Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

http://digi.hu/ipv6

Már csak az a kérdés, hogy ezt a routerben hogyan kellene megvalósítani, hogy rendesen működjön.
Ha valaki tudja akkor ne tartsa vissza magát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1602) AtHoS válasza zsolt501 (#1601) üzenetére


AtHoS
nagyúr

IPV6 tesztoldalt, amit linkeltek meglátogattad?

read-only mode on the forum

(#1603) zsolt501 válasza AtHoS (#1602) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen, miért, mire gondolsz?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1604) AtHoS válasza zsolt501 (#1603) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az eredményre, mivel azt írják, hogy dec 1-től már működik az IPV6 rendszerük.

Én nem tudom tesztelni, nem vagyok digi kábel közelében és telekomos hálózatról az IPV6 tesztrészek ugye mind "megbuktak". Első blikkre szerintem nem is kell semmit mókolni AC68U-val, automatikusan kezelnie kellene tudni az IPV6-os címeket...bár, lehet egy kicsit naiv vagyok :B

read-only mode on the forum

(#1605) zsolt501 válasza AtHoS (#1604) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ezt dobja a teszt.

De amúgy sem kaptam még IPv6-os címet, csak jó lenne tudni hogy ha valamit kell állítani a routeren akkor az majd mi lesz, mert ha jól tudom kell majd állítani.
No meg kérdés még, hogy a DDNS mennyire lesz jó, illetve a port továbbítás mennyire működőképes, mert hallottam negatív tapasztalatokat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1606) krx21 válasza zsolt501 (#1605) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem ezt írja, android tableten:
Teszteld az IPv6 kapcsolatod.
For the Help DeskÖsszegzés Lefutott tesztek Eredmények megosztása / Kapcsolat

A publikus IPv4 címed 94.21.250.250

Your Internet Service Provider (ISP) appears to be DIGICABLE DIGI Tavkozlesi es Szolgaltato Kft.,HU

Nincsen IPv6 címed [Bővebb informácó]

nem lesz problémád az IPv6-os oldalak megjelenítésében.

Úgy tűnik, csak az IPv4 Internetet tudod böngészni. A kizárólag IPv6-on szolgáltatott oldalakat nem fogod elérni.

Úgy tűnik, hogy a DNS kiszolgálód (valószínűleg az internetszolgáltatóé) rendelkezik IPv6 kapcsolattal.
Felkészültségi szint
0/10 IPv6 felkészültséged és stabilitásod, amikor a tartalomszolgáltatónál csak IPv6 használható
Kattints ide teszt adatokhoz
Tesztelés IPv4 DNS rekorddal
rendben (0.414s) kapcsolat: ipv4
Tesztelés IPv6 DNS rekorddal
hibás (0.033s)
Tesztelés Dual Stack DNS rekorddal
rendben (0.408s) kapcsolat: ipv4
Dual Stack DNS és nagy csomag tesztelése
rendben (0.415s) kapcsolat: ipv4
IPv4 teszt DNS nélkül
rendben (0.410s) kapcsolat: ipv4
IPv6 teszt DNS nélkül
hibás (0.081s)
Nagy IPv6 csomag tesztelése
hibás (0.092s)
Az internetszolgáltató IPv6 DNS tesztje
rendben (0.409s) kapcsolat: ipv4
Find IPv4 Service Provider
rendben (0.477s) kapcsolat: ipv4 ASN 20845
Find IPv6 Service Provider
hibás (0.023s)
Kattints ide Eredmények megosztása / Kapcsolat

Most akkor mi is van?

(#1607) zsolt501 válasza krx21 (#1606) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Még neked sincs IPv6-os címed, csak IPv4-es, szerintem fokozatosan mindenki megfogja majd kapni idővel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1608) AtHoS válasza zsolt501 (#1605) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt hittem a linkelt cikk alapján már IPV6 címeket osztanak, de ezek szerint még nem.

Amúgy Merlinben van egy IPV6 részleg, közvetlenül a WAN beállítás alatt. Mindössze két dolgot lehet ott állítani, de van egy link Asus oldalra IPV6 beállításhoz [link]

Szóval ettől többet szerintem nem kell matatni...elvileg

read-only mode on the forum

(#1609) krx21 válasza zsolt501 (#1607) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi. Nos, akkor nincs mást tenni, mint várni.... Bár én ettől gyorsulást nemigen várok... Vagy lesz?

(#1610) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

valamelyikőtök használta már az aicloud-ot? PC-vel minden a legnagyobb rendben van, a routerre dugott HDD-t látom, annyit másolok és oda, ahova akarok.
Android 5ös tabnál viszont elég nagy érvágás, hogy hülyének nézi a felhasználót, akinek semmire se legyen gondja, mindent inkább bolondbiztosan eldug előle, bízz bennem kedves gazdám alapon... Mindenre legyen az embernek appja, szép új világ. Mert hát nincs sajátgép, ahol látni lehetne a hálózatot, telepítettem tehát total commandert, ami szintén nem lát semmit. Hát jó, akkor legyen asus aicloud, ez már eléri, amit kell, viszont nem tudok könyvtárakat másolni, csak fileokat, egyesével :W
Meg se kérdi hova mentse, neki szimpatikusabb a belső memkártyán levő 10GB, mint a 128GB-s SD-kártya :W Most olvastam, hogy be lehetne állítani alapértelmezett meghajtónak a külső kártyát, majd este kipróbálom, de akkor sem pontosan abba a mappába teszi a dolgokat, ahova szeretném, hanem az ő fejecskéjében eltárolt default útvonalat választja.
Még szerencse, hogy léteznem normális OSek, mert droiddal sehol sem tartana a világ :)
Van valakinek ötlete a felvázolt problémára?

(#1611) zsolt501 válasza Gausz (#1610) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor itt neked konkrétan a Droidos készülékkel van gondod, és nem a routerrel.
Ha jól tudom akkor az alap probléma neked, hogy csak belső memóriára hajlandó dolgozni a programok, nos el kell szomorítsalak, ez sajnos a 4.3-es android verzió óta így van, csak rootolt készülék tud memória kártyára dolgozni, vagy csak a gyári program.
Ahhoz hogy más program is tudja neked írni a memória kártyát ahhoz rootolni kell a készüléket, és ha jól emlékszem kell egy program is ami engedélyezi a memória kártyára való írást a programoknak.
Sajnos a droiddal én is ebbe a hibába futottam még annak idején, és sajnos csak így lehet orvosolni a problémát, és sajnos sok program nem is figyelmeztet, hogy miért nem képes írni a memória kártyára, csak egyszerűen nem és kész...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1612) Gausz válasza zsolt501 (#1611) üzenetére


Gausz
aktív tag

Attól függ, hogy nézzük. Droid kérdés, hogy milyen programmal tudok full hálózatot kezelni.
Router kérdés, hogy melyik programmal tud együtt működni :)

(#1613) zsolt501 válasza Gausz (#1612) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Sajnos az hogy a telefonon hová tudsz menteni (a telefon belső memóriájára vagy az SD-re) az sajnos az Android miatt van, ezt lehet bárhogy is szépíteni, de erről maga a router nem tehet, mint írtam ezt ki lehet kerülni az androidban, de ehhez már rendszerszintű beavatkozás kell, ami pl. samsung telefon és táblagép esetén a garancia vesztését is eredményezheti.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1615) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

A fórumon nem hirdetünk.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1616) grafix


grafix
csendes tag

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy RT-AC68U routerem.
QoS - WAN/LAN Bandwidth Monitor-on szeretném látni a saját gépem internet sebességét.
A hálózat más készülékeinek forgalmát látom, de az sajátomat nem.
Erről az oldalról van szó.
http://192.168.1.1/AdaptiveQoS_Bandwidth_Monitor.asp
Előre is kössz a segítséget.

(#1617) zsolt501 válasza grafix (#1616) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Melyik szoftver verzió van a routereden?
Régebbi szoftver verziókkal gondok voltak, illetve a legújabb sem tökéletes még, lehet ez okozza a problémát nálad a QoS-ben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1618) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Ma teszteltem az AC adatátviteli sebességet az AC-s eszköz egy Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160 amit egy intel 5200U i5-ös proci és 4GB RAM és 250-es Samsung 850pro SSD támogat, amiről másolok az egy HP microserver, és így 35-36MB-os sebességet mérek a kapcsolati sebesség 433,3 Mbps, szerintem ez nem rossz wifin, egy nem túl erős AC-s modultól.
Amúgy ezt a sebességet stabilan tartja.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1619) Gausz válasza zsolt501 (#1618) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nálam is ennyi jött ki, gép1: broadcom AC BCM4352 @866Mbps, gép2: GBit ethernettel routerre kötve.
Ha jól emlékszem, akkor ethernettel is ennyivel tudok a router médiaserverére másolni, AC-vel 11MBps körül.
Melyik routernek van erős AC-s modulja?

(#1620) zsolt501 válasza Gausz (#1619) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Én ha kábelen másolok, akkor a 105-110MB között mozog a sebesség (a gigabit kapcsolat maximuma) nagy méretű fájlok esetén, ha te ennél lassabban másolsz, akkor ott egyéb probléma lehet.
A 866-os wifiddel azért szerintem az 50MB-os sebesség is teljesíthető szerintem, igaz ezt még nem próbáltam.

Azt hogy melyik routernek van erősebb wifi modulja azt így megállapítani elég nehéz, mert a környezeti tényezők sokat befolyásolnak, pl. falak és a környezetben lévő egyéb wifi-s berendezések és egyéb műszaki cuccok. Még két egyforma gyártmány között is lehet teljesítményben pár százalékos különbség.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1621) Gausz válasza zsolt501 (#1620) üzenetére


Gausz
aktív tag

Akkor javítok annyiban, hogy a médiaserverre biztosan megy 35Mbps körül etherneten keresztül.
A 2 PC közti átvitelre nem mondok biztos számokat, régen néztem csak kíváncsiságból, és számomra nem releváns az olyan fajta átvitel, nincs is kiépítve a kábel a gépek közt.

(#1622) zsolt501 válasza Gausz (#1621) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nálam a szerver esetén muszáj volt kábelezni, mert olyan feladatot is ellát a gép, amit wifin nem ajánlott, illetve ahhoz nem igazán stabil a wifi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1623) Jorus


Jorus
nagyúr

Mire fel ez a nagy para a Digi topikban az IPv6 miatt? A router tudja, az ISP meg majd megoldja a maga részét.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1624) zsolt501 válasza Jorus (#1623) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Részemről nagy para nincs, legalábbis addig amíg kapok legalább IPv4-es címet, a probléma ott kezdődne, ha már az sem menne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1625) Jorus válasza zsolt501 (#1624) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az világos, de az az ISP dolga, hogy szerződés szerint teljesítsen. A végponti felhasználók 90%-a azt sem tudja, hogy mi az az IP cím, nemhogy milyen változás előtt áll a teknyika, így a nagy átlag nem fog semmit sem állítgatni sehol, csak bemegy az ügyfélszolgálatra asztalt borogatni, ha nem lesz netelérése. :)

Asszony kedvenc fícsöre a routerben, hogy le lehet kapcsolni a LED-eket. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1626) zsolt501 válasza Jorus (#1625) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az asszony nagyon jól tudja mi a jó :DDD


Elméletileg ezekkel a beállításokkal kellene menni az IPv6-nak, de valami nem kerek :U

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1627) Jorus válasza zsolt501 (#1626) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kipróbáltam, itt (Érd) sem ad csak IPv4-es címet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1628) Jorus válasza Jorus (#1627) üzenetére


Jorus
nagyúr

Belső, fe80-as címeket osztogat a router, ahogy elnézem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1629) krealon válasza Jorus (#1628) üzenetére


krealon
veterán

Csak ovatosan az IPv6-tal.
IPv6-nal nincs cimforditas, igy ha egy kliens gep kap IPv6 cimet, akkor az az internetrol egybol elerheto, tamadhato.
Szoval a vegponti IPv6 szurest is rendesen meg kell oldani.

(#1630) Jorus válasza krealon (#1629) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez hogy néz ki egyébként hálózatilag? Eddig ugye (illetve most IPv4 alatt) van az otthoni hálózat (LAN, WLAN) kliensekel, belső IP-kkel, amiket a router DHCP-je osztogat, illetve a router látja el a határútválasztó szerepét, végzi a címfordítást a belső és a külső IP címek között. Ebből mi változik IPv6 alatt? A határútválasztó IPv6-os címet kap az ISP-től, az addig oké, de a belső hálón hogy alakulnak a dolgok pontosan? IPv6 alatt is van belső címtartomány, ami nem kerül publikba, tehát subneteknél használhatók, azt gondoltam, hogy abból a tartományból osztogatja majd belső címeket a DHCPv6 a routereken.
Persze elolvashatnám a vonatkozó RFC szabványt, de az a B-terv. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1631) krealon válasza Jorus (#1630) üzenetére


krealon
veterán

A lenyeg IPv6-al kapcsolatban, hogy egy interface-nek egyszerre tobb IPv6 cime is lehet.
Link Lokal cim az mindenkepp van, hogy a haloztfelderites (Neighbor Discovery) mukodjon.
Ez a 169.254.x.y-hoz hasonloan mukodik (az eszkoz sajat maganak talalja ki).

Ezen felul a router (DHCP szerver) oszthat ULA (Unique Local Address) cimet, ami az IPv4 privat IP cimekre hasonlit.

Ha az internetszolgaltato biztosit cimtartomanyt (prefix), akkor ebbol is oszthat ki a szerver, ami cimforditas nelkul route-olhato.

Ha a router-ben az alap tuzfal konfig szerinti IPv6 beallitas van (FORWARD ACCEPT = minden mehet), akkor maris tarva-nyitva a belso halo az egesz vilag elott. Ezert kell esznel lenni, amikor az IPv6-ot vezetjuk be.

(#1632) zsolt501 válasza krealon (#1631) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

És most mivel a routerben nem megy ezért még beállítani sem lehet a tűzfalat rendesen, illetve tesztelni sem a beállításokat, és ez így elég problémás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1633) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Valaki próbálta már, hogy ez a router Tomato párossal és a Digi IPv6 mennyire van barátságban?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1634) zsolt501 válasza zsolt501 (#1633) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Megválaszolom magamnak a kérdést, nem működik Tomato alatt sem a Digi IPv6 szolgáltatása...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1635) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#1634) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. A DIGI weboldalán azt írják, hogy egyelőre csak az általuk adott HGW (ONT) eszközökön működik az IPv6, és csakis router módban.

2. Azt hallottam, hogy még valami konfigurációs hiba is van a DIGI-nél ezzel kapcsolatban, tehát türelem, talán majd egyszer fog működni.

3. Én mondjuk nem értem, hogy mitől ilyen sürgős most hirtelen mindenkinek az IPv6, ettől ég lázban most a fórum egy része. UPC is próbálkozik vele, engem szerencsére nem érintett eddig, édesanyámnál aktiválták, de azonnal kértük vissza az IPv4 címet. Ott is sok vele még a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1636) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#1635) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen erre a Digi hibára Digi topikban is rá kellett jönnünk, nekem annyira nem sürgős, max annyi hogy érdekesség, és azért jó lenne tudni mi okozza a hibát, illetve még az hogy a tűzfal beállításokat is jó lenne majd tesztelni, és nem az utolsó pillanatban nekiesni.

A tomatot is ma azért raktam fel, hogy teszteljem, illetve megnézzem, hogy abban működik e egyáltalán, és abban milyen lehetőségek vannak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1637) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

Új gyári jelent meg tegnapi dátummal.

ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.380.1031
- Release Notes –
- Fixed too many repeat information in system log.
- Fixed Traffic analyzer issue UI issue when changing the data.
- Fixed Adaptive QoS bandwidth setting issue.
- Fixed low samba transfer throughput issue when enable bandwidth limiter.
- Fixed web history related issue.
- Fixed abnormal bandwidth increasing in bandwidth monitor.
- Fixed VPN client UI issue when using Firefox.
- Fixed wireless channel issue when set 2.4G channel in 12 or 13 (only for EU region)
- Fixed dual wan ping time watch dog issue which might cause .false fail over to secondary wan.
- Fixed Bandwidth monitor and Web history UI issue which was caused by "<" or ">" in SSID.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1638) krx21 válasza zsolt501 (#1637) üzenetére


krx21
nagyúr

:R

(#1639) Hyena válasza zsolt501 (#1637) üzenetére


Hyena
senior tag

Ez az uj firmware vegre megoldotta az ezelotti ket verzioban engem erinto a router ipjere belepve feher ures kepernyo hibat, es mukodik mar az ez router funkcio is :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1640) zsolt501 válasza Hyena (#1639) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Csak a Digi IPv6-ot nem kezel továbbra sem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1641) Jorus


Jorus
nagyúr

Felkötöttem a routerre egy 2 TB-os külső vinyót, és beállítottam AiDisk-nek, illetve FTP szerverként is elérhető. Ez működik is rendben, azonban a vinyó folyamatosan teker, akkor is, ha nincs megnyitva sehol a kapcsolata egyik gépen sem, ami nyilván nem egészséges. Lehet ezzel vmit kezdeni?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1642) AtHoS válasza Jorus (#1641) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet: [link]

read-only mode on the forum

(#1643) Jorus válasza AtHoS (#1642) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a tippet, igazából az volt a gond, hogy meg volt osztva DLNA-n is (feleslegesen), és a WD TV betallózta hálóról, aztán rendszeres időközönként lekérdezte, hogy mi van vele. :) Most okés, szépen elmegy aludni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1644) fudi2002


fudi2002
veterán

Hi

Bocsesz, de erre a kérdésre nem találtam választ eddig, ezért feltenném. (vagy rosszul használtam a keresőt :) )

Adóteljesítmény állítható a Merlin fw-vel? Jelenleg N18U-t használok, de valszeg 5ghz-re váltok.

Segítséget és türelmet köszönöm.

Fudi

UI: neten rákeresve találtam, de ott bizonyos verzió+mókolással működött. Nem tudom azóta változott-e. (írták hogy csak látszólag tudod piszkálni az értéket, de valóságban nem változik)
Tudom, max tomato... :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1645) AtHoS válasza fudi2002 (#1644) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehetőség adott, de én nem piszkáltam, tehát gyakorlati tapasztalatom nincs benne (2.4GHz és 5GHz külön-külön szabályozható)

read-only mode on the forum

(#1646) fudi2002


fudi2002
veterán

Ha valakinek van annyi ideje, hogy HGG firm-el ssh-ban néz egy:
"wl txpwr_target_max" értékeket.
Ha kérhetem adóteljesítmény állítással is ellenőrizze le hogy változik az érték.

Fudi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1647) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok

Van valakinek otlete hogy a dnla bakapcsolas utan csak a folder latszik de nincs benne semmi .
Mar kikapcsoltam bekacsoltam a routert a szolgaltatast es semmi. usb3ra van radugva egy usb winyo. sambaban latszik majdnem mindenen es a fileok is de a teve csak dnlat tud, ahhoz kene

Eladó: GTS450

(#1648) Spuri2000 válasza qqzs (#1647) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Olyat már hallottam, hogy az mkv-kat át kell nevezni avi-ra és akkor fog látszódni. Esetleg próbálkozz meg vele te is.

(#1649) zsolt501 válasza qqzs (#1647) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

a média szerver alatt a manuálissal próbáltad már, ott megadni a könyvtárat és a médiatípust, és várni, míg végig scenneli a könyvtárat, mert az akár több perc vagy akár óra is lehet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1650) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Van valakinek ötlete, hogy egy vezeték nélküli mélynyomó miért zavarja be a pc és a router közötti kapcsolatot.
Próbáltam a subon csatornát váltani de nem jártam sikerrel. Ugyanaz.
2.4 frekin van a problémám.

Valahol a router menujében lehet valamin állítgatni hogy az ilyen jellegű interferenciát kiszűrjem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.