Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) zsolt501 válasza expendables (#5000) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az új HW verzióknál az Asus felírat már nem világít, csak a régebbi kiadásoknál volt világító asus felírat. Megjegyzem, hogy az AC86U esetén sem világít már a hátul lévő felírat, mondjuk nekem nem is hiányzik.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5002) expendables válasza zsolt501 (#5001) üzenetére


expendables
aktív tag

Köszi a válszt.

Nekem sem hiányzik,csak érdekelt,hogy miért nem világít.

(#5003) *H* válasza expendables (#5000) üzenetére


*H*
aktív tag

A C1 revíziótól kezdve nincs LED az ASUS logónál.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#5004) ArthurShelby válasza zsolt501 (#4992) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ac68u-nál aimesh szempontból jobb volt nálam az utolsó előtti fw. Persze nálam a fő router is ac68u (e1).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5005) scream


scream
veterán

Hali!

Esetleg valaki állított már be Pi-Hole DNS-t a routeren? Nekem nem akar menni. Ha beadom a Pi IP-jét DNS-nek, akkor látja, de nem old fel semmit és nem értem.

Ha oprendszeren belül állítom be a Pi IP-jét DNS-nek akkor minden oké és megy.

Valakinek valami ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#5006) Patice válasza scream (#5005) üzenetére


Patice
nagyúr

A Pi IP-jét hol adod meg DNS-nek?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5008) scream válasza s1999xx (#5007) üzenetére


scream
veterán

+ Patice

:R

Természetesen LAN-ban. Most bekapcsoltam a "Forward local domain queries to upstream DNS" opciót és megy, idáig valahogy ez elkerülte a figyelmem.

WAN résznél DNS-t töröljem is ki teljesen a routeren?

[ Szerkesztve ]

(#5009) Sanchez997


Sanchez997
csendes tag

Sziasztok!
Router csere történt, az új AC68U routerre rá van kötve egy HDD ami két mediaboxot szolgálna ki (mindkettőn Coreelec), de sajnos SMB megosztással a boxok nem érik el a HDD-t. Már nagyjából mindent megpróbáltam ami lehetséges, de sehogy sem megy. Windowsos gépek alól simán elérem a HDD-n lévő tartalmat csak a coreeleccel nem sehogysem.
A kérdésem az lenne hogy ha felraknék Merlint a routerre, az esetleg megoldhatná e ezt a problémát vagy feleslegesen erőlködök.
Illetve ha bárki aki ilyen konfigurációval rendelkezik és megy neki a dolog az megoszthatná hogy milyen mágiával érte ezt el.
Előre is köszi.

(#5010) AtHoS válasza Sanchez997 (#5009) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam LE alól simán ment az elérés Kodi-ban Merlin alatt, CE-t nem raktam a BOX-ra, azzal nincs tapasztalatom

read-only mode on the forum

(#5011) blakey válasza Sanchez997 (#5009) üzenetére


blakey
titán

Lassan 2 éve téme az SMB elérés de valahogy kimarad a tudatból, hogy már nincs egyszerű tallózási lehetőség. Fel kell venni IP alapján és menni fog. Kodi 18-ban de már a Kodi 17-ben, utolsó LE8-as verziókban is így volt, tallozással nem talál semmit. Mindig IP alapján csatolom az eszközöket, hibátlanul működnek minden Kodi verzióval rendszertől függetlenül, legyen az LE, CE vagy bármi. Esetleg állítsd át a minimum SMB protokollt SMB1-re, maximumot meg SMB3-ra.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5012) Neil Watts válasza scream (#5005) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

A Pi-hole-ban van beepitett DHCP szerver. Azt kapcsold ki. Utana a "Connect to DNS Server automatically"-t "No"-ra, majd add meg a Pi IP-jet. :)

Udv. core2

(#5013) Sanchez997 válasza blakey (#5011) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Ezen sajnos már túl vagyok. Tudom hogy nem lehet tallózni, IP-t adok meg. Látszanak a gyökérben lévő mappák, viszont ha almappába szeretnék belépni, külön újra jelszót kér és nem fogadja el azt amivel működnie kellene (tehát amivel egyáltalán látom a meghajtó gyökerét). Már mindennel próbálkoztunk többen, de semmi, arra jutottam, hogy valszeg a router a ludas. Ezért kérdezem, hogy van e értelme egyáltalán felpakolni rá merlint, vagy ez nem fogja befolyásolni a dolgokat.

(#5014) blakey válasza Sanchez997 (#5013) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, nem használtam gyári rendszert. Számomra a Merlin jobb.
Minenképp ki kell próbálni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5015) YAS-dude válasza blakey (#5011) üzenetére


YAS-dude
őstag

A gyári fw csak smbv1-et tud, a merlin smbv2-t is. Semmi hátrányát nem érzem, hogy átálltam merlinre amúgy. Minden ugyanaz, csak jobb ;)

(#5016) ArthurShelby válasza Sanchez997 (#5013) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ilyen gond nálam is volt linux alól. Ha engedélyezed a vendég fiókot (magyarán tiltod a jelszót), akkor menni fog. Nálam más megoldás nem volt (igaz, a linux tudásom se túl nagy). A probléma az smbv1, mert elavult. Nem gyári (merlin, hgg) tud smbv2-t. Gyári mellett/merlin ellen érv csak az aimesh szokott lenni, ha azt nem használod, ajánlott áttérni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5017) k_mark93 válasza mmuukkii (#4962) üzenetére


k_mark93
csendes tag

Nekem is ugyan ez problémám van. A Download Master egyszerűen nem akar betölteni.

Először csak nem jelent meg az usb alkalmazás listában, most meg már a 8081 porton se jön be. :(

(#5018) Sanchez997 válasza ArthurShelby (#5016) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Felraktam Merlint , sajnos SMB2-vel sem ment, (igaz a vendégfiókot nem állítottam be), de végül NFS-el sikerült megoldani.

(#5020) zsolt501 válasza s1999xx (#5019) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Milyen interneted van?
Nem rakott a szolgáltató NAT-olt hálózatba?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5022) zsolt501 válasza s1999xx (#5021) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

:DDD Magyarán érdemes ellenőrizni magunkat, ha valami hibába ütközünk :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5024) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Most ismerkedek a temaval, vegre szuksegem van ra, nem csak disznek all a router a hazban. Ra van dugva egy hdd, amit szeretnek magamnak ugy megosztani, hogy azt barhonnet elerhessem, telefonrol, masik geprol?
Ez a legfontosabb.

Aztan az okos rendszerek. Termosztatot, vilagitast, redonyoket szeretnem elkuloniteni a tobbi eszkoztol, mint tv, notebook, telefonok. Ezeknek letre tudok hozni egy kulon portot, jelszoval levedve?

Don't Tread On Me

(#5025) ArthurShelby válasza MPowerPH (#5024) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Külön portot?
Szerintem másik vlan-ra gondolsz. Hozz létre egy vendég wifit, csatlakoztasd oda őket.

Távoli elérés röviden:
Hozz létre egy saját ddns-t, és állítsd be az openvpn-t. Ez biztonságos, egy a hátránya, hogy csak egy szálon tud dolgozni. A router (szerver) oldalon ez szerintem kevésbé probléma, kliens oldalon magonként gyenge, de sok magos eszközök (pl telefonok), nem dekódolnak elég gyorsan, így pl egy videó akadozó lesz (laptopról nem).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5026) MPowerPH válasza ArthurShelby (#5025) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos nem vagyok pro a halozatok teren. :( Egy biztos, mar az elejen gond adodott, messze vagyok meg attol, hogy mashonnat hozzaferhessek. Egyelore a routerre dugott hdd -t maga a router latja. AiCloud -ban bekapcsoltam a Smart Access es a Cloud Disk opciot, majd "USB alk." menuben a "Servers Center" "USB alkalmazás - Hálózati hely (Samba) megosztás / Cloud Disk" almenuben engedelyeztem a megosztast, adtam eszkoz+munkacsoport nevet, uj fiokot hoztam letre, es beallitottam a mappakra az R/W -t.
Eddig jutottam. De nem latom a halozat fulon... Windowsban ellenoriztem az SMBv1 -et, be van kapcsolva. Halozat felderitese szinten be van kapcsolva. Mit hagytam ki? :U

A tavoli eleres meg problemasabb. Tarr Kft a szolgaltato, ok hoztak egy Arris TG2492 kabelmodemet. Mivel a routerem 192.168.0.2 -nek irja a WAN IP -t, igy gondolom NAT -olt halozatban van. Probaltam atrakni a modemet Bridge modbe, de nem lehetseges, az a menu szerintem le van benne tiltve. Pontosabban a menu megvan, de nem tudom legorditeni, sima blank. :( Errol mondjuk talaltam infot a szolgaltato oldalan is. De egyenlore meg nem itt tartok.

Nem ertetlen vagyok, csupan nem ez a profilom. De par eve nem volt gond a beallitassal, most itt szenvedek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5027) MPowerPH válasza MPowerPH (#5026) üzenetére


MPowerPH
félisten

Annyi, hogy legalabb az AP -t sikerult Bridge modba rakni, igy mar nem a DHCP szerinti ip jelenik meg a routerem wan ip -jenel, hanem az, aminek kell. Eddig az AiDisk -et meg csak konfiguralni sem tudtam volna, DDNS -s szolgaltatas nem mukodott. Most mar menne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5028) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Segítség kellene!
A hálózaton, mindenhol működik a samba megosztás. Viszont van egy android boxom ahol valamiért nem jön elő a workgroup. A boxon az internet megy lanról, mert a youtube 4k is simán fut. Csináltam hard resetet is.
A routerre tegnap tettem fel egy újabb firmware-t. ( 384.8_2 )
NVRam törlést ugyan nem csináltam, de minden eszköz jól kapcsolódik, és a samba megosztás is elég gyors.
Tudnátok segíteni? :R :R :R

(#5029) Gubek-Einste válasza sziku69 (#5028) üzenetére

Milyen típusú a problémás eszköz és milyen Android/szoftver verzió fut rajta?
A box-on is néztél frissítést?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5030) zsolt501 válasza sziku69 (#5028) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha minden más eszköz esetén jó és működik a megosztás, és csak egy androidos lejátszónál van gond akkor annál a lejátszónál kellene nyomozni mi lehet a gond.

Azt el tudom képzelni a lejátszódnál, hogy nem kezeli a samba megosztás 1-es verzióját (smb1), mert a router gyári szoftverével CSAK ezt kezeli, Merlinnel már megy a 2-es is, de ezt engedélyezni kell.

Még egyszer én a lejátszódnál keresném a hibát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5031) sziku69 válasza zsolt501 (#5030) üzenetére


sziku69
senior tag

Sziasztok! Végül megoldódott a probléma. Az ip címet is meg kellet adni valamiért.
Állítólag ez egy régi probléma ezeknél a kütyüknél.

(#5032) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Merlin 384.9 (2-Feb-2019)

Changelog

384.9 (2-Feb-2019)
- NEW: Temporarily reorganized code in separate branches, to handle
Asus's currently scattered firmware source code releases.
The GPL situation for this release is as follow:
o RT-AX88U: Merged GPL 384_5329
o Other models: Merged GPL 384_45149.
o Special binary blobs provided by Asus for the RT-AC87U
and RT-AC3200 (compatible with 384_45149).

- NEW: Added NFS client support (V2 and V3) to the
RT-AC86U and RT-AX88U (already present in older models)
- NEW: Report the number of spatial streams and the PHY type
used by wireless clients for models supporting it
- NEW: Display tracked connections on the QoS Stats page (now
relabeled "Classification").
Fields can be sorted by clicking on the column headers.
Thanks to FreshJr for his help in deciphering the packet
mark values.

- NEW: Implemented ipsec.postconf and strongswan.postconf scripts.
- KNOWN ISSUE: dcd process crashing on RT-AC86U (bug in Trend
Micro's code, outside of my control).
- KNOWN ISSUE: IPv6s on Tracked Connections have their last
two bytes set to 00 (bug in Trend Micro's
code truncating the last two bytes).
- KNOWN ISSUE: No IPS events logged (bug in Asus's code,
IPS should work, just fails to log hits)
- KNOWN ISSUE: Networkmap listing may be unreliable.
(Bug in Asus's code)
- KNOWN ISSUE: Users failing to read changelogs will
probably complain about the above issues.
(Outside of my control).
- CHANGED: Updated wget to 1.20.
- CHANGED: Updated nano to 3.2.
- CHANGED: Updated curl to 7.62.0.
- CHANGED: Updated Chart.js to 2.7.3.
- CHANGED: Updated dnsmasq to 2.80-32-g28cfe36 (themiron)
- CHANGED: Optimized some JS files to reduce their size
- CHANGED: OpenVPN clients can now accept CNs up to 255 chars
when using it to validate the certificate.
- CHANGED: No longer reset the OpenVPN client's description,
policy mode and existing rules when uploading an
.ovpn config file.
- CHANGED: No longer accept any server-provided route
when OpenVPN client set to Policy (Strict).
- CHANGED: Clients bound to DNSFilter rules will no longer
bypass it by using DoT. DNSFilter servers that
support DoT (like Quad9) will only allow filtered
clients to use that server
- FIXED: Firmware update checks would not run at boot time
on the RT-AX88U.
- FIXED: Name resolution issues for /etc/hosts entries on
HND models (themiron)
- FIXED: Syslog not properly copied to JFFS on reboot
(John Bacho)
- FIXED: Volumes not properly unmounted on HND platform
(John Bacho)
- FIXED: Added missing TEE Netfilter target on the RT-AC86U
- FIXED: SSH brute force protection didn't work in Dual WAN
load balancing mode.
- FIXED: httpd crashes on RT-AC86U (themiron)
- FIXED: DNSFilter clients could use a different nameserver
when using an IPv6 connection
- FIXED: USB disk idle config changes not applying without a
reboot.
- FIXED: "Strict" DNS mode wasn't working properly with OpenVPN
clients
- FIXED: Cannot upload JFFS backup on HND models

read-only mode on the forum

(#5033) Blackmate


Blackmate
senior tag

Tegnap felraktam a fentebb említett firmware-t és azóta nem megy az OpenVPN: egyetlen klienssel sem tudok kapcsolódni. Most épp nyomozom, hogy mi az oka. Tapasztalt valaki hasonlót?

(#5034) scream válasza Blackmate (#5033) üzenetére


scream
veterán

Nálam gond nélkül megy az OpenVPN.

(#5035) springfield0


springfield0
tag

Sziasztok!
Ma vettem egy ilyen routert, és az lenne a kérdésem, melyik firmwaret ajánljátok?
Visszaolvastam egy kicsit, de nekem ez nem tiszta annyira. Melyik az amelyik a legstabilabb és ki lehet hozni a routerből vele a maximumot?

(#5036) zsolt501 válasza springfield0 (#5035) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nos kezdjük ott, hogy jelenlegi legújabb Merlinnel vannak problémák amit a szoftver készítője meg is erősített, DE az is biztos hogy funkciókban gazdagabb az ő által készített szoftver és ez miatt első körben érdemes eldönteni, hogy mik is azok a funkciók amikre mindenképpen szükségünk van, és nélküle nem tudunk élni.
Az is biztos hogy magával a gyárival is vannak gondok, és pont ezért érintett a Merlin által készített szoftver is, de én úgy vettem észre hogy gyári esetén kevésbé érintettek az alap funkciók, illetve most a gyári stabilabb tán.

Én azt tudom javasolni, hogy ha mindenképpen a Merlin kell akkor ne a legújabbat tedd fel, hanem egy régebbi verziót.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5037) Klara_ válasza zsolt501 (#5036) üzenetére


Klara_
őstag

Ami a Merlinben rossz, az a gyariban is az, viszont par javitas benne van ami ott nincs...

[ Szerkesztve ]

(#5038) springfield0 válasza zsolt501 (#5036) üzenetére


springfield0
tag

Köszi a tippet. Erre tudsz esetleg egy linket is adni?

(#5039) springfield0 válasza zsolt501 (#5036) üzenetére


springfield0
tag

Egyébként a DD-WRT-vel mi a helyzet? Az nem az igazi? Ez a Merlin jobb?

(#5041) zsolt501 válasza springfield0 (#5039) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

DDWRT ügyben nem tudok saját tapasztalatot említeni ennél a routernél, mert csak TP-linken használtam párszor, amit olvastam viszont, hogy nem túlzottan ajánlott, pláne nem az új HW verziós darabokon, de ugyan ez a helyzet tomatóval is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5042) ArthurShelby válasza s1999xx (#5040) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az én tapasztalataim ezzel szemben mások.
Nagyon ritkán nem a legújabb kiadásra épül, viszont több benne a hibajavítás, amit sokszor a később esetleg a gyári is átvesz. Halottam már olyan esetről is, hogy az Asus support megoldásként merlint javasolt. Ezenfelül vannak olyan funkciói, ami gyáriban nincsen, ezek között van olyan, ami mindenkinek hasznos (pl smbv2), de van olyan is, amit kevés ember használ ki (pl jfffs engedélyezése).

Ennek ellenére én gyárit használok most, mert használom az Aimesh-t, ami zárt forráskódú, így nincs benne a merlinben.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5043) glehel válasza ArthurShelby (#5042) üzenetére


glehel
senior tag

Ezzel én is egyetértek, ha nem akar pld skynet-et, diversion-t, stubby-t és egyéb finomságokat használni mert nem ért hozzá eléggé vagy nem érdekli annak a gyári is teljesen megfelel mert az alap dolgokat az is tudja :)

(#5044) ArthurShelby válasza glehel (#5043) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez igaz, viszont az smbv2 szerintem kivétel, és az kell (az csak merlin/hgg-ben van). Pl már win10-ben az smbv1 alapból tiltott biztonsági okokból, ott újra külön engedélyezni kell az smbv1-t (a v2-t meg nem tudja a gyári)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5045) mmuukkii válasza Azie (#4981) üzenetére


mmuukkii
újonc

Sajnos a helyzet tovább romlott.

Az USB3-as csatlakozóm nekem sem működik már, és a Download Master egyáltalán nem használható.
AZ USB2-esen még felismeri a külső meghajtót (generic external), de nem férek hozzá, nem lehet megosztani a tartalmát.
Azaz egyetlen USB alkalmazás sem működik.

Az 'USB alkalmazás' menu továbbra is fennakad.

500 GB-os 860-as SAMU SSD van (volna) rajta egy direkt sata=>USB3 átalakítóval, szal tápprobléma biztosan nincs (ja, meg hogy ez így már működött egy ideig)

Továbbá, komoly gondjaim vannak egy ideje (azóta?) a WIFI stabilitással is!
mind 2,4 mind pedig 5 GHz-en.

Kérem vissza a routerem!

(#5046) zsolt501 válasza mmuukkii (#5045) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ez akár tápegység problémának is kinéz, meg kellene mérni hogy hány voltot ad a táp, illetve még ha van rá lehetőség egy másik tápegységgel 19VDC, 1.75A

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5047) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok
Ha Acces Point modba rakom akkor megmarad a USB file megosztas funkcio?
Ugy ertem halozaton belul mert gondolom kinti eleres megszunik.

Eladó: GTS450

(#5048) ArthurShelby válasza qqzs (#5047) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, megmarad.
A hálózaton kívüli meg majd a (fő)routertől függ.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5049) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok tomato-ra van valakinek egy jó gyűjteménye, hogy milyen MS, Samsung, etc. "telemetriás" IP-ket kellene tiltani? :R

(#5050) Intruder2k5 válasza KaiotEch (#5049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Windows 10 telemetria blokkolásra van default szűrőszabály a Tomato AdBlock-ban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.