Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ahogy nézem Merlin fórumát a média szerverrel másnak is van problémája.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1702) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!

Én is a karácsonyi Merlin verziót cseréltem le a minap a legutolsó gyári fwre, mert a wifi sebessége nem volt jó.
240-es UPC netem van, és a router mellé rakott ac-s készülékre sem ment át a teljes sávszél. Miután visszakerült a gyári fw, ez a probléma megszűnt.
Remélem hamar kijavítja mert amúgy szerettem az extrákat a Merlin rendszerében.

Üdv
G.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#1703) sziku69 válasza Gausz (#1700) üzenetére


sziku69
senior tag

Ma visszaraktam a Merlin 378.56.2-es verziót. 2,4-en hiba nélkül megy a médiaszerver, de 5G-n sajnos ledobja. De mondjuk emiatt most nem sírok. 2,4G-n legalább működik.

(#1704) Multibit válasza sziku69 (#1703) üzenetére


Multibit
veterán

... és Gausz
Ennyi erövel vehettetek volna N18U-t is ;)

(#1705) Gausz válasza Multibit (#1704) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nem egészen :)
Nálam megy 2 tv, egyiken néha FHD + notin 50Mbps letöltés. 2,4GHz-n összeakadnának már a dolgok, ezért a notik már 5GHz-n működnek, meg az a sáv már a babafigyelőt sem zavarja :)
Vez.nélkül másolok a routeres HDD-re, RT-N18U gondolom jóval lassabb lenne.
A médiaszerver meg majd előbb-utóbb 5GHz képes lesz, sajnos még nem az... Vagy ha valakit ez zavar, akkor talán egy különálló NAS megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#1706) Multibit válasza Gausz (#1705) üzenetére


Multibit
veterán

Ha egyéb eszköz használja az 5 GHz-et, úgy más a helyzet :R

(#1707) sziku69 válasza Multibit (#1704) üzenetére


sziku69
senior tag

Nálam is hasonló a helyzet. 3 noti lóg a neten folyamatosan, 2 mobilteló. Hdd-ről megy vagy száz torrent. Az egyik noti 5G-n. A Tv-nél Lenne még jó az 5G.
Ja, és xbox, ami online is megy. Valamint egy másik tv-n van egy android wifis smartbox.
Jó, nem megy mindig minden, de azért van dolga a routernek. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#1708) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma egy érdekes sort vettem észre a router rendszernaplójában, mi lehet ez?
Jan 15 10:56:14 kernel: pch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch ==NULL/npch

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1709) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#1708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felmerült már kínai, meg egyéb fórumokon is, nem igazán tudták rá a választ sehol. Merlin sem. Valahol írta tippnek, hogy talán az IPv6-al lehet összefüggésben, de semmi biztos...

[ Szerkesztve ]

(#1710) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#1709) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Köszi az infót, mindenesetre érdekes látvány volt ez a sor. :)
A legszebb az egészben hogy ezt a gyárival csinálta, és semmi más egyebet nem láttam ezzel kapcsolatban, és semmi rendellenességre utaló jelet nem vettem észre (eddig) nálam a gyári nagyon stabil most a wifi 5GHz-n N-es és AC-s hálózattal is nagyon stabil és gyors Lassan 10. napja megy és kopogjam le eddig majdnem tökéletes, egy kicsit max azt említeném, hogy a CPU magok terhelésének megoszlása azért jelentősen különbözik 10-20%-os különbséggel mennek a magok, remélem ezen még optimalizálnak majd.
Ami még jó lenne, ha a router nem felejtené el az adatátviteli naplót, mert pl. mobilnet esetén hasznos tud lenni, illetve jó lenne ha mobilnet esetén meglehetne adni akár korlátot is hogy mennyit használhat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1711) zsolt501 válasza zsolt501 (#1710) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Raktam be egy képet, hogy érthető legyen, hogy mire is gondoltam akkor, hogy a szoftver nem igazán jól osztja el a terhelést a CPU magok között.
Látványos a magok közötti terhelés különbség.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1712) krx21 válasza zsolt501 (#1711) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért gondolod, hogy ez nem üzemszerű? Szerintem simán lehet, hogy ez direkt így lett kitalálva, valami ok miatt, nem?

(#1713) zsolt501 válasza krx21 (#1712) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Azért ekkora különbségek nem voltak a magok között régebben, de ha így van kitalálva oké, viszont az értelmét nem látom, én inkább az optimalizálás hiányát, vagy nem megfelelő mértékét látom látom jelenleg, régebben a linux és a win is szenvedett ilyenben, vagyis mikor bevezették a több magos processzorokat akkor voltak hasonló gondok, amit idővel megoldottak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1714) fantest1 válasza zsolt501 (#1713) üzenetére


fantest1
csendes tag

Addig nincsen semmilyen gond, amíg nem az van, hogy az egyik mag 100-on pörög a másik meg jóval alatta. Amit mutatsz kép is teljesen rendben van. Nagyon nehéz olyan programot írni, sőt sokszor nem is lehet, ami tökéletesen párhuzamosan fut.

(#1715) zsolt501 válasza fantest1 (#1714) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nálam sajnos volt ilyen, hogy csak az egyik magot használta csak, és bizony azt igen csak meghajtva, ezért is kellett visszaraknom először a legelső gyárit, ezt lent ki is fejtettem, de már több gond is volt akkor.
Most szerencsére ez megoldódott, de az tény hogy volt olyan gyári szoft ami nem hajtotta ekkora különbséggel a magokat, vagyis akkor is volt a kettő között különbség, de nem ekkora.
Szerintem biztos lesznek ez irányú finomhangolások is idővel.
Ami engem inkább zavar az amit lentebb is írtam, hogy újraindítás vagy áramszünet esetén elfelejti a router a naplót ami bizony probléma sokszor.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1716) bigdigit


bigdigit
addikt

Üdv!

Igaz egy ac87u-val léptem be a klubba de mivel ez a topik csak jobban pörög és ugyanaz a kezelői felület valaki leírná mégis hogyan működik a DDNS asus módra?Nem tiszta nekem és szükségem lenne rá elérjem a transmission kliensem ami egy popcorn hour a410-en fut.

(#1717) Gubek-Einste válasza bigdigit (#1716) üzenetére

Kiválasztod, hogy melyik DDNS szolgáltatónál van regisztrációd, megadna a szükséges adatokat majd Alkalmaz gomb megnyomása van hátra. Ha rendben van minden akkor menni fog a távoli elérés.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1718) bigdigit válasza Gubek-Einste (#1717) üzenetére


bigdigit
addikt

Semmi visszajelzés a router részéről működik a dolog vagy valami log?Meg ilyenkor is kér állomás nevet.no-ip esetén mi az állomás név?linksys esetén ott volt egyből az infó ha frissített.

(#1719) Gubek-Einste válasza bigdigit (#1718) üzenetére

Kiírja, hogy sikeres regisztráció ha minden rendben van.
Az állomásnév azaz amivel később majd el akarod érni az eszközt távolról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1720) Jorus válasza bigdigit (#1718) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az Általános panelen a Hálózati térképnél középen kiírja, ha van aktív DDNS.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1721) bigdigit válasza Gubek-Einste (#1719) üzenetére


bigdigit
addikt

Szerintem ezt cáfolnám.A sikeres regisztráció csak az asus állomásnév regisztrálásról ad információt ha sikeres.Magáról,hogy működik-e a DDNS szolgáltatás nem ad infót.Direkt regeltem egy friss no-ip címet tegnap mert sehogy se akart működni.Magánál a regisztálásnál meg is jegyzi a regisztráláskori ip aktuális ip címem és el is tudtam érni távolról amit szerettem volna.Vagyis a routeren jól töltöttem ki elvileg mindent.Ma viszont már nem érek el semmit és ott a sárga felkiáltójel is.Most vagy van még valami amit be kellene állítani frissüljön automatikusan vagy eleve nem működik rendesen.Utolsó hivatalos gyári szoft van fent.

Update:Most választottam sima Asus DDNS-t ami egyenlőre működik is.

[ Szerkesztve ]

(#1722) Jorus


Jorus
nagyúr

Van egy külső HDD a routerre kötve, ami Samba és FTP megosztásként is be van állítva, illetve iDisk-ként is. Rendben működik, elérhető mind belső hálóról, mind kívülről, illetve FTP-alkalmazásokkal is. A probléma az, hogy időnként elfelejti a beállított jogosultságokat az egyik felhasználónál a kettő közül, és mindent No-ra rak. Így az adott felhasználó értelemszerűen nem ér el semmit. Mi lehet ennek az oka?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1723) zsolt501 válasza Jorus (#1722) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha jól értem akkor csak az egyik felhasználó beállításait felejti el, és a másik felhasználó beállításai érintetlen, vagyis működik?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1724) Jorus válasza zsolt501 (#1723) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, két felhasználó van felvéve, és mindenkinek full joga van (R/W) minden könyvtárra. Aztán a később hozzáadott user beállításai néha elfelejtődnek. A user megmarad, csak az egyes könyvtárakra érvényes R/W jogosítása vált No-ra. A másik felhasználónál nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1725) zsolt501 válasza Jorus (#1724) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A felhasználó névben vagy a jelszóban nincs olyan karakter ami megzavarhatja, linux esetén már futottam bele hasonlóba, igaz ott már a bejelentkezés sem működött, de a felhasználó nevet és a jelszót gond nélkül elfogadta, és nem is jelzett rá hibát, csak ugye nem lehetett belépni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1726) Jorus válasza zsolt501 (#1725) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs, szintaktikailag nincs eltérés a két user neve és jelszava között - ékezet nélküli kis- és nagybetűk, illetve számok.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1727) zsolt501 válasza Jorus (#1726) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor ott a jelszókezeléssel lehet gond, lehet kellene egy gyári visszaállítás és egy NVRAM törlést megpróbálnék, talán az helyre pofozza a dolgot, ha az sem akkor mélyebben kell keresni a problémát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1728) Jorus válasza zsolt501 (#1727) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a tippet, ránézek, remélem, megoldja. Mert persze mindig akkor jelentkezik a probléma, amikor asszonynak valamit sürgősen el kellene érnie a file szerverről. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1729) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Megjelent az új HGG

380.57.2: (18 JAN 16)

- FIXED: Minor code issues.
- FIXED: Typo in MiniDLNA database code causing high CPU loading.
- UPDATED: Expat to 2.1.0 version.
- UPDATED: Libgdbm to 1.11 version.
- UPDATED: LZMA to 15.14 version.
- UPDATED: Nano Editor to 2.5.1 version.
- UPDATED: SFTP Server to 7.1p2 version.
- UPDATED: SQLite to 3.10.1 version.
- UPDATED: USB_ModeSwitch to 2.2.6 version.
- REVERTED: Ipset to 6.27 version. (Ipset 6.x version backports not fully working on BCM specific kernel)

Én maradok egyelőre a gyárinál még ezzel most nincs bajom. :)

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1730) sziku69 válasza zsolt501 (#1729) üzenetére


sziku69
senior tag

Ezzel, vagy az előző verzióval rendesen működik a médiaszerver 5G-n?

Van valakinek tapasztalat? Igazából az lenne a kérdés, hogy melyik fw-n működik normálisan? (smart tv.s lejátszásnál)
Igényel ez valamilyen speciális beállítást?

(#1731) zsolt501 válasza sziku69 (#1730) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én csak a legutolsó gyáriról tudok nyilatkozni, azzal legalábbis hibátlan nálam az 5Ghz, telefonnal és AC-s laptoppal is gond nélkül ment.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1732) sziku69 válasza zsolt501 (#1731) üzenetére


sziku69
senior tag

Telefonon, és laptopon nálam sincs gond. Csak a tv-n. Nem tudom mi lehet ennek az oka.
Lehet hogy valamilyen memória gond? Pufferelés félére gondolok. Nem tudom a tévéknél ez hogy működik. Csak találgatok.

(#1733) zsolt501 válasza sziku69 (#1732) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha még garanciális a Tv akkor jelentsd be hibára, lehet hogy a wifi modulnak lehet baja ami a tv-ben van.
Nem hinném hogy pufferelési gond lenne, mert akkor már más tv használó is "hisztizne". Ráadásul ha kábeles (LAN) összeköttetésnél nem jelentkezik a hiba, akkor ott a wifi modul felé keresném a gondot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1734) sziku69 válasza zsolt501 (#1733) üzenetére


sziku69
senior tag

Lan-nal még nem próbáltam. 2,4G-n megy. Bár egyik nap eldobta. Tavaly néztünk a TV-n egy letöltött sorozatot, hónapokon keresztül gond nélkül, egy régebbi Merlinnel. Persze 2,4G-n.

(#1735) zsolt501 válasza sziku69 (#1734) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Mindenesetre ha még garis jelentsd, a szakadozást túl sok minden okozhatja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1736) sziku69 válasza zsolt501 (#1735) üzenetére


sziku69
senior tag

Sajnos arról már lecsúsztam. :((

(#1737) Gausz válasza zsolt501 (#1733) üzenetére


Gausz
aktív tag

Én is hisztizek. LG és Samsung tv-ken sem kifogástalan az 5GHz Merlin 378.56.2-vel. A régebbi gyáriak pedig egyik frek.sávon sem voltak jók.

(#1738) zsolt501 válasza Gausz (#1737) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor nekem szerencsém van :B

Azért jelenthetitek garancia nélkül is a gyártó felé, hogy probléma van a tv wifi részével.
Másik csatornát beállítani próbáltatok már, az 5GHz esetén mik vannak nektek beállítva a professzionális beállításoknál?
Mert ott is lehet kísérletezni más beállításokkal, csak jegyezzétek meg mit állítottatok el, mert lehet valamelyik beállítást nem szereti a tv.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1739) Gausz válasza zsolt501 (#1738) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nem a tv-vel van a baj, mert ha youtube appal nézek valamit (2,4/5), akkor órákig megy.
Csak a mediaserver szakad meg 5G-n. Ki is lép a tv a főmenübe, teljesen leszakad a dlna rész, a hálózatra továbbra is csatlakozva marad.

(#1740) zsolt501 válasza Gausz (#1739) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha jól értem akkor a routerben lévő dlna szerver akad ki?
Mert ha igen akkor ezt az Asus felé kell jelezni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1741) *H* válasza Gausz (#1737) üzenetére


*H*
aktív tag

Ez biztos nem általános router/FW hiba, mert nekem még soha nem szakadt a DLNA lejátszás 5GHz-en évek óta egyik FW esetében sem, több TV készüléken használva. Volt ismerős ahol azonos router/FW eldobta a kapcsolatot lejátszás közben, de csak a TV készülék volt a különbség, tehát valószínűleg ott kell keresni a hibát. Én több LG esetében nem tapasztaltam a hibát, mások Samunál jelezték pl., de ott is a Merlinnel megoldódott, ha jól emlékszem.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1742) Gausz válasza *H* (#1741) üzenetére


Gausz
aktív tag

Annyira nem stresszelem túl a dolgot, 2,4en megy, osztjóvan.

(#1743) sziku69 válasza Gausz (#1742) üzenetére


sziku69
senior tag

+1

De azért bosszant

(#1744) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Új gyári jelent meg ma.

ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.380.1842
Bug fixes
- Fixed Multicast issue when WAN is PPPoE/ PPTP/ L2TP
- Fixed IPTV GUI issue
- Fixed two guest networks had same mac address problem.
- Fixed view list in network map cannot be closed.
- Fixed network map device icon issue
- Fixed client cannot get new IP when changed router IP and subnet mask.
- Fixed wrong notification when using quick internet setup wizard in static IP environment.
- Fixed wrong notification when client was blocked by Time scheduling.
- Fixed ASUS Router App related issues.
- Fixed DNS response error issue.
- Fixed abnormal LED blinking issue when enabled IPTV.
- Fixed client list name cannot be changed issue.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1745) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Mivel Merli egészségügyi problémákkal küzd, ezért az ő általa fejlesztett szoftver most parkoló pályára került egy időre, legalábbis addig, amíg jobban nem érzi magát.

[link] Remélem javul az állapota és a fejlesztés nem fog leállni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1746) krx21 válasza zsolt501 (#1744) üzenetére


krx21
nagyúr

Én már fel is tettem... :R

(#1747) pap


pap
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ac66u routert, és a fórumot is javarészt átolvastam,de nem találok választ a bennem felemerülő kérdésre.
Gyári fimwaret használok egyelőre, és azt szeretném megtudni, hogyan tudok távolról betenni torrent klienst a download masterbe.
Azt szeretném,hogy ha hazaérek munkából addigra letöltse nekem amit szeretnék.

Köszönöm!

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#1748) zsolt501 válasza pap (#1747) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A WAN - DDNS be lett állítva?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1749) pap válasza zsolt501 (#1748) üzenetére


pap
senior tag

Igen

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#1750) zsolt501 válasza pap (#1749) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor engedélyezned kell a gyári letöltőben a WAN oldali elérést, a portot jegyezd meg, mert az is kell a belépéshez.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.