Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) opcgyuszi


opcgyuszi
csendes tag

Köszönet *H* -nak az önzetlen segítségért és a rámfordított több óráért !
Most tökéletesen működik ,remélem 4-5 nap után is ezt tudom mondani !

Még egy kérdés ,amit már letöltöttem filmeket és benne vannak a " complete " mappába, hogy tudjam melyik mi ,itt már átnevezhetem a Magyar címére ??? Nem befolyásolja a visszatöltésekbe ,mert eddig mind átneveztem és talán utána nem mentek a visszatöltések......de lehet hogy már csak beképzelem magamnak !

(#702) engineur válasza zsolt501 (#697) üzenetére


engineur
csendes tag

Reseteltem a routert. Kikapcsoltam, bekapcsolás alatt 10mp-ig nyomtam a reset gombot.
Most a jobb szélén levő működésjelző LED lassan villog (1 mp-enként), a használati utasítás szerint szerint mentés módban van. Ez nem tudom mit jelent, még tanulmányozni fogom a használati utasítást.
IP címet nem oszt ki a gépnek a router
WiFi SSID-t sem sugároz
A router-hez adott CD-ről feltöltöttem a számítógépre a Utility-t
A Device Discovery nem talál semmit.
Az internetet most csak úgy tudom használni, ha kikerülöm a routert és közvetlenül összekötöm a számítógépet az ADSL modemmel.
A router egyébként mutat életjelenségeket, biztos, hogy nem romlott el, mivel ha összekötöm a routert a Synology DiskStation DS414-el és a számítógéppel UTP-s kábelekkel, akkor igen impozáns sebességgel
(85 MB/s) képes fájlokat másolni a számítógépről a NAS-ra. Ehhez a Synology-nak mind a 2 bemenetét használtam. Ezt nem tudom hogy csinálja, de nagyon pompásan teszi a dolgát.
Most már csak a routert kellene gatyába rázni valahogy.
Mit javasoltok, mit tegyek?

Én is szívok, mint a torkos borz minden új dologgal.

(#703) Intruder2k5 válasza engineur (#702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem mentés mód az, hanem failsafe, avagy recovery mód, ilyenkor tudsz firmware-t tenni rá! Elérni ilyenkor csak fix IP-vel tudod, 192.168.1.x tartományból...

Ha reset-elni szeretted volna a routert, akkor azt előbb kapcsold be, majd normál üzem közben, áram alatt, 10mp-ig nyomd a reset gombot!

(#704) fantest1


fantest1
csendes tag

Ez miért van? Egy videofájlt szeretnék átmozgatni a routerre kötött pendrivera.

(#705) engineur válasza Intruder2k5 (#703) üzenetére


engineur
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítségedet, sikerült újra felélesztenem a darabot.
Már a firmware frissítés is megvolt.
WiFi nélkül minden halott a házban (TV, nyomtató, notebook, tablet, stb.)
Újabban mindenből Samsung van kivéve a következőt:
most vettem ÁFA-mentesen Szlovákiában egy PIONEER X-HM82-S rádiót,
holnap reggel végre internetes rádiókat is lehet majd hallgatni a konyhában. :K

Én is szívok, mint a torkos borz minden új dologgal.

(#706) Spuri2000 válasza engineur (#705) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Volt egy kis izgalom mi?! :DDD

(#707) engineur válasza Spuri2000 (#706) üzenetére


engineur
csendes tag

Már éppen kardomba akartam dőlni, pedig ezek az eszközök nem az ellenségeink, csak időnként nem adják meg könnyen magukat. De most minden újra szép, jön a Karácsony és nálunk mindenki boldog, a német juhász és a golden retriver is.

Én is szívok, mint a torkos borz minden új dologgal.

(#708) jeni válasza engineur (#705) üzenetére


jeni
félisten

szépen néz ki a Pioo.

Mennyiért dobták utánad?

(#709) Spuri2000 válasza jeni (#708) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ez luxus a konyhába...

(#710) AtHoS válasza opcgyuszi (#701) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ne nevezd át utólag a mappákat, ugyanis olyankor nem fogja megtalálni a tartalmat és elméletileg újra nekiáll majd letölteni. Így persze kétszer is meglesz neked ugyanaz.

Nem ismerem a transmission-t, azt sem tudom, hogy gyárit használsz vagy utólag telepítettet, de szvsz. egy normális torrent programban megoldható, hogy a .torrent fájl hozzáadásakor megadható/módosítható a végleges letöltési mappa. Inkább erre keress megoldást, mint utólag nevezgeted a mappát, aminek vannak káros következményei

fantest1
Én a korábbiakban wl500w-t, majd később RT-N16 routert nyúztam. Mindkét eszközön rtorrent kilenst használtam torrentezésre, amivel az apró problémákat leküzdve összességében nagyon meg voltam elégedve. Média streamelést pedig a Tomato által FW-be beépített miniDLNA végezte, ami végeredményben elég használható volt a célra.

Mikor megláttam az AC68U gyári torrent kliens fapadosságát, gyorsan kikapcsoltam és rádobtam egy transmission-t, amihez sajnos szintén elég fapados kezelő felület érhető csak el. Mivel a célom az volt, hogy a korábban megszokott "kényelmet" kapjam, kutakodtam mindenfelé, hogyan lehetne az rtorrent+ruTorrent párost "rávarázsolni" az eszközre. Ezzel a párossal megoldhatóak mindazok, melyeket pl. Te is, opcgyuszi is és mad.peter is támasztottatok követelménynek. Végeredményben egy full extrás torrent kliens a végeredmény.

Gondolom a transmission-nel is elérhető lehet hasonló, bár a kezelő felület tekintetében nem igazán találtam vele kapcsolatban számomra elfogadható megoldást és a több éves, szinte rutinból adódó felület kezelés miatt mégis inkább a jól megszokott rtorrent+ruTorrent kialakítást szerettem volna viszontlátni

Örömmel jelentem, hogy a jelenlegi tapasztalataim tükrében 99%-osan megvalósítható a történet, bár 1-2 dolgot még nem teszteltem (pl. a gyári DLNA kliens, rutorrent mobil felületének működése, tűzfal megfelelő kialakítása, stb..)

Mindehhez debian alapokon kezdtem el a kialakítást ezen leírást követve: [link]
Ez lényegében pikk-pakk megvolt, viszont az rtorrent + ruTorrent telepítésének, összehangolásának többször is nekifutottam, míg végül meglettek azok az apró módosítások, aminek köszönhetően sikerült 99%-osra beüzemelnem (most éppen pár óra híján 4 napos a router folyamatos üzemideje).

Azért írtam 99%-osra, mert mindent tényleg nem tudtam még tesztelni és eddig nem sikerült megvalósítani, hogy pl. router restartot követően automatán induljon az rtorrent. Jelenleg még kézzel putty-n keresztül kell elindítani. Remélem lesz erre is előbb utóbb megoldás (linux topikban is érdeklődtem a témában, eleddig eredménytelenül)

A végleges beüzemelés alapját ezen leírás alapján sikerült megvalósítani: [link]

Ezt a leírást némely helyen módosítva kell használni és működőkésre lehet bírni az rtorrent klienst.
- a sudo utasítás nem kell sehová, mivel nem tudja értelmezni

- xmlrcp-c-ből ezt a változatot használtam
svn checkout http://svn.code.sf.net/p/xmlrpc-c/code/advanced xmlrpc-c

- telepítettem hozzá a Tools részt is, bár ez nem biztos, hogy szükséges
cd xmlrpc-c/tools
make
make install
cd ..

- a libtorrent konfigurálását így kell végrehajtani
./configure --disable-instrumentation

- rtorrent konfigurálást pedig így csináld
./configure --with-xmlrpc-c=/usr/local/bin/xmlrpc-c-config

- az apache 2 default fájlba ez a tartalom került
nano /etc/apache2/sites-available/default

<VirtualHost *:8080>
ServerAdmin webmaster@localhost

DocumentRoot /var/www
<Directory />
Options FollowSymLinks
AllowOverride AuthConfig
</Directory>
<Directory /var/www/>
Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
AllowOverride All
Order allow,deny
allow from all
</Directory>

ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/
<Directory "/usr/lib/cgi-bin">
AllowOverride None
Options +ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch
Order allow,deny
Allow from all
</Directory>

ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log

# Possible values include: debug, info, notice, warn, error, crit,
# alert, emerg.
LogLevel warn

CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined

Alias /doc/ "/usr/share/doc/"
<Directory "/usr/share/doc/">
Options Indexes MultiViews FollowSymLinks
AllowOverride None
Order deny,allow
Deny from all
Allow from 127.0.0.0/255.0.0.0 ::1/128
</Directory>

LoadModule scgi_module /usr/lib/apache2/modules/mod_scgi.so
SCGIMount /RPC2 127.0.0.1:5000

</VirtualHost>

- az apache kommunikációs portját megváltoztattam 8080-ra, mert a 80-as porton működik a router admin felülete is
nano /etc/apache2/ports.conf

NameVirtualHost *:8080
Listen 8080

/etc/init.d/apache2 restart

- apache rutorrent részéhez szintén a 8080 lett beállítva
nano /etc/apache2/sites-available/rutorrent


# ruTorrent
#===========================================================================

<VirtualHost *:8080>
DocumentRoot /var/www/rutorrent/
ErrorLog /var/log/apache2/error.log
CustomLog /var/log/apache2/access.log combined
</VirtualHost>

#===========================================================================

- a netstat használatához szükséges annak telepítése
apt-get install net-tools

- rtorrent indításához ezt a szkriptet üzemeltem be végül [link]
a chmod 700 -R /var/run/screen/S-rtorrent sort törölhető, nincs rá szükség és hibaüzenetet dob, ha bent marad, bár attól még rendben lefut a szkript, tehát használható

A ruTorrent felületét majd a http://192.168.1.1:8080/rutorrent/ címen lehet elérni. A mobilos felületet nem tudom, milyen címen még nem próbáltam

Remélem nem hagytam ki semmit :B

read-only mode on the forum

(#711) engineur válasza jeni (#708) üzenetére


engineur
csendes tag

Nem dobták utánam,el kellett menni érte Dunaszerdahelyre (Dunajska Streda) az Andrea Shopba, ami egy hatalmas raktáráruház mint nálunk az Euronics. Van áruházuk a bevásárló központoknál is ugyanezen a néven.
450 € Eurót fizettem érte. Ez ma reggeli magasabb árfolyamon is csak 141eFt. Ehhez persze kell egy cég, aminek van uniós adószáma, a mienknek van. Ki kell állítani nekünk egy igazolást, hogy kivisszük az országból, mármint Szlovákiából. Nincs sem ÁFA sem vám. Többek között ez az előnye, hogy az EU-hoz tartozunk. A vásárlásnál természetesen kiállítják a számlát 0 ÁFA-val (netto ár) és további papírokat, amit útközben elkérhetnek, ha megállítanak, hogy tényleg export az áru.
Ha valaki szeretné tudni, hogyan lehet elkerülni a tranzakciós adót, priviben szívesen adok ingyen tanácsot. Ehhez devizakülföldinek kell lenni kis hazánkban, nem kell hozzá elköltözni sehova. :B

Én is szívok, mint a torkos borz minden új dologgal.

(#712) engineur válasza Spuri2000 (#709) üzenetére


engineur
csendes tag

Azért nem luxus, mert a konyhában töltjük a fél életünket otthon a hálószobát leszámítva.
Meg különben is a családi béke megőrzése szempontjából engedményeket kell tenni. A feleségem szeret jó minőségben zenét hallgatni főzés közben a konyhában. Meg hát az internetes rádiók (country, folk, jazz, soul stb.). Ezt a rádiót a következő 10-20 évre vettük. Mérnökként számomra fontos a jó minőségű cucc, amit kemény munkával keresett pénzből veszünk. A konyhába mégse lehet egy jó házimozi szettet betenni nyolc hangfallal. A nappaliban a litván Rádiótechnika hangfalai szólnak. Rendkívül jó minőségűek az árukhoz képest.
Ehhez persze kell a 7,5 méteres belmagasság is a nappaliban. Nem bosszantani akarlak benneteket.
http://www.hupra.com/Audio_speakers_bbs_701_info_EN.htm

Én is szívok, mint a torkos borz minden új dologgal.

(#713) Spuri2000 válasza engineur (#712) üzenetére


Spuri2000
senior tag

7,5 m??? Hol laktok ti?

(#714) engineur válasza Spuri2000 (#713) üzenetére


engineur
csendes tag

Érden, ez egy belső galériás ház, amit Vajda Gyula Ybl díjas építész tervezett.
Ez egy pontszimmetrikus épület, a tető 8 szögletű, a földszint 32 szögletű. Nincs benne egyetlen téglalap alaprajzú helyiség sem. Elég nehéz volt bebútorozni.
Lassan 20 éve, hogy beköltöztünk. Amikor építettük 1 szoba volt leparkettázva és a nappaliban ment a betonkeverő. Akkor nem hiszem, hogy sokan cseréltek volna velünk.

Én is szívok, mint a torkos borz minden új dologgal.

(#715) *H* válasza zsolt501 (#686) üzenetére


*H*
aktív tag

Elérhető a végleges Merlin 376.49

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#716) zsolt501 válasza *H* (#715) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Köszi
Már fel is raktam eddig jónak tűnik, és remélem az is marad :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#717) Callisto


Callisto
őstag

Ha beállítom az OpenVPN klienst (Merlin), akkor látszólag csatlakozik és megy minden a router szerint, de mégsem. Nincs internetkapcsolat. UDP 1194-en van a kapcsolat. Próbáltam a DNS-t restrictedre tenni, de semmi. Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#718) zsolt501 válasza Callisto (#717) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem tudom mit rontottál el, de most leteszteltem, mert én is használok OpenVPN-t, de nálam tökéletesen megy, nem lehet hogy tűzfal fogja meg?
Mivel azok előszeretettel képesek megfogni, pl az AVG IS-el csak úgy működik, ha letiltom a tűzfalat, mert hiába engedélyezem a tűzfalban az OpenVPN-t az akkor is megfogja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#719) *H* válasza zsolt501 (#716) üzenetére


*H*
aktív tag

A factory reset és a router újrakonfigurálása ajánlott, de nem kötelező jelen frissítés után. Ha minden jól működik továbbra is akkor nincs teendő. Ha jelentkezik valami hiba akkor gyári alapbeállítást kell csinálni és beállítani újra a routert (nem visszatöltve a beállítások mentését.)

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#720) Callisto válasza zsolt501 (#718) üzenetére


Callisto
őstag

Minden tűzfal ki van kapcsolva. PC-s OpenVPN kliens kapcsolódik és minden működik, de a routerben nem.
Az Advanced Setting alattiaknak minek kell lennie? Pl. Accept DNS configuration és redirect internet traffic?
Szánalom, hogy emiatt választottam ezt a routert és nem működik az Open VPN vele és neten sincs semmilyen egyértelmű infomráció hogyan is kéne beállítani, hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#721) opcgyuszi válasza *H* (#715) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

Sikerült frissítenem a Merlint ,ezután semmit nem kell utólag állítanom rajta ugye ?

(#722) *H* válasza opcgyuszi (#721) üzenetére


*H*
aktív tag

Ha nem tapasztalsz hibát, akkor nem kell semmit tenned.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#723) zsolt501 válasza Callisto (#720) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Most amit írok ne vedd személyeskedésnek, de a routert szidod olyanért amiről ő nem tehet, mármint arról, hogy te nem értesz hozzá, mivel pl. nálam működik gond nélkül akkor valószínű hogy nem a router és nem a szoftver lehet a problémás.

Az hogy másnál mi van beállítva az is egy dolog, mert egyénenként és környezetenként is változhat.
Én pl. Note 2 telefonnal LTE hálózaton érem el a hálózatot és a hálózatban lévő gépeket.
Amúgy max sebesség OpenVPN-en keresztül 20MB/s jött össze (nem telefonon keresztül) másolás közben a router 10%-on pörgött.

*H* Nem volt semmi gond vele, minden tökéletesen megy, a frissítés végén (mivel már előtte is Merlint használtam) csak egy újraindítást kért.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#724) Callisto válasza zsolt501 (#723) üzenetére


Callisto
őstag

Igen a routert szidom, mivel PC kliens és másik (DrayTek) routerrel megy. Nem servert szeretnék, hanem van egy VPN szerver és ahhoz kapcsolódni kliensként. Ez nem tudja vagy valami szokatlan konfigra van még szükség, amit én nem tudok. Sem original FW-vel, sem a Merlin FW-vel nem megy. Próbáljak ki másik FW-t is? Feleslegesnek érzem.
Viszont ha nálad megy igazán megmondhatnád, hogy milyen beállításokra is lenne szükség vagy mutass akár egyetlen oldalt ahol ez van leírva magyarázattal stb. Mert ugyan változhat egyénenként, de a VPN szerverhez való kapcsolódás az nem.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#725) zsolt501 válasza Callisto (#724) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Dehogy nem tudja, én is VPN szerverként használom a routert.
[link] Nekem ezek a beállítások vannak a speciálisban.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#726) *H* válasza zsolt501 (#723) üzenetére


*H*
aktív tag

Ha nincs gond akkor rendben. A kódban történt változás miatt ajánlott, de nem kötelező. Fejlesztői megjegyzés, hogy ne egyből a hibát kezdjék jelenteni, ez legyen az első lépés. Jelen esetben nem számít, hogy már Merlin volt rajta előtte is, ha hibát tapasztal valaki, reset és nem visszatölteni a mentést. Volt már régebben is, hogy a változások miatt muszáj volt a reset. Egyébként az előzőekben tapasztalható 5GHz-es hibát is sok esetben megoldotta ez vagy a kiadott fix letöltése, de ehelyett csak a hibát írták mindenhova.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#727) Callisto válasza zsolt501 (#725) üzenetére


Callisto
őstag

Nagyon köszönöm segítségedet. A probléma, hogy - amint írtam - nem szervert akarok. Szerver már van. Ahhoz akarom, hogy kapcsolódjon, mint kliens és azon keresztül bonyolítsa az internetes forgalmat.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#728) zsolt501 válasza Callisto (#727) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

És milyen rendszeren fut az OpenVPN szerver alkalmazás?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#729) Callisto válasza zsolt501 (#728) üzenetére


Callisto
őstag

Linuxra tippelnék, de nem tudom. Egy VPN szolgáltatásról van szó.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#730) zsolt501 válasza Callisto (#729) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Jobban jársz, ha megkérdezed a szerver üzemeltetőjét a beállításokkal kapcsolatban, mert a a kliens oldal esetén ezért nem olyan kevés lehetőség van, úgy mint a szerver oldalon.
Másik, hogy kelleni fog a .ovpn fájl is, amit be kell tölteni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#731) Callisto válasza zsolt501 (#730) üzenetére


Callisto
őstag

Már írtam ticketet. Az ovpn file természetesen megvan, hiszen mással működik.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#732) zsolt501 válasza Callisto (#731) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kíváncsi leszek mi lehet a gond, majd írd meg, mert érdekelne, mert szerverként a router tökéletesen megy az már biztos.

Amúgy azt próbáltad, hogy a routert resetelted, vagyis a gyári beállításokat visszaállítani, és elölről kezdeni mindent, mert az is lehet, hogy valami utasítás beragadhatott, ami hibás, vagy hibát generál.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#733) r0by válasza AtHoS (#710) üzenetére


r0by
addikt

Holnap veszem át a nálam már szokásos karácsonyi upgrade asus routert, ami most az ac68 lesz. Megy rá majd a debian kapásból.. :)
De az is lehet, hogy majd csak szerdán, mert asszony pajti nagy bevásárlást tervezett... :))

(#734) AtHoS válasza r0by (#733) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Legújabb Merlin-t rakd majd rá (én még nem frissítettem, várom, míg kiderül ez+az róla, mivel nincs gondom az előzővel szerencsére) hopp, most látom, hogy nem sokkal az első verzió után kidobtak belőle egy újabb immár 1 -es verziót.

Illetve nem is írtam, de egybe particionált 4TB-os EXT4 fájlrendszerű USB3.0-ás külső winyót simán kezel a router, igaz "csak" médiaszervernek használom, a rendszerhez egy 500-as noti winyó lett beüzemelve.

Ami viszont feltűnt, hogy ha jól emlékszem, akkor NTFS-hez viszonyítva ~300Gb környéki területtel kevesebbet láttam használhatónak EXT4 esetén. Benéztem esetleg valamit ezzel kapcsolatban?
Mert elég hihetetlennek tűnik számomra ez a bődületes eltérés (egy kisebb winyóméret LOL) vagy esetleg az EXT4 és NTFS fájltárolási eltérések miatt ez "kikompenzálódik" a gyakorlatban?

read-only mode on the forum

(#735) Intruder2k5 válasza AtHoS (#734) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a root-nak fenntartott 5% terület tréfál meg! :)

A foglalás kikapcsolása:

tune2fs -m 0 /dev/sda1

[ Szerkesztve ]

(#736) AtHoS válasza Intruder2k5 (#735) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet ez is közrejátszik

Előtte: 2743,2 GB Free a 3492,8 GB-ből

Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/sda1 3662552072 590732656 2876469096 17% /tmp/mnt/NAS

Utána: 2929,5 GB Free a 3492,8 GB-ből
/dev/sda1 3662552072 590732656 3071819416 16% /tmp/mnt/NAS

Viszont inkább itt van a nagyobb különbség:
NTFS-re formázottnál: 3726,0 GB-ot ír pl. TC használható területnek

4TB labelű NTFS, NAS labelű EXT4

Egyetlen partíció van mindkettőn, mindössze a fájlrendszer ami eltérő

Szerk.
Két teljesen egyforma eszközről van szó. HDS felület újrainicializálási ablakban 3726 GB-ot írt mindkét eszköznél

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#737) AtHoS válasza AtHoS (#734) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ma már kidobták a RT-AC68U_3.0.0.4_376.49_2 Merlin verziót is:
"376.49_2 (23-Dec-2014)
- FIXED: Asus DDNS couldn't be configured on the webui
- FIXED: OpenVPN server wouldn't let you edit user accounts
- FIXED: Missing DLNA icon on clients (Asus bug) (N66, AC66)"

read-only mode on the forum

(#738) r0by válasza AtHoS (#737) üzenetére


r0by
addikt

Tegnap este feldobtam ezt a legújabb verziót. Nézegettem mit tud. Ez az erőltetett kék stílus nem nagyon jön be nekem. Ha lehetne, azonnal megváltoztatnám :DDD
Egyenlőre eddig jutottam, remélem ma este tovább tudok majd dolgozni az ügyön :)
De előtte nagyjából össze kellene írogatnom, hogy miket is kell majd telepítenem. Config fájlokat lementegetni, mysql backupolni, stb. Ajjaj, lesz itt meló.. :)

(#739) AtHoS válasza r0by (#738) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sok türelmet akkor hozzá :K

Ma dél környékén kijött Merlinből az RT-AC68U_3.0.0.4_376.49_3 verzió

read-only mode on the forum

(#740) zsolt501 válasza AtHoS (#739) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Fura, mert én nem látom a letölthetőek közt az újat, te honnan szoktad letölteni?

Én innen szoktam leszedni

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#741) AtHoS válasza zsolt501 (#740) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én 2 helyen találtam AC68U Merlin FW gyűjteményre. Az egyik az, amit Te is linkeltél, a másik pedig ez: [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#742) zsolt501 válasza AtHoS (#741) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem tudom mennyire tekinthető Merlin oldalnak az általad linkelt, mindenesetre érdekes.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#743) AtHoS válasza zsolt501 (#742) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mi tekinthető hivatalosnak ilyen témában?

Ez pl.? [link]

376.49_4 (xx-Dec-2014)
- FIXED: WAN page error when entering a hostname, and broken
UPNP FAQ link
- FIXED: OpenVPN Server wasn't showing the Advertize DNS to
Client option (regression from 3677 merge)
- FIXED: bootloop when enabling Traditional QoS (or any other
feature that forces CTF to be disabled) due to
FA being left enabled (Asus bug) (AC87)

read-only mode on the forum

(#744) *H* válasza AtHoS (#743) üzenetére


*H*
aktív tag

Igen. Ez a hivatalos link. 3-as nincs, ahogy a readme-ben is látod. AC87U-hoz van csak egy miscellaneous és ennél a 2-es is beta lett, mivel néhány készüléken boot loop-ot okozott.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#745) AtHoS válasza *H* (#744) üzenetére


AtHoS
nagyúr

3-as van, különben hogyan lenne 4-es ;] Az más kérdés, hogy valószínű közvetlen fejlesztői teszteléskor, már problémás lehetett, így nem került nyilvánosság elé.

A droidbasement "mappájában" láthatjátok a sok alpha és beta verziót, ami szvsz eléggé fejlesztői szintet üt meg. Valószínű aki oda felrakja a cuccokat közel van a fejlesztőhöz, még ha nem is hivatalosan bejelentett, ami oda felkerül. Ami furcsa, hogy a 49-esből nincs egyetlen beta jelölésű sem

read-only mode on the forum

(#746) r0by válasza AtHoS (#670) üzenetére


r0by
addikt

Itt akadtam el :W

./configure --with-xmlrpc-c=/usr/local/bin/xmlrpc-c-config

Ugyanaz az error, mintha nem írtam volna be az elérési utat:
checking for XMLRPC-C... failed
configure: error: Could not compile XMLRPC-C test.

Nem igazán értem, mert ha beírom ezt a parancsot, akkor meg kiadja, hogy a verziószám 1.39.2:
/usr/local/bin/xmlrpc-c-config --version

Szóval elvileg ott van..

(#747) *H* válasza AtHoS (#745) üzenetére


*H*
aktív tag

Mint írtam, az AC87U-hoz van 3-as (ez nincs a readme-ben). Te azt írtad a AC68U-hoz jelent meg. Olyan nincs. 4-es lesz lassan kiadva.
Az általad linkelt oldalon viszont pl. 49_2 nincs is a letöltések között, ami elérhető publikus letöltés, de a 49_1 ott van, ami nem az.
A 49-ből pedig azért nincs beta, mert az utolsó alpha verzióból stable build lett.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#748) AtHoS válasza r0by (#746) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez kell hozzá:

- a libtorrent konfigurálását így kell végrehajtani
./configure --disable-instrumentation

Itt leírtam sok dolgot, ez alapján módosítsd a telepítési folyamatot [link]

*H*

Nekiállhatnánk itt vitatkozni fölöslegesen, de mint látod nem lett egyből stabil, mivel még mindig javítgatnak rajta. A verziószámon is pöröghetnénk, de ugye azt láttad, hogy ugyanabból a code base-ből fordítanak több routerhez is, tehát nem lehet független egyik a másiktól. Szvsz. a verziószám a használt code base verziójára utal és nem magára FW verziójára

Töltsd le a 3-ast a droidbasement linkről és rakd fel. Fogod látni, hogy működik AC68U-val, mivel arra készült, tehát ismét csak volt 3-as :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#749) r0by válasza AtHoS (#748) üzenetére


r0by
addikt

Köszi, így sikerült továbblépni.
Pedig azt hittem, hogy összeszedtem minden infót a hozzászólásaidból :DDD

Samba-t és minidlna-t melyiket használod? A merlinben lévőt vagy esetleg a debiant?

(#750) AtHoS válasza r0by (#749) üzenetére


AtHoS
nagyúr

merlinben lévőt

Eddig semmi gondom nem volt velük, bár video részt nem teszteltem DLNA oldalon csak zenéket játszottam le.
Meglepően gyorsan végzett az indexálással (~20 perc). RT-N16 ugyanezen vagy kicsivel inkább kevesebb cuccal jó pár órán keresztül elvolt vele.

Samba is rendben van. FTP-vel sem sikerült sokkal nagyobb sebességet kihoznom, szóval szerintem az is jól teszi a dolgát, bár kikapcsoltam az authentikációt, úgyis csak belső hálózatból elérhető

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.