Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC68U (Kétsávos, Wireless-AC1900 gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) sziku69


sziku69
senior tag

Átálltunk 500-as digi-re. Most egy vastag betonfödémen keresztül kapom a jelet a routerről. 120-170 Mbit között mozog wifin. Ma kapcsolták át, tehát még friss a dolog.
Érdemes a QoS-sal variálni? Van pár gép a hálózaton. + TV, xbox.

(#2002) zsolt501 válasza daam (#2000) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Melyik szoftver van a routeren, mert a válasz is ettől függ.
Mindenesetre én a routert webadmin felületét nem engedné a net felül, arra én VPN kapcsolatot használnék, az sokkal biztonságosabb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2003) zsolt501 válasza sziku69 (#2001) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az a beton födém bizony vasbeton, és bizony elég rendesen árnyékolja a jelet, csodát ne várj wifin, de azt megkérdem, hogy a többi készülék 2,4Ghz-n vagy 5GHz-n kapcsolódik, mert az 5Ghz sokkal érzékenyebb az ilyen falszerkezetekre még AC-n is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2004) sziku69 válasza zsolt501 (#2003) üzenetére


sziku69
senior tag

Jelenleg mindegyik csak 2,4-en kapcsolódik. Egyenlőre az 5 GHz-el nem kísérletezgetek. Elvileg a hétvégén jönnek a szerelők, és átvariálják a hálózatot. Egy + router még bele lesz téve a hálózatba, és lankábelt is húznak még ki.

Most néztem. Néha felmegy 220 Mbit-ig

[ Szerkesztve ]

(#2005) daam válasza zsolt501 (#2002) üzenetére


daam
tag

Köszi, jó ötlet, egyébként tomato van rajta.

(#2006) zsolt501 válasza daam (#2005) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Akkor is inkább OpenVPN-t használnák, azzal belépsz az otthoni hálózatba amiben a router is van, és utána már el is éred a routeredet, legalábbis nekem így megy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2007) sziku69


sziku69
senior tag

Itt valaki írta, hogy ha nagyon melegszik a proci ( nekem 90 fok fölött van) akkor elvileg újra lehet pasztázni. Csinált már valaki ilyet? Ha igen, akkor mennyire bonyolult szét szedni? Gari már nincs rajta.

(#2008) zsolt501 válasza sziku69 (#2007) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Hátul a matrica alatt van egy csavar, illetve össze van pattintva a szerkezet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2009) sziku69 válasza zsolt501 (#2008) üzenetére


sziku69
senior tag

Te csináltál már rajta pasztázást?

(#2010) zsolt501 válasza sziku69 (#2009) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Csak takarítás és a hűtő igazítás volt

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2011) sziku69 válasza zsolt501 (#2010) üzenetére


sziku69
senior tag

A hűtő el volt csúszva?
Az a baj szerintem, hogy egy picit alul van méretezve a passzív hűtése. 2x 800 MHz-es procinak azért egy picit komolyabb hűtés kellene. 90 fok feletti

Már egy éve ventillátorral hűtöttem, de akkor el volt dugva a router. Most viszont eléggé látható helyen lesz, és ezért nem akarnék ventit tenni rá. Ventivel egyébként 70 fok körül tudtam tartani.

(#2012) zsolt501 válasza sziku69 (#2011) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A hővezető párna nem túl tökéletes, szerintem a hűtendő felület alatta egy árnyékoló alatt van, és ha az az árnyékolóval nem érintkezik megfelelően akkor a hűtés sem lesz tökéletes, és szerintem ezen a téren lehetnek gondok, nem csak ennél a típusnál, hanem az összes típus esetén ahol a cpu egy árnyékoló alatt van, és az fölött egy hővezető párna.
Én a párnát igazítottam meg, mert nem volt jól felhelyezve, az árnyékolás alá nem néztem be, lehet nem ártott volna.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2013) sziku69 válasza zsolt501 (#2012) üzenetére


sziku69
senior tag

Így neked hány fokon megy a proci? Én a 90+ fokot sokallom. Arról van információ, hogy ennek a processzornak mekkora lehet a max hőmérséklete?

(#2014) zsolt501 válasza sziku69 (#2013) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nekem a max 80 volt mikor mind a két wifi ment benne, ha az egyik le van kapcsolva akkor nekem olyan 75 körül alakul (én csak az 5Ghz-t használom a 2,4Ghz le van kapcsolva).
Valahol olyat olvastam, hogy ezek olyan 110 és 130 közötti hőmérsékletig bírják, de ha le akarod hűteni akkor megoldható egy ventilátorral is én úgy 50-60 fok között tartottam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2015) krx21 válasza zsolt501 (#2014) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt hol tudom megnézni? Nem találtam hőmérséklet kijelzést... :R

[ Szerkesztve ]

(#2016) zsolt501 válasza krx21 (#2015) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Merlin szoftvere kiírja, illetve SSH-n is megnézhető ha jól tudom, de erre nem esküdnék meg.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2017) sziku69 válasza krx21 (#2015) üzenetére


sziku69
senior tag

Merlinnél a Tools menüpont alatt van.

Zsolt, Nekem is volt fenn ventilátor. De most nem akarnék tenni rá.

(#2018) krx21 válasza sziku69 (#2017) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi, de nekem gyári firmware van. Ott nem találom.

(#2019) zsolt501 válasza krx21 (#2018) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Gyári alatt talán SSH-n tudod megnézni valamilyen paranccsal talán lekérdezhető.

sziku69 akkor marad a kitakarítás és a pasztázás, vagy szerzel nagyobb méretű hővezető lapokat, mert szerintem azok mérete sem túl tökéletes.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2020) sziku69 válasza zsolt501 (#2019) üzenetére


sziku69
senior tag

A pasztázást mindenképp megejtem. Amint az időm engedi szétszedem. Nem akarom ezen a magas hőmérsékleten tartani. Jó kis router ez. Mág pár évig el kell hogy menjen gond nélkül.

Nem emlékszel milyen jellegű hűtőbordák/hűtőlapok voltak benne? Hasonló, mint a passzív hűtésű videokártyáknál, vagy a hídhűtés az alaplapokon?

(#2021) zsolt501 válasza sziku69 (#2020) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

A merlin oldalán is fenn van szétszedve a router illetve már máshol is találkoztam vele.
A hővezetést négyszögletes hővezető szivacsos párnák látják el a vastagsága 0.5mm-nél nem több.
A hűtőpaszta nem tudom mennyire válik be, mert ha nem fekszik kellően össze akkor még rosszabb is lehet az eredmény, merlin oldalán volt is aki pasztázta, de az eredményre már nem emlékszem.
Itt van szétszedve

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2022) zsolt501


zsolt501
Topikgazda

[link] itt van a pasztázás is.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2023) AtHoS válasza sziku69 (#2017) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Merlinnél Adminisztráció -> Performance tuning részen realtime lehet követni grafikonon a hőfokokat

Nálam megy a 2.4 és 5 GHz is, mellettük 80 fokos a CPU

read-only mode on the forum

(#2024) sziku69 válasza zsolt501 (#2022) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm Urak!! :R :R

(#2025) zsolt501 válasza sziku69 (#2024) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Az a baj, hogy a hővezető párnák mint a képen is látszik elég hányaveti módon lettek felhelyezve, és nagy valószínűséggel nem oda kerülnek ahol igazán szükség lenne rá.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2026) sziku69 válasza zsolt501 (#2025) üzenetére


sziku69
senior tag

Érthető. Gondolom, akkor többet is rá lehetne tenni, hogy nagyobb felületről vezesse el a hőt.

(#2027) zsolt501 válasza sziku69 (#2026) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Lehetni lehet, csak kérdés mennyire fog a két felület összefeküdni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2028) sziku69 válasza zsolt501 (#2027) üzenetére


sziku69
senior tag

Az árnyékoló lemezt nem lehet felszedni?
Ha nem, akkor marad a hővezető párna megigazítása.

(#2029) zsolt501 válasza sziku69 (#2028) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Nem tudom, nem próbáltam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2030) Intruder2k5 válasza sziku69 (#2028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az szerintem egy kis csavarhúzóval felemelhető. Anno még WL-500gP-n szedtem fel ugyanilyen lemezt, ránézésre 99%, hogy a technológia ugyanaz.

(#2031) sziku69 válasza Intruder2k5 (#2030) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi! :R

(#2032) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok. Most AP üzemmódban van a router. Hogy érem el a kezelőfelületét? Most a másik router van a 192.168.1.1-en

(#2033) Intruder2k5 válasza sziku69 (#2032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nézd meg annak a DHCP kliens listájában, hogy milyen IP címet kapott.

(#2034) sziku69 válasza Intruder2k5 (#2033) üzenetére


sziku69
senior tag

Ok, de nem tudok belépni. zte F668 Nem tudom az user/password-öt

(#2035) Intruder2k5 válasza sziku69 (#2034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor meg keress valami network tool programot, amivel végig tudod gyorsan pingelni a saját tartományodat, vagyis azt a 254 címet, és amikről van válasz, azokat kell csak megpróbálni böngészőben. Alternatív megoldás, böngészőben elkezded manuálisan végigpróbálni a 254 címet.

[ Szerkesztve ]

(#2036) sziku69 válasza Intruder2k5 (#2033) üzenetére


sziku69
senior tag

Ha igaz, akkor 192.168.1.2

(#2037) sziku69


sziku69
senior tag

Ok megvan. :)

(#2038) sziku69


sziku69
senior tag

A router ip címe 192.168.1.3 AP üzemmódban
Az előtte lévő routeré az alapértelmezett.
Ha az AP-s router jelét szeretném tovább erősíteni, akkor azt az IP címet kell használnom átjáróként? Más a hálózat neve, és a jelszava is.

(#2039) Gubek-Einste válasza sziku69 (#2038) üzenetére

Nem de pontosan mit is szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2040) sziku69 válasza Gubek-Einste (#2039) üzenetére


sziku69
senior tag

Repeater kapcsolatot az AP-s routerrel. Van egy digis gigabytes router (ZTE) Ez után van kötve az ac68u.(AP)
A ZTE 192.168.1.1. Az asus pedig 192.168.1.3 kiosztású. Ezt szeretném egy harmadik routerrel tovább erősíteni, de csak wifin keresztül.

(#2041) Gubek-Einste válasza sziku69 (#2040) üzenetére

Beállítasz egy repeater-nek egy LAN IP címet a ZTE tartományában de nem a DHCP által osztottak közül, majd felcsatlakozol a megismételni kívánt wifi-re és nagyjából készen is vagy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2042) sziku69 válasza Gubek-Einste (#2041) üzenetére


sziku69
senior tag

Ok.
Most néztem, hogy a ZTE-nél a Band Width fix 20 Mhz-re van állítva. Ez befolyásol valamit a wifi sebességénél?
Nem tudom, de ez a két digis szerelő az asust se tudta beállítani. Pedig mondtam nekik, hogy tegyék Acces Point módba. Szóval azt is nekem kellett megoldani.

(#2043) zsolt501 válasza sziku69 (#2042) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Persze hogy befolyásol, de ahhoz a vevő (kliens) oldalnak is támogatnia kell a 40Mhz-t

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2044) sziku69 válasza zsolt501 (#2043) üzenetére


sziku69
senior tag

Az mit jelent? Ha nem támogatja az eszköz, akkor nem is tudja használni? Érdemes "auto"-ra állítani inkább?

(#2045) zsolt501 válasza sziku69 (#2044) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Ha a kliens nem tudja kezelni a 40Mhz-t akkor azon nem is fog kapcsolódni, érdemes tesztelni, mert sok kliens előszeretettel szeret inkább a 20Mhz-n csatlakozni, még akkor is ha ott a lehetőség a 40Mhz-re.
Én első körben fix 40-re tenném, és kliensenként tesztelném, és ha minden eszköz támogatja akkor mehet a 40 fixen, ha nem akkor marad az automatikus ami esetén a 20 is elérhető de ugye a sebesség jelentősen kisebb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2046) sziku69 válasza zsolt501 (#2045) üzenetére


sziku69
senior tag

Ok. Köszi, megpróbálom. :R

(#2047) sziku69 válasza sziku69 (#2046) üzenetére


sziku69
senior tag

Gyorsabb lett. :) :R

(#2048) sziku69 válasza zsolt501 (#2021) üzenetére


sziku69
senior tag

Megnéztem a pasztázást. Szerencsére van is egy tégely TS 580-as. Valószínű, hogy még ma megcsinálom.
Tehát a matrica alatt van a csavar. Ha azt kicsavarom, akkor valahol a szélénél kell alányúlni valami lapos dologgal, és akkor szét lehet pattintani? Csak azért kérdezem, mert nem akarom szét b@rmolni. Az antennákat gondolom le kell róla szedni. Az oldalsó két nyomógomb pedig nincs összekötve a belső kapcsolókkal, tehát ott is szét kell hogy nyíljon. Jól mondom?

Most 52....55.....92 a hőfok. Remélem jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2049) zsolt501 válasza sziku69 (#2048) üzenetére


zsolt501
Topikgazda

Igen a matrica alatt van a csavar az antennákat le kell szedni és utána szétpattintani körbe, egyedül a táp kapcsoló csatlakozik a kapcsolóhoz a többi a burkolat része.

Majd írd meg mennyi lett a hőfok.
Majd csinálj pár fotót, hogy neked a hővezető párnák hogyan helyezkedtek el.

A matriva könnyebben feljön, ha hajszárítóval felmelegíted, és akkor meg sem sérül.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2050) sziku69 válasza zsolt501 (#2049) üzenetére


sziku69
senior tag

Ok. Köszi. :) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.