Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) gyilkos répa válasza AtHoS (#1200) üzenetére


gyilkos répa
tag

Köszi szépen, akkor kipróbálom én is.

(#1202) sziku69


sziku69
senior tag

Használ valaki itt IPv6-ot? Érdemes egy átlag felhasználónak átváltani?

(#1203) Victorio válasza sziku69 (#1202) üzenetére


Victorio
aktív tag

Én most kísérletezek vele egy régi Linksys WRT54GL + Tomato by Shibby párosításon.
Mivel az UPC natívan nem szolgáltat IPv6 címet ezért 6in4 tunnel móddal oldottam meg.

Nagy változás nem volt, pár oldal ahol működik már a dolog, IPv6-on jön be.

Viszont érdekes módon a pingem 20 ms környékéről 5 ms-ra csökkent.
Nem tudom ez hogy lehet. Mondjuk viszonylag közel lakok a BIX-hez, és a Tunnelbrokernek ott van a budapesti DNS szervere, lehet ettől lett ilyen jó. Vagy mittudomén, mindenesetre örültem neki.

Szóval még nem létszükséglet az IPv6, de az idő múlásával egyre több oldal használja, nem árt felkészülni rá.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#1204) sziku69 válasza Victorio (#1203) üzenetére


sziku69
senior tag

Én is upc-s vagyok, csak az elátkozott 29-es körzetben. Nekem a pingem 27-nél még nem volt jobb.

(#1205) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Tomato-t használók figyelmébe...

[RELEASE] v129 for ARM

Changelog

(#1206) AtHoS


AtHoS
nagyúr

378.53 (26-Apr-2015)
- NEW: Merged with Asus GPL 378_4980 (with pieces from 378_4850 for AC56/AC68 and 378_5183 beta for AC87)
- NEW: OpenVPN policy routing. You can select client IPs or destination IPs which you want to route through your VPN tunnel. You can enter a single IP (192.168.0.1) or a whole subnet in CIDR format (for example 74.125.226.112/30). You can optionally block WAN access to these as well when the tunnel goes down.
- NEW: Ad blocker based on Trend Micro's Web Reputation System (WRS). This is an EXPERIMENTAL feature implemented by Asus but that isn't enabled in the stock firmware.
- CHANGED: Updated Tor to 0.2.5.12
- CHANGED: Those providing a signed SSL certificate for httpd can now provide chain certificate. The three PEMs must be in that order: client, intermediate, CA. (Patch by sasoiliev)
- CHANGED: The setting to enable the neighbour solication filter rule for Comcast's request flooding was changed to "ipv6_ns_drop", and now defaults to "0" as this hack causes issues with other ISPs.
- CHANGED: Backported dnsmasq patch that reverts a fix for Windows 8 clients as it could cause issues with other clients.
- FIXED: DNSFilter would fail if you had it set to "Router", and didn't have a DNS IP entered on the WAN page.
- FIXED: MSS clamping wasn't applied to traffic in both direction, moved it to the mangle table.
- FIXED: OpenVPN client firewall "external" mode does not exist - removed from the webui.
- FIXED: PPTP account list could become corrupted after removing an entry on the PPTP server page.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1207) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Tegnap este kicsit meglepődve tapasztaltam, hogy nem tudom elérni a router webes felületét, ilyen még nem fordult elő, azért is fura volt, mert net, és wifi is volt rendesen, open vpn is tökéletesen ment, illetve a portok is rendesen működtek, csak a routert nem lehetett elérni, de egy áramtalanítás megoldotta a problémát, most meg a router webes felülete is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1208) AtHoS válasza zsolt501 (#1207) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én meg vagy 2 napja ezt az üzit kapom ruTorrent-ben: "Bad response from server: (500 [error,list])" és nem listáz semmit.

Mondjuk megterheltem erősen, mert odaraktam jópár elemet (150...200 de nem számoltam) letöltésre, valószínű a seed foghatja meg, mert a torrent oldalon mutatja, hogy fut a visszaosztás. 48 óráig nyomja a visszaosztást, utána lekapcsolgat. Hajnalban még volt hátra kb.14...15 óra, szóval meglátom este, ha hazaértem elérhető lesz-e és a hibaüzi megszűnik-e. Ja közben feldobtam a 378.53_0 szoftot, de azzal is ugyanez a hibaüzi érkezett.

Picit alakítottak a frissítési folyamat visszajelzésén már a 378.52_2-nél, mivel meglepődve tapasztaltam, hogy bekerült egy folyamatjelző %-os kijelzéssel. JFFS-t elmentettem frissítés előtt, de meglepődve tapasztaltam, hogy a frissítés után is ugyanazon tartalommal megmaradt. Ez a rész nekem elég fura, mivel readme-ben is írják, mentsük a JFFS-t, mivel frissítéskor törlődik.

Ehhez valaki tudna értelmes magyarázatot? Miért maradt meg a JFFS (nem kapcsoltam ki frissítés előtt) tartalma?

read-only mode on the forum

(#1209) AtHoS válasza AtHoS (#1208) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kivettem jó pár elemet ntorrent klienssel, így már megszűnt a hiba (220 maradt, mikor ránéztem a rutorrentre és már rendben listázott)

read-only mode on the forum

(#1210) zsolt501 válasza AtHoS (#1209) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Lehet kissé túlterhelted a router memóriáját, nem lehet?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1211) AtHoS válasza zsolt501 (#1210) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bizonyára, bár semmi extra nem futott.
Ami érdekes, hogy ntorrent szépen látott minden futó és álló elemet, tehát maga az rtorrent hibátlanul tette a dolgát, csak a ruTorrent webGUI nem tudta beolvasni a listát.

Hogy ezt most lighttpd vagy ruTorrent okozta, nem tudom. Minden esetre, miközben keresgettem a neten ilyen irányú infót, találkoztam olyan esettel, ahol - igaz nem lighttpd, hanem apache volt használatban - kevés volt a hozzárendelt memó. Ezt növelve megszűnt a jelenség. Bepróbálkoztam a lighttpd konfigokban (30-fastcgi.conf és 99-rtorrent-fastcgi-scgi-auth.conf) növelni értékeket (max-procs ; PHP_FCGI_CHILDREN ; PHP_FCGI_MAX_REQUESTS), de nem járt sikerrel a "túrkálás" részemről :B

read-only mode on the forum

(#1212) zsolt501 válasza AtHoS (#1211) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem vagyok az ilyenben otthon, de az biztos, hogy maga a Merlin szoftver is tud érdekes dolgokat művelni, főleg a memória szivárgás terén, ami hosszabb távon tud bosszantó lenni, pl. 1 hét után kezd a memória fogyasztás szépen felkúszni, olyan mintha nem ürítené a felesleget, vagy egyszerűen valaminek a mérete szépen megnő.
Ezt a memória szivárgást pl. az utolsó 2-3 szoftvernél vettem észre, vagy inkább mióta a főverzió lépett.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1213) Csabifater


Csabifater
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy RT-AC68u vagy RT-AC66u routert. Megéri a +10ezer a 68 javára?

[ Szerkesztve ]

(#1214) zsolt501 válasza Csabifater (#1213) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az AC68U-ban dual magos proci van (erősebb) ez akkor jelenthet nagyobb előnyt, ha a routeren akarsz futtatni olyan dolgokat ami erőforrás igényes, pl. torrent, vagy média kiszolgáló, ezek mind erőforrás igényes dolgok.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1215) Csabifater válasza zsolt501 (#1214) üzenetére


Csabifater
tag

Köszönöm szépen!

(#1216) sziku69 válasza zsolt501 (#1207) üzenetére


sziku69
senior tag

Tegnap nálam is ez volt a probléma. Kikapcs bekapcs megoldotta.

Ha torrentet akarok futtatni a routerre kapcsolt winyón, ez nem befolyásolja a már winyón lévő adatokat? Vagyis nem kell formázni előtte? Most ntfs van rajta.

(#1217) zsolt501 válasza sziku69 (#1216) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Pontos választ ne kérj, mert túl rég futtattam torrentet a routeren, de az biztos, hogy hoz létre mappákat és fájlokat a HDD-n.
Én mindenesetre nem kockáztatnám meg azt, hogy egy olyan HDD-t dugok rá a torrentezéshez, amin már vannak anyagaim.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1218) *H* válasza sziku69 (#1216) üzenetére


*H*
aktív tag

Nem befolyásolja. Beállítod melyik könyvtárba töltse a torrenteket és kész. Ugyanazon a HDD-n lehetnek filmek is pl. DLNA-ra vagy egyéb fájlok helyi- illetve távoli megosztásra, FTP-re, stb.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1219) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

Sziasztok!

Van esetleg tippetek, hogy hogyan lehetne a routeremhez külföldről csatlakozva olyan tartalmakhoz hozzáférni, ami csak magyar IP-ről elérhető?

GyR

(#1220) zsolt501 válasza gyilkos répa (#1219) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

VPN

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1221) sziku69 válasza *H* (#1218) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi. Ez jó hír! :R

Lehet hogy hülye kérdés. De azt nem lehet beállítani valahogy, hogy a torrent csak éjjel menjen? Napközben elég nagy a forgalom, és elég kicsi a net keresztmetszete.

(#1222) *H* válasza sziku69 (#1221) üzenetére


*H*
aktív tag

Belépsz a Download Master-be és az általános fülön a Letöltési ütemtervnél választhatsz, hogy a megadott időpontban fusson csak. Letöltésre engedélyezett dátumnál külön megadhatod hétköznap, illetve hétvégén mettől meddig legyen aktív.
A BitTorrent fülön pedig beállíthatod a sebességkorlátokat.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1223) sziku69 válasza *H* (#1222) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi a segítséget! :R :DDD

(#1224) Csabifater


Csabifater
tag

Sziasztok!
Megvan a router, nagyon jól szuperál.
Kérdésem: olvasom, hogy más FW-vel használjátok mint a gyári (Merlin, Tomato), érdemes ezeket felrakni? ezek is magyar menüsek?
Köszi a válaszokat!

(#1225) zsolt501 válasza Csabifater (#1224) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A maerint és a többi alternatív szoftvert akkor érdemes feltenni, ha neked a gyárival valami bajod van, vagy kevés a gyári tudása számodra, ellenkező esetben felesleges.
A merlin magyar nyelvű, itt ott maradt benne angol is, de el lehet rajta igazodni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1226) Csabifater válasza zsolt501 (#1225) üzenetére


Csabifater
tag

Köszönöm!
Én úgy érzem, nekem elég a gyári is :), legalább is még nem találtam olyan dolgot ami kellene, de nem lenne benne a gyáriban. Majd esetleg, ha jobban megismerem a készüléket.

(#1227) Callisto


Callisto
őstag

Egy olyan nagy problémám lenne, hogy ha megosztok egy HDD-t a routeren keresztül akkor nem tudom hálózati meghajtóként csatlakoztatni mivel a Windows a \\server-t nem fogadja el. MIndenképp vár egy share-t is. Igen ám, de ez a marha Asus a meghajtón található összes mappára tesz egy sharet, ahelyett hogy magára a meghajtóra rakna. Meg lehet oldani valahogy, hogy ne kelljen külön mappát csinálnom a HDD-n és abba belepakolni minden más mappát csak azért, hogy aztán tudjam egyetlen hálózati meghajtóként csatlakoztatni Windows alatt?

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#1228) AtHoS válasza Callisto (#1227) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajna gyári és a gyárira épülő Merlin FW alatt ez ilyen lesz. Ha erre jár Tomato-t használó és leírja nála mi a helyzet, akkor megtudjuk ott más-é a helyzet

read-only mode on the forum

(#1229) nilrem


nilrem
tag

Ütemezett újraindítás vezérlő nem lesz valamikor bent szerintetek?

Néha azért sajnos nem árt neki.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#1230) zsolt501 válasza nilrem (#1229) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Miért kellene, nekem még ilyen nem kellett.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1231) LSL1337


LSL1337
őstag

Hali

valakinek itt a topicban van 87U-ja? Ma szereztem egyet végre.
Az új gyári fw elvileg lassan 1 év után már elég jó.
Vagy maradjak inkább MerlinFW-nél?

Kíváncsi leszek 500-as Digi-vel mit kezd a HW-es QoS.

(#1232) Z4 válasza LSL1337 (#1231) üzenetére


Z4
tag

Szia !

De jó neked én is 87U szerettem volna csak ne lenne olyan drága :W
Így vettem egy 68U mert a Digi 500/100Mbps nethez erős vas kellett de tökéletesen veszi a kihivást

[ Szerkesztve ]

(#1233) AtHoS válasza nilrem (#1229) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Merlin szoft alatt elérhető a crond. Ez olvasható a Merlin szoft readme-jében

"** Crond **
Crond will automatically start at boot time. You can put your cron
tasks in /var/spool/cron/crontabs/ . The file must be named "admin" as
this is the name of the system user. Note that this location resides in
RAM, so you would have to put your cron script somewhere such as in the
jffs partition, and at boot time copy it to /var/spool/cron/crontabs/
using an init-start user script.

A simple way to manage your cron jobs is through the included "cru"
command. Just run "cru" to see the usage information. You can then
put your "cru" commands inside a user script to re-generate your cron
jobs at boot time."

read-only mode on the forum

(#1234) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Valami nem kerek a routerrel, 200Mbit-es feltöltés ilyen terhelést produkál a routeren, ami elég fura, és érthetetlen...
Ja a letöltés közben olyan 50Mbit volt.

Szerintetek mi okozhatja ezt a fura terhelést.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1235) r0by válasza zsolt501 (#1234) üzenetére


r0by
addikt

Ha még nem tetted meg (de gondolom, hogy megnézted), akkor ssh-n belépve meg kell nézni egy top parancsot, hogy mi eszi a cpu-t.
Esetleg egy iotop-ot is, hogy mi újság io terén.

De egyébként én azt vettem észre, hogy az a grafikon, amit belinkeltél, az nem teljesen pontos.., úgy is mondhatnám, hogy pontatlan :) Legalábbis nálam..

(#1236) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám ezzel a routerrel.

A jelenlegi firmwarevel egy Intel Dual Band Wireless AC 7260-as belső wifikártyával ellátott laptop Windows 8.1-es OP rendszerrel, úgy hogy a router a földszinten van és a laptop pedig az emeleten 5MB/s sebességgel másolok a NAS szerveremről.
A NAS egy házilag épített debian alapú Linux rendszer van, ami elég stabil, és gyors gigabites vezetékes hálózaton 115MB/s sebességgel másolok róla.

Minden firmwarevel próbáltam, már de most ezzel a legjobb a sebesség: 3.0.0.4.378_4850

Ezzel most 7MB/s-el másolok ugyanezzel a laptoppal ugyanarról a helyről.

Viszont ha a router elé megyek, akkor a Windowsban a hálózati kapcsolatoknál, ha rákattintok a wifi eszközre, akkor azt írja, hogy 867mbps a sebesség és akkor másolok 30mb/s-el. Ha távol vagyok az emeleten, akkor 230Mbps és 320Mbps között ingadozik.

Ami a legfurább az egészben, hogy régebben mikor egy régi firmware volt rajta pontosan sajnos már nem tudom melyik volt rajta akkor ugyanezzel a laptoppal ugyanezen a helyen 20-30MB/s sebességgel másoltam, de ha jól tudom még ez is elég gyengének mondható.

Üdv, Csaba

(#1237) krealon válasza Nokedli92 (#1236) üzenetére


krealon
veterán

"de ha jól tudom még ez is elég gyengének mondható"

Rosszul tudod.
Te a HiFi audio-rendszeredet is a masik szintrol hallgatod? ;] Mert a Wifi is "pont ugyanolyan" hullam, mint a hang.

[ Szerkesztve ]

(#1238) Z4


Z4
tag

a Digi ismét emelte az internet sebességet és ez 5700 Ft ba kerül a Panel lakoknak
500/100Mbps röl 500/200Mbps re

nálam ez a sebesség teszt

Igaz letöltő oldalakrol nehéz kihasználni mert eddig 300Mbps nél többel sehol sem tudtam letölteni

És az Asus RT AC68U router könnyedén lekezeli

(#1239) Callisto


Callisto
őstag

A Transmission remote GUI-t hogyan kell beállítani, hogy menjen is? (MerlinWRT)
Mi az RPC útvonal, mik azok az elérési utak? stb. Ennyire infóhiányos dolgot, mint ez még nem láttam. :D
Egész neten semmi setup infó nincs hozzá. (Én nem talláltam.)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#1240) Intruder2k5 válasza Callisto (#1239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Válaszoltam a másik topikban, de kérlek egy azonos kérdést ne másolj be 5 helyre.

(#1241) Callisto válasza Intruder2k5 (#1240) üzenetére


Callisto
őstag

Később vettem észre, hogy az nem az AC68-as topic. Sorry.
A választ köszönöm, de azt láttam. Sajnos semmivel sem mond többet, mint amit találtam az egész neten.
Tehát: mi az RPC útvonal? Mit kell ott megadni? SSL kell? SSH-t és SSH protforwardot a routerben engedélyezni kell? Ugyanis próbáltam már mindent és sehogy sem működik. Subnetwok problémája van állandóan.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#1242) Nokedli92 válasza krealon (#1237) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Ezzel nem lettem előrébb.

De csak úgy érdekességképpen, ha oda mész a router közelébe akkor milyen sebességgel másolsz egy olyan gépről ami gigabites ethernet kábelen keresztül van a routerhez kötve?

Veszek egy méregdrága routert, ami eddig wifin keresztül a szobámba másolt 25-30MB/s sebességgel, most másol kb 10MB/s-el. Szerinted ez megfelelő?

Üdv, Csaba

(#1243) LSL1337


LSL1337
őstag

Sziasztok.

Gőzöm sincs ez mennyire reális/megoldható megoldás, esetleg a Tomato/Merlin/gyári tudja egyből.

Ha bérlek egy EU smart dns-t (Geoblock miatt), megoldható ha VPNnel becsatlakozom, akkor csak az a VPN connection menjen keresztül a bérelt DNS szerveren, és az otthoni LAN cucc ne?
vagy erre egy külön olcsó routert kellene üzemeltetni, és azon keresztül minden?

Köszi.

(#1244) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#1243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár én sosem foglalkoztam igazán a VPN-el, csak egy-két alkalommal teszteltem és kész, de Tomato alatt szerintem a LAN-on lévő gépek internet forgalma alapesetben nem megy be a tunnelbe, azt külön kell engedélyezni.

Már amennyiben ilyesmire gondoltál...

[ Szerkesztve ]

(#1245) LSL1337 válasza Intruder2k5 (#1244) üzenetére


LSL1337
őstag

Nem erre.

Ha Smart DNS-es cuccra állítom a router-t, akkor minden forgalom azon fog keresztül menni.
Nekem az kellene, hogy csak a VPN kapcsolaton keresztül menjen minden Smart DNS-re, minden más maradjon az alap beállításon. Elnézve ezt a Tomato képet, nem tűnik valószínűnek hogy ez megy. (Nem is tartottam igazán annak, csak hátha :) )

Köszi!

(#1246) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#1245) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, akkor utána kellene olvasnom, hogy mi is ez a Smart DNS szolgáltatás pontosan, mert ugye alapesetben a DNS szerver nem határoz meg semmilyen útvonalat, csak a célgép IP címét, de akkor itt valami másról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1247) LSL1337 válasza Intruder2k5 (#1246) üzenetére


LSL1337
őstag

Azt hiszem csak annyi, hogy más DNS serverre kell kapcsolódnom (custom), és akkor a netflix és társai angol úriembernek néznek, és jön a geoblockolt tartalom, de nem vetettem magam be a témába.

Viszont csak 1 cucc-ra akarok előfizetni, és ha a havernak is kellene, akkor nem kellene neki is vennie, csak hozzám be VPN-ez. Még nem vettem meg, biztos van rajta valami azonosító cucc, nem tudom a részleteiben hogy megy.

(#1248) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#1247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Attól nem fogsz szerintem semmilyen blokkolt tartalmat látni, hogy custom DNS szervert használsz, mert ezt a tartalomszolgáltató nem is tudja. Viszont ha már VPN-en megy keresztül a forgalmad, akkor a WAN felől látható IP címed a VPN szervered internet gateway-ének IP címe lesz, ami adott esetben akár egy távoli országban is lehet, így a net felől úgy fog látszani, mintha Te adott országból interneteznél. A DNS szerver igen leegyszerűsítve annyit csinál, hogy amikor Te beírod a böngészőbe, hogy google.hu, akkor a kliens megkérdezi a DNS szervertől, hogy mi a google.hu oldal IP címe, és erre adja meg a választ, hogy például 216.58.209.163. De, hogy aztán a kliens milyen útvonalon fog odatalálni, az már egy másik kérdés.

Mondjuk az engedélyezett országok körétől függően akár a TOR is jó lehet erre a célra, és az ingyenes.

(#1249) krealon válasza Nokedli92 (#1242) üzenetére


krealon
veterán

"Veszek egy méregdrága routert, ami eddig wifin keresztül a szobámba másolt 25-30MB/s sebességgel, most másol kb 10MB/s-el. Szerinted ez megfelelő?"

Ha odafigyeltel a gimnaziumi fizikaorakon, akkor tudhatod, hogy a kulonbozo forrasbol erkezo, vagy visszaverodott hullamok interferalhatnak.
Ha a kornyezetben, ahol a WiFi-t hasznalod, megvaltozik valami, akkor termeszetes, hogy ez az atvitelre is hatassal lehet. Ez a valtozas lehet akar egy rajtad kivulallo dolog is (pl a szomszed uzembeallitott egy elektromos eszkozt, ami zavarja az atvitelt).

Szoval ha kornyezet nem alkalmas, akkor vehetsz akarmilyen meregdraga eszkozt, a WiFi atvitel nem lesz jo.

A WiFi atvitelnel, a jel/zaj arany fuggvenyeben, az eszkozok automatikusan szabalyozzak a jelzesi sebesseget (ezaltal a kapcsolati sebesseget), hogy fennmaradjon a kommunikacio. A tipikus merheto atviteli sebesseg, a kapcsolati sebesseg fele korul szokott maximalizalodni. Ha te 10 MB/s (80 Mbps) sebesseggel masolsz, akkor ahhoz 160 Mbps vagy nagyobb linksebesseg szokott tarsulni.

A jel/zaj arany ugyebar 2 tenyezotol fugg. Egyik a kornyezeti zaj, a masik pedig az adathordozo jel. Rovid idointervallumban (par perc) az elso nagyjabol allandonak tekintheto, igy az Access Point-tol tavolsag fuggvenyeben (ha mozog a kliens eszkoz) az adatjel szintje valtozik, minel meszebb megyunk, annal kisebb a jel, annal kisebb a kapcsolati sebesseg.

Ha kliens eszoz nem mozog, akkor a kapcsolati sebesseg csokkenes oka a megnovekedett zaj lehet. Zajforras lehet egy kozeli ferkvencian sugarzo eszkoz, es / vagy visszaverodesbol eredo interferenca.

Figyelmedbe ajanlom a kovetkezo temakat: WLAN és antennák valamint WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat (kiemelt téma) :R

(#1250) LSL1337 válasza Intruder2k5 (#1248) üzenetére


LSL1337
őstag

Tisztában vagyok a DNS-sel, lehet kicsit leegyszerűsítve foglaltam össze, a cucc pedig működik, külön router kell hozzá ha így akarom megoldani, azért köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.