Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) AtHoS válasza AtHoS (#1000) üzenetére


AtHoS
nagyúr

RT-N16 tápja pont csereszabatos, szóval egyelőre sikerült helyettesíteni :B

read-only mode on the forum

(#1002) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ja amúgy a DDNS feloldással és a port forvaldal is problémái vannak az új szoftvernek, ami bizony elég nagy probléma, főleg ha szervert kellene elérnem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1003) elninhoo


elninhoo
csendes tag

Üdv

Nem tudom kit érint a dolog, de a gyári fw-ben a 3.0.0.4.378.3813.-as verzió frissítésénél a honlapon felsorol 3g/4g modemeket, amikkel bővíti (gondolom én) a routerrel használható stickek listáját. Na most ehhez képest a routerben, a felsoroltak közül egyiket se találom. (Már a legújabb fw-m van azóta). Engem később érinteni fog a dolog, mert a felsoroltak közül ott van egy tipus, ami már megvolt a router előtt és nyáron szeretném használni. Miért írták oda, ha mégse frissítik a listába?

(#1004) Hyena


Hyena
senior tag

Uj firmware

Description ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.378.4376
Security related
- Upgrade OpenSSL library to 1.0.0q
- Fixed CVE-201301813
- Fixed the XSS vulnerability on page Main_Analysis_Content.asp

AiProtection fixes
- Fixed router reboot issue when disabled AiProtection
- Fixed kernel panic when wan reconnected
- Modified web history strings
- Updated signature to 1.030
- Optimize memory usage

Other
- Added Movistar profile in IPTV setting page

md5:318260bbae607c18e20b0ec6fa18e77c image/RT-AC68U_3.0.0.4_378_4376-g7b5c40e.trx

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1005) zsolt501 válasza Hyena (#1004) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ahogy nézem még ez sem old meg minden hibát, pl. DDNS és NAT hibákat, de az Adaptive QoS hibát sem orvosolja még.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1006) *H* válasza zsolt501 (#1005) üzenetére


*H*
aktív tag

Pontosan milyen hibákat tapasztaltál az említett dolgoknál?

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1007) zsolt501 válasza zsolt501 (#1005) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

1. DDNS esetén nem mindig frissíti az IP-t a DDNS szolgáltató felé, sajnos ennek az okát még nem találták meg pontosan, de előfordul.

2. Port továbbítás esetén nem mindig nyitja a portot, ez állítólag a NAT hibára vezethető vissza, de ezt még nem pontosították, de olyan is van, hogy ha a HW-NAT ki van kapcsolva akkor nincs gond, de szerintem ez csak feltételezés, de az biztos, hogy nem mindig nyitja a portot.

3. Adaptive QoS hibát meg már lentebb leírtam, Merlin oldalán is van aki találkozott ezzel a hibával, nem csak én.
A port nyitási hibát és a DDNS hibákba én is belefutottam már, az okát én sem értem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1008) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Béta fázisba ért a 378.51 Changelog

read-only mode on the forum

(#1009) zsolt501 válasza AtHoS (#1008) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Van benne pár olyan ami jól fog jönni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1010) AtHoS válasza zsolt501 (#1009) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ami érdekes, hogy mi lesz pl. abból tapasztalható, amit írtál korábban.

read-only mode on the forum

(#1011) zsolt501 válasza AtHoS (#1010) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Hát ez jó kérdés, mert ezek kissé bosszantóak.
De ahogy a fórumot olvasgatom, még sok minden nem megoldott, mert ezeket az Asus sem oldotta meg.
Főleg a Trend Micro által készített program részek hibáinak javítását várják többen is, illetve a NAT hibák javítását.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1012) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Tudom hogy off lesz a kérdésem, de itt mégis csak "ac" szabvány tulajok lakhatnak...
Eredeti kérdésem.
Hogyan tudom megállapítani, hogy egy ismeretlen kliens (WiFi) "ac", vagy csak "n"?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1013) zsolt501 válasza VGYke (#1012) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ezt sajnos csak teszteléssel tudod megállapítani, mégpedig úgy hogy a TV csatlakozik egy AC-s routerhez, pl. egy ilyenhez, és a routerben ki lehet deríteni, hogy az eszköz miként is csatlakozik.
Sajnos egy samsung tv esetén sem találtam még én sem pontos infót, hogy milyen wifi modul is van ezekben.
Az enyémben csak 5GHz-s N-es van, ami 40Mhz-n tud kapcsolódni a routerhez.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1014) VGYke válasza zsolt501 (#1013) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Viszont ha csak "n"-es routerem van, akkor esélytelen kideríteni milyen a "kliens vevő"?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1015) zsolt501 válasza VGYke (#1014) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Bizony esélytelen, max olvasgatsz fórumokat, hogy valaki tesztelte e AC-s wifivel e a Tv-t, mármint a te TV típusodat.
Amúgy nem sok esélyt látok rá, hogy AC-s modult rakna a TV-be a samsung, habár ki tudja ezt így megítélni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1016) VGYke válasza zsolt501 (#1015) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Akár milyen is a TV, ha lecerélem az RT-N66U-t RT-AC68U-ra, ugye a pénzkülönbségen kívül nem bukhatok semmit? Ugyanoslyan / gyorsabb lesz "n" 2,4 és 5 Ghz-en, az USB3 miatt meg gyorsul az USB3-as HDD írás / olvasás, a 2 magos proci miatt meg nem lesz ilyan rendszerállapot (pedig most csak a PC-WiFi "megy" semmi más):

Szóval a pénzen kívül mit bukhatok a cserével?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1017) zsolt501 válasza VGYke (#1016) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Szerintem semmit mást nem busz csak az ár különbséget, itt ilyen kiakadásom még nem volt mint neked.
Ha lesz AC-s hálózatod egyszer akkor meg kimondottan nyerni fogsz vele.
Az USB3 sebességtől azért csodákat ne várj, mert az olyan 35-40MB-os sebességet tud, ennél többre ne számíts, mondjuk ez a sebesség sem olyan rossz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1018) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Megjelent a Merlin 378.51 firmware

Changelog: [link]

read-only mode on the forum

(#1019) zsolt501 válasza AtHoS (#1018) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Néztem a változásokat, de még nem az igazi, merlin is várja a Trend Micro és az Asus javításait, mert több zárt részt ki kell még javítani, hogy tökéletes legyen ez a szoftver.
Mindenesetre örvendetes, hogy javítgatják, és van egy két hiba amit már ki is javítottak talán.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1020) zsolt501 válasza AtHoS (#1018) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Feltettem ezt a verziót, ki fog derülni 1 nap után hogy mennyit javult, vagy romlott e a helyzet az előzőhöz viszonyítva, mert az bizony borzalmas volt.
Annyi biztos hogy ebben is a WiFi esetén a rádió frekvenciát (Band) magyarul Zenekarnak fordították :D Valaki jelezze már nekik, hogy ez így nagyon rossz fordítás.
Nekem amúgy az az érzésem, hogy a Google fordítót használják, mert több helyen is fura fordítások vannak.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1021) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Az Adaptív QoS - WAN/LAN sávszélesség monitorozása még mindig bug-os, annyit javult hogy mínuszba már nem megy a mérés, de a mérés még mindig pontatlan.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1022) AtHoS válasza zsolt501 (#1021) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Alakul-alakul, de ezek szerint még nem az igazi. Várjuk az Asus fix-eket addig is türelmesen, hogy fel lehessen használni

read-only mode on the forum

(#1023) zsolt501 válasza AtHoS (#1022) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Bizony még nem az igazi, a tökéletesre még várni kell.
Amúgy az Asus is a Trend Micro-ra vár, mert ott vannak a hibákra utaló dolgok, és az a rész zárt, hogy csak olyan könnyen kijavítható legyen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1024) VGYke


VGYke
addikt

Csak kíváncsiságból kérdezem:
Az RT-AC87U mennyire komolyabb / jobb minta a RT-AC68U a 4/3 antenna kivételével :F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1025) zsolt501 válasza VGYke (#1024) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Komolyabb, de a WiFi hatótávja gyengébb, illetve a felár nem ér annyit.
Szóval igaz, hogy komolyabb, de szoftveresen a kettő ugyan az , csak a belső és a külső különbözik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1026) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma készültem a nyárra, és kicsit alakítottam a router hőmérsékletén :)
Ez előtt olyan 75 fok körül alakult.

Ezzel nekem jöhet a nyári meleg, lesz tartalék a router hűtésében.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1027) AtHoS válasza zsolt501 (#1026) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mit bűvöltél vele?

Nálam 70 fok magasságában van a CPU (68-69) úgy, hogy nincs dolgoztatva

read-only mode on the forum

(#1028) zsolt501 válasza AtHoS (#1027) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kapott egy USB-s ventilátort a hátulja a szellőzők magasságában, és hangtalanul mozgatja a levegőt. :D
Sajnos a ház kialakítása nem túl ideális ezért is melegszik ennyire, és még nyár sincs, ezért kicsit rásegítek neki, egy teljesen hangtalan USB-s ventilátorral, úgy is volt rajta szabad USB port :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1029) AtHoS válasza zsolt501 (#1028) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ravasz megoldás :DDD de mint látható, hasznos is egyben.
Honnan kerítetted a USB ventit?

read-only mode on the forum

(#1030) zsolt501 válasza AtHoS (#1029) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Még úgy kaptam valamikor, egy fiók mélyén porosodott, de a net tele van ilyenekkel, és tényleg érdemes rá beruházni, főleg ha tuning is szóba jön.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1031) zsolt501 válasza AtHoS (#1029) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

[link] kb. így néz ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1032) zsolt501 válasza zsolt501 (#1031) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kipróbáltam pár sima PC-s 8CM-es ventilátort is 5V-on hajtva, és a készülék hátuljához tettem, egy elvágott régi hibás USB kábelt használtam erre vagyis itt is a készülék adta a ventilátornak az áramot, és ezekkel is tökéletesen sikerült visszahűteni a készüléket.
Mondjuk az is igaz, hogy volt olyan ventilátor ami nem indult el, vagy nagyon gyengén fújta a levegőt 5V-on, illetve volt olyan ventilátor is ami ciripelt (ennek az okát nem tudom) de ahogy észrevettem az a ventilátor a jó amit újjal könnyedén meg lehet forgatni, vagyis forgatás közben nem érzünk semmi ellenállást, ezek jól is forognak és nem ciripelnek.
Szóval aki nem akar dizájnos ventilátorra költeni annak ez is lehet egy járható megoldás majd a nyári meleg estékre, főleg ha van elfekvőben ventilátora és usb kábele mint nekem :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1033) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma észrevettem egy új hibát, még a merlinnél sem írtak eddig erről, (vagy legalábbis én nem vettem észre)
Ha bekapcsolom a QoS-t és Adaptív módra teszem, akkor egy idő eltelte után elkezdi a procit hajtani, ráadásul csak az egyik magot, illetve szépen elkezd a RAM is fogyni, miután kikapcsolom a helyzet rendeződik, vagyis a hiba megszűnik.
Ilyet az előző verziónál nem tapasztaltam, csak ennél az x.51-es verziónál jött ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1034) Peci


Peci
csendes tag

Sziasztok!

Rég jártam erre... :-)
Viszont meglepődve olvastam a melegedéseket.
Nálam az melegedett amit vissza is vittem gariba még. Az "új" vagyis inkább a ma is működő végleges nem melegszik. Majdnem hideg. Venti a közelébe sem kell...
Mindez gyári fw-el.

Ha venti kéne rá, én aggódnék. Valami ott nem biztos, hogy okés.

(#1035) AtHoS válasza Peci (#1034) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Admin felületen milyen hőfokot mutat nálad CPU-ra?

read-only mode on the forum

(#1036) zsolt501 válasza Peci (#1034) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Külsőleg ez sem meleg, max langyos, de a belső a lényeg, mert belül 70 fok körül mozog 23-24 a szoba hőmérséklete ahol van, ha erre rájön a nyári meleg akkor nem biztos hogy jó lesz, igaz a CPU 130-ra van hitelesítve, de a környező alkatrészekről ezt nem tudom el lehet e mondani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1037) dbius


dbius
veterán

Nekem általában ezek az értékek vannak: 2.4 GHz: 52°C - 5 GHz: 53°C - CPU: 75°C

Nem valami hűs a proci...

Én meg az időzónával vagyok most megáldva.

Szóltak ma a gyerekek, hogy nem tudnak este 6 után netezni a telefonon, mondtam nekik, hogy az nem lehet, mert 7-ig van engedélyezve a szülői felügyeletben részükre a net hozzáférés.

Beléptem a router webes felületére, megnéztem a rendszeridőt, hát a router valóban 1 órával későbbi időt mutat, annak ellenére, hogy az időzóna jól van beállítva a webes felülete (gmt +1 belgrád, pozsony, budapest).

Az ntp szervert is - webes felületen - most átállítottam hu.pool.ntp.org-ra, de semmi változás, ssh-n pedig jelenleg ezt mutatja a date parancsra:

Wed Mar 11 20:33:37 DST 2015

Most újraindítottam a routert, hogy ilyenkor mire áll be, érdekes, mert elindul a rendszernapló szerint január 1, 01 órával, majd beáll a jó időzónára, aztán a napló egyik sorában jó időzónát mutat, utána lévő sorban már egy órával többet, aztán köv. sorban megint jó időt, utána megint 1 órával többet, aztán végleg átáll egy órával későbbre és így is marad...

zavaros ez nekem...

Hogy tudnám belőni, hogy minden rendben legyen az idővel/időzónával? (Magyarországon vagyok) Hozzáteszem, hogy éjszakánként én általában ki szoktam kapcsolni az egész routert.

(#1038) Peci válasza AtHoS (#1035) üzenetére


Peci
csendes tag

Nézném, de nem találok benne ilyen adatot. Lehet, hogy a gyáriban nincs? Vagy nem jó helyen keresem? :-)

[ Szerkesztve ]

(#1039) Peci válasza dbius (#1037) üzenetére


Peci
csendes tag

Nekem is ez az egyetlen bajom vele!
Régebben úgy tűnt javították, de kiderült, hogy nem. Én is a wifit kapcsolgagatnám vele. (Jó mondjuk ettől még össze lehet sakkozni ha a kívánt időt az ő órájának megfelelő időre állítod. De nem az igazi így... :-)
Nekem úgy tűnik, teljesen mindegy milyen NTP szervert adsz neki...

Épp emiatt szerettem volna ma új Fw-t rárakni, de az Asus úgy tűnik nem adja. Lényegében semmit nem ad, semmi nem tölthető le tőlük. Talán holnap...

(#1040) dbius válasza Peci (#1039) üzenetére


dbius
veterán

Ezt találtam, de cserébe most már 2 órával mutat többet :W

Tehát a javaslat szerint először beállítottam az alap gmt időzónát, majd utána a gmt +1-et. Azóta két órával mutat többet, de először a rendszernapló szerint beállt a jó időre, majd utána visszaugrott 2 órával későbbre...

úgy látszik ez is egy létező bug lesz... ehhh :(

(#1041) dbius válasza dbius (#1040) üzenetére


dbius
veterán

Javítom magam, nem 2 óra, csak a sok próbálgatás közben nem figyeltem a valós időre, továbbra is 1 óra az eltérés, közben meg a szerkesztési időből is rendesen kifutottam.

(#1042) zsolt501 válasza dbius (#1040) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nekem is most tűnt fel, ahhoz hogy jó időt mutasson Londoni zónát kell választani.
Érdemes lenne ha jeleznétek Merlinnek, lehet hogy ki tudná javítani a következőre.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1043) Peci válasza dbius (#1041) üzenetére


Peci
csendes tag

Ha én játszom az időkkel a logban keletkezik egy visszatérő Config file not found. Érdkes...

Mar 11 21:22:24 syslogd started: BusyBox v1.17.4
Mar 11 21:22:24 kernel: klogd started: BusyBox v1.17.4 (2014-11-11 20:26:56 CST)
Mar 11 21:22:25 pptpd[1197]: MGR: Config file not found!
Mar 11 21:25:00 syslogd started: BusyBox v1.17.4
Mar 11 21:25:00 kernel: klogd started: BusyBox v1.17.4 (2014-11-11 20:26:56 CST)
Mar 11 21:25:01 pptpd[1228]: MGR: Config file not found!
Mar 11 21:26:33 syslogd started: BusyBox v1.17.4
Mar 11 21:26:33 RT-AC68U: start httpd
Mar 11 21:26:33 start_nat_rules: apply the nat_rules(/tmp/nat_rules_ppp0_eth0)!
Mar 11 21:26:33 kernel: klogd started: BusyBox v1.17.4 (2014-11-11 20:26:56 CST)
Mar 11 21:26:34 pptpd[1258]: MGR: Config file not found!

(#1044) Peci válasza zsolt501 (#1042) üzenetére


Peci
csendes tag

A London tényleg jó!
:))

És történt csoda is, elindult Asuséknál a letöltés is... Na akkor lesz új Fw itt mégis.

[ Szerkesztve ]

(#1045) dbius válasza zsolt501 (#1042) üzenetére


dbius
veterán

London valóban jó... köszi! ránézek Merlinék fórumára, aztán ha nem találok ilyen topikot, akkor nyitok egyet!

Peci: úgy tűnik, hogy neked más miatt írja azt a config hibát, nálam sima kábelnet van, nem pppoe kapcsolat, semmilyen azonosítás nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#1046) dbius válasza dbius (#1045) üzenetére


dbius
veterán

Azon elmélkedtem most, hogy ha a Londoni időzóna a jó időt mutatja számunkra, akkor lehet, hogy pont ettől az időzónától csúszik az összes további is egy-egy órát.

London GMT időzóna, mi pedig GMT +1, tehát a +1 már a Londoni időzónánál is érvényesül, holott nem kellene...

[ Szerkesztve ]

(#1047) zsolt501 válasza dbius (#1046) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Valahogy úgy ahogy ahogy számolod, szóval semmi képen nem jól számol a router programja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1048) Peci válasza zsolt501 (#1047) üzenetére


Peci
csendes tag

Valami olyasmi rémlik nekem, hogy talán a nyári Budapest meg jó... Azt hiszem a télire váltásnál csodálkoztam rá...

A fw csere is megvolt. Tele lett ez mindenféle látványos dologgal... :N

(#1049) zsolt501 válasza Peci (#1048) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen a téli nyári váltásnál van szerintem is a gond, vagyis nem jól kezeli.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1050) Peci


Peci
csendes tag

Találtam egy X-aktás jelenséget a 3.0.0.4.378_4376 gyári fw-ben.

A DDNS-nél lévő állomásnevet a router config mentése át/felülírja random valamivel. (Csak a mentés, semmi más. És Chrome, Firefox egyaránt... Nekem utolsó vágólaptöredéknek tűnik...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.