Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) zsolt501 válasza RedCat (#150) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha a hálózatban lévő többi hálókártya is támogatja a jumbot akkor érdemes lehet, de azokban is engedélyezni kell, és be kell állítani az MTU értéket, és meg kell találni a megfelelő értéket.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#152) ToxLee


ToxLee
őstag

Sikerült már valakinek 3/4G netet megosztani? Mivel vidéken vagyok és itt CSAK mobilinternet van, ezért elég nagy gáz számomra, hogy megvettem egy majdnem minimálbérbe kerülő routert és nincs internetem!!! Nonszensz...
Huawei E3276 az USB stick típusa. Legújabb firmware-rel felismeri, hogy huawei de típust nem. Mellesleg a country pop-up ablaknál nincs is Magyarország. Ilyenkor mi a teendő? Tomato vagy Merlin alatt megy?

Ui.: Telenor a szogáltató. Az usb stick és az előfizetésem is engedi a 4G-t.

[ Szerkesztve ]

(#153) zsolt501 válasza ToxLee (#152) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Más országgal, vagy manuálisan nem próbáltad?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#154) ToxLee válasza zsolt501 (#153) üzenetére


ToxLee
őstag

Svéddel próbáltam mert ott találtam Telenort. Más országot nem igazán néztem. Amúgy az USB stick típusának beállítása manualon van meg az országot is arra raktam és így sincs.

(#155) zsolt501 válasza ToxLee (#154) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Elképzelhető, hogy magát azt a modemet nem támogatja a router?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#156) ToxLee válasza zsolt501 (#155) üzenetére


ToxLee
őstag

[link] Itt azt írja, hogy támogatja. Az tény, hogy az ország Finnország, de Magyarország nincs is benne a listába. Azt ne mond már, hogy rajtam marad ez a ***.

[ Szerkesztve ]

(#157) zsolt501 válasza ToxLee (#156) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Javaslom írj az Asusnak levelet, mert csak akkor lesz erőlelépés, ha jelzed is nekik a problémát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#158) ToxLee válasza zsolt501 (#157) üzenetére


ToxLee
őstag

Melyik elérhetőségre érdemes írni? Magyar vagy külföldi?

(#159) zsolt501 válasza ToxLee (#158) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Szerintem írj mind két elérhetőségre, de a külföldire mindenképpen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#160) ToxLee válasza zsolt501 (#159) üzenetére


ToxLee
őstag

Telefonszám nincs?

(#161) zsolt501 válasza ToxLee (#160) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Hungary +36-15054561 09:00-17:30 Mon-Fri

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#162) zsolt501 válasza ToxLee (#160) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Kíváncsi vagyok mi lesz a válaszuk.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#163) ToxLee válasza zsolt501 (#162) üzenetére


ToxLee
őstag

Fel sem veszik.

(#164) zsolt501 válasza ToxLee (#163) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha küldöd az emailt a kinti cégnek, akkor ezt is megemlítheted, hogy az itteni support fel sem veszi a telefont.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#165) ToxLee válasza zsolt501 (#164) üzenetére


ToxLee
őstag

Nem vették fel kb. 4-szer hívtam... Az lehet, hogy Magyarországon nem lehet ezzel a routerrel 3/4G-t használni? Ez kb. a vásárló becsapása, dobozra rá van írva és nem tudja azt amiért megvettem. Holnap fel is hívom a boltot ahol vettem.

(#166) Peci válasza ToxLee (#165) üzenetére


Peci
csendes tag

Szia!

Majd mindenképp mesélj, hogy mi a helyzet ezzel a dologgal.
Nálam ez a mobilnetes funkció csak tartalék alternatívaként jött szóba, és mivel rendesen nincs is rá szükségem, nem is teszteltem még. A beszerzés előtti döntési mátrixban azért benne volt...

Köszi!

(#167) Intruder2k5 válasza ToxLee (#165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ide tudod a szükséges adatokat, próbáld meg Tomato-val!

(Esetleg Merlin-el)

(#168) Peci válasza ToxLee (#165) üzenetére


Peci
csendes tag

Nem tudom találkoztál-e ezzel:
http://szifon.com/2013/01/21/gyakori-kerdesek-magyar-szolgaltatok-mobilinternet-es-mms-beallitasai/

Kicsit lentebb szerepelnek a APN és un/pwd beállítások.
Nincs most USB-s modemem, nem tudom tesztelni de kérdés, hogy ezekkel előrébb vagy-e?

(#169) Peci


Peci
csendes tag

Amúgy az én routeremben NINCS a legördülő listában a Huawei E3276
fw: 3.0.0.4.376_1663

(#170) zsolt501 válasza ToxLee (#165) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem hinném, hogy nem tudja, max valami szoftver hiba lehet.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#171) taki1111


taki1111
csendes tag

sziasztok.

nem tudom hogy ennyire szerencsétlen lehetek e vagy nem tudom.
de tegnap vettem egy ac68u-t és mára azzal a meglepetéssel fogadott, hogy nem tudok sehogy csatlakozni 5Ghz es channelhez :( pedig már reseteltem a routert , megprobáltam másik gyári FW vel de semmi :(

valaki?

(#172) zsolt501 válasza taki1111 (#171) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Milyen csatornára állítottad az 5GHz-t, mert nem minden csatornán megy Magyarországon, ha jól tudom 48-ig megy

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#173) taki1111 válasza zsolt501 (#172) üzenetére


taki1111
csendes tag

most 20/40/80Mhz vezérlöcsatorna: Auto

eddig müködött, most meg egyszerüen nem csatlakozik...
egyébként Angliában vásároltam

(#174) zsolt501 válasza taki1111 (#173) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Állítsd 44-re és úgy próbáld meg, vagy ez alá.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#175) ToxLee válasza Intruder2k5 (#167) üzenetére


ToxLee
őstag

Nem mertem felrakni még a Tomatot vagy Merlint, mivel nem gyári firmware és ha jól tudom garancia vesztéssel jár más firmware használata. Ha esetleg nem jutnék dűlőre akkor vissza küldöm az Aquaba, hogy adjanak egy normális routert ennyiért...

(#176) Intruder2k5 válasza ToxLee (#175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen a csere nem erőszak, de azt azért tudni kell, hogy ha visszarakod a gyárit, nyomsz neki egy reset-et, akkor minden nyoma eltűnik a 3rd party fw-nek! Semmi sem "ég bele" a routerbe...

(#177) taki1111


taki1111
csendes tag

44en se jó.
kezdek kiábrándulni az Asusból :(

(#178) zoltan6 válasza taki1111 (#177) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem megy rendesen gyári legfrissebb firmware-rel,van 5ghz-es eszközöd hozzá? nekem samsung galaxy s3-mal tökéletes,ilyen beállításokkal.

(#179) zsolt501 válasza taki1111 (#177) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Milyen eszközzel próbálsz rá csatlakozni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#180) ToxLee válasza Intruder2k5 (#176) üzenetére


ToxLee
őstag

Hmmm.... Akkor ki is próbálom. Én úgy tudtam, hogy a ROM-ba nyomott hagy mint a KNOX az androidnál.

(#181) zsolt501 válasza ToxLee (#180) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha ez így lenne, akkor elég hangos lenne ettől az internet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#182) ToxLee válasza zsolt501 (#181) üzenetére


ToxLee
őstag

Igaz. Melyik Merlint és Tomatot érdemes felrakni?

(#183) zsolt501 válasza ToxLee (#182) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

[link] innen a legutolsó, Tomatóban nem tudok nyilatkozni

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#184) Intruder2k5 válasza ToxLee (#182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-ból jelenleg a Shibby féle ami a leginkább fejlődik, ezt szoktam javasolni! A Te (RT-AC68U) routeredre egész pontosan ez kell!

tomato-RT-AC68U-ARM--121-AIO-64K.trx

Viszont ezt feltenni csak recovery módban tudod!
1, 2, 3/2, 4-es pontok sorrendben!

[ Szerkesztve ]

(#185) taki1111 válasza zoltan6 (#178) üzenetére


taki1111
csendes tag

A beállitások nálam is ezek.
Az eszközök jók biztos.
Galaxy S2, Lg 42 smart tv.
N66U val mind ment 5Ghz en.
Meg még tegnap ac68 al is.
Szoval nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#186) zsolt501 válasza taki1111 (#185) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nyomj egy resetet a routeren, utána az eszközöknél ( Galaxy S2, Lg 42 smart tv)viszont felejtesd el a routert, és utána állítsd be a routert, majd mikor be van állítva, akkor mint ha még sosem csatlakoztál volna a routerhez (1 csatlakozás) lehet csatlakozni, de az előző az legyen törölve az eszközökből.

Egy hasonlóba én is belefutottam egyszer , de utána nem volt többet gond.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#187) taki1111 válasza zsolt501 (#186) üzenetére


taki1111
csendes tag

Z1 compact teloval csatlakozik. De érdekes...
Főleg , hogy csináltam gyári beállitást is előtte meg fw frissitést is, és akkor sem csatlakoztak az eszközök.
De akkor kérnék egy pontos leírást mit csináljak.
Pl: Lg tv nél nincs ilyen opció hogy hálozat elfelejtése. Hacsak nem gyári visszaállítást csinálok

[ Szerkesztve ]

(#188) zsolt501 válasza taki1111 (#187) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Sajnos ez nem a Router hibája, hanem az eszközök nem tökéletesen kezelik az 5Ghz-s frekvenciát.

A tv esetén csinálj egy csatorna lista lementést USB-re, majd csinálj egy gyári érték visszaállítást, majd az elmentett csatorna listát vissza tudod tölteni, ez a legegyszerűbb és a legbiztosabb lehetőség, hogy tényleg elfelejtse a TV.

A Telefonnál viszont van olyan lehetőség hogy elfelejtse a routert, és utána indítsd újra a telefont.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#189) ToxLee válasza zsolt501 (#183) üzenetére


ToxLee
őstag

Mármint a középső? :D Nyilván az RT-AC68U mappa kell.

(#190) zsolt501 válasza ToxLee (#189) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen RT-AC68U mappa kell.
Kíváncsi vagyok mire jutsz, mert nekem is fontos lenne a Dual WAN a jövőben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#191) ToxLee válasza zsolt501 (#190) üzenetére


ToxLee
őstag

Kiderül hamarosan... Egyébként nem sok ez a 300 megás Merlin? Annyi a mappa mérete.

(#192) zsolt501 válasza ToxLee (#191) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nekem is ennyi lett.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#193) varázsgömb válasza zsolt501 (#142) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Szia!Bocsánat, hogy nem válaszoltam eddig, de a szakmámban most szezon van, meghalni sincs időm.
Aznap, amikor a tippet adtad, találkoztam egy rendszergazda ismerőssel. Szóba került a problémám, és mutattam neki, amit küldtél. Azt mondta jó lehet ez az ötlet, de szerinte van lényegesen egyszerűbb megoldás és nem kell mókolni semmit. Csak az usb helyett rj45-el kössem össze az egyik lan-on. Igaza volt, átdugtam, és rögtön nyomtatott.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#194) zsolt501 válasza varázsgömb (#193) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ja hogy a nyomtatód LAN-on is tud csatlakozni, hát az tényleg nagyban leegyszerűsíti a dolgot :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#195) ToxLee válasza zsolt501 (#194) üzenetére


ToxLee
őstag

Merlinből melyiket rakjam rá?

(#196) varázsgömb válasza zsolt501 (#94) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Hát igen, ha nem mondom, hogy van rajta lan csati is, akkor nem tudod javasolni, hogy azzal kössem össze. :-)
Egyébként átgondoltam ezt a külső hdd-nas dolgot. Mivel hosszú távra szoktam tervezni, ezért inkább nas-t rendeltem, DS 213j-t. Most megyek érte.
A több torrent szál futtatás, meg az ip kamera lehetőség döntött.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#197) zsolt501 válasza ToxLee (#195) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

RT-AC68U_3.0.0.4_374.43_2

Ezt töltsd le.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#198) taki1111 válasza zsolt501 (#188) üzenetére


taki1111
csendes tag

A Tv-n csináltam gyári visszaállítást és ott már müködik router reset nélkül, viszont
S2 galaxy gyári visszaállitás után se akar csatlakozni 5GHz hez :(((

(#199) zsolt501 válasza taki1111 (#198) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ott a telefon a nyűgös valamire, ha a többi megy, akkor megint csak nem a router a problémás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#200) ToxLee válasza zsolt501 (#199) üzenetére


ToxLee
őstag

Megcsináltam az első két lépést [itt] de nem tudom elérni a routert a 192.168.1.1 címen... Ilyenkor mi a teendő? Egyébként villog a power led.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.