell választani valami autómatikus nemtudommi?

Ha veszek egy adsl2+ annex b modemet akkor működni fog?

(#332) HeavyToys válasza a8l (#331) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nekem a ZTE azért kellett, mert 30 megás lett a net és oda már "VDSL"kell. Ha sima ADSL 2+-os a vonalad, akkor igen, veszel 1 modemet, összedugod, és onnantól az Asus kezeli a felh. nevet és jelszót. Nekem régebben így működött!

(#333) a8l válasza HeavyToys (#332) üzenetére


a8l
aktív tag

Nekem is 30megás a net, akkor nem tudok modemet venni ezek szerint.
Szerinted is egy resettől elmehetnek a szolgáltatói beállítások amik kellenek a hálózatra felcsatlakozáshoz?
Net továbbra sincs, reset után kap egy 3play user nevet az adsl csatlkaozásnál meg vmi autómatikus jelszót, ezzel zölden világít a az internet led rajta(persze nincs net) ha bírom a sajátot akkor piros lesz.
A routeren ha autómatikus ip-vel akarok csatlakozni a zte-hez akkor IP ütközés miatt lecseréli az asus belső ip-jét 192.168.1.1-ről ......2.1-re, utána azt írja csatlakozott az elsődleges wan-hoz. Ha pppoe-t választom akkor nem tud csatlakozni ahogy a zte sem a netre.
Holnap kijönnek, állítsák helyre a zte-t és utána mit állítsak be rajta hogy legyen net az asus-on ?
Azt hittem ez kicsit egyszerűbb lesz, régebben volt adsl modemem meg router hozzá vmi olcsó 5e ft-os azon kb 3 perc alatt beállítottam és végig jó volt évekig nem nyúltam hozzá.

A zte-n a felh jelszó be van írva pppoe pass through kipipálva ez jó? Kitörölni nem lehet a felh nevet és jelszót mert azt írja hogy nem lehet üres a mező.
Asuson pppoe kapcsolat és legyen megadva a usernév meg pw hozzá ami az adsl-hez tartozik?
Neked ugyanilyen ZTE ZXDSL 931VII v2 van? Fehér szappantartó kinézetű külső antenna nélküli t-home felirattal az elején.

[ Szerkesztve ]

(#334) Intruder2k5 válasza a8l (#333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most sem a routerrel van a baj!

(#335) ^Boss


^Boss
őstag

hali!

van valami ami alapján könnyebb dönteni a netgear nighthawk és az ac68 között?

köszi! :R

(#336) zsolt501 válasza ^Boss (#335) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A netgear esetén a Gigabites net valamiért nem megy rendesen, vagyis elcseszték a PPPoE esetén a HW-NAT-ot
Van itt olyan aki pont ez miatt adta el a Netgeart, és váltott erre a routerre.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#337) ^Boss válasza zsolt501 (#336) üzenetére


^Boss
őstag

egyéb különbségről tudtok?
egyelőre egy 240/20-as upc fiberpowerhez kell, n56u-m van, nincs bajom az asus-szal, de a nighthawk is szimpatikus.
56u-hoz képest azon kívül, hogy wifivel 200mbit fölé tudnék merészkedni (netán a későbbi 480-as csomag végéhez is közelítő sebesség is meglenne, vagy legalábbis optimálisabb lenne), valamilyen technikai újdonság, ami érdemi, történt?

(#338) zsolt501 válasza ^Boss (#337) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Még ami van az hogy a Dual WAN-t gyári szoftverrel is tudja az Asus, mást nem tudok még wifi esetén sincs nagy különbség a két ezköz között, de ami gyári hiba van benne a Netgear-ban a HW-NAT-tal kapcsolatban az elég súlyos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#339) ^Boss válasza zsolt501 (#338) üzenetére


^Boss
őstag

N-56U-hoz képest sebességen kívül tudsz valamilyen előnyről?
így adatlap alapján ugye:
-USB3 (gondolom jobb hdd kezeléssel párosítva)
-WIFI senessége

viszont nem vagyok egy hálós guru, valami technológia/akármi ezeken kívül van, ami érdemben jobbá teszi?

bocsi a sok kérdésért :R

(#340) Hyena válasza zsolt501 (#336) üzenetére


Hyena
senior tag

Valószínűleg van HW Nat az R7000ben ugyanis megvan a kellő sebesség de nem pppoen, tehát digihez nem jó. (egyébként én is ezért váltottam asusra)
Ha beteszed egy másik router mögé működik rendesen.
Egyébként a napokban jelent meg rá új hivatalos firmware, talán abban javították a hibát.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#341) zsolt501 válasza ^Boss (#339) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

N-56U csak N-es hálózatot tud, aminek a max sebessége WiFi-n mérhetően gyengébb mint egy AC-s WiFi,
Vagyis az N-56U max 300Mbit elméleti maxot tud, ami valós sebesség esetén Kb a fele megy át, míg az RT-AC68U Elméleti MAX sebessége 1900, de ne legyen csak 1300Mbit 5GHz-n aminek a fele is elég szép tud lenni, de amúgy olyan 400Mbit-et biztos át tud tolni AC-s hálózaton.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#342) zsolt501 válasza Hyena (#340) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy egymás után fogok azért routereket kötni, hogy menjen rendesen?
Amúgy biztos hogy van benne HW-NAT- de PPPoE esetén nem működik benne, ami biztos, hogy ez szoftver hiba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#343) Hyena válasza zsolt501 (#342) üzenetére


Hyena
senior tag

Az egyik ismerősöm az ebayrol vette az R7000-et garancia nélkül, és most fut a pénze után mert nem tudja visszavinni. Neki egy tp-link után van beteve. Tudom, hogy extrém de nincs mit tenni.
Másfelől nem pppoe gyors nethez nagyon jó, és talán a napokban kiadott firmware frissítés meg is oldja a pppoe problemat.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#344) a8l


a8l
aktív tag

Sikerült beállítanom a routert ma végre, minden működik.
A hatótávval azért nem vagyok túlzottan elégedett. Úgy hírdetik ezt a routert hogy nagyobb a hatótávja mint más olcsóbb routereknek, erre nem igazán, a ZTE thome-os vacak belső antennával is kb ugyanezt a hatótávot tudta. Referenciaként a wc-n pont elment a zte-vel a wifi, ennél meg ugyanúgy 0-ás vagy 1-es térerőt jelez de még nem szakad meg. Ez kb 10m-re van a routertől 4fal van közben de nem tégla falak hanem fa szerekezetesek a belső válaszfalak gipszkartonnal.
Nem lehet a hatótávot növelni valahogy valamilyen beállítással?
Fw-t kell frissítenem ha ez van rajta: Firmware verzió:3.0.0.4.374_379 ?

(#345) zsolt501 válasza a8l (#344) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Szia

A hatótáv több mindentől is függ, hiába erős a router, ha a kliens oldal gyenge, illetve sokban függ a kliens tudásától, illetve hogy mennyi zavarás van a router és a kliens között, mert lehet neked 20-30dB-es antennád is ha a kliens gyenge mint a harmat, vagy túl sok a zavarás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#346) Intruder2k5 válasza a8l (#344) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezen kívül a csatornát sem árt megfelelően kiválasztani, és a firmware-t pedig tedd fel a legújabbat! Zárójelben jegyzem meg, most nem néztem, hogy van-e ettől újabb, de ha van, fel kell tenni!

(#347) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#346) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Bizony van újabb szoftver annál már, és Merlinnek is van ami egy csomó gyári szoftverben lévő hibát javított.
És Bizony Merlinnel megy a HW-NAT is rendesen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#348) Chrys_


Chrys_
addikt

Nektek is 2 router van egymással összekötve? 1 a szolgáltatótól, amiben modem is van, és az ASUS? Vannak még egyáltalán csak modemek, amik jó minőségűek?

(#349) Intruder2k5 válasza Chrys_ (#348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem például nem, mert csak modemem van! UPC Fiber Power 60-as net, CISCO EPC3208 modemmel! De ma már UPC sem ad ki, csak Technicolor, meg Ubee HGW-ket, amik modem+router kombó eszközök, de legalább a T-vel ellentétben UPC-nél ki lehet kapcsolni a router funkciót, azaz működik bennük a bridge mód!

(#350) Chrys_ válasza Intruder2k5 (#349) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem DSL-m van, és az itteni szolgáltató is már csak routereket ad ki modemmel együtt. Meg is indokolták, miért, valami technikai dolog minőségét így tudják szavatolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.