Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Nokedli92 válasza krealon (#1249) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Rendben köszi a bőséges infót!

Amit példának mondtál hogy a környező hálózatok is zavarnak, az sajnos itt lehetséges hogy fent áll..

Falun lakok, de itt a környéken 18 Wifi hálózatot fogok.
Megpróbálom az emeletre felhozni a routert, és talán akkor gyorsabban fogok tudni másolni.

UI: Nem szerettem a fizikát. valahogy nem volt a szívem csücske. Pedig abból érettségiztem :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#1252) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Új gyári verzió, igaz ezt még nem nekünk szánták, de hamarosan várható az is.

ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.378.6065
Japan only version
[Please note] This version changed the login username and password authentication method. After firmware updated, please press the reset button more than five seconds to reset the router to avoid some compatibility issues.

Security fixed
- Enhance the login authentication strength and fixed CSRF related issues.

New feature
- Added client list view button on network map and help administrator easily monitor all client connection status.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1253) AtHoS válasza zsolt501 (#1252) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"New feature
- Added client list view button on network map and help administrator easily monitor all client connection status."

Ilyesmi eddig is volt. Ez mennyivel nyújthat többet?

read-only mode on the forum

(#1254) zsolt501 válasza AtHoS (#1253) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Erre választ csak az adhat, aki felteszi, én még Merlin pártján vagyok még, habár bármi változhat :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1255) AtHoS válasza zsolt501 (#1254) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na mondjuk lehet ami van az Merlin feature, mert nálam is az van használatban :B

read-only mode on the forum

(#1256) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ahogy nézem visszavonták az utolsó gyárit, mert teljesen eltűnt a gyári oldalról.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1257) nilrem válasza zsolt501 (#1256) üzenetére


nilrem
tag

Pedig lehet kellene az új firmware a CSRF related issue javítás miatt.
Engem a szolgáltató keresett meg akit a Kormányzati Eseménykezelő Központ ([link]) Az alábbi problémáról [link], ahogy látjátok a routerunk pont érintett.
Rendesen bent vagyunk a Mátrixba, ha ilyen helyekről keresnek meg.

Ebben a pillanatban kaptam egy újabb levelet tőlük:
"A http://www.asus.com/hu/Networking/RTAC68U/HelpDesk_Download/ oldalon a mai napon megjelent 3.0.0.4.378.6152 firmware béta verziója, ami már tartalmazza a CSRF sérülékenység javítását.
Esetleg ezt kellene feltenni az eszközre, vagy amennyiben az ügyfél nem szeretne béta verziót futtatni, akkor a hivatalos új verzió kiadásáig letiltani a 21-es porton az elérhetőséget.
Segítségüket köszönöm.
Ormos Pál
HunCERT"

[ Szerkesztve ]

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#1258) zsolt501 válasza nilrem (#1257) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Hát f@sz@ az ilyen híreknek nem örülök, remélem minél hamarabb rendbe teszik ezt a hibát.

Amúgy nincs kint az oldalon a 3.0.0.4.378.6152 verziójú béta, csak egy 4. havi béta van, aminek ehhez semmi köze, pontosabban csak ez Béta-verzió 3.0.0.4.378.4850

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1259) *H* válasza zsolt501 (#1258) üzenetére


*H*
aktív tag

Ott van az, de ne a 8.1-et válaszd a legördülő listából, hanem a 8-at.
Itt a direkt link a letöltéshez:
ASUS RT-AC68U Firmware 3.0.0.4.378.6152 Béta

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1260) Mano66 válasza zsolt501 (#1258) üzenetére


Mano66
senior tag

Ott van az csak keresni kell!Még csak a két Win 8-as rendszerhez van fenn amit már senki nem használ.

Addig nézelődtem,hogy megelőztek. :C

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#1261) zsolt501 válasza *H* (#1259) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Bírom ezt a vacakolást egy firmware esetén, hogy más más helyen találhatóak meg a dolgok...
Viszont nem rossz, ebben már igen sok mindent javítottak, remélem gyorsan bekerül a Merlin-be is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1262) AtHoS válasza nilrem (#1257) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az mit takar, hogy tiltsuk le a 21-es porton való elérhetőséget? Milyen célra van fenntartva a 21-es port?

Ha jól emlékszem belső hálóból pl. putty-val azon keresztül kell csatlakozni. Mondjuk én nem kapcsoltam be a távadmin lehetőséget az eszközben

Szerk.

Rákerestem a 21-es portra és ahogy látom a találatokat FTP szolgáltatás használja

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1263) nilrem válasza AtHoS (#1262) üzenetére


nilrem
tag

Igen az FTP. Egyenlőre lekapcsoltam bétákkal nem szórakozok nem érek rá sajnos.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#1264) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Még nem vettem ilyen routert, egyenlőre csak a lehetőségeit nézem.

Ha a tűzfal beállításnál, a Filter table type -t White List-re állítom, akkor csak az itt felvett kliensek tudnak a netre csatlakozni, minden más a routerre csatlakozott kliens le lesznek tiltva erről. Igen, de milyen destination címet kell beállítani (lehet üresen hagyni?), valamint meg lehet adni port tartományt, vagy az is hagyható üresen (ekkor minden portra érvényes lesz az átengedés?)?

Ha egy kliens nem szerepel ezen a listán attól még a LAN-on belül látják egymást a csatlakozó kliensek? (vagy mi erre a beállítás)

Be lehet állítani ennek az ellenkezőjét, hogy a netre kimehessen (minden porton keresztül) egy adott kliens, de a belső LAN hálózatban ne lássa a többi klienset?

Ezeket OpenWRT alatt más routerben megcsináltam, de az ASUS gyári fw-jét abszolút nem ismerem. Olvasom itt, hogy Merlin fw-jét és a Tomato egyik változatát is fel lehet tenni erre a routerre. Esetleg a gyári helyett ezekben meg lehet csinálni a fenti beállításokat?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#1265) AtHoS válasza laktop (#1264) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Tűzfal - Hálózati szolgáltatás szűrő

A hálózatiszolgáltatás-szűrő blokkolja a LAN–WAN csomagcseréket és korlátozza, hogy az eszközök bizonyos hálózati szolgáltatásokat érjenek el.
Ha például nem akarja, hogy az eszköz használja az internetet, billentyűzze be a 80-at mint célport. Megtörténik a 80-as portot használó forgalom blokkolása.
Hagyja üresen a forrás IP mezőt, hogy ezt a szabályt valamennyi LAN eszközre alkalmazza.

Feketelista időtartama: az ütemezett időtartamban a Feketelistán szereplő kliensek nem használhatják a megadott hálózati szolgáltatásokat. A megadott időtartam elteltével a LAN összes kliense elérheti a megadott hálózati szolgáltatásokat.

Fehérlista időtartama: az ütemezett időtartamban CSAK a Fehérlistán szereplő kliensek használhatják a megadott hálózati szolgáltatásokat. A megadott időtartam elteltével a Fehérlistán szereplő kliensek és az egyéb hálózati kliensek elérhetik az internetet, illetve bármely internetes szolgáltatást.

MEGJEGYZÉS: ha beállítja az alhálózatot a Fehérlistához, az alhálózaton kívüli IP-címek nem érhetik el az internetet, illetve bármely internetes szolgáltatást."

read-only mode on the forum

(#1266) laktop válasza AtHoS (#1265) üzenetére


laktop
tag

Köszi, ezt tudtam, de úgy gondolom, hogy ez csak az első kérdésem első részére ad magyarázatot.

Amúgy létre lehet hozni egyszerre egy fekete és egy fehér listát is? Vagy csak egyszerre csak az egyik lista aktív?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#1267) AtHoS válasza laktop (#1266) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na, ha ezt tudtad, akkor a kérdésed első felét máris fölösleges volt beírni ;]

De komolyra fordítva a szót. :R Szerintem itt vagy/vagy módon üzemel a szolgáltatás, tehát vagy fehérként vagy feketeként kezeli a felvitt adatokat. LAN elérésre ez nem vonatkozik, mint ahogy írja is, hogy LAN-WAN viszonylatban működik.

LAN részre el tudnék képzelni egy vendéghálózatos kialakítást, mint ahogy ez meg lett oldva a vezeték nélküli részen, mivel ott be lehet állítani, hogy a vendéghálózatba belépő gépek lássák-e a helyi megosztásokat.

Annyit még megemlítenék, hogy Merlin szoftver alatt kézzel szépen lehet szerkeszteni tűzfal szkriptet (firewall-start), bár nem vagyok guruja, de szvsz megoldható az amit szeretnél.

Ha Intruder2k5 benéz biztos tud javasolni olyan topikot, ahol erre rá tudsz majd kérdezni.

read-only mode on the forum

(#1268) Intruder2k5 válasza laktop (#1266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, a fekete és fehér listák közül egyszerre csak az egyik lehet aktív.

Tomato és/vagy Merlin fw-ben biztosan megoldható iptables-el, mindkét fw-ben szerkeszthető a script, de kész megoldással nem tudok szolgálni, sosem próbálkoztam ilyen szelektálással. Esetleg VLAN-okkal is megoldható, de akár kliens IP címenként is lehet szabályokat létrehozni.

(#1269) laktop válasza Intruder2k5 (#1268) üzenetére


laktop
tag

... és #1267 AtHoS

Köszönöm a segítségeteket. Egyre jobban érik bennem, hogy a TP-Link Archer C7 + OpenWRT páros helyett ebbe fogok beruházni :)

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#1270) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma új Merlin verzió jelent meg 378.54_1

378.54_1 (8-June-2015)
IMPORTANT: if you were previously using the AiProtection ad blocker, you
will need to manually disable it over SSH after flashing this
release, by running the following commands:

nvram set wrs_adblock_popup=0
nvram set wrs_adblock_stream=0
nvram commit

- NEW: Merged with Asus GPL 378_5134.
- NEW: OpenVPN policy rules can now be set to route matching traffic
through either the tunnel, or to your ISP (allowing you to
create exceptions to your tunnelling rules)
- NEW: Added OpenVPN server setting to let the OS manage
socket buffers (by inserting rcvbuf 0 and sndbuf 0 in
the server configuration)
- CHANGED: Upgraded OpenSSL to 1.0.2a, adding new tls ciphers
to OpenVPN and the https webui
- CHANGED: Updated miniupnpd to 1.9.20150430
- CHANGED: Reverted kernel backport of the parallel printer support,
and reintroduced fix in lprng. This should hopefully fix
the recent printing breakage issues.
- CHANGED: Removed AiProtection's ad blocker, as it's too buggy to
be usable, breaking numerous mobile applications,
and not being configurable in any way.
- CHANGED: OpenVPN policy routing rules are now applied at boot
time (when WAN comes up), so clients who are blocked while
a tunnel is down will immediately be blocked until
the tunnel comes up.
- CHANGED: Upgraded Quantenna firmware to 378_6065 release (AC87)
- FIXED: Router DNS weren't reverted to their original values
when shutting down an OpenVPN client with "explicit-
exit-notify" enabled. Now we manually clean it up
after the user manually terminates the client - it might
still not be cleaned up after an unexpected shutdown however.
Ideally, users should try avoiding using this setting when
possible.
- FIXED: Some legitimate VPN packets could get dropped due to their
conntrack state. Now, only INVALID packets coming from the
WAN interface are dropped.
- FIXED: OpenVPN client would sometime try to connect before the clock had
been set by NTP at boot time, preventing it from connecting.
- FIXED: AiProtection security check would fail to load when Dual WAN is
enabled
- FIXED: Various fields would allow you to enter a single quote character,
which could break the webui. Now these fields re-validate the
content after you deactivate the text field.
- FIXED: Switching between All Traffic and Policy Mode OpenVPN routing while
the option to block traffic when the tunnel goes down wasn't
properly removing those rules, so a tunnel going down in
All Traffic would still block policed clients.
- FIXED: EMF wasn't working on ARM models (missing userspace tool)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1271) AtHoS válasza zsolt501 (#1270) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mostanában béta verziók valahogy nem kerülnek szélesebb körben nyilvánosságra.

Nézegettem, hogy folyamatosan módosítják a change.log-ot és readme-t, így sejtettem, hogy hamarosan jön egy újabb verzió

Egyébként más tapasztalt olyat Merlin-nel, hogy router restart után nem fut le a services-start script?

read-only mode on the forum

(#1272) *H* válasza AtHoS (#1271) üzenetére


*H*
aktív tag

Volt most is két verzió, csak alpha3 és 4 néven jelent meg publikusan.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1273) AtHoS válasza *H* (#1272) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azokat láttam én is, de ugye az alfa az mégsem béta :DDD bár mondjuk részemről béta-t sem flesselnék bele ;]

Emiatt is írtam, hogy nincs béta verzió, alfa után egyből jött a végleges (vagy az lenne a béta? :Y )

read-only mode on the forum

(#1274) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Egy bosszantó hibába futottam bele, mégpedig mobilról nem tudom elérni OpenVPN-en a belső hálózatot, eddig tökéletesen működött, viszont most nem megy, ráadásul ugyan úgy állítottam be mindent, de még sem megy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1275) fantest1


fantest1
csendes tag

Van ötletetek, hogy max. hány mbites torrent letöltést bír el a hardver? :U

(#1276) Intruder2k5 válasza fantest1 (#1275) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

8MB/sec körül van a vége, azaz 60-65Mbps.

De ez már elég erősen húzza a hardvert, tehát ha mást is szeretnél csinálni mellette, akkor ajánlatos ettől kisebb sebességre korlátozni. El kell fogadni, hogy ez nem szerver, és annak megfelelő elvárásokat kell támasztani vele szemben, különben elégedetlenség lesz a vége.

Ipari seed-szervernek nem alkalmas!

[ Szerkesztve ]

(#1277) AtHoS válasza Intruder2k5 (#1276) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor nálam van benne tartalék, mert csak 30Mbps a netem :DDD

read-only mode on the forum

(#1278) Intruder2k5 válasza AtHoS (#1277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben biztos lehetsz, mert 4MB/sec-et még az RT-N66U-ból is ki lehet csavarni, ha kedvező a csillagok állása... :)

[ Szerkesztve ]

(#1279) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Az új merlinben megszűnt a memória szivárgás úgy tűnik így 1 nap után, viszont az OpenVPN csatlakozási hibára nem tudok rájönni, vagyis képtelen kapcsolódni a hálózathoz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1280) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Van egy NAS-om ami Gigabites ethernet kábelen csatlakozik a routerhez. Integrált intel gigabites hálókártya van benne. Ha kábelen keresztül mozgatok a két gép közt fileokat akkor 110MB/s az átviteli sebesség.

De most a laptopomról próbálok ami itt van a routertől közvetlen 4 méterre, és próbálok felmásolni a NAS-ra 3db filmet. A laptopban egy Intel Dual Band AC7260 wifi dolgozik, a legfrissebb 2015.márciusi driverrel.

5Ghz-es hálózatra voltam csatlakozva. 2,4ghz-es hálózaton még rosszabb volt.
AC68U: 3.0.0.4.378_6152 firmware, de az összessel ezt csinálja.

Nekem ne kezdje el senki mesélni hogy hogyan működik a wifi! Mert egy 56.000Ft os router ilyen gyatra sebességet, úgy hogy majdnem mellette vagyok ne csináljon. Sőt van olyan is amikor le megy 0kb/s-re és nagy ritkán fel megy 355kb/s-re. A laptopot már próbáltam a szomszéd Ac56u routerén is ott 2,4ghz-en másoltam ~12 MB/s-el de csak azért mert a NAS-ba 100mbites hálókártya van.

A fullHD filmet nem tudtam az emeleten végig nézni a smartTV-n amibe N-es dual bandos 300mbites hálókártya van.

Kérdem én.. ez normális???

Válaszotok előre is köszönöm!

esetleg egy hozzáértő kolléga akinek van egy kis szabad ideje és TeamViewerrel rá tudna nézni a gépemen keresztül a routeremre azt megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#1281) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

No még egy hiba a Merlinben, de állítólag nem érint mindenkit, engem igen... Signature Version nem frissül megragadt az 1.030-as verziónál, kipróbáltam azt amit az oldalon javasoltak, mármint az újraindítást, de ez nem segített, most ott tartok, hogy újra rakom, talán az majd segít, ha nem akkor kipróbálom a gyárit is, mert az OpenVPN-re szükségem van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1282) AtHoS válasza zsolt501 (#1281) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az új alfában (378.55 Merged with GPL 6065) már frissítették az OpenVPN-t (Updated OpenVPN to 2.3.7), szóval lehet ez megoldás lesz a problémádra. Csak kérdés, hogy mikor kerül stabil ágra

Illetőleg ezt eszközölték még OpenVPN-nel kapcsolatban:
"OpenVPN certificates moved to JFFS2, saving nvram.
key/cert fields will show up empty on the webui,
any new key/cert you paste will be written back
to /jffs/openvpn/
"

read-only mode on the forum

(#1283) *H* válasza zsolt501 (#1281) üzenetére


*H*
aktív tag

AiProtection be van kapcsolva nálad?

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1284) zsolt501 válasza *H* (#1283) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nincs bekapcsolva, mert eddig nem kellett.

AtHoS Kíváncsi leszek ez javít e a jelenlegi helyzeten, illetve milyen előnyei lesznek OpenVPN szempontból ennek a változtatásnak.

Amúgy az a Baj, hogy eddig tökéletesen működött az OpenVPN mobiltelefonról el tudtam érni tökéletesen az otthoni hálózatot, de most elérhetetlen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1285) *H* válasza zsolt501 (#1284) üzenetére


*H*
aktív tag

Akkor kapcsolj be mindent az AiProtection lehetőségnél és nézd meg utána változott-e.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1286) Spuri2000 válasza Nokedli92 (#1280) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nálam semmi gond nincs vele. Full Hd filmeket nézek Wifin (2,4 Ghz) keresztül. Sőt még a BluRay is megy, bár itt a nagyon nagy bitrátájú filmek néha akadnak.
Próbálkozz egy resettel és egy másik firmwarrel.

(#1287) Nokedli92 válasza Spuri2000 (#1286) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Visszavittem gariba.. Elegem lett belőle!
Amiket mondtál azokon már mind túlvagyok.
Egyszerűen nem tudtam normális sebességgel másolni egyik gépről sem. A másik ASUS laptopon, 2,4Ghz-en volt 11MB/s sebességem. De az is olyan volt hogy folyamatosan 11MB/s és 300kb/s között ingadozott.

A szomszédtól elkértem a TP-Link 840n-es routert és az ASUS helyére raktam, és tökéletesen tudok netezni, mellette a 40Gb-os FullHD filmet néztem a SmartTV-n wifin keresztül, és közben a másik gépen Youtuboztak.

Üdv, Csaba

(#1288) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Adaptív QoS - WAN/LAN sávszélesség monitorozása :C
Ezt szépen összehozták... :DDD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1289) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Arra azért kíváncsi lennék., hogy mi okozza az ilyen hibát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1290) zsolt501 válasza Nokedli92 (#1287) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Lehet kifogtál egy hibás darabot, ez előfordulhat más termékkel is sajnos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1291) *H* válasza zsolt501 (#1289) üzenetére


*H*
aktív tag

Melyik FW ez?
A signature version megoldódott?

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1292) zsolt501 válasza *H* (#1291) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez az utolsó Merlin amivel gondok vannak, igaz a signature version megoldódott, mikor kipróbálásképpen bekapcsoltam a QOS-t adaptív verziót, de ugye még messze nem tökéletes, de mint látod kikapcsolt állapotban sem tökéletes.
Az OpenVPN-t nagyon sajnálom, hogy nem megy.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1293) *H* válasza zsolt501 (#1292) üzenetére


*H*
aktív tag

A QOS-t kapcsoltad be, nem az AiProtection-t?
Kijött a 378.54_2. Tedd fel, nézd meg azzal.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1294) zsolt501 válasza *H* (#1293) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen a QOS-t kapcsoltam be, mert ha az AiProtection-t akkor nem történt semmi érdekes módon.

Hazaérek rakom is fel, mert az OpenVPN-t érintő javítás benne van, illetve ha jól emlékszem mintha a hiba is pont ez lenne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1295) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

IGENNN :DD

Működik az OpenVPN :C

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1296) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Egy amatőr kérdés. Ha másik fw-t teszek fel, akkor a futtatott torrentek maradnak? A winyóra tett rá valami programot, ugye?

Remélem nem kérdeztem hülyeséget? :)

(#1297) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

24°C a szoba hőmérséklet mellett aktív USB-s hűtéssel így teljesít most a router.
2.4 GHz: 42°C - 5 GHz: 47°C - CPU: 54°C

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1298) sziku69 válasza zsolt501 (#1297) üzenetére


sziku69
senior tag

Én kötöttem rá egy 12V-os ventit. Külön hoztam el a hálózatról. Nekem most a 26-28 fokos lakásban (tetőtér) olyan 62 fok körül megy a proci. Simán kétoldalú ragasztószalaggal tettem rá a proci felőli oldalra. Épp elfér.

(#1299) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby - [RELEASE] v130

Changelog

All versions
– Kernel: backport cdc_ether module from Oleg (exclude ARM)
– QOS: Update Default Rules – thx @Toastman and tvlz
– Add libcurl to PHP. Add curl binary to image (AIO only)
– Miniupnpd: update to 1.9 (20150430)
– Alters the behavior of the ‚Create NAT on tunnel’ to also add the appropriate NAT for the other bridges/lans – thx @rriley
– switch4g: completely re-writen
– busybox: update to 1.23.2
– tor: update to 0.2.6.8

K26ARM
– many kernel fixes – thx @edrikk
– fix Layer 7 support – thx @ksanderson
– many GUI fixes – thx @edrikk
– fix long boot issue – thx @nikk gitanes
– OpenSSL: update to 1.0.2a
– mssl updates – thx @RMerlin
– Add Codel support – thx @ksanderson
– Sync Netfilter modules with fixes from Kernel 4.0 – thx @ksanderson
– fix/add QoS inbound support / Add support for IFB instead of IMQ – thx @ksanderson
– add CPU Temperature on Overview Page
– Kernel: upgrade 4G module from kernel 3.18
– Enable TCP Vegas – thx @Josh Allard
– RT-N18U: Use the same image for all Asus`s routers (newer wl driver, add tuxera driver)
– httpd: fix doulbe entries on „Wake On LAN” page

K26/K26RT-N/K26RT-AC
– include all changes from v129

(#1300) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Mostanság gondolkodtam el egy router váltáson, és erre esett a választásom. Követem a topikot nagyjából, a vásárlás azért tartott vissza, mivel a routerre nem igazán volt a kezdetekben entware!
De ahogy a keresőbe beírtam már lehetséges telepíteni :) viszont merlin fw mellett, ugye jól olvastam?
Tomato build még mindig optware? vagy már az is entware? esetleg erre is kérnék megerősítés.
Igazából csak a sebesség miatt váltanék n66u-ról, erősebb processzor, más nem nagyon indokolja.
Ennek a masinának milyen másolási írási sebességei vannak?
Nas is szóba jött mint másik lehetőség, nem mai darab egy qnap turbo nas 412,(1,2ghz es marvell kirkwood proci 256mb ddr2 ram 16mb flash, 2 db gigabit ethernet, 2 darab e-sata, 4db usb 2.0 port) árban közel járnak egymáshoz, a nas alapból gyorsabb tudom még így is hogy 2011-es széria, ekkor ugye nem kéne leváltani az n66u-t mivel bőven kiszolgálja az is a nast, és minden a házban fellelhető gépet.

Tapasztalatokat kérek, infót ki hogy elégedett meg vele usb-s merevlemezzel használva :R mivel használjátok javarészt merlin, gyári, tomato, debian?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.