Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) haxiboy válasza AtHoS (#1100) üzenetére


haxiboy
veterán

VPN megintcsak teljesen más, egy névszerver. Ami röviden úgy működik hogy pl te beírod a böngészőbe hogy google.com, ő megkapja a kérést és megmondja hogy a google.com pontosan hol van, ezzel akár virtuális domaineket is lehet készíteni, én pl a nemlétező .local domaint szeretném használni, viszont nem találok erre vonatkozó beállítást, de a funckió megvan mert ugyebár a routert el lehet érni a router.asus.com weboldalon keresztül is ami megintcsak egy nem létező cím.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#1102) haxiboy válasza haxiboy (#1101) üzenetére


haxiboy
veterán

Ah közben kis turkálás után megtaláltam hogy a hosts file a ludas. :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#1103) AtHoS válasza haxiboy (#1102) üzenetére


AtHoS
nagyúr

DNS -> névszerver, VPN -> névszerver csak emiatt gondoltam, hogy...bár mint írtam nem vágom mit is szeretnél elérni. Mondjuk fix IP és HOST fájl szerkesztése az adott gépeken jó lehet

Ilyen beállítást nem találtam amit az előbb bővebben kifejtettél, bár nem elképzelhetetlen, hogy rádugott winyóra lehet telepíteni ilyet tudó szoftot.

read-only mode on the forum

(#1104) haxiboy válasza AtHoS (#1103) üzenetére


haxiboy
veterán

Telneten keresztül csatlakoztam a routerre és az etc/hosts fájlba vannak beírva ezek a domainek, a poén kedvéért csak www-vel, tehát www nélkül a web jön be. Holnap telepítek szerintem egy nano-t és megszerkeztem a fileokat, meg ha már ott vagyok telepítek egy transmissiont is, mert ez a download master jó,jó de nem az igazi, transmissionhoz legalább van többféle remote app. Amire még kíváncsi lennék hogy egy usb splitter esetleg működne? Mert a HDD mellé esetleg egy nyomtató is menne.

VPN = Virtuális magánhálózat

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#1105) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,

este a router GUI-jaban villogó sárga felkiáltójel jelezte, hogy firmware-frissítés áll rendelkezésre. Akarom-e most? Persze, akartam. A biztonság kedvéért először még elmentettem a konfig-ot (bár azt ígérte a szöveg, hogy minden beállítás meg fog őrződni), aztán elindítottam a frissítést.
Szépen le is futott 100%-ig, majd kidobott a menüből. Vártam egy darabig, majd mivel nem történt semmi, megpróbáltam újra bejelentkezni a router menüjébe, és ekkor kezdődött a furcsaság, ami azóta is fennáll:

Hiába írom be a router címét (192.168.1.1), az enter leütése után a böngésző egyből átdob a http://192.168.1.1/middle_upgrade.htm címre, és megjelenik ez a képernyő:

Az állapotjelző csík elvánszorog kb. 1/3-ig, majd jön ez a képernyő:

Ha a "Firmware frissítés"-t választom, akkor újból jön az elsőnek mutatott képernyő... Ha a "WAN"-t vagy a "Manuális frissítés"-t, akkor a router menüjében a megfelelő aloldalra dob. Ám innen bárhova máshova akarok lépni a menün belül, megint visszadob az első képernyőre: közli, hogy a firmware frissítése folyik, elkezd vánszorogni az állapotjelző csík, majd a folyamat harmadánál ismét jön a másodiknak mutatott képernyő, és így tovább, és így tovább...
És nem tudok a router menüjében rendesen sehova sem navigálni, mert mindig visszakerülök erre a fura firmware-frissítős képernyőre. :)

Annyit azért látok a menüben, hogy a firmware-verzió a 3.0.0.4.376_3850 lett, ami az utolsó négy számjegyében valóban frissebb, mint ami eddig volt a routeren...
Ja, és a net vezetéken és wifin is tökéletesen működik, alacsony a ping, megvan a sebesség.
Szóval csak a router menüjébe nem tudok rendesen belépni, és ott navigálni, pedig már a gépet és a routert is újraindítottam.
Van valami ötletetek?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1106) kezo0 válasza kezo0 (#1105) üzenetére


kezo0
addikt

Ma reggel újra megpróbáltam belépni a router menüjébe, és ugyanaz a képernyő fogadott, kb. huszadik alkalommal: folyamatban a frissítés...
Lemondóan otthagytam a gépet, nem is néztem, mi történik tovább. Aztán mikor reggeli után visszaültem a gép elé, egyszer csak bent voltam a router menüjében, és újra tudtam benne rendesen navigálni.
Látom, hogy közben újraindult a router, és most már a 3.0.0.4.378_4585-ös verziószámot mutatja a firmware.
Szóval köszi, de úgy tűnik, a probléma megoldódott "magától", még ha egy kicsit sokáig is tartott, és nem is értem a közben történteket. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1107) haxiboy válasza kezo0 (#1106) üzenetére


haxiboy
veterán

Most olvastam csak a "hibádat". Valószínű hogy a routeren fordította közvetlenül forrásból a firmware-t, és az gépen is eltart egy darabig.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#1108) kezo0 válasza haxiboy (#1107) üzenetére


kezo0
addikt

Ez csak azért fura, mert a korábbi firmware-frissítések mindig lezajlottak kb. 3-5 perc alatt...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1109) haxiboy


haxiboy
veterán

Lehet kérdeztem már de USB hubot szereti a router?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#1110) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap tulaja lettem egy Asus RT-AC51U routernak. Tetszik nagyon és jó is minden viszont lenne pár kérdésem vele kapcsolatban, de sajnos nem találtam fórumot ehhez a típushoz sehol. Esetleg itt feltehetném a kérdéseket?:)

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#1111) zsolt501 válasza Regiee (#1110) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kicsit eltévedtél, mert itt a RT-AC68U-val foglalkozunk.
Csinálj neki fórumot, jobban jársz mint itt válaszra várni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1112) kezo0 válasza zsolt501 (#1111) üzenetére


kezo0
addikt

Ha ő lesz ott egyedül, akkor nem biztos, hogy jobban jár. ;)
Sokszor itt is inkább csak kérdések vannak, mint válaszok... Sajnos nem túl sokaknak van még tapasztalata ezekkel a típusokkal, ezért talán lehetnénk engedékenyebbek, ha egy "közeli rokon" modellről van szó.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1113) kezo0 válasza Regiee (#1110) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, ezt majd eldöntik az arra jogosultak, de addig is: ha jól emlékszem, máshol írtad, hogy USB-hubot kötöttél a routerre, és működik. Pár hozzászólással lejjebb valakit pont ez érdekelne, és senkitől nem kap rá választ. Felteszem, ha nálad működik a dolog, akkor az AC-68U esetében is működhet. (És ez is több infó a kérdezőnek, mint a semmi...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1114) VGYke válasza dbius (#1054) üzenetére


VGYke
addikt

Igaz, nekem jelenleg "csak" N66U van (remélem nemsokára AC68U lesz :K ), de ugyanez az idő probléma a 66U-nál is. Itt kezdtem először problémázni.
Ez frimware bug lesz nem?
Most én is átállítottam így:

Újraindítottam, vártam, mindent csináltam, de mégis siet 1 órát a router idő, most szerinte ennyi az idő:

Ha működik, mit rontok el?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1115) zsolt501 válasza kezo0 (#1112) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A két készüléknek semmi köze egymáshoz, ráadásul a nem ajánlott típusok között szerepel amit ő vett.
[link] ha megnézed a tulajdonságait annak amit ő vett, akkor rá fogsz jönni hogy miért is nem ajánlott az AC51U.
Az hogy egy router AC-s és Asus az még nem azt jelenti egyenesen hogy mind jó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1116) zsolt501 válasza VGYke (#1114) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Valami BUG lehet, mert elég sokáig pontos volt a lenti beállítás alapján, de most nekem is 1 órával többet mutat.

Na most kísérleteztem, és úgy néz ki, hogy Szarajevó, Szkopje beállítással jó, végül is ugyan abban az idő zónában vannak ők is mint mi.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1117) kezo0 válasza zsolt501 (#1115) üzenetére


kezo0
addikt

Nem nekem kell megértenem, hogy miért nem ajánlott, amit ő vett... Nekem AC68U-m van. Ettől függetlenül lehet olyan problémája, amiben segíthetünk neki mi is - tekintve, hogy az ő modelljének - ajánlott vagy sem - egyáltalán nincs topikja.
Szerintem az kéne, hogy legyen az elsődleges cél, hogy segítsük egymást, nem pedig elzavarjuk, mondván "hülye voltál, mert nem ajánlott típust vettél, ezért most magadra vess!"...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#1118) dbius válasza zsolt501 (#1116) üzenetére


dbius
veterán

Nem bug, csak az van, amit a kolléga jelzett, miután én felvetettem a témát.

Tehát mivel 4. hétre van beállítva, és az ebben az évben már elmúlt, ezért átállt nyári időszámításra.

Ahhoz, hogy jól mutassa, be kell állítani, hogy az 5. hét vasárnapján váltson.

(#1119) fantest1 válasza Intruder2k5 (#1084) üzenetére


fantest1
csendes tag

Ó köszönöm, tényleg nem rossz. :))

(#1120) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy ilyen router vásárlásán. Milyenek a tapasztalatok? A gyári fw-vel stabil?

Azt látom hogy a hardver nagyon erős, de az ugye nem minden.

(#1121) zsolt501 válasza sziku69 (#1120) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem tudom szoftveres oldalról mik érdekelnek pontosan, de különösen nincsenek nagy problémák a szoftverrel, kisebb problémák persze vannak, de ezeket szépen folyamatosan javítják ki, és új funkciók is szép számmal kerültek be, van hozzá alternatív szoftver is, illetve olyan alternatív szoftver is van ami hardveres NAT-ot is támogat, mert az alapja a gyári, illetve van Tomato is rá, de az HW-NAT nélküli.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1122) sziku69 válasza zsolt501 (#1121) üzenetére


sziku69
senior tag

A mostani tplink routeremet napiszinten kell újraindítani. Valami gond van vele.

Itt van egy kérdésem.

És itt van a jelenlegi helyzet.

Még vásárlás előtt vagyok, és keresem a jó megoldást. :)

(#1123) zsolt501 válasza sziku69 (#1122) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A router ezeket a módokat támogatja Vezeték nélküli router mód (alapértelmezett) Jelerősítő üzemmód Hozzáférési pont (AP – Access point) üzemmód és Media bridge.

Nem tudom milyen házban laksz és annak milyenek a falai, és a födémje, mert ezek mind befolyásolják az adatátvitelt, annyi biztos, hogy ennek a routernek erősebb a wifi jele egy Tp-Link 1043ND V1-es routerénél, ezt tapasztalatból mondhatom, mert én azt váltottam le erre, és az is biztos, hogy jóval erősebb is ebben a hardver.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1124) zsolt501 válasza zsolt501 (#1123) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Még annyit hozzá tennék, hogy az 5GHz-es része sem gyenge, panel lakásban 3 vasbeton falon keresztül is ment a mobil telefonnal a net, igaz ott már nem száguldozott, mert a telefonban lévő antenna volt a gyenge a rendszerben, de egy jobb antennával rendelkező egység még ennél többet is bírna szerintem.
Szóval ha a kliens oldal is rendelkezik rendes antennával, akkor az 5GHz sem rossz egy nagyobb lakás esetén, főleg ott, ahol a 2,4GHz telített.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1125) AtHoS válasza sziku69 (#1122) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam több, mint egy hónapja megy folyamatosan, újraindítás/újraindulás nélkül, normál fő routerként használva, tehát AC68U osztja a netet és alap wifi-t. Ezen fut nálam debian alatt egy rtorrent, amivel a letöltéseket intézem (jelenleg több, mint 200 elem van benne megosztáson 250...300GB helyfoglalással).
Média szervert is ez biztosítja, zenék, filmek DLNA osztásával.

Nálam is UPC a szolgáltató, de úgy tudom már nincs 10 Mbit-es netük. Több, mint egy éve váltottam vissza 120 Mbit-ről és már akkor is 15Mbit volt az alja, ráadásul menet közben azt a csomagot meg is szüntették és 30-asba raktak fel változatlan áron. Most januártól emeltek egy ötszázast a havidíjon, így fizetek 3100-at családi házas területen.

Én nagyon tudom ajánlani ezt a routert, bár kicsit húzós az ára. Nemrég láttam aprón 40k-ért árulni több év garral. Lehet el is vitték már.

read-only mode on the forum

(#1126) r0by válasza AtHoS (#1125) üzenetére


r0by
addikt

+1

Nálam most ez a helyzet:

(#1127) sziku69 válasza AtHoS (#1125) üzenetére


sziku69
senior tag

És egy linksys ea6900?
Most jó áron tudnám megvenni.

(#1128) VGYke válasza zsolt501 (#1116) üzenetére


VGYke
addikt

Megvolt az óraállítás és nálam, automatán tök normális :C

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1129) VGYke


VGYke
addikt

Elnézést, nem olvastam végig az 1000 hozzászólást, csak beleolvasgattam. RT-N66U cserét tervezek, pl. erre. Olvastam USB3 port - USB3 HDD problémáról, ami (egy idő után :F ) csak USB2 sebességű.
Meg valami melegedésről.
Nem tudnátok összefoglalni 1-2 mondatban az USB3-al kapcsolatos igazságot és a lényeget?

Már csak azért, mert altirnavékaként felmerült bennem az Asus RT-87U-is, csak ugye a qrva pénz....
Meg arról nincs fórum, nincsenek magyar tapasztalatok....

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1130) khorvat válasza VGYke (#1129) üzenetére


khorvat
senior tag

Ugyanezek a kérdések foglalkoztattak/nak engem is végül ebben az ár kategóriában eddig erre az alternatívára szavazok Netgear R7000
Custom FW-ből megy vele a Tomato by Shibby, amit eddig is használtam az Asus N66U-val.

Sajnos ebben a 68U modellben ezek a szarvas hibák nekem elég aggasztóak a 87U pedig túl drága így lehet szakításra kényszerülök az Asus-sal, mint márkával mert a konkurencia ebben az ársávban jobban oda tette most magát!

(#1131) jeni válasza khorvat (#1130) üzenetére


jeni
félisten

Akitől vettem az Asus RT-AC68U routert az épen a Netgear 7000-t cserélte le az extrém boltban 3 napon belül.Nekem annyit mondott,hogy a frmware miatt az Ipv6-t nem kezelte jól. Így inkább az Asusra cserélte le. A Netgear-t az Asusnál gyorsabbnak vélte,de nem bízott benne,hogy lesz-e javítás rá.
Viszont az AC87U-ra csak két év garit adnak?

[ Szerkesztve ]

(#1132) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna adni egy leírást arról, hogyan kell beállítani ehhez a routerhez egy linksys wrt54gl-t bridge-ként beállítani? A linksys-en dd wrt van fenn. Resetelnem kellett, így eltűntek a bridge beállítások.

(#1133) sziku69 válasza sziku69 (#1132) üzenetére


sziku69
senior tag

Már megoldódott.
Viszont a nyomtató valamiért nem működik. Pedig engedélyezve van a routeren, és a gépen is telepítettem. Valami olyat ír ki, hogy nincs engedélyezve a kétirányú kommunikáció.

(#1134) VGYke válasza jeni (#1131) üzenetére


VGYke
addikt

Úgy látom, az AC68U-ra mindenütt 36 hónap, az AC87U -ra csak 24 hónap. Most direkt egy lakóhelyem szerinti hivatalos ASUS "szerződött partnert" linkeltem, aki "bolti" garanciát kínál (visszaviszed, intézik), igaz cserébe az árak is magasabbak mint máshol. Ha garanciában máshol mást mondanak, az valószínű nem igaz....

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1135) VGYke


VGYke
addikt

Ide visszatérve. Szeretném megkérni azt az AC-68U fórumlakó társamat aki tisztában van a router gyenge pontjaival, (USB3 sebesség, melegedés, stb.) írja le nekem, akár privátban is.
Fontos lenne a mérlegelésem (lényeges, elhanyagolható probléma) és döntésem (mire cseréljem) miatt.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1136) sziku69 válasza sziku69 (#1133) üzenetére


sziku69
senior tag

Már ez is megoldódott.
Meg vagyok elégedve egyenlőre ezzel a szerkentyűvel. :)

Nálatok meddig megy fel a cpu hőmérséklete? Állítólag 130 fokig van hitelesítve. Nálam 88-93 fokos, a két nap használat alapján. Van esetleg valamilyen alternatív hűtési módszer?

[ Szerkesztve ]

(#1137) zsolt501 válasza sziku69 (#1136) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nálam a max 85 fok volt, lehet érdemes megnézni, hogy nem e nem rossz a hűtőborda felfekvése, és ezért emelkedik nálad meg ennyire, de egy USB-s hűtőventilátor csodákra képes, amúgy meg infra hőmérővel néztem meg, és a program fölé mér a hőmérsékletnek kb 15 fokot, ezt is érdemes belekalkulálni.

Ja amúgy mióta igazítottam a hűtőbordán azóta olyan 75 fokot mérek.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1138) fantest1 válasza VGYke (#1135) üzenetére


fantest1
csendes tag

Szia, pontosan azok a gyengepontok, amiket leírtál(usb3, melegedés). De ezek is olyanok, hogy teljesen egyénfüggő, hogy ez kinek okoz problémát. Szóval inkább az igényeidet lenne érdemes tudnunk (milyen routert? topik). Amúgy pedig nagyon sok teszt készült, ami részletezi egyrészt a fent említett problémákat, illetve az erősségeket is: Itt van pl. egy összefoglaló, de jó szívvel ajánlom a smallnetbuilder.com-ot is ilyesmi témákban.

[ Szerkesztve ]

(#1139) sziku69 válasza zsolt501 (#1137) üzenetére


sziku69
senior tag

A hűtőbordán hogy tudsz állítani? Szét kell szedni hozzá a routert, nem? Nem ugrik a gari?

Milyen megoldással van rögzítve a borda? Hasonlóan, mint például a videokártyáknál?

(#1140) zsolt501 válasza sziku69 (#1139) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A routert szét kell szedni hozzá, ha nem jól csinálod akkor a gar ugorhat, én hajszárítóval felmelegítettem a matricát, és kicsit a házat is hogy könnyen szét lehessen szedni, a bordát csavarok tartják, ezt leszerelve vagy hővezető szalag vagy hővezető paszta fogad, a szalagot meg kell igazítani, mert ez szokott elcsúszni, vagy hibásan szokták feltenni, illetve ha paszta van, akkor érdemes jobb hővezető pasztát használni.
Lehet más dolgokat is módosítani, de az már mindenképp gar vesztéssel jár, ez nem ha ügyesen szedtük szét, és ügyesen raktuk össze.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1141) krealon válasza zsolt501 (#1137) üzenetére


krealon
veterán

"Nálam a max 85 fok volt, lehet érdemes megnézni, hogy nem e nem rossz a hűtőborda felfekvése, és ezért emelkedik nálad meg ennyire, de egy USB-s hűtőventilátor csodákra képes, amúgy meg infra hőmérővel néztem meg, és a program fölé mér a hőmérsékletnek kb 15 fokot, ezt is érdemes belekalkulálni."

Azt is erdemes belekalkulalni, hogy a program a chip homersekletet meri, nem a hutobordaet. Marpedig ho-aramlas csak kulonbozo homersekletu pontok kozott jon letre, egyeb hatas hianyaban (ld Peltier hatas). :U

(#1142) zsolt501 válasza krealon (#1141) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Persze ezt értem, viszont most meg lett igazítva a borda, és a hővezető így lényegesen hűvösebb lett a porci, az igazítás előtt átlag 85 fokot mért a program, most 73-75 között mozog, és merlin oldalán is olyasmit olvastam, hogy pontatlan a szoftveres kijelzés, vagyis többet mutat mint valóság.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1143) sziku69 válasza zsolt501 (#1142) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor egy kicsit macerás a dolog. Most elég rossz helyen van a router. Átteszem egy másik helyre azt hiszem.
Megnézem mennyit változik a helyzet. Ha nem sokat, akkor valamilyen usb-s ventit beiktatok. Vagy valami kis méretű laptop, vagy merevlemez hűtőt talán rá lehetne varázsolni a hátoldalára? .

(#1144) zsolt501 válasza sziku69 (#1143) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Annyi hely nincs benne ahogy én láttam, bár kitudja, amúgy nem macerás szétszedni.
Amúgy ezeket a routereket amiben ilyen proci van már nem igazán javallott zárt helyre tenni, mert ezeknek már nagyobb a hőtermelésük, nem olyanok mint egy Tp-link 1043-as router, ott még relatív kicsi volt a hőtermelés, igaz azok még nem ARM és nem dual magos procik voltak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1145) sziku69 válasza zsolt501 (#1144) üzenetére


sziku69
senior tag

Arra gondoltam, hogy csak simán a hátsó burkolatra tenném, és kifele áramoltatnám a levegőt.
Valami olyan ventilátort, amelyik fém kapcsokkal csatlakoznak, mint az asztali gépeknél a prociventilátor.
Sajnos most nem látom a hátsó kialakítását a routernek, de ha végzek a melóval átnézem.

Bűvöltem régebben asztali gépeket. Kényes voltam a hűtésre mindig. Jelentősen megnőhet az élettartama ha nem meleg annyira.

(#1146) Halo


Halo
senior tag

nézegettem a beállításokat, olvasgattam a kézikönyvet, de... elvesztettem...
elvileg be lehetne állítani, de nem tudom hol, hogyan.

a lényeg: mobilról és/vagy távolról szeretném elérni a routert úgy, hogy torrentet adjak hozzá.
azt látom, és tudom már, hogyan kell elérni távolról a háttértárat - ez eddig ok.

csak most már azt is szeretném, hogy újabb torrent-et tudjak hozzáadni :)
elvileg működik a dolog...?
és gyakorlatilag hogyan tudom megoldani? :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#1147) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Kijött a 378.52-es Merlin [link]:

378.52 (3-Apr-2015)
- NEW: Merged with Asus GPL 378_4608
- NEW: Added ECDHE support to the webui (when accessed over HTTPS)
- NEW: The DHCP server can now provide a second DNS to its clients
- NEW: You can tell the router not to advertise itself as a DNS
- NEW: Experimental Tor support (feature originally developed by
Asus, but not available yet on stock firmware). You can
enable it in the VPN section of the webui.
- CHANGED: Updated miniupnpd to 1.9.20150309
- CHANGED: You can no longer disable the JFFS2 partition if
Traffic Analyzer is enabled. Likewise, you can
no longer enable Traffic Analyzer if the JFFS2
partition is disabled.
- CHANGED: The selected refresh rate of the Wireless Clients
page will be saved to a cookie
- CHANGED: Removed obsolete (non-safe) ciphers such as RC4
from the router's https webui
- CHANGED: Updated OpenSSL to 1.0.0r
- CHANGED: Removed Turbo button support from webui, as that feature
doesn't work with the current bootloader everyone is
using now (RT-AC68)
- CHANGED: Performance optimization to the httpd, dropbear
and rc services
- FIXED: 2.4 GHz and 5 GHz-1 clients were swapped on the
Sysinfo page (RT-AC3200 only)
- FIXED: Wifi PSK wasn't blurred until activated (regression
from 378.51)
- FIXED: Samba's custom config/postconf were ignoring the
state of the global option to enable them (they
would always be used)
- FIXED: Samba's custom config/postconf usage wasn't logged
- FIXED: Some services would fail on their first attempt
to start at boot time due to the QTN subsystem
taking too long. Implemented patch from Asus
which eliminates the long QTN stall at boot
time. This resolves the issue where some users
had trouble connecting their WAN at boot time (RT-AC87U)
- FIXED: NAT rules could occasionally fail to be applied
(patch by john9527)
- FIXED: The Apply button on the Adaptive Bandwidth page
had a clickable area so wide that it even covered
part of the left side menu. (Asus bug)
- FIXED: USB menu was removed instead of Parental Control on
DPI-enabled models
- FIXED: QoS page was still available on the AP/RP modes on
DPI-enabled models
- FIXED: Error on OpenVPN Server page if using a DHCP pool for
connected clients.
- FIXED: UPNP would be reported as enabled on the security report
if it was enabled on the secondary WAN even if Dual WAN
itself wasn't enabled. Now we check that Dual WAN itself
is also enabled before reporting so. (Asus bug)
- FIXED: mtd-erase was unable to erase the brcmnand partition, which
is used as the JFFS2 partition starting with the RT-AC66U
(patch by benoitm974)
- FIXED: JFFS2 partition couldn't be formatted for all routers but
the RT-N66U (wrong partition name). Also resolved the case
where a second reboot was required to mount it.
- FIXED: RT-AC3200 port numbering was reversed on the Sysinfo page.

read-only mode on the forum

(#1148) zsolt501 válasza AtHoS (#1147) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Felraktam, holnapra tudok nyilatkozni, hogy milyen lett.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1149) AtHoS válasza zsolt501 (#1148) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"The Quantenna firmware from 378_4950 was also merged, incorporating stability fixes."

read-only mode on the forum

(#1150) zsolt501 válasza AtHoS (#1149) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Úgy látszik a Trendmicro még mindig nem javította ki az Adaptív QoS - WAN/LAN sávszélesség monitorozását, mondjuk nem is volt említve, hogy ezt most kijavítják, de nem baj, majd a következőben talán...
A telepítés után a JFFS partíciót formázni kell, mert valamitől kiakad a proci használat is, utána észhez tér.
Viszont RAM-ból picit többet eszik, az eddigi 48-ról most felment 62-re.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.