Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Gausz válasza Spuri2000 (#1650) üzenetére


Gausz
aktív tag

Feltételezem, hogy a mélynyomód is 2,4GHz-s tartományban működik. Szerintem első körben válts csatornát a routeren. Nálunk a bébifigyelő jele ment el, ha netetzünk, bár hiába váltottunk, csak kicsit javult a helyzet. Inkább egy méterrel messzebb tettük a notebooktól, úgy már jó volt, mostanra pedig kicseréltem a noti wifi chipjét AC-re, így már aztán semmi sem zavarja a másik eszközt.
Nálad viszont ez nem megoldás, hiszen a számítógépből kisugárzott bluetooth jel ront el mindent, akárhol is van a hangfal. Egyéni szoc problémám, de ez én notimnál a 2,4GHz-s net pár percenként elment 1-2 mp-re a bekapcsolt, de nem csatlakoztatott BT miatt.
Szóval szerintem válts AC-s wifire, vagy felejtsd el a BT-s mélynyomót.

(#1652) Spuri2000 válasza Gausz (#1651) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ez a két megoldás jutott nekem is eszembe sajna.

(#1653) front3r


front3r
őstag

Sziasztok!

Én is beléptem az ASUS AC68U táborába, és már most meglepődtem a sebességteszten.
DIGI 1000Mbites netem van, és a letöltési sebességet itt látom a legstabilabbnak és a leggyorsabbnak egyúttal.
924Mbit körül mértem, és eddig ezzel az eszközzel értem el leggyorsabban ezt a sebességet.
Még a direkt PC-s kapcsolatnál sem volt ennyire jó az eredmény. Gondolom már a PC-m nem olyan erős ehhez(Intel Core i7 920(első i7 család - Nehalem)).

Úgy látom nagyon jó kis router lesz ez nekem, talán még nem most fog berobbanni a több gigabites hálózatok kora, hogy le kelljen cserélnem.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1654) zsolt501 válasza front3r (#1653) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Általában a sebességet a HDD-k fogják vissza, ha kell a nagy sebesség akkor kelleni fog egy SSD- is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1655) front3r válasza zsolt501 (#1654) üzenetére


front3r
őstag

SSD-m van.
Amúgy árnyaltabb lett a helyzet. De ezt a bekapcsolt védelmek számlájára írom.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1656) zsolt501 válasza front3r (#1655) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen a védelmek azok tudnak sebességet csökkenteni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1657) BodyGekko


BodyGekko
tag

Boldog Karácsonyt! :C

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#1658) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma új Merlin jelent meg.

380.57 (24-Dec-2015)
- NEW: Merged with 380_1031 GPL
- NEW: Added RT-AC3100 and RT-AC5300 support
- NEW: Added RT-AC68U HW Revision C1 support
- NEW: Backup/Restore of the content of the JFFS
partition (under Administration Restore/Save Settings)
- NEW: Added DNSSEC support. Can be enabled under LAN -> DHCP.
- NEW: Added custom/postconf support for igmpproxy.conf.
- CHANGED: Increased user account limit from 16 to 32 on
the VPN server pages.
- CHANGED: Updated e2fsprogs to 1.42.13
- CHANGED: Increased maximum entries in Parental Control
(time scheduler) to 32.
- CHANGED: Updated miniupnpd to 1.9.20151119.
- CHANGED: Updated Openssl to 1.0.2e.
- CHANGED: Downgraded Dropbear to 2014.66, too many issues in
the newer releases.
- CHANGED: Improvements to VPN Status page
- FIXED: CTF not automatically disabled when enabling IPTraffic.
- FIXED: Openvpn clients 3 through 5 were all run on the first
CPU core. They are now properly alternated like the
first two (odd on CPU1, even on CPU0)
- FIXED: smb.log generated by networkmap could fill up RAM
- FIXED: upnpc_xml.log generated by miniupnpc could fill up RAM
- FIXED: Inconsistant names used on IPTraffic and Sysinfo page.
Now, we give priority to any description manually entered
on the networkmap, followed by static hostname, then any
current (lease) hostname.
- FIXED: MAC queries sent to the OUI database were broken due to
changes on the IEEE website
- FIXED: Applying changes to OpenVPN client page would start the
client even if it was disabled/stopped.

Kellemes karácsonyt mindenkinek

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1659) zsolt501 válasza zsolt501 (#1658) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha valaki felteszi ezt az új verziót az telepítés előtt ne felejtsen csinálni egy Gyári alapbeállítás-t és telepítés után egy NVRAM törlés sem árt, mert nagyobb változások vannak az új szoftverben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1660) *H* válasza zsolt501 (#1659) üzenetére


*H*
aktív tag

AC68U esetében nem csak ajánlott, hanem szükséges is a reset az új SDK és wireless driver miatt.
Néhányan jelezték, hogy problémájuk van a 2,4GHz-es WiFi-vel. Ha valaki ezt tapasztalja, jelenleg a megoldás csak az, hogy vissza kell térni a 378.56_2-re.

Ui.: Kellemes ünnepeket mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1661) bolha23


bolha23
aktív tag

Uraim, hozzáértő segítségeteket kérném.
Most történt egy 500/22 Mb/s UPC-s sebességnövelésem, és az a problémám, hogy a routeren keresztül ebből 250/22 Mb/s tudok realizálni.
A modemet közvetlenül a gépre kötve megvan a sebesség.
Amit eddig próbáltam:
-Másik kábel
-A gyári fw Merlinre cserélése
-NVRAM törlés
-QoS kikapcsolva
-Különböző WAN portok kipróbálása

Ezek eddig nem vezettek eredményre, és itt el is fogyott a tudományom.
A segítséget előre is köszönöm.

(#1662) zsolt501 válasza bolha23 (#1661) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha a Merlin oldalán a fórumot szoktad olvasni, akkor találkozni fogsz hasonló problémákkal, ott azt javasolták, hogy ASUS recovery módból egy régebbi szoftvert visszatenni, amíg a gyártó javítja ezt a problémát.

A régebbi szoftver visszarakása után az NVRAM törlés kötelező.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1663) bolha23 válasza zsolt501 (#1662) üzenetére


bolha23
aktív tag

Nem olvastam még, de most benézek oda, köszi.

(#1664) Gubek-Einste válasza bolha23 (#1661) üzenetére

CTF-t kapcsold be mert az kell a nagyobb sebességhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1665) bolha23 válasza Gubek-Einste (#1664) üzenetére


bolha23
aktív tag

Be van kapcsolva.
Most nyomtam egy resetet, és nem állítottam vissza a beállításaimat cfg fájlból, így elértem a 460Mb/s sebességet, ami egy fokkal jobb, de még nem az igazi.
Holnap teszek egy próbát egy régebbi ajánlott firmware-rel is.

(#1666) Gubek-Einste válasza bolha23 (#1665) üzenetére

A 460 Mbps már jó eredmény lehet, nem zárható ki, hogy a hálózat csak ennyit bír éppen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1667) Hyena


Hyena
senior tag

Nagyon erdekes a dolog immar megjelenik az ipv6 cimem az aktualis legujabb firmwareval a router beallitasainal de a tesznel megbukik a dolog.
A december 23.an megjelent Merlinnel viszont a teszten is atmegy...
Mas tapasztalat?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1668) zsolt501 válasza Hyena (#1667) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nálam működött a legutolsó gyárival is az IPv6 rendesen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1669) Jorus válasza zsolt501 (#1668) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam is hasonlóképp

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1670) Hyena


Hyena
senior tag

Router reboot utan mostmar nekem is mukodik a gyarival is...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1671) qqzs


qqzs
őstag

tunnelbeart hasznalom neha gepen. Meg lehet oldani ugyanezt router szinten?

Eladó: GTS450

(#1672) Gubek-Einste

Elérhető a 380.57_HGG-FINAL
changelog

REQUIRES RESET / FACTORY DEFAULT RESTORE AND MANUAL CONFIGURATION AFTER FW UPGRADE, DUE TO NEW SDK VERSION. DO NOT USE / IMPORT OLD CONFIGURATION FILES.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1673) BodyGekko válasza Gubek-Einste (#1672) üzenetére


BodyGekko
tag

Mi a külömbség a Dec. 24-ihez képest?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#1674) Gubek-Einste válasza BodyGekko (#1673) üzenetére

A changelog-ban benne van.

NEW: FW optimisations.
- NEW: RT-AC56U / RT-AC87U wireless driver.
- NEW: WEBUI disable scan media (for dlna service) on boot option.
- NEW: WEBUI Enhanced Mode* option added to Wireless Professional on ALL supported models.
- NEW: WEBUI obscure all wireless passwords fields by default unless selected.
- NEW: WEBUI Power LED only option available on Stealth Mode.
- NEW: WEBUI save syslog to JFFS option.
- NEW: WEBUI support change HTTP port.
- NEW: WEBUI TX Powerslide code, allows better txpower increments/decrements to all units from 42 to 1000mW.
- NEW: WEBUI Wireless Professional unlocked on ALL router models.
- FIXED: ASUS NVRAM manipulation blockage.
- FIXED: ASUS WEBUI broken code.
- FIXED: DDNS service updating every 30s.
- FIXED: Default ARM 'TCP Timeout Established' set on RT-N18U and RT-AC56S models.
- FIXED: Default ARM 'TCP Timeout Established' set to '3600'.
- FIXED: HTTP/HTTPS port range validation.
- FIXED: HTTP service buffer overflow.
- FIXED: OpenVPN connection issue when using username/password auth configuration.
- FIXED: Port conflict when reverting back to default HTTP port (80).
- FIXED: RT-AC3200 missing Wi-Fi channels and txpower locking.
- FIXED: RT-AC3200 USB 3.0 compatability issue.
- FIXED: RT-AC56U and RT-AC3200 unable to set TX Power.
- FIXED: RT-AC87U 'Power ON only' option was unable to shutdown Realtek LAN1 led after rebooting.
- FIXED: RT-N18U QoS_EZQoS.asp not loading icon.css.
- FIXED: RT-N18U Tools_Sysinfo.asp not showing the temperatures, causing httpd crash/restart.
- FIXED: Site survey not working.
- FIXED: Stealth Mode not working.
- FIXED: Syslog service not able to initialize in some situations.
- FIXED: TX Power Slider small code error.
- UPDATED: Avahi to 0.6.32 version.
- UPDATED: Curl to 7.46 version.
- UPDATED: DNSMasq to 2.76 version.
- UPDATED: Diskdev Cmds to 582 version.
- UPDATED: Dropbear to 2015.71 version.
- UPDATED: Flex to 2.6.0 version.
- UPDATED: GDB to 7.10.1 version.
- UPDATED: Iperf to 3.1 version.
- UPDATED: Libgcrypt to 1.6.4 version.
- UPDATED: Libgpg-error to 1.21 version.
- UPDATED: Libncurses to 6.0 version.
- UPDATED: Libxml2 to 2.9.3 version.
- UPDATED: mDNSResponder to 576.30.4 version.
- UPDATED: MiniDLNA to 1.1.5 version.
- UPDATED: MiniUPNPd to 1.9.20151119 version.
- UPDATED: Nano Editor to 2.5.0 version.
- UPDATED: NCat to 7.01 version.
- UPDATED: NMap to 7.01 version.
- UPDATED: NPing to 0.7.01 version.
- UPDATED: OpenSSL to 1.0.2e version.
- UPDATED: OpenVPN to 2.3.10 version.
- UPDATED: SFTP Server to 7.1 version.
- UPDATED: SQLite to 3.9.2 version.
- UPDATED: Strace to 4.11 version.
- UPDATED: Tor to 0.2.7.6 version.
- UPDATED: Util-Linux to 2.27.1 version.
- UPDATED: Wget to 1.17.1 version.
- UPDATED: XZ Utils to 5.2.2 version.

* This option allows to choose between:

[Maximum Speed] Default - Allows high speed links.
[Maximum Coverage] Increases RSSI ~5-12dBm (2.4GHZ) / ~3-5dBm (5GHZ) without TXpower increase at cost of reduced speed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1675) BodyGekko válasza Gubek-Einste (#1674) üzenetére


BodyGekko
tag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#1676) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma visszatértem a gyári szoftverre, mert az utolsó két Merlin verzió nálam instabil volt, és a net is belassult, kapcsolatokat dobált el ami azért bosszantó volt.
Most a gyári stabilnak tűnik, és a kapcsolatokat sem dobálja el, szóval most Merlin nálam nem volt befutó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1677) gyilkos répa válasza zsolt501 (#1676) üzenetére


gyilkos répa
tag

De jó, hogy ma is benéztem - épp frissítettem volna :).

(#1678) zsolt501 válasza gyilkos répa (#1677) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ne is mond, ha megnézed Merlin fórumát akkor van pár panasz, elég vegyes a kép, de azért bosszantó a dolog, pláne úgy, hogy a gyári utolsó rendben működik, igaz én a 2,4GHz-t nem használom igaz erre volt a legtöbb panasz, illetve, a lassulás másnál is bejött, és a leírt módszerrel nekem nem lett jobb, sokan vissza is tértek a legújabb Merlinről az 1 verzióval régebbi stabilra, igaz nálam az sem volt 100%-os.

Kíváncsi leszek mi lesz a gyárival, mert most nálam az stabilnak tűnik még most, pár nap után kiderül ha ez stabil marad akkor ennél maradok.
Viszont hogy normálisan működjön nálam a gyári vissza kellett térnem a legelső gyárira, és azt felfrissíteni a legújabbra, mert ha nem így tettem, akkor instabil volt, ennek okára nem igazán jöttem rá, de olyan volt, mintha összeakadt volna a benne lévő szoftver.
Én nem használom ki a Merlin plusz funkcióit, vagyis amikor áttértem rá akkor igen, mert a DHCP és a port továbbítás elég fapados volt az elejében, most már viszont sokat fejlődött, és felnőtt a feladathoz számomra.

Mindenesetre figyelni fogom a jövőben Merlin munkáját, mert nagyra tartom azt amit csinál, és ha kijavítják a hibákat akkor még talán vissza is térek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1679) Gausz válasza Gubek-Einste (#1674) üzenetére


Gausz
aktív tag

Köszönjük az értesítést.
Valaki tudja, hogy a MiniDLNA update mit hoz? Eddig is le tudta játszani a filmeket, ez mit ad pluszban?

(#1680) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Érdekes lehet az idei és a jövőévi router kínálat, az áraktól kissé tartok, hogy nem átlag emberre lesznek szabva. [link]

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1681) ddmb


ddmb
aktív tag

eddig probléma nélkül működött a DDNS, de ha a router menüjében a WAN -> DDNS fülre kattintok akkor kapok egy üzenetet: "Request error! Please try again." Nem is érem el a routert külső hálózatból a domain nevével...

múlt héten frissítettem a 9212-es végződésű firmware-re... lehet köze hozzá? DSL-es routerom van.

[ Szerkesztve ]

(#1682) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#1680) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogyan a csúcskategória sosincs az átlag emberekre szabva. :)

Lásd most RT-AC3200

Vsz ez addig lejjebb csúszik még árban, aztán 100-120 ezer könyékén jöhet az új négymagos router.

[ Szerkesztve ]

(#1683) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#1682) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nálam egy router max ára 50e Ft körül van nagyon többet nem szánnák rá, akkor inkább összerakok egy pc-t és azt használnám routernek, van pár jó router os pl. Opnsense és a pfSense ami igen kiforrott, csak ugye ott nem árt ha az ember tudja is hogy mit csinál.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1684) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a smart tv, és a router között. egy idő után bontódik a wifi kapcsolat? A routerre kötött winyóról nézek filmeket.

Most tettem fel a legújabb gyári firm-et

(#1685) Gubek-Einste válasza sziku69 (#1684) üzenetére

Használat közben szakad meg a kapcsolat vagy csak üres járatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1686) sziku69 válasza Gubek-Einste (#1685) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Használat közben vettem észre. Néztem a filmet, és egy idő után megszakadt a kapcsolat. A tv jelezte is.

(#1687) Gausz válasza sziku69 (#1686) üzenetére


Gausz
aktív tag

Szia,

október végén kerestelek meg privátban, mivel nálam is ez volt a gond: "5GHz-n kb fél óráig bírja, 2,4GHz-n már talán 1et is. Nálam gyári 3.0.0.4_378_9135 van fenn..."
Nálam csak a médiaszerverrel volt ilyen probléma, youtube appal pl akármennyit tudtam nézni.
Szóval a megoldás, tedd vissza a Merlint, ami eddig volt :)

(#1688) zsolt501 válasza Gausz (#1687) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nálatok lehet a gond, mert most beszélgettem skype-on, és 1:15 óra is megvolt 5GHz-n, és nem szakadt meg, de a telefonon van Zoiper, és azon keresztül is beszélgettem kb 1 órát és ott sem volt gond vagy szakadás.
Nálam az utolsó gyári van fenn ami az Asus oldalán is fenn van.

Előtte nekem is gondok voltak, de csináltam egy olyat, hogy gyári beállítások visszaállítása > majd NVRAM törlés > a legelső gyári szoftver felrakása > megint NVRAM törlés > majd a router felajánlotta az utolsó előtti gyári felrakását, ezt fel is rakta > megint NVRAM törlés > és a gyártó oldaláról az utolsó szoftver felrakása > NVRAM törlés, és azóta hiba nélkül megy a router, semmi szakadozás és hibajelenség.

Kicsit bonyolultnak tűnik az egész, de kb 10 perc alatt végzett az összes telepítéssel (frissítéssel) ami több időt vett igénybe az a végleges szoftver utáni beállítgatás.

Most néztem a wifi log-ot és 8 óra 15 perce van folyamatos kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1689) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ami még kimaradt, hogy a router 4 nap és 7 órája megy hiba nélkül.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1690) sziku69 válasza zsolt501 (#1689) üzenetére


sziku69
senior tag

A Merlinben benne volt olyan menü, hogy "Tools". A gyáriban ez nincs benne?

Ha csak visszamennék egy gyárival régebbire, ram törléssel, utána visszatenném az új gyárit, ram törléssel, az nem oldaná meg a problémát?

Itt azt mondták néhány hozzászólással feljebb, hogy az új Merlin nem a legjobb.

(#1691) zsolt501 válasza sziku69 (#1690) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A gyáriban nincs Tools menü, az csak a Merlin-ben és a HGG-ben található meg.
Az egy gyári visszalépést én is megléptem, de nme volt még 100%-os olyan mintha valami mélyebben íródott volna benne felül, és a hibát nem javította ki teljesen, az okát ne kérdezd, nem tudom miért de az hogy a legelsővel indítottam az tökéletesen kipucolta a hibát.
Gyakorlatilag a legújabbig 3 szoftver frissítéssel jutottam el, nekem ez ennyit megért, hogy stabil legyen újra.
Az NVRAM törlés meg nem olyan bonyolult safe módból, és a legelsőt is ebből a menüből tettem fel.

Én is írtam, és a Merlin oldalán is sok most a panasz a legutolsó verzióra.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1692) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#1682) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Átgondolva a dolgokat és hogy PC-böl csinálni routert és annak a költségeit (fogyasztást is) számba véve lehet hogy felül kell vizsgálnom a kijelentésemet, mert az sem jönne ki nagyon olcsón, főleg ha minőségibb alkatrészeket használnák, és a beleölt időt is számba veszem akkor ASUS RT-AC88U-is szóba jöhet, bizony ez már tudásban és teljesítményben is igen izmos, igaz árban sem a lentebb említett kategória hanem inkább 100 fölött lesz ha idehaza is lehet majd kapni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1693) sziku69


sziku69
senior tag

Laptopon viszont nem szakad meg a lejátszás, csak a tv-n. Firm csere óta van ez.
Egy régebbi merlin volt előtte fenn.

(#1694) Gausz válasza zsolt501 (#1688) üzenetére


Gausz
aktív tag

Szia,

nem is azzal volt a gond, hogy nem tudtunk netezni, csak azzal, hogy az USB-meghajtót futtató médiaszerver ledobálta a tv-t.
Böngészés, letöltés, skype nálam mindig is ment hibátlanul.

(#1695) sziku69 válasza Gausz (#1694) üzenetére


sziku69
senior tag

+1

.....és ahogy írtam, laptopon nem szakad meg. Ennek van jelentősége?

[ Szerkesztve ]

(#1696) Gausz válasza sziku69 (#1695) üzenetére


Gausz
aktív tag

Annyi hogy nem a hardware-vel és jelerősséggel van a baj, hanem a médiaszerverrel. Tehát szoftverhiba, ezért firmware-cserével javítható.

(#1697) zsolt501 válasza Gausz (#1694) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ja hogy így, azt okozhatja a memória kezelés hibája is a szoftverben.
Mindenesetre én kipróbálnám azt amit lentebb írtam a szoftver visszarakásról, veszteni nem lehet vele igazán.

Egyébként ilyenkor elérhető a router, és ha igen ilyenkor milyen terhelést mutat proci és memória szintre?
És a rendszer napló mit ír ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1698) Gausz válasza zsolt501 (#1697) üzenetére


Gausz
aktív tag

Már lassan 3 hónapja váltottam a gyáriról, szóval kissé ködösek az emlékek.
A router a ledobáskor mindkét tv-n teljesen elment, kidobott a főmenübe, és vagy vártam 5 percet, hogy magától visszajöjjön, vagy bejelentkeztem a routerre és manuálisan újrascanneltem a médiafájlokat.
Utólag nem sokat látni a terhelésből, általában lejátszáskor a proc alig terhelt, RAM gyári esetén általában max félig, Merlin akár 80%ig is elmegy, mégis stabil. Nem a ledobás pillanatában, hanem általában említettem mindent.
Logban pedig sosem láttam semmilyen bejegyzést sem az esettel kapcsolatban.
De Merlin-nel 2,4GHz-n sosem volt gondom a smart tv-s lejátszáskor, 5GHz-n viszont voltak problémák, nem is erőltetem: 2,4-en FHD 3D-filmeket is át tudja nyomni. Néha elfelejti, hol tartottunk egy sorozatrésszel, de ennyi. Emiatt még megvárom, hogy stabil legyen a legújabb, hátha a minidlna update ezt javítja.

(#1699) zsolt501 válasza Gausz (#1698) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Majd azért írd meg mire jutottál.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1700) Gausz válasza zsolt501 (#1699) üzenetére


Gausz
aktív tag

Itt tartok, hogy Merlin 378.56.2 szépen működik, néha elfelejti, honnan kell folytatnia a megkezdett filmet. Bár azt sem zárom ki, hogy a tv hibája, mert néha elfelejt felcsatlakozni wifire, és manuálisan kell újra beléptetni. Lehet, hogy egy ilyen esemény miatt törlődik a folytatáshoz ugrás.
380.57.1et csak emiatt várom, de nem létszükséglet, így is nagyon meg vagyok elégedve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.