Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#250) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem nem erre gondoltam, hanem a gyári szoftverrel az USB portra dugott telefon internetjét is meg tudja osztani gyári szoftverrel, viszont ez tomatoban nem működő lehetőség.

A másik a led kikapcsolás továbbra sem megy az általad adott módszerrel. :(

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#252) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sajnos passzolom, ezek szerint az ARM build Tomato-ban még nagyon sok minden nem (úgy) működik, mint a többi MIPSEL buildben, és nekem eddig még nem volt módom ezt kipróbálni!

(#253) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#252) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Vagy csak egyszerűen hiba van a szoftverben, és ezért nem engedi a ledeket lekapcsolni, már csak azért is mert ezen a routeren dedikált gomb van a ledek kikapcsolására, ami nem működik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#254) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha PuTTY-ban futtatod a megadott parancsot, arra mit válaszol?

(#255) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#254) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Router does not supported by this feature

Ez a választ kapom, mikor beírom

Viszont még egy hibát találtam, amit viszont sajnálok nagyon, és az a forgalom monitorozás, a valós idejű még meg, de a többi nem megy sajnos, mármint a 24 órás és a napi heti és a havi ezek nem mennek.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#256) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, akkor ez sajnos ennyi, itt a válasz! Ez a hátulütője az új dolgoknak, nincsenek még kiforrva rá a szoftverek...

(#257) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#256) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Úgy néz ki, hogy visszateszem a gyárit, vagy előtte megnézem a Merlint, és ha jön majd javítás a Tomatoból akkor újra megpróbálom, mert a forgalom monitorozás fontos lett volna.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#258) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megértem, erre a platformra ez még nem egy kiforrott dolog!

(#259) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#258) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Majd alakul, én bízok benne, mert ügyesek az illetők, akik ezt csinálják, és abban is bízom, hogy be fog a HW NAT is egyszer kerülni a Tomatoba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#260) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát az tényleg jó lenne, mert "veszélyesen" közelegnek azok az idők, amikor HW NAT nélkül esély sem lesz kihasználni a netet, a jelenlegi hardverekkel legalábbis...

(#261) ToxLee


ToxLee
őstag

Nem megy a 4G megosztása Tomato alatt? :F Akkor jó, hogy nem raktam fel pedig azt akartam kipróbálni...
Most a gyári legújabb firmware-rel eldobja a 4G-s netet, ahogy írtam is pénteken. Nem tudom elérni távolról a WD My cloud-ot. Írták is a kollgégák, hogy nincs net.
Ezelőtt egy Huawei B683-as 3G-s modemet használtunk azzal nem volt baj sosem. Szerintetek ebben nem a router van benne?

(#262) zsolt501 válasza ToxLee (#261) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Várj, lehet hogy megy, de nekem most nincs USB-s modemem, szóval lehet hogy megy.
De amúgy vannak sajnos hibák a Tomatoba erre a platformra.

Viszont elég jól bírja a router a feltöltést, most teszteltem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#263) ToxLee válasza zsolt501 (#262) üzenetére


ToxLee
őstag

Most ez komoly?

(#264) zsolt501 válasza ToxLee (#263) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Bizony ez most komoly, én is ki vagyok akadva, ennyit itt még sosem mértem feltöltésben, lefelé már igen, de most valamiért megfordultak a le és a feltöltési sebességek.
Ha a feltöltési sebesség így maradna, akkor nagyon boldog lennék, a letöltési sebesség az pont jó így, lefelé úgy is keveset töltök.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#265) taki1111 válasza zsolt501 (#262) üzenetére


taki1111
csendes tag

ez LOL...

APropó. ha valaki netán irna tippeket az asusnak a következő gyári FW hez
én is javasolnám hogy a vendég hálózatot ne csak 24órára lehessen megnyitni hanem 9999re is akár :)

[ Szerkesztve ]

(#266) ToxLee válasza taki1111 (#265) üzenetére


ToxLee
őstag

Nekem a Time remainingre limitlessre van írva guest wifinél.
Apropó....Ha holnap lesz rá időm visszarakom a Merlint, mert ahogy emlékszem írta a CPU hőmérsékletét ami most szerintem igen sok lehet mert a burkolet elég meleg. :U

Ui.: Bizony a router hibázik 4G-s net megosztásnál mert ha GUI alatt nyomok egy reboot-ot akkor visszajön a net fél perc után.

[ Szerkesztve ]

(#267) zsolt501 válasza ToxLee (#266) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Pontosabban a szoftver nem tökéletes még, remélem javítani fogják ezt is, mert a szoftverben nem egy hiba van már, lesz dolguk a szoftver fejlesztőknek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#268) ToxLee válasza zsolt501 (#267) üzenetére


ToxLee
őstag

És megint nem tudok remote csatlakozni.... Komolyan ennyire lehetetlent kérek egy ilyen k*rva drága routertől???

(#269) zsolt501 válasza ToxLee (#268) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Most milyen szoftver van a routeren?

Mert nekem nem csinált még ilyet a router, hogy nem tudtam rá csatlakozni.

Amúgy nem rossz ez a router, ma reggel ezt a sebességet mértem routeren keresztül, szóval bírja a sebességet az már biztos PPPoE kapcsolattal is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#270) ToxLee válasza zsolt501 (#269) üzenetére


ToxLee
őstag

Jelenleg a gyári legújabb. A 4G megosztással szerencsétlenkedik amit nem tuduk neki elnézni, mivel nem egy alsókategóriás router. Tegnap este marha meleg volt a burkolat ahhoz képest, hogy több helyen írták nem melegszik.

(#271) zsolt501 válasza ToxLee (#270) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Lehet kifogtál egy hibás darabot?

Viszont most próbáltam, és sikerült a telefon (Samsung Galaxy Note2 LTE) mobil internetjét USB kábelen megosztani a router segítségével, kicsit elszöszmötöltem vele, mire rájöttem, hogy miként is kell ezt megcsinálni :) De viszont tökéletesen működött, a 4G megosztása így.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#272) ToxLee válasza zsolt501 (#271) üzenetére


ToxLee
őstag

Az usb stickre mondod, hogy hibás vagy ,hogy melegszik a router és azért hibás?
Azokkal a beállításokkal csináltad a 4G megosztást amit én linkeltem feljebb?

(#273) zsolt501 válasza ToxLee (#272) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kicsit összetett a dolog, a router nem tudom hány fokos nálad, a Merlin nekem 75 fokosnak írta a CPU-t ami tényleg nem kevés, de a fura, hogy a külseje a routernek olyan 33 fokos lehet, az előző TP-Link1043ND V1 routerem kicsit külsőleg melegebb volt, vagyis mikor rátettem a kezemet érezhetően melegebb volt.

A net megszakadás nem tudom mennyi idő után jön neked ki, mert hivatalosan a szolgáltató is bontja a kapcsolatot ha jól emlékszem vagy 30 vagy 60 perc után, és lehet hogy ez lehet nálad is, max ezt a kapcsolat bontást nem veszi észre a router szoftvere, ezért nem tárcsáz újra, én erre gyanakszom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#274) taki1111


taki1111
csendes tag

Hová tudok irni az asusnak FW frissitéssel kapcsolatban?

(#275) zsolt501 válasza taki1111 (#274) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ne a magyar supportnak írj, mert az semmit nem ér az már biztos, a telefont sem hajlandóak a magyarok felvenni...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#276) ToxLee


ToxLee
őstag

A network service filternél nekem a LAN IP cím szerinti net titlás nem működik vagy valamit én állítok rosszul. Beállítom a kívánt IP címet amelyet nem akarok kiengedni a netre, megadom a 80-as portot, beállítom a black listet meg, hogy mikor tiltson és ennyi?

(#277) zsolt501 válasza ToxLee (#276) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A Szűrt ICMP csomagtípusok-at is beállítottad, mert ez is kell, anélkül nem fogja meg rendesen ha jól emlékszem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#278) ToxLee válasza zsolt501 (#277) üzenetére


ToxLee
őstag

Azt pont nem. Akkot ott lehet a hiba. Amúgy elég a 80-as portot tiltani vagy a 8080-at is kell?

[ Szerkesztve ]

(#279) zsolt501 válasza ToxLee (#278) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Azt azért jó ha tudod, hogy nem minden oldal 80-as portot használ, igaz az a szabvány, de léteznek nem 80-as porton kommunikáló web oldalak is.
Gondolom az egyik gépet szeretnéd elzárni az internettől, úgy hogy belső hálózatban viszont legyen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#280) ToxLee válasza zsolt501 (#279) üzenetére


ToxLee
őstag

Igen, de több gépet is. Előző routerbe csak a MAC címeket adtam meg és tiltott mindent.

(#281) zsolt501 válasza ToxLee (#280) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Szülői felügyelettel (Parental Controls) ezt is megpróbálhatod, elméletileg ez is jó, igaz én még ezt nem próbáltam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#282) taki1111


taki1111
csendes tag

gyárilag 5dbi -es antennával van felszerelve az ac68u
viszont lehet hozzá kapni ebayen 9dbi "booster" cimszó alatt
ez mennyivel messzebbre lő?
ha valaki esetleg próbálta már

(#283) DLDKox válasza taki1111 (#282) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Én még a 66u-ra vettem de szerintem nem hozott semmi javulást, vissza is raktam a gyárit.

(#284) ToxLee válasza zsolt501 (#281) üzenetére


ToxLee
őstag

ICMP-t megpróbálom holnap. Azt viszont nem értem, hogy miért van Source IP meg Destination IP a service filter alatt?

(#285) DLDKox válasza ToxLee (#284) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Tomato-ban lehet mac cím szerint korlátozni gyári firmware-t nem ismerem.

(#286) taki1111 válasza DLDKox (#283) üzenetére


taki1111
csendes tag

nem lenne rossz ha kicsivel messzebbre lőne.
de sajnos bele kell törődnöm azthiszem

(#287) zsolt501 válasza taki1111 (#282) üzenetére


zsolt501
Topikgazda


Ezt is érdemes ennél az antennánál figyelembe venni, mert nem mindegy merre sugároz, vagyis benne leszel a nyalábba, vagy nem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#288) taki1111 válasza zsolt501 (#287) üzenetére


taki1111
csendes tag

és ha csak egy antennát cserélek le a háromból? :DD
az milyen hatás eredményezhet..

[ Szerkesztve ]

(#289) zsolt501 válasza taki1111 (#288) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Vagy mindet cseréled, vagy egyet sem, mert a vegyes antennával csak ronthatsz a jelen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#290) ToxLee válasza zsolt501 (#289) üzenetére


ToxLee
őstag

ICMP-nél hanyas kódot kell írni? 0?
Mondjuk ez elég komoly témának tűnik most nekem, lehet megnézem a parental controlst. :D

[ Szerkesztve ]

(#291) zsolt501 válasza ToxLee (#290) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Hú most így fejből nem tudok erre mit mondani, rég nem használtam már ilyet.
És a parental controlst szoktam használni az egyszerűbb. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#292) ToxLee válasza zsolt501 (#291) üzenetére


ToxLee
őstag

Igen, megoldotta a problémát. Ilyenkor az automatikus updateket is tiltja?

(#293) zsolt501 válasza ToxLee (#292) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen olyankor azt is tiltja, vagyis minden adatforgalmat a net irányába, ha jól emlékszem, de szerintem teszteld le az a biztos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#294) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Nos hogy működik?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#295) ToxLee válasza zsolt501 (#294) üzenetére


ToxLee
őstag

Tiltja az updateeket is. Most távolról akarom elérni a WD My cloudot de valami nem okés. 20-21-es portot nyitni kell a statikus IP-mel rendelkező NAS-nak, amit a virtual server alatt kellene megtenni de nem megy. Valamit kihagytam? Ja és nincs statikus WAN címem.

(#296) zsolt501 válasza ToxLee (#295) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

DDNS regisztrálás megtörtént?
A nas esetén a 20-21-es port használata nem javasolt, mert a router is azt használja az FTP szolgáltatásához, érdemes a NAS FTP portját módosítani már csak azért is, mert sok szolgáltató blokkolja az FTP szolgáltatást.
illetve mivel passzív lesz az FTP elérés egy port tartományt is nyitni kell az FTP miatt a routerben a NAS felé.
Ha nem megy írj privátot és lediktálom mit hogyan kell pontosan, mert ezen én már túl vagyok, nekem is van FTP szerverem.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#297) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Ha felteszek egy DDwrt vagy tomato firmwarét egy Asus RT-AC66U-ra akkor utána hogy lehet vissza rakni gyárira az egészet?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#298) Intruder2k5 válasza Bazijoe73 (#297) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-ra simán feltehető a gyári fw, a webes felületen, az upgrade menüben!

Ez az RT-AC68U topik, az AC66U tulajok inkább ide szoktak írni!

[ Szerkesztve ]

(#299) Peci


Peci
csendes tag

Sziasztok!

Találkozott valaki olyannal már, hogy egy kis kikapcs után (több nap áramtalanítás, pl egy kis szabadság miatt) után a WAN port nem éledt fel? Azaz csak félig. Ip-t kap a router, de ezen túl semmit nem routol? (Nem csak névfeloldást nem, egyszerűen semmit.)
A másodlagos WAN (LAN1-en) életre keltése után minden oké...
Utána a net visszapakol a WAN-ra, duál wan megszüntet, és minden megy rendesen...

(Firmware version 3.0.0.4.376.1663)

Köszi!

(#300) Peci válasza Peci (#299) üzenetére


Peci
csendes tag

Update:

A dual wan nélküli restart után megint csak nem éleszti fel a WAN porját a router. Ugyanakkor ha bekapcsolom a dual WAN módot akkor a rendes wan -ba dugott net rendben megy...
Olyan mintha rápróbálna mindkettőre, majd kiválasztaná, azt ahonnan a net ténylegesen jön...

Szerintetek ez garis ügy így?

Az a fura, hogy eddig a duál nélkül ment...

Köszi, Péci

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.