Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) r0by válasza Klara_ (#3000) üzenetére


r0by
addikt

Egy rendszergazda javaslata alapján jobban járnék egy laptop töltővel.
Az előbb megkerestem a dobozát, benne volt a számla is. Eszerint 2014. decemberében vettem, 54.900 Ft-ért. Ha azt nézzük, akkor egész jól bírta, mert azóta végülis folyamatosan ment. Kivéve egy költözési időszakot, akkor pihent 2-3 napot.
Viszont benne volt a számla is és a jótállás is a dobozban, ami szerint 3 év gari van rá. Ez vajon vonatkozik a tápegységre is?

[ Szerkesztve ]

(#3002) Klara_ válasza r0by (#3001) üzenetére


Klara_
őstag

Ez jo kerdes ha nem emliti kulon a garjegy, en beprobalkoznek vele. Altalaban az akkukra (ami itt nem aktualis) szoktak kevesebb garanciat vallalni, a toltore annyit mint magara az eszkozre.

En a multi toltokben / tapokban nem hiszek, csak a gyariban.

[ Szerkesztve ]

(#3003) zsolt501 válasza r0by (#3001) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Vonatkozik, mert ha nem akkor azt jelezniük kell.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3004) r0by


r0by
addikt

@zsolt501, @Klara_ : Több gond is van ezzel amúgy. Az egyik, hogy edigital vásárlás, sok rosszat olvastam már róluk a homáron. A másik meg, hogy merlin fw van rajta.

(#3005) zsolt501 válasza r0by (#3004) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nincs valaki a közelben akinek van ilyen tápja, addig míg rendbe rakod a routert.

Nekem még régen volt garanciális ügyem a céggel, de ott cserélték a routert gond nélkül, sőt meg tudtam akkor azt lépni, hogy a csere router helyet kérhettem más típust, akkor lett a Linksys WRT54GL routerem, szóval a történet nem most volt, hanem akkor mikor a Mistral megszűnt 2008 után és lett ez a cég.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3006) r0by válasza zsolt501 (#3005) üzenetére


r0by
addikt

Körbekérdezek tápügyileg, de sajna nem rémlik senki, akinek lenne ismerettségi körben.
Viszont ha mégis sikerülne szerezni egyet, akkor merlinre simán mehet fel a gyári rom ugye?

(#3007) Klara_ válasza r0by (#3006) üzenetére


Klara_
őstag

Igen.

(#3008) r0by válasza Klara_ (#3007) üzenetére


r0by
addikt

Felraktam a legfrissebb gyárit az admin oldalról. Minden ok, de újraindulás után még mindig a Merlin van rajta.
Valamit nem jól csináltam?

(#3009) zsolt501 válasza r0by (#3008) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az ASUS recovery mód-ból csináld, és telepítés előtt csinálj egy nVRAM törlést, mert ilyen hibába én is beleszaladtam.

Ahogy látom csak sikerült tápot szerezni :)

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3010) r0by válasza zsolt501 (#3009) üzenetére


r0by
addikt

Mindjárt próbálom úgy, csak meló közbe kicsit nehezebb.
Sajna tápot nem sikerült szerezni, egy noti töltő lett átalakítva, igazi kókány módon. Majd dobok be képeket elrettentés képpen :) A gond azzal volt, hogy nem volt olyan tápunk a 200 között, aminek olyan csatlakozója lenne, mint ami a routerbe való. Vagy nagyobb volt, vagy kisebb. A kisebb végülis úgy stabil, hogy kicsit oldalirányba van tartva.
Ráadásul a noti tölti az 19.5V, az origi táp pedig 19V, de ezt úgy néz ki, hogy bírja.

(#3011) r0by válasza r0by (#3010) üzenetére


r0by
addikt

Hm, nem sikerül :O
WPS gomb fél percig, villog a power led, elengedem, újraindul. Router alaphelyzetbe áll, mert be kell konfigolni. Firmware fel, újraindul és bejön Merlin :W

(#3012) Klara_ válasza r0by (#3011) üzenetére


Klara_
őstag

Voltak olyan verzok amikrol nem lehetett ugralni vissza fele.
A legujabb gyarit probalod? En kb egy honapja meg siman valtottam az akkori frissek kozott.

(#3013) r0by válasza Klara_ (#3012) üzenetére


r0by
addikt

Jaja, elvileg a legújabbat: RT-AC68U_3.0.0.4_380_7266-g6439257.trx
Bár mondjuk a merlinhez már jó régen nem nyúltam, lehet hogy esetleg ez a probléma? Merlin verzió: 376.49_4.

(#3014) Klara_ válasza r0by (#3013) üzenetére


Klara_
őstag

Ha nem akarsz recovery moddal szorakozni, probalj meg egy idoben a Merlinhez kozel eso gyari FW verziot.
Hatha.

(#3015) r0by válasza Klara_ (#3014) üzenetére


r0by
addikt

Köszi, ez frankó ötlet volt :R
A legrégebbit töltöttem le, az simán felment. Aztán pedig szólt automatikusan, hogy van frissebb és arra is csont nélkül frissült.
A következő ( :DDD ) gondom az a garival van. Elvileg itt kellene igényelnem a futárszolgálatot hozzá, ahol első lépésként be kellene írni a sorozatszámot. Beírom, de ez az eredmény: Sajnáljuk, ez a gyáriszám nem található az adatbázisunkban!/Something is wrong with serial number :(
Viszont a sorozatszámban van egy O betű, de ezt a hibaüzenet kiírásakor átjavítja 0-ra :W

(#3016) r0by


r0by
addikt

Szóval egy dell noti töltő hajtotta meg ideiglenesen a routert. Korábban valamiért meg lett bontva a köpeny rajta, így most éppen jól jött. Viszont forrasztani nem sikerült, mert 400 fokon sem akart megolvadni a gyári ón rajta.. A króm felületre meg nehéz forrasztani. Így aztán egy nagy blankolással a csatlakozó belső feléhez spirál alakzatba sodrással, a külső feléhez meg egyszerű csak szigetelő szalaggal. Már ha lett volna, épp nem találtunk, csak csomagoló szalagot.. A router táp bemenetéhez pedig vagy nagy csatlakozóink voltak, vagy egy kisebb. Maradt a kisebb egy picit srégen, feszítve, hogy legyen érintkezés.
De a lényeg, hogy sikerült mindent megcsinálni a firmware cserét.

Pár kép akkor elrettentésül:
elülső stabil vezetékelés
széttéphetetlen csatlakozás
feszítő kontakt

(#3017) zsolt501 válasza r0by (#3016) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

[link] ide is beteheted :D

Amúgy lényeg hogy működik most és megy, a 0 és az O hiba másik böngészőben kikerülhető, vagy ki kell kapcsolni a szöveg javítást (helyesírás ellenőrzést).

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3018) r0by válasza zsolt501 (#3017) üzenetére


r0by
addikt

Beraktam már :DD

4 böngészőben próbáltam, sajna nem ezzel lesz a gond: Opera, Edge, IE11 és Chrome. Egyébként pedig nem a küldés előtt íródik át az O nullára.
Mindegy, szerintem hagyom ezt a lehetőséget, lehet megpróbálom az edigital garanciafutárt. Bár ezt meg telefonon kell igényelni, az sem olyan könnyen elérhető szerintem.

(#3019) dbius válasza r0by (#3018) üzenetére


dbius
veterán

Nekem is ugyanezt csinálja a saját seriallal és ugyanaz a hibaüzenet, egyébként szintén edigital vásárlás. szerk: csak kipróbáltam, hogy mit dob fel nekem.

[ Szerkesztve ]

(#3020) joeypapa válasza Gubek-Einste (#2995) üzenetére


joeypapa
tag

@zsolt501, @Gubek: köszönöm, megnézem! és egyéként miért azt ajánljátok mindketten? személyes tapasztalat?

"Censorship tells the wrong story..."

(#3021) zsolt501 válasza joeypapa (#3020) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

DD-WRT és OpenWRT alatt nincs CTF (HW-NAT) Tomató alatt viszont megoldották valahogy, mert lényegesen gyorsabb a net ott.
Ráadásul DD-WRT alatt vannak anomáliák (instabilitás) a routernél.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3022) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma elég érdekes dolgot csinált a router, ilyet eddig még sosem csinált, fogta magát kifagyott és újraindult.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3023) Klara_ válasza zsolt501 (#3022) üzenetére


Klara_
őstag

Van "ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.380.7378" probaltad mar?

Nalam manualis ujrainditast kert, ilyet nem emlekszem, hogy csinalt-e valaha. Resetelni parszor kellett, de az ujrainditas nem remlik, magatol meg szokta oldani.

[ Szerkesztve ]

(#3024) zsolt501 válasza Klara_ (#3023) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez most jöhetett, tegnap még nem volt köszi.

Firmware version 3.0.0.4.380_7378-g7a25649
- Release Note -

Security fixed
- Fixed CVE-2017-5891.
- Fixed CVE-2017-5892.
- Fixed CVE-2017-6547.
- Fixed CVE-2017-6549.
- Fixed CVE-2017-6548.
- Added log message for brute force attack.

Bug fixed
- Fixed bandwidth limiter bugs.
- Fixed UI issue when using Chrome 56.
- Fixed smart sync bugs.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3025) Krinyo válasza Klara_ (#3023) üzenetére


Krinyo
senior tag

Nekem meg addig nem akart felmenni, amíg újra nem indítottam... 29 napos uptime. :)

[ Szerkesztve ]

(#3026) krx21 válasza zsolt501 (#3024) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig ez nekem fent van már egy pár napja...

(#3027) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Küszködök lassan 1 hónapja egy ASUS AC68U routerrel és egy Huawei e5577s / TP-Link M7350 Mifivel.
Net van, viszonylag stabil, bár van pár oldal, amit rettentően lassan tölt be a többihez képest, de ez még mindig nem gond.

Viszont nem tudok online játszani. Blizard játékokat szeretnék használni (WoW, Diablo HotS), viszont folyamat megszakad, ledobál, miközben a netkapcsolat látszólag stabil.

Nézegettem a beállításokat, de nem vagyok egy nagy networkguru, lehetséges, hogy dupla NAT problémám van, és ezért tapasztalom ezeket a gondokat?
Van egy sárga kérdőjeles hibaüzenetem: The WAN IP is not the external IP. External IP-based services will not work.
Illetve a DDNS opciónál ezt a hibaüzenetet írja még kikapcsolt állapotban is: The wireless router currently uses a private WAN IP address.

This router may be in the multiple-NAT environment and DDNS service cannot work in this environment.

Tudnátok segíteni? :R

(#3028) Gubek-Einste válasza Yiggdrasil (#3027) üzenetére

Nincsen kizárva, hogy ez a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3029) zsolt501 válasza Yiggdrasil (#3027) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A DDNS 100% hogy a dupla NAT-ra panaszkodik, és bizony ahogy néztem a szolgáltatók netes fórumait ott is írogatnak olyan problémát, hogy dupla NAT esetén a játékok sem akarnak menni, vagy ha el is indul akkor instabil.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3030) Klara_


Klara_
őstag

DIGI, ma tunt fel:
"A WAN IP nem külsőIP-cím. A külsőIP-címet igénylő szolgáltatások nem fognak működni."
Ilyen hibauzenettel fogad a router az admin feluleten, ez mi? Advanced_WAN_Content.asp cimre iranyit ha ranyomok a hibara, itt nem allitgattam semmit..

[ Szerkesztve ]

(#3031) zsolt501 válasza Klara_ (#3030) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

NAT-olt IP-t kapsz a Digitől, nem kell megijedni ha fontos a publikus IP-cím akkor fel kell hívni a Digit és kérni hogy ne NAT-olt IP-t kapj.
Amúgy mennyivel kezdődik az IP címed amit a router kiír?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3032) Klara_ válasza zsolt501 (#3031) üzenetére


Klara_
őstag

WAN IP: 100.77.3.xxx, szoval igazad van.
Orulok, hogy szorakoznak vele. Nem fontos a publikus IP, de erezhetoen belassult a net is.

[ Szerkesztve ]

(#3033) zsolt501 válasza Klara_ (#3032) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igazán nem csodálkozom, itt egyszer van a te saját hálózatodból kifelé a 100.-os IPre fordítás, aztán meg a Digi fordít neked címet.
Elméletileg jelentős lassulásnak nem kellene lenni, de oda vissza mégis összejön pár ms-os lassulás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3034) Klara_ válasza zsolt501 (#3033) üzenetére


Klara_
őstag

Szoltam nekik, vissza raktak nem NAT-oltra. Mondjuk evekig ezen voltam, nem tudom mert raktak at. Remelem most mar igy is marad.

(#3035) Gubek-Einste válasza Klara_ (#3034) üzenetére

Kevés az IPv4-es cím és ezzel spórolnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3036) zsolt501 válasza Klara_ (#3034) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én is várom hogy mikor raknak át...
Amúgy némi előnye is van a NAT-olt hálózatnak nyugdíjasok és nem hozzáértők részére kisebb a kitettség kezdő hekkerek irányába.
Na meg mint előttem írták erősen fogy az IPv4 cím.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3037) Gubek-Einste válasza zsolt501 (#3036) üzenetére

Már el is fogyott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3038) AtHoS válasza Gubek-Einste (#3037) üzenetére


AtHoS
nagyúr

....pisztácia pedig nem is volt :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3039) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Asuswrt-Merlin 380.66 beta (xx-xxx-2017) [link]

- NEW: Merged with GPL 380_7378 (with many binary blobs
from 380_7266.
Notable changes:
* Port forwards can select a specific source IP
* Improved security against ssh break-in attempts
Known issues:
* Some wifi clients such as wireless printers
have connectivity issues. Try disabling
Airtime Fairness as a potential workaround.

- NEW: Option to disable Wanduck's constant DNS probing
for WAN state (Tools -> Other Settings)
- NEW: Allow disabling use of DH, by entering
"none" in the DH field for OpenVPN server config.
- CHANGED: Ovpn importer now recognizes the "port" parameter.
- CHANGED: Ovpn importer now support a third argument for
the "remote" parameter, allowing to define the
protocol.
- CHANGED: Updated Tor to 0.2.9.10
- CHANGED: Updated nano to 2.8.1
- CHANGED: Updated OpenVPN to 2.4.1
- CHANGED: Policy-based routing tables will now only contain
routes related to their specific tunnel. This
ensures that global routes cannot override a
tunnel's policies.
- CHANGED: SSL certificate generated for httpds will now
contain SANs for hostname, router.asus.com, IP
and DDNS hostname.
- REMOVED: The Virtual Server page no longer allows users to
edit existing port forwards (our existing code is
incompatible with Asus's newer webui code and will
need to be re-implemented.)
- FIXED: WOL page fails to load if adding a client with a
quote in its name.
- FIXED: Couldn't add a DHCP reservation client if its name
contained a quote.
- FIXED: New outbound connections weren't logged if firewall
logging was enabled.
- FIXED: OpenVPN server didn't always work properly in udp mode
when in a dual stack IPv4/IPv6 environment (backport
from GPL 382_9736)
- FIXED: When disabling NCP support in OpenVPN, the router
could still be trying to use it if the remote end
had it enabled.
- FIXED: Potential CVE-2016-10229 security issue in kernel
(unsure whether our kernel was vulnerable or not)

read-only mode on the forum

(#3040) moho-jojo


moho-jojo
tag

Hali
Egy szép magyar kérdésem lenne.
Msi afterburner app-ot hogy kell beállítani Merlin-es felületen? hogy egy wifis tableten monitorozva lássam a vga-t
:)

(#3041) moho-jojo válasza moho-jojo (#3040) üzenetére


moho-jojo
tag

Megoldva

(#3042) zsolt501 válasza AtHoS (#3039) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Most néztem, és már van beta2 is

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3043) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Ma lettem tulaja egy ilyen routernek.
Minden beállítás hiba nélkül ment, viszont egy valami nem sikerült.
Megosztottam samba-n egy külső vinyót.
Látom is az eszközökön, viszont hálózati meghajtóként nem sikerül megadni.
Eddig TpLink-em volt OpenWRT-vel, ott \\192.168.1.1\mnt volt az útvonal, viszont itt semmi hasonló nem működik. Tudom hogy az ip 2.1, de azzal se megy.
Van erre mód hogy megosztott meghajtóként legyen megosztva a külső vinyó?
Ha igen akkor mit tegyek?
AZ lehet probléma, hogy nem NTFS a fájlrendszer?
Aki tud segíteni annak köszi. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#3044) Intruder2k5 válasza szegto (#3043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hol látod az eszközökön? Az ablak címsorában mit írnak ki?

(#3045) szegto válasza Intruder2k5 (#3044) üzenetére


szegto
senior tag

Mármint melyik menüpontban kéne néznem?

A fájlkezelőben látom az eszközöknél, viszont ott csak a media playerrel tudom megnyitni.
Én pedig hálózati meghajtóként szeretném csatlakoztatni.
A windowsban a média eszközöknél ez a neve: RT-AC68U-E658

[ Szerkesztve ]

(#3046) Intruder2k5 válasza szegto (#3045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyáltalán aktív a samba megosztás? Arról tudnál betenni egy screenshot-ot?

[ Szerkesztve ]

(#3047) szegto válasza Intruder2k5 (#3046) üzenetére


szegto
senior tag

Igen aktív.
Elérem a tartalmakat tvn is és telefonon is.
Mi az elérése ha hálózati meghajtót szeretnék?
Kép
Most így néz ki.

(#3048) Intruder2k5 válasza szegto (#3047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én nem használok gyári fw-t, de szerintem ez még nincs megosztva, mert pl. az engedélyek sem látszanak mellette. A meghajtó ikonja mellett balra van egy kis kereszt, gondolom azzal ki kellene nyitni a könyvtárstruktúrát, és ott hozzáadni majd egy megosztást.

(#3049) szegto válasza Intruder2k5 (#3048) üzenetére


szegto
senior tag

Melyik custom fw az ajánlott?
Mivel tud az többet mint a gyári?
Üdv

(#3050) zsolt501 válasza szegto (#3049) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha a gyári felület megfelel akkor Merlin, ha többet akarsz akkor Tomato, de ebből nem az utolsók.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.